Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40051) MADcat válasza EmberXY (#39906) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem mára lett ilyen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40052) krizmo_ válasza MADcat (#40051) üzenetére


krizmo_
addikt

Nagyon szépséges! :C

Látom, volt takarítás a topikban... :N

[ Szerkesztve ]

(#40053) philoxenia válasza krizmo_ (#40052) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Személyes adatokat mindenki csak saját magáról posztolhat. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40054) krizmo_ válasza philoxenia (#40053) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, tudom, cikket kellett volna betenni, ahol linkelve van a profilja... Mivel publikus volt teljesen a profilja, így annyira nem gondoltam személyesnek... De ettől függetlenül sejtettem, hogy törlés lesz a vége...

(#40055) MADcat válasza philoxenia (#40053) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Lassan már csak egy szám lesz a BV öngyilkossági statisztikájában.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40056) EmberXY válasza MADcat (#40051) üzenetére


EmberXY
addikt

Jól néz ki. :K
A tiéd virágra gyúrt, az enyém szárra. ;]

Up the Irons!

(#40057) MADcat válasza EmberXY (#40056) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Azt néztem én is. A tiéddel kardozni lehetne. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40058) Top cat válasza MADcat (#40051) üzenetére


Top cat
őstag

Az a szappan adagoló ott a párkányon, mi célt szolgál?

Csak nem a madaraknak van, hogy takarítsanak maguk után? ;]

(#40059) MADcat válasza Top cat (#40058) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hehe. Ott a kerti csap. De lehet a madaraknak is. Van vagy 30 madarunk. Cinke, Zöldike, meggyvágó, veréb, szajkó, egy gerle pár. Néha fakopáncs. Imádom őket. Havi két kiló magot elpusztítanak. :))

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40060) Top cat válasza MADcat (#40059) üzenetére


Top cat
őstag

Erre felé egyre kevesebb verebet látni. Cinkét nem is tudom mikor láttam utoljára.
Pár éve befészkelt egy rozsdafarkú pár, egy elhagyott fecskefészekbe. Azokból is ritkán látni már.

(#40061) BiP válasza MADcat (#40059) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerencsés vagy. Mi is imádjuk a madarakat. (a macskáink is az ablakban moziznak olyankor :) )
Bár ennyiféle nincs nálunk állandó jelleggel. cinke meg veréb van sok. Nagy ritkán őszapók is megjelennek. Fakopáncs van a közelben, de hozzánk nem jön, de 2 szajkó rendszeres vendég, az udvarban. Meg mostanában egy vörösbegyet láttam párszor a kerítésen. Rozsdafarkú teszi tiszteletét néha. Zöldikét sajnos sosem láttam.

(#40062) krizmo_ válasza MADcat (#40059) üzenetére


krizmo_
addikt

Nálunk a belső keretben van cinege, rozsdafarkú, fekete rigó, gerle, szarka (egyszer volt egy sérült szarka(Farki), akit elég sokáig gondoztam, nem volt farka teljesen kiszedte a többi szarka). De arra is volt példa, hogy vadkacsa keveredett erre. :DDD

(#40063) MADcat válasza BiP (#40061) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nehezen szoktattam be őket. Most már hála égnek rendszeres vendégeim. Rozsdafarkú és a Rigó kimaradt. Érdekes, hogy viszont a Rigó elég ritka. A környék macskái meg lusta dögök, így nyugi van madaraknak.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40064) philoxenia válasza MADcat (#40063) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, de Ti eléggé városszélen laktok.:)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40065) MADcat válasza philoxenia (#40064) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Cegléd-Budai út. Annak is a vége. Jó környék. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40066) krizmo_ válasza MADcat (#40063) üzenetére


krizmo_
addikt

Neked is van macskád. :DDD Úgy tűnik, nem csak a környék macskái lusták... ;]

(#40067) Top cat válasza krizmo_ (#40066) üzenetére


Top cat
őstag

Honnan tudod, hogy van macskája?

(#40068) Golden9 válasza Top cat (#40067) üzenetére


Golden9
addikt

Ott van a nevében. :DDD

[ Szeretkezve ]

(#40069) Top cat válasza Golden9 (#40068) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem is, még sincs macskám. :D

Ilyen alapon, neked is van aranyad? ;]

(#40070) EmberXY válasza Top cat (#40069) üzenetére


EmberXY
addikt

Abba bele se merek gondolni, hogy akkor én mi lehetek... ;]

Up the Irons!

(#40071) Top cat válasza EmberXY (#40070) üzenetére


Top cat
őstag

Avatarod alapján jeti. ;]

(#40072) EmberXY válasza Top cat (#40071) üzenetére


EmberXY
addikt

Stimmel. :D

Up the Irons!

