Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Zorel válasza szoti27 (#19199) üzenetére


Zorel
senior tag

Értem. Ebben az esetben csökkentett módba távolítsd el a jelenlegi drivert, majd restart után próbálj feltenni hozzá egy másikat hátha segít. Ha nem lesz jó, akkor lehetséges, hogy érdemes lenne egy másik gépbe belepróbálni a VGA-t. Milyen VGA-ról van szó és milyen tápegységed van?

(#19202) Chosen válasza csucsbicep (#19160) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a választ. Mi van akkor ha egy ismerősöm HD 4850-e (gyári Sapphire) Auras Fridge-el már egyszer dobott memória hibát, de olyan szinten, hogy bios-ban is csíkozott, viszont 2 napja a saját gépemben hibátlan volt Heaven, Dirt 2 alatt? Előjöhet újra a hiba? Vagy csak szerencse volt, hogy nálam jól működött, de egyébként valamelyik modulnak annyi?

(#19203) csucsbicep válasza Chosen (#19202) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha már a Biosban is csíkoz, akkor annak lassan vége lesz. Nálam is halt már meg vram hibával kártya, elkezdett szemetelni és utána 2 napig teljesen jó volt és végül bedobta a kulcsot rá pár napra. Tehát random módon volt jó/rossz.

(#19204) Chosen válasza csucsbicep (#19203) üzenetére


Chosen
addikt

Értem. :(

Másik hiba amiben viszont abszolút tanácstalan vagyok. Adott ugyanez a gép. EP35-DS3, E7200, 4GB Geil DDR2, Corsair VX450, HD322HJ és a hibát produkáló HD 4850.

A következőt csinálta a csíkozáson kívül. Játékok vagy youtube videó alatt a kép ki-be kapcsolt, tehát játék- fekete képernyő - játék és ez változó időközben. Van hogy több mp egy fekete rész, van, hogy csak egy pillanat. Furmark alatt hibátlan. Gyengébb játékok alatt nem jött elő. De pl egy FEAR 1 már produkálta ~30-60perc játék után.

Kísérletek a javításra: Driverek garmadának próbája, hűtés megtámogatása 1600rpm-es 12-es ventivel, Win7 teljes reinstall, VGA cseréje zsír új HD 6850-re. És semmi, még mindig csinálja, de nagyon váltózó mikor milyen intenzitással.

Itt mi lehet a probléma?

(#19205) Zorel válasza Chosen (#19204) üzenetére


Zorel
senior tag

Én lapra vagy inkább tápra gyanakodnék...

(#19206) csucsbicep válasza Chosen (#19204) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem, akkor a lappal lesz vmi. Próbáltad már kitisztítani a PCI-E slotot?

(#19207) fagy53 válasza Chosen (#19204) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ugyanaz, vmem hibás és hibás címzés miatt írkál összevissza. A Furmark nem használja a vmem-át, ill a címtartományának 90 valahány százalékát, ezért ezt a hibázást nem lehet vele kiszűrni.
Reball, vagy kuka, sajnos...

(#19208) Zorel válasza fagy53 (#19207) üzenetére


Zorel
senior tag

Szerintem ez ennél a mondatnál dőlt meg:
"VGA cseréje zsír új HD 6850-re. És semmi, még mindig csinálja, de nagyon váltózó mikor milyen intenzitással."

(#19209) fagy53 válasza Zorel (#19208) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ja, VGA kilőve...olvasni meg tudni kell! :D
A hiba nem táp, mert a Furmark elég rendesen terheli azt is, én maradok a vmem címzésnél tehát a PCI-e slot kontakt lehetne ok, de a kártyacseréknél ez is kiderült volna.
Marad a lap,. ezt meg elég nehéz behatárolni,,,

[ Szerkesztve ]

(#19210) Chosen válasza Zorel (#19205) üzenetére


Chosen
addikt

Tápot kilőttem, ha fesz ingadozás, vagy kevés kakaó lenne leállna kapásból a gép, de legalább furmark alatt kijönne, ami aztán igazán kiránt belőle amit lehet, ha fogyasztásról van szó.

