Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) barisj válasza BigDarkJoy (#20750) üzenetére


barisj
aktív tag

de nem lehetett.. próbáltam. Riva Tunerrel is próbáltam,de nem tudtam azzal se.. sztem vmi driver faszom van vele..

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20752) solfilo válasza KTibxx (#20749) üzenetére


solfilo
veterán

Újabbnak újabb, de hogy erősebb lenne, azt kétlem. Lehet tévedek. Annyiból jobb, hogy filmnézéskor be tud szállni a lejátszásba, meg elvileg kevesebbet fogyaszt. Ha játékra kell, akkor inkább nem cserélnék.

solfilo

(#20753) BigDarkJoy válasza barisj (#20751) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

vagy önálloan vezérli..

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20754) barisj válasza BigDarkJoy (#20753) üzenetére


barisj
aktív tag

hát azt kétlem:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20755) KTibxx válasza solfilo (#20752) üzenetére


KTibxx
aktív tag

inkább fotó szerkesztésre.
Akkor tulajdonképp tökmindegy,ha jól értem (már a leírtakon kívül)
Köszönöm a segítséget

(#20756) ZeTE


ZeTE
tag

Üdv a nagymesteknek! :R

Kérdésem az lenne hogy vettem egy ilyen kábelt: [link]
Hogy összekössem a CRT TV-met a géppel hogy azon filmezzek.
Összedugtam és a kép fekete-fehér ez mitől vagy miért van ?
ATI x1650Pro a kártya( ha ez számít)

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#20757) hzsolt20


hzsolt20
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérem a segítségeteket, hogy van egy Gforce 550 Ti-m. Feltettem hozzá a physixet viszont a beállításnál mutatja, hogy a physix a hdmi-kimenetre megy viszont én csak a másik két kimenetre köthetem a monitorom. Esetleg belehet állítani a physix kimenetét?
Előre is köszi!

(#20758) wukodlak


wukodlak
aktív tag

sziasztok.az lenne a kerdesem hogy ezt a vga cpu kihasznaltsagot hol/mivel tudom megnezni,mert megjott az uj 6870 es szeretnem tudni

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#20759) TaaT válasza wukodlak (#20758) üzenetére


TaaT
veterán

cpu-ra ott van a win gadget, vga-ra meg a catalyst CC overdrive :)

Give them hell Ukraine!

(#20760) barisj


barisj
aktív tag

Helló! Van egy Msi x1950xtx 512mb 256bit GDDR4 karim, és valami nem stimmel vele..
Msi afterburnnel semmit sem jelez ki,nem lehet állitani a fan speedet,huzni sem lehet stb..
Riva Tuner progival próbáltam feljebb venni a fan speedet,de nem lehetett mert azt irta ,hogy Catalyst detected.. Aztán most GPU-z a GPU core clock 650mhz helyett 506mhz.. CPU-z sem irja ki normálisan az adatokat.. és most néztem Furmark progival,és 8 kemény fpsem van, semmit nem ir ki,hogy hány fokos,hány mhz-n pörög.. semmit.. ez miért van? valaki segitsen plz:D

képek:

http://kepfeltoltes.hu/121011/vgaa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121011/vga2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20761) Zaja2


Zaja2
senior tag

Cső!

Kérdés:
nVidia 6600LE vagy 8500GT?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#20762) Hunork válasza Zaja2 (#20761) üzenetére


Hunork
veterán

Nem kérdés: 8500GT ;)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20763) CoolMan válasza Zaja2 (#20761) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Cső!

Egyértelműen a 8500GT mindenben jobb.

(#20764) barisj válasza barisj (#20760) üzenetére


barisj
aktív tag

furmarkban miert van 8fpsem ezzel a karival?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20765) Zaja2 válasza Hunork (#20762) üzenetére


Zaja2
senior tag

(#20763) CoolMan81
(#20762) Hunork

Kösz,skacok!:R

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#20766) Hunork válasza barisj (#20764) üzenetére


Hunork
veterán

Hagyd a Furmarkot, nézd meg egy régebbi 3DMark-al, vagy Unigine Heaven-nel. (a Dx9 miatt mondom persze)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20767) Hunyika2


Hunyika2
tag

Sziasztok!

Egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy megéri-e bulldozer mellé ATI kártyát rakni?

Asszem a 6os sorozat fölött van valami elnevezése ennek a platformnak, nem akarok hülyeséget mondani, de talán Scorpius... :/

Köszönöm a véleményeket előre is :)

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#20768) Hunork válasza Hunyika2 (#20767) üzenetére


Hunork
veterán

Az attól függ.. egy hatalmas bulldozer mellett egy ATI kártya...hát könnyen rágurulhat... :DDD
Komolyan: persze, hogy lehet, kérdés, hogy milyet szeretnél, mennyiért, és abba a gépbe, ami az adatlapodon van?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20769) barisj válasza Hunork (#20766) üzenetére


barisj
aktív tag

ja jó,köszi megpróbálom.

