Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) kovsol válasza endruboy1 (#20850) üzenetére


kovsol
titán

furcsa, nekem hd3870 512gddr4 kártyával és 3870 CF el se volt hasonló, nem lehet esetleg, hogy a ram telik meg ?

May the Force be with you!

(#20852) Phvhun válasza endruboy1 (#20850) üzenetére


Phvhun
őstag

Ezt mikroakadásnak hívják, és nincs köze a vga-hoz.
Akkor szokott előfordulni, ha pl vinyó keres valami fájlt a játéknak, és lassan találja meg. Vagy a procinak akad valami hirtelen fontos dolga.
Nem nagyon tudsz mit kezdeni vele. Egy töredezettségmentesítés sose árt. Win reinstall sem, hogy ne fusson rengeteg szemét a háttérben.
V-syncet meg kapcsold ki, inputlagot okoz, és az fps játékoknál sose jó.

(#20853) draco31 válasza Phvhun (#20847) üzenetére


draco31
veterán

Tisztában vagyok a hardvereim korával, de én csak 6 évre gondotam. :)
Csak gondoltam hátha találok olcsón valami erősebb kártyát, és ezért kérdeztem.
Cserélni kellene az egészet, de az nem egyszerü............

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20854) endruboy1 válasza Phvhun (#20852) üzenetére


endruboy1
senior tag

Megpróbálom a vsyncet kikapcsolni, azért szoktam szeretni mert főleg mozgó célra lövésnél zavar a vízszintes "csíkozódás", vagyis amikor kicsit szétesik a kép.
A Win az vadonás új, talán 1 hónapos és töredezettség mentesítve is volt a vinyó :-/. A procim pedig szerintem még akkor is kihajtaná ezt a VGA-t ha közben kellene valami egyebet is csinálnia. Mindegy akkor majd megpróbálok minden egyebet lelőni meg talán futtatok még egy töredezettség mentesítést is.

(#20855) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

Milyen VGA-t ajánlotok egy fx 6100 mellé? Én ezeket néztem: Gtx 550ti
Gts 450
Hd 6670
Melyik jobb nvidia vagy ati? Vagy ez kb olyan mint intel és amd? Kinek mi?
Vagy ha van más tudtok nekem ajánlani? Sajnos ebben az árban érdekelnek.

Még valami. Battlefield 3-ra kéne, csak most megnézem majd hogy mit tud az fx 6100 a régi kis hd 5570-nel.

(#20856) Löncsi válasza kisÁdi (#20855) üzenetére


Löncsi
őstag

GTX550. Olyan ~medium beállításhoz jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20857) kisÁdi válasza Löncsi (#20856) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Értem. Mondjuk előbb megnézem az 5570-et. Mert azt vettem észre, hogy most mivel elszállt a +2 magom szaggat a játék. De ha be tudom kapcsolni legalább pár percre az egyiket +-ban akkor lowon elég szépen vinné 1920x1080-ban.(Közel sem akad úgy mint 2 maggal.) Persze nem akadás mentesen mert mégis csak szar proci. És tudom hogy az 5570 nagyon gyenge, de érdekel mit művel majd a 6100-zal. Előbb úgyis a proci lesz kicserélve.

(#20858) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!
Van egy acer 5552G laptop-om 5650 1gb-s vga-val, kérdésem az lenne ,hogy felraktam a 12.8 as drivert és azóta nem tudom húzni semlyien progival a vga-t, eddig tökéletesen ment? erre valakinek valami ötlete?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#20859) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Sziasztok!

Chieftec GPS 550AB-A elég egy Gainward GTX 460 768 MB VGA-hoz?

(#20860) Geresics válasza Cseneles (#20858) üzenetére


Geresics
addikt

Tegyél fel régebbi drivert, az a legegyszerűbb! :)

(#20859) Hard5tyle
Ha kitöltöd az adatlapodon a "Cuccok" részt, akkor látjuk, hogy még milyen fogyasztók (HDD, ODD, van-e húzva valami, stb.) vannak a gépben, és akkor nagyobb eséllyel tudunk válaszolni, de szerintem igen, simán!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20861) Hard5tyle válasza Geresics (#20860) üzenetére


Hard5tyle
csendes tag

Az naggyából lényegtelen. Azért tettem fel a kérdést, mert a GPS szériáról nem hallottam túl jókat. 2007 óta van meg ez a táp. 2010 óta pedig bizonyos esetekben kikapcsol a gépem (youtube-on videó nézés közben, lemez írás közben, illetve tegnap először az élmény index futtatása közben is). 2010 pedig az a dátum, amikor a GTX 460-ast vettem.

