Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40751) mephi666


mephi666
nagyúr

pff ez a posta... amilyen ritkán esz oda kényszerből a fene, mindig azt veszem észre, hogy ezek egyre jobban visszafejlődnek... még néhány év és eljutunk újra a postagalambokig :DDD

- kb 10 éve mindent kihozott a postás, ami befért a batyujába (akár teásdoboz formájú csomagot, vagy dvd tokot is) ...változtattak és már csak levelet hordanak házhoz
- kicsit később is még az volt a rend, hogy belvárosból kihozták a cuccot, nem voltál otthon, értesítő, aznap késődélután átvehetted a területi kispostán... variáltak: kihozza a postás a központból a cuccot, visszaviszi a központba és csak másnap veheted át a helyi kispostán :U nesze neked felesleges logisztikázás
- pár éve ajánlott cuccot átvehettél személyi igazolvánnyal meg lakcímkártyával... ma megyek postára, nincs nálam az értesítő: így nem tudják kiadni, mert nem tudja előkeresni :U nem akartam beszólni a kisasszonynak, de néhány éve még tudták, most meg már nem?
+1: dobtak be értesítőt 1 hete, hogy x postára menjek utalványért... csodálkoztam is, hogy miért pont oda? soha nem ott kell átvennünk semmit (biztos variáltak a körzethatárokon) ...odamegyek, várok 10 percet... keresi a nő... "ja, ezt nem is itt kell átvenni, hanem a másik (megszokott) postán" :W :DDD ...utalvány: józan paraszti ésszel gondolkozva miért is csak az adott fiókban tudják kifizetni? simán megtehetnék bármelyikben: van ennyi készpénzük, rendszerben meg le lehet kezelni, hogy átvettem :U

ezek a postánál a vezetőségben szerintem masszívan isznak és/vagy cuccoznak, mert komolyan, mintha nem előre haladnának :D ...pedig viktor is megmondta, hogy magyarország előre megy

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40752) pjen válasza mephi666 (#40751) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ne bán :) tsd a postást.10 éve egy táskával járt, esetleg kettővel. most még nálunk a kert városban is egy teher biciklivel kézbesít, annyi a reklám és politikai töltetű küldemény

(#40753) mephi666 válasza pjen (#40752) üzenetére


mephi666
nagyúr

dehogy bántom a postást :) csak azt mondom, hogy egyre logikátlanabb a rendszer, amiben dolgozni kell nekik... pl ez, hogy felveszi biciklivel a sok cuccot a városközpontban, elhordja 3km-re, majd oda viszi vissza az át nem vett küldeményeket? ennek mi értelme van? miért nem teheti le visszafelé 1km-re a helyi kispostán, ahol a paraszt már aznap átveheti? ez totál hülyeség szerintem... főleg, hogy jól működött ez a rendszer, kényelmesebb volt mindenkinek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40754) BiP válasza mephi666 (#40751) üzenetére


BiP
nagyúr

pedig viktor is megmondta, hogy magyarország előre megy
Csak ugye közben fordítva ülünk a lovon. (minden értelemben)

Amúgy én még nem láttam olyat régen se, hogy értesítő után aznap át lehetett volna venni.
Most meg már ki se hozza, de attól még ugyanúgy holnaptól vehetem át. (nem értem, mit kell leleltározni nekik, amikor el se hagyta a postát a cucc)

[ Szerkesztve ]

(#40755) mephi666 válasza BiP (#40754) üzenetére


mephi666
nagyúr

Kb 10 éve itt így volt: hazaértem 3 után, ott volt az aznap bedobott értesítő és a kézbesítő került-fordult, lepakolta a helyi postán... ami 6ig van nyitva és 4-5körülre biztos leadta, felvehettem :K

Ui: ja, pár hete asszonynak hozott a postás ajánlott levelet, amit én nem vehettem át meghatalmazás hiányában... adott értesítőt, mehettünk érte másnaptól a postára :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40756) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Valakinek van bármi infoja arról, hogy mi ez a torokgyík, ami most terjed? Covid teszten negatív, nem is tűnik influenzának, a tünetek alapján inkább olyasmi, mint a streptococcus fertőzés csak duzzanat nélkül. Orrfolyás, köhögés, tojásfehérje szagú takony, vörös torok minimális fehér folttal. Nálunk bejárta az egész várost, de hallom, hogy BP-en is sokan elkapták. 1-2 hétig eltart.

