Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) speedydb23 válasza Grave_444 (#31350) üzenetére


speedydb23
senior tag

Egyetértek, kevesebb hőt termel mégis hozza nagyjából azt a teljesítményt. :)

Én is erre fele nézelődök, HD7790 vagy HD7850...

(#31352) tixem válasza tixem (#31329) üzenetére


tixem
addikt

valaki?

még egyszer futtattam egy kombustort, gyári automata RPM-en járó ventikkel, gyári órajelen (1000/1200), és 79/80 fok között állt meg :F

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31353) agressiv válasza tixem (#31352) üzenetére


agressiv
addikt

Teljesen gyáriak azok a hőmérsékletek. Ha nem tetszik, aftermarket hűtőt nézz rá.

Hát még a borz.....

(#31354) tixem válasza agressiv (#31353) üzenetére


tixem
addikt

és a zörgés?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31355) agressiv válasza tixem (#31354) üzenetére


agressiv
addikt

Lehet, hogy egy X fordulaton berezgeti a gép valameiyl részét, vagy a kártya burkolatát. Pontosan milyen kártya ez?

Hát még a borz.....

(#31356) tixem válasza agressiv (#31355) üzenetére


tixem
addikt

ilyen

maga a hűtés zúg rajta, 85 százaléknál kezdi el és ahogy emelem a fordulatszámot úgy erősödik

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31357) agressiv válasza tixem (#31356) üzenetére


agressiv
addikt

Hmm. Hát ennek még talán sok is a 80C°. Lehet, hogy excenteres valamelyik ventilátor. Ha itt lenne előttem többet tudnék mondani, vagy a hangja még talán segítene.

Hát még a borz.....

(#31358) tixem válasza agressiv (#31357) üzenetére


tixem
addikt

Mindenesetre a bolt is egyetért velem abban hogy egy szerviz látogatás nem fog neki ártani. Holnap beviszem, végére járok.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31359) agressiv válasza tixem (#31358) üzenetére


agressiv
addikt

Tégy így, ennél a kártyánál jogos.

Ha gagyibájt lett volna, nem lepődtem volna meg. :)

Hát még a borz.....

(#31360) speedydb23


speedydb23
senior tag

Elég bestbuy szagú ez a dolog itt:
GTX660ti

(#31361) tixem válasza agressiv (#31359) üzenetére


tixem
addikt

volt már gagyibájt 7870-em vásárlás utáni 3. nap alatt bekrepált :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31362) agressiv válasza tixem (#31361) üzenetére


agressiv
addikt

xD :DD

Amúgy a másik oldalra is tudnék osztani, mert egy haveromék akkor vettek giga 8800GTS-t amikor még nálunk nem is lehetett kapni (igen, nagyon burzsujok voltak), az egész gép külföldről lett vásárolva és a mai napig napi használatban van, még játszanak is rajta rendesen és megy. :) Igaz, hogy full referencia, csak a matrica más rajta.. az alaplap halt meg egy hónapja, cserélve lett és megy tovább a kártya. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#31363) mefistofeles

Srácok! Dx9-es videokarihoz tudtok valami jó tesztet? Nem az a lényeg, hogy a szart is kifacsarja belőle, hanem, hogy alaposan tesztelje!
Egy passzív MSI 7950 GT-ről lenne szó

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31364) VoidXs válasza mefistofeles (#31363) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A 2006-os 3DMark erre készült.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31365) Rivaul válasza mefistofeles (#31363) üzenetére


Rivaul
addikt

Amit fentebb ajánlottak az megfelel de azt a kártyát nem biztos hogy jó ötlet nyúzni. lehet az lesz az utolsó amit csinálsz vele.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31366) VoidXs válasza Rivaul (#31365) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Gyári órajelen nem lehet vele semmi baj. Passzív hűtésen pedig alapból marhaság tuningolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31367) mefistofeles válasza Rivaul (#31365) üzenetére

Fene sem akarja uningolni. Le akartam tesztelni, hogy megvegyem e. Sajnos a 3D Markt 2006 első része sem futott le rajta, cakkos keresztirányú piros vonalakkal lefagy és kilép... Szerintetek túlmelegszik vagy memória? Azért egy 3Dmarkot egy passzív kártyának is bírnia kéne egy szellős nagy házikóban szerintem.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31368) Rivaul válasza VoidXs (#31366) üzenetére


