Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) fbeni91 válasza csucsbicep (#19534) üzenetére


fbeni91
tag

Íme egy videó, amit csináltam a produkcióról. A gépben semmi változtatás nincs a két kártya betétele és kivétele között, és nem is nyomogatom a reset gombot, hanem egyszerűen újraindul, ahogy berakom az új kártyát. Nem tudom mi lehet ez??!!

http://www.youtube.com/watch?v=9E8m9fjOnts

valaki valami otlet?? S.O.S !! koszi! :S :S :(

(#19552) csucsbicep válasza agressiv (#19548) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez csak 4 modulos és nem 8 magos.

A Phenom 2 3,6GHz-en elég bármire? Persze.
Mértünk párat egy kollégával. Neki egy 955BE van, nekem akkor még egy i5 750 volt. Mindketten csak sz@r 6850-et használunk, ami teljesítményben fényévekkel rosszabb a 7870-től(a 670-et már meg sem említem), és már abban is hagyott 3,2GHz-en több játékban magas felbontás és beállítások mellett. 3,6-on már jó volt, mert 4-re felrántva nem gyorsult érdemlegesen. Szerinted mégis mi a fenéért nem használ mindenki Phenom II X4-et, akinek 7950/7970/670/680 kártyája van, amikor töredékéért megkapja, mint a sokkal drágább i5/i7 processzorokat?

(#19553) siwok1 válasza fbeni91 (#19551) üzenetére


siwok1
tag

Ha jól látom a két kártya csere közt nem csináltál bios clean-t :Y Ott meg maradhatnak rossz beállítások. A második kártyával mielőtt elindítod a pc-t csináld meg.

(#19554) CoolMan válasza fbeni91 (#19551) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen videókártyák? Milyen táp és alaplap?
Első körben másik táppal kellene próbálni.

(#19555) DonThomasino


DonThomasino
veterán

7850 és GTX 480 között milyen különbségek vannak?
Főleg a teljesítmény érdekelne.
(7850 et terveztem venni de alakul egy jó üzlet GTX 480 ra)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19556) kenwood3 válasza DonThomasino (#19555) üzenetére


kenwood3
őstag

1 kicsit kb 5-10%-kal erősebb a 480 [link]
A 480 fogyásztása duplája majdnem a 7850-nek 250w vs 130w

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#19557) MasterDeeJay

Az alábbi két kártya közül melyik a gyorsabb?

Ati x550 vagy X1300 Pro
Mindegyiken 128bit 256mb ddr2 van (memóchipek ugyan azok), mindegyik msi és mindegyiknek szétégett a hűtése és csak az egyiket szeretném megtartani.
Fogyasztás és melegedés nem szempont, a kiválasztott új hűtést kap (8cm-es venti 5v-on)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19558) agressiv válasza csucsbicep (#19552) üzenetére


agressiv
addikt

Próbáltam FX-et, ráadásul ott van a bacsis tesztje is, azok a processzorok semmik, az AMD szégyenei és azért nem használják a fenomot, mert ti itt arénáztok, hogy "uristen mekkora processzorlimited lesz" csakhogy ez baromság és az igaz, hogy egy FX-el tényleg processzorlimitje lenne.. :W

Beleverték az emberekbe, hogy csak intellel lehet játszani, de én 4 magos 4GHz-es fenomot cseréltem intelre és semmi értelme nem volt még 460SLI-vel sem.

A processzor csak szotyizott és teljesen értelmetlenül volt a gépben, ezért is adtam el. És ez még csak nem is szendri birdzs meg mittudom én milyen baromság volt, hanme 1366-os 920-as.

Ajánlottad neki, azt a szerencsétlen bulldózert amivel csakis vissza lépne a mostanihoz képest, mert gyengébb, mint a phenom II. Te egy gyengébb processzort ajánlottál a mostaninál

Ti 6850-el próbáltátok oké, de a nagyobb felbontásra, AA-ra és így tovább nem kell erősebb processzor, szóval akármilyen kártyát is pakolsz mellé, elég lesz.