(#20862) Hard5tyle válasza Geresics (#20860) üzenetére


Hard5tyle
csendes tag

Az naggyából lényegtelen. Azért tettem fel a kérdést, mert a GPS szériáról nem hallottam túl jókat. 2007 óta van meg ez a táp. 2010 óta pedig bizonyos esetekben kikapcsol a gépem (youtube-on videó nézés közben, lemez írás közben, illetve tegnap először az élmény index futtatása közben is). 2010 pedig az a dátum, amikor a GTX 460-ast vettem.

(#20863) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Elnézést a duplázás miatt. :))

(#20864) Löncsi válasza Hard5tyle (#20861) üzenetére


Löncsi
őstag

Baromság... GPS szériával nincs gond.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20865) Hard5tyle válasza Löncsi (#20864) üzenetére


Hard5tyle
csendes tag

Az a baj, hogy szinte mindenki mást mond. A többség pedig nem dicséri a GPS szériát...nagyon nem.

(#20866) suvi66 válasza suvi66 (#20449) üzenetére


suvi66
csendes tag

Egy 2009-es driver megtette a hatását és működik

(#20867) Löncsi válasza Hard5tyle (#20865) üzenetére


Löncsi
őstag

Passz... 550-es csifi pedig jó, ha táppal is lenne a gond, kezdésnek átvariálnám az ágakat.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20868) Cseneles válasza Geresics (#20860) üzenetére


Cseneles
őstag

Tudnál linkelni 12.6-ot mobil hoz? nemtalálom sehol ty

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#20869) Hard5tyle válasza Löncsi (#20867) üzenetére


Hard5tyle
csendes tag

Mindenesetre a táp mellett szól, hogy játékok alatt még soha nem kapcsolt ki. Az nem létezik, hogy pl. egy dvd film kiírása jobban leterhelné a gépet, mint a játékkal való terhelés. :N

[ Szerkesztve ]

(#20870) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

GTX 460-nak 12V-on 24A kell. A GPS 550AB A csak 18A tud biztosítani. Akkor gondolom itt a probléma. :(

(#20871) Löncsi válasza Hard5tyle (#20870) üzenetére


Löncsi
őstag

Összesen kell 24A... 18A csak az egyik ág. Nekem jóval gyengébb tápom van (gps 450) és viszi.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20872) Geresics válasza Hard5tyle (#20861) üzenetére


Geresics
addikt

Ez alapján rossz a táp. Attól, hogy egy jó minőségi tápról beszélünk, még lehet egy-két hibás példány is.
A DVD írás meglepően sok energiát tud ám kérni!
Ha tudod, próbáld ki a gépet egy másik táppal a biztonság kedvéért (lehetőleg egy komolyabbal).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20873) Morpheus


Morpheus
tag

Hali
Van tapasztalotok arról, h mi történik akkor ha egy vga-nak kevéd a táp?
Elképzelhető, hogy ha kevés a táp a vga-nak akkor elkezd szemetelni a kép?
Jelen esetben egy 6970-ről van szó és egy 520W-as Corsair van mögötte

vélemény?

tesztelném szívessen nagyobb táppal de még bolban is visszadobták, mondván, h perpillanat nincs kielégítő tápjuk a teszteléshez

Köszi a gyors válaszokat
Üdv

szerkesztve:
bekapcsolás után azonnal jelentkezik a hiba
függőleges csíkokban színes szemeltelés a jelenség, aztán bevadul :P

[ Szerkesztve ]

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#20874) kenwood3 válasza Morpheus (#20873) üzenetére


kenwood3
őstag

Ez nem táp hiba szerintem. A vga döglődik, azért szemetel

Mi az az ekezet dragasag??

(#20875) agressiv válasza Morpheus (#20873) üzenetére


agressiv
addikt

Ez 100%-hogy a VGA hibája.

Hát még a borz.....

