Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) zoltan4263 válasza Pyttawrx (#44500) üzenetére


zoltan4263
csendes tag

Szia, igen tudom de sajnos nem tudom meg állitani hiába nyomom az esc, szerintem a gazdája próbálhatta a biosban az álligatást és lehet kikapcsolta volna ? nem tudom van olyan funkció, de ha be bootol a windos akkor a jelszónál van billentyüzet irni lehet. Csak be bootolásnál nem érzékeli

(#44502) Pyttawrx válasza zoltan4263 (#44501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Del, f12?-re sem reagál? Amúgy kukába való ez a vacak. Szóval nem tudja letiltani. Valamire reagálnia kell. a windows bejön amúgy, vagy hol tart a dolog?

(#44503) zoltan4263 válasza Pyttawrx (#44502) üzenetére


zoltan4263
csendes tag

A f12-re semmi, addig jön be a windows hogy a jelsztót kéri, mivel a jelszót elfelejtették ezért innen tovább nem bootol mert nincs érvényes jelszó.Tudom én hogy vacak gép, biztos facebookra használták

(#44504) Pyttawrx válasza zoltan4263 (#44503) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, akkor most amikor a win jelszónál vagy, akkor, ott tudod űjra indítani, és nyomd közben a shift gombot. utána onnan valami uefi firmware vagy milyen lehtőség lesz, azzal be tudsz lépni a biosba. (Elméletileg)

(#44505) zoltan4263 válasza Pyttawrx (#44504) üzenetére


zoltan4263
csendes tag

Oké rendben köszönöm most már van bios kiválasztási funkció usb -re rufus-sal tettem windows 10 de nem akar be bootolni róla , a pendriver jó mert másik gép bootol róla
Valami hülye kiválaszztási funkció van neki de nem tudom hol tudom kiválasztani hogy usb -ről bootlojon be

(#44506) Pyttawrx válasza zoltan4263 (#44505) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

uefi vagy legacy a pendriver?

(#44507) rizso válasza ricsi99 (#44498) üzenetére


rizso
addikt

Asus UX582 :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#44508) ricsi99 válasza zoltan4263 (#44499) üzenetére


ricsi99
addikt

Az a gép a mélytorkos kategória.
el ne ronsd a windowst/biost rajta ,mert az életben nem telepítesz rá másikat.
Az egy arm -os csoda... mintha egy tabletrül futtatnád a wint + hozzávágtak billt-meg kijelzőt
A cpu alattt van rajta a flash abban van a uefi +rendszer.
Nekem úgy sikerült életre kellteni ,hogy leoperáltam róla a flash ic-t és külső íróval tettem vissza a rendszert
Ha nem töröltél mindent akkor a rendszervisszyűllítást erőltetném

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44509) ricsi99 válasza rizso (#44507) üzenetére


ricsi99
addikt

Azzal a tb-dp port átalakítóval működni kell...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44510) zoltan4263 válasza Pyttawrx (#44506) üzenetére


zoltan4263
csendes tag

Hát most megfogtál , nem tudom, ezt hogyan tudhatom meg ?

(#44511) zoltan4263 válasza ricsi99 (#44508) üzenetére


zoltan4263
csendes tag

Csinálnék én rendszer vissza állitást csak nincs miről :(

(#44512) zoltan4263 válasza ricsi99 (#44509) üzenetére


zoltan4263
csendes tag

nem ismerem az mi td-dp port átalakitó ?

(#44513) ricsi99 válasza zoltan4263 (#44512) üzenetére


ricsi99
addikt

Thunderbolt-ról displaport vagy egyébb ,a hdmi-t hanyagold az nem az nvidia erőssége

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44514) zoltan4263


zoltan4263
csendes tag

en_win10_aio_15in1_1607_x32_dvd.iso ezt rufus-sal megirtam usb és sikerült ujra telepitenem

(#44515) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a véleményetek, hogy mit tudnék tenni vele, ha "lassú" a WiFi a notebook-on. 500Mbps vodafone net van itthon a gyári connect box-al, telefonon át is jön stabilan olyan 450+Mbps (iPhone 11), viszont a gépemen alig megy 250 köré, pedig ez se egy rossz gép.