(#40073) BiP válasza MADcat (#40063) üzenetére


BiP
nagyúr

nálunk meg rigó meg galamb van a legtöbb. És tényleg bátrak, leszállnak a földre, ott szemezgetnek.

(#40074) Golden9 válasza EmberXY (#40070) üzenetére


Golden9
addikt

[kép] :)

[ Szeretkezve ]

(#40075) Top cat válasza Golden9 (#40074) üzenetére


Top cat
őstag

Lajos te vagy az? ;] :DDD

(#40076) krizmo_ válasza Top cat (#40067) üzenetére


krizmo_
addikt

Ismerem... :)

#40068 Golden9
:N Nem innen ered a neve, de szerintem jó feladvány, hogy kitaláljátok miért ez a neve. ;)

(#40077) BiP válasza krizmo_ (#40076) üzenetére


BiP
nagyúr

Nemtom, ismeretlen arcok?
Az ugrik be az XY emberről. Meg nyilván az XY férfi kromoszómapáros. De azt Golden már burkolt formában linkelte :)

(#40078) Top cat válasza krizmo_ (#40076) üzenetére


Top cat
őstag

Pecázik?

(#40079) AndrewBlase válasza MADcat (#40059) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

" Havi két kiló magot elpusztítanak. :))"

Csak? :Y
Szerencsés ember vagy. Nekem kétnaponta felzabálnak egy kilót a madárkák. Plusz a cinkegolyók, meg a Lidlben (tél elején) kapható 8-as cinkegolyós-olajosmagos füzér. Ingem-gatyám rájuk megy.

Miért mindig én???

(#40080) BiP válasza AndrewBlase (#40079) üzenetére


BiP
nagyúr

cinkegolyót lehet kapni fressnapban is nagyobb kiszerelésben. (mi is átszoktunk a lidl-ben kapható 6golyósról)

[ Szerkesztve ]

(#40081) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Nálunk is volt rengeteg madár, hajnalban már nem lehetett aludni tőlük !
De a bozótost kiirtották (kb: 10 ha) helyette csupasz föld, még a gaz se nő, mellette a láposból (kb:5ha) dísztavat szigetecskével, kellett ! :W
Sikerült a madarakat elzavarni, menjenek máshova ne ott kukorékoljanak ! :U
A maradék meg hozzánk jártak inni a madáritatóhoz, a teraszról néztük milyen vircsaftot rendeznek , igazi élmény volt ! :O
VOLT, amíg a szomszéd gyökér nem telepített 40 méhkaptárt a kerítésünk mellé ! Szeretem a méheket, de nem lakott területen kiskertekben a helyük ! A bunkót, persze nem érdekli, még az sem, hogy a többi méhész a környékről próbálta rábeszélni, hogy vigye őket máshová ! Sajnos nincsen rá törvény !
Mit tudnék csinálni a méhekkel, vagy a méhésszel ? :F

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40082) Cs1csó válasza hockeyapu (#40081) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi a baj a méhekkel? Nem hangosak, a virágokat szeretik. Ismerősöm - igaz egy kistelepülés szélén él - de ott vannak a kaptárak a mellette lévő telken és náluk van kinn medence a kisfiúnak aki 3 éves és a nagyfiúnak aki 10 éves van kutya is macska is a szomszédban - légvonalban kb. 50 méterre - is van medence, de nem panaszkodott senki, hogy megcsípte őt a méh.
Tehát mi a gond vele? Persze egy sűrűn lakott területen 40 kaptán az az ért nem kevés ( az ismerősnek talán ha 20 van)
A lábasjószág talán kellemetlenebb pl. a disznószar szag stb.

Érdekesség, ahol most lakunk kb. 30 éve rengeteg jószág volt a környéken és sok légy nyáron. Most nyáron is alig van légy ez egyértelműen annak is az oka, hogy szinte nincs a közelünkben állattartás maximum háziállat kutya-macska és persze esetleg pár baromfi.

(#40083) philoxenia válasza Cs1csó (#40082) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á semmi, ismerős felesége allergiás volt, a szomszédban méhész, kaptárakkal. Megcsípték, belehalt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40084) Cs1csó válasza philoxenia (#40083) üzenetére


Cs1csó
félisten

A méhcsípésre adott anafilaxiás sokk azért nem népbetegség. Ilyenkor MINDIG kell lenni az embernél - epinefrin injekció - és persze érdemes akkor elköltözni már ha nem tud a szomszéddal zöld ágra vergődni. (Ha törvény nem segít akkor okosabb enged alapon, hiszen az élet többet ér mint hogy épp hol lakik az ember)

[ Szerkesztve ]

(#40085) philoxenia válasza Cs1csó (#40084) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40086) Cs1csó válasza philoxenia (#40085) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem sok megkötés van a szomszédtól kb. 4 méterre lehet ahogy nézem. A tevékenységre bejelentési kötelezettség van de ez a méhész érdeke is biztos kap támogatást stb.