(#20876) orbangergo


orbangergo
csendes tag

szervusztok! remélem jó helyre írok. összetettem az új gépem, és egyszerűen nem jövök rá mi okozza a -szerintem - videokártya driver hibát, ami így néz ki: http://animaciosfilm.hu/vgahiba.jpg meg ilyen foltok sárgában, más elrendezésben stb.
Videokártya: ASUS GeForce® 210 EN210 SILENT/DI/1GD3/V2(LP)
Win 7 64 bit, alaplap: m5a78 asus, proc: AMD fx6200 , ram: geil evo corsa 8gb 1866Mhz cl9, samsung ssd, dell monitor
Olvastam több külföldi fórumot is, meg frissítettem a drivereket de semmi, bármi ötletet, tippet nagyon köszönök előre is!!

[ Szerkesztve ]

(#20877) orbangergo válasza orbangergo (#20876) üzenetére


orbangergo
csendes tag

ja itt a [L:/dl/upc/2012-10/16/264280_pgnsznmbk6ld0qhn_vgahiba.jpg]

(#20878) agressiv válasza orbangergo (#20877) üzenetére


agressiv
addikt

No ez a kártya memóriahibás. :DDD

Hát még a borz.....

(#20879) Morpheus válasza kenwood3 (#20874) üzenetére


Morpheus
tag

köszi :O :R

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#20880) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Nvidia kártyáknál érdemes sima GT szériákat venni? pl: GT640 ilyenekre gondolok.
És Atiból az 50-es végűek mennyivel gyengébbek? (szerk: mint a 70-es)

[ Szerkesztve ]

(#20881) Dark Archon válasza kisÁdi (#20880) üzenetére


Dark Archon
addikt

Attól függ, mire. Pasziánszra remek :DD LINK. Egy GTX 550 Ti jobb választás, árkülönbség elenyésző.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20882) kisÁdi válasza Dark Archon (#20881) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

BF 3. Csak nem tudom, hogy a vga-t cseréljem vagy a procit előbb.

(#20883) Attix82 válasza kisÁdi (#20882) üzenetére


Attix82
őstag

Mind2 gyenge, de 2 magon egy jobb VGAval se fog jó lenni. Ha multiba akarod használni 4 mag kell. (én kikapcsoltam 1 magot, de meg meg állt)

Én CPUval kezdeném. (egy Phenom 2 X4).

[ Szerkesztve ]

(#20884) agressiv válasza Attix82 (#20883) üzenetére


agressiv
addikt

Azt a processzort fel lehet oldani, és a itt a VGA az ami nagyon kevés, azzal célszerű kezdeni, én egy celeron G530-al játszok 9800GX2-vel és gyanítom, hogy hatékonyabb mint az övé. Ráadásul elég komoly tuningpotenciál van abban a processzorban amit érdemes lenne beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#20885) kisÁdi válasza Attix82 (#20883) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

A VGA topikban meg új vga-t írnak.Nem tudom mitévő legyek.Most egyelőre casak egy dolgot tudok kicserélni.Persze egy idő után mindkettő ki lesz cserélve, de...

(#20886) Attix82 válasza kisÁdi (#20885) üzenetére


Attix82
őstag

Ha fel tudod oldani 4 magra, tökéletes lesz...akkor VGA kell. Min 550Ti, de használtan egy GTX460 1Gb járnál a legjobban.

(#20887) kisÁdi válasza Attix82 (#20886) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Fel tudom oldani, régen úgy használtam. 4x 3.2Ghz. De most már meghalt.Leáll. Nem tudom mi baja lehet.Gondolom túl melegszik.

(#20888) Dark Archon válasza kisÁdi (#20882) üzenetére


Dark Archon
addikt

BF-nél az ideális a 4 magos proci, én azzal kezdeném. Sokat lehet, hogy nem fogsz belőle realizálni azzal a VGA-val, leginkább egyszerre kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20889) Gyufaaa válasza kisÁdi (#20887) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy erősebb hűtővel még megpróbálhatod, ha csak a meleg lenne a gond. Tápod milyen?

