Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) agressiv válasza marcusa (#31550) üzenetére


agressiv
addikt

Nálam határozottan nem ajánlott az MSI és a gagyibájt...

Hát még a borz.....

(#31552) marcusa válasza agressiv (#31551) üzenetére


marcusa
addikt

Gigabyte-ról én is hallottam rosszat, de msi-vel mi baj? gtx670-680-ban azt ajánlgatják leginkább... :F

:-)

(#31553) agressiv válasza marcusa (#31552) üzenetére


agressiv
addikt

A legtöbb cuccuk nagyon megbízhatatlan.

Hát még a borz.....

(#31554) marcusa válasza agressiv (#31553) üzenetére


marcusa
addikt

Elfogadom a véleményed, de én még nem találkoztam azzal amit mondasz... :U

:-)

(#31555) fsb1000 válasza agressiv (#31551) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Teljesen egyetértek veled. Aki ezt a két márkát veszi pár ezer forint haszon reményében, annak tudnia kell milyen kockázatot vállal. Mind a két gyártó nagynevű volt régen, minőségi cuccokat gyártottak, de az árverseny miatt kénytelenek az alkatrészeken spórolni.

Több helyen olvastam hogy ezek nem ajánlott termékek.

(#31556) marcusa válasza fsb1000 (#31555) üzenetére


marcusa
addikt

:DD Ez jó.

:-)

(#31557) Rivaul válasza marcusa (#31556) üzenetére


Rivaul
addikt

Jó de igaz. Régen csak giga lapot vettem volna, ma ezt asrock váltotta. Azelőtt az volt a xar...Az msi-ről én is csak rosszakat láttam s azt hogy nem ajánlott gyártó. Lehet fordul még ez de jelenleg így áll. Egyedül a szívem csücske a sapphire tartja magát a biztos első helyen, legalábbis nálam.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31558) intelMMX válasza agressiv (#31553) üzenetére


intelMMX
senior tag

Úgy tudom Gigabyte-nál az alultervezett tápellátás okoz gondokat, legalábbis a mostani cuccaiknál. A régi 9600Pro-m meg a Ga-K8VM800M alaplapom nagyon bírták. Bár azok 10évesek lassan.

MSI-m nem volt, de jót nem hallottam róla. Annyit hogy régebben gyártottak gagyibb minőségben. Most nem tudom miket gyártanak.

(#31559) marcusa válasza Rivaul (#31557) üzenetére


marcusa
addikt

Nem, ez nem azért jó mert igaz, hanem azért mert én tudom miért így írta be... :D
Ismerjük már egymást a gtx660 topic-ból.

:-)

(#31560) Rivaul válasza marcusa (#31559) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem, akkor vedd úgy hogy nem szóltam :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31561) fsb1000 válasza intelMMX (#31558) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem jársz messze az igazságtól. A Gigabitnél nem csak az áram ellátást tervezik alul, hanem szinte mindent hogy pár centet lefaragjanak a gyártási költségekből.
Elég megnézni az agyon reklámozott hűtési rendszerüket, ami tulajdonképpen egy fröccsöntött papírvékonyságú műanyag burkolatra épül. Már a kinézete is azt sugározza hogy nem törekedtek a minőségre.

Pár hónapja volt 2 db MSI VGA-m is, mindkettőt eladtam, mert antituningosak voltak, és terhelésnél már hallatszott a ventik zaja. Néhány fiaskó megérteti az emberrel, hogy változnak az idők és csak igazán jó minőséget vegyen, olyat amiről a fórumokon nem hallani rosszat.

(#31562) agressiv válasza intelMMX (#31558) üzenetére


agressiv
addikt

A gagyibájtosok egy értelmes nyákot nem tudnak megtervezni, az interfészeket nem képesek normálisan méretezni, csatolni, ezért van a sok kompatibilitási probléma. Az egyész úgy sz@r ahogy van, én felrobbantanám a gyáraikat és felejtsük el. :))

Hát még a borz.....

