Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40251) inf3rno válasza mephi666 (#40247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, mi is a nők leitatására használjuk. :D Általában már csak olyankor veszik észre, amikor nem tudnak felállni az asztaltól. ;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#40252) inf3rno válasza hockeyapu (#40250) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem baj, pont annyit is ér. :D Amin a pálinka nem segít, azon a háziorvos sem fog. Egyébként is google megmondja a tünetek alapján mindig, hogy rákos vagy és véged.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40253) MADcat válasza krizmo_ (#40234) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nálam durván jó a háziorvos. Fiatal és agilis. A rendelő brutálisan jó. Két vizsgáló van, két asszisztenssel. Amíg az egyikben vizsgál, addig a másikban adatot vesznek fel, majd fordítva. Pörög a rendszer. A telefont csak ritkán nem veszik fel, de 90 százalékban visszahívnak. A covid miatt most kb nálunk is távgyógyászat van, de hol nem.
Gyógyszert, beutalót emailben vagy facebookon felírják, megy a felhőbe.
Amikor a nejem terhes volt tavaly és covid miatt életveszélyben voltak nyolc hónapos terhesen iszonyat segítséget kaptam mind az orvostól, mind az asszisztenciától.
Nem is tudtam, hogy létezik ilyen is. :B Vannak pozitív példák is. (ezt a storyt te ismered mondjuk)

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40254) Cs1csó válasza MADcat (#40253) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó ilyet is olvasni! Remélem már jól van a család! (anyuka + gyerek) :)

Amúgy én alapban jónak tartom sok esetben a távgyógyászatot pl. a recept felírásra nem kell odamenni, vagy akár táppénzt is kérhessen olyan aki mondjuk szökő évente egy-két alkalommal beteg - tehát nem a lógás miatt bár amennyit fizet a táppénz ez nem realitás -

Amúgy az sem lenne rossz ha pl. lenne Skype egy jó webkamerával sok mindent meg lehet nézni beszélni stb.

(#40255) MADcat válasza Cs1csó (#40254) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

10 hónapos, és köszöni jól van. :) [kép] Egy hónappal előbb ki kellett emelni, hogy a nejem megkaphassa a gyógyszereket a tüdőgyulladásra és a "covidra".

Ez az e-recept, meg haláli. Elfelejtettem felíratni valamit. Patikából hívtam őket, és még ott ki tudtam váltani.
Nem kell beteg emberek közé menni, várni, stb...

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40256) Siriusb válasza MADcat (#40255) üzenetére


Siriusb
veterán

Jó egészséget mindannyiótoknak!
Meglepő hallani, hogy létezik ilyen háziorvos is, nálunk sok a rossz tapasztalat, szóval becsüld meg!

(#40257) Cs1csó válasza MADcat (#40255) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)
Nem kell beteg emberek közé menni, várni, stb...

Na ez a lényeg!

(#40258) MADcat válasza Siriusb (#40256) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Köszönöm. :B
A gyermekorvos is jó. Ott meg ez az erodium rendszer van. Valós időben látjuk a várakozási időt és magunk tudunk bejelentkezni. Nem kell ezzel szenvedni a dokival telefonon.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40259) coco2 válasza hockeyapu (#40250) üzenetére


coco2
őstag

Melyik országban / megyében / városban / kisebb településen?

Amúgy szidjatok össze érte, de sajnos antialkoholista vagyok :((( És hát az alkohol mentes cuccok talán nem gyilkolnak agysejteket, de vírusokat se :((( Apropó személyes megfigyelés: minden, amiben cukor van, hirtelen nagyon sokat ront a prüszkölésen. Ilyenkor én írtózok az édes dolgoktól. Nem értem, mások hogyan tudnak náthásan még mézeset enni :F

Anno normális antibiotikumok világában (15 évvel ezelőtt?) amiket doki felírt, azok olyanok voltak, hogy este a legdurvább torokégéssel odamentem, amibe belehalni akartam kb, amit felírt, első bogyó még aznap este be, másnap reggel még nyomott voltam, de a halálomon éppen már nem, aztán 1 nappal később már kvázi tünet mentessé vált egy nátha. Amit legutóbb szedtem be (olyan 2-3 éve voltam utoljára náthás), az emésztésem taccsra ment tőle a kiegészítő bogyóval meg a joghurtokkal együtt, de 3-4 nap alatt azért csak-csak rendbe szedett. Anélkül sokkal tovább tart.

Az hogy kell az immun rendszernek a gyakorlás, még okés, ha teszem azt full home office munkahelyem lenne, de városon zötyögni végig prüszkölve, mert hogy törvény szerinti felfordulás van, hát a péklapát bele.