Nyugodtan megveheti a srác a 670-et és a processzorra nem kell költenie feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19559) endruboy1 válasza agressiv (#19558) üzenetére


endruboy1
senior tag

Te tényleg elég agresszív vagy :U :))
Ámbár játék szempontjából én tényleg nem váltanék PHII-ről max majd ha meglássuk milyenek lesznek az új AMD procik.

(#19560) agressiv válasza endruboy1 (#19559) üzenetére


agressiv
addikt

Persze, hogy agresszív vagyok annyi baromság van leírva ebben a fórumban, hogy az valami őrület.

Azért veszik az újat, mert bulldózer a neve és jól hangzik, biztos jó, de nem az.

Az új AMD procikról annyit, hogy ha továbbra is lefelé haladnak akkor majd a 462-es bartonokkal talán tudják tartani a lépést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19561) Komplikato válasza the dealer (#19550) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet tévedek, de szerintem azokon 1.1-es PCI-E van. De tök mindegy, abban menni fog és nem nagyon fogja vissza, talán csak a jelen kor csúcskártyáit. Az 1.0-ás PCI-E-vel vannak gondok, 1.0a és 1.1 okés. Tápod bírja az a lényeg.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19562) Komplikato válasza MasterDeeJay (#19557) üzenetére


Komplikato
veterán

Az X1300 újabb, többet tud, talán kevesebbet fogyaszt, a sebességét passzolnám, de valószínűleg abban közel vannak, hiszen ő volt a széria legalja (x1300), mert colt x1050 is, de az átnevezett szutyadék csak.
Paraméterek alapján (órajel, ROP, stb.) olyan 1.5x gyorsabb az x1300pro. Tesztet nem leltem.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19563) Hunork válasza MasterDeeJay (#19557) üzenetére


Hunork
veterán

Sokkal jobb az X1300 Pro.

Core Clock: 600 MHz
Memory Clock: 400 MHz (800 DDR)
Memory Bandwidth: 12.8 GB/sec
Shader Operations: 2400 MOperations/sec
Pixel Fill Rate: 2400 MPixels/sec
Texture Fill Rate: 2400 MTexels/sec
Vertex Operations: 300 MVertices/sec

Íme az X550:

Core Clock: 400 MHz
Memory Clock: 250 MHz (500 DDR)
Memory Bandwidth: 8 GB/sec
Shader Operations: 1600 MOperations/sec
Pixel Fill Rate: 1600 MPixels/sec
Texture Fill Rate: 1600 MTexels/sec
Vertex Operations: 200 MVertices/sec

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19564) DonThomasino válasza kenwood3 (#19556) üzenetére


DonThomasino
veterán

A 450W chieftec tápom elbríná vajon?
I5 2500K 1 winyó 1 Odd

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19565) MasterDeeJay válasza Hunork (#19563) üzenetére

Köszi!
Akkor felélesztem 1300-ast.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19566) agressiv válasza the dealer (#19550) üzenetére


agressiv
addikt

A kártya teljesítményét nem rontja, mert az csak egy csatoló, max indításnál picit jobban megakadozik a játék amíg tölti a textúrákat és fraps-el nem fogod tudni felvenni a játékot.

Viszont csak NVIDIA kártyát vegyél bele max. GT200-ig, mert az AMD-k jó eséllyel nem fognak normálisan működni benne.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19567) lsc válasza agressiv (#19566) üzenetére


lsc
nagyúr

Viszont csak NVIDIA kártyát vegyél bele max. GT200-ig, mert az AMD-k jó eséllyel nem fognak normálisan működni benne.
Hülyeség, nem egy p35-ös lapban /abit, giga/ használtam ati kártyát, semmi gond nem volt velük.

Az élet kegyetlen .

(#19568) agressiv válasza lsc (#19567) üzenetére


agressiv
addikt

Pontatlan voltam 4000-es szériával és felfelé vannak gondok és nem azt mondtam, hogy biztos nem megy benne, hanem jó eséllyel.

Szokásos probléma, hogy többször újraindul boot előtt, vagy el sem indul elsőre, vagy mintha benne sem lenne a kártya stb.

Mázlid volt.

Hát még a borz.....

(#19569) DonThomasino


DonThomasino
veterán

6850 et megéri GTX480 ra cserélni? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19570) agressiv válasza DonThomasino (#19569) üzenetére


agressiv
addikt

Igen.

