Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) SeniorTilla válasza Kekmen (#44850) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Venni kell egy új kábelt, pár száz Ft

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44852) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#44849) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A másik vége mi? Piksóta (2-es) vagy miki (3-as)? Ahogy írták venni kell egyet egy elektronika boltban.

(#44853) Kekmen válasza SeniorTilla (#44851) üzenetére


Kekmen
senior tag

Én megvagyok a jelenlegivel, köszönöm, de a kérdezőnek valóban ez a legcélravezetőbb megoldás.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44854) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#44852) üzenetére


SeniorTilla
veterán

3 pólusú lesz, hiszen a 220-as vége is az. A mikiegér forma :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44855) Remekelek28 válasza Pyttawrx (#44852) üzenetére


Remekelek28
őstag

3-as végű HP adapterrel kompatibilis.. Akkor nem lehet kiszedni a közepét?

[ Szerkesztve ]

(#44856) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#44855) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kekmen írta, hogy kiszedte, de most azon az 500-1000Ft-on megy a rugózás? :D
Én tuti nem szedném ki, mondjuk nekem van sok tápkábelem. :)

(#44857) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Dell E5480 gépről van szó. Windows telepítve, minden működik. Pár programot feltettem én is, Winrar, VLC, böngészők és egy újraindítás után csak biosig van kép a saját kijelzőjén. Külső monitorral működik, viszont csak azt látja. VGA driver nem segített. Csökkentett módban működik.
Van ötletetek? :)
Windowst nem húznám újra.

(#44858) Pyttawrx válasza Grave_444 (#44857) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha leszeded/eltávolítod az eszközkezelővől a vga-t a driverével együtt, és utána indítod újra?

[ Szerkesztve ]

(#44859) Grave_444 válasza Pyttawrx (#44858) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az ilyen egyszerű megoldások nem jöttek be. :)

(#44860) Pyttawrx válasza Grave_444 (#44859) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, és ha indítasz egy win10 telepítőt, akkor a telepítés megkezdéséig megnarad az lcd-n a kép? Live linux esetén mi a helyzet? Teszt háttértárra telepítés esetén mi a helyzet?

(#44861) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.

lenovo thinkbook 15 g2 itl laptop, már szűz win10, de próbáltam win11-et is. Következő hibával elszáll.
[kép]
Van valami ötlet?
Lassan 1 éve használjuk hiba nélkül. Kb 2 hete kezdett néhe restartolni.

(#44862) Grave_444 válasza Pyttawrx (#44860) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Holnap lesz időm foglalkozni vele, gondolom ezekkel az opciókkal menni fog. A lényeg, ha lehet ne kelljen újrahúznom a windowst. :R

(#44863) lumosnina


lumosnina
tag

Szaisztok!

Remelem valaki tud segiteni, mert mar kezd kikesziteni a laptopom.
Adott egy HP 15s-fq1012na noti. Egyszer csak se kep, se hang. Olyan hibakodot ir ki, hogy 3F0, vagyis nem latja a meghajtot. M.2 ssd van benne, a gyarija.
Eloszor azt gondoltam, hogy elromlott az ssd, mert probaltam ujra rakni a windows-t, de nem latta a telepito. Vettem bele uj ssd-t, azzal ugyan ez a hiba jelentkezik.
Atallitottam a secure boot-ot, legacy-t, probaltam illesztoprogramot telepiteni, de semmi. En a BiOS-ra gondolok, hogy serult. Rakerestem a HP oldalan es nem lehet letolteni a hozza tartozo BIOS-t, csak penzert lehet megvenni. :Y :W
Ha valaki tudna segiteni a problema megoldasaban, illetve aban, hogy ha mar van BIOS, akkor mivel tudom kicsomagolni az exe filet, hogy DOS alol tudjam frissieni...?
@zsolesz010, ha olvasod...