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20770) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Gép:Régi AMD Barton magos 2500+ Hozzá valami egyszerűbb Asus Rock lap.
RAM 1 giga egyben egy Slotban 400 Mhz Kingston. Winyo 160 giga Western. Videokártya:9600 Ati Radeon Pro
Monitor: Samsung 940 B 1240x1024 70Hz D-Sub kábel Analóg jel.
Tegyük fel a videokártya a rossz (99%). A vinyo szinte teljesen új keveset használt 100% formázva most raktam rá új Win-t.

Probléma: Vettem használt de jó Samu LCD-t. Szerintem jól működik.
Bekapcsol minden szép szuper. megy a gép. Viszont "csíkozódik" De nem úgy mintha a Ramja ment volna tönkre hanem...Tearingel [link] [link]

Ha minden igaz ez a tearing a játékoknál keletkezik.......de nálam NEM. :W Hanem szinte mindig. Tegyük föl olvasok valamit a neten, vagy word ben Elkezdem lefelé tekerni...és így csúúszik..a kép...mintha valami képfrissítés lenne a probléma. NA most szándékosan nem nagyon akarnám bele keverni a képfrissítést, mert elvileg az LCD nek az mindegy.
És szörnyű kb. használhatatlan a gép...mert néha kicsit fagy gondolkodik, majd látom, hogy szakadozik, csíkozódik...majd végül..meghal...kiír valami kék felületen szép hiba üzit de én azt már nem tudom elolvasni...

Ez a hiba a CRT monitormnál is fenn állt, Ott csak elsötétedett a monitor és levágta Standbyra. Most újra telepítettem a gépet és új a monitor is. Mégis előjön a hiba.

JA csak azt ne mondjátok driver hiba....mert azt kb én is tudom....sőt ennyit már más is mondott itt...Anno fölraktam legalább 20 drivert is mindenfélét Control centralost controlpanelst. sőt amit hozzá adtak meg Omegát is...továbbra is ....levágta és maradt minden úgy....azóta a CRT kidobtam..tönkre ment és most újítgattam a gépen....csak pont a karit nem cseréltem... Mi lehet itt a hiba? ha föl telepítenék is Drivert? ott mit kéne átállítani?

Ja úgy tapasztaltam, hogy amíg az a fránya Win SP 2 nem lenne addig jó lenne a kari....de ezt nagyon tesztelni nem tudtam...viszont miután fölraktam belép ez a probléma...

(#20771) Geresics válasza TAKÍÍ (#20770) üzenetére


Geresics
addikt

Lehet, hogy nekem magától érthetődő, de nem mindenkinek az, ezért inkább megkérdem:
- Mielőtt felraksz egy új drivert, a régit leszedted rendesen?
- Próbáld ki a kártyádat másik gépben, hogy itt is csinálja-e?
- Minden felbontásban produkálja a hibát?
- Néha segít, ha a monitor driverét is felrakod (mert néha bizony olyan is van!)
- Ellenőrizd a hőfokokat is!
- Nincs valami húzva a gépben? (akár véletlenül is)
- BIOS-ban nincs elállítva a PCIe/AGP, az FSB, vagy a RAM frekvencia?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20772) TAKÍÍ válasza Geresics (#20771) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Igen, ezeket nem írtam le, mert féltem túl hosszú lesz: Igen anno bementem csökkentett módba és volt ott valami progi ami törölte a régi dolgokat, majd utána jött a Driver.
A video karit sohase húztam azt se tudom hogy kell. és amúgy sincs semmi húzva. A biosban állítottam a CPU sebeségét anno, de azt is automatikusan (tehát nem én állítgatom a szorzót meg a többit) Most sima 1400 mhz fut előtte 1800 Mhz . Ami szerintem nem sok. Hőfokok teljesen rendben Most pasztáztam újra még a procit és ventit is cseréltem és kb 40 fok főlé nem megy..
a VGA t nem hinném hogy sok lenne, mert nem játszok, ez a szörnyű, hogy a csak Operával böngészek és levágja...pontos hőfokot nem tudok. Egyébként egyszer miután lekapcsoltam, megfogtam a bordát meg a ramokat is és nem éreztem forrónak.

