Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Viktor77 válasza Bogyó78 (#69800) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt olvasd el. Maga az 1080 kevés a 4K-hoz, nem a procid.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69802) Bogyó78 válasza Viktor77 (#69801) üzenetére


Bogyó78
tag

Köszi!
akkor ha jól értem a 4790k kihajtana egy 1080ti t, ami elég lenne a 4k hoz?

thx

(#69803) Viktor77 válasza Bogyó78 (#69802) üzenetére


Viktor77
titán

Ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69804) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek lenne egy ajánlata, egy ezresért ideadna egy hibás Asus 7770 1GB GDDR5-ös karit, dobozzal, tartozékokkal. Elmondása szerint az történt vele, hogy eladta egy csávónak, aki 3 nap múlva írt, hogy csak most tudta kipróbálno, de nem működik neki a kártya, mert bármilyen drivert rak fel, megfagy a gép. Ez gondolom a kékhalált jelentené. Aztán a srác visszavette és azóta nála is ugyanez van. Szerintetek ilyen történhet, hogy a jól működő kártya az új helyen besz*rik és ezt a hibát mutatja? Valaki találkozott már ilyen hibával és ha igen mekkora eséllyel lesz ebből még működő kártya? Ha azt mondjátok, van esély rá, akkor lehet megveszem és használnám itthon kisebb játékokhoz.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69805) Csupingo válasza hentes555 (#69804) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt nem tudom, hogy ilyen jellegű hibán segít e a "sütögetés" (hőlégfúvó, vagy sütő), vagy csak memória hibán, de ha driverrel nem működik a kártya, az a végét szokta jelenteni. Jobb esetben driver nélkül kis felbontáson lehet használni, mert képet ad, de játszani (semmit nem gyorsít) már nem lehet vele. Szerintem nincs értelme megvenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69806) dugo_ válasza hentes555 (#69804) üzenetére


dugo_
veterán

Simán előfordulhat.* Egy kezdődő flipchip/bga hibát az is felszínre tud hozni, ha kiveszed, majd újra berakod a gépbe. És akkor a szállítás során fellépő ütésekről, rezgésekről nem is beszéltünk.

A szakszerű javítás a kártya működőképes értékének a másfél-kétszerese alsó hangon (reball vagy chip csere). Én elengedném a dolgot.

*Persze olyan is van, hogy a saját rossz kártyájukat cseréltetik ki aprón. Ugyanazt kapta vissza a haverod? ;]

(#69807) hentes555


hentes555
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ :R
Azt sajnos nem tudom, hogy az eredetit kapta-e vissza :U

Az ilyen hibás kártya linux alatt működésre bírható driverrel vagy ott sem? Esetleg a hűtését érdemes meghirdetni itt aprón, van rá bármi kereslet?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#69808) Norbert38


Norbert38
csendes tag

Sziasztok!

Egyszer már kértem segítséget a videokártyámmal kapcsolatban, hogy nem támogatja az UEFIs rendszert. Erre kaptam is választ, hogy nyugodtan vegyek UEFIs lapot mert Compatibility Support Module-ban elindul.
Sikerült szereznem egy UEFIs lapot, csak most az a kérdésem, hogy a Rufus milyen módba telepítse a Win 10-t. Két választási lehetőség van.

MBR - BIOS vagy UEFI-CSM (én erre tippelek)

GPD - UEFI nem MCS

Köszönöm a segítségeteket. :R

(#69809) SP4C3 válasza Norbert38 (#69808) üzenetére


SP4C3
veterán

Hú, pedig volt ilyen élményem, ha jól emlékszek, akkor neked a sima MBR kell, mert uefi mode-ban nem fog bootolni az alaplap, ha nem uefis kártya van benne. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69810) Smiley válasza SP4C3 (#69809) üzenetére


Smiley
őstag

Ne mar... siman mehet a GPT+EFI. Nem kell hozza semmilyen UEFI-s kartya. Nekem egy 560Ti megy mindenfele CSM nelkul, pedig az aztan nem mai darab. Mivel nincs benne a kartya ROM-ban az EFI resz ezert nem kap nativ felbontast az OS elott.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69811) Norbert38 válasza Smiley (#69810) üzenetére


Norbert38
csendes tag

Ne haragudj de nem merek kockáztatni mert nincs másik gépem, hogy készítsek egy másik boot-os pendrivet
ha ez véletlen nem lenne jó. Maradok a CSM módban.
Amúgy működésben van különbség a kettő között?

(#69812) Norbert38 válasza SP4C3 (#69809) üzenetére


Norbert38
csendes tag

A biztonság kedvéért ezt fogom használni.
Köszönöm!

(#69813) Viktor77 válasza Norbert38 (#69811) üzenetére


Viktor77
titán

Win10-et nem rakunk fel MBR módban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69814) SP4C3 válasza Viktor77 (#69813) üzenetére


SP4C3
veterán

Mert ránkszakad a plafon? Mi lesz akkor ha mbr telepítést csinál?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69815) Viktor77 válasza SP4C3 (#69814) üzenetére


Viktor77
titán

Bootol az alaplap ha UEFI-s a lap de a kártya nem. Biosig mindenképp eljutsz és ott állítod be a CSM-et. Többek közt ezért sincs értelme az MBR-nek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69816) SP4C3 válasza Viktor77 (#69815) üzenetére


SP4C3
veterán

Bootol és megkér, hogy állítsd át, ha beállítod a CSM-et, akkor meg mbr bootot kapsz. Úgyvan?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69817) Viktor77 válasza SP4C3 (#69816) üzenetére


Viktor77
titán

Nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69818) SP4C3 válasza Viktor77 (#69817) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem határozottan úgy tûnik.
Most akkor ki hazudik?

For backward compatibility, most UEFI implementations also support booting from MBR-partitioned disks, through the Compatibility Support Module (CSM) that provides legacy BIOS compatibility.[36] In that case, booting Linux on UEFI systems is the same as on legacy BIOS-based systems.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69819) Viktor77 válasza SP4C3 (#69818) üzenetére


Viktor77
titán

Mondd már el, hogy egy GPT móddal és bekapcsolt CSM móddal felrakott Win, hogy lesz MBR-es?

Az alap az (én válaszoltam neki annó), hogy felrakja GPTmódban a Wint, bekapcsolja a CSM-et, berakja a nem UEFI támogatott kártyáját és örül. Nem is értem, hogy kerül szóba az elavult MBR.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69820) Smiley válasza Viktor77 (#69819) üzenetére


Smiley
őstag

A sok forumon irt hulyeseg miatt terjednek az ilyen baromsagok. EFI string nelkul nem tudja kozvetlenul csesztetni a kartyat meg az OS elott, de ettol meg 800x600-ban ugyanugy el fog indulni mindenfele CSM es a tobbi baromsag nelkul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69821) Norbert38 válasza Smiley (#69820) üzenetére


Norbert38
csendes tag

Milyen hátrányom lesz ha CSM módban telepítem a win 10-et?

(#69822) SP4C3 válasza Norbert38 (#69821) üzenetére


SP4C3
veterán

Pl.: 2TB-nál nagyobb hdd-t nem tudsz használni, csak uefi rendszeren.
Nincs secure boot, amit amúgy is mindig kikapcsolnak.
Nem az alaplap gyártójának logója jelenik meg bootoláskor, hanem a win10 sajátja
Talán 1 másodperccel tovább tart a bios idő indításkor

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69823) Norbert38 válasza SP4C3 (#69822) üzenetére


Norbert38
csendes tag

Köszönöm szépen a kielégítő választ! :R
Tehát nem vesztek vele semmit.

(#69824) kwzatz


kwzatz
őstag

Üdv! Öcsém 3,5 éves R9 270-jével van problémánk (Windows 7, 64bit), de nem teljesen értem. Úgy indult a dolog, hogy tegnap egyszer lefagyott neki a gép (szürke csíkok a képernyőn), de aztán játszott tovább gond nélkül. Ma újra ez a szürke csíkos dolog történt, de ezután újraindításkor már nem jött be a login screen, csak a sötét képernyő. Csökkentett módban megy, aztán ha itt eltávolítom az AMD drivert eszközkezelőből, akkor utána normál módon is tudom indítani a gépet. Ilyenkor mi történik pontosan? Driver nélkül jeleníti meg az R9 270 a képet? Mert ugye a HDMI csatlakozó is a kártya portjában van, nem az alaplapi HDMI portban, tehát ha jól értem, akkor ilyenkor nem az integrált kártya van használatban továbbra sem. Ventijei pörögnek, és kép is van, driver el van távolítva. Kiszedtem a kártyát, portalanítottam, visszaraktam. Próbáltam több AMD-s driverrel is, ugyanez a gond. A gépen nem történt semmi fontos változás (új szoftver, vírusírtó stb.) Mi lehet pontosan a probléma? Van valakinek valami tippje?

(#69825) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok!!

Szerintetek érdemes egy VGA-n újrapasztázást végrehajtani?? Kb 2 éves Gigabyte 1080G1 Gaming. Nem mindennapos játékra van használva,de azért néha-néha volt vele játszva :D

Szerk: Igazából nem venni észre hogy melegedne, csak úgy kérdezem?

