Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40551) MaxxDamage válasza coco2 (#40550) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem évi 5 ezer Ft.
Ha érdekel akkor adok ajánlási számot és kapsz te és én is egyszeri 20 ezer Ft jóváírást. :K /privátban/

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40552) JóGéza válasza Ice&Lime (#40536) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
A Bankmonitoron össze tudod hasonlítani a számlákat a szokásaid alapján.

(#40553) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Használja itt valaki a Port.hu-t? Pár héttel ezelőttig, amikor egy tv műsorra emlékeztetőt állítottam be, a jobb felső sarokban a profilom mellett megjelent egy kis piros jel, amire ráklikkelve mutatta a bejelölt műsorokat. Könnyen látható volt mobilon és asztali gépen is. Hetek óta nem jelez semmit. Néztem többféle böngészővel. Írtam nekik 3 napja, de nem válaszoltak. Másnak sem jelez? Tudnátok esetleg valami jobb tv-s oldalt ajánlani erre?

(#40554) Cs1csó válasza Krystal_s (#40553) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, én is a Port.hu-t használom de az emlékeztetőt nem esetleg próbáld meg letiltott reklámblokkolóval. (Nálam Ublock Origin van és letiltva mutatja az emlékeztető oldalt, igaz nincs a sarokban jel de ha a profilomra megyek és az ott megnyíló menüben lévő emlékeztetőre akkor mutatja azt amit emlékeztetőbe tettem)

Ezt kipróbálhatod: [link]

Amúgy ezeket találtam: [link] [link] [link] [link]

Egyéni preferencia, hogy kinek mi tetszik - kinézetben - és milyen struktúra az amit jól átlát vagy milyen szolgáltatások érdeklik.
Én sem vagyok maradéktalanul elégedett a Port.hu-val bár én nagyon ritkán tévézek inkább csak érdekesség miatt szoktam átfutni a műsorújságot.
Amúgy most hogy felvetődött én is átnézem ezeket az oldalakat amiket találtam hátha lesz olyan amire le lehet cserélni a Port.hu-t amúgy ez az a awilime elég szimpatikus így első látásra de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#40555) Krystal_s válasza Cs1csó (#40554) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen.
Átnéztem az oldalakat. Úgy láttam ezek között csak az awilime-n lehet emlékeztetőt beállítani. Nem értem miért csak 7 adót mutat normálisan kibontva. Létrehoztam kedvencek listát, de azoknak csak a neveit mutatja egy listában és egyesével kell rámenni. Műsorfigyelőt sem mutatja külön a fő oldalon, hanem lépkedni kell a menüben, hogy megtaláljam. Sajnos nem olyan kényelmes és jól átlátható mint a port.hu.

(#40556) Krystal_s válasza Cs1csó (#40554) üzenetére


Krystal_s
addikt

Menüből én is elő tudom hozni, csak az nem olyan kényelmes mobilon, mint ahogy eddig jelezte kis piros jellel a fő oldalon.

(#40557) Ice&Lime válasza Cs1csó (#40547) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a szép-kártya az külön álló kártya vagy kötődik valamelyik bankhoz pl. otp, mkb és k&h. Tehát ha van bankszámlám és kártyám mondjuk a cib-nél és melónál kapok egy szép-kártyát valamelyiket otp, mkb, kh, akkor ebből valami hátrány ér vagy plusz költésg a a bankszámlám és kártyám nem otp,mkb vagy kh mint maga a szép-kártya? Bocs de egyáltalán nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#40558) BiP válasza Ice&Lime (#40557) üzenetére


BiP
nagyúr

Adott bankhoz kötődik, hiszen ebben a 3-ban lehet létrehozni.
De a bankkártyákhoz semmi köze, tök független.
És nincs ilyen, hogy éves kártyadíj, stb.
És mivel nem bankkártya, nem tudsz róla pénzt levenni, csak szolgáltatásokért/termékért tudsz fizetni vele.
Előnye, hogy alacsonyabb az adóterhe, mint a nettó készpénznek, ezért sok cég adja cafeterian belül, viszont a felhasználása korlátozottabb, mint a bankkártyának.

