Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39051) inf3rno válasza Inhouse (#39050) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hogy legyen kit megkenni. :D

Buliban hasznos! =]

(#39052) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Napelemekről képben van valaki? Le kellene fordítanom a marketingesek "a rendszer teljesítménye 6 kw" kijelentését a fizika nyelvére (dezinformációmentesre).

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#39053) inf3rno válasza coco2 (#39052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

1W = 1VA egyenáramnál, gondolom ideális körülmények között 6 kW egyenáramot biztosít, pl 12V-nál ez 500A. Általában egyenáramú rendszereknél szeretik 48V-ig elvinni, mert olyan 50V-tól ráz az egyenáram. Az 125A-t jelent. Ha egyenáramú 48V-os fogyasztóid vannak, akkor rádugod aztán megy. Ha a villany hálózat kiegészítésére használod, akkor át kell alakítani váltóáramra. Nagyjából ennyit tudok a témáról. Fogalmam sincs, hogy mi történik pl, ha túltermel. Úgy sejtem, hogy a maradék áram hővé alakul, és biztosan van valami megoldás ennek a megakadályozására, mert különben leolvadna az egész.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39054) Inhouse válasza coco2 (#39052) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez általában fordítva szokott lenni, hogy a nyers adatokat kell marketinges mézes mázosra fordítani. Visszafelé elég nehéz, mert a fizika, elektromosság nyelve nem egy marketinges duma.
Ennyi infóból nehéz pontosítani. Talán annyi, hogy az a 6kW a csúcs. Ahhoz sivatagi hőség kell, amikor a legjobb szögben, a legtisztább égből süti a nap. Ennél csak kevesebb lesz, főleg télen.
A 6kW, az 6000W. Egy hajszárító 1500-200W, egy porszívó is, a lapos TV 50-150W, stb...
Ha megnézed, hogy mekkora a szolgáltató által biztosított mérő alatti biztosíték, abból számolható, hogy ők mennyit tudnak adni. Ha 1 fázis és 25A-es a kismegszakító, akkor az 5750W, az nincs 6kW. Ha 3*16A, akkor az 3*3680W=11040W~=11kW.
P=U*I, teljesítmény=feszültség*áram, a feszültség 230V nálunk.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#39055) Cs1csó válasza coco2 (#39052) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az már elegendő lehet egy "átlag" otthon működtetésére. Úgy emlékszem 5-7kW-ot szoktak írni átlag otthonnak.
Nehéz mert a legnagyobb fogyasztók pl. egy elektromos bojler és egy elektromos tűzhely de ha ezek helyett nálad csak gáztűzhely és gázkazán van már szinte biztos hogy belefér. Amúgy lehet, hogy csak marketing duma de gondolom egy rendszer kiépítése egyedi tehát a szakértő előbb felméri milyen eszközeid vannak.
Akár te is kiszámolhatod pl. egy elektromos fogyasztásmérővel hogy melyik konnektorodat mennyire szoktad terhelni ezt aztán összeadod a világítást az izzókra írt érték alapján adod össze és a végeredmény egy hozzávetőleges érték lesz de ahhoz már lehet viszonyítani.

(#39056) Vismajor01 válasza Inhouse (#39045) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ne legyenek nagy elvárásaid, görögország nem a görögdinnye hazája. Csak annyira mint mi. Nem azért görögdinnye mert Görög hanem mert görög. Érted, gurul.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39057) inf3rno válasza Inhouse (#39054) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom, hogy ez egyenáramú teljesítményre a képlet, a váltóáramnál máshogy van, ezért nem is feltétlen jó összehasonlítani ezeket az értékeket a 6kW-al, aminél arra tippelek, hogy egyenáramú teljesítmény, és még váltóáramra is kell alakítani, aminél szintén veszteség lesz. A porszívóknál már jó ideje csökkentették a teljesítmény, és inkább a motorok hatásfokát növelik valami EUs rendelet kapcsán, úgyhogy az olyan 800W körül megáll azt hiszem. A hajszárítót nem tudom, de ott sem muszáj teljes fűtést rátenni. Általában ami árammal melegít azok a nagy fogyasztók: vízforraló, főzőlap, sütő, hajszárító, bojler, villany fűtés, stb.

szerk:
Na meg is van váltóáramra P = U * I * cos(fi), ahol fi a fázisszög, ami már lövésem sincs ennyi év után, hogy micsoda. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39058) Vismajor01 válasza #41635072 (#38998) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nna megjött az árú.

