Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40651) Cs1csó válasza BiP (#40650) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az hogy mivel AJÁNDÉK ezért máshogy kellene könyvelni és nem a garancia kárára.

(#40652) BiP válasza Cs1csó (#40651) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt tudjuk, ez adja a problémát.
(amit elkerülhettek volna azzal, hogy ha már trükkösen könyvelik, akkor is az eredeti ár szerinti 3évet adja. Ezt megteheti.)

(#40653) Cs1csó válasza BiP (#40652) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#40654) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

van infótok arról, hogy szombaton hogyan lehet parkolni a ferihegyi reptéren?
Utoljára mikor voltam, akkor még a terminálparkoló nyitva volt.

Köszi ha tudsz képpel, szöveggel bármivel segíteni.

Régeben ugye itt lehetett parkolni:

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40655) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nem tudom hol offoljak ezzel... de egyre jobban megszaporodtak az olyan telefonhívások, hogy felveszem és úgy szól bele az illető, hogy "kivel beszélek?", én meg mondom pl., hogy "hát maga kit keresett?", erre ő meg, hogy "akkor téves" és kinyomja. Régen sosem tapasztaltam ilyet, de most már többször is előfordult ez velem is meg a családomban is. Volt, hogy aki hívott elkezdi, hogy "GLS futár, nem tudja jó címen van-e, mi is a pontos címem?". Hát mondom "mondja meg, hogy hol van most" (nem vártam csomagot), ő meg "ja akkor mindegy" és kinyomta.
Szóval nyilván adathalász célú hívások ezek.
Nektek nem szaporodtak most meg ezek?
Meg a másik, hogy nem lehet ezeket valahol jelenteni, vagy fellépni ellenük?
Számot nincs értelme tiltani, mert nem ugyanarról érkezik a hívás sosem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40656) Viktor0610 válasza AssAssynn (#40655) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tapasztaltam ilyet, pedig nyilvános a telefonszámom, már 2001 óta.

Samsung Galaxy A54

(#40657) 6120 válasza AssAssynn (#40655) üzenetére


6120
tag

Melyik szolgáltatónál vagy?

(#40658) AssAssynn válasza 6120 (#40657) üzenetére


AssAssynn
őstag

Flottában vagyok, ami a lilákhoz tartozik, ha minden igaz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40659) B.i.L válasza AssAssynn (#40655) üzenetére


B.i.L
senior tag

Csaló gyanús,és igencsak megszaporodtak a hívások mindenhol a környezetemben.
bank,futár,vagy csak érdeklődő : eladó lakás,esetleg a gyerekért kell menni,stb…
Egy bankost mi is beszívtunk,mert após vette fel,és nem hallottam az elejét,odaadta a telefont,mire már sejtettem,hogy átverés,de még így is bambán álltam a dolog elött.

Horgászni mentem...B.i.L

(#40660) t420s


t420s
aktív tag

Mindkét fél részéről eléggé érdekes, ha valaki 18 év után hagy ott egy kis munkahelyet és semmit se mond indoknak-de nem is kérdezik tőle?

Azért ez mindkét fél részéről érdekes, nem ? 18 év, az egy „fél élet“ kb a munka világában (ha kb 35-40 évet melózik valaki). Ha ennyit eltölt valaki egy helyen már nem semmi főleg manapság.
És végül felmond, de semmit se mond, miért mond fel hova megy stb.
Na de nem is kérdez tőle senki semmit. Felmondott, oké, töltse le a 30 napot, itt írja alá és csá.
Azért ez 18 év után érdekes mindkét fél részéről? Annyit lehet tudni hogy finoman szólva egyik fél se sír a másik után de akkor is furcsa.

