Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) agressiv válasza ZohanKAA (#31299) üzenetére


agressiv
addikt

Az komoly. Olykor előfordul erőforrás ütközés, de ilyesmi még a win98-as időkben volt jellemző..

Légyszíves írd le a masinád többi részét.

helkis

:DD Én szóóttam. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#31302) helkis válasza agressiv (#31301) üzenetére


helkis
addikt

sebaj, most csak egy link-nyi időmbe telt, illetve a bill-em alig kopott, már megérte! :K
(amúgy igazad van, már csak kolomp kell..)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31303) ZohanKAA válasza agressiv (#31301) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Na szóval akkor itt a configom

-Alaplap: Asus M2N-e SLI
-Proci: AMD Athlon 64 x2 4600+ (2,4ghz)
-Ram: Kingmax 2*2GB
-VGA: Geforce 7600GT 256mb és amivel le akarom cserélni 8600Gt 512MB
-Hang: SoundBlaster pci
-Táp: LC POWER LC420H-12 420
-Monitor: LG flatron W1943S 1440*960
-OPrendszer: WIn7 ultimate 64bit

másik gépben működött a vga
másik vga-val mukodik a gép.

(#31304) helkis válasza ZohanKAA (#31303) üzenetére


helkis
addikt

mikori bios van a lapodban? egy frissítés nem árthat, ill. arra készülj fel hogy ez egy halál szériás alaplap.. a chipsetet meg tudod fogni kézzel? hány másodpercig? :B oda egy aktív hűtés mindenesetre kellene..

a két vga-ról egy egy link jöhetne mivel nem pontos típusokat adtál meg, lehet hogy a 7600gt ventije besegít a chipset hűtésébe, a 8600gt-é pedig nem.. bár ez csak részben lehet a gond, idővel meg fog pusztulni a gép erre mérget vehetsz..

a másik probléma a tápegység gyenge minősége. ha elmúlt 1éves, tehát gariidőn túli, onnantól minden nap ajándék..

próbának vedd ki a hangkártyát, ill az egyik ramot, hogy úgy beindul-e, esetég lehet egy c-mos clear-t is csinálnod..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31305) syC


syC
addikt

Üdv!

gtx 280 -> bios flash -> quadro fx 5800 (miért nem) lehetséges? Átolvastam a külföldi anyagokat, amiket találtam rá neten, de a legtöbb helyen a " csak. " választ adták, illetve egy helyen írták le hogy a gyártók kicsit variáltak a kártyákon, hogy ne lehessen profitálni a kártya rejtett képességeiből. A kérdésem az lenne, hogy próbálkozott már valaki gtx280-ast átváltoztatni fx 5800-assá?

(#31306) ZohanKAA válasza helkis (#31304) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

csináltam bios frissítést, de sajnos nem segített.

itt a ling a 8600gtrol:
[link]

a 7600rol nem talaltam a gianward oldalan, de a potnos tipusa: Gianward GeForce 7600gt 256mb

a tápom nincs még egy éves, előtte egy 550w os cooler volt benne, de megpuposodtak a kondik (elég sokat megy a gép) és sürgősen kellett egy másik, hát ilyen voilt a közeli infos boltba.

(#31307) agressiv válasza ZohanKAA (#31306) üzenetére


agressiv
addikt

A lapod ismeretében szinte 100%, hogy a csipszet bakijába futtotál bele, vagyis a kártyát betéve nem kap szabad erőforrást a sata vezérlő. Nem tudsz vele mit csinálni.

syC

Csak a szoftveres megoldás működik a GPU nem pontosan ugyanaz, mégha csak az ID-je is más stb. Quadróból sem mindíg lehet geforce-ot csinálni (annó szrakoztam ilyesmikkel G92-vel).