Lap hogyan okozhat ilyet?

csucsbicep: Nem próbáltam, mivel a tulaj elmondása szerint Catalyst frissítés után jött elő a villogás, korábban pedig nem volt mozgatva jó fél-egy éve a VGA, így gondolom a slotot sem érhette külső hatás.

Egyébként egy hibaüzenetet dobott neki a Catalyst ilyenkor (vagy a csíkozáskor? nem tudom pontosan) hogy a Catalyst Display driver leállt és helyreállította magát. Ekkor gondoltam sima driver hibára, de Win reinstall miatt mégis kihúztam ezt a lehetőséget, ráadásul amikor én teszteltem csak villogott hibaüzenet nélkül.

(#19211) Zorel válasza Chosen (#19210) üzenetére


Zorel
senior tag

Igazából amit leírsz az teljesen igaz arra mikor a GPU hibázik fekete lesz a kép leáll a driver majd újraindul. Csak ugye írtad, hogy másik kártyával is ezt csinálja, emiatt írtuk a lapot.

(#19212) agressiv válasza csucsbicep (#19203) üzenetére


agressiv
addikt

A csíkozás az esetek 99%-ban nem VRAM hiba, hanem a GPU és ram közötti kontakthiba, amit egy reflow megoldhat. Ha nem tart sokáig, akkor maga a lapka és a hordozója között van kontaktprobléma, amit ideiglenesen megoldott a melegítés, viszont egy picit hosszabban tartó melegítés még azt is megoldhatja.

Ha VRAM hibás, nem kontaktos, akkor nem ismétlődő hibák jelennek meg, hanem teljesen renszertelenül lesz szemetes a kép és a kettő nem ugyanaz, de az esetek nagyonnagy részében már indul a kártya és semmi sem segít rajta.

Szinte mindíg vram hibát mondasz és szinte mindíg tévedsz, mert a leírtak nem vram hibára utalnak.

Csak ezt szerettem volna, tisztázni

Hát még a borz.....

(#19213) mondomén


mondomén
őstag

Valaki erre? Legalább az első felére légyszi, hogy tudjam mi a helyzet.:)

(#19214) agressiv válasza mondomén (#19213) üzenetére


agressiv
addikt

Még XP alatt is elgondolkodhat a VGA egy nagyobb menü átetszésekor ekora felbontáson. Ha komolyabb játékok nem érdekelnek és olcsón akarod megúszni, használtban nézhetsz 10 körül régebbi VGA-kat, és azokkal a régi játékok teljesen fullon mennek, mindenféle lagg nélkül.

Én konkrétan 8800GT-vel játszom a GTA Vice City és hasonlókat 1920x1200-on VSYNC-el gyönyörűen mennek a játékok és a DXVA is dolgozik rendesen, ha filmet nézek. Emellé egy frankó X-fi kártya és sokkal jobbak a régi játékok mint az újak. :DDD

Vehetsz 10 körül hd5450 és társait, de azok is besszaggatnak a régi játékokkal ekkora felbontáson, mert kevés a memória sávszélességük.

Konrktéan HD5450 20GB/sec körül mozog a 8800GT húzva 64GB/sec és nagyfelbontáson lényeges..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19215) mondomén válasza agressiv (#19214) üzenetére


mondomén
őstag

Akkor megvan a ludas.:)
Azt meg tudnád mondani, hogy milyen adatokat nézzek a terméklapon (GDDR vagy, hogy hány bit)? Csak olyanra akarok pénzt adni, ami azért érezhetően erősebb az integráltnál.

(#19216) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Azt hiszem VGA cserére szorulok, mert egy újraindítás alkalmával becsíkozódott a kép, ami ugyan nem állandósult, de gondolom nem úszom meg ennyivel.

Cserének mit ajánlanátok a 7800 GTX helyére?
Szempontjaim:
- kb. 10K-t szánnék rá (+/- 1-2 K)
- két monitort használok (DVI és VGA portokon)
- HD-ben szoktam néha tévézni a gépen
- Nvidia párti vagyok, de ha jobb valamiért az AMD ATI akkor az is opció lehet

Előre is köszi a tanácsot! :R

(#19217) agressiv válasza kekkec (#19216) üzenetére


agressiv
addikt

Ha játszani akarsz 8800GT, ha nem akkor valami GT220, vagy hasonló is megteszi.

Hát még a borz.....