(#40661) philoxenia válasza t420s (#40660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom tőlem kérdeznének-e valamit. Nemsokára 39 évem lesz itt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40662) #73959936 válasza philoxenia (#40661) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én sem tudom, a 41.-et taposom egyazon helyen :N

(#40663) gordonfreemN válasza t420s (#40660) üzenetére


gordonfreemN
addikt

én 17 és felet nyomtam le, tőlem kérdezték miért és próbálkoztak is (Bosch).
De ez csak azért volt, mert kritikus helyen voltam és úgy érezték bajban vannak.
Alapvetően az a hozzáállás ma, hogy aki menni akar menjen
(ja igen, előtte két évvel még fizettek is volna, hogy menjek mondvacsinált indokokkal, de volt lehetőség maradni is, sajnos akkor nem voltam abban a helyzetben, hogy lépjek).

Ami furcsa az az, ha a munkavállaló nem indokol. Például lehet azért, mert konkurenciához megy?

Ferihegyei reptér parkolási lehetőségek még mindig érdekelnének, ha van infója valakinek, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40664) t420s válasza gordonfreemN (#40663) üzenetére


t420s
aktív tag

"Ami furcsa az az, ha a munkavállaló nem indokol. Például lehet azért, mert konkurenciához megy?"

A jogszabály szerint a munkáltató köteles indokolni ha felmond, a munkavállaló nem köteles.
Számon nem lehet tőle kérni, max emberileg furcsa ha 18 év után odanyom egy papírt hogy "főőőőmonnndok" és a cég is úgy van vele hogy "akkooo mennyééé"

Furcsa-.

(#40665) AssAssynn válasza B.i.L (#40659) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az világos, hogy csalás. Bankos visszagondolva volt nekem is kb. fél éve, hogy "a bankfióktól hív, látja, hogy van egy olyan összeg a számlámon, amivel érdemes lenne valamit kezdeni, beszéljünk róla, stb", én mondtam, hogy felejtsenek el. Őszintén nem tudom láthatják-e a fiókban, hogy mennyi pénzem van, s van-e joguk arra, hogy ilyen-olyan tanácsaikkal hívogassanak ezügyben. De köszönöm a visszajelzést, hogy nálatok is egyre több a csaló hívás. Érdemes lenne ezekkel kezdeni valamit, akár a rendőrségi részről is.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40666) B.i.L válasza AssAssynn (#40665) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nincs joguk kutakodni,és nem tudhatják,h mennyi van,vagy volt!
Rendőrség nem tud kezdeni velük semmit sem,egyenlőre…

Horgászni mentem...B.i.L

(#40667) AssAssynn válasza B.i.L (#40666) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, hát sajnálom, hogy nem foglalkoznak ezzel. Magyar internetre is ráférne már egy nagytakarítás, mert az utóbbi 1-2 évben nagyon elszaporodtak az átverős, google-fordítós, kamu oldalak.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40668) Toxikk válasza gordonfreemN (#40654) üzenetére


Toxikk
újonc

A piros rész konkrétan a terminálok előtti keskeny kis sáv (két külön szinten), az a legdrágább, inkább csak utas felvételére/kirakására használandó. A zöld rész 5 perc körüli sétatávra van, én akkor szoktam használni, ha kicsit elhúzódhat a ki/bepakolás, köszönés; vagy ha maradok egy órát. A világoskék parkolók olcsóbbak, hosszabb időre érdemes ezt választani, vagy ha belefér a 10 perc tempós séta. Több infó itt:
https://www.bud.hu/parkolas

(#40669) Siriusb


Siriusb
veterán

PCX-nél mennyire szabad előre fizetni? Vagy biztonságosabb az utánvét?

(#40670) Golden9 válasza Siriusb (#40669) üzenetére


Golden9
addikt

Cégtől függetlenül mindig utánvét.

PCX vélemények.