Ilyen betegséggel én tuti bérházban, városban laknék ott jóval kisebb az esély a csípésre mint külsőségben, kertvárosban stb.

[ Szerkesztve ]

(#40087) Golden9 válasza philoxenia (#40083) üzenetére


Golden9
addikt

(5) Méhet nem lehet lakás céljára szolgáló szomszédos ingatlan mellett tartani, ha annak lakója allergiás, vagy más betegség miatt érzékeny a méhek jelenlétére, vagy azok csípésére.

(6) Egynél több lakásos ház udvarán a méhcsaládok telepítéséhez valamennyi lakás bérlőjének /tulajdonosának, kezelőjének/ hozzájárulása szükséges.

(7) Az (5) bekezdésben foglaltakat orvosi igazolással kell alátámasztani

[ Szeretkezve ]

(#40088) Cs1csó válasza Golden9 (#40087) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na, ha van ilyen jogszabály akkor az 5. pont jó lehet. ( 6. annyira nem mert ha simán kertesházas övezet akkor ott ugye nem több lakásos házakról beszélünk.)

(#40089) EmberXY válasza Golden9 (#40087) üzenetére


EmberXY
addikt

Csak puszta kíváncsiságból érdekel, hogy mondjuk az 5-ös pont akkor is érvényes, ha az allergiás lakó a méhek telepítése és tartása után X idővel költözik a szomszédba?

Up the Irons!

(#40090) inf3rno válasza EmberXY (#40089) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem tuti, különben lenne valami kitétel még alatta. Az emberélet előbbre való, mint valakinek az anyagi érdekei.

Buliban hasznos! =]

(#40091) EmberXY válasza inf3rno (#40090) üzenetére


EmberXY
addikt

Ilyen formában egyetértek, de ez így egy jogi kiskapu is, amivel mondjuk rivális méhészek egymást tönkretehetik, csak oda kell költöztetni a szomszédba egy allergiást... Azért volt ez a dolog furcsa számomra, persze nem értek se a méhészethez, se a szabályozásához, csak hangosan gondolkodtam.

Up the Irons!

(#40093) Cs1csó válasza EmberXY (#40091) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg ezzel az is egy cél lehet, hogy tanyára, vagy valami külsőségbe "száműzni" a méhészeket.

(#40094) inf3rno válasza EmberXY (#40091) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy annyit keresnek a méhészek, hogy megérné a mai lakás árakkal. Vagy ha mégis, akkor elővásárlási joguk van, úgyhogy kivédhető ez a fajta támadás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40095) MADcat válasza philoxenia (#40083) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Én is az vagyok. Imádom… :W

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40096) Inhouse válasza Cs1csó (#40093) üzenetére


Inhouse
őstag

Mondjuk laikusként logikusabbnak tűnik a méheket a várostól távolabb tartani. Nem feltétlenül csak az emberek miatt.

Üdv Inhouse

(#40097) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Használ valaki Philips one blade gépet? Érdekelne, hogy mindegyik gépbe ugyan az a penge való? Tehát teljesen mindegy, hogy milyen gépet veszek a penge szempontjából?

(#40098) Cs1csó válasza Inhouse (#40096) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
DE aki "hobbi" méhész (tehát van rendes munkája csak szabadidejében foglalkozik a méhekkel - a többség ilyen még akinek sok méhe is van) az tipikusan a kertes házának a kert részében tart 1-2-3 tucat kaptárt és ennyi. Napi munka előtt vagy után pedig foglalkozik velük.
Adott idényben pl. napraforgó stb. pedig felpakolja futóra és ha van egyezsége a forgó tulajával akkor nem messze a forgótól leteszi a méheket akik így gyorsabban, és többet tudnak gyűjteni mert a repüléssel - utazással töltött idő - kevesebb lesz.
Tehát nem életszerű, hogy a méhész a lakóhelyétől messze tart fenn egy telket a méheinek.

(#40099) pjen válasza Anulu79 (#40097) üzenetére


pjen
félisten

Én használok. Eddig 2 féle pengét láttam mindkettö jó volt hozzá. Egyikben vannak a távtartók, a másikban csak pengék.

(#40100) Anulu79 válasza pjen (#40099) üzenetére


Anulu79
addikt

A simát használod vagy a Pro-t? Bár nem tudom, hogy gépben is van különbség vagy csak a több méretben állítható fej?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.