Hát még a borz.....

(#19571) lsc válasza agressiv (#19568) üzenetére


lsc
nagyúr

4830-at, 4850-et,én is használtam gond nélkül, 4670-nel meg két másik ment, szintén gond nélkül.

A többször újraindulás meg nem videokártya gond volt, pl abit ip35 ha áramtalanítva volt mindig duplán indult, mindegy milyen kártya volt benne.

Az élet kegyetlen .

(#19572) agressiv válasza lsc (#19571) üzenetére


agressiv
addikt

Elég sokat szórakoztam ilyesmikkel és a kártya miatt indult újra a lap nem azért mert így akarta. :DDD

Olyan is volt, hogy két egyforma giga lap közül az egyikben ment egy kártya a másikban nem, vagy ugyanolyan kártyából egyik elindult a lapban a másik nem, vagy sokszor újraindult és így tovább..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19573) lsc válasza agressiv (#19572) üzenetére


lsc
nagyúr

Olyan is volt, hogy két egyforma giga lap közül az egyikben ment egy kártya a másikban nem, vagy ugyanolyan kártyából egyik elindult a lapban a másik nem, vagy sokszor újraindult és így tovább..

Itt látszik hogy nem a kártyával volt a gond, de ez itt már nagyon off, csak hülyeséget nem kell terjeszteni, ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#19574) agressiv válasza lsc (#19573) üzenetére


agressiv
addikt

A kártyával volt gond, mivel minden más indult a másik lapban is és az AMD kártyái igen erősen híresek a súlyos kompatibilitási problémákról.

És halkan megjegyzem, hogy nem egy két darab volt a példa, mivel ez a munkám ennyi.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19575) FireKeeper válasza agressiv (#19574) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

érdekes én ezeket a súlyos inkompatibilitási híreket nem hallottam :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19576) agressiv válasza FireKeeper (#19575) üzenetére


agressiv
addikt

Én tapasztaltam is. Egy cimborám is kínlódott egy 4830-al, ami az én lapomba berakva semmit sem csinált, egy AMD csipes lapban már vagy fél éve megy...

Igenis előfordul és azért javasoltam neki, hogy mindeképpen vídiát vegyen, mert ha nem indul a kártya a lapjában akkor ide fog jönni köpködve, hogy átcsesztük, mert nem is megy az 1.1-ben.

Pedig menne csak az AMD picit.... :O :U :W

Ja és VGA-s topikokban sem láttál még gondolom olyasmit, hogy "megvettem a kártyát, de nem megy, haverom gépében meg megy" Ilyen komment is elég sok van.. :U És mindíg AMD kártyával, jellemzően 5xxx, de a 4-es sem jobb sokkal.

Az NVIDIA GTX400-tól felfelé pedig ha el is indul a windows, driver nem megy fel, de általában indulásnál kifagy 2.0 alatt..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19577) lsc válasza agressiv (#19576) üzenetére


lsc
nagyúr

945-ös csipszettel voltak gondok az 5xxx és fölötti kártyákkal. Amit meg írsz azért is nem állja meg a helyét mert a p35-ös korszakban jöttek a 4xxx szériás kártyák, ha máshol nem itt a ph-en kiderült volna ha gond van, de nem volt.

Az élet kegyetlen .

(#19578) agressiv válasza lsc (#19577) üzenetére


agressiv
addikt

Amit meg írsz azért is nem állja meg a helyét mert a p35-ös korszakban jöttek a 4xxx szériás kártyák, ha máshol nem itt a ph-en kiderült volna ha gond van, de nem volt.

Elismétlem mégegyszer utoljára. Nem mindegyikkel van gond, de igenis létezik a probléma.

Új korukban picit jobban viselték az ilyesmit. A cimborám kártyája egy évig ment teljesen hibátlanul, majd egy év után kezdett szórakozni, de az ő lapja azóta is megy másik kártyával, az ő kártyája meg valakinél.

A kérdést feltevő srác használt cuccot akar vásárolni és nem értem miért baj, ha figyelmeztetve van, hogy gond is lehet az AMD-vel.