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#69826) Devas válasza szmayer1 (#69825) üzenetére


Devas
őstag

3 év után, mikor lejár a garancia érdemes újra pasztázni a VGA-kat. 5-6 éves paszta hajlamos beszáradni és megfőzheted szegényt.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#69827) szmayer1 válasza Devas (#69826) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#69828) Viktor77 válasza Norbert38 (#69821) üzenetére


Viktor77
titán

Asszem nem érted. A CSM módnak több lehetősége van. Lehet csak a VGA-ra kérni compatibility mode-ot (legalábbis az én lapomnál, nem tudom neked milyen van). A Win10-et teljesen normálisan telepítsd fel (GPT), csak a VGA-ra vonatkozó rész legyen átállítva. Nulla hátrányod származik így, csak a VGA-d fog működni normálisan.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69829) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ajánlanátok (akár tapasztalatból) olyan GTX 1070 ROM-ot ami BIZTOSAN gond nélkül felmegy és használható a ref. design-os Founders Edition VGA-n?
Egy egyedi custom hűtés miatt lenne szükségem a jelenlegi min. 27%-nál alacsonyabb fordulatra. :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#69830) Rockland


Rockland
tag

Helóka.

Vettem egy asus strix gtx 1050 ti 4gb vga-t és a lol kliensnél ilyeneket csinál egy kis idő után, akkor tűnik el néha a fekete ha az egérrel ott állítok vagy mozgatok valamit. CD-n lévő driverrel is csinálta, meg a legfrissebbel is. Ez hiba lehet? Küldjem vissza gariba, vagy esetleg valami megoldás? :F

(#69831) Zuri


Zuri
tag

Üdv, lenne egy érdekes eset, akinek van esetleg ötlete ezzel kapcsolatban majd kérem jelezze.
Nem nekem van problémám hanem egyik ismerősömnek így leírom azt amit ő tapasztalt.
Az alábbi konfiggal rendelkezik: I5-4440, 16gb 1600mhz ddr3 ram, gtx 750ti 2gb.2 monitora van mindkettő a vga-ba dugva hdmi illetve nemtudom melyikbe.

Azt figyelte meg, hogy ha a world of tanksal játszik, akkor az fps értékek durván leesnek, monitorozva feladatkezelőben és gpu-zben a vga ilyen 20%on üzemel csak illetve gpuzben alap órajelen megy. Ha viszont a fia elkezd Fortniteozni akkor minden 100%on megy folyamatosan. Szóval hogy lehet az, hogy az egyik játék rendesen kihasználja a vga-t a másik viszont csak részben? (Wotban dinamikus grafika ki van kapcsolva illetve közepesre van állítva a beállítás fejlesztett grafikával) Ha azt nézzük kb 20% bottleneckje van a vga-ra nézve így annak jobb esetben is mindíg jobban kellene mennie. Így elsőre nekem lövésem sincs mi lehet a gond, viszont hátha kapok pár ötletet merre felé nézelődjek majd. Sajnos itt melóhelyen sok oldal nem jön be így bizonyos fórumokat nem tudok végig olvasni ez ügyben.

Viszont köszönök bármi nemű segítséget :)) :R

(#69832) Csupingo válasza Zuri (#69831) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg pár régebbi driverrel is próbálja ki, akár ddu-s pucolás után. Vagy a driverben tegye át adaptív-ról optimális teljesítményre az energiagazdálkodást, ha most nem azon van. Akár a win energiagazdálkodást is lehet teljesítménycentrikusra tenni. Azt is nézze meg, hogy nincs e valami sync (fast sync, v-sync) bekapcsolva a driverben, vagy a játékban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69833) Jericho90


Jericho90
csendes újonc

Sziasztok!

Konfig:
GIGABYTE GA-H110M-S2H
Intel G4560 3.5GHz
Crucial 8GB DDR4 2400MHz
ASUS Radeon RX 560 OC 4GB GDDR5

Boltban összerakott és telepített gép, a kért alkatrészekből.
Videókártya 1 hónappal az összerakás után érkezett, természetesen tőlük.
Radeon driver telepítése után aminek a kezelőfelületét megnyitni nem lehetett, programok között se lehetett megtalálni de minden működött (egy darabig) jött egy win10 1607 hiba, valamilyen amd dll hibára hivatkozva folyamatosan, általában exe fileok indításánál írta ki.
Ezzel karöltve jött az is játékok közben hogy a kép beállt (szürke, fekete) és a hang megakadt.
Elméletileg a win 10 volt a ludas, minden alkatrész meg lett nézve a boltba, a teszteken minden rendben van és megkapta a legújabb win 10 verziót a masina.
Tegnap kaptam vissza, 3 4 óra alatt játékok egyéb dolgokat visszapakoltam, minden tökéletesen ment.
Ma jött a játék próba 10 - 15 perc után ugyan az a szindróma ami előtte :W :W (100+ fps a játékoknál, szóval nincs agyon terhelve, meg szerintem hamarabb lenne kevés a proci vagy a memória minthogy ennek a kártyának a tudománya elfogyjon)
Videókártyát kikaptam mint a taknyot, hirtelen felindulásból kb 2 órája, és azóta ismét az ég világon semmi baj.

Szóval a kérdés az lenne hogy mi a ... van ilyenkor ? :D

(#69834) lsc válasza Jericho90 (#69833) üzenetére


lsc
nagyúr

Táp, vinyó ssd?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#69835) Jericho90 válasza lsc (#69834) üzenetére


Jericho90
csendes újonc

SSD nincs, Chieftec Smart 500W, seagate 1TB

(#69836) Jericho90 válasza Jericho90 (#69835) üzenetére


Jericho90
csendes újonc

Most próbálgatom, visszatettem a kártyát ... World of Tanks és Warships-nél még nem állt meg sose és most direkt feltoltam annyira a grafikát hogy 50 - 70 fps között mozogjon ennél a 2 játéknál ... egyébként 100 fölötti fps-en szoktam játszani Wottal, Warships 90 - 100.

Processzor: 50 - 60% 3.48GHz
Memória: 45 - 50% 3.8/8GB
Radeon RX 560: 98-100%

1 óra alatt átlagban ennyi volt kb, néztem folyamatosan ... hűtő is bekapcsolt szépen a kártyán, csinálta amit kell.

Akkor se a táp nem kevés se a kártyának nincs baja ha jól gondolom.

Azt mondja meg valaki hogy akkor 2 klasszisokkal kisebb gépigényű játéknál (Gta 5, League of Legends) akkor mi a baj ? Gta-nál beállitásokba megnéztem 1Gb-ot használ a videókártya memóriából ... a LoL-ról meg ne beszéljünk gépigény szempontjából mert 140 fölötti fps-em szokott lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#69837) lsc válasza Jericho90 (#69836) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben a win eredeti akkor esetleg melegedés? Nem tudom mennyire szellőzik jól a ház.

Az élet kegyetlen .

(#69838) Jericho90 válasza lsc (#69837) üzenetére


Jericho90
csendes újonc

Kizárt, ezt ma reggel csinálta, 20 percel indítás után amikor még a szobába is kb 5 fokkal hűvösebb volt :) ... most melegebb van, sokkal nagyobb igénybevétellel (amit írtam) és megy kb 4 órája.

[ Szerkesztve ]

(#69839) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Egy garis MSI 1070-et vettem, aminek zajos mindket ventije. Hallani, ahogy surlodik a csapagy. Garanciaban cserelik vajon a ventiket?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#69840) Zuri válasza Csupingo (#69832) üzenetére


Zuri
tag

Köszi, még ott nem tartok de lehet az is sorra kerül, most a konfig fájlokat törölte a játéknál meg minden, de most a játék menüjében az egér is szaggat. Anno mondta, hogy használt ilyen asus tweaker progit, az nem állíthatott el neki valamit? Ha leszedi a tweakert és DDU után a friss drivert tesz fel az elvileg megszünteti a tweaker okozta elpiszkálgatásokat gondolom.

(#69841) Csupingo válasza Zuri (#69840) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, ezt még meg lehet próbálni. Két monitoron játszik? Ha nem, akkor a játék idejére kipróbálhatná, hogy csak az egyik aktív.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69842) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Ugye a VGA-nál van Base és Boost GPU órajel. Ezek aránya modellenként eléggé eltér. Ezt azért kérdezem,, hogy melyiket érdemes figyelni? A Base órajelet, vagy a boost órajelet? Terhelés alatt minden esetben megvan a boost órajel?

Például ha egy GTX 1070 G1 Gaming kártyám van (1595/1785 MHz) és be szeretnék állítani Xtreme Gaming órajelet (1670/1873 MHz) akkor az alap órajelet igazítsam 1670-re, vagy azt figyeljem, hogy a Boost legyen 1873 Mhz?

Köszi

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69843) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Eredeti gépem:
Chieftek GPS 350EB-101A táp,Asrock H61M-HVS, i5-3470, 2x8gb ram, meg egy kölcsön GT630, ezt a gépet villámkár érte.
Bevizsgáltattam: táp+alaplap kiment.
Kaptam kölcsön egy Modecom Premium 400 tápot, tudom, hogy elég gagyi, de gondolom pár hetet kibír.
Vettem apróról egy Asrock Fatality Z77 performance alaplapot, tudtam, hogy a 3.0-s pci-x nem működik csak a 2.0, de úgyis 1 kártyát akarok beletenni, 1060-ra gyűjtök épp.
Átépítettem a gépet, minden oké, elindult, működött, egyszer csinált egy olyat, hogy kikapcsolta a monitort, de reset után ment újra minden, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, utána az uefi bios is natív felbontáson ment mert addig nem. Megint jó volt minden, játszottam is pár órát, steamen szétnéztem, neteztem, épp egy youtube videót nézek, erre megint elmegy a kép, de már nem jött vissza. POST alatt, biosban pedig működik a VGA, de ahogy eltűnik a windows logó és jönne a profil betöltése és az asztal, máris eltűnt a kép és villog a monitor.
Biosban átváltottam alaplapi vga-ra, kivettem a GT630-ast és most megy igp-ről, így nincs gond, csak hát játszanék is... Meg most így hogy vegyek 1060-at, vagy jó lesz, vagy nem?