Éppen nézek magánklinikákat. 20k huf egy vizsgálat, de legalább ennyiért lehetne ellátást kapni - viszont nem. Covid protokol mindenütt, aki meg van fázva, eridjen háziorvoshoz, oda pedig a lábát nem teheti be. Lehet inkább egy orvos haver kellene nekem aki írhat receptet, vagy egy gyógyszerész, aki csenni tud a készletből leselejtezéssel ("sajnos leesett a földre és valami ráesett le kellett selejtezni" vagy akármi). A drogokat biztos szigorúan ellenőrzik, de az antibiotikumokra esélyesen a kutya se figyel.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40260) krizmo_ válasza MADcat (#40253) üzenetére


krizmo_
addikt

Szerencsére vannak jó példák is, örülök, hogy az ilyesmi is megosztásra kerül és nem csak a rossz dolgok. :K
Durva történet volt... :( A lényeg, hogy happy end lett. :)

(#40261) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hihetetlen, hogy elindult a 3. világháború. :S

Buliban hasznos! =]

(#40262) BiP válasza inf3rno (#40261) üzenetére


BiP
nagyúr

Talán nem lesz. De amilyen makacs Putyin, benne van a pakliban. És Fehéroroszország + Kína a szövetségese, szóval igen hamar Kelet vs. Nyugat közti konfliktussá szélesedhet.

[ Szerkesztve ]

(#40263) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

HA azaz akció, hogy A termék vásárlása esetén kedvezménnyel veheted meg a B terméket. Megveszed mindkettőt, külön számlán van, egyiknek sincs nyoma a másikén. Viszont lemondanád az A terméket, visszaviszed. Ilyenkor mi történik a B termékkel és a kedvezménnyel?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40264) inf3rno válasza BiP (#40262) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a ruszkik és az amcsik közösen hozták ezt össze, nem kenném én egyik oldalra sem. Jó lenne kimaradni belőle. Imádkozom, hogy ne eszkalálódjon, és csak a fegyverek eladásáról szóljon, ahogy eddig.

Buliban hasznos! =]

(#40265) Inhouse válasza inf3rno (#40264) üzenetére


Inhouse
őstag

Úgy legyen, reméljük hamar lecsendesedik valahogy. Azért az az ukránok sem gondolhatták komolyan, hogy útjába állnak a medvének, aztán sikítoznak segítségért, hogy rájuk támadt...attól függetlenül, hogy kinek van igaza, nem egy súlycsoport. Az meg, hogy melyik rész kié...pfff...mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás?
Mivel sem megegyezés, sem meghátrálás nem nagyon várható, csak akkor néz ki gyors befejezés, ha a medve jóllakik... :( Csak közben ne akarjon másik málnásba menni, meg ne kelljen nekünk is fenyegetve elé ugrálni...

Üdv Inhouse

(#40266) FattyDove válasza Inhouse (#40265) üzenetére


FattyDove
őstag

"Azért az az ukránok sem gondolhatták komolyan, hogy útjába állnak a medvének, aztán sikítoznak segítségért, hogy rájuk támadt..."

Igen, tárt karokkal kellett volna várniuk az orosz felszabadító csapatokat miután 2014-ben megtámadták őket a ruszkik igaz? Gondolkodj el az életeden.

[ Szerkesztve ]

(#40267) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Terveink szerint lesz egy - a konfliktussal foglalkozó- topik. Addig megkérek mindenkit, hogy vegyen egy nagy levegőt és tartózkodjon a heves megnyilvánulásoktól.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40268) tserrof77 válasza Vismajor01 (#40263) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az én olvasatomban simán az "A" ára visszakap. Ha tényleg nincs nyoma a számlán ennek az összevont akcióban. Szerintem...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#40269) Vismajor01 válasza tserrof77 (#40268) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szerintem is, most itt allok a boltban es kerik vissza a B termeket is :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40270) tserrof77 válasza Vismajor01 (#40269) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha egyik számlán sincs utalás az összetartozásukra, akkor tehetnek egy szívességet. Te meg egy bejegyzést a panaszkönyvben és egy e-mailt a fogyvédnek....

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#40271) hockeyapu válasza coco2 (#40259) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Newpest City ! :B
Szóval éppen rohadt taknyos vagyok, úgy istenigzából, taknyom nyálam összefolyik !
Na Dr Prohardver mit írna fel nekem ? ;]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40272) MADcat válasza hockeyapu (#40271) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Sokáig azt hittem én is a kötelező náthát tolom ilyenkor.
Elmentem vizsgálatra és kiderült, hogy pár éve allergiás lettem a fafélékre. A mogyoró már ezerrel tolja. Orrspray és allergia gyógyszer, azóta kb minden frankó.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40273) donmackó válasza hockeyapu (#40271) üzenetére


donmackó
őstag

Mézes pálinka

Release the cable hounds!

(#40274) hockeyapu válasza MADcat (#40272) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

1965 óta gondozott vagyok a tüdőn, szóval nekem nincs új a nap alatt !
Én vagyok a kísérleti nyúl !
Ja és az allergiás gyógyszerekre is allergiás vagyok ! :o
Krónikus hurutom van, és erre még most van egy hétköznapi hurutos megfázásom torokfájással.
Na ezt űbereljétek ! :))

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40275) MADcat válasza hockeyapu (#40274) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Gyá. :Y Akarja a fene. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40276) hockeyapu válasza donmackó (#40273) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Az már megvolt, most iszom egy kancsó forraltbort ! :K

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40277) donmackó válasza hockeyapu (#40276) üzenetére


donmackó
őstag

Vigyázz nehogy össze vesszenek odalent, és búvár bor legyen belőle.

