Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) TaaT válasza IXTRO (#19299) üzenetére


TaaT
veterán

gondolom ref hűtéssel használod, mikor volt takarítva/pasztázva? :)

Give them hell Ukraine!

(#19302) agressiv válasza IXTRO (#19299) üzenetére


agressiv
addikt

Ki kell takarítani és pasztázni, majd a kártya bios-át átírva picit alacsonyabbra kell állítani a ref hőmérsékletet..

De kezdésnek pucolás, paszta és majd meglátjuk. :DDD

Hát még a borz.....

(#19303) backward


backward
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy friss rendszerem, Gigabyte HD7770 OC edition,és friss Win7, felraktam a catalystot, de semmi "effekt" vagy bármi jele annak,hogy érzékelni a vga-t ( nevét se írja ki, csak,hogy szabványos monitor ) Mi a fenét csináljak?

Előre is köszi :R

(#19304) raus válasza komyka (#19295) üzenetére


raus
aktív tag

Nem hiszem hogy tudja a full HD-ét. Az integrált sis330mirage vram-ja azaz a framebuffer lehet a korlátozó tényező meg elavult is és ezért sem nem tud 16:9-et.

(#19305) Spet válasza backward (#19303) üzenetére


Spet
addikt

Az a monitorra vonatkozik semmi köze a videokártyához, azt a videokártyák menüpont alatt látod. HA a monitorodnak van bármiféle drivere, vagy esetleg sejted, hogy van akkor keress rá arra is és telepítsd fel hozzá, és akkor a géped már tudni fogja azt is milyen monitorod van (na meg persze az összes beállítási funkció elérhető lesz).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19306) backward válasza Spet (#19305) üzenetére


backward
csendes tag

Köszönöm :R

Viszont sikerült felrakni a drivereket (kellet a chipset driver is) de valamiért, amikor felrakott mindent,hozzá egy komponenst nemtudott felrakni rendesen, és villogott sokszor a kép, meg hibaüzeneteket írt ki,hogy: "a videokártya illesztő program nemműködött megfelelően, de helyreált.." aztán most újra raktam a windowst,mert fagyogatott valamiért.. lehet kicsit hülyén raktam fel mindent.. most megprobálom de érdekes módon a vga-ra azt írta ki,hogy HD 7700 series, nem a pontos nevét,hogy "HD7770" ...

Remélem mostmár megfelelően fog működni :)

(#19307) backward


backward
csendes tag

Most sikerült jólfelrakni, de még mindig csinálja,hogy bevillan a kép, és ezt az üzenetet nyomja a tálcán: a " képernyő illesztő nemmegfelelően működött, majd helyre állt" ..

ilyenkor mi a fenét csináljak?

(#19308) varmi2 válasza backward (#19306) üzenetére


varmi2
nagyúr

A gpu-z sosem írja ki pontosan, hogy melyik vga van ben, nekem is annyit ír, hogy HD 6800 series, de a többi adatból kiderül, hogy a 68xxen belül meilyik is van benn.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19309) backward válasza varmi2 (#19308) üzenetére


backward
csendes tag

Jaja, már időközben észrevettem :)

Viszont ami zavaró probléma,ezt a hiba üzenetet löki egyfolytába nekem:

És zavaró mert teljesen ellehetetleníti a használatot, megáll előtte,és elfeketedik a kép, majd pár percig talán megintjó.. a 3dmarknál viszont elfeketedik a kép,és nem tudom mit csináljak, mert már minden drivert felraktam.. és ez kicsit aggasztó..

:O

(#19310) evans123


evans123
csendes tag

A következő kérdésem lenne. Jelenleg egy régi monitort használok aminek DSub csatlakozója van. Az alaplapomon van DSub és DVI, most értelemszerűen a DSub-ra van rákötve.(a processzor IGP-jét használom). Na most rendeltem egy vga-t amin viszont nincs DSUB. Ha az új kártyát szeretném használni az IGP helyett, akkor kötelező-e arra kötnöm a monitort, tehát kell-e DSub-DVI átalakítót használnom?

