Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40501) mephi666 válasza inf3rno (#40499) üzenetére


mephi666
nagyúr

pont ilyen kérdésem lett volna, hogy mi az, ami engedélyköteles? pl ami mozdítható (faház, vagy akár lakókonténer) az nem engedélyköteles, de ha már téglából építek egy félig nyitott garázst (amit nem lehet akármikor méterekkel arrébb rakni), akkor az már az? valamint mi van föld alatti objektumokkal? egy vízóraakna is már az, vagy egy 4x5 méteres rendesen kibetonozott pince sem? :) ...ami engedélyköteles, ott rendesen terveztetni+engedélyeztetni kell, vagy elég az, hogy én megtervezem szépen papíron, anyaghasználattal, mindennel és úgy kérek engedélyt? (nem komplett lakóházra gondolok, hanem csak kerti budi/garázs/pince/akna/medence/üvegház szintre)

ui: még kertes ház vásárlása előtt állunk és pörög a fejemben, hogy mennyi lehetőség van... csak valószínű a tervek egy részét engedélyeztetni kell :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40502) inf3rno válasza pjen (#40500) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszönöm!

Buliban hasznos! =]

(#40503) inf3rno válasza mephi666 (#40501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Régen volt ilyen, hogy 200 m3-ig faház nem engedély köteles, de kb. ennyiben kimerült nekem is a téma. Jó lenne valami összefoglaló oldal a földhivatal rejtelmeiről. Esetleg ha van oldaluk, akkor felmenni, hátha van GYIK vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40504) krizmo_ válasza JoolsNOS (#40498) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Újraindítás vagy repülőgépes üzemód megvolt? Ha nem segít, érdemes a SIM & hálózat/mobilszolgálatóknál megnézni, hogy sikerült-e automatikusan átállnia, ha nem manuálisan tedd át.

(#40505) philoxenia válasza mephi666 (#40501) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Önkormányzati hatáskör inkább.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40506) mephi666 válasza philoxenia (#40505) üzenetére


mephi666
nagyúr

thx, ez frankó :R

"Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése,
amelynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 100 m3
térfogatot és 4,5 m gerincmagasságot."

...akkor tehát simán építhetek majd 10 év múlva egy maximum 4x5 méter alapterületű és 2,5méter belmagasságú épületet, ahová befér egy snooker asztal, csocsó, sörcsap, stb :DDD ...vagyis ha nem változtatnak ezen a szabályozáson (mindenesetre az adott önkormányzatnál érdeklődök majd, hogy mi a pontos szabályozás)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40507) philoxenia válasza mephi666 (#40506) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az önkormányzatok gyakran szigorítanak, de inkább a frekventáltabb helyeken, Amúgy általában csak a beépített százalék, tetőforma korlátoz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40508) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Babakocsin ilyen szelep van, benzinkúton nem tudtam felfújni. Első kerekeken sima bicikli-autó szelep volt, azokat simán felfújtam, de a hátsók ilyen vékonyabbak és hosszabbak. Mivel tudnám felfújni?

A fém "koronát" letudom csavarni de azzal nem vagyok előrébb.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40509) inf3rno válasza Vismajor01 (#40508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ez a régi fajta bicikli szelepnek tűnik. Biztos létezik még erre is pumpa.

Buliban hasznos! =]

(#40510) philoxenia válasza Vismajor01 (#40508) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a sima bicikliszelep szvsz.
Átalakítók.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40511) mephi666 válasza Vismajor01 (#40508) üzenetére


mephi666
nagyúr

anyukám 60éves összecsukható csepel biciklijének is ilyen szelepe volt :D ...vagyis a 90-es évek előtt szerintem majdnem mindenhol ezt láttam... utána a mtb-k elterjedésével nagyon elterjedt a motorszelep... ja és ilyen tűszelepes tömlővel lehetett a focilabdát is fújni :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40512) JoolsNOS válasza krizmo_ (#40504) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A hálózat átáll, telefonálni tudok. Repülőgépes mód sosincs. Újraindítás is volt. Másik telón van lehetőség külön appoknak engedélyt adni a roamigra itt nincs. Yettel ügyfélszolgálat azt mondta ne rakjak roamingot. De így se úgy se megy a net...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#40513) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van mostanában valami átverés, hogy fiktív névre tolnak erre a címre szóló levelet? Most jött valami Hechta Amalgerol Kft-től levél full más névre. Elvileg mezőgazdasági biológiai készítményeket gyárt a cég. Gondolom a következő covid vagy ilyesmi lehet benne. ;]