Mi lehet a gond?:
- Hogy nem telepítettem újra a windowst?
- Driverek?
- Van az alaplapnak más baja is?
- Más alkatrész is villámkárt szenvedett, csak a bevizsgálás során nem mutatta jelét?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69844) Csupingo válasza rasotamas (#69843) üzenetére


Csupingo
veterán

Gyanús, hogy a vga is most ment tönkre. Driver nélkül még működik, de mikor a win betöltené, akkor már nem jó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69845) rasotamas válasza Csupingo (#69844) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a választ! Mennyire vagy ebben biztos? Nehogy az legyen, hogy most kölcsönkérek egy másik videokártyát kipróbálni, és tönkreteszi az alaplap.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69846) Csupingo válasza rasotamas (#69845) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez már az új alaplap, nem? Talán nem az rossz. Ha visszaolvasol ebben a topikban, itt is volt már több embernek ilyen gondja, mielőtt eltávozott a vga kártyája. Driver nélkül még ad képet, de driverrel már nem (vagy nem is lehet feltelepíteni). Nekem is ilyen tüneteket produkált a cégnél egy régi kártya. Talán driver nélkül még tudtam volna használni egy ideig, de inkább itthonról elvittem a régimet és újra működik a gép. Próbáld meg, hogy csökkentett módban indítod a wint, vagy törlöd a vga drivert. Ha úgy van kép, akkor valószínűleg vga gond. Esetleg még táp is lehet, bár ez nem egy sokat fogyasztó kártya, ezért szerintem inkább videókártya hiba.

Valami olcsó kártyát kérjél kölcsön. :) Csak vicc volt, szerintem nem az alaplappal van a gond. Esetleg a te vga-dat tedd egy másik gépbe.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69847) rasotamas válasza Csupingo (#69846) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi!

És az mitől lehet, hogy a másik PCI-e nem működik? Előző tulaj állítása szerint "túlpasztázta" a kártyát de ez nem hangzik túl reálisan. Arra gyanakszom valami tápáramkör kiment, remélem nem ez a hiba terjedt most tovább.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69848) Csupingo válasza rasotamas (#69847) üzenetére


Csupingo
veterán

Jahh, kicsit elsiklottam ez a rész felett. Úgy értelmeztem gyors olvasás közben, hogy csak 2.0-ás pcie van a lapon, ami neked nem gond. Ez így akkor még egy lehetséges hibaforrás. Miért vetted meg, ha tudtad, hogy hibás? Nagyon olcsón adták? Akkor is szokott furcsaságokat produkálni a pci-e foglalat, ha a procinak el van hajolva pár lába.

Mondjuk még mindig azt mondanám, hogy a haldokló vga szokott ilyen tüneteket produkálni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69849) rasotamas válasza Csupingo (#69848) üzenetére


rasotamas
veterán

Van rajta egy 3.0 és egy 2.0. Azért vettem meg, mert úgy gondoltam a büdös életben nem lesz 2 vga-m, a 2.0 pedig elég, még ha 3.0-s kártyám lesz akkor sem számít semmit. Procilábak nincsenek hajolva.
Inkább azt mondanám, hogy nem volt drága, de azért nagyon olcsónak nem mondanám (Asrock Fatal1ty Z77 Performance tehát egykori 45 ezres csúcslap 15 ezerért)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69850) rasotamas válasza Csupingo (#69848) üzenetére


rasotamas
veterán

Na annyi történt, hogy az alaplap írt valami bootolási hibát, ezért kicseréltem a sata kábelt az ssd-n, sokkal gyorsabban feláll és kikapcsol a gép, lehet szar volt a madzag.
Illetve most a 3.0-s slotban van a kártya, és megy, nem tudom mi baja volt vele az előző tulajnak.
Hogy így lesz-e még gondom a képernyővel az majd kiderül.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69851) Csupingo válasza rasotamas (#69850) üzenetére


Csupingo
veterán

Még a végén minden normálisan fog működni. Reméljük, nem lesz gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69852) grozad


grozad
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition videokártya, mellyel az lenne a problémám, hogy sehogy sem tudom csökkenteni a ventilátora fordulatát.

Bármit csinálok, nem mozdul el 2050 fordulatról (33%-ról) lefelé, ha csökkentem FireStormmal vagy Afterburnerrel...van esetleg valami tippetek, merre induljak el?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Dávid

A kártyáról:

(#69853) bubu78


bubu78
csendes tag

Sziasztok. Építő jellegű tanácsokat, hozzá szólásokat várnék.
Alaplap MSI B75ma-p45
Processor : i5 3570
ram 8gb hyperx 1600mhz
Vga inno 3d gtx 1060 3gb.

Video kártyát cseréltem, 1050 2gb rol, 1060 3gb ra. Érzésre gyengébbnek tűnik. Miért? Fps sincs annyi mit a gyengébb kártyával volt, és darabosabb a játék. Kevés lenne a proci a 1060 nak ? I7 3770k a max ami bele megy a lapba,az elég lenne neki ? Meg érné a proci cserét ?
Építő válaszokat előre is köszönöm.

(#69854) rasotamas válasza bubu78 (#69853) üzenetére


rasotamas
veterán

Olyan nincs, hogy beraksz egy erősebb videokártyát, és cpu limit miatt lassabb lesz mint a gyengébb kártya volt. Más lesz a hiba. Talán driver.
3770k ritka és rohadt drága, én is szeretnék egyet, nekem 3470 van, de 45-60 ezrekért mennek, annyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69855) rasotamas válasza Csupingo (#69851) üzenetére


rasotamas
veterán

Normálisan működött tegnap reggeltől késő estig, amikor is újraindítottam, és kezdődött minden előlről.
Csökkentett módban megy, letöröltem minden drivert, úgy ment normál módban, csak kis felbontáson, újraraktam a drivert, megint nem jó. Azt is észrevettem, hogy amikor jó volt, a bios is natív felbontásban kezelte, most meg az is 640*480-ban darabokban jön be, az egérrel kell csúsztatgatni, hogy a képernyő más részeit is lássam. Emiatt inkább arra gyanakszom, hogy az integrált vga kavar be, de kiiktatni nem lehet csak prioritásban hátrébb tenni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69856) smc válasza bubu78 (#69853) üzenetére


smc
addikt

Milyen játék és milyen felbontáson játszol?

Nekem is 3570 van 8 gb rammal. Most 1050ti, előtte 480 8gb volt benne.
Ha nem multiban játszol, akkor elégnek kell lennie annak a procinak ezekhez a kártyákhoz, ha nem is 100-on, de azért kihajcsa. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#69857) bubu78 válasza rasotamas (#69854) üzenetére


bubu78
csendes tag

A legfrisebb driver van fent. Dayz Standalone játszom. Eddig 1050 2gb stabil 110-120fps 1920*1080ban. Most az 1060 mellett 40-48 fps

(#69858) rasotamas válasza bubu78 (#69857) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem lehet, hogy eddig minimumon volt a grafika most meg magától átállította ultrára?
Itt is durván bezuhannak az fps-ek ultrán, azt írják nagyon optimalizálatlan játék. És itt sincsenek magasabb fps-ek ultrán mint neked.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69859) bubu78 válasza rasotamas (#69858) üzenetére


bubu78
csendes tag

Nem ultrán megy, közepesen. Az 1050 el maxon is volt 50-55 fpsem.

[ Szerkesztve ]

(#69860) Csupingo válasza bubu78 (#69857) üzenetére


Csupingo
veterán

A driverben a dsr nem lett bekapcsolva? Azt is nézd meg, hogy a játékban milyen felbontás van beállítva (felskálázás nincs a menüben?). Experience nincs feltelepítve? Lehet, hogy az állított be valami hülyeséget. Ha lehet, anélkül kéne csak a drivert telepíteni.

(#69855) rasotamas: szerintem akkor maradt a dvga gond.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69861) bubu78 válasza Csupingo (#69860) üzenetére


bubu78
csendes tag

De az is telepítve van. Jut eszembe egy érdekesség a gép bekapcsolasakor egy másodpercre kiirja h milyen vga van benne eddig ilyet nem csinált. Létezik h a biosban állított el valami? A két kártya között kB 1 órát az alaplapi wga üzemelt.

(#69862) rasotamas válasza Csupingo (#69860) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ!
Még az jutott eszembe, hogy nem okozhatja-e az, hogy mondjuk az alaplap nem ad neki elég tápot valami hiba miatt, esetleg a tápegység sz*r (Modecom, ha fizet a biztosító majd veszek másikat).
Az első teóriát alátámasztaná az előző tulaj tapasztalata is az alaplappal (van valami led a VGA-ján és az nem világított, gyorsan ki is kapcsolta).

