Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40451) Inhouse válasza JoolsNOS (#40448) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is fennakadtam rajta, nekem is logikus lett volna a rendszám. De nem! :) Ez egy direkt erre a befizetésre való számlaszám, ebből tudják, hogy gépjármű adó. És mivel a NAV-nál az adóazonosító jeled szerint vagy nyilvántartva, azt kell beírni, a többit tudják. De ez csak a NAV oldalon ehhez tatozó GYIK-ból derül ki, igazán beleírhatták volna a PDF-be ezt a sort...
Mondjuk, ha több autód van, akkor a fene tudja...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#40452) MADcat válasza Inhouse (#40451) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Jah. Semmit nem kaptam még. Se postán, se ügyfélkapun. Hívtam őket, hogy mi a frász van. Azt mondta utaljak annyit ami tavaly volt.... Bámulatos...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40453) pjen válasza Inhouse (#40451) üzenetére


pjen
félisten

Van ott több sor, én beírtam a nevem és a rendszámot is.

(#40454) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ha veszek egy használt vagy új apple tv-t, akkor is elő kell fizetnem a stream-re?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40455) tahepa válasza Inhouse (#40451) üzenetére


tahepa
senior tag

Több autónál összeadja az adókat és egyben kell utalni. Nálunk is így volt.
Volt még egy csavar nálunk...elírtam a közlemény rovatban az adószámomat ( egy plusz karaktert vittem fel a végére - egy 7 számot) de a pénz végül mégis a helyére került az adószámlámat leellenőrízve így látom.

(#40456) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Itt csapattuk mi is. A név kötelez! ;] [link] 70% lejtő, 76km/h max sebesség, 172 max pulzus, és a taft még mindig tart. :P

Buliban hasznos! =]

(#40457) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogyan juthatok hozzá? Hol lehet majd megvásárolni? [Emlékérmét kap Karikó Katalin és három tudóstársa az mRNS-technika feltalálásáért]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40458) Top cat válasza Kékes525 (#40457) üzenetére


Top cat
őstag

Talán itt.

Kosárba tenni nem sikerült. Lehet, hogy reg kell hozzá.

(#40459) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok!

Mentő diszpécser ellen hol tehetek panaszt? Ma délelőtt a nagymamámnak 220-230 között volt a vérnyomása. Hívta a 112-t, mentőt próbált kérni magának, de a diszpécser azt mondta nem küld mentőt, hívja az ügyeletet. Az ügyeletes írt neki gyógyszert, amit azóta már kiváltottam neki. De ez milyen dolog, hogy a diszpécser úgy dönt, hogy nem küld mentőt egy 75 éves, idős, egyedülálló nénihez, akinek ráadásul agyértágulata van, 220-230-as vérnyomással majd azt gondolták elmegy egyedül az ügyeletre a receptért?

(#40460) mephi666 válasza Putyin90 (#40459) üzenetére


mephi666
nagyúr

helyileg hol kerestek? itt kecskeméten és környékén minden rendelőben ki van rakva Pongóné Kovács Erika száma, hogy bármilyen panasszal őt kell keresni... a helyi betegjogi képviselőt keressétek :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40461) ColdMan válasza Putyin90 (#40459) üzenetére


ColdMan
tag

Valami "zavart érzek az erőben"...

"Az ügyeletes írt neki gyógyszert..."
"...220-230-as vérnyomással majd azt gondolták elmegy egyedül az ügyeletre a receptért?"

Az orvosi ügyelet ki sem ment?

(#40462) Putyin90 válasza ColdMan (#40461) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem ment ki az ügyelet sem.

(#40463) ColdMan válasza Putyin90 (#40462) üzenetére


ColdMan
tag

Ebben az esetben én az orvosi ügyeletet venném elő, nem a diszpécsert.

(#40464) donmackó válasza ColdMan (#40463) üzenetére


donmackó
őstag

Én meg mindkettőt felnyomnám. A 200 feletti nyugalmi vérnyomás nem játék. De valljuk be ez a magyar egészségügy, úgysem fog semmi történni. Egy fertő az egész.

Release the cable hounds!

(#40465) ColdMan válasza donmackó (#40464) üzenetére


ColdMan
tag

Hasonló szituban volt a párom.
Amikor hívtuk az ügyeletet, azt kérdezték, be tudunk menni, vagy kijöjjenek.
Otthon voltam, így be tudtam vinni.
Addig el sem engedtek, míg 150 alá nem vitték a vérnyomását.(Fokozatos gyógyszerezés + ellenőrzés. kb 2 órát voltunk benn, jó fej volt a doki, elbeszélgettünk.)

