Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39601) Top cat válasza EmberXY (#39600) üzenetére


Top cat
őstag

A Sólyom Hungarian Airways-nek van. Biztos annak a tesztrepülését hallja. ;]

(#39602) EmberXY válasza Top cat (#39601) üzenetére


EmberXY
addikt

Bizonyára. ;]

Up the Irons!

(#39603) JoolsNOS válasza EmberXY (#39600) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jó áron valaki megvette a leselejtezett concordokat. :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#39604) philoxenia válasza EmberXY (#39593) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyugodj meg, tudom mit beszélek. A vizsgálatról még nem tudok semmit. De igen, ha eléggé felgyorsul valami egy lejtőn, simán legurul az aljára...
Repülőkről:
Anno a kunmadarasi reptér gyakorlórepüléseinek irányában laktam. Naponta igen-igen sok hangrobbanást hallhattam, mert a hangsebességet nagyjából felettünk érték el. Az orosz pilóták meg nem repültek túl magasan... Néha előfordult, hogy láttuk a pilótát a vezetőfülkében... Az ablakok ajtók mindig beleremegtek.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39605) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Suzuki SX4 S-Cross (2020-as) Navigációs szoftverét valaki tudja hogyan kell Updatelni?
Eredeti SD kártya van (Márka képviselet adta)
Hivatalos helyen sem tudtak segíteni ebben.

Ha valaki tud segíteni, azt előre köszönöm! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39606) Viktor0610 válasza MaxxDamage (#39605) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, van valami szoftververziója, ha azt leírod, talán könnyebb a help.

Samsung Galaxy A54

(#39607) MADcat válasza EmberXY (#39593) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Simán. Úgy ahogy mondod. Ha nincs levegő, nincs fékhatás. A RET fék meg csak mozdonyon van. De szerintem a Búváron az nincs.
Az elszabadult szerelvényt ilyenkor aláváltással, saruzással, vészhelyzetben, feléje küldött üres mozdonnyal siklasszák. Ha lehetőség van rá, földkúpnak terelik.
Ezt meg kellett volna rendesen fékezni kézifékkel és saruval. Valaki hibázott.
Nálunk a MÁV-nál az egyik legfontosabb dolog a megfékezés. Annak ellenőrzése.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#39608) MaxxDamage válasza Viktor0610 (#39606) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Meg fogom nézni :R
Frissítési szoftver ami kellene.
Maga a frissítés menete le van írva a könyvébe.
/SD kártyára kellene a megfelelő frissítési "fájl" és azután már menne/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39609) Top cat válasza MADcat (#39607) üzenetére


Top cat
őstag

" szerintem a Búváron az nincs. " Kérdezd meg w.miki kollégátokat. ;]

Sejtem miért hívjátok búvárnak. :D

(#39610) MaxxDamage válasza Viktor0610 (#39606) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem találtam szoftver verziót.
Ilyesmit találtam neten [link]

SD kártya amit még kaptam hozzá az ez:

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39611) EmberXY válasza philoxenia (#39604) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyugodt vagyok. ;]

Azt elhiszem, hogy az orosz pilóták szartak mindenre, de manapság már nem sok orosz pilóta repked felettünk, és azt nem hiszem, hogy csak úgy átlépné bárki kénye-kedve szerint a hangsebességet, és erre szabály is van, ( link).

"A hangrobbanás káros hatásainak elkerülése céljából a hangsebességet csak külön jogszabályban meghatározott légtérben és magasságban szabad átlépni."

MADcat: ha ez az igazság, akkor elfogadom, de akkor is fura, hogy valami, ami ráadásul nagyon nehéz, 25 km-t guruljon önmagától, ez a legprecízebben kialakított körülményeket igényel még lejtőn is, lehet, hogy túl szkeptikus vagyok, vagy csak hazánkban ilyen precizitással nem nagyon találkozni... :D

Up the Irons!

(#39612) MADcat válasza EmberXY (#39611) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nagyon könnyen meg tud indulni bármi a síneken. Ez tapasztalat. Megállítani annál cirkuszosabb sajnos.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#39613) Eastman válasza MADcat (#39607) üzenetére


Eastman
őstag

Ez jó film volt, kétszer is megnéztem. Nyilván - szakmai szemmel - hülyeség a fele.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39614) MaxxDamage válasza Eastman (#39613) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendező is jó! ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39615) Viktor0610 válasza MaxxDamage (#39610) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáltam keresni, de ezen kívül én sem találtam mást. :(

Samsung Galaxy A54

(#39616) MaxxDamage válasza Viktor0610 (#39615) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nincs semmi és szerintem nem is tálalunk külön (Update) "szoftvert" ami nekem kellene.
Azért köszi! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39617) fess válasza MaxxDamage (#39610) üzenetére


fess
őstag

A Navigációt a kártya tartalmazza, ha új a kártya, akkor már friss térképpel rendelkezik.
A fejegységhez pedig [link] innen kell letölteni a legfrissebbet, rámásolni egy fat32-re formázott pendrive-ra, bedugni, ráadni a gyújtást. A frissítés automatikusan végigfut, ha jól emlékszem 10-15 perc volt.