Buliban hasznos! =]

(#40757) MADcat válasza inf3rno (#40756) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nemtom. De ezzel szívok én is. :W

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40758) BiP válasza inf3rno (#40756) üzenetére


BiP
nagyúr

Én a szünet alatt kaptam streptococcust, de nem ezt a fajtát. Arcom beduzzadt, vörös volt, lángolt, 38as láz. De se orrfolyás, se torkom nem fájt, nem köhögtem. 3 nap kórház,most itthon kúrálok még 1 hétig. Cserébe nem fertőző.

(#40759) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ezután jön majd az hányas-hasmenéses. Készüljetek.

Biztos ez is a fordított lónak köszönhető. ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40760) pjen


pjen
félisten

Üdv.Lehet nem ide tartozik,de hátha. Aegon kötelező biztim van, amelyben szerepel, hogy mindig az évszaknak megfelelő gumi van az autón. Ez mit jelent? Tegnap például reggel fagyott délután 17 fok. Ha balesetet okozok milyen gumi az elfogadott?

(#40761) Cs1csó válasza pjen (#40760) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kérdezd meg őket vagy olvasd át a szerződést elvileg kell benne lenni valami dátum utalásnak. Hiszen pl. május elseje már egyértelműen olyan időpont amikor már nyári guminak kellene fenn lenni de simán lehet pl olyan éjszaka amikor 5 fok Celsius alatt is lehet a hőmérséklet.

(#40762) inf3rno válasza MADcat (#40757) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már végigpróbáltam rá mindent, ami itthon van. A cink + D vitamin talán minimálisat dob az állapoton. A fokhagymával is mérsékelt sikereket értem el, de ehhez is 10 gerezd kellett. Az illóolajok közül a menta olaj, ami a legjobban kipucolja az orrot, a zsálya, kakukkfű szinte hatástalan. Teák közül a kamilla valamit enyhít a tüneteken. A Strepsils sem használt. Úgy kb. ennyi az eddigi tapasztalat. Enni érdemes, az is erősít valamennyit. A zsírosakat (pl sajt, hús) érdemesebb talán, mint a cukrosakat. Még a Solumium, amit esetleg megpróbálnék, de most nincs itthon, és mire megjönne, addigra talán el is múlik. A pálinka jöhet még szóba, meg még van levendula és ánizs olajom, amiket megpróbálok. Aztán nagyjából kifújt a házi patika. Gondolom valami komolyabb antibiotikum kellene rá.

Lassan érik amúgy, hogy vegyek valami hobbi PCR-t itthonra, akkor legalább nem kell az eü kegyeire bíznom magam, mert ott kb. ránézésre diagnosztizálnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40763) inf3rno válasza BiP (#40758) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#40764) pjen válasza Cs1csó (#40761) üzenetére


pjen
félisten

Neten kötöttem a szerződést és volt egy pont, hogy mindíg az évszaknak megfelelő gumit használok. Én balga bejelöltem, hiszen rendszeresen cserélem. De kis hazánkban nem előírás a téli és nyári gumi használata és csak ajánlásokat találtam. Ha most felrakom a nyárit aztán jönnek a májusi fagyok és reggel elindulok mínusz 3 fokban és balesetet okozok akkor én vagyok a hunyó, hiába van délután +25 fok.Szerintem ez inkább csak egy kibúvó.

(#40765) inf3rno válasza pjen (#40764) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van 4 évszakos gumi, aztán lefedtél mindent. Nekem is az lesz a következő. Nincs kedvem cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40766) Top cat válasza inf3rno (#40762) üzenetére


Top cat
őstag

A pálinka jöhet még szóba
Azzal kellet volna kezdeni. ;] Ha az nem segít akkor semmi. :D

(#40767) pjen válasza inf3rno (#40765) üzenetére


pjen
félisten

Igen, én is abban látom a megoldást. Csak nyáron rosszabb mint a nyári és télen rosszabb mint a téli.

(#40768) inf3rno válasza pjen (#40767) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerősöm már sok éve azzal jár az USA-ban, és náluk van -30°C is. Nekem ez elég meggyőző. Vannak amúgy tesztek róla, hogy melyiket érdemes venni, mert elég nagy a szórás. Azt hiszem a TotalCar szokott ilyet csinálni.

Buliban hasznos! =]

(#40769) inf3rno válasza Top cat (#40766) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen jogos. Igazából az mindig segít, mert a.) fájdalomcsillapító, b.) elfelejted a problémát. Egyedül akkor van gond, ha a probléma az alkoholizmus, mert akkor végtelen ciklusba kerül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40770) BiP válasza inf3rno (#40763) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi. A csúnya részen túl vagyok. Még egy hét antibiotikum, és talán vége.

