Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) Kiskutya válasza Kiskutya (#20174) üzenetére


Kiskutya
veterán

Még mindig szenvedek! Nemtom mi lehet a gond. Már kiszedtem a ramokat a gépből, frissítettem a drivereket a directx-et. A torchlight 2-vel akár egész nap tudok játszani viszont az I Am Alive 1-2 perc után megfagy és nem csak az megpróbáltam 1 furmark nevű teszt programot de az is kifagy kb 1 perc után. kb 66 c-ig melegszik fel a kari és vége.

Valami ötlet?

hmm...

(#20252) Jakesz


Jakesz
őstag

Meg tudnátok mondani, hogy a Radeon 7950-nek melyik VGA a teljesítménybeli ellenfele Nvidia fronton? Köszönöm!

(#20253) Hunork válasza Jakesz (#20252) üzenetére


Hunork
veterán

Kb a GTX680 sokkal többért, de a GTX690 az igazi, az rommá veri, igaz nem gyenge ~270-280 k árért... :Y

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20254) agressiv válasza Kiskutya (#20251) üzenetére


agressiv
addikt

Megfáradt a kártya, vedd lejjebb a GPU órajelét 50MHz-el.

Hát még a borz.....

(#20255) Kiskutya válasza agressiv (#20254) üzenetére


Kiskutya
veterán

Próbáltam de semmi...

hmm...

(#20256) agressiv válasza Kiskutya (#20255) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor nincs mit tenni. Milyen kártya ez?

Hát még a borz.....

(#20257) Kiskutya válasza agressiv (#20254) üzenetére


Kiskutya
veterán

De az az érdekes hogy van 1-2 game ami meg megy és bírja az 1080p filmeket is gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#20258) Kiskutya válasza agressiv (#20256) üzenetére


Kiskutya
veterán

gigabyte 9800gt 1g

hmm...

(#20259) agressiv válasza Kiskutya (#20258) üzenetére


agressiv
addikt

Mert a meleget nem bírja, így is tönkremehet egy kártya. A furmark nem stabilitást tesztel, csak fűti a kártyát és, ha azzal ilyen hamar eldobja a vasat akkor nincs mit tenni. Egy jó erős hűtővel 50C°-on tartva talán elmenne még egy darabig.

A Gagyibájt mindent megmagyaráz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#20260) Dark Archon válasza Kiskutya (#20257) üzenetére


Dark Archon
addikt

Noha agressiv már megadta a kegyelemdöfést, de örök tanulság legközelebbre: ne vegyél GB kártyát.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20261) Kiskutya válasza agressiv (#20259) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok! Köszi az infót megpróbálok valami hűtést nézni rá! Milyen gyártótól érdemes vásárolni?

hmm...

(#20262) agressiv válasza Kiskutya (#20261) üzenetére


agressiv
addikt

Arctic. Használtan keress egy Arctic S1-et, amire ráraksz egy 120-as ventilátort és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#20263) molnaRm válasza agressiv (#20074) üzenetére


molnaRm
csendes tag

[link]
ez megoldaná a problémám?
vagy egyáltalán hűtőcsere megéri? :\

TazZ^^,

(#20264) agressiv válasza molnaRm (#20263) üzenetére


agressiv
addikt

Az megoldaná a problémádat. :DDD

Hát még a borz.....

(#20265) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

A HD 5770-em más gépén normálisan működik (Nálam alapjáraton 100% kihasználtság, játék közben normális)

Valami más hibalehetőséget tudtok?

(#20266) agressiv válasza szcsaba1994 (#20265) üzenetére


agressiv
addikt

M-tech 550W táppal nem is kell csodálkozni az ilyesmin.

Hát még a borz.....

(#20267) Feanor1031


Feanor1031
tag

Sziasztok!
Eleg nagy baj van a gepemmel: mar tobbszor tapasztaltam, hogy miutan felall a windows villodzik a kep, hogyha gyorsan valtoztatok dolgokat, pl ablakot valtok. Neha ujrainditas segitett, maskor megpiszkaltam a videokartyat (gigabyte hd6870)
Most viszont kelhalal es azota fel sem all a windows!
Nagyon remelem, hogy tudtok segiteni, extrem ketsegbeesett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#20268) Hunork válasza szcsaba1994 (#20265) üzenetére


Hunork
veterán

Látom, nem változott a helyzet...
Ahogy írta a kolléga, hát a táp nem egy díjnyertes alkotás.
De: bekapcs gép, belépsz Bios-ba. Tehát nem oprendszer. Ott is ezerrel pörög a venti? Ott is pirítóst lehet rajta sütni? Ez érdekelne. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20269) szcsaba1994 válasza agressiv (#20266) üzenetére


szcsaba1994
tag

Más hibalehetőség még lehet?

