Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40701) pjen válasza Benhill (#40700) üzenetére


pjen
félisten

Ha Te fizeted akkor, hogy tudják ők is vonni. Én leülök a gép elé, belépek a tokennel a bankba és elutalom amit akarok. Pont most kedden utaltam én is az aegonnak a második negyedévet és ma élesedett.

(#40702) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Asszonynak kell vennem egy USB-C -s töltőkábelt és gondoltam benézek az Euronics-ba , ott melyiket érdemes venni, mire kell figyelni? Nem akarom, hogy rábeszéljenek külön xy kábelre, olyat akarok venni ami tényleg jó is és árban is rendben van. Jelenlegi kábel zárlatos (megtörhetett) amit ki is mértem. :K :R

Elsőre ezt néztem ki: [link] /bár ez nincs készleten a Nagykanizsai boltban ahogy nézem/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40703) philoxenia válasza MaxxDamage (#40702) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ha töltésre kell akkor simán vehetsz nem szakboltban jóval olcsóbban. Ha javasolhatok szövetborításút vegyél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40704) MaxxDamage válasza philoxenia (#40703) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos jelenleg csak az Euronics jöhet szóba ma.
Körbe nézek majd, de lehet átugrok a Tescoba és ott elvileg van ilyen mobilos bolt külön, ott lehet találok olyat amit mondasz. :K :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40705) philoxenia válasza MaxxDamage (#40704) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rendelni sem ördögtől való, sokszor még a futárral együtt is megérheti. Ilyenem van, jó minőség.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40706) MaxxDamage válasza philoxenia (#40705) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igaz! :)
Köszi az ajánlást, de sajnos IKEA nincs a közelben és ezt rendelni sem lehet szállítással.
A jelenlegi kábelt már egy jó ideje így használja és csoda, hogy még nem döglött be a telefon vagy az adapter....normális esetben 1-2 óra max. a teljes töltés 100%-ra, de most közel 1 nap mire 100%-ra tölti. Asszony nem érti meg, hogy már cserélni kellett volna és most S.O.S cserélni szeretném. Érősen degradált lehet a telefon akksi és az adaptert is cserélném, de mértem és azzal nincs gond (látszólag) mert másik kábellel tölt rendesen (megfelelő feszültség megvan) telefonja kikapcsolt állapotba is nagyon merül...battery lehet kuka ez miatt. :U

Nekem LG töltöm van, LG V50 telefon ami tud gyorstöltést is. (jó dolog)
Van vez.nélküli töltőm is hozzá, azt is szoktam használni, de jóval lassúbb, mint a "fast charge"

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40707) BiP válasza philoxenia (#40703) üzenetére


BiP
nagyúr

csak óvatosan, milyen típust, mert nehogy gyenge legyen, és csak lassú töltést bírna a kábel.
Anno mikro-usb-s kábelekből kellett vigyázni nagyon a nagyon olcsó típusokkal.

(#40708) MaxxDamage válasza BiP (#40707) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Adapter:

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40709) philoxenia válasza BiP (#40707) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lassú töltés mindig jobb, mint a gyors. Nekem négy éves telefonom (P20Pro) is teljesen O.K. a lassú töltésekkel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40710) MaxxDamage válasza philoxenia (#40709) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gondolom nem közel 1 napos az a lassú töltés :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40711) BiP válasza philoxenia (#40709) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, de nem tudom, milyet keres. Az emberek 99%-a nem lassú töltést keres :)
Meg ugye nem mindegy, hogy egy telefon 1,5 óra alatt tölt fel (valakinek már ez is lassú, mai telefonnál már annak számít talán, nekem elfogadható) vagy 6 óra.

(#40712) Inhouse válasza MaxxDamage (#40710) üzenetére


Inhouse
őstag

A párom telefonja ha nem a gyári töltő és kábel van rajta, iszonyú lassan tölt. Vannak töltő/kábel kombinációk, ahol kicsit jobb, még ezek is csiga lassúak. Ez még nem C-s, hanem μUSB-s.