(#19311) etejedu válasza backward (#19309) üzenetére


etejedu
őstag

Töröld a drivert, telepítsd újra lehetőleg ami a lemezen van.
Vagy töltsd le a legújabbat ne bétásat.
Van itt a topikban olya progi amive a registryket is le tudod pucolni.

Evans: igen akkor kell.

[ Szerkesztve ]

(#19312) evans123 válasza etejedu (#19311) üzenetére


evans123
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#19313) backward válasza etejedu (#19311) üzenetére


backward
csendes tag

Hát megpróbálom, akkor a cd-n levővel.. csak már beficcent egy kékhalál is.. :S

(#19314) ClaydovE


ClaydovE
tag

6950oc-m helyett szeretnék valami jobbat, GeForce GTX670 GigaByte GV-N670WF2-2GD PCX vga kártya vagy Ati Radeon HD7970 3Gb GDDR5 PCI-e Gigabyte (GV-R797OC-3GD) lenne a jobb választás?

Üdvözlettel: ClaydovE

(#19315) kenwood3 válasza ClaydovE (#19314) üzenetére


kenwood3
őstag

A 7970 erősebb kártya mint a gtx670 kb 10%-kal.

Mi az az ekezet dragasag??

(#19316) csucsbicep válasza ClaydovE (#19314) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 7970-et vedd.

(#19317) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Most melyik vga a legjobb vétel ami 40-45 K-ból meg lenne? Az sem baj ha használt(gari kell). Egy phenom x6 vagy fx 6100 lenne mellé. De még nem tudom melyik proci érné meg jobban. Még lapot is keresnem kell meg memóriát. Barátomnak lesz a gép és 100.000 a keret a 4 alkatrészre.
Köszönöm

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#19318) aximcore válasza Lukitomi (#19293) üzenetére


aximcore
csendes tag

Fent van minden meghajtóprogram amik a legfrissebbek ( catalys is ) de nem akarja a gpu-t használni. Most próbálom régebbi meghajtó programmal catalys esetében....

(#19319) kenwood3 válasza Sixty21 (#19317) üzenetére


kenwood3
őstag

Radeon 6870 vagy Gtx 560ti(de ez 1 kicsit drágább)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#19320) Csupii


Csupii
tag

Sziasztok. sürgős kérdésem lenne, mégpedig:
Adott egy MSI k9n6sgm-v alaplap. vettem hozzá egy ATI Sapphire x1950 Pro kártyát. ( PCI-e ) A 6pin-es áramot is megkapja, nincs sípolás sem, és semmi rosszra utaló jel. Azonban nem ad képet sem a 2db DVI egyikén sem, sem a TV (s-video) vagy milyen... kimeneten sem. a kártya ventije pörög, üzemi hő megvan. mi lehet a probléma?

ui.: Az alaplap "unsupported" kártyái között nincs az x1900-as sorozat!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19321) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

SÜRGŐSEN SEGÍTSETEK!

Van egy TOSHIBA Satellite L20-182 -es laptop amire Windows7-es oprendszer került.
A Videokártyát nem tudom telepíteni az istennek sem.

ati radeon® xpress 200m van benne

Van hozzá win7-es driver?

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#19322) Repsol600 válasza Henker2 (#19321) üzenetére


Repsol600
addikt

Biztos van, mert a Mobility 2600-asomhoz is talált. Microsoft oldalán kellene körülnézned ha magától nem telepíti.

[ Szerkesztve ]

(#19323) Csupii válasza Henker2 (#19321) üzenetére


Csupii
tag

Szerintem EZT kellene letöltened, és telepítened. nekem ezzel sikerült megoldanom a problémát egy FS Amilo li1718-nál, amiben ugyan ez a kártya van. Sok sikert.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19324) asker1204


asker1204
csendes tag

Hello! Az lenne a kérdésem hogy van egy Gigabyte Gtx 460 oc típusú karim! A gpu ját és egyéb dolgokat lehet húzni? milyen progival? mennyire biztonságos ez? Privátpan ha kapnék egy választ nagyon megköszönném! :))) üdv

(#19325) Henker2


Henker2
addikt

Köszi a gyors segítséget! :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#19326) etejedu válasza Csupii (#19320) üzenetére


etejedu
őstag

Az alaplap nem kompatibilis pci-e kártyákkal.
Agp t tegyél bele v cserélj lapot. Kb 3000-5000Ft ért vehetsz használtan ehhez a kártyához.