Rivaul
addikt

Az egy ezer éves jószág. Maguktól is meghalt már a nagy részük. Nekem mind1, csak feleslegesnek tartom egy ilyen nyaggatását...


mefistofeles

Nem is tuningról beszéltem. Hagyd azt a kártyát inkább. Pénzt ne adj érte. Ha nem a teszt alatt hal be akkor a nyár dobatja fel vele a pacskert majd. Még aktívba se ajánlanám nem hogy így.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31369) mefistofeles válasza Rivaul (#31368) üzenetére

Sajnos a próbálkozás alatt én is erre jutottam.... mondom még a teszt első fázisa sem futott le. Terhelés nélkül hibátlan de azt az alaplapim is tudja...sőt....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31370) Vakegérke válasza mefistofeles (#31369) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor ugye nem veszed meg?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31371) agressiv válasza VoidXs (#31366) üzenetére


agressiv
addikt

Nem lehetett vele semmi baj újkorában.... Mamár lehet vele baj, ha nem muszály, nem érdemes gyilkolni.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#31372) mefistofeles válasza Vakegérke (#31370) üzenetére

Hibás kártyát egyértelmű, hogy nem veszek meg! Nem várom tőle, hogy vigye a legdurvább grafikáju mai játékokat de azért egy 2006-os tesztet röhögve le kéne, hogy futtasson!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31373) Vakegérke válasza mefistofeles (#31372) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szelíden burkoltam kérdésembe tanácsom, ugye? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31374) mefistofeles válasza Vakegérke (#31373) üzenetére

...nagyon szelíd volt... :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31375) Rivaul válasza mefistofeles (#31372) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy pár k-s modernebb ati kártya bőven túl is szárnyalja azt a jószágot. Keress inkább valami ilyesmit. Pl a sapphire 5550-el ddr5 változatból már kellemesen el lehetett játszogatni.

(#31376) mefistofeles válasza Rivaul (#31375) üzenetére
512-est láttam itt már 6k-ért. Csak nincs fent sokáig. igazából egy kategóriát akartam csak javasolni. Még a gyengébbekkel is többre mehetsz mint azzal. Bár nem tudom mennyiért akartak megdobni vele. Persze hogy nem 1500 forintok. Mind1 vedd tárgytalannak :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31376) mefistofeles válasza Rivaul (#31375) üzenetére

...hát azért az 5550-est megnézem hol hozod ki ennyiből....... Egyébként ha játékőrült lennék akkor nyilván nem ilyen kártyát veszek.
....de egyébként valami olyasmi megoldás lesz mint amit írtál

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31377) Rockland


Rockland
tag

Heló.

Olyan problémám van hogy nézek egy filmet vagy bármit egy másik vga-nál ami eddig szép képet adott, és most egy másik vga-m van, aminél rosszabb a minőség a furcsa az hogy tv-n meg nem, ez lehet valami vga beállítás vagy driver miatt, vagy milehet? :U

[ Szerkesztve ]

(#31378) djkay válasza Rockland (#31377) üzenetére


djkay
aktív tag

elnyomkodtad a szineket a monitoron?? esetleg szoftveresen?

mixcloud.com/hundjkay -telszám adataimnál ha kell vmi

(#31379) VoidXs válasza Rockland (#31377) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem váltottál AMD-ről nVidiára vagy fordítva? Az lehet az egyetlen oka.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31380) Rockland válasza djkay (#31378) üzenetére


Rockland
tag

nem nagyon hiszem, de haigen hol keressem?gondolom catalyst

(#31381) mefistofeles válasza Rivaul (#31375) üzenetére

Jaj meg ne sértődj már.... A végén írtam is, hogy valami hasonló megoldáson gondolkodom az nyilván az én hibám, hogy 6K ért én még nem láttam 5550-es karit!
Béke és köszönöm a tanácsokat!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31382) Rockland válasza Rockland (#31380) üzenetére