SZÉP-kártya elfogadóhelyeken tudsz szép-kártyával fizetni, itt arra kell figyelni, hogy
A: milyen szolgáltatásra veszed igénybe, ez korlátozva van adott zsebekre.
1. szállás, 2. vendéglátás 3. rekreáció.
megj: - szállás mindegyikből fizethető.
- május végéig szép kártyával is lehet fizetni bizonyos boltokban kaját, készételt. Nagyobb áruházláncokban elfogadják fizetőeszköznek. (non-food, alkohol nem. És bizonyos boltokban nem tudják automatikas szétválasztani, külön kell választani a szalagon/ külön fizetés kell)
- idén év végéig átjárhatóság van a zsebek között, bármelyik zsebből bármelyik szolgáltatást lehet fizetni
B: adott hely melyiket fogadja el. OTP a legelterjedtebb, aztán talán MKB és végül K&H. ismétlem, nincs köze ezen bankok bankkártyáihoz.
Azért a legtöbb helyen törekednek arra, hogy ha már elfogadják a szép kártyát, akkor mind a hármat, de nem mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#40559) Ice&Lime válasza BiP (#40558) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a választ!
A szép-kártyával nem lehet véletlenül bkk-bérletet, jegyet venni?
És a kártyán a pénz állandó és gyűlik rajta folyamatosan vagy évente fel kell használni a rajta lévő összegeket?

(#40560) BiP válasza Ice&Lime (#40559) üzenetére


BiP
nagyúr

Bérletet nem lehet venni vele. Utazásra sem használható. Valahol a neten van egy lista, melyik zsebbe mi tartozik bele. De vannak szürke zónás cuccok, én pl. vettem már belőle cipőt.
1. szállás, ez egyértelmű
2. vendéglátás. étterem(szálláshoz tartozó is), kajarendelés, meg most május végéig bolti kaják, alapanyagok.
3. rekreáció: ebbe belefér sokminden. wellness, uszodabérlet, gyógycuccok, állatkertbelépő, múzeumbelépő, stb.

Minden évben május 31. a fordulópont, de 3évig felhasználható az egyenleg.
Adott bank felületén mindig lehet követni, mikor jár le.

Az MKB például így néz ki: (a számokat kitöröltem)

megj: csak azért ír 2023-at, mert most májusban nincs lejáró összegem.amúgy mindig az elkövetkezendő lejáratot írja.

[ Szerkesztve ]

(#40561) Ice&Lime válasza BiP (#40560) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tehát akkor 3 éven belül jó felhasználni a rajta lévőt.
Néztem a honlapon, nem találtam, a szép-kártyával lehet vásárolni vitaminokat pl. gyógyszertárakban vagy dm, rossmanban? Bocs, hogy megkérdem, de hátha ezt is tudod. :)

(#40562) MADcat válasza Ice&Lime (#40561) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem lehet.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40563) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ez dúrva, hogy gyógyszertárban nem használható...

(#40564) Cs1csó válasza Ice&Lime (#40563) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fölösleges a logikát keresni az ilyen-olyan plusz juttatásokban.

(#40565) mephi666 válasza Ice&Lime (#40563) üzenetére


mephi666
nagyúr

arra ott az egészségpénztári kártya :) munkahelytől függetlenül is lehet igényelni, ha a cég nem akar rá fizetni... a saját éves befizetés 20%-a (maximum 150ezer ft) pedig visszaigényelhető az szja-ból :K gyógyszerekre és eü szolgáltatásokra lehet használni... pl ha tervben van egy 750ezres műtét, akkor egészségpénztárral megkombinálva kihozhatod úgy 600ezerre, hogy a teljes adóból visszaigényelhető összeget érvényesíted

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40566) Ice&Lime válasza mephi666 (#40565) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a választ. Ezt az egészségpénztári kártyát munkáltatója válogatja, hogy adja vagy sem vagy fizet rá, mennyire elterjedt ez?

(#40567) mephi666 válasza Ice&Lime (#40566) üzenetére


mephi666
nagyúr

munkáltató válogatja: szerencsére nálunk támogatják az egészségpénztárat és magánnyugdíjpénztárat is :K és a 20% visszatérítéssel jót lehet kombinálni... idén mondjuk mi épp nem tudunk, mert a teljes szja-t visszakaptuk, így az ep+mnyp 20%-ot már nincs honnan visszaigényelni (pedig 30-40ezer körül lett volna)

