Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40801) Inhouse válasza Vicoo (#40789) üzenetére


Inhouse
őstag

Az eljárás mindig ugyanaz. Úgy kell lehúzni, hogy nem a lapátok szélén kell megfogni, hanem valahol közel a tengelyhez. Ha ragasztva van és műanyag, akkor az annyi leginkább. Ha nem ragasztott, akkor rá lehet segíteni azzal, hogy pár órára beteszed a fagyasztóba, majd egy kis hőlégfújóval csak a műanyagot melegíted a tengely körül és közben feszegeted. Ha nem tudsz jól ráfogni, akkor cselezni kell. Többet vettem már le úgy, hogy a küllők között dugtam át drótot és azt húztam a lehúzóval. Ha tele a lapát, nincs rajta ilyen furat, akkor valószínűleg roncsolásmentesen nem leszedhető.

Üdv Inhouse

(#40802) coco2


coco2
őstag

Idén vasárnapra esik anyák napja (május 1). Mennyi az esélye, hogy a virágüzletek soron kívül nyitva lesznek vasárnap is?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40803) BiP válasza coco2 (#40802) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem igen. De vedd meg előtte nap, problem solved.

(#40804) inf3rno válasza Inhouse (#40801) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha fém a tengely, akkor a ragasztót le lehet oldani vegyszerrel. Általában a ragasztó is műanyag, és annak a típusától függ, hogy mi az, amit nem bír.

Buliban hasznos! =]

(#40805) Cs1csó válasza coco2 (#40802) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugodj meg nyitva lesz mindegyik.

(#40806) coco2 válasza BiP (#40803) üzenetére


coco2
őstag

Szerintem előre adni oda nagyon béna dolog, utólag szintén. Ha előre megveszem, vízben kell tartani, és itt bármit anyuci elől eldugni - reménytelen. A javasolt megoldás nem implementálható :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40807) MADcat válasza coco2 (#40802) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Mindig vasárnapra esik nem? ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40808) mephi666 válasza MADcat (#40807) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ami furcsább, május elseje meg mindig 1-re :)

...vagy ilyen csokrot kell venni, ez nem romlik meg:

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40809) Cs1csó válasza MADcat (#40807) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

(#40810) coco2 válasza MADcat (#40807) üzenetére


coco2
őstag

Most hogy mondod, tényleg mintha minden évben ugyan ez a problémám lenne :F Ejj, nagyon csapnivaló vagyok én ezekből az ünnepekből :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40811) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Vettem egy vezeték nélküli xbox360 kontrollert usb stickel. Nem eredeti. De állandóan ledobál. Játék közben is. Néha 10 perc után néha 5 mp után. Mi lehet a gond? Máshol írták, hogy vegyek eredetit. Namost beszereztem egy eredeti kontrollert, de az meg nem is csatlakozik ehhez a vevőhöz. Lehet hogy a vevőből is az eredeti jó csak?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40812) philoxenia válasza coco2 (#40802) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anyák napja mindig vasárnapra esik.... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40813) MADcat válasza philoxenia (#40812) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hát na. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40814) ladybug válasza philoxenia (#40812) üzenetére


ladybug
őstag

Forrás: Wikipedia

Az anyák napja világszerte megünnepelt nap, amelyen az anyaságról emlékezünk meg. A különböző országokban más és más napokon ünneplik, Magyarországon május első vasárnapján.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40815) mephi666 válasza ladybug (#40814) üzenetére


mephi666
nagyúr

Elektrós körökben ez duplán ünnep, mert ez a nyák napja is :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40816) coco2 válasza philoxenia (#40812) üzenetére


coco2
őstag

A jelek szerint nem csak én vagyok csapnivaló ünnepnapokból :D

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40817) coco2


coco2
őstag

Purhab üreg kitöltés.

Ablakot cseréltek nálunk, és az ablak / fal rést ugye purhabbal töltik ki - mi mással? Kötés után / vakolás előtt a túl sok purhabot levágni szokás felület mentén kívül / belül. Nosza le is vágtam, és úgy alakult, hogy az egyik ablaknál a levágott purhab kitöltésen van egy luk. Szép nagy.

Mivel szokás azt kötölteni? Belenyomjak újra purhabot a lukba? Kicsit aggódom, hogy az szétfeszíti, ahogy köt. Vagy kitöltsem sziroval? Purhab + sziro szokták egymást szeretni? Aki került már ilyen szituba, valami bölcsességet plz, mi volt a megoldás?

A tanácsokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40818) Top cat válasza coco2 (#40817) üzenetére


Top cat
őstag

Tömd be a levágott darabokkal.

(#40819) donmackó válasza coco2 (#40817) üzenetére


donmackó
őstag

Nem pur, hanem szerelő hab kell neked. Az nem tágul, csak kitölt, de az is hasonlóan szigetel mint a pur.

Release the cable hounds!