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#31308) helkis válasza ZohanKAA (#31306) üzenetére


helkis
addikt

érdekes, pont hogy a 8600gt lenne jobb kártya chipsethűtésnek is :)

ha csak az 1ik hdd van rádugva? dvd satás? kicsit variáld át a cuccokat.. a biosban kapcsolj le mindent ami felesleges, com-printer-game-portok, firewire, fdd, alaplapi hang, stb..

az AI-selectort-t tedd single vga-ra

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31309) syC válasza agressiv (#31307) üzenetére


syC
addikt

Végülis átflesseltem quadrová, de nem azt kaptam amit vártam. Olyan képet kaptam, mintha mem.hibás lenne a kártya, csíkozott ezerrel. Érdekes a dolog, mert ugye ha totál más lenne a két kártya, akkor (valószínűleg) nem adna képet a quadrós biosszal. Nem tudom, hogy érdemes-e próbálkoznom vele, szeretnék tapasztalatokat gyűjteni (de nem úgy, hogy kinyírom a kártyát) :)

(#31310) Rivaul válasza syC (#31309) üzenetére


Rivaul
addikt

Elég nehéz lesz. Anno 2900 pro-t alakítottam így 2900xt-re. Azok viszont azonos kártyák voltak. Ha csak nem találsz komplett leírást, biossal mellékelve +stb akkor inkább hagynám. Ha most nem csíkozna hanem nem adna képet akkor annyi is lenne a kártyádnak...

Mod. esetleg ezt a biost tudod átíratni úgy hogy jó legyen. Régen üzleteltem egy sráccal aki tudott ilyet de már meg nem mondom a több száz pm-ből hogy melyik az. Nézegess aprón hátha.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31311) Rockland


Rockland
tag

Hali.
Amikor nyitok egy őjlapot Google Chrome-ba akkor egy ferdés csikba kis fekete fehér kockák ugranak be, és ennyi, oc-s msi 7790-em van, ez mitöl lehet? lehet a tulhajtás miatt akár?

(#31312) agressiv válasza Rockland (#31311) üzenetére


agressiv
addikt

Lehet, próbának vedd le normál órajelre.

Hát még a borz.....

(#31313) Rockland válasza agressiv (#31312) üzenetére


Rockland
tag

azóta nem nyultam hozzá mióta megvettem, vagyis gyári oc-n van, mennyit próbáljak lejjebb venni?

(#31314) Rivaul válasza Rockland (#31313) üzenetére


Rivaul
addikt

Nézd meg mennyi egy normál verziós órajele s állítsd ahhoz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31315) Grave_444 válasza Rockland (#31313) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A rendes verzió órajelére vedd le.

(#31316) Rockland válasza Rivaul (#31314) üzenetére


Rockland
tag

átállítottam catalystba és afterburnerbe is de gpu-z-be még oc-s órajelet mutatja, és a kocka se tünt el

(#31317) speedydb23 válasza Rockland (#31316) üzenetére


speedydb23
senior tag

Amennyiben garanciás vidd vissza a francba, nehogy már egy gyárilag belőtt "tuning"-ot ne bírjon el...

Szép lenne ha OC verziót vesz az ember és alapra kellene állítani, hogy normálisan menjen!

Szépen vidd vissza ha garis és csókolom. :)

(#31318) Rockland válasza speedydb23 (#31317) üzenetére


Rockland
tag

hát 4hónap után most lett újra videókártyám, és igazábol nemis annyira zavaró, és más baja nincs, sztem egyenlőre nem küldözgetem

(#31319) Raidon válasza Rockland (#31318) üzenetére


Raidon
őstag

De szerintem sem ezert fizettel. pl engem zavarna... hogy amiert fizettem nem azt kapom...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#31320) Rockland válasza Raidon (#31319) üzenetére


Rockland
tag

hát igen..csak semmi kedvem várni amíg kínlódnak vele, és most ahogy nézem már nemis csinálja :U

(#31321) Raidon válasza Rockland (#31320) üzenetére


Raidon
őstag

Marmint visszatetted gyari OC ra? vagy?