Buliban hasznos! =]

(#40514) Vismajor01 válasza philoxenia (#40510) üzenetére


Vismajor01
addikt

Kocsin melyik van? Ez alapján egyik se de az átalakítók erről szólnak.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40515) inf3rno válasza inf3rno (#40513) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem az új szomszéd kapta, de a nevét sem tudom. Gyanús, hogy B helyett D-re gondoltak.

Buliban hasznos! =]

(#40516) philoxenia válasza inf3rno (#40513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mi címünkre jött Angliából egy levél magyar, ismeretlen névre. Leadtam a postán a megfelelő nyomtatvány kíséretében.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40517) philoxenia válasza Vismajor01 (#40514) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kocsin a motorszelep, ami a legáltalánosabb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40518) inf3rno válasza philoxenia (#40516) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Nem tudtam, hogy van ilyen.

Buliban hasznos! =]

(#40519) philoxenia válasza inf3rno (#40518) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szívesen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40520) AndrewBlase válasza Vismajor01 (#40508) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Veszel egy DV/AV átalakítót, és máris tudod "bármivel-bárhol" felfújatni. ;)
A belső menetet rátekered a szelepsapka helyére, a külső menetre meg rányomod az "autós" pumpát.

Miért mindig én???

(#40521) mephi666


mephi666
nagyúr

ilyen forgó polchoz hogy csinálnátok meg a mechanizmust? :) mivel rákerülhet vagy 80kiló könyv, kevésnek érzem kizárólag középen rögzíteni... körbe kellene legalább 4-8 görgő is az alapjába, amin foroghat az egész szerkezet (vagy valami konkrét megoldást felhasználni?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40522) pjen válasza mephi666 (#40521) üzenetére


pjen
félisten

Középre egy 2" cső egy golyós és egy hordó görgős tám csapággyal?

(#40523) FattyDove


FattyDove
őstag

Lehet bárhol Magyarországon fülpárnát vásárolni (kiszállítással) a Logitech G432 fejhallgatóhoz? Nem találok sehol.

(#40524) philoxenia válasza mephi666 (#40521) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Középre cső, szintenként csapágy, a csőre hegesztve a csapágy tartója. Ha csak egyben forog körbe sín alul- felül és a sínbe csapágygolyók.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40525) mephi666 válasza philoxenia (#40524) üzenetére


mephi666
nagyúr

+40522: thx... nem akarok nagy csövet tenni végig, inkább csak maximum egy vékony köracélt alulról tengelynek, valamint rögzítésre... egyben forgatható lenne jó és akkor ez a sínes-csapágyas megoldás jó lehet :K kész megoldások közül a mikrók tányérja alatt levő kerekes megoldás jutott még eszembe, de olyanból csak műanyagot láttam eddig, az meg nem szeretné ezt a terhelést (esetleg ha fémből lenne hasonló)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40526) philoxenia válasza mephi666 (#40525) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mikrós megoldás teljesen OK lenne, de magát a sínt, amin körbejár a kerék, nehéz kivitelezni házilag.
Ez lehet megoldás, de fönt is kellene egy rögzítés a tengelyre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40527) mephi666 válasza philoxenia (#40526) üzenetére


mephi666
nagyúr

az is jó, de csak alul szeretném rögzíteni... mosógép középrészre gondoltam, hogy valahonnan kerítek bontottat és jó lesz olcsó tengelynek :) körbe meg csapágyakon megáll stabilan és foroghat... még alszok rá párat és kitalálom, mi lesz az ideális

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40528) Inhouse válasza mephi666 (#40527) üzenetére


Inhouse
őstag

Arra gondoltál, hogy mi lesz, ha elborul? Vagy le kell fogatni a padlóhoz, vagy kell egy felső rögzítés is.

Üdv Inhouse

(#40529) philoxenia válasza Inhouse (#40528) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy nagyobb talp kell átmérőben jóval.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40530) AndrewBlase válasza mephi666 (#40521) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"mivel rákerülhet vagy 80kiló könyv, kevésnek érzem kizárólag középen rögzíteni..."