(#40820) coco2 válasza donmackó (#40819) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, tudsz arról konkrét linket küldeni, hogyan néz az ki? Annak alapján, amit google nekem talál, a "szerelőhab" mellett mindenütt ott van zárójelben "purhab". Nem vagyok otthon ezekben a megnevezésekben, de nekem olybá tűnik, "purhab" == "szerelőhab".

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40821) donmackó válasza coco2 (#40820) üzenetére


donmackó
őstag

[link] soudal szerelőhab, ez biztos hogy nem tágul (már használtam a melléképület tetőjénél).

Release the cable hounds!

(#40822) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem tudom hol feltenni a kérdést, nemigen találtam pont megfelelőt...

Ágaprító/ágdaráló témában kéne segítség. Olyat szeretnék venni, ami nemcsak, hogy elaprítja de azt oly módon teszi, hogy forgácsszerű lapos valami lesz a nyesedékből...

Számomra az borzasztóan néz ki, ha centis darabokra töri csak...

Valami segítség a témában jól jönne, tulajdonképpen nem benzines, hanem elektromos készülékre gondolok és csak kiskert téma vonatkozásában. Tehát nem szánok rá még 100 e.-t sem...

Tud valaki segíteni ? :U

(#40823) flash-


flash-
veterán

nem tudom hol kell ezt a kérdést feltenni, nem találtam se hivatali ügyintézés topikot se azonnali kérdések topikot..

Nyugdíjas igazolvány az micsoda? tescoban vásárlásánál kérik idősektől a kedvezményhez, googliztam 10 percet de nem hoz ki semmi értelmeset nekem a google..
hol lehet igényelni, na és hát a tesco erre vonatkozó áfsz-jét se látom mondjuk..
valaki?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#40824) mephi666 válasza flash- (#40823) üzenetére


mephi666
nagyúr

...3 éves cikkből... nem hinném, hogy változtatás volt azóta:
(maximum azóta már ügyfélkapun is biztos lehet)

A folyósítási törzsszámról szóló igazolványt igényelheti személyesen vagy telefonon az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság Nyugdíjfolyósító Igazgatóságán (1139 Budapest, Váci út 73. - telefon: 350-0155; 350-2755; 270-8927; 270-8999), továbbá írásban a nyugdíjfolyósítási törzsszámra hivatkozással az igazgatóság postacímén (1820 Budapest)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40825) BiP válasza flash- (#40823) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom erről az akcióról lehet szó. [link]
Feltételezem az igazolvánnyal lehet igazolni, hogy valóban nyugdíjas az illető.

A nyugdíjfolyósító beolvadt a MÁK-ba,
https://nyugdijbiztositas.tcs.allamkincstar.gov.hu/hu/

de ahogy írta mephi is, a mellékelt módon lehet újat igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#40826) Inhouse válasza coco2 (#40820) üzenetére


Inhouse
őstag

Gyakorlatilag ugyanúgy néz ki a flakon, meg kifújva is (színre nem biztos). Csak a sima purhab tágul mint a veszedelem, a szerelőhab nem annyira. Az említett Soudal is tágul, nem vészes, kezelhető.

Üdv Inhouse

(#40827) donmackó válasza Inhouse (#40826) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, ez rózsaszín vagy halvány kék. A tágulása elhanyagolható, gyakorlatilag akkora maradt mint amit oda fújtam.

Release the cable hounds!

(#40828) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Hol tudom megnézni, hogy ki vagy milyen szervezet hívhat Romániából?
Így kezdődik a szám
+40771
Google nem a barátom.

(#40829) BiP válasza Nikaré (#40828) üzenetére


BiP
nagyúr

Kihivott.info vagy whocalled.today
Itt nézd meg esetleg. Romániában a 77 az valami mobilszolgáltató körzetszáma, de többet én se találtam.
De a fenti oldalon vannak+40771-gyel kezdődő számok.
Ha itt nincs, akkor érdemes más hasonló oldalakat keresni.
Honannhívtak , kihivott,

(#40830) 6120 válasza Nikaré (#40828) üzenetére


6120
tag

Ha számít: romtelekom mobil előfizető

(#40831) Nikaré válasza BiP (#40829) üzenetére


Nikaré
őstag

Google kereséssel nem jutottam előrébb, de köszönöm a tanácsokat. :)

#40830 6120
Köszönöm ez már több az én semmimnél! :K

[ Szerkesztve ]

(#40832) Inhouse válasza donmackó (#40827) üzenetére


Inhouse
őstag

Én az ablaknyílásba ragasztottam fel hungarocell lapokat és tágul az azért, mert nyomogathattam vissza pár percig, amíg meg nem kötött. Ellenkező esetben igen vacakul nézett volna ki a végeredmény. :) Persze nagyságrendekkel kevesebbet, mint a sima.

Üdv Inhouse

(#40833) philoxenia válasza #73959936 (#40822) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az előtoláson múlik. Ilyet vettem:[link] Inkább a lágy részekkel (pl. borsószár) van baj, ágakat jól aprítja.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40834) coco2 válasza donmackó (#40821) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a tippet, kotrok utána.