...adható béren kívüli juttatás, nem kötelező minden munkáltatónak adni, de önmagadtól is belevághatsz :K pl fizetsz havi 4ezerrel ep-t és havi 10ezerrel mnyp-t, akkor 48 + 120 = 168 ezer az egyéni befizetésed... ennek 33600ft a 20%-a... következő évi adóbevalláskor az szja-ból ezt a 33600ft-ot kérheted pl az egészségpénztári számládra :) ...nem tudom, hogy általánosságban mennyire elterjedt, de itt a cégünknél kb teljesen... mivel hülye lenne, aki nem kérné :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40568) szimcsi


szimcsi
senior tag

Helló,

Moser 1400 professional hajvágóm nem kapcsol be. Érdemes javíttatni? Mi lehet a baja?
Éppen levágtam a hajam vele, még egy picit akartam volna használni, de nem kapcsolt vissza azóta.
Egyébként nekem semmi bajom nem volt vele a két év alatt, szeretem.

XP

(#40569) smc válasza szimcsi (#40568) üzenetére


smc
addikt

[link] ilyen régiség? Én simán szétkapnám, nem tűnik veszélyesnek.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40570) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Autórádiókban van olyan, aminek a rádióvételi "ereje" jobb/erősebb, vagy ebben kb egykutya mind? :F

Miért mindig én???

(#40571) smc válasza AndrewBlase (#40570) üzenetére


smc
addikt

Biztosan van különbség, a filléres SAL rádióm ótvarrul vette a jeleket, sok helyen elment a rádió, amikor lecseréltem egy pioneer-ra beton stabil jelet kaptam. Semmi más különbség nem volt az autón.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40572) Inhouse válasza AndrewBlase (#40570) üzenetére


Inhouse
őstag

Az olcsó és noname gyártók fejegységei gyengébbek ebből a szempontból is. Egy tradicionális gyártó rendes fémtokos tunert szerel bele, ezekben a CD/kazetta mechanika nélküliekben ez egy chip az aprócska panelen.
Ha Pioneer, Alpine, Sony, stb. terméket veszel, valószínűleg nem lesz ilyen gondod. A többi lutri. Illetve attól is függ, hogy ahol használni akarod, milyen a lefedettsége az adóknak. Nagyvárosokban lehet, hogy nem lesz olyan nagy gond.

Üdv Inhouse

(#40573) philoxenia válasza Inhouse (#40572) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Illetve antennát érdemes cserélni esetleg, nekem a JVC az antenna miatt vesz gyengén a szerelő szerint. Viszont gyakorlatilag nem hallgatok rádiót így nem cserélek egyelőre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40574) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nagykanizsán a busz pályaudvar (Nagy buszmegálló) információs telefonszámot nem találtam. "Forgalmi Iroda" telefonszám van, ott is lehet helyközi buszjáratról érdeklődni? (Vasárnap?) :F

Vagy van még ez a tel.szám. (Menetrendek.hu-n) [link]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40575) AndrewBlase válasza MaxxDamage (#40574) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hétvégén jellemzően nincs külön információs telefonos a pályaudvarokon, ilyenkor a forgalmista tud felvilágosítást adni.

#40572Inhouse
Kenwood rádió van bent, nem tudom, mennyire noname. Dombos helyeken elég gyengén veszi az adást.

#40573philoxenia
És vajh milyen antennára? :F

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#40576) Inhouse válasza AndrewBlase (#40575) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez eddig is ilyen volt, vagy most lett vacak?
Hogy néz ki az antenna? Ezek a mostani, divatos antennák aprók és kicsi a nyereségük.
Lehet az antenna vezeték is szakadt, sajnos egy vékony, merev szál van bennük.
Ha erősítős az antenna és nincs meg a tápja, akkor rosszabb, mint egy erősítő nélküli.

Üdv Inhouse

(#40577) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Antennák.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40578) AndrewBlase válasza Inhouse (#40576) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Eddig is ilyen volt. Fél éves a (szolgálati) sárkány, és gondolom az olcsóság jegyében készült.
Hogy néz ki? Mint egy antenna. 😁 Kb 40 cm-es valami. Magasan van, nem tudom, milyen fajta.

philoxenia köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#40579) philoxenia válasza AndrewBlase (#40578) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok helyen gyenge már az adás. Ha új a kocsi, akkor biztosan tudsz csatlakozni a telefonnal és onnantól kezdve sok lehetőséged van, tárolt hanganyagok, netes rádió stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40580) FattyDove


FattyDove
őstag

Ha csinálok egy automatikus OC-t MSI Afterburner-el, akkor maradhat az a profil betöltve állandóan, vagy érdemes default-ba visszarakni, ha épp nem játszom?