(#19218) quaddamage08


quaddamage08
tag

Sziasztok !

Beszereztem egy új GTX660Ti videókártyát . Minden klappol, kivéve, hogy játékok alatt - vízszintes fehér csíkok jelennek meg ( tényleg csak játékok alatt ) . Neten találtam hasonlókat de egyenlőre semmi megoldás :

" hiba nélkül fut rajta minden játék, de a legtöbbnél egyfolytában mozognak ezek a kicsit kontrasztosabb/fényesebb csíkok. Elsőre fel se tűnik, csak ha jobban megnézi az ember, és így már zavaró, főleg hogy nem kéne ott lenniük "

" a monitor vízszintes, villódzó csíkokat mutat, amik főleg a videokártya intenzív használatánál jönnek elő. Állóképek esetében szinte alig láthatóak, de játékoknál nagyon zavaróan előjön "

Én VRAM - ra gyanakszom . . .
Ötletek ? :D

(#19219) Repsol600 válasza mondomén (#19200) üzenetére


Repsol600
addikt

Én vennék a konfigba egy 5650/5670-es kártyát. Sokat dobna a teljesítményen és viszonylag olcsón kapni.

(#19220) 88Prot


88Prot
tag

Sziasztok szerintetek GTX 670et vegyek vagy Ati 7950?

(#19221) csucsbicep válasza agressiv (#19212) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tudom, de a pontos leírással, ha hibás a kártya kitörölheti. Ezek a javítások is általában korlátozott ideig működnek.

(#19217) agressiv: 8800GT-t nem ajánlanék, mert sorra halnak meg.

88Prot: Ártól függ.. a 670 picit erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#19222) agressiv válasza csucsbicep (#19221) üzenetére


agressiv
addikt

Igaz, de ha rendesen meg van csinálva, akkor esélyes, hogy még használható lezs egy darabig.

Amúgy a hűtőn műlik minden, ha egy ilyen kártyára ráraksz valami komoly hűtőt, akkor évekig is elmegy, de az azt jelenti, hogy 50C°felett nem járhat... De tényleg működik.

Nekem is 8800GT-m van, túl van már egy 1 reflo-n, egy újragolyózáson, majd még 2 reflow-n, viszont kapott egy mono plus-t és már majdnem 2 hónapja megy,, :DDD

(#19217) agressiv: 8800GT-t nem ajánlanék, mert sorra halnak meg.

Igaz, de nincs más ilyen áron, ilyen teljesítményben.

Hát még a borz.....

(#19223) Vukmuty


Vukmuty
csendes tag

Sziasztok,

Olyan problémám merült fel,hogy amikor bekapcsoltam a gépemet (terhelés nélkül) betöltött a Windows 7 majd fekete képernyő (a gép nem kapcsolt ki) és a videó kártyám ventilátora max fordulatszámra pörgött fel.Okozhatja ezt a VGA?Hogy tudnám kiszűrni,hogy hibás?Benchmark futtatásakor semmilyen hiba nem lép fel sem játék közben.
Asus 6950esem.

(#19224) tripnetic


tripnetic
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes probléma merült fel:Öcsém vett egy Radeon Hd 6670 es kártyát, és eddig semmi gond nem volt vele, viszont pár napja egy játéknál teljesen változó időközönként elmegy a kép No signal felirattal,de a hangot hallja még.A gép csak restart után hajlandó bármire is reagálni.Tudtok ebben segíteni, mert a minimális hozzáértésemmel amit tudtam már próbáltam,drivercsere,cc cleaner,de semmi javulás.Köszi előre is.

(#19225) Repsol600


Repsol600
addikt

Be lehet azt állítani valahol hogy pl netezés közben ne ugráljon a gpu és a mem órajele csak alapon menjen? Ref kártyánál sokat számítana ha nem ugrálna maxra folyamatosan. :U

(#19226) agressiv válasza Repsol600 (#19225) üzenetére


agressiv
addikt

Hagyd azt békén, nyílván nem ok nélkül ugrál, ha beszaggatna akkor az sem tetszene. :W

Hát még a borz.....

(#19227) plejik


plejik
addikt

Erre eseteleg???