Szerk: Ott is hallatszik, hogy keményen felpörög

[ Szerkesztve ]

(#20270) Hunork válasza szcsaba1994 (#20269) üzenetére


Hunork
veterán

Már 2 napja molyolunk ezen, és a JÓ értelemben. :K
Tápot kéne kölcsönbe szerezni, egy jó minőségűt. :K
Bios alatt megnézni, hogy mi történik, vagy csak a Win indulása után csinálja-e. :K

szerk: akkor próbálj egy tápcserét, (Chieftec CTG sorozat, pl), de lehet a lappal van baj. Ha másnál működött rendesen, akkor más nem lehet a ludas, szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20271) D0lf válasza agressiv (#20239) üzenetére


D0lf
csendes tag

Sajnos nem találtam meg biosban az amit említettél. Pontosan mit keressek?

(#20272) D0lf válasza agressiv (#20239) üzenetére


D0lf
csendes tag

Sajnos nem találtam meg biosban az amit említettél. Pontosan mit keressek?

(#20273) jercsi


jercsi
tag

Tud nekem valaki ajánlani egy passzív hűtést 9600gt re , vagy legalább is halkabbat mint a gyári ?

(#20274) szcsaba1994 válasza Hunork (#20270) üzenetére


szcsaba1994
tag

Most haveromnál van, majd szerdán adja vissza. Neki is egy "nem túl márkás" darab van. Konkrétan nincs ráírva, milyen típus.

(#20275) Hunork válasza szcsaba1994 (#20274) üzenetére


Hunork
veterán

Hm. Közben fent szerkesztettem. Lehet, hogy alaplap...a tiedet látni, az övé milyen lap?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20276) szcsaba1994 válasza Hunork (#20275) üzenetére


szcsaba1994
tag

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep31-ds3l_21/

Szerencsére a táp és az alaplap is garanciás, szóval ennyiben szerencsém van :)

[ Szerkesztve ]

(#20277) Hunork válasza szcsaba1994 (#20276) üzenetére


Hunork
veterán

Más platform. Mindegy, a tápcserét szorgalmazd, akár az övét betenni a te gépedbe, és úgy megnézni. ha nem normális a VGA, akkor nem marad más, mint egy alaplap beszerzése valahonnan kölcsönbe a te procidhoz. Másképp nem derül ki. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20278) szcsaba1994 válasza Hunork (#20277) üzenetére


szcsaba1994
tag

Majd megpróbálom valahogy megoldani, de ennyi hiba már elég egy garanciális cseréhez?

(#20279) D0lf


D0lf
csendes tag

Gigabyte alaplap bios-ában pontosan mit kell átállítanom, hogy a pci-e kártyát hasznája és ne az integráltat? (GIGABYTE GA-A75M-D2H)

Az a helyzet, hogy ha ben van a kártya akkor nincs kép (még az alaplapin sem) amikor kiveszem rendesen működik.

(#20280) CoolMan válasza D0lf (#20279) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Manual 42-ik oldal "Init Display First" az "onboard" legyen beállítva. De ha így sem működne akkor én kipróbálnám másik VGA-val is.

(#20281) Hunork válasza szcsaba1994 (#20278) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, feltéve, ha nem volt nem megfelelően alkalmazott tuning bármelyik alkatrésznél...arra nem vonatkozik gari. De innentől kezdve a bolttól is függ, meg tőled is. :K De előtte a cserebere legyen megoldva, ha van rá lehetőség, már csak azért is, hogy ki legyen végre zárva a bűnös.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20282) szcsaba1994 válasza Hunork (#20281) üzenetére


szcsaba1994
tag

köszönöm a segítséget, hétvégére már valószínűleg cserélve lesz a hibás alkatrész (legyen táp vagy alaplap, mindegy)
remélem utána már nem lesz gond a géppel :)

(#20283) Tarill


Tarill
őstag

[link]
valaki valami okosat? :/

(#20284) endre1989


endre1989
csendes tag

Üdv! Laptopba lehet növelni VGA teljesítményt vagy ez csak szöveg?

A.S.A.P.

(#20285) Hunork válasza szcsaba1994 (#20282) üzenetére


Hunork
veterán

Szívesen, bár 1előre nincs eredmény... :(
Mindenképpen szólj itt majd, hogy mi lett a végeredmény! :K
(amúgy én, ha nincs semmi fontos a C:\-n, vagy van, de el tudod hipp-hopp menteni, dafke csinálnék egy Win installt. Már a kíváncsiság kedvéért...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20286) solfilo válasza Tarill (#20283) üzenetére


solfilo
veterán

Más játéknál is van ilyen? Csak tipp: energiaséma beállítások? Ha nem azon van, tedd teljesítménycentrikusra.

