Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) nonsen5e válasza solfilo (#39200) üzenetére


nonsen5e
addikt

Először töltsétek le a CPUID HWMonitort [link]
Nézzétek a hőfokokat benne, esetleg ha ez a videokártyáét nem mutatná, akkor a GPU-Z-t is mellé és ott a sensors fül [link]. Ha valami 90-100 fölé megy akkor azzal van a problem.

A probléma mióta áll fent? Régen ment normálisan a gép, lett-e szétszerelve/tisztítva a közeljövőben? Esetleg a processzor/kártya hűtése nem jól lett visszarakva... Találkoztam már olyan szakmabelivel aki nem volt képes normálisan visszatenni a processzor hűtőt, és az csak épp 2 pattintóval úgy félig ott volt, a gép persze 110 fokos volt alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39202) solfilo válasza nonsen5e (#39201) üzenetére


solfilo
veterán

Átdobom neki a linkeket, köszi! :R

Igazából a gép már jó ideje produkálja az újraindulós hibát, hol ritkábban, hol gyakrabban. Volt közben reinstall (OEM Win7) is, az sem oldotta meg. Többet sajnos nem tudok mondani, mert kb 2 éve nem láttam a gépet. Vidéki számtechboltba vitte már, de ott nincsenek a helyzet magaslatán. :DDD

mod: tisztítás talán volt egyszer, de max portalanítás, szerintem nem volt szétszedve, újrapasztázva, stb,, de megkérdem. Vásárlás után jó ideig azért nem produkálta a tüneteket a gép.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#39203) nonsen5e válasza solfilo (#39202) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tápnak elméletben bírnia kéne (netezés alatt meg főleg), bár a chicony nem egy nagy márka, úgy tudom, hogy a hipro széria delta beles, szóval nem is egy hulladék. Windows eseménynapló nem ír semmit az újraindulások előtti pillanatokról?
Ha a hőfokokkal nem lenne semmi eredmény (haaaatalmas számok) akkor ha van kéznél egy másik táp meg lehetne próbálni 1-2 órát azon járatni, azt alátenni ez idő alatt valami durva benchmarkot, pl. Unigine Heaven, 3dmark... :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39204) solfilo válasza nonsen5e (#39203) üzenetére


solfilo
veterán

Közben megkérdeztem, csak portalanítás volt.

Tápnak sztem is bírnia kellene, bár ki tudja. Chicony árulta több féle béllel a Hipro-kat, ha jól tudom.
Kölcsöntápon már ment a tanakodás, lehet ez lesz. A hőfokokat mondom neki, meg a benchmarkot is. Furmark jó lesz! ;]
Köszönöm, ha van vmi fejlemény, majd írok még ide. :R

Jah igen, eseménynapló kilőve, épp újrahúzza a gépet. :DDD

solfilo

(#39205) nonsen5e válasza solfilo (#39204) üzenetére


nonsen5e
addikt

Furmark az jó, de utána majd mellé mehetne egy Cinebench is, hogy a proci is legyen kicsit 100%-on menetve, mert ha olyankor is szokott lefagyni amikor a vga abszolút nincs terhelve. (Bár tapasztalatból mondom, hogy akkor is túlmelegedhet - tényleg, minden ventillátor (videokari/processzor/táp, más nem érdekes) mozog normálisan? :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39206) solfilo válasza nonsen5e (#39205) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, elvileg ventik mennek szépen, de rákérdek majd. :)
Cinebench sem rossz ötlet, ezt is mondom majd neki.

solfilo

(#39207) SirAlo válasza joysefke (#39195) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nekem olyan nincs is hogy Power Limit az MSI afterburnerbe, hogy lehet ez? Core voltage van , de azon nem enged allitni

(#39208) pcgamer01 válasza FidelKasztró (#39197) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Mondjuk egy Radeon 9600pro.
Nekem volt ilyenem és sokáig meg is volt egy két játék videók net tökéletes.
Nvidia terén pedig egy Abit Siluro Fx 5700-am volt azzal a játékok nem mentek de netezni azzal is lehetett.
:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#39209) nonsen5e válasza SirAlo (#39207) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nézd meg Precision X-ben. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39210) Csacse


Csacse
tag

Szép estét mindenkinek!