ThinkPad T14 gen2, i7, 512ssd, 16gb ram,

Intel® Wi-Fi 6E AX210 van benne, ami elvileg WiFi 6 2.4gbps meg mittudomén, de mégse jön át több. A legfrisebb driver van fent a lenovo oldaláról. (22.60.0.6)

A router-en csak az 5ghz wifi megy, de mivel a telefon simán viszi a közel 500-at, kétlem hogy az lenne a szűk keresztmetszet.

Köszi,

Ákos

(#44516) ricsi99 válasza zoltan4263 (#44514) üzenetére


ricsi99
addikt

Kösz a tippet...ezt elmentem ,ha legközelebb megátkoz a sors egy ilyennel akkor kipróbálom.
:R :R :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44517) ricsi99 válasza SFAkos (#44515) üzenetére


ricsi99
addikt

Én így állnák neki a hibakeresésnek.
1.) egy pen drive-ről telpítés nélkül futtatható linux -al is megnézném
Ha ott jó akkor a win-t kell megerőszakolni
Ha ott is lassú akkor egy usb-s külső wifiel is tennék egy próbát ...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44518) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

adott egy szép kort megélt, szüleim által használt Lenovo T61, ami a tegnapi napon úgy tűnik, beadta az unalmast...de remélhetőleg csak tetszhalott állapotban van :)

tehát tegnap fogta magát és kikapcsolt a gép, majd amikor újra vissza akartam kapcsolni, felvillantak a ledek és egyből el is aludt minden. azt fontos tudni, hogy egy kvázi halott aksival volt használva már évek óta a gép, tehát nagyjából 30 másodpercet bírt, ha nem kapott tápot. ebből kiindulva első dolgom volt, hogy kivettem az aksit és így is próbáltam bekapcsolni, azonban ugyanezt tapasztaltam. mostanra pedig nem csinál semmit, ha rádugom a tápot, se ledek se semmi.

van hozzá egy dokk, amit sosem használtunk, adták hozzá ajándékba és ott porosodott magának. ha ebbe bedugom a tápkábelt, akkor azon világít valami led. ami persze még nem zárja ki, hogy a tápkábellel van probléma.

szerintetek mi lehet a gond? sajnos nincs tapasztalatom ezzel a típussal, így tanácstalan vagyok.

köszi előre is!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#44519) Tim82 válasza bepken (#44518) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nvidia GPU-s T61?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44520) bepken válasza Tim82 (#44519) üzenetére


bepken
veterán

pontosan!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#44521) Tim82 válasza bepken (#44520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor valószínűleg szerencsétek volt, hogy nem előbb patkolt el.

Itt olvasgass: [link]

TL;DR: szériahiba (nem csak T61-et érint, hanem kábé az összes hasonló (G8* alapú) Nvidia mobil GPU-val szerelt notit kisebb-nagyobb mértékben), érdemben nem javítható, Inteles alaplapra érdemes cserélni, ha amúgy magát a gépet még használnátok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44522) bepken válasza Tim82 (#44521) üzenetére


bepken
veterán

bakker, hát ez rossz hír :( valószínűleg így marad akkor sajnos...vagy még meglátom. van szerencsére másik laptop, amit tudnak használni, de reméltem azért, hogy viszonylag könnyedén megmenthető.