Elore is koszi minden otletet es segitseget. :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44864) ricsi99 válasza seger (#44861) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez videokártya hiba....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44865) ricsi99 válasza lumosnina (#44863) üzenetére


ricsi99
addikt

Egy live linux-ot indits el pendrive-ről
Ha ott látszik az ssd akkor bajlódj a bios-al
Ha ott sem akkor tippem szerint a 3,3v os tápáramot nem kap az ssd.
Futottam már ilyesmibe hp notival... meghalt az ssd-és elvitte a "biztositékot" is magával

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44866) lumosnina válasza ricsi99 (#44865) üzenetére


lumosnina
tag

Csinaltam egy Linux USB-t, ahogy mondtad. Kiprobaltam az egyik notimon, mukodik. Ahogy probalnam a HP-n, feljon a puppy logo es aztan nem olvassa tovabb az usb-t. Csak fekete hatter van egy kis vonallal, mint amikor valami parancsot akarsz beirni. De se kep, se hang. :( ;)

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44867) tasiadam válasza Grave_444 (#44857) üzenetére


tasiadam
veterán

harmadik dell gép, ami ilyesmit produkál. ebből 2 olyan volt, hogy win10 alatt driverezés után halt le.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#44868) ricsi99 válasza lumosnina (#44866) üzenetére


ricsi99
addikt

Én speciel utálom az ubuntut ,de azt ajánlom erre a célra

Elég sok cuccut felismer + magyar is a menüje...ennyi előnye van

Ha azzal is fenn áll a hiba akkor próbáld meg ,hogy szedd ki addig az ssd-t
Ha úgy bejön a desktop akkor hw hiba van.

Ha biossal lenne gondod akkor vagy látszik az nvme vagy sem ,de nem állhat meg a rendszerbetöltés

Nvme ssd - nek csak annyi köze van a bioshoz ,hogy az alap rutinokat indítsa ,
de nem úgy kezeli mint egy sata-felületű ssd/hdd-t... ezért is van az a trükk ,hogy legacy/csm módban nem is indul róla a rendszer alap esetben csak uefi-ben

UI:irtad hogy van valami exe file-d ...az win alatti telpítő? Vagy pen drive előkészítő cucc?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44869) lumosnina válasza ricsi99 (#44868) üzenetére


lumosnina
tag

Ubuntuval, kiveve az nwme-t, nem indul el. Azt irja, hogy PnPBios: Disabled by ACPI PNP
Aztan meg sorban jonnek fel minden fele szamok, de az OS nem all fel. Ugyan ezt csinalta amikor bent volt az ssd. Lehet mas volt a hiba kod, de csak a sok szam jott es nem toltott be az OS.

Puppy linux-al pedig feljon a Puppy logo es utanna nem olvassa tovabb. Fekete kepernyo ahogy korabban leirtam. :W :Y

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44870) ricsi99 válasza lumosnina (#44869) üzenetére


ricsi99
addikt

Az ACPI az az energia szabályzáshoz kell...
Prólbáltál olyat a bios-ban ,hogy "load setup default" vagy ilyesmi?
,hogy van e benne bárminemű adattároló az a live-linuxot nem érdekli...
(ha van benne hibás akkor persze )
Az nvme meg nem olyan mint a mezei sata vezérlő ,hogy akkor is látszik ha nincs benne meghajtó
Puppy az eléggé csökkentett linux...lehet nem ismeri fel a cpu-ban lévő videokártyát ,azért áll meg...
Ubuntu meg elméletileg /teljes körő hw támogatotsággal rendelkezik ,azt eröltetném

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44871) lumosnina válasza ricsi99 (#44870) üzenetére


lumosnina
tag

Csinaltam default set up-ot, de azota mar ossze vissza allitottam mindent. Ujra beallitom es aztan megprobalom bebootoltatni az Ubuntuval.