A tejet darabonként adta oda, pedig szerintem feleség teljes kartont rendelt.

A vizet viszont kartonként adta, tehát 6 db egybe volt csomizva.

Illetve még adtak 13 kiló klementint is mert feleség 13 db-ot irt be, de a kg-t választotta ki... :C

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39059) philoxenia válasza Vismajor01 (#39058) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ehettek... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39060) Viktor0610 válasza Vismajor01 (#39058) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor egy ideig nem lesz szükség klementinre. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#39061) Inhouse válasza inf3rno (#39057) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem sok mindent tudunk...maga a napelem egyenfeszültséget ad, majd az inverter készít belőle 230V 50Hz-es feszültséget, ha van. Lehet olyan is, hogy a fogyasztók vannak a napelemek/akkuk egyenfeszültségéhez igazítva inverter nélkül.
Ha ohmikus a fogyasztó, akkor megegyezik a 2 számítás. A cos(fi)-t a nem ohmikus fogyasztók által eltolt feszültség/áram fázis miatt figyelembe venni. Az induktív és kapacitív fogyasztóknál eltér a feszültség és áram csúcsa (szinusz) és ez meddő teljesítmény. Nagyobb mennyiségben káros, és kompenzálni kell. Egy háztartásban ez elenyésző, ipari rendszereknél meg már helyben javítják, a szolgáltató megköveteli.
Sok háztartásban van még régi porszívó és akinek ilyen van ragaszkodik is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#39062) BiP válasza Vismajor01 (#39058) üzenetére


BiP
nagyúr

áru.
Amúgy ezzel a darabonkénti dologgal csak magukat szivatják. (meg titeket).
Mennyivel egyszerűbb egy kartont átadni, mint 12db-ot.

Hát, ha a klementin a mandarinszerű cucc, akkor nem túl életszerű amúgysem darabot rendelni, így nekik se nagyon tűnt fel, gondolom.
De mondjuk az egészséges, sokat meg lehet enni, meg mikulásra elosztogatjátok a családban.

(#39063) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Fölmerült bennem egy kérdés: Létezik négyszögletű gázrózsa?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39064) Eastman válasza philoxenia (#39063) üzenetére


Eastman
őstag

Igen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39065) coco2 válasza inf3rno (#39053) üzenetére


coco2
őstag

Oké, köszönöm, de a kérdés nem az volt, mit jelent az a "6kw", amit fizikus mond (azt én is tudom, hogy az a "6kw" mit jelent). A kérdés az volt, mit jelent az a "6kw", amit marketingesek mondanak a napelemekről.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#39066) pjen válasza coco2 (#39065) üzenetére


pjen
félisten

Azt csak ők tudják, de szerintem ők se.Azt jelenti, hogy a marketingesek azt mondják. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39067) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Van egy P30 Prom. Lehet attól valami baja a telefonnak, ha kihasználva a nagyon gyors mobilnetet torrentezek a telefon saját tárhelyére?

(#39068) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Régebben volt valami amazonos telós app. Olyasmi mint a google play. Volt rajta rengeteg saját appom. Ezeket szeretném elérni.
Tudja valaki melyik lehet ez az applikáció? Tuti nevet váltott ha még létezik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39069) #73959936 válasza JoolsNOS (#39068) üzenetére


#73959936
törölt tag

amazon play store ?

(#39070) philoxenia válasza JoolsNOS (#39068) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39071) JoolsNOS válasza philoxenia (#39070) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, közben megtaláltam. Csak a sima amazonos oldalt néztem, meg a google playt. :B

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39072) Vismajor01 válasza Yszapos (#39067) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha nem csinalod 0-24 es sokszor akkor nem.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#39073) krizmo_ válasza philoxenia (#39063) üzenetére


krizmo_
addikt

Miért merült fel ez a kérdés benned? :)
Amúgy, számomra annyira nem logikus, hiszen néhány kivételtől eltekintve az edények alja kör alakú...