(#20890) Dark Archon válasza Gyufaaa (#20889) üzenetére


Dark Archon
addikt

Most költsön 4-5eFt-t egy hűtőre, esetleg a semmiért? Nem véletlen 2 magosnak adták el. Első körben meg mondjuk AIDA64-gyel hőmérsékletet kellene nézni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20891) Gyufaaa válasza Dark Archon (#20890) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Nem véletlen 2 magosnak adták el."
Nem véletlen van topikja is. Ha működik unlockolva, akkor minek is az újabb proci? A hűtő az más tokozásra is jó lehet...
Annyira nem nézem amatőrnek, hogy a hőmérsékletet ne nézte volna meg, hamár azt mondja, hogy valószínű túlmelegszik. Alapfeltétele a magfeloldásnak is a hőmérséklet monitorozása! Tapasztalata pedig gondolom volt már vele.

[ Szerkesztve ]

(#20892) Dark Archon válasza Gyufaaa (#20891) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát az előzmények alapján, meg hogy nem írt konkrét hőmérséklet értékeket, nekem tippnek tűnik ez a "gondolom túlmelegszik". De majd elárulja :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20893) agressiv válasza Dark Archon (#20890) üzenetére


agressiv
addikt

Biztos, hogy nem a semmiért és az a VGA ami gépében van, nem alkalmas játékra. Hanyagold már ezt a processzor cserés baromságot.

Ja és az AMD nem bírja a meleget, az intellel ellentétben nem 80C°-on üzemelnek,

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#20894) Arnoux


Arnoux
tag

Sziasztok!

Kéne egy kicsi segítség, évek óta küzdök ezzel a jelenséggel.

Probléma: Néha játék közben elmegy a kép, mintha megszűnne a kapcsolat a gép és monitor között, és ezzel egyidejűleg a VGA ventilátora a szokásos halkról felmegy a leghangosabba. Ezután csak az újraindítás segít. Rövid ideig működik a gép többi része, tehát pld tudok beszélni Skypeon továbbra is, úgy, hogy nincs kép de fél perc múlva annak is annyi.

Eddig amit tudok: Próbáltam stability testet, de fél óráig szépen elment 64 celsius fokon, aztán leállítottam, mert nem történt semmi érdekes. Szerintem nem a túlmelegedéssel van baj. A videokártya Gainward Geforce GT 9600 512mb. Minden gyári beállítás. A táp FSP ATX-400PNF

Mi lehet a baj? Nem elég a táp neki? Gyártási hiba? Mióta megvan azóta van ilyen néha, csak mostanában gyakrabban.

(#20895) endruboy1 válasza Arnoux (#20894) üzenetére


endruboy1
senior tag

Pl. SpeedFannal ha bekapcsolod a logolást akkor automatikusan mentegeti egy fájlba a hőmérséklet adatokat, így miután meghalt a géped meg tudod nézni hogy hány fokos volt előtte.

(#20896) agressiv válasza Arnoux (#20894) üzenetére


agressiv
addikt

Döglött a videókártyád.

Hát még a borz.....

(#20897) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

Asus 5770/512MB Cucore-nál hogy tudom állítani a feszültséget? (lejjebb akarom venni).

Msi afterburner nem jó, kipróbáltam már az unofficial módot is, atipdll-t is bemásoltam, nem segített(neten ezt találtam)

Asus saját programja el sem indul, mondván nincs ATI videókártya a gépbe..

:R

[ Szerkesztve ]

(#20898) ebegab92


ebegab92
senior tag

Olyan kérdésem lenne,hogy hogyan lehetne normális működésre bírni a Club3D HD4350 PCI edition kártyámat?12.6-os driver mellett is érezhető,hogy Windows 7 kicsit szaggat,netezéskor a flashgyorsító meg nem is megy szerintem+FireFox,Opera,InternetExplorer alatt a YouTube csak zöld téglalap,majd 1-2 másodperc után összefagy a böngésző :(
Gyártó lapján nincs driver...Valakinek tapasztalata az ilyen kártyákkal?Azért furcsa lenne,ha az alaplapokra integrált HD4200-asokhoz képest is gyengébb lenne,és nem működne minden funkciója :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#20899) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Üdv!van nálam egy rev1 GTX295,kipróbáltam,zöld led világít,h táp megvan,venti felpörög,de képet nem ad,sípol a gép,h nincs benne vga!valaki ötlet?

(#20900) ebegab92 válasza HunChaos (#20899) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nyomj egy BIOS resetet,mert nekem is volt hasonló ASRock lappal,hogy minden a lap számára "ismeretlen" VGA előtt CMOS reset kellett neki.Vagy BIOS-ban állítsd át,hogy az elsődleges a PCIe-es VGA legyen.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.