Release the cable hounds!

(#40278) hockeyapu válasza donmackó (#40277) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Lehet iszom még egy mézes pálinkát, hogy vesszenek azok össze egymással ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40279) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintetek, ha egyszer már volt polírozva -szaki által- a fényszóró a kocsin, lehet még egyszer így "javítani" rajta?

Samsung Galaxy A54

(#40280) krizmo_ válasza Viktor0610 (#40279) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, hogy lehet, akár többször is. :K

(#40281) donmackó válasza Viktor0610 (#40279) üzenetére


donmackó
őstag

Addig amég van anyag, lehet. Csak nagyon elvékonyítani nem szabad.

Release the cable hounds!

(#40282) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a válaszokat! :R

Samsung Galaxy A54

(#40283) MADcat válasza MADcat (#40267) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

[link] Ukrán - Orosz háború topik.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40284) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok
Van rá mód, hogy valahogy kilistázzam az összes hozzaszolasomat (csak a sajatjaimat)?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#40286) Top cat válasza sasa311 (#40284) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem erre csak topikon belül tudsz rákeresni.

Ha a beállításokban, az "Itt szóltam hozzá"-nál beállítod a max 20-at, akkor látod melyik utolsó 20 topiknál szóltál hozzá.

(#40287) MADcat válasza sasa311 (#40284) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Jelen pillanatban nincs erre lehetőség.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40288) coco2 válasza hockeyapu (#40271) üzenetére


coco2
őstag

Dr Prohardver fentebb mézes pálinkát / kalapkúrát írt fel, de én nem vettem be a gyógyszert, szóval még mindig cudar taknyos vagyok :(((

A Webbeteg site eddig semmit sem válaszolt, írtam emailt a háziorvos email címére (ha már telefonon elérhetetlen), még semmi válasz nem érkezett. Ha lesz bármi fejlemény, felírhatom, de nem tűnik korlátos időn belül várható eseménynek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40289) mephi666 válasza coco2 (#40288) üzenetére


mephi666
nagyúr

Mézes pálinka, rumos tea, fokhagyma, vöröshagyma, fekete retek, torma, chilipaprika... aztán világgá megy a takony :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40290) krizmo_ válasza coco2 (#40288) üzenetére


krizmo_
addikt

Jobbulást! :K Szegénykém, mint tudjuk, ha egy férfi náthás, az életéért küzd. :DDD

(#40291) BiP válasza krizmo_ (#40290) üzenetére


BiP
nagyúr

papot hívtatok? :)
Én már 37.2-nél ezzel szoktam viccelni. De tényleg olyankor elmegy az életkedvem is.
Asszony meg kb. észre se veszi magán.

(#40292) krizmo_ válasza BiP (#40291) üzenetére


krizmo_
addikt

Ez annyira aranyos. Szerencsére, mindig túlélitek. :K

(#40293) Top cat válasza krizmo_ (#40292) üzenetére


Top cat
őstag

A szülésnek köszönhetően, a nők is átérezhetik, milyen szenvedéseken megy keresztül egy férfi, ha náthás. ;]

(#40294) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Anyám szerint a gyógyszereket alkohollal kell bevenni, úgy hatásosabb !
Valamit biztosan tud, mert nemrég töltötte a 91-et ! :Y

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40295) EmberXY válasza hockeyapu (#40294) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha közben nem szedett gyógyszert, még igaza is lehet, hol itt a baj? :D

Up the Irons!

(#40296) Top cat válasza EmberXY (#40295) üzenetére


Top cat
őstag

Az alkohol kis mértékben orvosság, nagy mértékben gyógyszer. ;]

(#40297) pjen válasza hockeyapu (#40294) üzenetére


pjen
félisten

Az alkohol kis mennyiségben gyógyszer, nagy mennyiségben orvosság. Anyukád nagyon jól csinálja.lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#40298) EmberXY válasza Top cat (#40296) üzenetére


EmberXY
addikt

Az igaz, de azt nem szedni kell, hanem inni.

Up the Irons!

(#40299) coco2 válasza krizmo_ (#40290) üzenetére


coco2
őstag

Na hallod amikor úgy folyik az orrom, meg prüszkölök, hogy lefürdés után megtörölközni sincs időm két pröszkölés között, meg anélkül, hogy ne kezdene el csöpögni az orrom, olyankor azért viccesen ostoba dolog tud lenni egy nátha :O

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40300) ladybug válasza coco2 (#40299) üzenetére


ladybug
őstag

Biztos vagy benne. hogy nátha? A szénanátha is nátha… :B
A tünetek simán beillenek allergiára.

9-10 évvel ezelőtt kezdődött nálam. Azt hittem sokáig, hogy náthás vagyok, aztán elkezdtem megfigyelni magamat és rájöttem, hogy allergia.
Hol rosszabb, hol jobb. Szerencsére csak a prüszkölős időszakban, olyan 2-3 hétig kell vmi szer, az is csak helyi - orr- vagy szemcsepp. Utána hónapokig semmi.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.