@inhouse:
Egy kicsit tágulhat. Purhab "lukacsba" kell, a purhab körülötte szivacsos, tud valamennyi tágulni. Csak az ablakot ne feszítse ki a helyéről, amit a purhab rögzít.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40835) Top cat válasza coco2 (#40834) üzenetére


Top cat
őstag

Nincs becsavarozva az ablak?

(#40836) #73959936 válasza philoxenia (#40833) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ettől erősebben gondolkodom, de kifejtenéd mire is gondolsz ? (előtolás)

vagy melyek azok, amik tudják ezt ?

:R

(#40837) philoxenia válasza #73959936 (#40836) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha hagyod, hogy maga húzza be az ágat és egyszerre keveset teszel bele, akkor olyasmi lesz a kimeneten, mint a láncfűrész fűrészpora. Ha nagyon nyomod bele, akkor persze lesznek nagyobb darabok.
A nagyon lágy, fonnyadt lágyszárúakkal viszont nemigen bír, nem tudja rendesen behúzni, ha nyomod bele, akkor meg előbb utóbb eltömődik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40838) #73959936 válasza philoxenia (#40837) üzenetére


#73959936
törölt tag

szőlővessző ? :U

láttam olyan videót is a megosztón, hogy a saját maga által behúzott ágból centis darabok lettek ....

[ Szerkesztve ]

(#40839) philoxenia válasza #73959936 (#40838) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az elfásodott vesszőt biztosan viszi, a zöldmetszést nem tudom, nem próbáltam. Itt túlságosan erőszakosan nyomja bele, olyankor előfordulhat, hogy hosszabb darabokra töri.
Itt egy teszt több géppel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40840) #73959936 válasza philoxenia (#40839) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszönöm szépen....

a tesztet már láttam

(#40841) Inhouse válasza coco2 (#40834) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem fogja szétfeszíteni, ráadásul kifelé is tud jönni, ha akar. A gond az, hogy drága és a kis kiszerelés nem mindenhol kapható, így gazdaságtalan emiatt venni egy flakonnal. Pár hét múlva kuka, ha nem használtad ki.
Lehet, hogy tényleg jobb lenne purhab vagy hungarocell darabokkal betömködni, esetleg ezeket beleragasztani valamivel.
Nem láttuk, hogy milyen az a luk...

Üdv Inhouse

(#40842) philoxenia válasza #73959936 (#40840) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ahogy egy másik tesztben láttam, a hengeres csinál ilyen darabos aprítékot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40843) flash- válasza BiP (#40825) üzenetére


flash-
veterán

köszi mindkettőtöknek, hát épp a tescoba voltam mikor kb 5 nyugdíjas(egyébként az a kulturáltabb fajta) mondta hogy nem tudják mi ez és nekik nincsen :) hát akkor nem lehet valami ismert dolog

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#40844) #73959936 válasza philoxenia (#40842) üzenetére


#73959936
törölt tag

akkor meg az a lényeg, hogy nem hengerest, hanem késest kell venni.... :K

(#40845) philoxenia válasza #73959936 (#40844) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Fieldmann késes, az biztos.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40846) coco2


coco2
őstag

Szerelőhab tippeket köszönöm, valamire majd bökök a lehetőségek közül.

Más.

Nem fogadott hívásom van erről a számról: +3621251xxxx - (utolsó 4 számjegy kitakarva). Vajon jól böngésztem ki, hogy ez egy hívószám Morocco-ból? :F Vagy valamit elnéztem volna a számformátumban?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40847) BiP válasza flash- (#40843) üzenetére


BiP
nagyúr

A nyugdíjas igazolvány nem ismert dolog? Erősen kétlem.
Más kérdés, hogy régen nagyobb szerepe volt.
De most, hogy pl. az ingyen utazás életkorhoz kötött, nem nyugdíjas léthez, stb. biztos egyre kevesebb dologhoz kell(het) már, ezért gondolom kevésbé használják.

Meg most ugye más a hivatalos neve is. Régen simán nyugdíjas igazolvány volt, most meg folyósítási törzsszámról szóló igazolás. (elég hülyén hangzik).

(#40848) BiP válasza coco2 (#40846) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem Marokkó.
A +36 az már az jelenti, hogy ez Magyarországi szám. A 21-es körzet az meg helyhez nem kötött mobilszolgáltatások, (pl. valamilyen VoiP vagy NeoPhone).

Marokkó az +212 lenne.

(#40849) coco2 válasza BiP (#40848) üzenetére


coco2
őstag

Oh, mea culpa. azt nagyon elnéztem, köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40850) 6120 válasza BiP (#40848) üzenetére


6120
tag

21 251 1000 251 1999 Comnica Kft. Kijelölt AG/2980-2/2019 2019.02.28
NMHH
itt a nomadikus kategóriát kell választanod

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.