Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40901) coco2 válasza inf3rno (#40896) üzenetére


coco2
őstag

Régi telefonoknál (mondjuk 15 évvel ezelőtti időkben még az volt a high-tech), ahol a "b" betűt így írtad be: "22", kellett tudni írni temérdek sok jelet, mint "!%?,.:;_-@&#" - meg fene tudja még miket. Azokat egy göngyölegbe tették, és az "1"-es gombra kerültek. Az a jel ott a göngyöleg jelzése. A túl sok írásjel nem férne ki a gombra.

@AndrewBlaze: Hangposta funkció ha volt támogatva a szolgáltatónál, és a telefonon (utolsó generációs wap-os cuccok már támogatták), jellemzően programozható volt valamelyik kurzor irányra (pld "bal"), illetve "gyorsbillentyűre" (ahol ami támogatott volt). Amennyire én emlékszem, nem volt az fix billentyűhöz kötve egyik telefonon se.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40902) inf3rno válasza coco2 (#40901) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#40903) konci79 válasza coco2 (#40901) üzenetére


konci79
őstag

Belegondoltam hogy gyerekkoromban még telefonja is csak a tehetősebbeknek volt, ehhez képest most hol tartunk... Tizenévesen volt először színes tévénk...

(#40904) Borisz76 válasza konci79 (#40903) üzenetére


Borisz76
veterán

Jaja....
Fekete-fehér TV-n használtam eleinte a C64-s gépet én is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40905) pjen válasza Borisz76 (#40904) üzenetére


pjen
félisten

Jó kis junoszt.

(#40906) inf3rno válasza Borisz76 (#40904) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekünk valami ping-pong szerű játék ment fekete fehér képernyőn, amire emlékszem. Meg volt a klasszikus űrhajós lövöldözős. Na ezek sem ma voltak, talán 90-es évek eleje.

Buliban hasznos! =]

(#40907) Borisz76 válasza inf3rno (#40906) üzenetére


Borisz76
veterán

Engem az osztálytársam fertőzött meg....
Aztán a szüleimtől kikönyörögtem egy C64-s gépet.
Persze mint minden újabb műszaki eszköz ez is
Cocom listás volt.
Ausztriából hozták és évekig nyüstöltem :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40908) BiP válasza coco2 (#40901) üzenetére


BiP
nagyúr

Göngyöleg?
Az egy magnó jelzés. Hangposta vagy hangfelvételt jelenthet.

(#40909) AndrewBlase válasza coco2 (#40901) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"A túl sok írásjel nem férne ki a gombra"

A többi gombon se csak az éppen "kiírt" 3(-4) betű volt elérhető, hanem az ékezetesek, és speciális karakterek is. ;)

"Amennyire én emlékszem, nem volt az fix billentyűhöz kötve egyik telefonon se."

Nekem meg úgy rémlik, hogy az volt. Ezért se lehetett az 1-es gombra gyorshívót beállítani, az csak a 2-9 gombokra lehetett. A kedvedért most bekapcsoltam az egyik régi Nokiámat, azon nem találtam ilyen opciót, hogy a kurzorra lehetne rakni a hangpostát.
De fenntartom a tévedés jogát, régen volt. :))

Szerk.
A menüben is a hangpostát jelöli az a jel. :K

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#40910) coco2 válasza AndrewBlase (#40909) üzenetére


coco2
őstag

Típustól teljesen függetlenül megnézel bármilyen régi kistelefont, az a "magnó"-nak nevezett jelzés mindegyiken ott lesz, és olyan lesz. Azon is, ami beépítve hangpostát egyáltalán nem támogat (max a szolgáltató számára tárcsázhatsz rá a hangpostádért).

Vizuális hasonlóság ide vagy oda, a hangpostára vonatkozó következtetést a magam részéről elhamarkodottnak nevezném - még akkor is, ha pár telefonon statikusan rögzítve az "1"-es gomb érte el a beépített hangpostaládát.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40911) AndrewBlase válasza coco2 (#40910) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Oké. :U

Miért mindig én???

(#40912) Nikaré válasza AndrewBlase (#40909) üzenetére


Nikaré
őstag

Jé, Nokia!

(#40913) mephi666 válasza BiP (#40908) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, hangposta az... hogy én mennyire rühelltem, ha valaki azon hagyott üzenetet :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40914) MADcat válasza AndrewBlase (#40911) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hangposta. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40915) AndrewBlase válasza MADcat (#40914) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem engem kell meggyőzni erről. :N ;)

Miért mindig én???

(#40916) coco2


coco2
őstag

Cipő.

2019-ben véletlenül sikerült találnom Joseph Seibel brand-ből cipőt farmer felső résszel (késő tavaszi / kora őszi időszakban használtam). Sajnos a típust már nem gyártják, és kompatibilis típust sem tudnak javasolni. A farmer felsőrész teljesen kihalt a brand-ből. A sanda gyanú azt súgja, másik brand név alatt fogom megtalálni a termék fazont. Viszont gőzöm sincs, hogy melyik brand alá kerülhetett át. Ha valaki képben van cipőkről, egy tippet had kérjek, milyen brand-eket nézzek meg?