(#40581) Cs1csó válasza FattyDove (#40580) üzenetére


Cs1csó
félisten

Maradhat persze.

(#40582) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
A bkk bérlet használatához kell még külön fényképes bkk-s igazolvány is vagy csak a személyi szám kell hozzá és az lesz ráírva mindig a bérletre?

(#40583) philoxenia válasza Ice&Lime (#40582) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40584) FattyDove


FattyDove
őstag

Mi értelme van a Mobiljegy app-nak, ha ott a Simple?

(#40585) BiP válasza FattyDove (#40584) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez valami parkolásos cucc?
Nem lehet, hogy azért, mert ők is szeretnének egy szeletet a tortából? Miért adnák oda a Simple-nek azt a jutalékot a mobilos fizetések után, ha az ő zsebükbe is vándorolhat.

Amúgymeg ha objektíve nézem, a usernek az a jó, ha többféle módon is ki tud fizetni valami szolgáltatást.
Mert 1. azon keresztül veheti igénybe, ami neki egyszerűbb/szimpatikusabb, vagy már mást is azon keresztül intéz.
2. ha beszarik az egyik app, ott a másik.

[ Szerkesztve ]

(#40586) Viktor0610 válasza FattyDove (#40584) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát a Simple-re kb. csak az nem panaszkodik, aki nem használja, a Mobiljegy pedig hibátlanul működik. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40587) FattyDove válasza Viktor0610 (#40586) üzenetére


FattyDove
őstag

Lehet, hogy működik, de amíg olyan tré, hogy nem tudsz áfás számlás jegyet / bérletet venni, addig nincs értelme a létezésének.

[ Szerkesztve ]

(#40588) Viktor0610 válasza FattyDove (#40587) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem próbáltam, de elvileg van benne számlázási adatok és számláim menüpont.
Gondolom, ez lenne az, nem?

Samsung Galaxy A54

(#40589) FattyDove válasza Viktor0610 (#40588) üzenetére


FattyDove
őstag

Hát amikor pár napja néztem, nem láttam, hogy meg lehet adni adószámot. Meg általános bérletigazolványt kér, ami már 1 éve nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#40590) snecy20


snecy20
veterán

Sziasztok,

Mivel láttam már eddig a NAV-tól érdekes dolgokat, ezért felmerült bennem, hogy az ingatlanvásárlást követő illetékről a levelet ők biztosan az új címre (tehát a megvásárolt ingatlan címére) küldik, vagy netán a régi címre?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40591) philoxenia válasza snecy20 (#40590) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amelyik címed a lakcímnyilvántartásban szerepel. Lehetne tíz ingatlanod is akár...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40592) snecy20 válasza philoxenia (#40591) üzenetére


snecy20
veterán

A földhivatal tud a lakcímváltozásról, de hogy a NAV is tud-e róla, az más kérdés...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40593) BiP válasza snecy20 (#40592) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem ők is ugyanonnan kérik le, nem lenne túl ésszerű saját adatbázist tartani minden állami szervnél.

Mi,amikor 8éve vettük a házat, egyből átjelentkeztünk. Mire megjött a NAV-tól az illetékről az értesítő jópár hónap múlva, már az új címre jött.

(#40594) snecy20 válasza BiP (#40593) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából egyik verzióval sem lenne gond, csak az a tapasztalatom a régi lakhelyemre költöző tulajról, hogy a még az én nevemre szóló levelekről, ajánlott levélről szóló értesítőről hosszú hetek alatt sem szól. De akkor elvileg már az új címre kéne jöjjön a NAV levele, február elején már megejtettem minden lakcím-átíratást a hivataloknál.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40595) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Képrejtvény:

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40596) krizmo_ válasza philoxenia (#40595) üzenetére


krizmo_
addikt

Mióta kitetted ezen gondolkodom, ha nem találja ki senki, ugye elárulod? :K

(#40597) philoxenia válasza krizmo_ (#40596) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

NY hű(ü)lés...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40598) Top cat válasza philoxenia (#40597) üzenetére


Top cat
őstag

:D

(#40599) krizmo_ válasza philoxenia (#40597) üzenetére


krizmo_
addikt

Köszi a megfejtést, vélhetően sosem találtam volna ki! :N

[ Szerkesztve ]

(#40600) philoxenia válasza Top cat (#40598) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez elég fárasztó.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.