Szeretnék venni hamarosan egy Gigabyte GTX660 OC 2GB karit de láttam hogy az energiaigénye 450 watt. Akkor ez most azt jelenit hogy kéne vennem hozzá egy nagyobb tápot? Most alap 300 wattossal megy a gépem. A rákötöm leéghet vagy el sem indul?

Köszönöm a válasz

Sziasztok

(#39211) nonsen5e válasza Csacse (#39210) üzenetére


nonsen5e
addikt

A kártyához ajánlott minimum tápegység 450 watt (általában ez mindig magasabb annál mint amennyivel simán elmegy). A kártyának a maximum energiafelvétele az 140 watt. Gondolom az a 300 wattos táp nem a legmárkásabb, persze lehetséges az is... Én nem erőltetném bele, lehet valami takarékosabb processzorral (intel core i széria) pont neccesen elbírná, de nagyon a hátérérteken van.

Alapüzemmódban nem történne semmi, de ahogy elkezded kihasználni a géped erejét (terhelve van, játék pl.) a kép meghülyülhet mivel a tápegység nem tud eleget leadni, de rosszabb esetben el is füstölhet az egész...

Nem ajánlom.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39212) ST05 válasza Csacse (#39210) üzenetére


ST05
őstag

elégnek kell lennie, 150w ot nem fog enni a konfig maradék része VGA-n kivűl, de 100-at se....
tipikusan a gtx660 110w körül fogyaszt. (persze, ha nagyon "vacak a táp akkor rizikós, de akkor eddig is rizikós volt..)

(#39213) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Full HD filmnézésre melyik az a VGA ami már tökéletes képminőséget ad?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#39214) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, RBE-vel átállítottam "Sub vendor ID/Video card ID"-t, ráraktam a kártyára a BIOS-t, de nagyon lassú, az IGP is gyorsabb... :O Most nem lehet visszarakni a jó BIOS-t:

A kártya működik, de 1FPS-el megy az Angry Birds...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#39215) nonsen5e válasza atomanti19 (#39213) üzenetére


nonsen5e
addikt

Bármilyen Intel HD Graphics, A szériás APU, gt610, hd6450 vagy fölfelé.

800.henrik: milyen kártyára milyen biost tettél?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39216) 800.henrik válasza nonsen5e (#39215) üzenetére


800.henrik
senior tag

HD4650, és HD4650 BIOS... RBE-ben átállítotttam a "Sub vendor ID/Video card ID"-t Asus HD5970-re.... :W

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#39217) SirAlo válasza nonsen5e (#39209) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ott valoban van, erdekes hogy MSI kartyanal nem lehet epp ezt a funkciot hasznalni:D , Amugy gyarilag OC kartyanal nem hasznalja ki a 100%os powert se, kb 65%-ra ment fel teszteles alatt:) szerintem eleg rendeset lehet huzni rajta 100%os powerrel is

(#39218) 800.henrik válasza nonsen5e (#39215) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ha ezt megcsinálom, jó lesz? [link] Ilyen BIOS van a kártyán: [link]

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#39219) SirAlo válasza SirAlo (#39217) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Erdekes, kiprobaltam kicsit nagyobb tunningal: 1171/1236 GPU, 1807 Mhz Memoria es a Heavenbe par perc utan kifagy a teszt, (alap power limittel) , viszont a power monitorizalasnal nem ment meg kozelebe se a 100%nak, 73%-ra ment csak fel, ilyenkor hol a hiba?

(#39220) nonsen5e válasza 800.henrik (#39218) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ilyenről még nem is hallottam, jó kis írás. :D Egy próbát meger, jelenleg eleg tégla a kártya.
Az egyik linket nem látom.

SirAlo: minden kártyát másmeddig lehet húzni, lehet a tied csak eddig bírja.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39221) 800.henrik válasza nonsen5e (#39220) üzenetére


800.henrik
senior tag

Mást nem lehet csinálni, nincs hozzá program?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#39222) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék olyan PCI-E videokártya iránt, amit kezel 4 monitort egyszerre és tudja a 4x FullHD felbontást.
i5 proci, 8GB DDR3 RAM, Z77-es lap lesz a hardverkörnyezet, tőzsdézésre lesz használva a gép, ezért kell a 4 monitor kezelés. Valami Quadro kártya kellene bele?

