Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) ricsi99 válasza lajosx (#44150) üzenetére


ricsi99
addikt

Ilyesmit tettél fel?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44152) lajosx válasza ricsi99 (#44151) üzenetére


lajosx
őstag

Ez nem rémlik, szerintem ilyet nem telepitettem, de akkor utána nézek a manuális telepitésnél, mert automatán volt, gondoltam az felrak mindent amire szükség lehet. :R

(#44153) SeniorTilla válasza lajosx (#44150) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Először is tedd fel a gyári VGA drivert, az alap, hogy menjen a fényerő állítás. Aztán a hotkey kezelő programot, és ha automatán nem települ, akkor manuálisan a hozzá való szoftverkörnyezetet. Régebbi HP Elitebookoknál pl. nem teszi fel a win10 update ezt magától, nem is megy a fényerő állítása.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44154) ricsi99 válasza lajosx (#44152) üzenetére


ricsi99
addikt

A win automatikus telepítés az ilyen....
Mindenki máshogy telepít.
Én pl leszedegetem a gyári cuccokat ,feltelpítem a wint és ha minden 100-as csak akkor engedem a netre ki win-t frissitgetni.
Először ellenőrízd ,hogy a win beállitásoknál manuális a csuszka huzogatásánál változik e a fényerő... igy kontrollálhatod ,hogy a driverezés jó... utánna kezdj el a segédprogramokkal vesződni...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44155) lajosx válasza ricsi99 (#44154) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen ki is próbálom, most kerültem gép közelbe. Neked is köszönöm SeniorTilla :R

(#44156) lajosx válasza lajosx (#44155) üzenetére


lajosx
őstag

Közben mégnéztem, és sehol sem tudom a fényerőt állítani. Akkor a vga driver nem jó? Egy UHD620 van benne ha rámegyek azt irja a legfrissebb driver van fent.

(#44157) Top cat válasza lajosx (#44156) üzenetére


Top cat
őstag

Kérdezd meg a lapos topikjában is.

Én is jártam már úgy, hogy a saját gyári driver-el nem ment a fényerő állítás, egy Samsungon. Végül egy orosz fórumon találtam hozzá valót.

(#44158) lajosx válasza Top cat (#44157) üzenetére


lajosx
őstag

Rendben, köszönöm. Elvileg minden fenn van még sem jó🤷

(#44159) I02S3F válasza Pyttawrx (#44138) üzenetére


I02S3F
őstag

Úgy is mondhatnám, hogy meg kell dolgozni a pénzért :).

(#44160) Pyttawrx válasza I02S3F (#44159) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez esetben ez nem erről szól. Ha ezen túlléptél, akkor esetleg valami ötleted is lehetne. :)

(#44161) Pyttawrx válasza lajosx (#44158) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Netframe keretrendszer? Vga driver, chipset, hotkey? Ezek ha fent vannak mennie kell. Biosba hogy van beállítva? Fn + funkció gombok?

(#44162) I02S3F válasza Pyttawrx (#44160) üzenetére


I02S3F
őstag

Én például írnék a Levono-nak. Leírnám neki ezt a problémát!

(#44163) Kbali válasza lajosx (#44158) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan eredeti benne a kijelző, nem volt cserélve?

(#44164) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Általános kérdésem lenne:
Egy Intel Pentium Gold 4415Y mennyire elég általános felhasználásra passzív hűtve? Általános irodai munka, böngészés, tartalomfogyasztás lenne a use case. Jelenleg egy 11" es macbook airem van, ami abszolút megfelel a fenti feladatokra, de valahogy megkívántam egy surface-t a microsoft-tól, és napok óta agyalok. Redditen van aki azt írja hogy a fenti proci kevés még böngészéshez is, de van aki azt mondja hogy még light gamingre is megfelel. Szerintetek?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#44165) Pyttawrx válasza hszilard666 (#44164) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, aki azt mondja, hogy elg játékra nnak kívánom, hogy a következő gamer gépébe ez a proci legyen.... :D Nyilván nem lesz ilyen, mert a gamer kategóri az nem ez. Persze van aki a pasziánszt érti ezalatt, akkor igaza van. :D
Szóval a kérdésedre is válaszolva, igen gyenge lesz ez a cpu, arra, amire írtad. Szerintem engedd el.