Üdv Inhouse

(#40713) Cs1csó válasza philoxenia (#40709) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég volt erről egy jó kis videó, a lényeg, megdőlt az a vélelem, hogy:
gyors töltés = rossz
lassú töltés = jó

Itt egy nagyon jó kis videó: Does Fast Charging ACTUALLY Ruin Your Battery?

Ami hasznos lehet, a töltés kapcsán:
1. töltés közben ne használjuk a telót tehát ne játszunk, dolgozzunk, böngésszünk vele addig amíg töltjük, kikapcsolni nem szükséges de ne használjuk
2. SOHA ne hagyjuk NAGYON lemerülni (kb. 20-30% alá ne engedjük merülni) és nem kell feltétlenül TELJESEN feltölteni sem (elég ha hagyjuk 80-90% közötti töltöttségi szintig engedni a töltést)
3. ha van tok a telefonon esetleg töltés idejére vegyük ki belőle, esetleg töltés közben a telefon legyen valami hőt jobban vezető felületen pl. fém (de semmiképp ne legyen pl. töltés közben egy párnán, szivacson, vagy könyvön, tehát rossz hővezető anyagon.
4. az előző ponttal összefüggésben a meleg árthat az akkunak tehát ne hagyjuk FORRÓ autóban vagy közvetlen tűző napon stb.
Nyilván a párás levegő sem tesz jót de az ellen nehéz mit tenni max ha extrém párás helyen dolgozunk akkor oda ne vigyük be a telefon pl. mosókonyha, konyha, trópusi üvegház stb.

A "gyors" töltés esetén - amúgy pl. az én "gyors töltőm" 35W-os - nem tölti a telefont az elektronika FULL SPEED-el, tehát nem tölti pl. az én esetemben folyamatosan 35W-al. Hanem elkezdi tölteni felszalad a maxra majd a vége felé folyamatosan csökkenti a töltés erősségét.
Mert töltés közben is monitoroz az elektronika és odafigyel a melegedésre.

Nekem van egy olyan konnektorom amin van USB töltő aljzat is és kb. 12W-al tud tölteni ha nem a gyors töltővel töltöm hanem közvetlenül az USB kábelt ebbe az aljzatba dugom. Amúgy mivel 2-3 naponta ÜZEMBIZTOSAN felteszem töltőre miután hazaértem ezért nálam a sima "lassú" (az én esetemben ez kb. 1/3 sebességgel történő töltést jelent) töltéssel sem gond.
A másik érdekesség, hogy egy telefon általában 2-3 évig használunk, és ez idő alatt alig 10-20% teljesítményromlás történik egy akkumulátorral tehát aki 2-3 évente AMÚGY is cseréli a telefontját igazán nem kell foglalkoznia az akkumulátor extrém kímélésével elég ha használja ahogy szokta.
Persze egy nyári napon ekkor sem érdemes a kalaptartón hagyni a telefont de ez evidens mindenki számára. (ezt az egy dolgot emelném ki ami súlyos károsodást jelenthet már egy fiatal készüléknél is.)

Mivel csóró vagyok ezért én szívesen használnám akár 5 évig is a készülékemet tehát amiket felsoroltam azokat igyekszem betartani.

(#40714) MaxxDamage válasza Inhouse (#40712) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Na vettem egyet, remélem jó lesz... :)
3500 pénz volt.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40715) philoxenia válasza MaxxDamage (#40710) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kábelen kevesebb múlik. Egy gyorstöltő esetén, mondjuk nem két óra, hanem négy...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40716) philoxenia válasza Inhouse (#40712) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ezt csak a Samu tablet csinálta.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40717) MaxxDamage válasza philoxenia (#40715) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vez.nélküli nekem is lassan tölti és mintha tovább is bírná úgy, mint alap esetben (fast charge) töltve.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40718) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Hírdetek valamit a face-n. Ma megkeresett egy külföldi nevű nő, tört magyarsággal, hogy ő megvenné, de előre fizetne valmi DSV szolgáltatással (borítékban). És utána ha megkapom, jönne egy futár az áruért. Mondom nekem ne küldjön pénzt, úgy hogy nincs róla bizonyíték, hogy átvettem. Írja: ne aggódjak.
Hallott már valaki erről a DSV-ről? Nagyon kamu szagú a dolog.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40719) Cs1csó válasza JoolsNOS (#40718) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA megkapod a lóvét akkor mi baj lehet?