(#40771) coco2 válasza inf3rno (#40756) üzenetére


coco2
őstag

Melyik városról van szó, hol laksz?

A streptococcus-nak van olyan fajtája, ami nem vicces egy kicsit sem. Potenciálisan emberevő baktérium.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40772) inf3rno válasza coco2 (#40771) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Veszprém megye, de BP-ről is írják, hogy ugyanez van. A lényeg szerintem is, hogy mind meghalunk! ;]

Nekem valamit javult tegnap óta. Vagy a kamilla vagy az indokolatlan mennyiségű fokhagyma, vagy az ánizs olaj, ami segített, esetleg az immunrendszer lép fel hatékonyabban ellene, és ezek egyikéhez sincs köze.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40773) mephi666 válasza inf3rno (#40772) üzenetére


mephi666
nagyúr

A fokhagyma csodákra képes... :) nincs is jobb, mint egy jó fokhagymás lángos reggelire... előételnek meg egy 5dekás házi körte :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40774) inf3rno válasza mephi666 (#40773) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mondasz valamit. Mindjárt összeütök egy pirítóst vagy melegszenyát, aztán jöhet a következő dózis fokhagyma. A családban már kerülnek. ;]

Buliban hasznos! =]

(#40775) coco2


coco2
őstag

Más. Zokni.

Kezd elegem lenni a halom sok nejlonos zokniból, amik kaphatóak a környéken. Kicsi boltok / hypermarketek bárhol nézem ugyan az a minőség. Megfogom, és szerintem műanyag az egész. Hova lettek a régi idők textil zoknijai? Én bizony hiányolom azokat, amikbe nem izzadt szanaszét a lában. Főleg, hogy jön a millió fokos idő.

Lehet valahol textil zoknikat kapni? Webáruház bármi / akár országon kívülről ha közelebb nincs. 46-48as méret kellene.

Minden tippet köszönök.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40776) Top cat válasza coco2 (#40775) üzenetére


Top cat
őstag

Eléggé elterjedt ez a "kínai pamut" zokni. Lehet még most is kapni pamutból csak drága.

Próbáld ki a bambusz zoknit.

(#40777) Cs1csó válasza coco2 (#40775) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kínai boltokban is van pamut zokni igaz nem 100% csak kb. 70-80% a többi elasztán de így még tartós de nem "műanyagos"
Nekem a régi Domus áruházban lévő kínai bolt vált be és ott is az "AURAVIA" márkanév alatt forgalmazottak. Fel van tüntetve rajta az összetétel de amint megfogod egyből tudod, hogy nem "kamu" hanem tényleg legalább 70-80% pamutot tartalmaz.

Amúgy a lényeg: MEG KELL FOGDOSNI egyből lehet érezni, hogy pamut vagy sem.

Szokott lenni a LIDL-ben is zokni pl. 5-7 pár van egybecsomagolva sima fekete abban még magasabb a pamut ennek a hátránya, hogy nem bírja extrém sokáig, apró szöszök jönnek le belőle de kényelmes és érzed is, hogy pamut.

(#40778) mephi666 válasza Cs1csó (#40777) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem amik bejöttek, azok a munkavédelmi zoknik :DDD caterpillar, stanley, stb... puhák, vastagok, kényelmesek, extra erősek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40779) coco2 válasza mephi666 (#40778) üzenetére


coco2
őstag

@mephi666:
Munkavédelmi zokni ötlete tetszik. Azokat külön ellenőrzik, csak nem egészen hulladékok. Viszont nem lenne rossz, ha létezne Budapesten emberi helyen bolt ahol személyesen nézhető meg. Eddig webshopot találtam, meg Budaörsi repülőtér mellett valami raktár épület - egyik se az igazi.

@Cs1csó:
Aura Via márkanévre rákerestem, találtam webshopot, zoknik olcsók, rendelek onnét mintát, a tippet köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40780) mephi666 válasza coco2 (#40779) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nem csak munkavédelmi boltban fordulnak elő: időnként pennyben meg lidliben is feltűnnek :K pár év alatt ezeket is ki lehet nyírni folyamatos szárítógépezéssel, de nálam jobban bírják, mint mások

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40781) coco2


coco2
őstag

Prohardver webfórum kérdés.

Hogyan kell spoiler szövegrészt gyártani a felírásban?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40782) JóGéza válasza coco2 (#40781) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Olyan témában, ahol aktív a spoiler funkció?