valahol viszont úgy érzem, irreális elvárás, hogy ilyen könnyen összeszedje magát. tényleg le a kalappal előtte, nagyon sok évet lehúzott és kapta is keményen az ívet szegény :DDD

köszi az infókat! :R még futok azért egy kört annál az ismerősnél, akitől anno vettem, hátha van valami bontott alkatrész nála.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#44523) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Van itt egy 2010-es múmia MSI cx620 notebook. i5, ati 5470, switchable graphic, win10 x64 21h2.
Az a nyűgje, hogy ha elküldöm aludni, visszatérve fekete képernyő fogad és csak force resettel látok képet rajta újra. Nem kékhalálozik (azt a régi i3-sal csinálta), szüttyög a háttérben, értesítések érkeznek, az esménynapló csak a resetet jegyzi. Valószínűleg az intel driverrel (vagy vga-val) van valami, mert ha biosból letiltom azt ("peg only for winxp"), akkor csak az ati látszódik és alszik-kel a gép zokszó nélkül.
Ezzel még kibékülnék - lévén inkább asztali környezetben használatos a gép - de így meg nem lehet fényerőt állítani rajta és közepes erősségen állt be (hiába hagytam teljesen). Nem csak hogy a gyorsgombokkal, de még az energiabeállításoknál sem. A 2010-es W7x64 drivereket nem tudom megetetni a winnel (eszköz nem indítható el). Se az ati, sem az igp driverét, hasztalan a W7 komp.-mód.
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni mik a lehetőségek.

(#44524) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek kellene segítség, a gyerekek laptopjára kellene valami szülői felügyeletes dolog, hogy a játékokat le tudják tiltani illetve engedélyezni, ha megérdemlik.
Erre tud-e valaki valami jól bevált és egyszerű megoldást? (a laptop páncélszekrénybe zárását már említettem, az nem tetszett)

Előre is köszönöm!

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#44525) ricsi99


ricsi99
addikt

Inteles igp driver a ludas
Hasonlót én is szívtam, csak ott a frissités után letöltött driver minimumra tette a fényerőt..
Valami registry matatás után a fényerő beállt maxra azt hiszem ez volt ,de nem biztos

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44526) ricsi99 válasza bepken (#44522) üzenetére


ricsi99
addikt

Alaplapcsere..
Vagy ha van jó műszerész haverod akkor ez alapján ,meg lehet próbálni kikapcsolni a vga-t
Vagy egy "reflow" .. ha épp akad egy bga-zó gépe is :D

Ha nincs ilyen haver akkor vegyél csájnából egy lapot ,itthon többe kerülne megcsináltatni... mint venni egy újat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44527) Pyttawrx válasza bepken (#44522) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bár kevés az esély, de egy próbát megérhet. Bios reset, pont a napokban jártam így egy fiatalabb géppel. kékhalál, majd semmi életjel. azóta is tökéletes. Nyilván ismétlem kevés az esély, de a leggazdaságosabb próba. :D

(#44528) Kekmen válasza Pyttawrx (#44527) üzenetére


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

Nem egészen ideillő lesz a kérdésem, tehát ha valaki a megfelelő topikba irányít már azt is megköszönöm.
Ki foglalkozik (cég, magánember) laptop billentyűzet magyarítással? Nem matricázásra gondolok, hanem komplett újrafestésre, ami át is világít. Már több alkalommal west fórumtárs csinált ilyet, de ő már nagyon régen nem lépett be, nem elérhető.
Jöhet privátban is, ha valaki ismer ilyet.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44529) tomchy válasza Kekmen (#44528) üzenetére


tomchy
tag

Követem! :)

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#44530) ricsi99 válasza tomchy (#44529) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem is jó lenne az öreg g15-ösömhöz :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44531) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Gyors kérdés. Ha 144Hz helyett 60Hz-re állítom a képernyő frissítési frekvenciát, azzal bármennyit kímélem a videókártyát vagy az akkufogyasztásra lehet hatással?
És legyetek kedvesek kíméljetek meg az olyan válaszoktól, hogy minek állítom, meg úgy rosszabb stb.
Szakmai válasz érdekelne.

(#44532) SeniorTilla válasza rothfb (#44531) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elvileg lehet energiát spórolni vele. Sok mindentől függ ez, a leírt információid nem elégségesek. Méret, fényerő (panelé és a kihasznált), felhasználás módja? Fehér vagy fekete a kép nagy részben, sok a mozgás vagy kevés, stb-stb.