Az volt a melóm, hogy a külföldről hozott cuccokat teszteljem és nem véletlenül volt több lap is beüzemelve, mert volt ami A-ban indullt, de B-ben már nem, viszont ettől még nem volt hibás, csak AMD. :DDD

NVIDIA ból GT220-ak voltak problémásak, viszont attól és néhány fujitsu-s oem cucctól eltekintve GT200-ig bármilyen lapban elindultak a vídiák amin volt PCI-expressz.

Ezért javasoltam és nem értem, hogy mi a f@szért kell mindenbe belekötni, nem kicseszni akarok vele, hanem segíteni neki, hogy ne járjon szarul...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19579) FireKeeper válasza agressiv (#19578) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az fel sem merült, hogy ha egy évig jól futott, akkor nem kompatibilitási problémáról, hanem valami szoftveres gondról, netalántán user error-ról van szó, és nem feltétlenül szar az egész AMD rögtön?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19580) lsc válasza agressiv (#19578) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezért javasoltam és nem értem, hogy mi a f@szért kell mindenbe belekötni, nem kicseszni akarok vele..
Amennyiben hülyeséget írsz ezután is kijavítom, a többi meg csak rizsa. Nem egy rossz házasság ez hogy egy idő után megutálják egymást.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#19581) agressiv válasza FireKeeper (#19579) üzenetére


agressiv
addikt

Ez csak egy példa volt az ég szerelmére és nem nevezném szoftveres gondnak azt amikor a bios megáll, vagy már előtte újra indul.

Inkább annak nevezném, hogy pci expresszel való komunikációban vannak problémák például az, hogy a csatolókondenzátorok veszítenek a kapacitásukból vagy a GPU esetleg picit szivárog... találgatni lehet, de méregetni még nem kedztem el, hogy mi is történik ilyenkor.

Az AMD kártyái nem viselik jól, ha az expresszel kell dolgozniuk, csak indíts el egy aida-t és nézd meg a GPU részt és az időt mire észheztér egy nvidia és egy ati kártya és kiírja az értékeket..

Ha ALT+tab al kiugrasz egy játékból (XP alatt csak), majd vissza akkor újratölti a GPU ramot és az AMD olyankor nagyn durván beakadozik eleinte, míg az nvidia elég jól viseli és ilyenkor dolgozik az expressz igazán és derül ki, hogy valami nem százas..

Isc

Te már csak tudod. Ha negyed annyi hardver a kezedbe került volna mint nekem annó 1 hét alatt te is rájönnél, hogy nem minden arany ami fénylik.

Amennyiben hülyeséget írsz ezután is kijavítom, a többi meg csak rizsa. Nem egy rossz házasság ez hogy egy idő után megutálják egymást.

Ha nem ismered az elektronikai részét nyílván így gondolod.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19582) FireKeeper válasza agressiv (#19581) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igaz, nekem teljes AMD konfigom van, tehát a chipset is az, az áltaad felsorolt "problémák" egyikét sem taasztaltam, amúgy is kicsit nehezemre esik elhinni a dolgot, és a magyarázat is nagyon homályos nekem...

a winxpt meg hagyjukmár :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19583) agressiv


agressiv
addikt

Ahány AMD kártyám volt gyűlöltem az összeset a laggolás és akadozás miatt (nem minden játékban).

AGP-s X1950-el kezdtem, gondoltam biztos az AGP miatt, majd jött a többi új és ugyanolyan az összes. Amikor megvettem az első 8800GT-met sírni tudtam volna, hogy mennyire szépen futottak a játékok még alacsony FPS mellett is.

a winxpt meg hagyjukmár

Csak azért, mert windows 7 alatt nem vált 2D-be amikor kiugrasz a játékból és a VGA ram tartalma megmarad.

De amúgy XP 4ever. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19584) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, rendeltem boltból (digi area 51) múlt héten egy sapphire hd7870 ghz edition 2gb kártyát (11199-00-20G) és úgy lett volna, hogy ma már átvehető, de nagyon úgy néz ki, hogy csúsznak egy hetet.

Nem tudtok egy olyan boltot Bp-n, ahol ma vagy holnap tudnék venni (tehát rögtön személyes átvétellel, nem pedig pár napos várással) egy ilyet max 65,8k-ért?