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69863) Csupingo válasza bubu78 (#69861) üzenetére


Csupingo
veterán

Ugye visszadugtad a monitort a dvga-ra és nem az alaplapra van kötve? :DDD

(#69862) rasotamas: a tápot is akartam írni második lehetőségnek, akár az is okozhat furcsaságokat. Ezt a két dolgot kéne valahogy kipróbálnod.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69864) bubu78 válasza Csupingo (#69863) üzenetére


bubu78
csendes tag

Persze :C főleg h most hdmi kábel az alaplapi hoz meg wga kábel kell :DD

[ Szerkesztve ]

(#69865) Csupingo válasza bubu78 (#69864) üzenetére


Csupingo
veterán

Más játékkal nem nézted, ott is ezt csinálja? Milyen órajeleket mutat a gpu-z, vagy a CPUID HWMonitor terheletlenül és játékok alatt? Esetleg legyen a win energiagazdálkodás teljesítménycentrikusra téve, az nv driverben pedig optimálisra.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69867) Viktor77 válasza attes28 (#69866) üzenetére


Viktor77
titán

Mindet, de inkább vegyél olcsóbbat (azért a Ti alatt ne add) és vegyél egy 4 magos procit.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69869) Viktor77 válasza attes28 (#69868) üzenetére


Viktor77
titán

Procit, vga-t eladod, veszel egy i5-6500, 6600 valamelyikét, meg egy 1050Ti-t.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69871) Csupingo válasza attes28 (#69870) üzenetére


Csupingo
veterán

Mennyi ideig szeretnéd használni? Most is vehetsz egy gtx 1050 ti-t, ahhoz még elég a procid. 1-2 évig el lehet lenni azzal is, aztán cserélsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69873) Csupingo válasza attes28 (#69872) üzenetére


Csupingo
veterán

Az 1050 ti jelenleg még elég fhd-re, high, medium beállításokhoz, bár a gépigényesebb játékok inkább mediumban futnak megfelelő fps-t produkálva. Ha kicsit magasabbak az igényeid, akkor tényleg inkább gtx 1060 környékén kéne keresgélni. Azokból a 3 GB-os változatok 60-tól kezdődnek az aprón.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69875) Csupingo válasza attes28 (#69874) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán érdemes az 1060-at választanod. Most még kicsit kevés hozzá a proci, de azért el lehet vele játszogatni, aztán ha 1-2 év múlva cpu-t cserélsz, akkor jobban fog teljesíteni a vga is és jó lesz egy darabig még az új gépbe is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69876) Atla


Atla
senior tag

Üdv. Sosem kötöttem össze két videokártyát, de most hozzá jutok egy crossfiret támogató laphoz. Van nekem egy R 290-em és egy tahitis 7870XT-m, kérdés össze lehet-e őket kötni, van-e egyáltalán értelme? Köszi előre is.

(#69877) varmi2 válasza Atla (#69876) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem. Csak azonos kártyákat lehet össze kötni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69878) bubu78 válasza Csupingo (#69865) üzenetére


bubu78
csendes tag

Tehát, egy napi szenvedés után pontosítanék. A gtx 1060 minden játékal elmegy de csak 40fpssel!! Itt mintha betonfal lenne :( wga stressz teszt is csak 40 fps!! Furmark 1920*1080ban 40 fps semmi több.
SCORE:2384 pointsMax GPU
Temp: 53°C (40 FPS, 60000 ms)
FPS: min:40, max:41, avg:40 - OPTIONS: DynBkg
GeForce GTX 1060 3GB/PCIe/SSE2 (10DE-1C02)

24.21.13.9811 (6-1-2018) - GL:C:\WINDOWS\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispi.inf_amd64_040c7acb04cee565\nvoglv64.dll
GPU core: 1898 MHz, memory: 4006 MHz
Intel(R) Core(TM) i5-3570 CPU @ 3.40GHz

Energiagazdálkodás teljesítmény centrikus.
mi a lópikula foghatja meg a kártyát ?
Nem lehet hogy csak a pcie keresztül kap áramot és a 6 pines tápcsatlakozón nem ? vagy ez hülyeség ?

(#69879) Csupingo válasza bubu78 (#69878) üzenetére


Csupingo
veterán

Fps limiter, lock, stb. ilyesmi programok nincsenek telepítve, ugye? A driverben optimálisra van téve az energiagazdálkodás (akár max. teljesítményen is ki lehet próbálni, hogy akkor rendesen megy e)? Dsr sincs bekapcsolva? DDU-val már pucoltál le mindent, aztán csak drivert telepítettél experience nélkül? Függőleges szinkronizálás sincs bekapcsolva a driverben, vagy a játékokban? Ha semmi se jön be, akkor a wint kéne újra telepíteni, ha van rá mód. Kártya babráló programok se legyenek, pl.: msi ab.

Bányászvírusod sincs? Terheletlen állapotban mit mutat a gpu-z?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69880) bubu78 válasza Csupingo (#69879) üzenetére


bubu78
csendes tag

Fps limiter, lock ezeket nem s ismerem nem hogy telepitve lennének. A dsr-t nem tudom mi :) . DDuval pucoltam igen.

(#69881) bubu78 válasza Csupingo (#69879) üzenetére


bubu78
csendes tag

FPS: min:71, max:74, avg:72 - OPTIONS: DynBkg
SCORE:6785 points (113 FPS, 60000 ms)

TRA la la. Ne kérdezd meg mitől de végre helyre állt :) Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#69882) Shin Chen


Shin Chen
tag

Üdv!
Adott egy asrock QC5000M ITX-PH alaplap A4-5050 APU-val és egy XFX HD5770 videókártya.

Az lenne a problémám hogy magában a lap rendesen működik, viszont mikor beleteszem a VGA-t akkor egyik video porton (Se alaplapi- se VGA) nem ad képet, a videókártya ventije pedig szabályos időközönként felpörög max-ra majd lelassul alapseb.-re.

Lehetséges hogy a kártya hibás? Eddig jó volt, előző gépem bontottam egy éve, akkor került a polcra, de így hogy az alaplapi kimenettel se tetszik neki valami teljesen tanácstalan vagyok...

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#69883) Csupingo válasza Shin Chen (#69882) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg egy alaplapi bios frissítést megpróbálhatnál, ha nem a legutolsó van a gépen. Nem uefi-ben lett telepítve? A bios boot menüben a csm be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69884) Shin Chen válasza Csupingo (#69883) üzenetére


Shin Chen
tag

Azt hiszem a legfrissebb bios -uefi van rajta, asrock honlapján egyetlen egy van, a first release...
CSM be van kapcsolva

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#69885) Csupingo válasza Shin Chen (#69884) üzenetére


Csupingo
veterán

Passz. Akkor vagy csendben elszenderült a kártya, vagy csak nem szereti az alaplap.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69886) Shin Chen válasza Csupingo (#69885) üzenetére


Shin Chen
tag

Mindkét lehetőség esélyes a VGA már van vagy 9 éves, az alaplap meg belépő szint..
Azért köszönöm, még egyszer nekifutok aztán nyugdíjazom :)

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#69887) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Sziasztok :) nem szoktam kérdezősködni, mert 99% ban mindent meg tudtam eddig oldani, de most elakadtam,
adott szerver gép, ami nem ismeri fel a PCIe en keresztül a vga at... beépített VGA porton keresztül van kép, de az kevés nekem, Bios ban állítgattam de elvileg mindent jól állítottam, kéne látnia.
Szóval vettem egy 3.0 ás PCIe es Mining távtartót amit tápról tudok megtáplálni, kap is áramot a vga, de nem add ott sem képet :) Asztali gép VGA val is próbáltam azzal sem add képet :( egyszerűen nem tudom mi lehetne megoldás, bios restet még nem próbáltam egyedül, ha lehet azt hagyom utoljára :U valami ötlet srácok? :R

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#69888) smc válasza Varázslóó (#69887) üzenetére


smc
addikt

Kezdésnek mondjuk leírhatnád milyen alaplap és milyen vga. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#69889) herczeg145 válasza smc (#69888) üzenetére


herczeg145
tag

Sziasztok!
A héten sikerült beszereznem egy gtx 1070 strixet. Most jutottam odáig, hogy beszereltjem. Azonban van a kártyán két "sapkával" fedett "csatlakozó" ami a pci csatlakozóhoz képest az átellenes oldalon található. Mire szolgálnak? Talán az SLI-hez van köze?
Előre is köszönöm a választ!

(#69890) Viktor77 válasza herczeg145 (#69889) üzenetére


Viktor77
titán

Így van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69891) Varázslóó válasza smc (#69888) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Rendben :) az egész gép :

Processzor: ►1x Intel Xeon X5670 3.0Ghz 6 mag 12 szál (1db Noctua D-14)
Memória: 4x HP 8GB 1333MHz DDR3 ECC "32GB"
Videókártya: GeForce GT 630 OC 2GB GDDR3 128bit PCIe
Op. rendszer: ►Windows Szerver 2016 Datacenter
Alaplap: ►Supermicro X8DTI-F Dual CPU
Tároló eszköz: Samsung EVO 850 SSD 250GB + 2db 3TB WD RED NAS
Hangkártya: Nincs
Ház: ►EVGA DG-85
Tápegység: Corsair CX600W V2

Még nincs benne a 2. Proci... de gondolom nem az hajtja meg a PCIe portot :D :U

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#69892) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Laptopról lenne szó de nem találtam megfelelő topikot így ide írok.

Adott egy Asus X550C notebook integrált intel grafikával és egy NV GT 720M-el. A Problémám az, hogy nem tudok drivert föltenni a GeForce-hoz.
Ezt kapom:

Próbáltam az eszközök közül törölni és úgy telepíteni újraindítás után de úgy is ugyan ezt a hibaüzenetet kapom. Biosban sajnos nem lehet letiltani az integráltat. Frissen telepített Win7 van a gépen. Ilyenkor mit lehet csinálni? Nvidia.com szerint ez az ajánlott driver 720M-hez.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#69893) Viktor77 válasza rup1u5 (#69892) üzenetére


Viktor77
titán

A laptopod oldaláról próbáltad?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69894) rup1u5 válasza Viktor77 (#69893) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi az ötletet!
Leszedtem onnan amit találtam. Egy régebbi, 311.-es driver de az legalább fölment probléma nélkül!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#69896) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv,

Adottak a következő alkatrészek:
- Monitor 2560x1440 felbontással. DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, Dual Link DVI
- VGA: HD4670 2xDVI, tudna 2560x1600 felbontást dual link DVI kábelen
- Single link DVI kábel, ami max 1920x1200-at bír
- DVI to HDMI adapter
- Displayport kábel

Mit kell/érdemes beszereznem, hogy a monitor működjön natív felbontással?