(#39618) MaxxDamage válasza fess (#39617) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Az SD kártya amit a Suzukinál adtak, ezt tartalmazza:

Ez "gyári" SD kártya, így hagyom ahogy van, másik kártyára teszem fel a 686 MB+ fájlt (1890 verzió)
Azt a .ZIP fájlt hogyan kell a kártyára másolni? (tartalmát kicsomagolva, vagy mehet fel .ZIP -be ahogy leszedtem?)
USB Pendrivera (ami FAT32) is lehet, vagy csak SD kártyára? (eszköz könyve az SD kártyát említi)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39619) philoxenia válasza EmberXY (#39611) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39620) EmberXY válasza philoxenia (#39619) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha valami, akkor az informatikai háttér nem sokat változott... :D [link]

Up the Irons!

(#39621) donmackó válasza MADcat (#39607) üzenetére


donmackó
őstag

Ez nem úgy működik mint a máv-os gépek? Ha nincs levegő akkor a fék befog? A levegő nem a feloldásához kell?

Release the cable hounds!

(#39622) MADcat válasza donmackó (#39621) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A fékrendszer a fővezetékben bekövetkezett levegőveszteség hatására fog be. Ez a westinghouse önműködő fékrendszer. Viszont ahhoz kell levegő, hogy a fékhenger működjön. Tehát ha teljesen kilevegesődik a rendszer, azt a szerelvényt csak a tuskók vagy a kézifékek fogják meg.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#39623) krizmo_


krizmo_
addikt

Másnál is lehaltak a Google cuccai :F

(#39624) Viktor0610 válasza krizmo_ (#39623) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kicsit konkretizálhattad volna, mi nem működik. ;]
Nálam minden OK az általam kipróbált Google szolgáltatásokkal.

Samsung Galaxy A54

(#39625) krizmo_ válasza Viktor0610 (#39624) üzenetére


krizmo_
addikt

Akinél gond van tudja mire gondolok. ;)
A sima Google keresés se megy... Lehet akkor nálunk lesz a hiba...
Egyébként, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#39626) krizmo_ válasza krizmo_ (#39623) üzenetére


krizmo_
addikt

Megoldódott...

(#39627) MADcat válasza krizmo_ (#39626) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Rágugliztál a megoldásra? :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#39628) BiP válasza MADcat (#39627) üzenetére


BiP
nagyúr

Távoli eléréssel frissítette a router firmware-jét.
Ha már a másik nagy amcsi adathalásznál működött :)

(#39629) krizmo_ válasza MADcat (#39627) üzenetére


krizmo_
addikt

:DDD Bizony, én akkor is tudom használni, ha nem működik... #hackergirl ;)

#39628 BiP
:D Pi-hole gondok vannak...

[ Szerkesztve ]

(#39630) Viktor0610 válasza MADcat (#39627) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ráduck2gózott.
A ráguglizott sokkal jobban hangzik. 🤔🤣

Samsung Galaxy A54

(#39631) fess válasza MaxxDamage (#39618) üzenetére


fess
őstag

azt ne kártyára hanem pendrive-ra másold, mert az usb dugaljba kell bedugni
navi-t facebookon is árulnak frisset, ha a jövőben is frissíteni akarod, érdemes ott rákeresni

[ Szerkesztve ]

(#39632) MaxxDamage válasza fess (#39631) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közben a megfelelő topikban is már segítettek és úgy néz ki helyben leszek és holnap remélem sikerrel járok.
Ezt amit te linkeltél nekem, az csak a Multimédiás Frissítés? Azt érdemes külön? /azt sehogy sem tudtam Updatelni/
/amit nekem ajánlottak/megosztottak az 3.5GB körüli méret.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39633) Ispy válasza krizmo_ (#39629) üzenetére


Ispy
veterán

Vald be, hogy megbingelted. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39634) fess válasza MaxxDamage (#39632) üzenetére


fess
őstag

én frissítettem, nagy különbséget nem vettem észre

(#39635) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ideiglenesen raktam össze egy 60 wattos izzóval szerelt kis lámpát. A 220as kábeleket simán összeforrasztottam, leszigeteltem. Mennyire van esély hogy leolvad róla az ón? Eddig csak rc cuccokat forrasztottam, nem tudom szabad-e itt forrasztani... :U

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#39636) philoxenia válasza JoolsNOS (#39635) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem javasolt igazán a forrasztásos kötés 220V esetén, azzal max. javítani lehet a vezetőképességet. A sztenderd most az érvéghüvely wagóval, vagy a sorkapocs (csoki) . 60W esetén, ha egyébként is össze van tekerve és nem túl vékony a vezeték, esetleg. De inkább cseréld ki "ledes izzóra" ott sokkal kisebb áram folyik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39637) Inhouse válasza JoolsNOS (#39635) üzenetére