Mérd meg, és tisztán fogod látni.

Vagy keress rá neten a panel specifikációjára, hátha abból kiderül.

Ha a kérdés nem is maradéktalanul, de remélem a válasz szakmai volt. :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44533) ricsi99 válasza rothfb (#44531) üzenetére


ricsi99
addikt

Buta példát mondok :
Ha pl be van kapcsolva a Vsync (szinkronizáció) az adatt játékban
akkor egy adott felbontás mellet 1 másodperc alatt 144 kockát rajzol ki a gpu
Vagy
akkor egy adott felbontás mellet 1 másodperc alatt 60 kockát rajzol ki a gpu

Igy is csökkentheted a fogyasztást

Ezt inkább csak játékok alatt mérhető
Én az Msi-Afterburner-t ajánlom e célra
Ez egy vga tunigoló program főképp de tud valós kijelzést is adni a rendszered terheléséről is.

Puding próbája az evés... javaslom tedd fel ,állisd be hogy lásd a vga-d terhelését és próbálgasd a beállításokat ,hogy kevesebb hz-n mennyire romlik számodra a kép vagy a vga terhelés mennyire változik

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44534) rothfb válasza SeniorTilla (#44532) üzenetére


rothfb
veterán

Sima átlagos netezés, youtube, átlag felhasználás, a fényerő 70% körülire állítva. 17,3 colos kijelző. Asus tuf gaming laptop. Játék nem lesz. Ha mégis, majd visszaállítom 144Hz-re. Igazából a videókártya (Intel), a kijelző és a akksi (fogyasztás) kímélése szempontjából tettem fel a kérdést.

(#44535) rothfb válasza ricsi99 (#44533) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a progi működik Asus Tuf Gaming notival is vajon? Lehet akkor megnézem.

(#44536) ricsi99 válasza rothfb (#44535) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem eddig mindennel működött de várom a visszajelzésed....
Intel igp amivel annyira nem akart ,de attól a 2d-s képen kívűl mást nem is vártam :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44537) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lenovo Z70-80, Win 10
Egyszer feltűnt, hogy nyögvenyelősen megy a gép. A gépházban az energiagazdálkodás speciális beállításainál a processzor energiagazdálkodásánál a minimális processzorteljesítményt beállítottam 100%-ra, onnantól ment gyorsabban. Viszont egy ideje megint az van hogy max 0,99 GHz-en megy a 2,2 GHz-es proci, viszont bármit állítok, nem megy gyorsabban és ezt érezni is a teljesítményén. Mitől van ez, mit kéne állítanom hogy gyorsabban üzemeljen a proci?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44538) tomchy válasza Winner_hun (#44537) üzenetére


tomchy
tag

A hűtéssel minden rendben?

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#44539) Winner_hun válasza tomchy (#44538) üzenetére


Winner_hun
félisten

Terhelésnél feljebb megy a ventilátor de hőmérsékletet nem néztem. Na mindjárt...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44540) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy Navon Loop 360 netbookot, a problémája az volt, hogy nem bootolt be (X:\windows\system32\logfiles\Srt\SrtTrail.txt error). Végigmentem a metódusokon, viszont a 32 GB tárhely kevés volt mindent kipróbálni, így mivel nem volt rajta semmi, tettem fel inkább egy friss Win 10 Home 64 bitet.
Minden rendben ment, minden működik, kivéve az érintőképernyő. A Win 10 nem tett fel valószínűleg hozzá drivert, a honlapjukon kb. 2 GB-nyi drivert találtam tömörítve, amit kibontva nem tudok megnyitni, mert nincs benne semmilyen setup.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#44541) ricsi99 válasza SkiDev (#44540) üzenetére


ricsi99
addikt

Emlékeim szerint a tapis kijelző már a win10 telpítőben működik... lehet hw hiba is nem?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44542) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44541) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, nem megy. Legalább is nem szokott. 😂