Sürgős lenne, köszi!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39223) nonsen5e válasza PH-User (#39222) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amiről ötletem nincs: a 'tőzsdézés' mennyire terheli a videokártyákat? Bár gondolom főként csak annyi lesz a szerepe, hogy meghajtson 4 kijelzőt.
Amennyiben van a monitorokon display port/mini display port, ez a termék pl.tökéletesen megfelelne a célnak:
[link]
Vagy esetleg más kártya DVI splitterrel elosztogatva. Azért más is erősítsen meg ha lehet, mielőtt valami totális hülyeséget mondanék (kicsi az esélye persze, de mégis...) :))

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39224) PH-User válasza nonsen5e (#39223) üzenetére


PH-User
addikt

Jól gyanítod, 4 kijelző meghajtására kellene megbízható kártya.
Jó lenne amit linkeltél, egyetlen gond vele, hogy nem lehet kapni. :(
DVI splitterrel nem ugyanaz fog látszani mind a 4 kijelzőn?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39225) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!
Segítség kellene!
A gépemben bedöglött a GeFoorce880GT VGA-m.
Amíg nem veszek új konfigot, átmeneti megoldást keresek.
Az a kérdésem, hogy a Gigabyte GA-P35C-DS3R alaplapomba(PCI Express x16) beletéve egy ettől komolyabb, PCI Express x16 3.0-ás kártyát, (pl. HD 7790), valami javulást várhatok, vagy működni fog -e egyáltalán?
Köszi előre is!

(#39226) Superhun válasza Sasa 111 (#39225) üzenetére


Superhun
addikt

Milyen procid van? Ha négymagos, akkor mehet a 7790, kétmagos esetén 7750/7770 maximum.

(#39227) nonsen5e válasza PH-User (#39224) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen, a DVI splittert kicsit benéztem, fejben keveredett a display port elosztóval, mert annál van ugye, hogy egy displayport 1.2 simán meghajt 4 különböző képű fullHD megjelenítőt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39228) Sasa 111 válasza Superhun (#39226) üzenetére


Sasa 111
tag

Intel Core2 Duo E8400 3000 GHz

(#39229) nonsen5e válasza PH-User (#39224) üzenetére


nonsen5e
addikt

Esetleg: [link] két mini displayport-ba osztó, és azokra a 2-2 monitor, vagy egyszerűen csak minden dugaszba egyet. :)
Ebben a topikban lehet jobban tudnának segíteni amúgy a szakik :)) : [link]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39230) Superhun válasza Sasa 111 (#39228) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor 7770 :K

(#39231) Sasa 111 válasza Superhun (#39230) üzenetére


Sasa 111
tag

Köszi! :R

(#39232) tref007


tref007
csendes tag

Sziasztok! Lenne 1 kérdésem nvidia9800gt-én eldöcög a Wot? És attól,hogy az alaplapom csak PCi 1.0 -ás a
kártya meg PCi 2.0-át is támogatja vissza fele kompatibilis? Köszi a segítséget előre is!!!

(#39233) nonsen5e válasza tref007 (#39232) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha a WoT az a World of Tanks, akkor bőven el fog futni. PciE-k oda vissza kompatibilisek.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39234) tref007


tref007
csendes tag

Igen az. Köszi szépen!

(#39235) nonsen5e válasza tref007 (#39234) üzenetére


nonsen5e
addikt

Csak ugye azzal a megkötéssel, hogy a lassabb alkatrész szabja meg az egész rendszer teljesítményét, de azzal a kártyával ez nem lesz olyan drasztikus.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39236) tref007 válasza nonsen5e (#39235) üzenetére


tref007
csendes tag

igen ezt gondoltam. Köszi.

(#39237) PH-User válasza nonsen5e (#39229) üzenetére


PH-User
addikt

Belelátsz a fejembe, végül e mellett döntöttem, ezzel össze kell jönni. :DDD
Rendelés leadva, köszönöm az eddigi segítséget! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39238) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hali!

