Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40851) Inhouse válasza 6120 (#40850) üzenetére


Inhouse
őstag

Hogy milyen oldalak is vannak? :R

Üdv Inhouse

(#40852) AndrewBlase válasza flash- (#40843) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Annyira nem ismert dolog, hogy minden nyugdíj(szerű) ellátásban részesülő megkapja adott év elején. ;)
Ez tartalmazza, hogy mennyi az éppen aktuális ellátási összege.

#40822kovacsen222

Szerintem a kalapácsos aprító lesz a te barátod. A (henger)késes akkorára vágja, amekkorát éppen be tud húzni. Ez lehet fél centi, de lehet 4 cm is. Függ az aprítandó anyag vastagságától, nyersességétől, mennyire tömöd meg, stb.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#40853) 6120 válasza Inhouse (#40851) üzenetére


6120
tag

Szakmai ártalom...
Van még ez is, ha érdekes lehet.
Bár a flat díjcsomagok korában már kb mindegy h melyik szám kihez van hordozva...

(#40854) coco2 válasza 6120 (#40850) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a linket. A szám egy kormányzati tájékoztató telefonrobothoz tartozott, csak töröltem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40855) coco2


coco2
őstag

Pénzintézetek, garancia.

Van valami oba-hoz (vagy mittudoménmihez) tartozó nyilatkozat, amit alá kell írni 100 ezer eurós bank betét garanciához. Aki olyat nem írt alá, az nulla garanciát kap? Pld valaki betesz 5 millát az otp számlájára, az otp-t egyik napról a másikra tönkre teszik, nulla forintot fog az illető viszontlátni a pénzéből?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40856) BiP válasza coco2 (#40855) üzenetére


BiP
nagyúr

Első mondat kérdés, vagy állítás?
Szerintem ha kell ilyet, azt bankszámlanyitáskor alá kell írni úgyis.
Tudtommal az OBA féle biztosítás nem opcionális, hanem "alanyi jogon" jár a bankszámlához.

(#40857) Cs1csó válasza coco2 (#40855) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alap, +1 BiP

(#40858) coco2 válasza BiP (#40856) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, és aki régebben nyitotta a bankszámláját? Az enyém pld 2007 óta van meg.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40859) BiP válasza coco2 (#40858) üzenetére


BiP
nagyúr

OBA elég régóta van. Meg úgy tudom, hogy nem is számlafüggő, hanem bankfüggő. Amelyik bank OBA tagsággal rendelkezik (szóval nem valami renegát cucc, mint mondjuk a Revolut), akkor az biztosítva van. Itt egy friss lista a tagintézet bankokról: [link]
De kerestem gyorsan egy magyarázó cikket: [link]

(#40860) coco2 válasza BiP (#40859) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a linkeket. Adnék egyet én is, hogy sikerüljön tisztázni, mit nem értek: [link]

A listádon ott az Erste. Elvileg automatikusan járnia kellene a biztosításnak. És ott a tájékoztató, hogy pedig nem. Miről lehet szó?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40861) BiP válasza coco2 (#40860) üzenetére


BiP
nagyúr

Miről lehet szó?
A pdf-ben szerepel is. Kell a pénzmosás elleni törvény szerinti azonosítás.
Általaban a bank erről szokott tájékoztatni, hogy kell, és kéri.
Ha nem rémlik, vagy bizonytalan vagy benne, hogy nálad ez megvan-e, akkor kérdezz rá a banknál.

(#40862) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Olyan bér kalkulátort keresek akár weboldal, akár applikáció (ios). Ami tud 3 műszakot és pótlékot is kezelni a számításban. Ismer valaki ilyet? Google nem túl segítőkész. Csak alapokat találtam.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40863) BiP válasza Rivaul (#40862) üzenetére


BiP
nagyúr

Nézd meg ezt, hátha: (gugli nekem ezt dobta)
https://www.berkalkulator-2.hu/
Ebben van többműszakos számítás.

(#40864) Rivaul válasza BiP (#40863) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm.
Ezt megtaláltam, csak nem láttam hogy át lehet kapcsolni több műszakosra :B De így jó.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40865) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van egy ilyen hintám. Meg szeretném toldani, hogy fel tudjak rakni egy fészekhintát, tehát kellene még 3 db hasolnó "szálfa". Honnan lehet ilyet beszerezni emberi áron?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40866) philoxenia válasza JoolsNOS (#40865) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rengeteg helyről Ausztráliától Vlagyivosztokig. Ha azonban nem adsz meg közelebbi helyet, nehezen segíthet bárki. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40867) MADcat válasza JoolsNOS (#40865) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Fb marketplace. Láttam már hirdetve.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40868) philoxenia válasza MADcat (#40867) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem például van itthon. Kőris, sok éves, hántolatlan. (nem eladó...:)) ) Azonban nem mindegy milyen idős és mennyire kész kell. Erdészetből, magánerdőből érdemes legjobban beszerezni, azonban azzal még lesz munka. Obiból meg rögtön kész. Fatelepeken általában nincs gömbfa, csak fűrészáru.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40869) JoolsNOS válasza philoxenia (#40866) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, találtam pont olyat jó áron. (amúgy nem jött elő könnyen) Namost a következő fogósabb kérdés. Hogyan toldjam meg? Első ötletem, hogy egy kb 20 centis fémcsőbe betoldom a két fát felül (az eredeti hinta végét és az újat) és rakok bele pár csavart. Ez vajon kivitelezhető? És szintén hol keresgéljek 8 centi átmérőjű fémcsövet (online vagy Győr)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40870) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Ezért a munkáért mennyi pénzt lenne reális kifizetni?