(#31563) fsb1000 válasza agressiv (#31562) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért a robbantástól távol tartanám magam, de az igaz, hogy sok helyen olvastam már hogy az interfészekkel van a legnagyobb gond. Ha ezt sem képesek normálisan megoldani, akkor mit várjon az ember?

A nyákot meg ne is emlegesd, azzal hülyítik a népet, hogy vastag rézréteget raknak a nyákba. Talán fontosabb lenne a minőségre koncentrálni meg a nyáktervezésre:

(#31564) intelMMX válasza fsb1000 (#31561) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ja hát sokan panaszkodtak mostanság már a Gigabyte-ra és én már a 8i915PL-G alaplapot sem érzem minőséginek. Akkor ezek szerint az MSI annyit mégsem emelkedett még.
Asrockról hallottam hogy már jó minőségben gyártanak.
Ez a G31/41es alaplapokra is igaz már?
Amiben szabad bízni szerintem az ASUS. Még a gagyi SiS chipsettel is tudtak megbízhatót gyártani.
Sapphire-ról mi a véleményetek? Nekem volt 2db 9600 és egy 9800Pro. Persze használtan és abból az egyik 9600 és 9800Pro alapból rosszak voltak, a másik 9600 meg nem bírta sokáig. Alapból csíkozott a kép.

agressiv: Hát sajnos igaz ez. Régebben gyanús is volt hogy a Gigabyteból vannak a legolcsóbb alkatrészek sokszor a boltokban. Ami abszolút de kerülendő szerintem az ECS. (Ha még létezik)

(#31565) Rivaul válasza intelMMX (#31564) üzenetére


Rivaul
addikt

Jelenleg az Asrock a legjobb alaplap gyártó ár érték arányban főleg, kártyából pedig ugyebár ATI téren de a Sapphire a best választás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31566) intelMMX válasza Rivaul (#31565) üzenetére


intelMMX
senior tag

Az Asrock az az ASUS leány vállalata nem? EVGA alaplapokat próbálnák ki. Csak gondolom még használtan is egy vagyon. VGA-ból úgy tudom minőségit raknak össze

(#31567) Rivaul válasza intelMMX (#31566) üzenetére


Rivaul
addikt

Az Asrocknak már jó rég nincs köze az Asus-hoz. Pont akkor volt vele a baj mikor még volt. Az Asus "éjszakai műszakja" rakta a lapokat össze. Bár olvastam valahol hogy szerette volna megint visszavenni de az ég mentsen tőle... :)

(#31569) intelMMX válasza Rivaul (#31567) üzenetére

Mert akkor félő hogy maga alá nyomja megint a márkát... Amúgy max felső kategóriába gyártanak jobbat de felső-középtől lefele semmi kép nem jobbak, sőt.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31568) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Unokatesóm vett egy Sapphire 7950-es VGA-t AMD AMD Never Settle Reloaded kuponnal újonan. (csökkentet nyákos boost-os verzió (111196-19-40G)
Mivel rendelt még házhűtő ventilátorhoz kábelt, ezért a bolt beletette a VGA dobozába.
Most meg parázik, hogy használt a VGA mert bontott a doboz.
Mondtam neki, hogy a VGA dobozába szoktak apróbb cuccokat rakni, ha belefér, így a szállítást követően nem sérül az apróbb motyó. Kérdés az, hogy miképp győzhetem meg, hogy bontatlan a VGA.
Anti sztatikus zacskó gondolom matricával ragatsztott (bár ezt nem kérdeztem tőle nekem meg Gigám van), vagy csatlakozón látszik, ha próbálva volt... stb. Még nem bontotta ki a dobozt, mert rajt egy címke, hogy a dobozban más alkatrész is található... vagy hasonló szöveg, de tűkön ül, mert használná, viszont tanácstalan. :DDD
Kupon kódot nagyker, vagy a gyártó szórja bele amúgy... tasak ragasztott, vagy nincs ragasztva?
Folpakkal van betekerve a cucc, Ő meg ül elötte, mint 10 éves gyerek karácsonykor amikor ajándékozáskor bontaná az ajándékait. ;]

(#31569) intelMMX válasza Rivaul (#31567) üzenetére


intelMMX
senior tag

Miért? Az ASUS szerintem a legjobb lapokat gyártja.