UPDATE: ugyan ugy semmi. :O Sok szam es betu egymas utan...erdemes varni tobb 10 percet, hogy igy menjen, hatha lesz belole valami?

Azt meg azert leirom, hogy amikor bent van az ssd, akkor a hattertar led folyton villog.

[ Szerkesztve ]

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44872) ricsi99 válasza lumosnina (#44871) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz..
Ha valamelyik linux topicban feldobod ,hogy akiirt sok szám és betű mit jelenthet lehet ott megfejtik neked a hibaüzenetet...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44873) Grave_444 válasza Pyttawrx (#44860) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valamelyik windows által telepített driver/frissítés után szűnik meg üzemelni a saját kijelzője a laptopnak. Már csak a megoldást kell kitalálnom. Lehet letiltom a frissítést és bízok benne amire visszakapcsol, addigra javítják. HD520 saját driverét eddig nem sikerült manuálisan telepítenem. Érintőkijelzős amúgy.

(#44874) ricsi99 válasza Grave_444 (#44873) üzenetére


ricsi99
addikt

win10-es topicban volt rá valami megoldás ,hogy ne frissitgessen

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44875) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44874) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1. [link]
2. [link]
az utóbbi kényelmesebb. :D

(#44876) Kekmen válasza Grave_444 (#44873) üzenetére


Kekmen
senior tag

Gépház, rendszer, névjegy --> jobb oldalt speciális rendszerbeállítások --> Hardver fül, eszköztelepítés beállításai

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44877) Grave_444 válasza Kekmen (#44876) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi srácok, megnézem őket. :R
Frissítést próbáltam letiltani, szerintem az első link alapján. Ami érdekes offline is valahogy mindig felkerül egy driver féle, átállítja a felbontást és elmegy a kép. Ahogy törlöm eszközkezelőből az intel drivert, majd újraindítom pár percig megint működik.
Sok időm nincs rá és határidős, úgyhogy lehet visszaviszem és kicserélem egy ugyanilyen gépre.

(#44878) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44875) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi..
rég csináltam már ilyet... de jó
a másodikért szétépnének a win10 topicban a patchhívők :D... majd elsütöm ott valamikor

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44879) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44878) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Süsd, :D viszont vagy 2 helyen kellett/kell használjam, teljesen tökéletesen teszi a dolgát, azóta nincs hívás, hogy a frissítés óta nincs ez vagy az. Frissítem èn ha kell. 😂

(#44880) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok fórumtagok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Történet: Felszabadult egy SSD-m és szeretném a párom laptopjába beüzemelni. A CD/DVD meghajtó helyére tettem be az SSD-t és erre szeretnék egy win10-et fölrakni.
Az alany egy DELL Vostro 1015. Már hetek óta küzdünk egymással.
Egyszerűen a boot nem látja a külső meghajtót, folyton csak a belsőre hivatkozik. (Telepítéskor kivettem belőle az Internal HDD-t)
Ezt írja ki:

A boot sorrend amúgy helyes a bios-ban:

És az ssd miatt AHCI van beállítva:

A windows telepítő elindul USB-ről. Fel is tud települni. (Mindent formáztam a gyári telepítővel)
De amint kiveszem az pendrive-ot megint nem látja a DVD meghajtóban lévő SSD-t.:

Ha beledugom a Rufus-sal előkészített pendrive-ot, akkor betölt a windows:

De amint kihúzom és kikapcsolom vagy újraindítom a gépet, megint nem látja a meghajtót.