(#40720) inf3rno válasza JoolsNOS (#40718) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ránézésre ez a szállítmányozó cég az: [link]. Nincs bankszámlája, vagy miért nem akar utalni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40721) inf3rno válasza Cs1csó (#40719) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha kamu, akkor az esetleg előfordulhat, hogy nem kapja meg, aztán elkezdenek erősködni, hogy márpedig ők elküldték, és küldje az árut. Nem hiszem, hogy ezzel bepróbálkoznak, legalábbis kevés az olyan, aki ennek felül.

Buliban hasznos! =]

(#40722) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#40718) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Kamu! Ezt kaptam:

Utána írtam neki, hogy akkor nekem kell először fizetni? Válasz: blabla ő ezt már befizette, elveszik ha nem utalok. Mondom kamu, erre lépett a csoportból, jelentettem, tiltottam...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40723) inf3rno válasza JoolsNOS (#40722) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor ezzel is okosabbak lettünk.

Buliban hasznos! =]

(#40724) ladybug válasza JoolsNOS (#40718) üzenetére


ladybug
őstag

Oh, igen. Nekem is volt hasonló afférom.
Nagyon résen kell lenni, mert egyre ügyesebben álcázzák magukat és egyre nevesebb dolgokkal fedik le a tevékenységeiket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40725) MADcat válasza JoolsNOS (#40718) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nálam is próbálkoztak. Nem fog utalni, sem küldeni. Semmit. Csak egy papírt, amit hamisított, hogy ő bezzeg elküldte, utalta, engem fel fog jelenteni. Ezek után elsőt elküldtem a francba. (csúnyábban, választékos díszmagyarsággal) A következő ilyennek csak annyit írtam, hogy csak személyen kp. Hát egyikből sem lett üzlet… :N

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40726) Top cat válasza MADcat (#40725) üzenetére


Top cat
őstag

Úgy látom, nagy csat volt a hétvégi bevásárlásnál. ;]

(#40727) MADcat válasza Top cat (#40726) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Rosszul látod. Messzire elkerültem minden boltot. Csütörtök délelőtt voltam utoljára boltban. Kinek hiányzik ez idiotizmus, amit lenyomnak a népek ilyenkor a boltokban. :W

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40728) Cs1csó válasza MADcat (#40727) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért van humoros része is, elmentem egy polc mellett ami tele vont Kinder tojással, oda volt írva valami ilyesmi: "Kinder tojás, belül meglepetéssel"
Gondoltam a Szalmonella elég meglepő tud lenni, ha kellően érzékeny vagy rá. ;]

(#40729) Top cat válasza MADcat (#40727) üzenetére


Top cat
őstag

Az avatárodra céloztam. :DDD

Cs1csó
Rakhattak volna bele széntablettát, műanyag játék helyett. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40730) Cs1csó válasza Top cat (#40729) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C mekkora ötlet!! Ráírva: amint megette a csokit azonnal tolja be a széntablettát és ne menjen messzire a vécétől.

(#40731) BiP válasza Cs1csó (#40728) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezzel a kinder tojással ki lehet akasztani.
A sima Kinder tojás nem szalmonellás (ezert sem kerültek le a polcokról)
De minden szaros cikkben, hírben kinder tojással illusztrálják a kinder termékeket.
Mert az újságíró egy dilettans pöcs, meg azt hiszik, hogy a magyarok csak a tojást ismerik,mint kinder termékeket.
Ezzel aztá jól meg lehet zavarni a népet, és mindenki azt hiszi, hogy a kinder tojás is szalmonellás.
Ott van a nébih lista, csak valami maxi tojás van rajta, a sima nem veszélyeztetett.