Rockland
tag

volt elötte nvidia, de azóta uj vinyó és rendszer lett téve

(#31383) Vakegérke válasza mefistofeles (#31381) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom hol laksz, de ha nem tudsz eljönni Kőbánya Újhegy általam meghatározott buszmegállójába, akkor lecsúszol egy majdnem pont ilyen kártyáról. Két különbség van. az egyik az, hogy a gyári emblémát leszereltem róla, a másik az, hogy az enyém nem 256, hanem 512 mega memóriával rendelkezik.
Ingyen is odaadom, de ha adsz érte valamit, elfogadom. Elviszed, és ha nem működik, és persze ha kaptam valamit érte, visszahozod, visszakapod amit adtál, és kész.
Nem azért cseréltem le, mert hibás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31384) Rivaul válasza mefistofeles (#31381) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem sértődöm sőt. Nem tudom kinek mit bír a tárcája ezért inkább ejtettem a dolgot :) Vakegérke "gáláns" ajánlatát átgondolnám. A 8600 már nem egy pusztulós széria s modernebb is, "ennyit" meg simán megér. Ha csak addig is míg nem találsz egy másikat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31385) mefistofeles válasza Rivaul (#31384) üzenetére

Vakegérke ajánlata több mint gáláns. Már fel is vettem vele priviben a kapcsolatot......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31386) Vakegérke válasza Rivaul (#31384) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csókolom, ne tessen mán sértegetni a kártyámat! Ez nem hézagpótló, amely "csak addig míg", hanem igenis jó kis kártya. :K

No persze tudom, hogy nem egekbe nyúló a teljesítménye, de jól megvoltunk, szerettem, és remélem, hogy jó kezekbe kerül.
Mint látható, nem vagyok kereskedő alkat. Azt szeretném, ha olyan személy tudhatná magáénak, aki megbecsüli. Akár ingyen is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31387) Rivaul válasza Vakegérke (#31386) üzenetére


Rivaul
addikt

Értettem :DDD Szó se volt "lenézésről" sőt, csak méltattam. Remélem jó kezekbe kerül. Egy kis húzás, bios mod s had főjön ;] :C

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31388) Vakegérke válasza Rivaul (#31387) üzenetére


Vakegérke
veterán

Passzív hűtés okán szerintem nem érdemes nyaggatni. Tud amit tud, azt viszont jól tudja.
Belépő szintű DirectX 10-es kártya, ez már elég jó ajánlólevél.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31389) Mtt


Mtt
tag

Sziasztok!

A következő problémával szembesültem. Adott egy fantasztikus Fujitsu laptop, benne egy SIS 315 integrált VGA. A gépen lévő XP-t Win7-re cseréltem, és mivel a Windows nem ismerte fel a kártyát, így letöltöttem a gyártó honlapjáról az egyetlen Win7 kompatibilis drivert, ami elvileg univerzális. Nincs is vele baj, felteszem, és gyönyörű lesz minden szín, stb. Aztán a gép ki- majd bekapcsolásával kiírja, hogy a driver program működése leállt, zárja be, stb. Mi lehet a baj?

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#31390) Rockland


Rockland
tag

erre valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#31391) True


True
aktív tag

Üdv All...

Van-e valakinek ötlete egy olyan problémára, miszerint egy ATI-ALL-IN-Wonder 7200-as 32Mb-os karin ha TV-t nézek, (jelenleg csak ez van TV-nek) kb 10-percenként 1-2 másodpercet csúszni kezd a hang...
Driverében van ilyen ON-Demand funkció, amit próbáltam kikapcsolni, viszont akkor diavetitett a mocsok...
Így visszakapcsoltam, de levettem a rögzítést minimumra, mert előtte még jobban csúszott...

A kártya egy 775-ös lapban van, valami 2.4-es cerkával, és másfél Giga rammal, Win XP32...

Már nagyon idegesít a jelenség, 10 percenként ki be lépni a médiacenterbe, mert csak akkor jó a hang ismét, csatornaváltással sem jön helyre...

Tud-e valaki valami csodadrivert..?