(#19327) mcs válasza etejedu (#19326) üzenetére


mcs
veterán

Pont, hogy csak pci-e van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19328) etejedu válasza mcs (#19327) üzenetére


etejedu
őstag

Igen összekevertem egy másik lappal elnézést!

(#19329) Csupii


Csupii
tag

Tehát a problémám jelenleg is fennáll! A kártya működik ( másik gépben tesztelve! ) Tettem a lapba masik kártyát (ATI Radeon HD 5xxx) sorozatú kártyát, pontosan nem emlékszem tipusta de 512MB-os, 64bit-es kártya volt, azzal ment tökéletesen. Biost reseteltem (elem ki) , kontakthiba kizárva. Ha benyomom a power gombot, egy 2másodpercig ad jelet a kari ( x1950 pro ) , de utána csak próbál jelet adni a kártya. mintha nem kapna elég áramot. 300Wos kodegány táppal hajtanám 1gb rammal, meg Sempron LE 1100 procival. De 500W os táppal is ugyan ez. Valakinek 5lete?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19330) KonzolKartel

Sziasztok!

Egy barátomnak besz*rt a VGA-ja, és gyorsan kéne neki valami 15.000 huf körül.
Szeretném neki a legjobbat ennyi pénzért. Igazából játszogatna vele. Tudom, hogy ezzel
az árkategóriás VGA-val nem fog neki futni a BF3 ultra high-on 4x simítással...
Csak szimplán szeretném neki belőni 15-ért a lehető legjobbat.
Mit ajánlanátok? :R

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19331) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!

Egy fura probléma miatt kérem segítségeteket. Új konfig-ba tettem egy Radeon 4850-est (profilomban megtekinthető), Win7 64 bites a (szintén vadiúj) rendszer. Próbáltam frissíteni a VGA driverét a legújabb Catalyst-el, ami emlékeim szerint 12.8-as. A telepítés végig is megy, de semmiféle hatása nincs a rendszerre. Értem ezalatt, hogy nem tűnik úgy, hogy frissült volna bármi is. A control panel-ben a VGA driver-ére egy 2011 áprilisi drivert ír a windows, a Catalyst Control Center pedig nem található meg a gépen sehol. Az ATI Technologies könyvtár, ahova elvileg pakolnia kellene a cuccokat default-ból, teljesen üres.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#19332) Repsol600 válasza KonzolKartel (#19330) üzenetére


Repsol600
addikt

Hd 5750-est találsz 15k körűl.

(#19333) lsc válasza Litván Zongora (#19331) üzenetére


lsc
nagyúr

Előtte a régi drivert eltávolítottad ?

Az élet kegyetlen .

(#19334) Litván Zongora válasza lsc (#19333) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Igen, csináltam azt is, át is váltott egy gyengébb felbontásra, de install után ugyanaz a driver fogadott, mint előtte.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#19335) raus válasza Litván Zongora (#19334) üzenetére


raus
aktív tag

Jogtiszta a Win?

(#19336) TaaT válasza raus (#19335) üzenetére


TaaT
veterán

Már nem is emlékszem mikor hallottam utoljára ezt a kérdést :DDD

Give them hell Ukraine!

(#19337) Csukapisz


Csukapisz
csendes tag

Sziasztok! 115 fok, néhány óráig, károsítja a grafikus kártyát, vagy nem kell aggódnom?

(#19338) TaaT válasza Csukapisz (#19337) üzenetére


TaaT
veterán

115 milyen fok? gpu? VRAM? szobahő?