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40917) coco2 válasza MADcat (#40914) üzenetére


coco2
őstag

Nem is igaaaz! Az ott egy szemüveg. Aki megnyomja a gombot, szemüveges lesz :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40918) MADcat válasza coco2 (#40917) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:Y O_O tényleg. :DD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40919) MaxxDamage válasza philoxenia (#40883) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én Prevenar és Pneumovax oltást kaptam, 30 eFT volt a 2 injekció és azóta semmi gondom (lekopogom) :D
2020 vége felé 1x volt tüdő gyulladásom, tavaly év vége felé 3x egymás után, így szükséges volt...meg a munkahely váltás is ez miatt. :K /remélem ezután elkerül az a betegség/
Elvileg teljesen védett vagyok már az oltások által.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40920) Menni válasza philoxenia (#40882) üzenetére


Menni
csendes tag

Picit késtem de én így csinálnám! [kép]

(#40921) DS39


DS39
nagyúr

Elém került a hír, hogy emelik Budapesten a hatósági áras taxizást.
Nem szoktam használni, ezért nem vagyok képben.
Olvasom hogy alapdíj, km díj, és percdíj. Utóbbit akkor számolnak ha 15 km/h alatt megy a taxi.
Ez csak nekem wtf?
Utas el akar jutni A-ból B-be a leggyorsabban, de dugó van, elkéshet emiatt, és még ezért pluszban fizettetik?
Vagy hogy van ez?

(#40922) Cs1csó válasza DS39 (#40921) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom rövid távra, vagy rövid időre nem éri meg a taxisnak. Ez a tippem. "nyersége" akkor van ha kimegy a címre ahová hívod és legalább fél háromnegyed órát kocsikázik veled.

(#40923) philoxenia válasza Menni (#40920) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lapolva is jó toldani, de mindenképp a toldásnál kell az oszlop, mert később pláne ha szabadban van, kikorhadhat a fa. Mondjuk én függőlegesen lapolnám, ha már.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40924) philoxenia válasza DS39 (#40921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A dugóról nem a taxis tehet, az üzemanyag meg fogy. BKK és kész, ha taxizol fizesd meg... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40925) DS39 válasza philoxenia (#40924) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez jogos. És ha elektromos a taxi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40926) philoxenia válasza DS39 (#40925) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a kocsi meg annyira drága, hogy azért kell többet fizetni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40927) mephi666 válasza philoxenia (#40926) üzenetére


mephi666
nagyúr

Kenyérgőzös riksataxit kellene üzemeltetni :) ...ja a kenyér is már rohadt drága

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40928) coco2 válasza mephi666 (#40927) üzenetére


coco2
őstag

És az emberi munkaerő is drága.

Van bérelhető elektromos roller. Ahhoz nem kell +1 ember. A neve most nem jut eszembe. Ha éppen nem szakad az eső, belvárosi dugó ide vagy oda, azzal lehet haladni.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40929) philoxenia válasza coco2 (#40928) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, de azzal el is lehet tévedni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40930) BiP válasza philoxenia (#40929) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezeket általában mobillal kell aktiválni.Amin meg van térkép. aki meg hülye hozzá, az bárhol el tudna tévedni.

(#40931) coco2 válasza philoxenia (#40929) üzenetére


coco2
őstag

Eltévedni autóval lehet :) Rollerrel nem jellemző különbség a gyalogos forgalomhoz képest. Aki közlekedik (vagy valaha az életében közlekedett) gyalogosan, az tudja, hogy eltévedni képtelenség. Már a szagáról ismered a környéket, mint a macskák.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40932) pjen válasza philoxenia (#40929) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a taxis is "eltéved" néha és 3x annyi lesz a taxi számla.

(#40933) philoxenia válasza coco2 (#40931) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát jó pár városban letennélek térkép nélkül, nem feltétlenül találnád meg a megadott célt. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40934) philoxenia válasza pjen (#40932) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudod, olcsón, jól és gyorsan-ból csak kettő választható egyszerre...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40935) coco2 válasza coco2 (#40775) üzenetére


coco2
őstag

Zokni.

Jót szívtam webshoppal. Berendeltem ezt a terméket, és kihoztak egy átcímkézett vacakot, ami sem márkára, sem méretre, sem anyagra nem stimmel.

A fényképen egy valódi 47-49-es zokni van (fekete), és mellette az a szürke 47-49-es, amit rendeltem (a valódi mérete talán 38-as lehet?).

Vakarom kicsit a buksit, létezik-e megbízható webshop az országban zokni ügyben :F

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40936) Borisz76 válasza coco2 (#40935) üzenetére


Borisz76
veterán

A legközelebbi gazdaboltban vegyél egy pár csizmát.
Mielőtt belebujsz...a lábadat tekerd be újságpapírral vagy ronggyal. E megoldás neve : kapca.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#40937) coco2 válasza Borisz76 (#40936) üzenetére


coco2
őstag

A kapca nem jó. Nem elég drága.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40938) philoxenia válasza coco2 (#40935) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zokniker megbízható webshop...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40939) coco2 válasza philoxenia (#40938) üzenetére


coco2
őstag

Megpróbálom őket is, köszönöm a tippet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40940) Inhouse válasza coco2 (#40935) üzenetére


Inhouse
őstag

Biztos nyúlósabb anyag.