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19228) szoti27 válasza Zorel (#19201) üzenetére


szoti27
tag

a csökkentett módos, driver törlés sikerült! Köszönöm szépen! :))

(#19229) Redneck válasza csucsbicep (#19221) üzenetére


Redneck
veterán

Azok tényleg mostanság halnak sorra. Kollégámnak is 1-2 hete.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19230) plejik


plejik
addikt

Hali!
Valaki lehet tud segíteni. Olyan gondom van , hogy van egy MSI GX740 es laptopom amiben Ati HD5870 es kari van. Ha hdmi kábellel kötöm össze a monitorral, nem teszi ki teljes képernyőre, és homályos pixeles az egész, viszont d-sub csatival tükéletes és tűéles. Ezt a problémát hogyan lehet orvosolni. nVidia karival nem volt ilyen gondom a HP laptopom....

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19231) Jules5


Jules5
csendes tag

sziasztok,

win7 64 bit van fent 8600gt- hez nem tudom feltelepíteni egyik drivert sem (301.42 vagy régebbiket). Mindig azt írja ki hogy '7-Zip: Data error'. Google nem tudja a választ. Valaki segítene? :O

köszi

(#19232) agressiv válasza plejik (#19230) üzenetére


agressiv
addikt

Állítsd be a felbonttást.

Hát még a borz.....

(#19233) plejik válasza agressiv (#19232) üzenetére


plejik
addikt

Azzal sem jó....

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19234) TaaT


TaaT
veterán

Estét!

Ilyen Pci-e tápkábelt kaptam a használt 5870-esemhez, gyárilag hiányzik belőle egy 12V csati: [link]

A tápomon sajna csak egy 1db 6pin tápcsati van...

Működni fog ez így? :F

Give them hell Ukraine!

(#19235) Grave_444 válasza TaaT (#19234) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Próbáld ki, ha gyárilag hiányzik belőle mennie kell.

(#19236) TaaT válasza Grave_444 (#19235) üzenetére


TaaT
veterán

remélem működni fog :)

Give them hell Ukraine!

(#19237) mondomén válasza plejik (#19233) üzenetére


mondomén
őstag

Catalyst-ban van olyan, hogy méretezés beállítás vagy mi. A csúszkát húzd 0%-ra. Nekem ilyenkor kirakja full képernyőre.

(#19238) varmi2 válasza mondomén (#19215) üzenetére


varmi2
nagyúr

Üdv!

Nincs igaza agressivnek, és hd 3200-as alaplapi videokarival nyomom, és nem szagatt a kép, és nem gondolkodik sehol, minden megy mindenféle akadás nélkül, full hd-ban. Persze azon a gépen játszani nem játszm, csak net, meg ilyesmi. Ott más a baj.
A másik gépemen, amin játszom, abba szintén egy hd 4250-s volt alaplapi, míg nem vettem egy vga-t bele. És a hd4250-l az f1 2010 elin dult, bár nem full hd-ban és nem maxon de simán vitte. Ezek a hd 42xx mindenre elég kivéve a játékokat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19239) plejik válasza mondomén (#19237) üzenetére


plejik
addikt

Ok kipróbálom úgy is. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19240) mondomén válasza varmi2 (#19238) üzenetére


mondomén
őstag

Majdnem 3 eve hasznalom. Tenyleg mindenre eleg, de megis neha ugy erzem mintha vissza fogna cseppet a rendszert. 10 alatt (ujonan) nem hiszem, hogy sokat dobna barmelyik kartya is. 10 felett meg mar nem erne meg... Meg filozom, de inkabb lapot vagy procit vennek akkor mar.

(#19241) raus


raus
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az hogy amióta feltettem az MSI Afterburner 2.2.3-as verzióját azóta nem jelenik meg az értesítési területen a GPU hőmérséklete. Be van állítva hogy mérje a taskbaron. Meg vagy elindul bootoláskor magától vagy nem. Holott be van állítva hogy induljon. Az On Screen Display modul meg el sem indul.
A legfrissebb 301.42 driver van fent.
Mi a teendő?
:F

[ Szerkesztve ]

(#19242) agressiv válasza varmi2 (#19238) üzenetére


agressiv
addikt

Jaja beindul a gépezet amikor semmi sem akad, csak picit késik, és még a játék is megy simán, meg " viszi"...