solfilo

(#20287) Geresics válasza Geresics (#20235) üzenetére


Geresics
addikt

Nos, ez kalandos volt...
A kártyámon eredetileg a 113-C223P-X001 BIOS volt.
Megpróbáltam bootolni a sokak által javasolt "FreeDOS for Pendrives" segítségével, de mindig error volt a vége, ezért a következő próbám az "ati_winflash_2.0.1.18" volt. Flashelés közben természetesen lefagyott, ami után nem akart elindulni a Win7, de azért csökkentett módban életre kelt! Sajnos azonban ez a program nem működik csökkentett mód alatt, ezért kénytelen voltam egy működő DOS bootot keríteni, és ebben a hpflash1 segített (leírásért és letöltésért klikk). Eztán már könnyűszerrel működésbe hoztam a DOS nélkül nem működő atiflash 3.99-et.
Már csak arra kellett figyelni, hogy a BIOS neve 8.3 karakter legyen a DOS szabályainak megfelelően, ezért át kellett nevezni a fájlokat X001, X006 és X007-re. X001 az eredeti, X007 a legújabb, és találtam még egy korábbi (X006) verziót is. Természetesen az X007 csak rontott a helyzeten, ezért bebizonyosodott, hogy jól tettem, hogy a hatost is letöltöttem...
A végső parancs tehát így nézett ki:
atiflash -p 0 x006.rom

A történetet azért írom le, hogy ne a saját hibájából tanuljon az ember, a parancsot pedig azért, mert nem mindenkinek van kedve átnézni az 5 oldalas helpet.

Már csak abban bízom, hogy megszűnik a probléma...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20288) Tarill válasza solfilo (#20286) üzenetére


Tarill
őstag

más játékon nincs semmi baja sem, csak a wow-al szórakozik...:D pont ez a baja h energiaakarékoskodni akar még játék alatt is, hol tudom ezt szabályozni?

(#20289) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Akkor választ nem kapva felteszem megint a kérdést. :(

Elnézést, ha nem vettem észre valamit de minden nap néztem.

Melyik a jobb? nVidia 630M vagy HD 7670M

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#20290) D0lf


D0lf
csendes tag

Sajnos az sem oldotta meg, hogy Init Display First résznél onboardra állítottam. Így sem ad képet a kártya :S

Esetleg más megoldás?

alaplap: GIGABYTE GA-A75M-D2H
videokártya: Nvidia Geforce GT 430 1GB

[ Szerkesztve ]

(#20291) CoolMan válasza D0lf (#20290) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jó az a VGA egyáltalán? Másik gépben próbálni, vagy ebbe a gépbe másik VGA-val kellene kipróbálni.

(#20292) D0lf válasza CoolMan (#20291) üzenetére


D0lf
csendes tag

A régi alaplapomban jó volt. (Gigabyte GA-M52L-S3P)

Kipróbálni ebbe egy másik VGA-t és ezt egy másik gépbe kipróbálni még nem volt lehetőségem.

(#20293) Dark Archon válasza PumpkinSeed (#20289) üzenetére


Dark Archon
addikt

Voálá.
Játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20294) Dark Archon válasza PumpkinSeed (#20289) üzenetére


Dark Archon
addikt

De akár EZT is linkelhettem volna ;]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20295) PumpkinSeed válasza Dark Archon (#20294) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszi szépen. És egy IBM Thinkpad-ban van egy integrált 16 MB kártya azt ki lehet szerinted cserélni? Ha ki lehet mit ajánlasz max 10k-ig :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#20296) Dark Archon válasza PumpkinSeed (#20295) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az előzőnél is a Google segített, ezt aztán meg már végképp nem tudom. Ugyanakkor, ha a kártya valóban integrált, azt biztos, hogy nem lehet kicserélni, lévén az alaplapra van forrasztva... én a helyedben felhívnám az IBM ügyfélszolgálatát a laptop pontos típusával.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20297) PumpkinSeed válasza Dark Archon (#20296) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elírtam azt tény. :D Nem akartam kicserélni az integráltat de viszont újat lehet szerintem bele tenni ha másnap így a laptop mellett működtetve. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#20298) solfilo válasza Tarill (#20288) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdezz rá Catalyst topicban. Talán tudnak valamit.

solfilo

(#20299) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Úgy látszik,hogy most mégse lesz új monitorom(HDMI-s),ezért még mindig egy D-sub-osat kell használnom. Ezzel az a baj,hogy ugye a D-sub analóg. Egyébként most a videókártyám a monitorral egy DVI-DSUB átalakítón keresztül megy.
Van D-sub használatakor érzékelhető képromlás játékban(főleg BF3 multi)?
(nem vagyok sasszemű)

(#20300) agressiv válasza AkosAkos (#20299) üzenetére


agressiv
addikt

Ha nem homályos, vagy zajos a kép akkor a világon semmi.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.