Hardverker nem jó, mert ott is elfogyott (a jelzett két darab foglalt), multi-plaza pedig max keddre tudja hozni, de csak futárral, ami plusz 1,5k.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19585) Zirowe válasza Zirowe (#19584) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megrendeltem ipontól 67k-ért, holnap átvehető.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19586) agressiv válasza Zirowe (#19585) üzenetére


agressiv
addikt

Megy ez. :DD

Hát még a borz.....

(#19587) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.
Adott egy gigabyte HD3870, gyárilag egy zalman vf700 van rajta. Valamivel lehet állítani a fordulatát, mert alapjáraton nagyon hangos. Probáltam evga prcisiont de az nem segitett se az ati tray tools. Catalyst már nincs fent, mert lassabb a játék, mint a win7 beépitettel de nem emiatt nem megy a ventiszabályzás, mert azzal sem ment.

Ötlet?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19588) FireKeeper válasza Pecc (#19587) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

megpróbálhatod az MSI Afterburnert, vagy módosíthatod a kártya BIOS-át is (ezzel vigyázva). legvégső esetben egy külső szabályzóval (meg persze egy átalakítóval, mert a hűtő csatlakozója nem szabványos) kézzel tudod állítani a sebességet.

na többek között ezért nem veszek soha olyan kártyát, aminek a hűtése nem referencia 4 pines csatlakozású.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19589) #93794560 válasza FireKeeper (#19582) üzenetére


#93794560
törölt tag

Agressiv-nek abban igaza van, hogy az AMD kártyák egyes Intel alaplapokban nem mennek, de egy kicsit kisarkította a dolgot. A helyzet az, hogy főleg az Intel 945-ös chipsettel vannak gondok, és a HD4000-es szériát nem érinti. A HD5000-estől felfelé vannak csak gondok. AMD-s lapban ne is keress hibát, mert ott nem fogod tapasztalni. Az 5000-es kártyák közül az 5670-es a legérzékenyebb erre.

(#19590) agressiv válasza Pecc (#19587) üzenetére


agressiv
addikt

Azt valószínüleg csak "manuális" úton lehet szabályozni, de alacsonyabb fordulaton szerintem nem bírna azzal a kártyával.

Hát még a borz.....

(#19591) fbeni91 válasza CoolMan (#19554) üzenetére


fbeni91
tag

sajnos, telyesen masik gepben sem mukodik a kek kartya. :S :S

(#19592) Pecc


Pecc
őstag

Köszi skacok, akkor vagy beletúrok a biosába, mert szerintem nem 100%on megy. Nincs annyira repülő hangja. Vagy keresek egy potit és bekötöm szabályozni.
:R

(#19593) the dealer


the dealer
tag

lsc, agressiv, FireKeeper, gb4400 köszönöm a válaszotokat!

Már bizonytalanabb lettem mint a kérdés előtt. :DDD

Ráadásul ati-t szeretnék venni, mert kevesebb a fogyasztása mint a hasonló erejű nvidiáknál, ha jól gondlom.

"Ahány AMD kártyám volt gyűlöltem az összeset a laggolás és akadozás miatt (nem minden játékban).

AGP-s X1950-el kezdtem, gondoltam biztos az AGP miatt, majd jött a többi új és ugyanolyan az összes. Amikor megvettem az első 8800GT-met sírni tudtam volna, hogy mennyire szépen futottak a játékok még alacsony FPS mellett is."

Én kifejezettem egy játékkal fogok csak játszani, mégpedig a counter-strike global offensiveval. Gondolom ott ha egyszer betölti a mapot utána nem fog akadozni, igaz?

Amúgy szeretném széthajtani a gépem, tehát ilyen picivel 500 fölötti FSB-vel szeretnék hajtani egy E8400-at 1:1-ben a ramokkal. Ez a viszonylag keményebb tuning és a PCI2.0-ás kari az 1.1-es PCI foglalatban nem fog feszültség ingadozást okozni?

Amire jutottam az eddigi vélemények alapján az, hogy ne féljek venni jobb vga-t, aztán ha nem fog tetszeni a gépemnek, akkor eladom és veszek másikat. Használtban 1-2 nap alatt úgy se megy le az ára.

ui.: most nézegettem használt kártya árakat és ami a legszimpatikusabb az a sapphire 4870 1gb.