(#31570) fsb1000 válasza szacsee (#31568) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézze meg, hogy van a kártyán "nemgyári" matrica, vonalkód. (ha kibontotta)

Még mindig sok helyen gyakorlat, hogy a beazonosítás, gariztatás miatt saját címkét ragasztanak az alkatrészekre. Ilyenkor kinyitják a dobozt, sőt a zacsit is és "mezei" celluxal ragasztják vissza.

Szállításnál ésszerű, hogy berakják a dobozba a +cuccot. Én nem paráznék, bár megértem az aggodalmát... így vagyunk a nőkkel is.

(#31571) agressiv válasza Rivaul (#31565) üzenetére


agressiv
addikt

Halkans megjegyezném, hogy most vettem biostar alaplapot és nagyon okosan van megcsinálva, még memtest86 is van a bios-ban.. Ventiláétorokat is belkalibrálja, szóval nagyon okos lap és a hangkártyám is szereti. A giga lapokban iszonyat zajos még egy x-fi kártya, ebből következik, hogy nem megfelelő a nyák huzalozása. Hiába használnak vastag rézréteget, nem mindegy, hogy mi hova honnan van kötve, ezt még én is megtanultam erősítő építős pályafutásom alatt. :D

Most meg parázik, hogy használt a VGA mert bontott a doboz.

Dehogy használt. MAx annyit amíg valaki visszevitte, mert elállt a vásárlástól, de ezzel nemigen kell foglalkozni. Egy echte használt kártyát nem raknak a dobozba, az azért morbid lenne. Amúgy a ventilátoron látszik már a pár napos használat is, az új ventilátor szép fényes.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#31572) szacsee válasza fsb1000 (#31570) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm! :R
Siker, csak bepakoltak a dobozba gyári matrica volt rajta.

(#31573) intelMMX válasza agressiv (#31571) üzenetére


intelMMX
senior tag

Biostar lapok azok tényleg jók. Volt régen egy Slot 1 es lapom, jól bírta.

(#31574) fsb1000 válasza agressiv (#31571) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is olvastam több helyen hogy a gigabit lapjaiban rosszul huzaloznak és ettől hagos az x-fi kártya. A nagy spórolás és méret csökkentés miatt lehet az hogy nem tudják mit hova kell kötni.
Annyi ilyen kicsinek látszó hibát hall az ember, amiből összeáll a kép, hogy a minőség Gigabitnél csak az utolsó szempont.

(#31575) agressiv válasza fsb1000 (#31574) üzenetére


agressiv
addikt

Abból kiindulva, hogy egy csatlakozót sem tudnak normálisan illeszteni, szimplán nem értenek hozzá.

Hát még a borz.....

(#31576) Rivaul válasza agressiv (#31571) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem csak rossz tapasztalatom van a biostar lappal. Bár akkor volt hozzá "szerencsém" mikor még csak épp bejött kis hazánkba... Pl csak vissza fele töltve fogadta a ramokat, egy fél napot szívtam vele mire rájöttem :((( Nem ajánlanám senkinek, lapos topicba most beszéltem le egy 10k-s új darabról valakit épp :DDD Bár amúgy se felel meg amire kellene a kollégának.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31577) intelMMX válasza agressiv (#31575) üzenetére


intelMMX
senior tag

Azért érteni értenek hozzá...vagyis értettek.
Ha a szakemberek ugyanazok, akkor szimplán túlságosan spórolnak, ha meg újak a "szakemberek" akkor már igazad lehet.

(#31578) agressiv válasza intelMMX (#31577) üzenetére


agressiv
addikt

Szerintem a régiek nagy rakás kaksik, még újraindulni sem képesek rendesen, lekapcsolnak, majd újra bekapcsolnak, mert gondolom instabil lesz az FW, meg a klasszikus ram inkompatibilitás amivel tele voltak annó a topikok.

A nyák huzalozással nagyon jóban vagyok és biztos vagyok abban, hogy szimplán balf@szok, az előbb felsorolt viselkedésük egy is tákolmányra utal.