A bios beállításokat már végig zongoráztam, nem találtam megoldást. És sajnos a meghajtók sem cserélhetők fel, mer más a csatlakozásuk. Az internal: az ATA, az SSD: SATA

Én már kezdem föladni... :(

Kinek van még esetleg ötlete? :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#44881) szimi57 válasza balazs1022 (#44880) üzenetére


szimi57
őstag

Létezik mindössze 8 Gb-os SSD?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#44882) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali!
Beírom ide is, mert a másik topicot a kutya nem olvassa, úgy látom.
Tegnap éppen a Windows 11 ben állítgattam a fájlmegosztást, amikor az alkalmaz gombra kattintva egyszercsak elment a kép, és többet nem jött vissza. Ha újraindítom a gépet, akkor sem. Másodlagos képernyőn van kép. Vagyis hát a Tv n, mert azt dugtam rá.
Ilyenkor mi a büdös búbánat van? Meg tudná valaki mondani? Mit tudok tenni?
Egy HP PROBOOK 650 G5 a gép.
Frissítés. Mostmár látom, hogy a képernyő működik, csak éppen semennyi háttérvilágítás nincs. (Halogén lámpával vilagitok rá biosban, windowsban a másodlagos képernyő segítségével próbálgattam, hátha van valami megoldás, de semmi...)
Van valami ötletetek?

(#44883) Kekmen válasza szimi57 (#44881) üzenetére


Kekmen
senior tag

Az a pendriveja.

#44880balazs1022
F12 boot menü működik ennél a laptopnál? Pendrive és internal hdd nélkül milyen opciót ír, ha van ilyen menü?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44884) szimi57 válasza balazs1022 (#44880) üzenetére


szimi57
őstag

Az végül is a pendrive, de hol az SSD, a C meghajtó lenne?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#44885) balazs1022 válasza Kekmen (#44883) üzenetére


balazs1022
őstag

Közbe rájöttem, hogy mi is a probléma. Én voltam balf.sz. :B
Ma vettem észre, hogy a régi HDD-ről levehető a tüske (PATA?), szóval most már bemegy a helyére a SATA SSD. Internal hard disk-en lehet csak oprendszert futtatni. Külső meghajtón, (mint a DVD helye) csak adattárolni lehet.

Azért köszi mindenkinek, aki foglalkozott vele! :R

#44884szimi57:
C:/ meghajtó az SSD,
D:/ A teleptő pendrive

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#44886) ricsi99 válasza DDA40X (#44882) üzenetére


ricsi99
addikt

Valószínű ,hogy neked még a régebbi "vastagabb kijelződ" van.
Ebben , alul és felül 1-1 neon van ami adja a háttérvilágítást a kijelzőnek.
Ennek a cseréje filléres ,dolog ... de pont senki sem foglalkozik vele mivel kicsi a haszon és sok a munka mig kicseréli az ember.
Vegyél egy másikat bele használtan és kész

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44887) DDA40X válasza ricsi99 (#44886) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Nekem FullHD matt van. Az is ugyanilyen megoldás? Szériaszám alapján nem lehet megmondani, hogy ez melyik?

[ Szerkesztve ]

(#44888) ricsi99 válasza DDA40X (#44887) üzenetére


ricsi99
addikt

Természetesen.
A kijelző hátulján van egy kis matrica ,azon van rajta pontosan milyen gyártmány.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44889) DDA40X válasza ricsi99 (#44888) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Értem, köszönöm!
No és ha szét tudom szedni a képernyőt, mennyire bonyolult a világítás javítása/cseréje? Annyira részletes leírást sehol nem találok róla. Nem tudom pontosan mit is kell keresnem, miről ismerem fel hogy az a bűnös. Van erről valami a neten? Mert én se egy képet/videót/műszaki leírást nem találtam. Egyetlen alkatrész "katalógust" találtam, de magát a világítás részét még ott sem részletezik.
Azért birizgálja a csőrömet, mert kicsit sokallom a 40-50 forintos képernyő árat, + a 10-20 ezres javítási költséget. Vidéki vagyok, és hát nem igazán szeretném Bp-re küldözgetni, hátha még több baja lesz közben, mint ami addig volt.

[ Szerkesztve ]

(#44890) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Szép napot

Adott egy toshiba satellite c660-13x
Valaki meg tudja mondani milyen 1 tb-s ssd-re lehetne cserélni Costa effectiv-en a hdd-t?