[ Szerkesztve ]

Real life is just a hobby.

(#19594) agressiv válasza #93794560 (#19589) üzenetére


agressiv
addikt

A 945-öt persze sokan tudják, de a többit sem a kisujjamból húztam, hanem sok kártya és alaplap volt az egész elméltenek (számomra ténynek) az atyja.

Az 5000-es kártyák közül az 5670-es a legérzékenyebb erre.

Az 5450 olykor 5-ből 4 lappal nem indul...

4000-es kártyánál ritka volt amikor nem indult el, viszont az már nem volt annyira ritka,, hogy, ha el is indultak, olykor driver problémák és fagyások előfordultak, illetve az újraindulás volt még jellemző, amik nvidia kártyával sosem fordultak elő egy XY lapban.

Valaki állította, hogy nem lehetséges az, amikor egy összeszerelt konfig újkorában működik később viszont már gondok vannak, de külön külön a hardverek mind működnek. Szervízben általános probléma az is amikor ram bővítés után egy hétig megy a gép, majd utána a beépített rammal az életben nem indul be, viszont a ram működik másik gépben.

A félvezetők és egyéb passzív alkatrészek is változnak idővel főleg hő hatására, nincs ebben semmi extra. Ha megméri valaki egy NVIDIA és egy AMD kártyán az express sávok nyitófeszültségét egy sima multiméterrel, már ott sem kap azonos erdményt, és nagyon sok tényező befolyásolhatja egy ilyen szerkezet működését, de ebbe kár is lenne itt belemenni.

the dealer

Én kifejezettem egy játékkal fogok csak játszani, mégpedig a counter-strike global offensiveval. Gondolom ott ha egyszer betölti a mapot utána nem fog akadozni, igaz?

Menet közben nem tölti a textúrákat (ha jó a játék motorja) az csak egy példa volt az expressz gyengeségére és a cs source-al nem volt gondom AMD-vel sem.

De sosem ment olyan szépen egyenletesen, gördülékenyen a játék, mint a vídiákkal.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19595) lsc válasza the dealer (#19593) üzenetére


lsc
nagyúr

A 4870 nem éppen alacsony fogyasztású, emiatt hűteni sem egyszerű, inkább 5770, teljesítményben ugyanaz.

Az élet kegyetlen .

(#19596) FireKeeper válasza lsc (#19595) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a mondat első felét aláírom, a másodikban azért már kételkedek kicsit :U

#19597: na igen, most HD5k előtti VGA-t eladni nagy művészet...

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19597) agressiv válasza the dealer (#19593) üzenetére


agressiv
addikt

Amire jutottam az eddigi vélemények alapján az, hogy ne féljek venni jobb vga-t, aztán ha nem fog tetszeni a gépemnek, akkor eladom és veszek másikat. Használtban 1-2 nap alatt úgy se megy le az ára.

A jelenlegi piaci helyzetben nem olyan egyszerű dolog eladni az ilyesmiket, szóval jól gondold meg, hogy mit veszel és azt főleg nem értem, hogy miből jött le az, hogy ne félj venni bármilyen VGA-t.

Hát még a borz.....

(#19598) agressiv válasza lsc (#19595) üzenetére


agressiv
addikt

Az 5770 drágább és a teljesítménye nem ugyanaz, főleg nagyfelbontáson.

Hát még a borz.....

(#19599) the dealer válasza lsc (#19595) üzenetére


the dealer
tag

Hát én pl néztem GeForce GTX 280 Superclocked kártyát amivel a rendszer nagyjából annyit fogyaszt alapjáratban mint a 4870 viszont játék alatt kb 80-90 wattal többet.

Amúgy 1024*768-as felbontáson játszok és fogok játszani 16X Anisotropic filtering és kioffolt AA mellett + minden lowon.

Real life is just a hobby.

(#19600) agressiv válasza the dealer (#19599) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor meg minek ekkora kártya? :U Egy 9600GT bőven elég lenne neked arra a felbontásra és még lowon sem kéne lennie.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.