Inhouse
őstag

Valószínűleg a kisebb gáz a forrasztás, a szigetelőszalag a nagyobb, az hamarabb lemállhat róla és oda a szigetelés. Akkor inkább már zsugorcső. Illetve a forrasztásnál illik összecsavarni és azt forrasztani. Igazából egy 60W-os izzónál nehéz elképzelni azt, hogy bármi gondot okozna egy épkézláb forrasztott kötés.
Ha fém a lámpa és földeltként volt kialakítva, akkor az is legyen bekötve. Nem tudom mennyire ideiglenes, de a 60W-os izzó melegszik, arra ügyelni kell, hogy ne legyen a közelében olyan anyag, ami ezt nem viseli el.
Ha kapcsolós hosszabbítót használtok, főleg, ha az olcsóbb fajtából, akkor abban is van forrasztás, csak nem 60W megy keresztül rajta, hanem ráírják, hogy 230V 16A. :)
A fali kötéseknél már nem lehet forrasztásos. De visszamenőleg nem érvényes, úgyhogy párezer lakás/ház ezzel van szerelve, ha jól csinálták nincs ott baj. Rosszul meg lehet bármelyikkel szerelni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#39638) philoxenia válasza Inhouse (#39637) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van huszonéves szigetelőszalaggal szigetelt kötésem is. ;)
Hol van forrasztásos kötés a hosszabbítóban? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39639) Eastman válasza JoolsNOS (#39635) üzenetére


Eastman
őstag

Fázisceruzád van?

Mindig a foglalat talpi érintkezőjére kösd a fázist ! Az oldalérintkezőn a kék nulla legyen!

...mert izzócserénél érinthetővé válik az izzó vezetőanyagból készített fém menete, ami életveszélyes áramütést okozhat, ha a fázist fogod meg az égővel együtt. FONTOS.

A kapcsoló bekötésénél mindig a fázist (barna vagy fekete) szakítod meg !

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39640) pjen válasza philoxenia (#39636) üzenetére


pjen
félisten

Wagohoz nem kell érvéghüvely. Persze sodrott vezeték és nem csatos wago kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#39641) pjen válasza Eastman (#39639) üzenetére


pjen
félisten

Ezt egy villásdugós állólámpánál elég nehéz megoldani. Egyébként is nagyon vékony újadnak kell lenni, hogy meg tudd csinálni.

(#39642) philoxenia válasza pjen (#39640) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vezeték átmérőjétől is függ. Lámpáknál van annyira kis átmérőjű manapság, hogy simán kicsúszik a wagóból. Csak lestem mikor szereltem a ledpaneles világítótestjeimet, szigeteléssel együtt kb. 1mm az átmérő...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39643) Eastman válasza pjen (#39641) üzenetére


Eastman
őstag

Ez nem lehet vita tárgya, mert a villanyszerelés egyik alapszabálya. Jól tanulja meg, ha már laikusként nekivágott. Mindenki helyesen jegyezze meg!

Peace.

Az, hogy ki hogyan dugja be aztán a falicsatlakozóba az már a user felelőssége. Aki szereli, annak kötelessége életvédelmi szempontok szerint megfelelően kiviteleznie.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39644) philoxenia válasza Eastman (#39643) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komolyan mondod, hogy villásdugónál mindig keresel fázist és jelölve vannak a lápa dugóján a bekötések? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39645) Eastman válasza philoxenia (#39644) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

Viszont ha agyonvág valakit az áram, a villanyszerelő felelőssége, ha nem szakszerűen dolgozott.

Ma láthatod a sorsát a lámpának, amit összeszerelsz? Ki fogja használni pl. harminc év múlva?

(Két esetben vágtam már szét olyan hosszabbítót aminek egy-egy villásdugó volt a végein. Mindkétszer hagyatékfelszámoláskor, mindkét bácsi ügyeskedett otthon, aztán megöregedett és meghalt. Maradt utánuk az életveszélyes hosszabbító... Egyébként mindkét házba kisgyerekes egyedülálló nő költözött aztán. Révfülöp, Érd.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39646) pjen válasza Eastman (#39643) üzenetére


pjen
félisten

De, hogy oldod meg, példaul egy álló lámpánál. Ne is beszéljúnk a több 10000 panel lakásról ahol villásdugóval van csatlakoztatva a csillár. Persze az elv az szép és valóban úgy tanították nekem is.

(#39647) Eastman válasza pjen (#39646) üzenetére


Eastman
őstag

Nem neked kell megoldanod (ha nem vagy ott), neked jól kell összeszerelned. Ehhez adtam útmutatót a fórumtársnak.

Peace.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39648) philoxenia válasza Eastman (#39645) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyári hosszabbítónál nem lehet forrasztás. Csinálni bármilyet lehet, az teljesen más, akár csirizzel is ragaszthatsz házilag bármit...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39649) philoxenia válasza Eastman (#39647) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem lehet "jól" összeszerelni, mivel bármikor bedugható fordítva. Izzócserénél eleve ki kell húzni a dugaljból, akkor meg mindegy...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39650) Eastman válasza philoxenia (#39649) üzenetére


Eastman
őstag

OK, bocs, én leírtam.

Jó, ha vitatkozunk róla, mert így megjegyzi mindenki akit felidegesítek vele. :)

Love, peace and R&R!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.