Előre is köszi

(#44891) Pyttawrx válasza pelgrim_v1 (#44890) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ebben egy 2,5" SATA HDD van, tehát pl egy 2,5" WD BLUE 3D SATA3 SSD tökéletes, vagy ha olcsóbb kategória, azaz belépő de megbízható szintet vesszük, akkor WD GREEN, PNY CS900 is jók lehetnek 240-500GB közt keresgélnék vagy nyilván ha nagyobb kell akkor az :)

(#44892) pelgrim_v1 válasza Pyttawrx (#44891) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Köszi

(#44893) ricsi99 válasza DDA40X (#44889) üzenetére


ricsi99
addikt

Mivel igy is úgy is kuka... szétszedheted ha kiváncsi vagy...
Lehet tévedtem és már ez nem fénycsöves, hanem a háttérfényt biztosító LED-eket az lcd keretében helyezik el, fényt pedig egy diffúzor teríti szét...

Szedd ki a kijelzőt ,első körben ,,, a hátulján matrica és az alapján keress egy használt /bontott kijelzőt.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44894) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

Adott egy Fuji notebook, elég régi series A rémlik. Talán 15” IPS FHD gyárilag a kijelzője, most így néz ki: [kép]
HDMI-re kötve a monitoron jól jelenik meg a kép.

Van esetleg tippelek, hogy mennyi lehet a kijelző javítása? Persze ha ismert vagy felismerhető hibáról van szó.

Let's begin, de gozaimasu!

(#44895) Pyttawrx válasza _ak_ (#44894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem lehet oéyan régi, ha ips :)
Mi a laptop pontos típusa?
Ez lc csere így elsőre, vagy max kábel kimozdult, de kevés esélye van

(#44896) _ak_ válasza Pyttawrx (#44895) üzenetére


_ak_
addikt

Nincs most nálam, de megvan a megrendelői mail 2015-ből :
Fujitsu LIFEBOOK A555G, ennél konkrétabban csak később tudnék mondani. :R

Mondtam hogy esetleg egy használt monitor olcsóbb lenne, mert amúgy szerintem 6 év alatt jó ha 5 centit volt arrébb téve az asztalon, de ha nem GTK elsősorban inkább a javítás lenne preferált.

Let's begin, de gozaimasu!

(#44897) Pyttawrx válasza _ak_ (#44896) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

15,6" slim-led, 30 pin jobbos. Van HD meg FHD! 30k-tól indul az új ára a HD-nek a FHD 34k-tól.
Használtan szerintem 13-20k közt kb.

(#44898) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Egy fura problémával állok szemben.
Új Lenovo noti. Win11 felrakva, minden ok.

TV re rákötöm HDMI vel, de csak 60 interlaceddel megy ki a kép, 60p-t nem lehet választani, csak 24p-t Több helyen találtam neten, hogy win hiba állítólag. Már próbáltam a driver telepítést is.
Van valakinek ötlete?

Előre is köszi ::)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44899) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Édesanyámnak van egy ilyen laptopja, aminek elszakadt a töltőkábele és szeretnék neki venni egy újat:

https://www.laptopszalon.hu/asus/asus-x756ua-ty089d-laptop_23933-adatlap

Milyen típusú töltőkábel jó ehhez a laptophoz? Hol érdemes nézelődni? Esetleg egy linket tudnátok adni?

Előre is köszi!

(#44900) Pyttawrx válasza mm779 (#44899) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia hány volt hány amper, mert van hozzá 45 meg 90w. Itt látod a a méreteket:
[link] Itt a Hardverapron szerintem 4-7 közt kapsz használt gyárit, ha az utángyártott mellett döntesz, én pá asus hoz már vettem a plugon márkát. Nem volt bajom vele. Akyga ,árkát ne vegyél soha. :) 300ft-ért sem!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.