(#40732) Cs1csó válasza BiP (#40731) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy a kódot kell figyelni: ha "400"-val kezdődik az a német gyár és az okés, a belga gyárból kikerülő termékekkel volt gond, az talán "504" ha jól tudom.

(#40733) donmackó válasza Cs1csó (#40732) üzenetére


donmackó
őstag

Én ezt megelőztem, és idén nem kapnak kinder tojást a gyerekek húsvétra. Helyette lett nagy smarties tojás. :D

Release the cable hounds!

(#40734) krizmo_ válasza Cs1csó (#40732) üzenetére


krizmo_
addikt

Magyarországra is érkeztek szalmonellával szennyezett Kinder csokoládétermékek

Amivel gond van, azt már visszahívták, én is vettem 504-es kóddal kezdődő tojás, levették a polcokról a szennyezett termékeket. :K

🐰 Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! 🐰

[ Szerkesztve ]

(#40735) krizmo_ válasza krizmo_ (#40734) üzenetére


krizmo_
addikt

Érdemes hivatalos oldalakról tájékozódni:
Nem érintett Kinder termékek listája.

(#40736) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenkor jó cukrosnak lenni.... :DD :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40737) coco2


coco2
őstag

Agyideg-önvédelem:

Ablak csere után a külső részen purhabot kellene simára vágni, hogy szirozni tudjam az ablakokat körbe, mielőtt jön a redőnyös.

Vettem levágó kést, csak ezzel sűrűn nyiszálni kell, hogy szét ne tépjem a purhabot, és olyan szinten csikorog, hogy ehhez képest valaki egy általános iskolai táblán csikorgatná a körmeit, azt még nyugodt lélekkel tudnám hallgatni - hanem ez a purhab valami szörnyű. 3M-es füldugók sem sokat segítenek.

Purhab levágásra létezik valami pici motoros minikörfűrész-szerűség (pld 3-4 centi korong átmérővel kicsi fordulaton, bármi), ami tudná folyamatosan vágni nyiszálgatás-mentesen? Van rá bármi kitalálva?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40738) B.i.L válasza coco2 (#40737) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kisflex…csapjad le,nem ennyire bonyolult. Ezeknek a dolgoknak sajnos nincs más módja. A lényeg,h ne bonyolítsd túl ( jóvanazúgy ) és ne hergeld magad :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#40739) philoxenia válasza coco2 (#40737) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] [link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40740) B.i.L válasza philoxenia (#40739) üzenetére


B.i.L
senior tag

Életképes megoldás ez is,csupán drágább,mint tényleg levágni a maradék purhabot,2 perc alatt kész 1 ablak,vagy ajtó :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#40741) philoxenia válasza B.i.L (#40740) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem sniccerrel öt perc öt ablak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40742) Viktor0610 válasza philoxenia (#40741) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De az nyikorog! :))

Samsung Galaxy A54

(#40743) philoxenia válasza Viktor0610 (#40742) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. Ahogy húzom egyetlen éles sikolyt hallasz csak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40744) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#40717) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kábel csere megoldotta, tudtam én!
Most minden rendben a töltéssel. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40745) B.i.L válasza philoxenia (#40741) üzenetére


B.i.L
senior tag

Szóljá’,ha segítsek :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#40746) Inhouse válasza coco2 (#40737) üzenetére


Inhouse
őstag

Mondanám, hogy fújd le a pengét WD40-el és nem fog zajongani, de akkor már nem kell rá kenni semmit... :)

Üdv Inhouse

(#40747) Borisz76 válasza Inhouse (#40746) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg lehetne így is tompítani a hangját :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40748) Inhouse válasza Borisz76 (#40747) üzenetére


Inhouse
őstag

Könnyebb egy késre távcsövet szerelni azért...

Üdv Inhouse

(#40749) inf3rno válasza Inhouse (#40748) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tulképp ha egy teslacoilt rászerelsz, akkor még talán működhet is. ;]

Buliban hasznos! =]

(#40750) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ismerős?

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.