- HDMI kábel - Az adapterrel összejönne a WQHD?
- Dual DVI kábel
- VGA DP kimenettel

(#69897) varmi2 válasza Arpee78 (#69896) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a vga már nagyon öreg. Javaslom a cserét. Egy rx460-560, vagy gtx 1050-1050ti. Megoldódik minden gondod dp kábelen összekötve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69898) Csupingo válasza Arpee78 (#69896) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg a dual dvi már tudja ami neked kell, úgy csak egy olyan kábelt kéne venned.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69900) solfilo válasza attes28 (#69899) üzenetére


solfilo
veterán

Pl itt, de ennyiért tuti nem venném meg. :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#69902) rasotamas válasza attes28 (#69899) üzenetére


rasotamas
veterán

Inkább 1050Ti-ből kellett volna csinálniuk egy 3 gigásat olcsóbban.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69904) rii


rii
nagyúr

sziasztok

itt volna egy MSI 1050 ti 4gb ddr5 ... 55e-ért
https://www.selectproduct.hu/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5-128bit-pcie-gtx-1050-ti-4gt-lp-videokartya-v809-2404r?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

a hűtés milyen lehet? elég? nem hangos?

van, amiben gyengébb - kevesebb kimenet, RGB ( ,-D ) - mint egy gigabyte 1050ti 4g ddr5 http://compker.hu/termek/39672 ?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69905) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Fenti bajomra senki nem tudd megoldàst ? Vagy làthatattlan? :R le írom megint inkabb: fent irtam a gepet is..

Sziasztok :) nem szoktam kérdezősködni, mert 99% ban mindent meg tudtam eddig oldani, de most elakadtam,
adott szerver gép, ami nem ismeri fel a PCIe en keresztül a vga at... beépített VGA porton keresztül van kép, de az kevés nekem, Bios ban állítgattam de elvileg mindent jól állítottam, kéne látnia.
Szóval vettem egy 3.0 ás PCIe es Mining távtartót amit tápról tudok megtáplálni, kap is áramot a vga, de nem add ott sem képet :) Asztali gép VGA val is próbáltam azzal sem add képet :( egyszerűen nem tudom mi lehetne megoldás, bios restet még nem próbáltam egyedül, ha lehet azt hagyom utoljára :U valami ötlet srácok? :R

Köszönöm előre a segítseget :R

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#69906) varmi2 válasza Varázslóó (#69905) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez pontosan mit jelent:
vettem egy 3.0 ás PCIe es Mining távtartót

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69907) SP4C3 válasza varmi2 (#69906) üzenetére


SP4C3
veterán

Vettem egy PCI-E raiser/extender-t.

https://minerparts.com/wp-content/uploads/2017/11/6c-riser-1000x1000.png

MaximumGame - Ír-e ilyesmit a szerver alaplapon "(75W)", "Maximum 75W"? Milyen szerver és milyen grafikus?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69908) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egy 3.0 GHz-es Pentium 4 ebben az alaplaban kb. milyen VGA-t tudna max kihajtani 2 GB RAM társaságában?

Eddig egy 8400GS volt benne, de felmondta a szolgálatot.

Hirtelen Radeon 4650 körülire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#69909) Varázslóó válasza varmi2 (#69906) üzenetére


Varázslóó
senior tag

varmi2 : Hát pl ez : [link]

SP4C3:
Nem ír semmi féle 75W tot,
140W os proci ig támogat CPU-kat
a VGA meg max 50W eszik kb

feljebb írtam a gépet :

Processzor: ►1x Intel Xeon X5670 3.0Ghz 6 mag 12 szál (1db Noctua D-14)
Memória: 4x HP 8GB 1333MHz DDR3 ECC "32GB"
Videókártya: GeForce GT 630 OC 2GB GDDR3 128bit PCIe
Op. rendszer: ►Windows Szerver 2016 Datacenter
Alaplap: ►Supermicro X8DTI-F Dual CPU
Tároló eszköz: Samsung EVO 850 SSD 250GB + 2db 3TB WD RED NAS
Hangkártya: Nincs
Ház: ►EVGA DG-85
Tápegység: Corsair CX600W V2

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#69910) troll81


troll81
addikt

Sziasztok ez jo vetel lehet?pl

(#69911) Showhai


Showhai
tag

Sziasztok!

Használtam a "félpasszív" keresőszót, nem leltem a problémámra megoldást.

Van egy Gigabyte GTX 1060 Mini ITX OC 3G karim. Egy ventis, félpasszív.
Namármost ha elkezdi pörgetni a ventit, mert a terhelés megkívánja, akkor egy olyan hangot ad ki, mintha beleérne valami egy pillanatra a ventibe. Negyed másodperc az egész, de ha pl. tűréshatáron van a hőmérséklet, és sűrűn kapcsolgatja a ventit, elég idegesítő. Ha megy a venti, kvázi nincs hangja, csak elinduláskor.

Gariztathatom a kártyát? :(
Köszi előre is!

Duoble Chekc Everytihng

(#69912) maxxenergie válasza kutga (#69908) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Attól függ mire akarod használni... régebbi játék is van képben vagy csak netezés... ha előbbi akár egy 5670-ig elmehetsz már csak azért mert árban az is használtan 4-5 ezer forint és többet ér mint egy 4650-5450-6450/64 bites/ kártya még akkor is ha marad benne bőven kraft..

Igazából az árat kell belőni mennyit szánsz rá annyiért a legjobbat vegyed 512/1GB ddr3/ddr5 tápcsati nélküli 45nm 128 bites kártya sztem... :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69913) maxxenergie válasza troll81 (#69910) üzenetére


maxxenergie
senior tag

De minek vennéd 280 euróért meg külföldről + szállítás oda szóló garival ha nálunk alig drágább összeségében Magyar garival...

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69914) troll81 válasza maxxenergie (#69913) üzenetére


troll81
addikt

azért mert nem egy helyen lakunk? :N :) ezt nézegettem általános felhasználásra kisebb játékokhoz. :R

(#69915) kutga válasza maxxenergie (#69912) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm az alapos választ! :R

Inkább csak netezés, filmnézés lenne. Ezeket a kártyákat valahogy passzívvá lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#69916) Ben.93


Ben.93
tag

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne, az alábbi VGA-k közül, melyik lenne a legjobb választás? Nincs nagy igényem, egy Battlefield 4-et gond nélkül vigyen, és kb. ennyibe kimerül. A többi perifériát később veszem meg hozzá, természetesen a VGA képességeihez igazodva.

Tudom, ennyi áron jobb lenne használtan, de úgy döntöttem, hogy most egy új kártya kell.

A lista:

ASUS Radeon R7 240 2GB GDDR5 128bit PCIe (R7240-2GD5-L) Videokártya

SAPPHIRE Radeon R7 250 2GB GDDR3 128bit PCIe (11215-01-20G) Videokártya

ASUS Radeon R7 250 1GB GDDR5 128bit PCIe (R7250-1GD5-V2) Videokártya

És kb. ennyi a lista. Ha 25-ért tudtok jobbat ezeknél újan (de szerintem nem nagyon van), a tanácsot szívesen fogadom.

Üdv.
Benjamin

[ Szerkesztve ]

(#69917) joeetm válasza Ben.93 (#69916) üzenetére


joeetm
tag

Valószínűleg az utolsó, azaz az Asus R7 250 1GB GDDR5, a másikon hiába van 2 gb ram, csak gddr3, azt meg rendes ember szerintem nem akarja :)

_Az a hülye aki nem normális_

(#69918) Viktor77 válasza Ben.93 (#69916) üzenetére


Viktor77
titán

Ha van digitális bemenet a monitorodon, akkor GT1030.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69919) maxxenergie válasza Ben.93 (#69916) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ez pont az a ketegória amit újonnan már nem éri megvenni 4-5 éves széria... ennyiért és ezekkel BF4 sem lenne túl acélos mondjuk attól is függ milyen felbontáson...

Jobban járnál ha már ennyiért gondolkodsz AMD vonalon Apróról egy papíros garis RX 460 / 550 / 370 2Gb kártyával megbízható eladótól... teljesítményben biztos.. ha már új

Hameg mindeképpen zsír új akkor meg egy RX 550 2GB de mondjuk ez 35.000 Ft..

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69920) maxxenergie válasza kutga (#69915) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szoftveresen igen MSI Afterburnerrel hardweresen annyira nem vagyis igen egy rá passzoló keményebb bordával Artic Accelero de az megint pár ezer...

Vagy Ha csak Film/NEt akkor olcsón elég 64 Bit is olcsón ilyesmi passzívak ITT vannak

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69921) Ben.93


Ben.93
tag

Max 25k és ez a három lehetőség lenne.

(#69922) Viktor77 válasza maxxenergie (#69919) üzenetére


Viktor77
titán

Az 550 rosszabb mint egy 1030, cserébe majd' egy 10-essel drágább.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69923) maxxenergie válasza Viktor77 (#69922) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Hát mondjuk ja amennyivel drágbább annyival nem jobb nagyjából egy kategória /BF4 alatt RX 550 jobb talán de ár/értékben nem/ csak mivel AMD vonalat kérdezte... mondjuk 25K-ért újonnan 1030 sincs sok így hirtelen egyet sem találtam.. 27.000-től indul.. :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69924) Viktor77 válasza maxxenergie (#69923) üzenetére


Viktor77
titán

"Hát mondjuk ja amennyivel drágbább annyival nem jobb" Nem. Konkrétan nem jobb, mindegy melyik mennyibe kerül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69925) rii válasza rii (#69904) üzenetére


rii
nagyúr

kérhetnék egy véleményezést?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69926) SP4C3 válasza rii (#69904) üzenetére


SP4C3
veterán

YT

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69927) solfilo válasza Ben.93 (#69921) üzenetére


solfilo
veterán

Ezekből akkor az ASUS R7 250 1GB GDDR5-öt vedd, de csodát ne várj tőle.