[ Szeretkezve ]

(#40671) Siriusb válasza Golden9 (#40670) üzenetére


Siriusb
veterán

Oké, kösz. :)

(#40672) Cs1csó válasza Siriusb (#40669) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. vannak olyan cégek amik megbízhatóak, szerintem a PCX ide tartozik, hiszen mondhatni évtizedek óta működő cégről van szó, hasonlóan mint pl. a MediaMarkt, Edigital, Ipon, Aqua stb.
2. SAJNOS minden esetben csak az utánvétet ajánlom mert amint már fizettél számukra már nem olyan sürgős a csomag kézbesítése. Plusz érdekesség:
Ha pl. hétfőn kora reggel megrendeled és van raktáron akkor utánvét esetén már akár kedd délelőtt megérkezhet de ha előre utalsz akkor addig nem indítják a csomag küldésének a folyamatát ameddig a számlájukra meg nem érkezik az összeg és ezen simán elcsúszhat az egész akár 1 napot is mert a bank bénázik, vagy náluk későn könyvelik stb.

Általában költségben sem rosszabb mert vagy nincs költsége az utánvétnek vagy sokszor a szokásos 300 forint de ha utal az ember annak is sok esetben pont ennyi a költsége.

(#40673) Siriusb válasza Cs1csó (#40672) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm neked is. Jó meglátás, ha már náluk van a pénz nem olyan sürgős, hallottam már más cég esetén is.

(#40674) BiP válasza Siriusb (#40673) üzenetére


BiP
nagyúr

tapasztaltam is. Sajnos.
Pedig én nem szeretem az utánvétet. Szeretem letudni a dolgok rám eső részét, nem szeretek tartozni, meg sok helyen az utánvétnek felára van.

[ Szerkesztve ]

(#40675) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Jól tudom, júni 30-ig érvényesek a lejárt személyi okmányok? Van még egyáltalàn ez a veszélyhelyzet?

(#40676) mephi666 válasza lord_m (#40675) üzenetére


mephi666
nagyúr

"2022. június 30-áig meghosszabbította a kormány a járvány kezdete óta lejárt vagy lejáró személyi igazolványok, vezetői engedélyek és útlevelek érvényességét, kiterjesztve ezt most a 2020. július 3-a és november 4-e között lejárt okmányokra is."

Visszavonni elég ciki lenne... nekem ma járt le a jogsim, asszonynak meg vagy 1.5 éve, már a járvány alatt: évek óta nem vezetett, de rábeszéltem hogy hosszabbíttasuk meg egyszerre... pénteken voltunk háziorvosnál, neten elindítottuk a hosszabbítási kérelmet, ma kipróbáljuk hogy lehet távolról igazolványképet lőni hozzá :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40677) lord_m válasza mephi666 (#40676) üzenetére


lord_m
senior tag

Köszi! :R

(#40678) FattyDove


FattyDove
őstag

Van valakinek felesleges 3k-s EMAG kuponja?

(#40679) Viktor0610 válasza FattyDove (#40678) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azok nem jártak már le?
Pár hónapja mindenhol ezt olvastam, meg emlékszem is valami határidőre.

Samsung Galaxy A54

(#40680) FattyDove válasza Viktor0610 (#40679) üzenetére


FattyDove
őstag

Tudja a franc. Csak koldulok

(#40681) philoxenia válasza FattyDove (#40680) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Keress rá, hogy emag kupon, ma még amúgy is tart a Glamour napok...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40682) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van pár üres Ad-blue-s kannám. Két dologra tudnám használni. Állatoknak víz. Illetve benzin.
Használható mindegyikre?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40683) philoxenia válasza JoolsNOS (#40682) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Állatoknak ne adj benzint! :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40684) JoolsNOS válasza philoxenia (#40683) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Me mér? Molotovkoktélt tojik a tyúk. :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40685) philoxenia válasza JoolsNOS (#40684) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anno felénk a csirkéknek bélférgesség ellen pár cseppet tényleg adtak... Fecskendő, szelepgumi segítségével...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40686) mephi666 válasza philoxenia (#40685) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nem hiába mondták, hogy "a tyúkszar kiégeti a füvet" :D főleg, ha benzint is kapott az a tyúk

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40687) Top cat válasza JoolsNOS (#40682) üzenetére


Top cat
őstag

Ezek szerint nem mérgező.