(#44543) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44542) üzenetére


ricsi99
addikt

Nálam valami hp járt utoljára azt tapipadról telepítettem ,igaz ott már a bios-ban is ment

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44544) Kekmen válasza SkiDev (#44540) üzenetére


Kekmen
senior tag

Setup nélkül az eszközkezelőből tudsz illesztőprogramot telepíteni. Kiválasztod a részegységet, duplakatt, illesztőprogram fül, illesztőprogram frissítése és keresés a számítógépen. Kitallózod a kicsomagolt mappát, ami letöltöttél és keresés. Jó eséllyel benne van a driver és frissíti magát.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44545) SkiDev válasza ricsi99 (#44541) üzenetére


SkiDev
senior tag

Ismerős szerint a hiba előtt még működött. Eléggé pech lenne, ha pont most ment volna ki belőle.

Kekmen: Próbáltam a HID eszközökkel. Automatikusan is és manuálisan az útvonalat kiválasztva frissítettem, de azt írta, hogy a legfrissebb van fent. Annak ellenére, hogy 2006-osak. Ezek vannak a listában:

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#44546) SkiDev válasza SkiDev (#44545) üzenetére


SkiDev
senior tag

Közben sikerült megoldani. :)
Amiket fotóztam ismeretlen eszközökre ráküldtem ugyanezzel a módszerrel a teljes driver listát, aztán véletlenül az egyik pont az érintővezérlő volt. :D
Szóval most ami felkiáltójeles volt az már mind lefrissítve. Az érintő működik, igaz eléggé nyúlósan görget, de az lehet ilyen volt. Azonban kattintani legalább jól lehet vele.
mod: Csak az eszközkezelőben nyúlós a görgetés, honlapokon és a többi felületen fluid. :)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#44547) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44543) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de várjál, vagy én értettelek félre, vagy 2 félét írsz de egyre gondolsz. :)
tapipadról.. (ez nálam a touchpad)
tapis kijelző (ez nálam az érintőképernyő)
a kérdező is érintőképernyőt írt és én is az érintőképernyőre gondoltam, nem a tapipad-re

(#44548) Winner_hun válasza tomchy (#44538) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pár napja nézte öcsém is, neki se ment feljebb. Lehet csak a leállítás / újraindítás kellett hozzá? Feltettem programot ami nézi a hőmérsékletet és prime95-öt nyomtam neki. Végig 2,59 GHz-en ment, 72 fok volt a maximum. Ment vagy 2 órát. A ventilátor nem visított, csak tette a dolgát - úgy gondolom a hűtéssel nincs gond és most véletlen a gép teljesítményével sem. Ha ismét belassul akkor jelentkezek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44549) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44547) üzenetére


ricsi99
addikt

Bocsi
A kijelzőre gondoltam... de én hp notin néztem.. ott ment már a biosban is
mondjuk nem egy ócskavas volt ...,de mind1 megoldódott a srác problémája
nekem tanulság ,hogy van ilyen is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44550) SeniorTilla válasza rothfb (#44534) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem is 144Hz-es gépem van, HP Omen 17. Volt már 300Hz-es is. Hétköznapi felhasználásnál a frissítési freki miatt a görgetésnél, finom mozgásoknál látni a különbséget, egyébként nem nagyon. Az integrált VGA lesz az utolsó, ami elromlik, az első a dedikált lesz. Az akkunak meg ez a pár watt nem oszt nem szoroz, néhány év múlva el fog öregedni így is-úgy is, mert a lényeges terhelést máshonnan kapja.

Egy 17-es gaming gépnél egyébként nincs sok értelme ilyen úton energiát spórolni, mert eleve a gép egy energiafaló szerkezet, ezeket arra tervezik, hogy brutál teljesítmény tudjon, az akkuidő senkit nem érdekel. Tudom, hogy ezt a választ nem kérted, de akkor is ez a helyzet. 300 lóerős autót sem azért vesz az ember, hogy a fogyasztást nézze és spóroljon. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.