(#69923) maxxenergie: igen, még mindig nagyon túlárazott az RX 550, majdnem a legolcsóbb RX 560-ok árában mennek még mindig, hihetetlen. Vissza kéne menjenek a GT 1030 körüli árszintre, ahova valók.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#69928) maxxenergie válasza solfilo (#69927) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Igen én inkább nem vennék semmit mint 25-ért azt vagy 35-ért RX 550 vagy 1030 sem...

Újonnan 40/45 alatt "értelmes" VGA nincs sajnos ... de igen akkor még gyűjtenék inkább vagy használtan garival aprón vannak jó ajánlatok 30-35K körül már .. nem ebből a kategóriából /380 4Gb stb../.. de hát ő tudja persze :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69929) FlashLed válasza Ben.93 (#69916) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ha ujat akarsz es ezek kozul akkor az utolso r7 250 gddr5.

The Mechanic

(#69930) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Üdv!

A Sapphire Tri-X R9 290X 4G OC, jobb mint egy ASUS 290 DCII? Sajnos ASUS meghalt és mivel nincs sok felesleges pénzem így a Sapphire-a esett a választás, nekem úgy tűnt, hogy jobban járok vele mint egy 480 vagy akár 580-al. Vajon azok megérnek plusz 20-30-et? Ahogy néztem elsősorban hűtésben azaz fogyasztásban jobbak mint a 290x, sebességben van, hogy alatta vannak...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#69931) Grave_444 válasza Aby_2014 (#69930) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A 290X erősebb és ennek a Sapphire kártyának a hűtése is jobb.
ASUS 290 DCII-nek tudtommal nem volt hűtve a VRAM.

[ Szerkesztve ]

(#69933) SP4C3 válasza attes28 (#69932) üzenetére


SP4C3
veterán

Hogy jó legyen? Igen, ha a monitor native felbontására állítod. Amit te keresel az a "Virtual Super Resolution" azaz nagyobb febontáson renderel, majd downscale a native felbontásra. Vagy scaling.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69934) azaki99


azaki99
kezdő

Sziasztok,bocsi ha offtopik :(
Olyan problémám van hogy pár napja frissítettem a vga-m driverjét.
Fel is ment,minden rendben van,1 dolgot kivéve,azt hogy 1-2 óránként befagy a kép,a monitor kikapcsol,majd egy üzenet fogad,nem tart sokáig,4-5 másodperc max,de idegesítő.

[link]
Jó drivert tettem fel,nemtudom miért csinálja ezt.
Válaszotokat és a segítséget előre is köszönöm. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#69935) Aby_2014 válasza azaki99 (#69934) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Állítottál OC -t a kártyán esetleg a gép BIOS-ban nem változtattál a feszültségeken?
A kártya driverében adj egy pici feszt a kártyának, vagy vegyél vissza a sebességéből.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#69936) azaki99 válasza Aby_2014 (#69935) üzenetére


azaki99
kezdő

Igee,álítottam MSI afterburnerrel,nagyon keveset nyomtam rá,teszteltem majd vissza is nyomtam mindent a sima értékre,de akkor valszeg ez lesz.Megpróbálom azt ha visszaveszek,mert most minden 0-án van,alapértéken.
Köszönöm a válaszodat. :R

(#69937) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna segiteni mi lehet a baj?
Win10 64bit, bios vga driver frissitve legujabb van fent.

Vettem egy 1050 gtx 2gb kártyát de random befagy battlefield 3 nàl valamint the forestnál furcsa csikok színek majd szurok be képet..

A furcsa hogy réggebi játékoknàl nem produkàl semmi hasonlot mafia2, saints row the third, nfs the run, nfs hoz pursuit.

Uj a teljes konfig:
Asus prime a320mk alaplap
Ram Kingston hyper x fury ddr4 8gb
Amd ryzen 3 2200g proci
Cooler master 500w masterwatt lite 80plus tap
256gb kingston ssd

[ Szerkesztve ]

(#69938) Devas válasza Hardver Arc (#69937) üzenetére


Devas
őstag

speedfan progival mérj GPU hőfokot. Meddig melegszik fel?

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#69939) Hardver Arc válasza Devas (#69938) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

A hőmérséklet rendben volt de közbe átkötöttem alaplapi kártyàra ott is produkál fura dolgokat csak nem ilyen durván..

Viszont most elkezdtem a memtestet hàtha memoria 1
Pass lefutot fent hagyom egész éjszakára.

De én a tàp hibára gyanakszok még esetleg alaplap..vagy a win 10 de arra legkevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#69940) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

VGA-t cseréltem AMD ATI-ról Nvidiára váltottam. A régi kártyám esetében a videókártya mind a két monitornak küldött jelet és az rendszer induláskor bekapcsolt. A régi kártya esetébe na két monitor DVI illetve miniDP-DVI átalakítóval volt a kártyához kötve.

Az új kártya esetében GTX 1060 viszont az egyik monitor DVI a másik HDMI kábellel van összekötve. Az a monitor ami DVI-vel van bekötve rögtön bekapcsolás után ad képet. a HDMI-s viszont csak akkor ha a Windows bejelentkezési képernyőhöz érek.
Ugyanez a helyzet ha a windows lekapcsolja a monitorokat. A DVI-is elmegy stand-by-ba viszont a HDMI-s viszont bekapcsolva marad azzal hogy no-input.

A HDMI kábel szar vagy simán a HDMI szabvány nem tudja ezt lekezelni? Mi a baj?

(#69941) Hardver Arc válasza Devas (#69938) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Memoria hiba kilőve.. 8 pass után sincs semmi error :F

(#69942) Werkly


Werkly
őstag

Melegedés szempontjából számít, hogy FHD vagy 1440p monitort hajt a GPU? Meddig van safe temp egy VGA esetében? Mi számít üzemi hőmérsékletnek? Kösz!

(#69943) Hardver Arc válasza Devas (#69938) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Egyébként játéközben 55-58 fok a gpu, proci szintén hasonló.. felraktam egy másik win 10 ugyanugy csinálnja ugy hogy szerintem a szoftveres problémát is kilőhetjük.

(#69944) morfondőr válasza Hardver Arc (#69943) üzenetére


morfondőr
őstag

VRAM hiba szerintem, gariztasd!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69945) Hardver Arc válasza morfondőr (#69944) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Az alaplapi is vram hibás lenne akkor? :F mert annál is ezt produkálja..
Ez játék kilépés után maradt ott ahogy kiléptem a játékból..

[ Szerkesztve ]

(#69946) morfondőr válasza Hardver Arc (#69945) üzenetére


morfondőr
őstag

Legközelebb ha ilyen lesz a képernyő, ne fényképezd, hanem screen shotot csinálj. Ha azon nem látszik, akkor monitor, vagy kábel a hibás!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69947) Hardver Arc válasza morfondőr (#69946) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

A vga kábel meg hdmi kábelt cserélgettem.. furcsa véletlen volna ha mindkettő hibás. Ráadásul zsír újak.
Meg érdekes hogy a mafia 2, saints row the third, need for speednál nem jelentkezett a probléma.. :F

Pont ezért nem csodàlkozok hogy mindenki màr konzolra vàlt. Megveszed zsír ujonan a komponenseket és rakás szar az egész..

[ Szerkesztve ]

(#69948) Vasfog89


Vasfog89
újonc

Sziasztok !
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok ,hogy 1 Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS zökkenő mentesen menne a gépemen processzor Bottleneck nélkül?

A konfig a következő:

I7 4770 nem a K verzió I7 4770 3.4Ghz
Alaplap : Gigabyte B85M-D3H
Ram : 4x4gb Corsair Vengeance 1866Mhz
VGA: Gigabyte GTX 1060 3Gb van jelenleg.
Táp: Chiftec I Arena 500 80+ ( a táp tudom,hogy kevés a 1080Ti-nek) ezt cserélni fogom ,ahogyan a FHD monitort is , feltéve,ha megy az új kártya .
Válaszotokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#69949) Hardver Arc válasza morfondőr (#69946) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Viszont az aida64 gpu benchmarknál (gpu sebességmérősnél) memory copy-nál lefagy a Windows meg fekete képernyő csak reset oldja meg a problémát. :F :W nem értem akkor az már csak videokártya lehet de furcsa hogy alaplapi is szar?

vagy a táp nem bír valamit.. :F

[ Szerkesztve ]

(#69950) morfondőr válasza Hardver Arc (#69949) üzenetére


morfondőr
őstag

Azt a gépet röhögve el kell vigye az a táp. De szerintem ha az is lenne a baj, akkor inkább újra indulgatna a gép, vagy kikapcsolna. Alaplapi vga próbánál kivetted a 1050-et, vagy csak átdugtad a kábelt?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69951) Hardver Arc válasza morfondőr (#69950) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Csak át dugtam, de mielőtt nem volt a 1050es előtte alaplapit használtam akkor is jelentkezett ez az anomália de nem zavart hogyha hibás mert úgy voltam vele ha veszek normális vga úgyis azt használom.