Lábazat hálózását (rabicháló), csemperagasztózását és festését szeretnénk megcsináltatni. A felület ~15 négyzetméter lenne.Tegnap eljött megnézni egy szaki (nem kőműves) és 120.000 Ft-ot mondott rá. Na már most ezt eléggé sokalljuk. Egy ismerős nemrég burkoltatott és neki 5.000 Ft-ért csinálták négyzetméterét, "hivatásos" szakemberek. Ha most nagyon felfele kerekítek a számolásnál, akkor is 80.000-ből meg kellene lennie ennek a munkának, nem?
Az anyagköltség mellékes, az úgyis annyi, amennyi a boltban.

(#40871) pjen válasza Yszapos (#40870) üzenetére


pjen
félisten

Ha találsz olcsobbat, azzal kell csináltatni, ha nem akkor ennyi az ára, vagy megcsinálod magad.

(#40872) Fecogame


Fecogame
veterán

Díjneten látni valahol, hogy mely szolgáltatókhoz regisztráltam be?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40873) konci79 válasza Fecogame (#40872) üzenetére


konci79
őstag

(#40874) philoxenia válasza JoolsNOS (#40869) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha találsz csövet jó lehet, de nehezebb szerintem, mint vastagabb (olyan 3-as) lemezből hajlítani egyet, bilincsként és átmenő csavarokkal rögzíteni. Azonban feltámasztás nélkül nem lesz igazán biztonságos, már csak a korróziót/rothadást figyelembe véve sem.
A legjobb lenne ugyanolyan x tetejére tenni a toldást mint az eredetiben van, hogy a terhet az viselje. A bilincs csak a szétcsúszás ellen tud hatékonyan védeni, arra viszont elég egy-egy menetes szárból (12-es) képzett átmenő csavar is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40875) philoxenia válasza Yszapos (#40870) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pesten 8000 Ft-os négyzetméterárat hallottam a napokban. Azzal stimmel nagyjából. Sajnos napi áron kell dolgoztatni. Ha nem sürgős, jövőre esetleg olcsóbb lehet, most nagyon nagy a kereslet a munkásokra.
Persze ezért a pénzért mutasson a mester referenciamunkát, mert ez már nem olcsó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40876) Fecogame válasza konci79 (#40873) üzenetére


Fecogame
veterán

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40877) coco2


coco2
őstag

Kullancs.

Budapest kertvárosi környék. Fogalmam sincs, mennyi kullancs lehet a kertben. Talán nulla, talán sok100. Van-e bármi okosság kitalálva kullancs írtásra, ami lakosság házilag megtehet?

Macskák mondjuk mászkálnak sokat itt, meg közeli erdőben, valamennyit biztos hurcolnak, de nem a macskák kilövésére gondoltam. Ha létezik bármi emberre nem sokkal gyilkosabb + rákkeltő permetezés, vagy valami okosság, ami alkalmasint jobban fáj a kullancsoknak, mint az embernek, az jönne most jól.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40878) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Most olvastam egy cikket " Weird Al " Yankovic -ról , annak apropóján , hogy megfilmesítették az életét :

A bajszos, göndör fürtös Daniel Radcliffe őrült módon tangóharmonikázik

Nekem viszont "kimaradt" eddig az életemből az Ő neve és munkássága.
Kicsit kutakodni kezdtem és a YT-n sok klippje fent is van....jó kis paródiák ezek.....bár az angol tudásom eléggé harmatos.

Valamint a Wikipédia oldalán is van infó : [link]

Engem viszont valami dokumentumfilm jellegű érdekelne !
Létezik vajon valami doksi film a csávóról ?
Ti tudtok róla ?

Mindez azért, hogy ha meglesem a Daniel Radcliffe féle mozit , akkor valamennyire képben legyek, hogy ki merre hány méter.

Köszi az infókat.....ha van.