Tudom, nem ezt a terméket akarod megvenni, de a leírása alapján a polc teherbírása 5 kg, 5 szintes, ez akkor max 25 kg terhelést jelentene. A 80 kg-ot egy kicsit erős túlzásnak érzem, hacsak nem sokkal nagyobbat akarsz építeni. ;)

De amúgy tetszetős kis építmény, csak kicsit horribilis az ára. Gondolom ezért is akarod SK megcsinálni.

Miért mindig én???

(#40531) mephi666 válasza AndrewBlase (#40530) üzenetére


mephi666
nagyúr

Asszony látta, én meg szeretek barkácsolni és töredékéből ki lehet hozni ezeket házilag :D találtam amúgy sokkal pofásabbat alin, ami ötletet adott: alacsonyabb és szélesebb lenne, nagyobb talppal...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40532) Inhouse válasza mephi666 (#40531) üzenetére


Inhouse
őstag

Én nem tartanám ezeket biztonságosnak így lerakva, főleg ha van gyerek, vagy háziállat.

Üdv Inhouse

(#40533) inf3rno válasza mephi666 (#40521) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem para, ha középen van rögzítve, csak attól függ mivel és hogyan. Ha nem oszlik el a terhelés, akkor könnyen kiszakadhat a csavar, úgyhogy valami komolyabb alátét biztosan kell neki. A másik meg, hogy struktúrálisan bírja e, ha rácsimpaszkodik a gyerek, vagy ketté törik...

Buliban hasznos! =]

(#40534) mephi666 válasza inf3rno (#40533) üzenetére


mephi666
nagyúr

A lehető legnagyobb sugarú körbe raknék kerekeket/csapágyat, hogy a tömegközéppont véletlenül se eshessen a körön kívülre, így a stabilitással nem lehet gond... inkább csak az a kérdés, hogy "nyers" deszkákat milyen méretben és honnan tudok keríteni, ami jól kiadná, mert újabban azzal jobb szeretek dolgozni, mint farostlemezzel :) kezelve-lakkozva a természetes hatása jobban tetszik

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40535) inf3rno válasza mephi666 (#40534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Alulra nem muszáj fát rakni, lehet fémet is. Az lejjebb viszi a súlypontját, mert sűrűbb, és amúgy sem látszik. A fa hajlítható, ha gőzölöd, mondjuk ezt nem tudom miért éreztem fontosnak leírni. Ha négyzetből vágod ki, akkor a körön kívül eső részből esetleg lehet határolókat tákolni. A másik lehetőség, hogy hosszú deszkákkal dolgozol, és ha megvan egy kör, akkor cserélgeted, fordítasz rajtuk, stb. úgy, hogy minimális legyen a veszteség a következő körnél. Ja ennek megvan amúgy a topikja: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40536) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket és a tapasztalataitokat szeretném kérni bankkártya igényléshez, hogy melyik a jobb, melyik nem húz le, vagy nem úgy mint a többi havonta kezelési díj címén és kártyával való fizetéskor. Szóval mik a tapasztalataitok, melyik bankkártya a normálisabb, költséghatékonyabb választás? Köszi a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#40537) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Egy videó felkutatásában szeretnék segítséget kérni. A videót szatírának szánták a jelenkori project management-ről. A video angol nyelvű volt, és a sztori röviden annyi volt, hogy leültek páran egy tárgyaló teremben, és azt mondták egy grafikusnak, hogy húzzon 7 vonalat, amik merőlegesek egymásra. Míg a grafikus értetlenkedett, hogy figyi srácok, csak 3 tengely létezik, hogyan lehet 7 merőlegest húzni, a többeik megegyeztek, hogy tuti az üzlet, dőljön a pénz, meg a többi.

Ha véletlenül valakinek van linkje, írja be legyen szíves. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#40538) BiP válasza coco2 (#40537) üzenetére


BiP
nagyúr

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Szerk:
Találtam egy lejátszási listát, itt van még hasonló skeccsvideó a témában (The Expert).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40539) MaxxDamage válasza Ice&Lime (#40536) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Mihez kellene pontosan ?
Kártya vagy számla is kell ? (amire a fizu megy)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40540) Ice&Lime válasza MaxxDamage (#40539) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szia, amire fizu megy.