Processzor se hiszem mert az sem mutatott melegedést meg akkor csak újra indul a gép stb..
Esetleg alaplap lehet hibás.. :F passz

Közben kiprobáltam egy tévén de ott is problémás volt aida gpu benchmark ugyanúgy kifagyott. Tehát a monitor hiba is kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#69952) morfondőr válasza Hardver Arc (#69951) üzenetére


morfondőr
őstag

Próbáld meg csak a procit terhelni valamivel és tesztelni! Ugye az integrált vga ma már a prociban van, az "alaplapi" csak régi berögződés!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69953) Hardver Arc válasza morfondőr (#69952) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Majd éjszakára bekapcsolom az aida stabilitás tesztjét hátha feldob valamit.
Igaz van benne monitor diagnosztikai szoftver is.

[ Szerkesztve ]

(#69954) rii válasza SP4C3 (#69926) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

jóllátom, hogy jól teljesít?

hűtése milyen lehet? elégséges? netalán jó? bezavar a borítás ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69955) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem mai kártyáról van szó, így ide is berakom a kérdésem (kártya topikjából áthozom) mert nagyon zavar a jelenség. [link] - (#17347) & (#17348) H.Sz.-be van részletezve. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69956) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#69955) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közben megoldva! :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69957) herczeg145


herczeg145
tag

Sziasztok!
A problémám a következő. Beszereztem egy gtx 1070 strix kártyát és mivel hosszú lelóg a tápcsati felöli oldala. A házam egy nzxt phantom 410-es, nincs benne gyárilag támaszték. Mi lenne a legegyszerűbb megoldás?
Előre is köszönöm!

(#69958) rasotamas válasza herczeg145 (#69957) üzenetére


rasotamas
veterán

LEGO :D
Bocsi ha túlzásba vittem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69959) #13056512


#13056512
törölt tag

Üdv ilyen hosszabbítót szeretnék használni a kártyámhoz okozhat ez bármilyen teljesítménybeli különbséget ?

(#69960) MaxxDamage válasza #13056512 (#69959) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Üdv,

Elvileg ugyanaz, mert:

"A kábel támogatja a PCI Express szabványokat: 1.x, 2.x és 3.0."
és
x16 -os :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69961) rasotamas válasza #13056512 (#69959) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem is tetszik a függőlegesre kihozott meg akár a pici gépekben másképp elrendezett videokártya, de hogy mi az atyaúristen kerül ezekben ennyibe... Mondjuk 3 ezret adnék érte de húznám a számat, hogy miért nincs kínából ezerért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69963) Viktor77 válasza attes28 (#69962) üzenetére


Viktor77
titán

Ez a "milyen videókártyát vegyek?" témája inkább. De nem éri meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69964) MaxxDamage válasza rasotamas (#69961) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1
Szerintem se éri meg azt amit kérnek érte... :(

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69965) Hardver Arc válasza morfondőr (#69952) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Ment a aida rendszerstabilitás teszt 20 órát de minden simán ment se fagyás se semmi.
Memtest is 8 pass de nem volt error, cseréltem monitort ott is jelentkezett a baj, újratelepítettem a wint probléma ugyanúgy fenn áll. Érdekes egy anomália. :Y

Viszont eszembe jutott hogy vettem egy wd blue vinyot 1 hete zsír uj és az se volt jó akármelyik sata kábelbe dugtam megpróbáltam az ssd kábelét is átdugni de semmi.. most vagy abból is kifogtam a rosszat vagy tényleg alaplap baszkszik.. :W :Y

Mert nem igaz hogy se a zsír új videokártya se az alaplapi (alaplap szintén új) vinyó se jó.. :F

[ Szerkesztve ]

(#69966) #13056512 válasza MaxxDamage (#69960) üzenetére


#13056512
törölt tag

Köszönöm a gyors segítséget :R

rasotamas: Igen nekem is kis házam van ezért szeretném más pozícióba a kártyát, egy hosszabbítóhoz képest bizony elég meredek ára van, de pl. mint nekem nincs más választásom hogy elférjek a jelenlegi háztól pedig nem akarok megválni.

(#69967) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok

Adott egy gtx690, amin az egyik gpu 2x-es pci express-en fut.
a másik 690-en mind2 gpu x16 3.0-án megy, ezen meg az egyik x2 1.1-en, terhelés alatt is.
Nem az interfész a hibás, mert a másik x16-on van, bios is rendben van.
Kérdésem az, hogy szokott-e megdögleni a plx, vagy inkább elengedett az egyik gpu?
a pci-express coupling kondik megvannak mind a plx-gpu között is
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69968) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok!

Tegnap megakartam nézni egy UHD-s (50 gigás) filmet, viszont minden lejárszónál csak a baj volt vele. Jelenleg nincs vga-m, csak az i7-6700-as integrált kártyája ketyeg. Na most minden lejátszóval csak a baj volt. Először a vlc akadozott, felhúztam a file caching-et 2 másodpercre, utána jó volt, majd mindig 2-3 perc után összeomlott. Kmplayer-t is kipróbáltam, az működött, viszont szemmel láthatólag csak olyan 20-25 fps-el ment a film. Ilyenkor az igp nem bírja, vagy valami codec baja van?

Megyen!

(#69969) solfilo válasza CptAdamica (#69968) üzenetére


solfilo
veterán

Próbáld ki MPC-HC-val. Elég okos már a Skylake IGP, vinnie kéne szerintem.
Mióta ezt használom, lekerült a gépről a VLC.

solfilo

(#69970) morfondőr válasza CptAdamica (#69968) üzenetére


morfondőr
őstag

Szerintem csak nem úgy van beállítva a lejátszód, hogy a vga-t használja dekódolásra. Aida-ban könnyen le tudod ellenőrizni, hogy a gpu mennyire dolgozik lejátszás közben. Ha csak pár %-os a kihasználtság, akkor a procin megy a lejátszás.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69971) CptAdamica válasza solfilo (#69969) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi megpróbálom. :)

Megyen!

(#69972) Brekkk válasza Hardver Arc (#69965) üzenetére


Brekkk
senior tag

Másik gépben nem tudod letesztelni ezeket a hardvereket?
Esetleg vidd vissza oda ahol vetted, hogy hibásak. Náluk kiderül, hogy tényleg rosszak-e.

Ha náluk jó, akkor marad a lap vagy a proci.
Esetleg próbáld meg 1 memória modullal, hogy mi történik

A VGA gpu és ram órajelét próbáld meg visszavenni 10%-al. Lehet nem megy a gyári órajelén az a kártya

(#69973) CptAdamica válasza morfondőr (#69970) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ilyen 80-85%-on pörög.

(#69969) solfilo Megnéztem most MPC-vel, jónak tűnik. Talán ezt is próbáltam tegnap, csak a sötét részek nagyon kékek voltak, szóval talán elvetettem. De most lehúztam kicsit a fényerőt -10%-ot és így már fekete az fekete. :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#69974) carl18


carl18
addikt

Üdv! :) Az alaplapom eladtam, beraktam a gépbe egy másikat. Tavaly haveromról kaptam egy videókártyát ingyen Gainward Geforce 8500GT, ilyen retro játékokat játszom San andreas stb.
Nagyon gyenge, 460 mhz a gpu órajel alapból. Feltoltam 600 mhz-re és működik rendesen :)

Az volna kérdésem hogy ha a kártya véletlen tönkre megy nem visz magával jó cuccokat a gépből ? :D

A kártyát nem sajnálom amúgy se ér semmit :D De a merevlemezen adataim vannak.

8500GT ddr2 rammal, bár 600 mhz-n se lesz sokkal erősebb :D Mennyit megy egy 8500GT Tunningal maximum ? :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#69975) rasotamas


rasotamas
veterán

Ez baromi érdekes, néha tök hibátlan, néha meg sz*raodik a gépem. Asrock Fatal1ty Z77 lapban GT630, a monitor analóg és dvi kábelen is rádugva. Indításkor nem volt kép, megnyomtam a source-ot, kiírta hogy digital és minden jó lett. Most töb óra használat után netezés/youtubeozás közben az a hang mint amikor egy usb-t kihúzol, elment a kép, source-ot megnyomva analógon van kép.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#69976) azaki99


azaki99
kezdő

Sziasztok.

Tegnap vettem egy msi aero gtx1050 et,

kivettem a gt 730-at,amivel a rendszer gyors volt ,játékok játszhatóak voltak közepes beállításon .

Most viszont hogy kicseréltem a rendszer teljesen lelassult.

Játékokat tekintve tudom hogy cpu-limitem van.

Lap:foxconn g41mxp

Cpu:xeon 5450

8 gb ddr3 dual channel

Fps különbségek: 20-30

De most a kérdésem arra vonatkozik hogy miért lassult be ennyire a rendszer?

A chromot 3-4 másodperc alatt nyitja meg,eléggé zavaró.

Gondoltam arra hogy a kártya nem támogatja a win7-et.

De még gondoltam segítséget kérek,aztán ujra teszem ha ti is azt javasoljátok.

Válaszotokat előre is köszönöm.:R:R

Btw lesz lap+cpu csere(g4560/b250)

(#69977) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Itt is megkérdem.
Mi van akkor, ha gyakran megfagy a kép? (VGA hiba?)
HDMI kábelt ki/be dugom és jó. (2x próbáltam, nem mindig jön be) vagy marad a "restart" gomb...

VGA info/driver:

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69978) Optimus17


Optimus17
csendes újonc

Sziasztok!

Számítógép komponensek:
intel i5 2500 K Cpu
amd radeon hd 7850 videókártya
8 BG DDr3 ram
Motherboard P8Z68-V LX alaplap

teljesen újra lett rakva a gép meg kapta a legfrissebb win 10-et és leg újabb/legfrissebb (ami elérhető) drivereket mindenhez. Böngészés filmnézés megy, de bármilyen játéknál összeomlik a videó kártya illesztő programja, meg néha átlós fekete csíkok jelennek meg a monitoron 2-3 db.pl böngészés közben.