Mod :
Mivel torrent függő vagyok...első körben ott szétnéztem, hogy van e valami róla.Nos a zenei albumai fent vannak de semmi más.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40879) philoxenia válasza coco2 (#40877) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magánszemélynek nem hozzáférhetőek a szerek. Védőoltás és kullancsriasztók a lehetséges alternatívák.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40880) coco2 válasza philoxenia (#40879) üzenetére


coco2
őstag

A védőoltások vajon mennyire hatásosak? Védenek egyáltalán, vagy csak még egy problémának vannak?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40881) Menni válasza JoolsNOS (#40869) üzenetére


Menni
csendes tag

Létra közepén elvágod, másikkal összelapolod, szerkezetcsavarokkal rögzíted. A másik oldalon lesz az új hinta

(#40882) philoxenia válasza Menni (#40881) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

? ebből nekem nem jött le a pontos művelet. Lerajzolnád?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40883) philoxenia válasza coco2 (#40880) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Agyvelőgyulladás ellen életmentőek lehetnek, Lyme kórnál meg csak figyelni kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40884) Menni válasza philoxenia (#40882) üzenetére


Menni
csendes tag

Ma már nem, holnap reggel rajzolok

(#40885) Cs1csó válasza coco2 (#40877) üzenetére


Cs1csó
félisten

Oltás. Ahogy írták, Lyme kór stb. úgy tudom több adagos oltás és pénzbe kerül.

(#40886) Cs1csó válasza Borisz76 (#40878) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a kedvencem az egyik Csupasz Pisztoly film
Drágám add az életed - Spy Hard - James Bond stílusú nyitótéma ami alatt énekel na az hatalmas: Spy Hard

[ Szerkesztve ]

(#40887) B.i.L válasza coco2 (#40877) üzenetére


B.i.L
senior tag

Sokféle van,de boltokban is kapható, és van kifejezetten “bio” kullancsriasztó szer/permet. Ezt érdemes használni.Amikor magas a fű,vagy sokat mászkáltok természetben. Én rengeteget voltam természetben,és csak egyszer fordult elő kullancs,ágyéktájékon,szerek nélkül elvagyok. ( a szúnyog se csíp :D ) egyenesen utálnak.

Horgászni mentem...B.i.L

(#40888) coco2


coco2
őstag

Kerti locsolás, slag.

Olyan slag kellene, ami nem nyomódik össze / tekeredik vékonyra stb. Az obi weboldalát megtalálom, de a fényképek nem mutatnak cső keresztmetszetet, és a semmit mondó "fizetett reklám"-vásárlói tapasztalatokat sem érek sokat. Ha valaki mostanában vásárolt normális minőséget, amivel elégedett, egy linket had kérjek róla.

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40889) coco2


coco2
őstag

Étolaj.

Még április elején vettem, azóta "nyugiban" van a flakon, és felfigyeltem rá, hogy valami hajkorpa kinézetű fehér színű izé ülepedett ki az olaj alján, ami aztán mozgatásra elkezd szétoszlani az olajban újra. Sajnos nem tudok élesebb fényképet készíteni róla:
(és itt a címkéje, ez az étolaj: [kép] ). Mi a fene az a micsoda, ami ki tud ülni étolajból? Az üveg mindmostanáig bontatlan, aligha tudhatott kívülről szennyeződés kerülni bele.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40890) krizmo_ válasza coco2 (#40889) üzenetére


krizmo_
addikt

Az olívaolajnál ez teljesen normális jelenség. :K Előfordul főleg az extra szűz változatnál, hogy üledék lesz az alján.

[ Szerkesztve ]

(#40891) #73959936 válasza krizmo_ (#40890) üzenetére


#73959936
törölt tag

mint ahogy a régi jó boroknál is így van :K

(#40892) coco2 válasza krizmo_ (#40890) üzenetére


coco2
őstag

Micsoda ül ki az aljára? Nem túl bizalomgerjesztő. Biztos fogyasztható?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40893) philoxenia válasza coco2 (#40888) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40894) philoxenia válasza coco2 (#40892) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A préselés miatt a bogyóból apró részek válnak ki, extra szűznél ezt nem szűrhetik ki teljesen, mert sűrű.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40895) inf3rno válasza coco2 (#40892) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, fogyasztható.

Buliban hasznos! =]

(#40896) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Itt mi ez a szimbólum az 1-es gombnál? [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40897) philoxenia válasza inf3rno (#40896) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hangfelvétel?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40898) Borisz76 válasza inf3rno (#40896) üzenetére


Borisz76
veterán

Üzenetrögzíés ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40899) inf3rno válasza philoxenia (#40897) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is valami magnó szalagnak tűnik, de nem tudtam, hogy alapból tudnak felvenni a telefonok, vagy hogy megy ez.

Buliban hasznos! =]

(#40900) AndrewBlase válasza inf3rno (#40896) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hangposta (aka: üzenetrögzítő) gombja. Hosszan nyomva egyből hívja.

Ha nem fogadod a hívást, és be van kapcsolva a hangposta, akkor a hívó fél ott tud hangüzenetet hagyni neked. Azt nem tudom, hogy ez a mai világban még élő szolgáltatás-e.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.