(#40541) MADcat válasza Ice&Lime (#40540) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hol dolgozol? Sok cégnek van külön csomagja. MÁV-nál pl van a Budapest Banknál és az OTP-nél is dolgozói csomag.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40542) MaxxDamage válasza Ice&Lime (#40540) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

MADcat is írja, cégeknél van külön "kedvezményes" Bank számla/kártya csomag.
Én is ahol dolgozom van 2 Bank is, de nem annál vagyok.
Mióta van CIB, azóta ott vagyok és nincs velük semmi gondom.
0 Ft számlavezetési díj, 0 Ft kártyahasználati díj, és Internet Bank is ingyenes, csak éves kártyadíj van, más költségem nincs. Mellette szoktam venni eBay, AliExpress meg hasonlók is, de van mikor arra Revolut számlám/kártyám használom (Magyar számláról (kártya) átvezetek x összeget és legjobb árfolyamon átváltatom USD, EUR, GBP -re.. épp amire kell) pl. :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40543) Ice&Lime válasza MADcat (#40541) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A cégnél nem mondtak ilyen lehetőségeket, ezért felteszem nincs ilyesmi. De ahogy nézem mindenhol van havi számlavezetési díj és atmből készpénzfelvételi díj elég rendesen. Ami érdekelne, hogy van-e olyan ahol nincs havi számlavezetési díj és leveles értesítői díj, és nincs felvételnél lehúzás vagy csak nagyon csekély. Nem tudom, van ilyen lakossági bankkártya, arra megy a fizu, havonta 2-3 pénzfelvét, kártyával vásárlás, csak erre kellene.

(#40544) MADcat válasza Ice&Lime (#40543) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Keress egy olcsó bankot. Majd regisztrálj Revoluton. [link] Nekem a kettő remekül kiegészíti egymást.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40545) BiP válasza Ice&Lime (#40543) üzenetére


BiP
nagyúr

K&H csomagok csomagok olyanok hogy van havidíj, de ha odajön a fizu x Ft felett, akkor a havidíj fele visszajön, ha parkoltatsz y ft-ot, akkor a másik fele is. Így gyakorlatilag inygenes a csomag.
(De ilyesmi konstrukció sok helyen van)
Havi 150ezerig meg mindenhol ingyenes lehet az első 2 KP felvétel, ez államilag garantált, csak be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#40546) inf3rno válasza BiP (#40538) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez tényleg nagyon ott van. ;]

Buliban hasznos! =]

(#40547) Cs1csó válasza Ice&Lime (#40536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég keresgéltem és én 2 olyat találtam ami nagyon olcsó de kvázi mindkettő "online" bank tehát max Budapesten van fizikai pénzintézete:
Gránit Bank és a Magnet Bank
Van ilyen összehasonlító oldal ott nézz körül: [link]
Amúgy sok feltétel van és ezek tudatában lehet biztosabbat tudni pl.
mekkora összeg érkezik havonta a számlára, lenne e csoportos beszedési megbízás, mennyi pénzt vennél fel havonta (a két ingyenes vagy többet vagy kevesebbet) mennyit vásárolnál online stb.

Van itt a PH!-n BANK topik oda is kérdezz be mindenképp: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40548) Top cat válasza MaxxDamage (#40542) üzenetére


Top cat
őstag

Gondolom, valami combosabb meghatározott jóváírás esetén 0Ft.

(#40549) MaxxDamage válasza Top cat (#40548) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tudtommal minimálbér beérkezése esetén már 0 Ft , de ha jóval több érkezik a számlára havonta, az csak jó a Banknak és ügyfélnek is. :)

150 ezer feletti készpénz felvétel esetén x% vonódik.
Én úgy szoktam, hogy havi 150-t felveszek (legyen kp.-m is) és kártyával fizetek boltokban, meg kb. mindenhol, meg utalgatok, stb...így lehet kijönni a legjobban. Többi díjat nem a Bank határozza meg, hanem központi.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40550) coco2 válasza MaxxDamage (#40542) üzenetére


coco2
őstag

>csak éves kártyadíj van
És az mennyi?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.