Rivaul, attól, hogy kifogtál egy rossz példányt, még nem kell az egész márkát leírni. Azok a megoldások, meg a kialakítás ami az enyémen van például erős kompetenciára utal részükről a gagyibájttal ellentétben.

Hát még a borz.....

(#31579) intelMMX válasza agressiv (#31578) üzenetére


intelMMX
senior tag

Nekem az említett lapom (Pár hsz-el feljebb) teljesen jól ment. Túlélt egy Mercury tápot meghibásodás nélkül. Azért gondolom én hogy a régebbiek megbízhatóak. Bár hallottam olyat hogy az a lap az ugyanolyan gyártmányú Radeonnel nem működik. (Nekem volt mindkettő csak nem egy időben és nem tudtam kipróbálni)

(#31580) Rivaul válasza agressiv (#31578) üzenetére


Rivaul
addikt

Való igaz. Ezért mondtam hogy a korai szakaszban. Pont az Asrock miatt tartom lehetségesnek hogy komolyan változhatott a helyzet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31581) fsb1000 válasza agressiv (#31575) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nyilvánvaló! A hozzánemértés nagyon sok mindenen meglátszik.
Jó példa erre az intérfész sztori.

(#31582) intelMMX válasza Rivaul (#31580) üzenetére


intelMMX
senior tag

Szerintem az Asrockot az Asus szándékosan csináltatta rossz minőségűre, hogy ne jelentsen konkurenciát.

(#31583) agressiv válasza Rivaul (#31580) üzenetére


agressiv
addikt

Én sok régi asrock lapot próbálgattam a melóm miatt és azokkal sem szokott gond lenni. mennek még mindíg és stabilak. A gagyibájtnak semmi extra sztorija sincs, csak olcsó volt, majd a vásárlás után kínlódtak vele az emberek mégis istenítették, isten tudja miért.

Az ASUS lapok azok, amik rendesen indulnak, nem kell két hete várni a bios-ra. Ez a biostar is ilyen, szívesen kipróbálnék még néhányat, mert ez nagyon meggyőzött. Azt MSI a megbízhatatlanság szimbóluma, iszonyúan hullanak, de ettól eltekintve más bajom végülis nincs velük.

Szerintem az Asrockot az Asus szándékosan csináltatta rossz minőségűre, hogy ne jelentsen konkurenciát.

Egyszerűen az volt az olcsósított cucc.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#31584) kukulec válasza agressiv (#31547) üzenetére


kukulec
őstag

köszi mindenkinek!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#31585) agressiv válasza kukulec (#31584) üzenetére


agressiv
addikt

Végülis sikerült?

Hát még a borz.....

(#31586) intelMMX válasza agressiv (#31583) üzenetére


intelMMX
senior tag

Hát nyilván szándékosan tettek bele rosszabb minőségű kondenzátorokat és egyebeket.
Meg azért tényleg képzeld el mi lett volna ha az olcsóbb alkatrész ugyanazt a minőséget hozta volna akkor.
Most hogy elszakadtak, már nem szabja meg az Asus hogy milyen minőségben gyárthatnak. Nyilván nagy részt ezért tudható be a minőségnek a növekedése Na ezt elég hülyén fogalmaztam meg :))

(#31587) lacko0123


lacko0123
tag

van egy intel gma 900 as videókártyám. feltelepítettem a win7et és nem találok frissebb drivert. :(( :(( :(( van egy progi:
intel driver update utility az talál frissebb drivert :)) ,de nem lehet letölteni ,mert kéri a licence kódot. :W :W más nevén a vga:Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family
ha valaki tud drivert az linkeljen legyen szíves!!!!! :)

(#31588) intelMMX válasza lacko0123 (#31587) üzenetére


intelMMX
senior tag

Innen próbáltad?
Úgy emlékszem GMA900al volt nekem is dolgom, csak nem tudom hogy Windows 7 alatt foglalkoztam-e vele.
(i915Chipes lapod van nem?)

