Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) fasterware válasza agressiv (#32450) üzenetére


fasterware
aktív tag

Viszont erre vonatkozik garancia vajon ?, mert ez így nemigazán nevezhető elfogadható működésnek.

(#32452) agressiv válasza fasterware (#32451) üzenetére


agressiv
addikt

Másik monitorrral, kábellel próbáld ki, ha azokkal is csinálja, akkor igen, ha nem, akkor nem valószínű.

Hát még a borz.....

(#32453) fasterware válasza agressiv (#32452) üzenetére


fasterware
aktív tag

Sajnos nincs másik dvi monitorom és még kábelem sem, esetleg majd ismerőstől kérek ha van.
Köszönöm mindenkinek a segítséget :).

(#32454) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Srácok,a csatolt képen egy zotac gtx285-karinak szeretném a zotac progijával beállított ventivezérlésre módósítani a biosban lévőt!
Tud valaki segíteni ebben?

[ Szerkesztve ]

(#32455) sznorbert86


sznorbert86
csendes tag

hello!
elromlott a vga-m valószínűleg memóriahiba! esetleg ha valaki jártas benne illetve tudna valakit aki meg tudná csinálni kérem írjon PM-et. (Debreceni vagyok)
Előre is köszönöm

(#32456) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogyan tudom beállítani a vga-t (7870), hogy lehessen több frissítési frekvenciát megadni a natív felbontás mellé...

Szeretném beállítani MPC-HC-ban, hogy a filmeknek megfelelően változzon a képfrissítés!

Segítségeteket előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32457) VoidXs válasza kleinguru (#32456) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt csak a monitor és a Windows mondja meg. Használj SVP-t, ami a monitorod képfrissítésére interpolálja a filmet, vagy ha nem tetszik a HFR, ott a blendelés, az megoldja a hertz-differencia okozta gondokat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32458) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy egy nvidia geforce 8600gs videókártyám tönkre ment, nem figyeltünk oda rá és leállt a portól a ventije, majd túlmelegedett. Szereztem egy ismerősömtől egy sapphire radeon x1650 pro ez is PCI-Expresses, viszont ahogy beleteszem a gépbe bekapcsolom, felpörög a venti majd leáll, olyan mintha lekapcsolna a táp túlfesz miatt vagy ilyesmi. Van valami ötlet mitől lehet? Akitől szereztem azt mondta egész délután ment a gépébe, és működött direkt kipróbálta mielőtt odaadta. Találkozott már valaki ilyen hibával?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#32459) Whysperer


Whysperer
addikt

sziasztok most lehet valamit tudni az 9-es ATI-ról ,hogy szeptember vagy Október a megjelenés?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32460) kohai


kohai
tag

üdv!

i3 2130as proci van a gépemben ,ajándékoznának nekem egy GTX 560 TI DCUII TOP ilyet
az lenne a kérdésem hogy a proci kihajtja ezt a videokártyát ?

ty

(#32461) brunci111


brunci111
csendes tag

Sziasztok!
Csak arról kérdeznék, hogy az alább látható "kis grafikai hiba" a Battlefield 3-ban még mindig a Nvidia által kiadott hibás driverhez köthetők nem? Egy videót is csináltam, de bocsi most nincs kedvem nagyon felteni yt-re mert ugye Fraps elég nagy méretű videókat csinál. és ebben a videóban is ilyen fekete kis villódzások láthatóak. Magyarul akkor nem a kártya a felelős hanem a driver?

sweet nothing...(azaz lassú, mint a szél)

(#32462) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
melyik az a legolcsóbb újonnan/használtan videokártya amely képes 2 monitort(vagyis egy monitor és egy lcd tv kezelni full hd-be) és van rajta hdmi hang kimenet, mert egy keveset fogyasztó költségegben nem az egett szagató gép kellene netezni es filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#32463) agressiv válasza Akcok94 (#32462) üzenetére


agressiv
addikt

Bármelyik.

Hát még a borz.....