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#31322) Rockland válasza Raidon (#31321) üzenetére


Rockland
tag

hát tegnap ahogy próbáltam és ahogy itt leirtam: [link] azóta visszatettem minden ahogy volt és most ahogy nézem nem csinálja, de biosba procit huztam feljebb meg feszeket állitgattam nem tom van.e köze hozzá :DD

(#31323) Raidon válasza Rockland (#31322) üzenetére


Raidon
őstag

A lenyeg hogy a gyari oc menjen. Ha mar nagy betukkel ra van irva a dobozra is xD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#31324) Rockland válasza Raidon (#31323) üzenetére


Rockland
tag

most terhelésnél nem tetszett a procinak a kissebb fesz és kék halál visszaállitottam ahogy volt minden és megint van kocka :U

(#31325) janeko


janeko
őstag

Sziasztok. Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy amikor bekapcsolom a gépem minden ventilátor elindul a videokártyáé is. De a monitor még se kapcsolódik be. Bedugtam egy laptopba a monitort és egyből működött. A tápegység most lett kicserélve, mert a régi tönkrement és nem kapcsolódott be a gép. Minden jó helyre van bedugva elvileg, valami ötlet?

(#31326) helkis válasza janeko (#31325) üzenetére


helkis
addikt

csipog valamit a speeker?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31327) janeko válasza helkis (#31326) üzenetére


janeko
őstag

hülye kérdés de mi az a speeker? :D
arra gondolsz mikor az alaplap add ki hiba hangot?

(#31328) helkis válasza janeko (#31327) üzenetére


helkis
addikt

bizony! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31329) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

Újra utánajártam a vga-m melegedésének. Több mérést is csináltam:

Megnéztem battlefield 3 alatt mit alakít, a gyári automata ventivezérléssel gyári órajelen 70 fok fölé megy, maximum 75 fok volt. Ezután 100%-on járatott hűtéssel is simán 60 fok fölé megy, valamint bizonyos időközönként ha maximumon mennek a ventik elkezd zúgni vagy nem is tudom mit csinál, ilyen zümmögő hangot ad.
Megnéztem msi kombustorban is 5 perc után automata ventivel alapórajelen 76 fok, 100-as ventivel még egy 5 perc után beáll 70/72 fokra. Itt szintén elkezdett zümmögni a kártya.

Írtam a hardverkernek is, hogy ez szerintem így nem kóser, persze a szervíz azt állítja, hogy ezek a hőfokok teljesen normálisak egy ekkora kártyánál.... Ha továbbra is 40 fok lenne odakint, lehet engem sem izgatna, de itt most 16 fok van odakint, és így produkálta a fenti eredményeket.

A venti zörgése pedig szerintem sehogy sem normális. Bár erre azt mondták, hogy ha zavar vigyem be és megnézik. Na most félek ,hogy ott hanem jön elő a hiba egyrészt hülyét csinálok magamból, másrészt meg amíg a szervizben van legkevesebb egy hétig vga nélkül maradok és nem tudom használni a cuccot, fx prociban nincs igp :D

szerintetek?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31330) janeko válasza helkis (#31328) üzenetére


janeko
őstag

nem add ki hangot csak azt ami a szokásos 1 kicsi amikor elindul de azt mindig kiadta, viszont hiába van bekapcsolva a hangfal nem hallom azt se hogy bejelentkezne a windows...

(#31331) helkis válasza janeko (#31330) üzenetére


helkis
addikt

érdekes hogy egyáltalán csippan egyet is, milyen alaplap: p5b deluxe?
kiegészítő +4tűs/+8tűs tápcsatit rádugtad a lapra? a szabvány 20+4tűs mellett?
milyen tápot sikerült venned?
ramokat rakd át a sárgából a fekete slotokba, stb.. biosba sem tudsz belépni?
ha a fentiek nem járnak eredménnyel:
húzz le szinte mindent, hdd-k, dvd-k, 1rammal próbáld le, csak a vga legyen a gépbe, semmilyen más kártya sem.. erről kérnék egy eredményt, ha ez sem hoz akkor még asztalon össze lehetne rakni a gépet újra és úgy megnézni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31332) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Sapphire HD 5670 - 512Mb - GDDR5 videokarihoz pontosan honnan tudnám letölteni a legmegfelelőbb drivert 64 bites Win7-hez?
Linket is írjatok, légyszi.