Ha van vista driver próbáld ki azt, esetleg Xp driver. Van hogy azzal is működik, ha meg nem max legyalulod a drivert
Talán ez jó lesz. Itt a driverre a link. Aero nem működik vele, de a hardveres gyorsítás igen.

[ Szerkesztve ]

(#31589) lacko0123


lacko0123
tag

köszi ,ezeket próbáltam ,de a másodikat újra megnézem majd.
mint írtam az a progi talált frissebbet, tehát van hozzá,de a win7
eszközkezelő azt írja rá,hogy szabványos grafikus vga de valahogy behozta a másik nevét és azzal irta h van driver de valami hiba volt.....

(#31590) intelMMX válasza lacko0123 (#31589) üzenetére


intelMMX
senior tag

GMA900 Windows 7 alatt sokat problémázik. Nem igen van rá rendes driver.
XP vel semmi gond.

(#31591) lacko0123 válasza intelMMX (#31590) üzenetére


lacko0123
tag

ilyen a számítógép...

(#31592) intelMMX válasza lacko0123 (#31591) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ja hát ha simán menne nem informatika lenne

(#31593) agressiv


agressiv
addikt

Én csak a szokásos kérdésemet tudom feltenni? Ilyen öreg roncsokra mi a f@sznak windows 7-et rakni? :W

Hát még a borz.....

(#31594) VoidXs válasza agressiv (#31593) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mert jobban van optimalizálva az XP-nél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31595) intelMMX válasza agressiv (#31593) üzenetére


intelMMX
senior tag

Hát ha elbírja miért ne? Én is használtam 915 chipsettel, csak nekem nem kellett GMA-val vacakolni mert volt egy 8400GS-em. 2GB rammal és valami kicsit épkézláb procival ugyanarra lehet használni mint XP-vel.

(#31596) agressiv válasza VoidXs (#31594) üzenetére


agressiv
addikt

És miért? Több ramot eszik és lassabb? Mi van azon optimalizálva, egy öreg gépet kikészít, míg az XP simán megy rajta. Ez csak hitegetős mese amit az emberek maguknak bebeszélnek. Csak a dizájn miatt rakják fel az öreg masinákra, mert csilli villi, meg menő.

Rühellem mint a sz...

Hát még a borz.....

(#31597) intelMMX válasza agressiv (#31596) üzenetére


intelMMX
senior tag

Én a 7est jobbnak tartom. Részben persze azért is mert szép meg jó az aero felület :DDD . Viszont tényleg optimalizálva van. Egy 2,8as Pentium 4 becsületesen tud rajta menni és játékra is alkamas, ha egy Radeon 9600 vagy jobb van mellette és legalább 1,5GB ram.

(#31598) VoidXs válasza agressiv (#31596) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Te próbáltad már pénégyes gépen mindkettőt?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31599) intelMMX válasza VoidXs (#31598) üzenetére


intelMMX
senior tag

Nem nagy a különbség amúgy.
Játékok alatt 3-5FPS a maximum eltérés. Van ami tökugyanúgy megy és ritkán van ami gyorsabban (Bár az utóbbi nagyon ritka). Apámnak mikor odaadtam a P4 630am egyből W7et pakoltam rá.

[ Szerkesztve ]

(#31600) agressiv válasza VoidXs (#31598) üzenetére


agressiv
addikt

Elég sokra telepítettem mert ez volt az igény... Olyan lassú volt, mint a tetű, ami nem is csoda. Mitől lenne gyorsabb, ha háromszor annyi adattal dolgozik, mint a másik? Ezek ilyen racionalizációk, tedd fel ugyanarra a gépre az XP-t és rájössz, hogy nem volt az olyan gyors, csak bemagyaráztad magadnak. Én a I7-es gépemen is XP-t használtam a windows 7 mellett és egy boöngésző indítása is lassabb, mint XP alatt, teljesen érthető okokból a windows 7-et csak a DX10-11-es játékok miatt használtam másra nem, nem volt értelme. Ha mindent előre betölt, előbb utóbb átesik a ló túloldalára, már túl sokminden lesz betöltve feleslegesen.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.