Ugyanmár, egy szimpla weboldal görgetése is lasssú ezeken és az Intel filmlejátszás közben hadban áll a képfrisítéssel és elég érdekesen mozognak a filmek.

Semmire sem jók az intel integrált VGA-i.

Mi a teendő?

Töröld le!

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19243) varmi2 válasza agressiv (#19242) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az intel tényleg sz@r, félre értettél, és AMD-t mondtam, igazad van hd 3xxx-ben van itel is, de én amdről beszéltem végig. Az amd-nek van a legerősebb integrált vga-ja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19244) cashback válasza varmi2 (#19243) üzenetére


cashback
őstag

Azért én ezt cáfolnám...

Én sokáig a Intel HD2000-es vga-t használtam... a legtöbb AMD IGP hozzá sem szólhat.
Az APU az más téma, azt nagyon jól eltalálták.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#19245) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Szeretnék új VGA-t venni és azt kérdezném tőletek, hogy az adatlapomon látható konfighoz szerintetek milyen VGA lenne jó ( persze olyan amit még kapni lehet, mert nem akarok hasztnáltat venni... ).
Én most egyelőre egy GTX460-at ( 1gb-os ) néztem ki, ez olyan 35-40 körül van most.
Igen tudom, hogy ehhez kevés a procim, de az most más kérdés. :)
De érdekelne a ti véleményetek is, csakis nvidia kártya kellene és full hd-ra.... :)

(#19246) #93794560 válasza agressiv (#19242) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem a notiban HD2000-es van, tehát a leggyengébb HD vezérlő. Azt, hogy a szimpla weboldal görgetése is lassú, azt - ne haragudj - , de jókora marhaságnak tartom. Ezzel böngészem a netet, és soha nem akad görgetés közben. A FullHD videókkal sincs semmi gond, amit te akadásnak vélsz, az a 24 képkockás videók miatt van. Ezeket ugyanis nem viszi natívan, s ezért néhány másodpercenként korrigálja a megfelelő pozíciót a videóban. De ez nem a videovezérlő lassúságából adódik. Ami nem 24-es, az simán megy.
A játékok tekintetében azt mondhatom, hogy a mai új cuccokat nem próbáltam ki vele, egy noti nem is erre való. De néhány régebbi cuccot megnéztem rajta.
COD2: DX7-ben és DX9-ben is simán megy.
World Snooker Championship 09 - tökéletes.
Moto GP URT3 - mindent maxra tolva is sima.
Shadow Ops - Red Mercury: Tökéletes.
Jedi Outcast - Jedi Academy: Tökéletes.

Egyelőre ennyit néztem meg, a legújabbakkal nyilván gondja lenne, de igencsak távol áll a "sz@r" kategóriától.

[ Szerkesztve ]

(#19247) varmi2 válasza cashback (#19244) üzenetére


varmi2
nagyúr

De az már "APU" a hd 2000 mert a cpuba van integrálva, míg az amd-nél hd 4250is még az északi hídba van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19248) cashback válasza varmi2 (#19247) üzenetére


cashback
őstag

Elnézést... Az AMD Liano-kra gondoltam.

Viszont a lényeg nem is a megfogalmazás volt. :B

agressiv Én elhiszem hogy nagyon sokat értesz a gépekhez, de annyira szélsőséges vagy hogy az már fáj. 2dolog van nálad:
1. csak az jó amit te használsz / használtál
2. minden más rossz, sz@r

Azt írod semmire nem jók az Intel IGP-i... hát azért annyira sz@r nem lehet ha eladtak belőle annyit. ;]
Kontra... nézd meg a Liano oldalat az AMD-nél... jóformán kihaló ág.

Nincs olyan ismerősöm, aki hallotta volna hogy valamelyik ismerősének az ismerőse ilyet vett volna.

Logikus hogyha játékra kell akkor felejtős (de az összes verziója)... viszont netezésre, filmezésre bőven elég - pont erre lettek kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#19249) Repsol600


Repsol600
addikt

A HD4000-es Intellel még BF 3 multiztam is igaz kis felbontásban de 35-40 FPs-el vitte. És ez tuningolható is már.

(#19250) Stirbi válasza AthlonXP (#19245) üzenetére


Stirbi
addikt

Szia!
klikk

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.