Ezért írtam, hogy én elsődlegesen az ügyeletet "tenném helyre".

(#40466) JoolsNOS válasza Inhouse (#40451) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi mindenkinek a választ.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40467) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Thunderbird-et használok, RSS-el követek pár oldalt, de nem tudom hol kell beállítani, hogy ha új hír jön azt jelezze valahogyan. Ha egyáltalán beállítható ilyen.

(#40468) ladybug válasza ColdMan (#40465) üzenetére


ladybug
őstag

Megtanultam, beigazolódott: Ha úgy érzed, hogy egy kicsit is veszélyes a helyzet vagy ha egyszer is megfordul a fejedben mentőt hívni, akkor azonnal hívj mentőt.
Ha magad viszed be a beteget, órákig várnod kell. Ha mentő viszi be, soron kívül meg kell vizsgálniuk.

Teljesen mindegy, hogy a kisujja tört el, magas vérnyomása van vagy több sebből vérzik.

Ha valaki egészségügyi állapota valamilyen módon is romlik, akkor nincs mit fontolgatni. Mindenki másképp éli meg/méri fel a helyzetet és ez totál emberi. A legbiztosabb a mentő, akkor is, ha a diszpécser/ügyelet vagy akárki más az ellenkezőjéről akar meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40469) FattyDove


FattyDove
őstag

Instagram-on böngészőben (Edge)miért nem látom azt ha valaki (időlimites)képet küld üzenetben? Simán csak egy üres hely jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#40470) hockeyapu válasza ladybug (#40468) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Januárban az anyósom is rosszul lett, bekeményítettem, hogy nem kezdem el hurcolni, hívjunk mentőt ! Volt ugatás, de igazam lett, bevitték a honvéd kórházba és nem kellett egy óra már felvették és ágyban volt ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40471) Putyin90 válasza FattyDove (#40469) üzenetére


Putyin90
senior tag

Mert azt csak appban lehet megnézni. Én Chromeot használok és mikor itthon vagyok böngészőben használom az instát PC-n, aztán néha csak órákkal később látom a telefonon, hogy valaki ilyen képet küldött... :((

(#40472) inf3rno válasza ladybug (#40468) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1

Buliban hasznos! =]

(#40473) FattyDove válasza Putyin90 (#40471) üzenetére


FattyDove
őstag

Pedig régebben működött a dolog nem?

(#40474) Putyin90 válasza FattyDove (#40473) üzenetére


Putyin90
senior tag

Szerintem nem. Ez egy viszonylag új funkciója az instának és szerintem az böngészős verzióba ezt nem tették bele. Mint ahogy hangüzenetet, matricát, GIF-et sem tudsz böngészőből küldeni.

(#40475) Kékes525 válasza Top cat (#40458) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40476) FattyDove


FattyDove
őstag

Van valami használható offline volán menetrend, ahol mondjuk 2 település közti buszokat lehetne lementeni?

[ Szerkesztve ]

(#40477) philoxenia válasza FattyDove (#40476) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40478) FattyDove válasza philoxenia (#40477) üzenetére


FattyDove
őstag

A honlap tartalma 2019. október 1-je után nem frissül. Az aktuális híreket és menetrendi információkat a www.volanbusz.hu oldalon találja.

(#40479) philoxenia válasza FattyDove (#40478) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott van az, csak meg kell találni.
Kiválasztani a települést és ahhoz le lehet tölteni a menetrendi mezőket.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40480) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Véletlenül nincs meg valakinek az ELTE Trefort gimi idei ideiglenes felvételi jegyzéke? Március 9-n tették fel a honlapra, de onnan eltűnt, órák óta nem válaszolnak a levelemre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40481) BiP válasza rgeorge (#40480) üzenetére


BiP
nagyúr

órák óta? :Y
Ez nem messenger. Amúgy nem tudom, mi történt a cuccal, én is csak a tavalyi hatosztályost látom. [link] De úgy látom, nagy védelem nincs a szerveren. [link]
De gondolom még úgysem késtetek el a jelentkezéssel.

A felvételi további rendje
2022. március 16-ig nyilvánosságra hozzuk a jelentkezők felvételin elért összesített eredményét és a rangsorban elért helyét, március 22-ig van lehetőség a tanulói adatlapok módosítására (sorrendmódosítás), április 29-ig kiértesítjük a diákokat a végleges felvételi döntésünkről.