(#40783) Golden9 válasza coco2 (#40781) üzenetére


Golden9
addikt

Ha van a szerkesztés menüben spoiler gomb, akkor kijelölöd az adott szövegrészt, majd klikk a spoilerre, ha meg nincs, akkor a Moderátort keresek a fórumhoz! topikban tudod kérni, hogy engedélyezzék az adott topikban. Állítólag a sok felesleges használat miatt alakult így.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#40784) MADcat válasza coco2 (#40781) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csak az engedélyezett topikokban lehet. Indokolt esetben lehet külön kérni.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40785) ladybug válasza mephi666 (#40778) üzenetére


ladybug
őstag

Ezeket ugyan nem próbáltam még, de jól hangzanak.

coco2: Nekem a Decathlon—os zoknik jönnek be. Online is lehet rendelni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40786) Vampyr válasza coco2 (#40779) üzenetére


Vampyr
csendes tag

https://www.munkaruhashop.hu/ ez XXI, kerületben van
https://www.magictools.hu/ ez pedig a XIII. kerületben
Mind a két helyen szokott lenni készleten.

(#40787) coco2 válasza Vampyr (#40786) üzenetére


coco2
őstag

Megvan, köszi :C

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40788) FattyDove


FattyDove
őstag

Online ki lehet jelentkezni a tartózkodási helyről, vagy mindenképp személyesen kell elmenni egy hivatalba?

(#40789) Vicoo


Vicoo
senior tag

Sziasztok!

Biztos van aki szedett már szét háztartási gépet. Kérdés: hogyan lehet EZT a ventilátort leszedni a tengelyről?

Előre is köszi, max lesz egy működésképtelen actifryom 5 év után :))

(#40790) philoxenia válasza Vicoo (#40789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy szétszedhető. Óvatosan melegítve esetleg? A műanyag hőtágulása nagyobb, mint a fémé.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40791) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Létezik olyan tűzőgép, ami képes 30 oldalt átfogni? Egy kicsit már kezd irritálni, hogy még egy minimális mennyiséget sem tudok összetűzni, nem hogy száz oldalakat... :S

Buliban hasznos! =]

(#40792) inf3rno válasza Vicoo (#40789) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az a benyomásom, hogy a tengelyre szerelt dolgok általában nem leszedhetőek. Már ha vissza is akarod őket rakni később. Azért véges mintán néztem ezt.

Buliban hasznos! =]

(#40793) philoxenia válasza inf3rno (#40791) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lukasztás, fűzés.

Ha nem vennél gépet.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40794) Vicoo válasza inf3rno (#40792) üzenetére


Vicoo
senior tag

Igen ,valószínű, mert az egyik kis fém rész már le is tört ahogy hozzáértem. A baj az hogy a másik oldalán meg a motor forgó részét lehetne kivenni a házából, de a kis kapcsolk amik bennetartják, olyan aprók hogy nem lehet kihajlítani őket. Vagy ha tudnám is, vissza már nem mennének.

(#40795) BiP válasza inf3rno (#40791) üzenetére


BiP
nagyúr

100oldalakat nem tűzőgéppel kell, azokat fűzni (értsd: spirálozni) érdemesebb. Talán már a 30-at is, bár arra szerintem még létezik valami komoly, "ipari" tűzőgép.

Gyorsan megnéztem, persze, hogy azért létezik ilyen is:
200lapos: [link]
100lapos: [link]
60lapos: [link]
(igény szerint)

szerk: látom, közben írták a spirálozást.

[ Szerkesztve ]

(#40796) inf3rno válasza BiP (#40795) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Awesome, pont ilyesmire gondoltam. A tűzést azért szeretem, mert gyorsabb bárminél. :R

Buliban hasznos! =]

(#40797) mephi666 válasza inf3rno (#40796) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk cégnél ilyesmi van... ez már fegyvernek minősül :DDD

ui: saccra majdnem 1kg és vagy 25cm a talpának a hossza :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40798) inf3rno válasza Vicoo (#40794) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én ugyanebbe futottam bele, amikor a porszívót próbáltam megszerelni. A ventilátoráról tört le egy lamella vagy minek nevezik, és anélkül, hogy teljesen szétbarmoltam volna a motort nem fértem hozzá. Persze azt aláírom, hogy én nem értek hozzá, lehet, hogy volt rá megoldás.

Buliban hasznos! =]

(#40799) inf3rno válasza mephi666 (#40797) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Komoly. :D Mekkora egy ilyen?

Buliban hasznos! =]

(#40800) philoxenia válasza inf3rno (#40799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.