(#32464) birozoli7800 válasza kohai (#32460) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szerintem elég buta kérdés ez a kihajtja -e. Igazából felbontás függő a dolog. De egyébként passzol a cpu-d ahhoz a vga-hoz.

(#32465) VoidXs válasza brunci111 (#32461) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legújabb driverben már kijavult.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32466) Necc


Necc
addikt

Udv.

Nemregiben vettem egy monitort, ami egyarant rendelkezik DVI, HDMI es DisplayPort kimenettel.

Arra a jelensegre lettem figyelmes, hogy DVI-on keresztul a kep rossz, ertem ez alatt, hogy a gamma, valamint a szinhomerseklet nincs teljesen rendben. Bar meromuszerem nincs kimerni, a gamman nagyon is latni hogy nincs rendben, peldaul egyik jatekban nagyon meg kell eroltetnem a szememet, hogy a sotet reszletekbol barmit is lassak, mig abszolut valtozatlan beallitasokkal ugyanaz a jatek DisplayPorton keresztul teljesen rendben van.

Termeszetesen probaltam szorakozni a beallitasokkal monitoron belul, eredmenytelenul. Ideiglenesen ugy tudtam csak kompenzalni a problemat, hogy DVI csatlakozast hasznalva a videokartya vezerlopultjaban megnyomtam a gamma-t 1.00 -rol 1.30 -ra.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#32467) Mebun


Mebun
csendes tag

Kedves Mindenki!

Kérdésem a következő:
Adott egy PCIe kártya egy DVI és egy VGA kimenettel.
Tudok-e széles ablakot csinálni két analóg monitorral, egy DVI-VGA átalakítóval.
Előre is köszönöm!

(#32468) helkis válasza Mebun (#32467) üzenetére


helkis
addikt

igen

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32469) metalbambi


metalbambi
tag

sziasztok! volna 1 kérdésem felétek, hátha a nagyközönség tapasztalt már ilyet... szóval...
Van 1 egész pofás konfigom... fx 8120, gigabyte lap, 12gb hyperx, asus dcu2 7770 2gb...
van 1 hibajelenség, amitől megőrülök.. játék közben (legyen az metro ll, vagy éppen LOL, 4-5 másodpercenként villanik a kép, mintha meg szeretne halni a kártyám... a procimon egyenlőre csak 1 gyári hűtő van, (előfordult mér hogy túlmelegedett, és vészleállást okozott) gondoltam hátha odanyomatja a kazán a meleget neki, és az is melegszik mint állat... de kipróbáltam direkt 1 3dmark11-el, és ott 1szer sem villant meg a kép. (ott a procim sem dolgozott annyira) lehet hogy valóban csak proci forrósága okozza a hibajelenséget? esetleg valami teszt progi, amivel le tudnám ellenőrizni?
nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget :R minden jót

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#32470) brunci111 válasza VoidXs (#32465) üzenetére


brunci111
csendes tag

Úgy olvastam nem sikerült teljesen fixálni.

sweet nothing...(azaz lassú, mint a szél)

(#32471) VoidXs válasza brunci111 (#32470) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez tapasztalat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32472) zolee5016 válasza VoidXs (#32471) üzenetére


zolee5016
őstag

Köszi a választ a másik topicba... :R
De még 1x..ha fizikázik egy kari akkor kevesebbet eszik?
Pl GTX580 kb 400W+ GTX 285 csak fizikára kb 200W .Ha ez igaz egy 750w-os táp elviszi ?
De igazából az érdekel,hogyan kell számolni egy kari fogyasztását,ha csak megjelenít,ha csak fizikázik,és ha mindent ő csinál?
Progi van erre?...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32473) helkis válasza zolee5016 (#32472) üzenetére


helkis
addikt

szvsz terhelve számolhatsz mindig a max-al.. kivéve ha v-sync be van kapcsolva..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32474) VoidXs válasza zolee5016 (#32472) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fogyasztást kártyára pontosan nem tudsz nézni, csak százalékos terhelést (EVGA Precision X vagy MSI Afterburner, ugyanaz a kettő), és jól látom, hogy 150W marad minden másnak? Az úgy elég necces, nálam csak a proci eszik ennyit, aztán ott van minden SATA eszköz, a RAM, az USB-k, stb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32475) zolee5016 válasza VoidXs (#32474) üzenetére