(#40688) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Vettem 1 lakást, de még a 2-vel ezelőtti tulajnak címzett leveleket kapok néha. Online be lehet ezt jelenteni valahol a postának?

(#40689) Cs1csó válasza fess (#40688) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, én írnék nekik egy emailt és abban kérdezném meg. Ahhoz - szerintem - hogy online el tudd intézni gondolom kelleni fog pár dokumentum scannelt változata pl. tulajdoni lap (amivel bizonyítod, hogy tiéd a lakás, személyi okmányok másolata.
Annyi, hogy felhívod őket, hogy "sorry de ez az illető már nem lakik ezen a címen" szerintem kevés.

(#40690) JóGéza válasza fess (#40688) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Hiába jelented be, attól még kihozzák legközelebb is.

(#40691) Borisz76 válasza fess (#40688) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy darabig gyűjtöd.....aztán egy laza csuklómuzdulattal kivágod az egészet a szemétbe.

Ha valaki elköltözik, akkor azt neki kell jelenteni mindenhol, hogy az új címére küldjék a leveleit !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40692) fess válasza Borisz76 (#40691) üzenetére


fess
őstag

Köszi mindenkinek. Egyelőre a gyűjtés és kidobás van, remélem megállnak előbb-utóbb

(#40693) philoxenia válasza JóGéza (#40690) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van rá nyomtatvány.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40694) JóGéza válasza philoxenia (#40693) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nem hiszek benne, hogy sok eredménnyel járna, de lehet, hogy megpróbálom én is.

(#40695) JoolsNOS válasza Top cat (#40687) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Gondolom a benzin meg nem oldja a kannát. Tehát arra is tudom használni (nem ugyanazt :) )

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40696) Top cat válasza JoolsNOS (#40695) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem nem. De azért próbáld ki egy kevéssel. Én a fűnyíróhoz való benzint, hipós ballonba szoktam tankolni.

(#40697) konci79 válasza JóGéza (#40694) üzenetére


konci79
őstag

Szólj a postásodnak, hoz papírt( régebben volt is náluk, most nem tudom), és el is viszi ha kitöltötted.

Szerk:
bocs, rosszra válaszoltam, fess- nek akartam.

[ Szerkesztve ]

(#40698) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Aegon díjbefizetéssel, akadt valakinek gondja mostanában?

Weboldalon, a barionon keresztül történt a befizetés, fél éves, de előre befizettem az egy évet, aztán 4x fél év levontást történt. Kértem vissza utalást, nagy lelkesen az egy éves előre befizetés felét vissza utalták, de nem a kaptam meg már 2 hete, de azért az éves biztositás visszacsökkent fél évre.

Aegon szerint ők nem kapták meg duplán a 2x fél évet. Bankhoz küldtek, bankot felhívtam, Aegonhoz küldtek...

(#40699) mephi666 válasza Benhill (#40698) üzenetére


mephi666
nagyúr

jártam én is náluk így kötelezővel: januárban mondom befizetek negyedévet, aztán 1-2 napra rá ők is terheltek ugyanakkorát :D weblapon nézve viszont emiatt fél évre előre le lett tudva... ráhagytam, legalább nem kell foglalkoznom addig vele

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40700) Benhill válasza mephi666 (#40699) üzenetére


Benhill
senior tag

szintén kötelező csak nekem fél éves, egy évet befizetek letudom előre, rá 2-3 napra megterhelték ugyanannyival nekem is, de időszak nem hosszabbodott 2 évre

szóval most 37206 Ft fityeg a levegőben már második hete, nálam sincs és náluk sincs, bank szerint meg teljesült a tranzakció.

ide-oda küldözgetnek, ki mit csinálna helyemben?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.