Üdv Inhouse

(#40941) coco2 válasza Inhouse (#40940) üzenetére


coco2
őstag

(Ofc ellenőriztem, nem az.)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40942) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Képrejtvény. Egy híres ember. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40943) Golden9 válasza philoxenia (#40942) üzenetére


Golden9
addikt

Elon Musk? :F

[ Szeretkezve ]

(#40944) vattabp


vattabp
friss újonc

Elhiszitek hogy a XXI. században azért kell bemennie valakinek egy üres kihalt bezárt munkahelyre hogy ott a telefont felvegye és a maileket megválaszolja? Amit bárhonnan megtehetne?

Tehát minden dolgozó szabin, az épület üres kihalt bezárt. semmiféle tevékenység nem folyik.De „irodai ügyeletbe „ berángatnak valakit, csak azért hogy ha NETÁN csöng a telefon felvegye + a maileket megválaszolja.
Mivel mindenki a partnerek is jóelőre tudják hogy zárva vannak így senki se telefonál, max olyan külső érdeklődő akinek lövése sincs semmiről.

Tehát kong az épület, lakat az ajtón de 1 ember ott dekkol csak azért hogy felvegye a napi kb 1x megszólaló telefont... meg hogy mailezzen.
MIndez a XXI. században! amikor a telefon átirányítható, a mail meg akár a dzsungel közepéről is megválaszolható....
És ezért berendelnek valakit!
Mikor máshol az a trend, hogy Home office és minél kevesebbet járjanak be. Itt meg még ilyenkor se jöhet szóba a home office... a napi 1 telefonnal...

Elhiszitek hogy ekkora kőkorszaki cég még létezik?

(#40945) BiP válasza vattabp (#40944) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt jó eséllyel a főnökkel van a baj, nem a kőkorszaki céggel.
Téged rángattak be?

Én itthonról dolgozom 2 éve, de most, hogy kinyitott az iroda újra, néha azért bemegyünk, hogy találkozzunk. Pedig itthonról hatékonyabbak vagyunk.
A 2 év alatt volt, hogy bementünk (2kezemen meg tudom számolni), de egy kihalt irodába tényleg ultrafos bemenni, tapasztalat. Totál nihil.

#40943 Golden9 : A maszk miatt én is erre tippeltem volna, de az első kép valahogy nem okés. Ágnes asszony talán? Esetleg János vitéz? Iluska?
Ilona Musk? De ez így nagyon erőltetett.

(#40946) mephi666 válasza BiP (#40945) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A szegény lányról, aki aranyvirágot lépik" - Maszk? :DDD

...Illyés Gyula - 77 magyar népmeséjéből olvasok minden este a fiunknak, tegnap pont ez a mese volt... ebben tolta ki a boszorkány a lány mindkét szemét :D 105. oldal

ui: itt asszonyéknál kezelték elég hülyén a járványhelyzetet... kb csak akkor maradhattak távol az irodától, ha korona pozitív tesztet mutattak :U és még ez a legkevesebb... csomó olyan munkafolyamatot kell végezniük, amire lenne sokkal egyszerűbb és hatékonyabb megoldás, de nem "30 éve így csinálják, így kell" :U (nálunk szerencsére nem ilyen maradiak: most lassan mindenki visszatér irodába, de megmarad vész esetére a home office lehetősége... pl hétfőn fiunk nem volt jól, kértem 1 napot, kaptam... nincs ebből probléma)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40947) vattabp válasza BiP (#40945) üzenetére


vattabp
friss újonc

"A 2 év alatt volt, hogy bementünk (2kezemen meg tudom számolni), de egy kihalt irodába tényleg ultrafos bemenni, tapasztalat. Totál nihil."

Nem a kihaltság a lényeg hanem az értelmetlenség.
Menjek be mikor egy kód beírásával átirányíthatom a bejövőket a mobilra....
menjek be, mikor a klotyón ülve otthon is válaszolhatok a mailekre.

és végül menjek be, egyedüliként furcsa módon senki másra sincs szükség csak rám... se portás se gondnok se kertész se konyhás se takarító senki se kell. egyedül CSAK ÉN.
furcsa nem?

(#40948) #73959936 válasza vattabp (#40947) üzenetére


#73959936
törölt tag

A gond csak az, hogy ha jól értem, akkor nem kérdezik vagy kérdezték meg a véleményed....

(#40949) BiP válasza vattabp (#40947) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezért mondom, hogy nem a kőkorszaki céggel van a baj, hanem hogy miért akar szivatni a főnök?

(#40950) inf3rno válasza vattabp (#40944) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vinni kell könyvet meg valami meditációs zenét. :DD

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.