zolee5016
őstag

ahamm akkor tápcsere is kell...de ezt majd ott.... :R
Amúgy a pontos konfig ott van az adatlapomon....és az lehet több mint 150w,igaz a procim,most nincs meghúzva,csak a turbó van bekapcsolva...de 4 ghz felett még nem volt egyszer sem.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32476) VoidXs válasza zolee5016 (#32475) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha Inteles vagy, akkor semmi gond. AMD-k eszik az áramot ezerrel (a gyenge teljesítmény mellett)...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32477) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Sapphire HD7750 1GB DDR5 LP videó kártyával a WOT-ban mennyinek kéne lennie az fps értékének teljes képernyőn max. beállításokkal?

(most 30-40 között mászkál az érték).

Köszi,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32478) jenei0330


jenei0330
tag

Helló, tudnátok nekem segíteni? Ezt a kártyát érdemes lecserélni erre? Játék grafikában lényeges eltérés lessz? :F

(#32479) marcusa válasza jenei0330 (#32478) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, a DDR5-ös GTS450 az 5750-5770 között van teljesítményben. :K

:-)

(#32480) jenei0330 válasza marcusa (#32479) üzenetére


jenei0330
tag

Köszi :R

(#32481) djkay válasza jenei0330 (#32480) üzenetére


djkay
aktív tag

nagy csodát azért ne várj :)

mixcloud.com/hundjkay -telszám adataimnál ha kell vmi

(#32482) agressiv válasza jenei0330 (#32478) üzenetére


agressiv
addikt

Ha nem muszály, ne gagyibájtot vegyél..

Hát még a borz.....

(#32483) jenei0330 válasza agressiv (#32482) üzenetére


jenei0330
tag

Mit ajánlotok?

(#32484) Vakegérke válasza jenei0330 (#32483) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy Gainward.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32485) HunChaos válasza agressiv (#32482) üzenetére


HunChaos
aktív tag

terelitek az embereket össze vissza szubjektív vélemények alapján!
Én pl általában a Gigabyte-ot részesítem előnyben minden hardvernél,és eddig semmi gondom nem volt...

(#32486) ST05 válasza HunChaos (#32485) üzenetére


ST05
őstag

másnál nem is problémás annyira mint VGA-ban ,de ez vga fórum nincs itt terelés,
, ha végigfutnád, látnád mennyi gond volt a gigákkal !
Azért mert nálad épp minden megfelelően működik, az nem feltétlen jelenti azt
hogy általánosságban megbizható

(#32487) HunChaos válasza ST05 (#32486) üzenetére


HunChaos
aktív tag

Akkor monjuk úgy,hogy vga terén is mondtam ezt!

(#32488) jenei0330


jenei0330
tag

:U :F

(#32489) agressiv válasza HunChaos (#32485) üzenetére


agressiv
addikt

Okkal szídom és terelem el a gagyibájttól őket, veled ellentétben, az okot már kismilliószor leírtam és nem szubjektív, hanem tény..

Vegyél ASUS-t, drágább, de okkal.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#32490) helkis válasza HunChaos (#32485) üzenetére


helkis
addikt

egyetértek, de te is ezt teszed nem? a kérdés ki mennyi vga-val találkozik.. nyilván aki itt osztja az észt, azt mindig mindenhol megtalálják, ergo több kártyával találkozik, mint aki 1-2évenként vesz egy vga-t..
szóval azért lehet adni az itteni szóra elhiheted nem a levegőbe beszélünk..