Az alap lap AGP s nincs PCI. Igen a Bios jó kérdés rengeteg nézelődtem arra felé....De nem tudom mit kéne. A memoria beállítások mind auto és nem variáltam. AGP 8x ...AGP fast write Enable.....nem tudom mit lehetne itt még... tehát én semmit se állítottam be kézzel, mindent a gép, ahogy akar úgy van.
A monitor driverét nem tom, honnan szedjem le használtan vettem. Ráadásul CRT és LCD n is csinálja...JA másik gépbe nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#20773) Geresics válasza TAKÍÍ (#20772) üzenetére


Geresics
addikt

Másik felbontásban is ugyan ez van?
Nincs senki, akihez be tudod rakni a VGA-d, vagy aki tud adni egy VGA-t neked egy próbára...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20774) Hunyika2 válasza Hunork (#20768) üzenetére


Hunyika2
tag

Igen ebbe a gépbe szeretném a gtx 560 helyett és HD 7850-7870-nem gondolkodom, 2GB-s verziók :)

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#20775) TAKÍÍ válasza Geresics (#20773) üzenetére


TAKÍÍ
tag

NA igen lejjebb vettem a felbontást és akkor is ezt csinálja, régen meg a CRT-n 1024x768 ban is ezt csinálta...szal szerintem felbontás független és Ezek szerint Monitor független.
Ja 3 D Sub kábellal is kipróbáltam...szal nem ott van a hiba. De most elcsíptem a gonoszt..vannak képek....

Remélem láthatók. A lényeg hogy az egész olyan érzés mintha kicsit szaggatna a gép kicsit megakad...elcsúszik a kép(talán terelődik) MAJD, mint ahogy a képen látszódik ütközik...tehát itt nem csak az a baj, hogy a kép eltolódik...hanem az is, hogy nem tudja kirajzolni hibás lesz a kép, s a gép ilyenkor vagy a második képen látható képet dobja és újra indul...vagy nincs is ez a kép csak sötét monitor és magától újraindul.

Ja és nincs másik gép...meg hasonló...Ez egy Ati Radeon 9600Pro lassan talán már 10 éves kártya..meg a gép is annyi, ritka az ilyen...legalábbis ismerőseim között.

[ Szerkesztve ]

(#20776) gaben71


gaben71
senior tag

Üdv néktek!
Adott Asus HD7970-DC2T-3GD5 ez a videó kártya. ( 2 db DVI, 4db Display port)
3 db DVI -s monitor (egyiken sincs Display port)
3 monitort szeretnék egyszerre használni.
2 DVI -n csatlakozik, 1 display porton.
eszközkezelő látja mind három monitort.
Catalyst control center viszont nem.
Valami ötlet?

Gaben

(#20777) barisj


barisj
aktív tag

3dmark 2003-al 6264pont jó eredmény ezzel az x1950xtx karival?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20778) barisj


barisj
aktív tag

az x1950xtx idejében milyen progival nézték a teljesitményét?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20779) Hunork válasza barisj (#20778) üzenetére


Hunork
veterán

én úgy emlékszem a 3DMark 06 vagy esetleg a 05 a jó alany, én találtam egy hivatalos tesztet, abban 6647 pontot ért el a 06-ban, egy Athlon64 3500 társaságában... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20780) Geresics válasza TAKÍÍ (#20775) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm...
Igazából egy lehetséges megoldásra tudok már csak gondolni: BIOS frissítés. Alaplapi és VGA is!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20781) barisj válasza Hunork (#20779) üzenetére


barisj
aktív tag

rendben köszi,megpróbálom azzal:D 3DMark 03-al egy Amd Athlon 64 FX-57 2,8ghz-n ért el 6466pontot,vagy hogy:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20782) Dark Archon válasza TAKÍÍ (#20770) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez a jelenség arra emlékeztet, mikor egy mai gépbe beletesz az ember egy S3 Virge, őskori VGA-t. Szimplán gyenge a megjelenítéshez a kártya. A te esetedben viszont a VGA a rossz, megoldás: járdapadkára 45°-ös szögben elhelyez, majd egy nagy ugrás és cél a közepe :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20783) barisj válasza Hunork (#20779) üzenetére


barisj
aktív tag

most 3DMark 06-tal 4877 pont lett,ugy hogy minden alapon van. a ramok,vga,meg a proci. ez kevés,vagy normál?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20784) Hunyika2


Hunyika2
tag

Megkérdem még egyszer? :P

Sziasztok!
Egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy megéri-e bulldozer mellé ATI kártyát rakni?
Asszem a 6os sorozat fölött van valami elnevezése ennek a platformnak, nem akarok hülyeséget mondani, de talán Scorpius... :/
Köszönöm a véleményeket előre is

Egy 7850/7870re cserélés jó választás lenne-e a a GTX 560 helyett?

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#20785) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Megérkezett a GTX 670-em és be is raktam rendesen. Felraktam a legújabb nvidia által kiadott drivert hozzá viszont amikor elindítanám egy program telepítését akkor "piros halált" kapok. Nincs semmi írva a képernyőre mint egy kék halálnál. Semmit nem tudok csinálni csak kikapcsolni a gépet. Gugliztam a problémát és nem kevés embernek is ugyanez a gondja. Ez történik:

[link]

Valakinek volt már esetleg ilyen problémája és sikerült megoldania?