(#40482) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Vannak koncert jegyeim olyan koncertre, ahova nem akarunk mégsem elmenni. Kicsúsztam a visszaváltási határidőből. Bármi tipp, hogy hol tudnám eladni? Itt aprón nem tudom, hogy belefér e, meg nem Budapest, hanem Veszprém, úgyhogy egy hét alatt nem biztos, hogy befutna bármilyen érdeklődő.

Buliban hasznos! =]

(#40483) krizmo_ válasza inf3rno (#40482) üzenetére


krizmo_
addikt

Itt aprón is vannak eladó koncert jegyek, egy próbát megér. Felteszed apróra és az adott lokál topikban meghirdeted.

Szerk.:
Vagy a FB Marketplace is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40484) inf3rno válasza krizmo_ (#40483) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#40485) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mióta lett divat aprón, hogy a gyári fényképet rakják ki a cuccról ahelyett, hogy sajátot csinálnának? :F

Buliban hasznos! =]

(#40486) BiP válasza inf3rno (#40485) üzenetére


BiP
nagyúr

csalóknál vagy átlag hirdetésben? :) ;]

Elég régóta találkozom ilyen hirdetésekkel.
Gondolom egyre lustábbak az emberek. Egyszerűbb letölteni egy képet a netről, mint lőni egy sajátot az amúgyis mindig nálam lévő telefonnal és azt feltölteni a hirdetéshez.

(#40487) Vismajor01 válasza inf3rno (#40482) üzenetére


Vismajor01
addikt

Facebookon szokott lenni a koncertnek event oldal, ott a discussion részre lehet írni z van eladó jegyed.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40488) inf3rno válasza BiP (#40486) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem csak a gyanúsaknál látom, hanem most már úgy a hirdetések fele ilyen, amiket nézek. Ez az utóbbi fél évben lett ilyen. :S

Buliban hasznos! =]

(#40489) inf3rno válasza Vismajor01 (#40487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, rákeresek!

Buliban hasznos! =]

(#40490) dnielrable


dnielrable
csendes tag

Sziasztok

KVM switch beszerzésén gondolkozom 4 PC / 2 monitor.
Az összes kiválasztott termékek felén csupán videócsatlakozók(2) vannak a bementeti oldalon.
Legyen az HDMI vagy DVI. Egér, billentyűzet jelét ilyenkor továbbítja ezen csatlakozókon keresztül? vagy szükségem van külön egy USB és egy videó switchre is? Extra infó, az egyik eszköz egy Raspberry Pi4B lenne.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#40491) Golden9 válasza dnielrable (#40490) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Milyen switch-et vegyek? topik.

Nincs mit. :)

[ Szeretkezve ]

(#40492) dnielrable válasza Golden9 (#40491) üzenetére


dnielrable
csendes tag

Lehet igazad van, csak ez annyira offtopiknak tűnt, hogy nem mertem direktbe beírni.
Megpróbálom ott, ahogy nézem tényleg nincsenek szabályok :)

(#40493) krizmo_ válasza inf3rno (#40484) üzenetére


krizmo_
addikt

Nagyon szívesen! ;)

(#40494) Vismajor01 válasza dnielrable (#40492) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én is kvmet kerestem de annyira dragak esvagy gagyik voltak h inkabb vettem egy 2 gép usb switchet es monitoron váltok bemenetet. Persze nekem nem kell annyira gyakran váltogatni

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40495) MADcat válasza inf3rno (#40482) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Esetleg itt. [link]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40496) inf3rno válasza MADcat (#40495) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow! Nem is tudtam, hogy ilyen is van. Egyelőre meghirdettem itt aprón, ha nem megy el, akkor még ajánlották a ticketswapet. [link] Elvileg vannak jegy eladós facebook csoportok is, de annak nem nyomozok utána.

Buliban hasznos! =]

(#40498) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Feltöltős yetteles kártyára tegnap vettem 500 mb netet eu-n belül felhasználhatót. Viszont Ausztriába érve nincs netem. Mobilnet/roaming engedélyezve. Galaxy S3 teló.
Mi lehet a gond?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40499) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Földmérésről kellene egy kis info. Hogyan lehet ilyen szakembert találni? Van valami lista róluk a földhivatalban esetleg? Ha körülbelül 20 éve épült egy ingatlan a telken és nincs a papíron, akkor azt visszabontathatják?

Buliban hasznos! =]

(#40500) pjen válasza inf3rno (#40499) üzenetére


pjen
félisten

Ha legalább nagyjából igazolni Tudod, hogy mikor épült, kapsz fennmaradási engedélyt. Legalábbis régen 10 év után megadták.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.