Ez van ráírva a karim dobozára:
HD5670 512M GDDR5
PCI-E HDMI/DVI-I/VGA

Alaplapom: ASRock 960GM-GS3 FX

Köszönöm szépen, előre is.

(#31333) Rockland válasza peter889 (#31332) üzenetére


Rockland
tag

vagy innen
vagy innen
szerintem próbáld a 13.4-est

(#31334) Rockland válasza Rockland (#31311) üzenetére


Rockland
tag

így nézki amiről beszéltem: [kockák]

(#31335) peter889 válasza Rockland (#31333) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen a választ. Pontosan erre, az Amd oldaláról letölthetőre gondoltál leginkább?
[link]

(#31336) Rockland válasza peter889 (#31335) üzenetére


Rockland
tag

:) igen arra

(#31337) peter889 válasza Rockland (#31336) üzenetére


peter889
őstag

:R

(#31338) syC válasza Rivaul (#31310) üzenetére


syC
addikt

Hát a 2900pro/xt korszak sem most volt :D

(#31339) syC


syC
addikt

Ha valakinek lenne egy nem hp-s quadro fx 5800 biosza, azt nagyon megköszönném ha elküldené! :)

(#31340) Rivaul válasza syC (#31338) üzenetére


Rivaul
addikt

Az is igaz :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31341) Vakegérke válasza syC (#31339) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fogalmam sincs, hogy ez HP, vagy sem. Hátha nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31342) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Gigabyte EP45-DQ6 + E8400 + 6GB DDR2 esetén fog jelenteni valami pluszt, ha a benne lévő 4870 1GB-os kártyát 4890 1GB-ra cseréljük? Nem processzor limites a konfig így?
Csak azért kérdezem, mert az egyik kártyát el szeretném adni, és a kérdés, hogy melyik maradjon.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#31343) VoidXs válasza A_ScHuLcZ (#31342) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez mindkettőnek procilimites.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31344) Rivaul válasza A_ScHuLcZ (#31342) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem bőven maradhat hozzá a 4890. Inkább azt tartanám meg. Nem mellékesen később egy kicsivel jobban eladható mint a 4870.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31345) speedydb23 válasza VoidXs (#31343) üzenetére


speedydb23
senior tag

Procilimites? :)

HD5850-et is kihajtja ha kicsit megcibálod a Wolfdale magokat. :)

(#31346) VoidXs válasza speedydb23 (#31345) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért én ezt a Frostbite címek esetében meggondolnám.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31347) speedydb23 válasza VoidXs (#31346) üzenetére


speedydb23
senior tag

Mire gondolsz Frostbite alatt? :)

NFS: The Run-t toltam 1024×768 max grafikán HD4870 512MB-vel E8400 3,6Ghz-en.
30 felett volt az FPS. ;)
Csak LasVegas-ban kellett közepesre vennem, de azt betudtam a fél giga memóriának ami a vga-n van.

(#31348) VoidXs válasza speedydb23 (#31347) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem hinném, hogy a kártya nem bírta volna a 60-at.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31349) 5000watt


5000watt
aktív tag

Melyik az erősebb ? árban használtan majdnem ugyanaz 2-5 k-val térnek el egymástól
Gigabyte oc 6850 vagy a SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#31350) Grave_444 válasza 5000watt (#31349) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Körülbelül egy szinten vannak, de a 7770 minden tekintetben jobb választás.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.