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#20786) Geresics válasza Hunyika2 (#20784) üzenetére


Geresics
addikt

Igen.
Igen.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20787) Löncsi válasza TAKÍÍ (#20775) üzenetére


Löncsi
őstag

Halott VGA.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#20788) Dark Archon válasza xxSanchez (#20785) üzenetére


Dark Archon
addikt

AIDA64 fent van? Állítólag az is okozhatja. Alternatív megoldásként Win újratelepítés. Amúgy milyen márka?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20789) xxSanchez válasza Dark Archon (#20788) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az újratelepítés megvolt, azóta minden jó. AIDA64-et még nem raktam fel, nem tudom most jó lenne-e...

Point of View GTX 670 - [link]

Heyho.

(#20790) jericho69


jericho69
tag

Nem tudom mennyire tartozik ide, de pár hónapja láttam valahol egy hírben, hogy lehet vásárolni a nehéz, nagy méretű VGA-khoz úgymond "tartó oszlopot". Tehát ha a kártya behelyezve ferdén áll, meg van kicsit hajolva, akkor ezzel az eszközzel a megfelelő méretre állítva alátámasztható. Nem tudja valaki, hogy mi ennek a pontos neve?

(#20791) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.

Vettem 1 Ati HD 3870 512mb ddr4 VGA t.

Tv t szeretném rákötni de fekete fehér a kép... :( Valaki esetleg tud segiteni?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20792) Geresics válasza BigDarkJoy (#20791) üzenetére


Geresics
addikt

Húúha... Egyszer nagyon-nagyon régen én is találkoztam ezzel a gonddal. Gondolom SCART-on kapcsolódsz a TV-re, ugye? Mert akkor asszem a SCART csatlakozónál valamelyik lábat át kell kötni (vagy másik csatlakozót használni), de már nem emlékszem tisztán :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20793) BigDarkJoy válasza Geresics (#20792) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Nem RCA csati

3 szinü jön a VGA tol piros,kék,zöld. 2n nem ad képet, 1 meg fekete fehér.

9600GT volt eddig és tökéletesen ment.

szóval tv vga rca kábelell lenne kötvel.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20794) Geresics válasza BigDarkJoy (#20793) üzenetére


Geresics
addikt

Akkor sorry, nem ugyan az lesz a gond, mint nálam volt :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#20795) Dark Archon válasza BigDarkJoy (#20793) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hogy jó legyen, egy korrekt VGA->RCA átalakító kell, ezek az eszközök viszont aktív eszközök, én egy ILYET vettem, ez működik. A mezei kábelek, amiket ilyen átalakításra árulnak, nem érnek semmit.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20796) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, van egy kb 5 éves asztali gép, ami néha nem indul el, csak elkezd folyamatosan csipogni.
AMI Bios, AGP-s ATI VGA...ha jól számolom, akkor 1 hosszú, 8 rövid csipogás. Azt írják erre: hiba a videó-memóriában, vagy a videó vezérlő hibás, sérült.
Még soha nem volt gondom a képpel, se a vga-val használat közben. Lehetséges, hogy így is vga hiba lenne ?
Eddig cmos clear-t alkalmaztam, vagy várni kellett és nagy nehezen utána elindult. Ilyenkor kiírja, hogy cmos resume error és kéri lépjek be a biosba. Azt hittem a nagy vihar miatt romlott el valami, mert azóta csinálja, pedig van APC szünetmentesem és a táp egy FSP BlueStorm II 500...Gondoltam proci hibára is. Nem tudom mi lehet, de a csipogás szerint vga gond, ezért is írok ide, hátha valaki már találkozott ilyen hibával. Jah és ma kikapcsolás után újra akartam indítani a gépet és megint csipogott, megmozgattam a vga-t és a csatlakozót, majd megint elindult a gép.

(#20797) BigDarkJoy válasza Dark Archon (#20795) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Pedig épp 1 mezei kábellel sikerült megoldani :)

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20798) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Ehhez a procihoz milyen vga illene? [link] A játékokban mennyire lenne jó az IGP? Egyenlőre nem menne mellé pcie vga. Ha nem erősebb a phenom b55 nél akkor inkább vga-t veszek. De most még csak "szervezkedek"
Köszönöm.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#20799) CoolMan válasza Krystal_s (#20796) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen az a csipogás VGA hibát jelez, de lehet, hogy csak kontaktos. Tisztítsad meg a VGA érintkezőjét és a slotot.

(#20800) Dark Archon válasza BigDarkJoy (#20797) üzenetére


Dark Archon
addikt

Megint más kérdés a VGA-hoz adott kábel. S ha a felét sem írod le annak, ami bajod van, elég nehéz kitalálni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.