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#31392) VoidXs válasza True (#31391) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A hangcsúszás akkor esedékes, ha rossz képrátát használsz, pl. 24 FPS-t 23.976 helyett. Ha be tudod ezt állítani, akkor a célképrátát oszd el 1.001-el, és azt használd.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31393) Rivaul válasza Rockland (#31390) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy ezt nehéz lesz kiszűrni. Talán a monitorkábelt kéne kicserélned. Én majdnem ugyan ebben a cipőben járok. A laposom monitorra van kikötve. Az xbox hibátlan a monitorral, a gép viszont vibrál vele, ami érdekes hogy bios alatt nem csinálja. Viszont ha a biosos értékekre állítom a wint alá, akkor is csinálja. Sokáig zavart de már feladtam :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31394) agressiv válasza Rockland (#31390) üzenetére


agressiv
addikt

Rosszabb a D-SUB kimenet a kártyán, mint az előzőn, vagy szimplán nincs bedugva rendesen, vagy korábban átalakító nélkül volt használva, most meg már átalakítóval stb. Te tudod, hogy mi változott, ellenőrizd!

A TV gondolom HDMI-vel van ráakasztva a kártyára, ami digitális és ott nem számít, ha picit zajosabb a jel.

Hát még a borz.....

(#31395) Rockland válasza agressiv (#31394) üzenetére


Rockland
tag

annyi hogy mindenhol jó minöségű a kép csak ha letöltök egy filmet és megnyitom akkor rosszabb a minősége, tv-n nézve meg jó, a tv az simán dvd-röl megy nem a vga-ról,
és most nem értem mivan :U

az számít hogy a vga-n alsó vagy felső dvi cuccra dugom a monitort?

[ Szerkesztve ]

(#31396) True válasza VoidXs (#31392) üzenetére


True
aktív tag

Először is köszönöm a figyelmet, de erre vonatkozó beállítás nincs a driverben... 16:9 vagy 4:3 igen, de Frame/sec-re vonatkozó se égen, sem földön...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#31397) agressiv válasza Rockland (#31395) üzenetére


agressiv
addikt

Ezt én nem értem.... :)

Hát még a borz.....

(#31398) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy új konfigot, ami a következő:

AS Rock Extreme4 z77 / Intel i5 3570k / Corsair Vengeance 2x4Gb 1600 Mhz / Sapphire HD 7850 2Gb/ OCZ Vertex III 120 Gb SSD / FSP Raider 550W

Csak World of Tanks-et, illetve Serious Sam 3-at játszom rajta azóta (gondolom nem nagyon izzasztja meg a gépet hivatalosan) és sajnos olyat produkál, hogy teljesen rendszertelenül megfagy a gép. A jelenség olyan, hogy megy a játék, aztán eltűnik a kép feketére és a hang egy beakadt pillanata ismétlődik kb egy másodperces időközökkel. Tehát csak fekete a képernyő és a hang egy pillanata beragadva ismétlődik. Néha a kép is beakadva felvillan, de csak nagyon ritkán. Csak játék alatt produkálja a hibát.
Először arra gyanakodtam, hogy a nagy meleget nem bírja, a házam oldala nincs fent (egyenlőre nem tudom felrakni a CPU hűtő miatt). Tudom így nincs huzat, rossz a szellőzés. De most sokkal hűvösebb van ~24 fok a szobában és a szobai ventillátort is a gépnek döntöttem közvetlenül hogy kifújja a meleget. De sajnos így is megfagyott ma. CPU 35-38 fok körül szokott lenni, GPU 45-50 fok körül ha jól emlékszem játék közben.
Bocs hogy részletes volt, de remélem sikerült mindent leírni hogy talán tudjatok rá mondani valamit.
Mi szokott ilyen megakadást csinálni jellegzetesen?
Mi baja lehet? :(
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31399) agressiv válasza rooland (#31398) üzenetére


agressiv
addikt

VGA. Ha nincs fenn a ház oldala nagyonjól szellőzik a gép, nincs az a ventilátor parádé ami jobb lenne, egy zárt házban.

Hát még a borz.....

(#31400) rooland válasza rooland (#31398) üzenetére


rooland
senior tag

Azt még elfelejtettem ha ez számít, hogy ha előjön a hiba, még a reset gombra sem reagál a gép. Csak kikapcs bekapcs után indul hajlandó újra indulni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.