BRIKLY: tegnap BF3-at toltam, auto venti szabályzással elérte a 80fokot a gpu... egyből toltam át kézi manual porszívó üzemmódba a szabályzást :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#19339) BRIKLY válasza Csukapisz (#19337) üzenetére


BRIKLY
veterán

Bográcsozni készülsz? :DDD

Elméletileg nem.

(#19338) TaaT: Szerintem a GPU-ra gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#19340) v0RD3N


v0RD3N
csendes tag

Üdv! :)

FullHD monitor vásárlása előtt állók és azt szeretném kérdezni ,h mivel nagy felbontás változás lesz (1366x768 -> 1920x1080) a játékokba ezt mennyire fogom észre venni(FPS csökkenésre gondolok)? A videokártya egy SAPPHIRE HD 5750 1GB GDDR5.

Filozófiában, vallásban, erkölcstanban, politikában kettő meg kettő lehetett öt, de ha valaki ágyút vagy repülőgépet tervezett, négynek kellett lennie.

(#19341) Csukapisz válasza BRIKLY (#19339) üzenetére


Csukapisz
csendes tag

Köszi!:) Igen, tényleg a gpu-ra gondoltam. Nem volt paszta a hűtő, meg a csip közt, közben rákaptam a Need for Speedre, így 105 fok alá le se ment, de 120-nál már fagyogatott és abba kellett hagynom. De a paszta megoldotta, most már nem megy 90 fölé. Nem figyeltem eddig ezeket a fokokat, azt hittem normális a mostani kártyáknál, de 110 fölött már gyanakodtam. Aztán meg szaggatott a játék.

[ Szerkesztve ]

(#19342) MZsoltee válasza TaaT (#19338) üzenetére


MZsoltee
veterán

Miért? A 80°C teljesen normális hőfok! A 90 se sok!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#19343) Hege1234 válasza Csukapisz (#19341) üzenetére


Hege1234
addikt

azt hogy hoztad össze hogy nem kentél pasztát ? :)

(#19344) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

Hali
Kissé láma kérdés lehet, de most ez fontos lenne...legalabbb is nekem)

Lehetséges, hogy 1024*768 és 1024*768-as felbontás között van különbség...vagy csak ennyire furcsa lenne még a szememnek?
A Hz is bevan kalibrálva a monitornak megfelelöen csakugymint máskor volt - mégis olyan picinek tűnnek az ikonok stb., meg a színek mintha néhol ratyibbak lennének bár ez nem jellemző - viszont amit még kiszúrtam, hogy jobb klikk tulajdonsagok alatt ott van hogy 32bit, és alatta a színskála csík, na ez is fura, mintha eddig az is másabb lett volna

256MB-t kap az alaplapi VGA, Geforce 6150SE - attól, hogy alaplapi csaknem kéne igy alapban, hogy eltéréseket produkáljon...vagy ez ilyen?^^

(#19345) TaaT válasza MZsoltee (#19342) üzenetére


TaaT
veterán

Ha be lesz üzemelve a vízhűtés nem szeretnék 60foknál magasabb hőmérsékletet látni (még furmark alatt sem), mindezt síri csöndben :) És akkor már lehet egy kis tuningnak is marad hely...

Give them hell Ukraine!

(#19346) agressiv válasza v0RD3N (#19340) üzenetére


agressiv
addikt

Nagyon észrefogod venni. :DDD

Hát még a borz.....

(#19347) Csupii válasza Csupii (#19320) üzenetére


Csupii
tag

Esetleg valaki tud megoldást a bajomra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19348) kenwood3 válasza Csupii (#19347) üzenetére


kenwood3
őstag

Másik gépben ki volt próbálva a kártya?

Mi az az ekezet dragasag??

(#19349) Csupii


Csupii
tag

Igen, működött is. Arra gondoltam, esetleg ez az alaplap chipset-je nem szeretheti ezt az ATI chhip-et, annak ellenére, hogy nem szerepel az x1900-as sorozat az inkompatibilitási listán?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19350) kenwood3 válasza Csupii (#19349) üzenetére


kenwood3
őstag

Előfordulhat. Előtte milyen vga volt bent?

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.