(#44166) hszilard666 válasza Pyttawrx (#44165) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, köszi az infót! :R

Régebbi játékok, mondjuk egy Quake 3 Arena, vagy Unreal Tournament sem menne rajta? :D Youtube on van aki Skyrim-ozik ezzel a procival, szóval nagyon meg vagyok lepődve.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#44167) ricsi99 válasza hszilard666 (#44164) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem is engedd el.... lehet gpu gyorsítással nem akad rajta a hd video ,de szerintem csak szilícium pazarlás ilyet gyártani

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44168) Top cat válasza hszilard666 (#44166) üzenetére


Top cat
őstag

Ha az UT-n ezt a klasszikust érted, ez még egy fatengelyes procin is elmegy. :D

(#44169) Bomc


Bomc
aktív tag

Tökrement az akksi?, egyáltalán nem tölti
5 éves laptop
ASUS G751VY

(#44170) Kbali válasza Bomc (#44169) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akár az is lehet - töltő jó? Maga a gép működik, csak azt írja, hogy "csatlakoztatva nem töltődik"?

(#44171) hszilard666 válasza ricsi99 (#44167) üzenetére


hszilard666
veterán

Ennyire szemét? De akkor miért dobták piacra? Nem is értem.

Máshonnan közrlíteném meg a kérdést:
Macbook Air 2012 11" i5/4GB/256
vs
Surface Go 2018 4415Y/8GB/128 + Type Cover

Mindkettő opció 0HUF. Melyiket választanátok? A szoftveres difitől most tekintsünk el, mind2 OS megfelel nekem.

SeniorTilla:
Óbakker, pedig annyira tetszik a form factor :DDD

SeniorTilla:
Az air itt van a mancsaim közt, boldogan használom a fent említett feladatokra, nagyon boldog vagyok vele, még 16" es pro után is. :K Nem egy villám, de fillérekbe került és ahhoz képest meglepően jó! :K

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#44172) SeniorTilla válasza hszilard666 (#44166) üzenetére


SeniorTilla
veterán

SEMMI nem megy rajta

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44173) SeniorTilla válasza hszilard666 (#44171) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Őszinte leszek: egyiket sem :)

De ha ajándék a szolgáltatótól, akkor azt válaszd, amelyik többet ér a használt piacon és könnyebben eladható.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44174) Pyttawrx válasza hszilard666 (#44171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha csak ez a 2 én az air-re szavazok részemről.

(#44175) ricsi99 válasza SeniorTilla (#44173) üzenetére


ricsi99
addikt

+1 Alma... ott van optimizáció...win alatt elvérzik az a bontószökevény. S azért dobták piacra mert meleg levegővel működik hogy a vékony laposban órák hosszat bírja

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44176) hszilard666 válasza ricsi99 (#44175) üzenetére


hszilard666
veterán

Kész, meggyőztetek, köszönöm! Marad az air!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#44177) lajosx válasza Pyttawrx (#44161) üzenetére


lajosx
őstag

Elvileg minden driver fenn van, és meg sem lehet állítani sehol sem. Fn gombal sem megy. Kifogytam a lehetőségekből 🤷

Kbali

Úgy hiszem hogy igen , keveset használt újszerű gép. Továbbá mielött újra telepítettem a wint addig jó volt az a funkció is a gépen.

Köszönöm nektek :R

(#44178) Pyttawrx válasza lajosx (#44177) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tuti driver lesz pedig. :) Akár privátba küld már el a sn számot

(#44179) Bomc válasza Kbali (#44170) üzenetére


Bomc
aktív tag

Igen
És az a baj ki se lehet belőle szedni az akssit csak ha szétszedem a gépet
Ha igy bennemarad attól leszt valami baja?

(#44180) Pyttawrx válasza Bomc (#44179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kell lenni egy kis lyuknak a laptop alján, ami kilövi az akksit a kövi indításig. De igen jobb ha kiszeded

(#44181) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hajtogatható laptopoknál a zsanér mennyit bír?
Értem ez alatt, nem lesz hamar lötyögős, nem törik el hamar?
Tablet módban nem túl nagy a 14-es kijelző?
Csak lakásban /ágyban lenne használva.
Köszi.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#44182) SeniorTilla válasza Tex Murphy (#44181) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy rendes minőségű gépnél nincs gond a zsanérokkal. A 14" tabletnek nagy, még a 13,3 is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44183) Tex Murphy válasza SeniorTilla (#44182) üzenetére


Tex Murphy
tag

Köszönöm a gyors választ. :K
Még egy kérdés, 1366x768-as kijelző mennyire OK manapság?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#44184) bmwsanya1971


bmwsanya1971
újonc

Sziasztok,hol tudom beáraztatni a notimat,nem találom itt a fórumon.Köszi előre is.

Aki mindennel elégedett, s nem akarja a jót jobbra cserélni, az előbb-utóbb mindent elveszít.Üdv Sanya

(#44185) Mikulásbá válasza bmwsanya1971 (#44184) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#44186) bmwsanya1971 válasza Mikulásbá (#44185) üzenetére


bmwsanya1971
újonc

:R

Aki mindennel elégedett, s nem akarja a jót jobbra cserélni, az előbb-utóbb mindent elveszít.Üdv Sanya

(#44187) lajosx válasza Pyttawrx (#44178) üzenetére


lajosx
őstag

Írtam :R

(#44188) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Ez a csíkos kijelző minek a hibája? Ok, hogy kijelző, de maga a kijelző vagy kábel.... Mi?