(#39074) Inhouse válasza coco2 (#39065) üzenetére


Inhouse
őstag

Oké, köszönöm, de a kérdés nem az volt, mit jelent az a "6kw", amit fizikus mond (azt én is tudom, hogy az a "6kw" mit jelent). A kérdés az volt, mit jelent az a "6kw", amit marketingesek mondanak a napelemekről.

Most aztán sokat segítettél a kérdésed megértésében... Nincs a teljesítménynek marketinges és fizikai definíciója. Adatok vannak. A marketinges köznyelvre fordít, megpróbál meggyőzni és jó esetben nem ferdít.
Egyébként milyen marketingesek? Hol?

Üdv Inhouse

(#39075) philoxenia válasza krizmo_ (#39073) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"Találtam" olyan reklámot, ahol egy négyszögletes serpenyőszerű edényben belül négy kör alakú csészényi "izé" van, azzal a felütéssel, hogy egy edényben négyféle ételt készíthetsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39076) pjen válasza philoxenia (#39075) üzenetére


pjen
félisten

Tükörtojás, pacalpörkölt, sültkolbász, kocsonya?

(#39077) Eastman válasza pjen (#39076) üzenetére


Eastman
őstag

Mákos guba, lecsó, krumplis tészta, madártej.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39078) coco2 válasza philoxenia (#39075) üzenetére


coco2
őstag

Libazsíros tejbegríz, szalonnás-mákos bejgli, hagymás-almás lepény, lekváros pörkölt?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#39079) pjen válasza philoxenia (#39075) üzenetére


pjen
félisten

Az első háromban mindegy mit főzöl, a negyedikben viszont pálinkát kéne.

(#39080) Borisz76 válasza coco2 (#39078) üzenetére


Borisz76
veterán

Mustáros uborka.....a párom ezt kívánta mikor állapotos volt.
Én meg ettem mellette a májkrémes mézes kenyeret.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39081) Eastman válasza coco2 (#39078) üzenetére


Eastman
őstag

Fahéjas tökfőzelék porcukorral, mákoslecsó, szilvalekváros pacal, fokhagymás Orbit.

Rántott sünpuma, ananászba töltött nádi szippancsok.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39082) Inhouse válasza Borisz76 (#39080) üzenetére


Inhouse
őstag

Aberrált állatok vagytok mind! :) :C :N :))
Unokaöcsémék egy nagyobb ivászat alkalmával tejjel itták a Jagert... broáf...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#39083) philoxenia válasza Inhouse (#39082) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kólát tejjel? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39084) Viktor0610 válasza philoxenia (#39083) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Jäger kóla? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#39085) JoolsNOS válasza Viktor0610 (#39084) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Szerintem tök mindegy mit önt a tejhez, mindenképp róka a vége :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39086) Viktor0610 válasza JoolsNOS (#39085) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, ez igaz, de a Jäger nem kóla. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#39087) FattyDove


FattyDove
őstag

Kedves borotváltfejű mindenhez IS értő fórumozók. Mit csináltok azért, hogy miután leborotváljátok a szőrt a fejetek tetejéről, utána ne száradjon ki a bőrötök?

(#39088) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A Jager agancsos kóla, köztudomásúlag.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39089) inf3rno válasza Inhouse (#39061) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Hát porszívó terén én megvettem az újat ugyanabból a márkából fele akkora fogyasztással, és a szívóereje jobb, mint a réginek. Úgyhogy én annyira nem ragaszkodok hozzá. Oda is adtuk egy ismerősnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39090) inf3rno válasza coco2 (#39065) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja oké. Azt senki sem tudja. :-)

Buliban hasznos! =]

(#39091) Viktor0610 válasza philoxenia (#39088) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, bocs, ezt nem tudtam. :DDD
De akkor ma is tanultam valamit. :R

Samsung Galaxy A54

(#39092) inf3rno válasza Inhouse (#39082) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én az ilyen gyógynövényes párlatokat akkor engedtem el, amikor belemártottam a Hubertusba a cigit és úgy szívtam el. Nem tudom, hogy nikotin vagy alkohol mérgezést kaptam, de akkor voltam a legrosszabbul egész életemben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39093) Viktor0610 válasza inf3rno (#39092) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig a Jäger nagyon finom. :DDD
Egy bulin kb. számolatlanul ittam a Jäger kólát.
A pénztárcám nem kedvelte. 💸 :))