[ Szerkesztve ]

(#69979) lsc válasza Optimus17 (#69978) üzenetére


lsc
nagyúr

Tápod milyen?

Az élet kegyetlen .

(#69980) Optimus17 válasza lsc (#69979) üzenetére


Optimus17
csendes újonc

Corsair CX500 500Watt

(#69981) lsc válasza Optimus17 (#69980) üzenetére


lsc
nagyúr

Annak bírnia kellene.

Az élet kegyetlen .

(#69982) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

win10 64 bit alatt nem ismeri fel az xfx rx 460 kártyát. korábban geforce gt740 volt, de újrahúztam a wint és így sem megy. tudnátok tippet adni?

(#69983) Terek


Terek
tag

Hali.
Nemrég megadta magát a HD7870-es kátyám.Kifagyot játék közben,és azóta nem látja a kártyát.létezhet olyan,hogy a semmiből befosott rajta a bios?R7 260x van melette,és gondoltam kipróbálok rátenni egy másik biost a 7870-re hátha.
Valaki jártas a dologban,és letudná írni a folyamatot,nehogy rátúrjam a biost az R7-re is aztán annak is kapanyél legyen.

(#69984) mateo91


mateo91
tag

sziasztok adott egy gtx 750ti windforce edition, nem reg vettem 4k tvt (sony) vettem 2.0hdmi kabelt, le is szedtem uhd filmet viszont mikor leakarom jatszani akkor elegge szaggatva jatsza pe, probaltam mar ilyen olyan lejatszokat, bs vlc stb. elkepzelheto hogy nem birja a vga ??
i3 4170
12gb ram

[ Szerkesztve ]

(#69985) mateo91


mateo91
tag

Youtubeon pl simán mennek a 4K 60fps videok ...

(#69986) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

HD 7770 1 GB GHz edition teljesen meghülyült az utóbbi időben. Alapjáraton tökéletesen működik, de a játékokat nem akarja vinni. Először a Lol-nal jelentkezett a probléma, ugyanis minden egyes nap mikor először játszom vele, akkor full lowon hd-ban 15-30 fpst produkál. Újra kell tenni a drivert és olyankor működik ismét 144+ fpsen. Ma megpróbáltam a Fortniteot, de az első meccsen megfagyott. Most megint újratettem a drivert ... Kíváncsi leszek...

Segítséget köszönöm!

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#69987) MaxxDamage válasza Terek (#69983) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hi,

Én 1x csináltam. 980 Ti-m cserére küldtem és cserélték, majd az "új" kártyára rátettem a régi kártya BIOSt és a kép kockás/elmosott volt. Volt egy GT1030 kártyám amit betettem, azzal leszedtem DDU-val az nV drivert, majd a 980Ti-t betettem és ráraktam az eredeti BIOS-át. Magyarul driver nélkül volt kép és a "hibás" BIOS-os kártyán úgy tudtam vissza rakni eredetit rá. (persze én úgy készültem, hogy előre lementettem a BIOSokat és volt háttér, hogy ne okozzon problémát.)

Nálam így sikerült. Ha már alaplapi BIOS-nál sincs kép, az más történet...

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69988) joeetm válasza mateo91 (#69984) üzenetére


joeetm
tag

Ha feljebb olvasol a topikban, van pár hsz pont hasonló témában, nem mindegy az sem hogy milyen lejátszó programot használsz, illetve hogy hardveres gyorsítás be van e kapcsolva.

_Az a hülye aki nem normális_

(#69989) mateo91 válasza joeetm (#69988) üzenetére


mateo91
tag

Nem igazán találtam számomra megfelelő választ, ahol lehetett bekapcsoltam a gyorsítást.
Több lejátszóval és kodekkel próbálkoztam.

(#69990) qpakcovboy válasza qpakcovboy (#69982) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Az AMD hibakeresését követően helyreállt a rend.

Abban viszont kellene egy kis segítség, hogy hogyan tudom a képernyőt a TV-hez igazítani. nvidiánál minden rendben volt, viszont most a bal oldalon kb 1 cm alul pedig fél cm túllóg a kép felülete.

(#69991) R̲e̲m̲ válasza MaxxDamage (#69977) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia

398-as driver nálam is produkálja ugyanezt gtx690-el, szóval erősen gyanús, hogy driverbug
majd 'eccer megjavul magátol. (mármint a driver, mert az nvidia nagyon nem fog foglalkozni vele)
Szóval visszaraktam egy 36x.xx-es drivert, azzal jó

(#69992) MaxxDamage válasza R̲e̲m̲ (#69991) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Köszi a jelzést ez ügyben. :R
Már jeleztem az Asus (mint VGA gyártó) hazai képviselet felé a dolgot (és garis a kártyám is) és azt mondták, felveszik a kapcsolatot a gyártóval (külföld) és majd pár napon belül jelentkeznek, megírják a választ.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69993) solfilo válasza mateo91 (#69989) üzenetére


solfilo
veterán

MPC-HC-t is próbáltad?

solfilo

(#69994) mateo91 válasza solfilo (#69993) üzenetére


mateo91
tag

igen azt is hizza valami lav filetert is irtak azt is probaltam.

(#69995) solfilo válasza mateo91 (#69994) üzenetére


solfilo
veterán

tárgytalan, linkeltem a hd lejátszós topikot, de látom már kérdezted ott.
Ott előbb lesz válasz szerintem.

Ha a 4K youtube megy, akkor a filmnek is simán mennie kéne.
Neked Nvidia PureVideo 6 vagy 7 van, attól függően, hogy GM107 vagy GM206-ra épül. (GPU-Z tán megmondja)
Itt írják, melyik mit gyorsít hardveresen: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#69996) mateo91 válasza solfilo (#69995) üzenetére


mateo91
tag

nem vagyok teljesen biztos abban hogy amire gondolok az jo, de nekem 6dik gen. es H264-et szereti, gondolom akkor azzal kell valamit kezdeni h azzal dekodoljon

(#69997) yossarian14


yossarian14
tag

Hello,

Eredeti konfig:
Asrock B75-Pro3
Intel i5-3470
GTX 660
Windows 7

A fenti volt az eredeti konfigom, ami jól is tette a dolgát évekig. Aztán egy nap látszólag a videókártya megadta magát, a felbontás leesett 800x600-ra és a kép hibás volt (fehér foltok váltakozva a képernyőn mind a Windows-ban, mind azon kívül).

Úgy döntöttem, hogy már úgyis ideje kártyát cserélni így beneveztem egy GTX 1060-ra. Mielőtt megérkezett volna a kártya úgy voltam vele, hogy akkor egy Windows 7 -> Windows 10 váltás sem fog ártani. Ez sikeresen meg is történt (ebben az időszakban az Intel igpu-ját használtam).

Aztán mielőtt megérkezett volna az új kártya kíváncsi voltam, hogy a régi kártya (660) ugyanzeket a tüneteket fogja-e produkálni az új rendszer (Win 10) alatt. Legnagyobb meglepetésemre nem ez történt, gond nélkül elindult a rendszer, minden kép hiba nélkül, játékot is simán futtatott.

Ennek ellenére maradtam a kártya cserénél. Tegnap megérkezett az 1060, amit be is raktam a gépbe. Viszont Windows bootolásnál a töltőképernyőn, még a bejelentkező képernyő megjelenése előtt hibaüzenet nélkül lefagy a gép (billentyűzeten is kialszanak a fények). Többszöri újraindítás után is uganez az eredmény. Az alaplapi BIOS-nál van kép, ha safe mode-ban indítom a windows-t, akkor is van kép. Próbáltam driver uninstall-t, windows reinstall-t, de ugyanaz lett a hiba. Megpróbáltam visszarakni a régi 660-as kártyát és már azzal is ugyanez a hiba jelentkezett. Ha viszont átváltok az inteles alaplapi igpu-ra akkor minden flottul megy.

Egy éjszaka pihenő után ma reggel ismét tettem egy próbát az új kártyával (1060) és legnagyobb meglepetésemre elindult a rendszer, normál felbontásban hiba nélkül. Frissítettem driver-t és újraindítás után megint ugyanaz a hiba: fagyás a töltőképernyőn.

Amit kicsit furcsállok, hogy az új kártya (1060) ventilátorai bootolás után egy rövid időre felpörögnek, de aztán pár másodperc után le is állnak. De úgy olvastam, hogy ez ennél a kártyánál még nem feltétlen jelent problémát.

Van valakinek tippje, hogy hol lehet a probléma? Mit kellene esetleg még kipróbálni, updatelni?

Előre is köszi a segítséget, eléggé frusztrál a helyzet.

(kicsit hosszú lett, bocsi)

(#69998) joeetm válasza yossarian14 (#69997) üzenetére


joeetm
tag

Ha cserélgetésnél volt változás/javulás, akkor koszos/kontaktos vagy akár rossz is lehet az alaplapi pci-e csatalakozó, vagy maga az alaplap is vacakolhat. Bios legújabb e a lapon?
Illetve elméletileg nem kell új win install, viszont ilyen dirver problémáknál lehet nem ártana.

_Az a hülye aki nem normális_

(#69999) R̲e̲m̲ válasza yossarian14 (#69997) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

procit vedd ki, pucold meg az alját, pci-express foglalatot, cpu-foglalatot nézd át

(#70000) solfilo válasza mateo91 (#69996) üzenetére


solfilo
veterán

A 4K források jellemzően nem H264-esek, hanem H265 (HEVC), de nekem nem teljesen világos ez az egész, ilyen olyan profilok, stb, jó lenne egy írás erről itt ph-n. :)

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.