[ Szerkesztve ]

(#44189) SeniorTilla válasza Soma01 (#44188) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez kijelző lesz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44190) Soma01 válasza SeniorTilla (#44189) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Tehát magát a kijelző panelt kell majd cserélni. Ugye?

(#44191) SeniorTilla válasza Soma01 (#44190) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen úgy tűnik

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44192) Pyttawrx válasza Soma01 (#44190) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! 99%, hogy LCD csere lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#44193) cigam


cigam
félisten

Az Asus AniMe matrix-hoz hasonló megoldás kapható külön? Olyasmire gondolok hogy rápattintom(ragasztom?) a laptop fedelére, és pl. egy USB-n keresztül kap tápot.
Kiállításokon nagy lenne a marketing ereje, de 800e-et csak ezért nem adnának ki.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44194) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Dell Latitude 5490 laptophoz szeretnék kis méretű töltőt és kábelt vásárolni itthon számlára.
Ha jól tudom minimum 65W kell neki. Amit én találtam:
Media-Tech MT6252 USB-C PD Smart hálózati töltő adapter
Van esetleg ennél jobb ajánlat ilyesmi árban? (pár ezer plusz esetleg beleférhet)
Ehhez milyen USB-C kábel ajánlott, ami átvisz ekkora delejt?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#44195) mickemoto


mickemoto
őstag

[link] Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. A mellékelt linkre feltöltöttem egy rövid videót amin a laptop indítása történik. Bekapcsoláskor felvillannak a ledek, a képernyő is felvillan egy másodpercre majd a nagy semmi következik. Ventit nem hallani. A wifi jelző led villog egyedül más semmi. Sem újraindítani sem semmit nem lehet vele csinálni, a wifi addig villog amíg az aksi le nem merül vagy ki nem veszem. Ssd-t, ramot néztem, nincs kimozdulva. Szellőzőt, belsejét kifújtam, nem poros. Valaki hozzáértőnek ötlete?

(#44196) ricsi99 válasza mickemoto (#44195) üzenetére


ricsi99
addikt

Első körben vga vagy bios hibára tippelnék
Mi a noti pontos tipusa?
A hűtö venti egy pillanatra sem mozdul meg?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44197) mickemoto válasza ricsi99 (#44196) üzenetére


mickemoto
őstag

Fujitsu lifebook e746 a laptop, asszem valami intel 5-ös szériás proci van benne integrált vga-val. Indításkor a venti felpörög egy másodpercre majd leáll. Amit még észrevettem az az hogy többszöri indítás próbálkozásból egyszer még a windows is elkezdett betölteni, felvillant a logo de utána hirtelen elsötétedés és semmi életjel.

(#44198) ricsi99 válasza mickemoto (#44197) üzenetére


ricsi99
addikt

Vga hiba kizárva , mivel ilyesmi nincs is benne
Bios-t is klilőném ha elindult a win.
Alaplapra tippelek.
Próbáld meg ,hogy amit lehet kiszedsz... ram /hdd /wifi kártya /dvd
Úgy nem fog bootolni az biztos ,de kiszürheted vele hogy ezek az egységek nem e zárlatosak...
ha igy is kikapcsol a gép akkor vagy alaplap csere ,vagy szervíz...
Mind2 megoldás hosszú idő és anyagilag fájdalmas....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44199) mickemoto válasza ricsi99 (#44198) üzenetére


mickemoto
őstag

Kipróbáltam úgy hogy ssd-t kivettem, uganaz a szitu. Akksit +ssd-t kivettem, szintén ugyan az. Optikai meghajtó nincs benne egyébként se. Akksit+ ssd-t+ ram-ot kivéve viszont a venti sem pörög fel, nem tudom ez jelent-e valamit. Wifit nem tudom hol van benne, nem szedtem szét a gépet így azt nem vettem ki. Van itthon egy hdd is, azt is kipróbáltam vele de semmi változás. Amit még nem írtam az az hogy hogyan kezdődött a probléma. Működés közben egyszer csak elsötétült a képernyő és csak a wifi jelző led villogott. Egyébként ha töltőre csatlakoztatom a gépet akkor tölt.

[ Szerkesztve ]

(#44200) ricsi99 válasza mickemoto (#44199) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem hosszú szervíz-időt...
alaplap javítással kevés helyen foglalkoznak + külföldi beszerés mert a jól teljesítő országunkban nem forgalmaznak ilyen alkatrészeket

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.