Lenne problémám,mostanában valamiért fps dropom szokott lenni pl. Diablo 2-ben is előfordul,hogy sok mob miatt 6 fps-re is lecsökken és idegesítő,hogy egy XFX ATI HD 4850-es kártyán ami Sapphire hűtés van rajta és 50 fok fölé sosem ment.

Jelenleg ATI 13.9-es drivert használok Windows 7 x64-es rendszert használok,rendszert nem akarom újrahúzni. :U

Vírusírtás,kémírtás reggel megvolt,lehet az volt a probléma,hogy előtte APU-t használtam 13.12-es driverrel.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#39239) Backinger


Backinger
újonc

Üdv.
Nemrégóta kezdtem el KICSIT komolyabban foglalkozni az informatika dologgal.
Namost..Ami a kérdésem lenne.
Van nekem 1 GTX 550 TI Gigabyte videókártyám..
És..Az MSI Afterburner program.
Ebben,ha felhúzom a core,valamint memory clockot akkor tuningoltam a videókártyát,és következő indításnál is ennyin fog pörögni?:D
Köszi..Bocsi,ha hülyeség :S :D

(#39240) Superhun válasza FoLey-v (#39238) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Szerintem túl régi a játék, nem szereti a Win7-et. Az integrált VGA-val is ezt csinálta?

(#39241) nonsen5e válasza Backinger (#39239) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen, ez a tuning, persze X órajel tuning után jön a power target meg feszültség emelés is ha instabil a kártya...
A beállításaid rögtön alkalmazódnak (GPU-Z programmal élőben monitorozhatod is, hogy tényleg így van, s (ha csak nem állítottad valahol, hogy vesztenek el a beállításaid restart alatt akkor meg is kéne maradniuk.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39242) Backinger válasza nonsen5e (#39241) üzenetére


Backinger
újonc

Hát..A core clock 900..Azt 985 ig húztam.
A memory 2050 alapon...2250 ig húztam..Néztem teszteket..Eddig húzták ott is..
Nem volt instabil game alatt szóval*.*
Köszi :D

(#39243) B.Á.L.!.N.T válasza Backinger (#39242) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Be lehet állítani,hogy mindig azokon az órajeleken induljon a kari. Alul kell bepipálni,hogy apply at system startup.Azt had szóljon.

(#39244) FoLey-v válasza Superhun (#39240) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Integrált-al még nem próbáltam,de pl. wownál megvan a 60 fix fps-em,cod 4-ben sem csinálja,mivel a monitorom most 60Hz-en megy.Quake 3-nál mintha nem lenne folyamatos 250 fps-em.bár most HWiNFO64-ben most nézem,cpu-nál nem eléggé meggyőző a hőfokja,AIDA-nál meg 43 fok.

VGA-nál meg nincs probléma a hőfokkal.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#39245) Backinger válasza B.Á.L.!.N.T (#39243) üzenetére


Backinger
újonc

És..Ezt 4gb ram,Valamint 1 Q9400 bírni fogja?:D

(#39246) nonsen5e válasza Backinger (#39245) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mármint azt, hogy a videokártyát túl van kicsit húzva? Persze, simán.
Max a hőfokra pillantsál rá időnként, de ennyitől fesz. emelés nélkül nem lesz szinte semmivel sem nagyobb.
Ha meg WindForce x2-es a Gigás kártyád, akkor pláne. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39247) Superhun válasza FoLey-v (#39244) üzenetére


Superhun
addikt

Ez akkor egyértelműen nem VGA/driver probléma. Nem szereti a játék a Win7-et. :(

Keress rá neten, hogy van-e rá valami fix. Biztos sokan játszanak még vele.

(#39248) FoLey-v válasza Superhun (#39247) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak furcsálom,hogy haverom-nak nincsen fps dropja,bár neki Win 7 32 bit-je van Geforce GTX 650-es VGA-jával,de akkor utánanézek ennek köszönöm! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#39249) Superhun válasza FoLey-v (#39248) üzenetére


Superhun
addikt

Lehet, hogy az nvidia jobban fekszik neki... :DDD

(#39250) FoLey-v válasza Superhun (#39249) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az lehetséges :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.