én annyival egészíteném ki, hogy nem a gigával van a gond, hanem csak a nem referencia gyártású kártyákkal.. tehát a gigával sincs gond, ha ref.dizájn alapú a kártya. viszont ha saját fejlesztés, akkor ott kezdődnek a gondok, legyen az bármi, mivel nagyátlagban ezek a kártyák arról szólnak hogy minnél nagyobb árréssel lehessen eladni őket, ezért megkapják a gyári OC-t, megkapják a neves hűtőt, de arról már nem szól a fáma, hogy 8helyett csak 6rétegű nyákot, raktáron maradt FET-eket, ami az előző szériához volt, stb.. magyarul ki van spórolva az anyag belőle..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32491) HunChaos válasza helkis (#32490) üzenetére


HunChaos
aktív tag

Ennek nem tudok ellent mondani :) Másabban is hangzik a magyarázat :)

(#32492) agressiv válasza helkis (#32490) üzenetére


agressiv
addikt

Ez nem feltéltenül igaz, mert az ASUS például általában több fázissal dolgozik, mint a referencia és az, hgy esetleg kevesebb réteggel megoldják a nyákot, akár jót is jelenthet. Én a gagyibájtot azért fikázom, mert igénytelenek a cuccaik, instabilak, gyakori a kompatibilitási probléma és hullanak, persze nem mindegyik.

Hát még a borz.....

(#32493) jenei0330 válasza agressiv (#32492) üzenetére


jenei0330
tag

Nem vagyok nagy guru, nekem ez az 5670-em már 1 éve megy, baja még nem volt, csak már csere érett, csak tapogatok hogy mivel járok jól "olcsón" :U

(#32494) agressiv válasza jenei0330 (#32493) üzenetére


agressiv
addikt

Rövidke élettapasztalatom megtanított arra, hogy az olcsó cuccal, sosem jár jól az ember. Az 1 év és egy cucc semmit sem jelent sajnos.

Hát még a borz.....

(#32495) helkis válasza agressiv (#32492) üzenetére


helkis
addikt

több dcII-es kártyám is volt, 450-460-580-7970-5770 stb.. nem is a gpu-és fázisaival volt gondom, a ramok valahogy nem szerettek menni ezeken a kártyákon annyira mint pl egy ref zotacon, vagy gigán, vagy sapphire-on.. +egyéb szolgáltatások amire nem használják a játékosok a kártyáikat, valahogy kifognak a nem referenciákon. haver 7970 matrix-a pl az istenért sem akart tv-re hdmi-n kitolni 3D-s anyagot.. egy mezei sapphire-el meg tökéletes a dolog (vagy egy notiból HD3000-rel is.. :B)

(#32493) jenei0330 - mennyit szánsz rá? ill. milyen felbontásra kell? +mekkora tápod van?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32496) jenei0330 válasza helkis (#32495) üzenetére


jenei0330
tag

Olyan 20 k-ig, csak 1280*1024 kell. Mondjuk crysis3-ra "játszhatóan " szaggatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#32497) helkis válasza jenei0330 (#32496) üzenetére


helkis
addikt

1280-ban inkább cpu limited lesz.. :B 20k+az 5670? akkor egy HD7770 elég lesz.. használtan 21-28k között beszerezhető..
procinak meg valami 4magos kéne már 3.5ghz körül.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32498) VoidXs válasza jenei0330 (#32496) üzenetére


VoidXs
nagyúr

C3 20k-ért még elindulni sem fog. Az a buli a GTX 460-nal kezdődik. Minimumon és 800x600-on.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32499) jenei0330 válasza VoidXs (#32498) üzenetére


jenei0330
tag

Hát akkor elmondom, hogy végigtoltam a jelenlegi konfigommal, persze néhol beszaggatott rendesen. asus p5ld2-vm, c2d6300 1,86 ghz, 3,5 gb ram, 80gb hdd, fsp 500w és a csodálatos gagyibájt 5670 512 ddr5 128 bit :Y Kis pénz kis szex :B

[ Szerkesztve ]

(#32500) VoidXs válasza jenei0330 (#32499) üzenetére


VoidXs
nagyúr

"Szaggatás nélkül". Te kérted így. 50k alatt az nem fog menni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.