Samsung Galaxy A54

(#39094) inf3rno válasza Viktor0610 (#39093) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi annak idején Napoleon konyakot meg kólát toltuk még gimis időkben. Utána évekkel később kóstoltam, és annál pocsékabb piát még soha az életben nem ittam. Fogalmam sincs, hogy évekig ezt így hogyan. :D Szóval ez is relatív...
Nekem a tárcám valahogy sosem kedvelte, azért is hagytam abba a bulizást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39095) pjen válasza inf3rno (#39094) üzenetére


pjen
félisten

Pedig 2 deci konyak 1 deci kolával nem rossz keverék.

(#39096) krizmo_ válasza FattyDove (#39087) üzenetére


krizmo_
addikt

Bár konkrétan a fejem nem borotválom, de testápoló segít az ilyen gondokon. :K

(#39097) inf3rno válasza pjen (#39095) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én egy időben a whiskeyt szerettem jó hideg almalével. Már nem keverni, hanem kísérőnek. A vodka narancs is nagyon jó volt, de csak Kalinka vodkával és 25%-os Sió narancslével. Valamiért minden más vodkának pocsék a mellékíze és a narancslénél is túl savanyú a 100%-os. Ukrán vodkát ittam nagyon jót még régen, de azt sajnos itthon nem lehet beszerezni.

Buliban hasznos! =]

(#39098) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ismerősöm megbízott azzal, hogy adjam oda a régi gépét adománynak a helyi családsegítőnek, aztán majd ők elintézik, hogy hova kerüljön rászorulókhoz. A gép maga Asus A78M-A, AMD A8-5600K, 4GB Kingston DDR3 1600, 500GB HDD, valami noname táp, Cooler Master ház. Szóval a szokásos, amit kapsz, ha bemész a boltba, és kb. 10 évvel ezelőtt járunk.

Arra gondoltam, hogy tákolok rajta egy kicsit mielőtt átadnám. Most 4GB DDR3 memória van benne, teszek bele még 4-et, plusz a ház ventit kell cserélni, mert zajos, hűtőt pasztázni. Billentyű is kell másik, mert az kuka. Túlfesz védett aljzatot is adok egyet, itthonra meg veszek egy nagyobbat. A HDD marad, aztán teszek rá egy Linux Mintet, a szokásos Firefox, OpenOffice, Thunderbird szoftverekkel, meg ahogy nézem MS Teams is van már Linuxra, talán az is rá mehet, ha esetleg távoktatásra kellene vagy ilyesmi. Gondolom a Linux még nem akad HDD-n a Windows-al ellentétben. Gondoltam rá, hogy egy 120-as SSD-t esetleg beáldozok itthonról, de egy Windows simán megeszi, egy Linuxhoz meg nem szükséges. A 250-esek meg nekem még kellenek. Fogyó eszköz.

Ezzel a kábel rengeteggel még nem igazán tudom, hogy mit tudnék kezdeni:

Azt hiszem a kis hely és a gagyi ház miatt talán nem is lehet jobban megoldani, de szívesen fogadok tanácsokat ezzel kapcsolatban.

Ha esetleg szeretnétek beszállni a fenti alkatrészek valamelyikével, akkor írjatok privátban.

Buliban hasznos! =]

(#39099) Cs1csó válasza FattyDove (#39087) üzenetére


Cs1csó
félisten

CSAK tipp: gondolom utána megmosod a fejed, na azután egyből kend be valami jobbféle testápolóval, sőt akár ezek után minden fürdés után bekenheted valami testápolóval. Sok testápoló tubusára rá is van írva, hogy fürdés után érdemes használni, gondolom ilyenkor a még bőrben lévő vizet valamennyire meg is köti a testápoló.

Kézmosás után is - ha megoldható - érdemes használni egy kis kézkrémet.

(#39100) coco2 válasza FattyDove (#39087) üzenetére


coco2
őstag

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.