Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40351) krizmo_


krizmo_
addikt

Közérdekű közlemény :D :
Eltörli a kormány a járványügyi intézkedéseket hétfőtől

Élezted a reszelőt? :DDD Te azán elszánt vagy. :K

#40348 kovacsen222
:) Örülök, hogy örülsz.

[ Szerkesztve ]

(#40352) MaxxDamage válasza krizmo_ (#40351) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Végre...ámen! :R
Szeptembertől kezdődik ismét... :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40353) mephi666 válasza donmackó (#40350) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem a kb 14 éves öntött fokhagymanyomó tört szét pár hete... nem hinném, hogy a mosogatógép gyengítette ennyire az anyagát, mert 55-65fokot illene azért bírnia... ott reccsent le a sarka, ahol bejelöltem

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40354) inf3rno válasza Babetta-X (#40327) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Válts mindent méterre: 20x20cm -> 0.2 x 0.2m = 0.04m2. Aztán 0.04m2 x 160 = 6.4m2. Ehhez még esetleg hozzájön valamekkora térköz két kő közé, de sokat nem változtat rajta. Ha térközzel számolsz mondjuk 1 centivel, akkor csak a kocka egyik oldalán add hozzá, szóval 0.21 x 0.21.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40355) inf3rno válasza mephi666 (#40353) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem sincs köze hozzá. Úgy rémlik, hogy jóval magasabb hőfokon edzik az acélt. Már ha ez az.

Buliban hasznos! =]

(#40356) mephi666 válasza inf3rno (#40355) üzenetére


mephi666
nagyúr

tömege alapján nem acél, mert könnyebb a cucc... tippre valami alu-ötvözet, de akkor is bőven feljebb van az olvadáspontja

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40357) inf3rno válasza mephi666 (#40356) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az lehet, de a kristályszerkezet már változhat olvadáspont alatt is. A vasat is elég csak izzásig hevíteni, és kalapálni, hogy más legyen a kristályszerkezete. Nem tudom, hogy az alu képes e ilyen elgyengülésre. Simán lehet, hogy amúgy is eltörött volna.

Buliban hasznos! =]

(#40358) Inhouse válasza mephi666 (#40353) üzenetére


Inhouse
őstag

Inkább az őt ért erőhatásoktól ment tönkre, meg esetleg attól, hogy kispórolják ezekből is az anyagot.

Üdv Inhouse

(#40359) hockeyapu válasza Babetta-X (#40327) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Az attól függ, hogyan akarod lerakni, egymásra, vagy egymás mellé élére állítva ? (nem mindegy!) :DD

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40360) mephi666 válasza hockeyapu (#40359) üzenetére


mephi666
nagyúr

...vagy milyen állapotban: porrá zúzva kiadhat egy hektárt is :DDD

ma reggeli eszmefuttatásom: az óvodában nálunk van olyan szabály, hogy pl szülinapozáshoz saját készítésű süteményt, vagy tortát nem szabad vinni... kizárólag cukrászdában, vagy boltban vásároltat, blokkal együtt :K nem vihetek pl olyan gyümölcstortát, amihez oda tudnám adni a receptet (allergének ellenőrzése végett) és minimális mesterséges adalékot tartalmaz (talán a gyümölcskocsonyában lehet valami színezék, de az is lehet hogy az sem mesterséges)

na szóval sajátot nem szabad vinni, de pl ha adnak blokkot, innen minden probléma nélkül lehetett :) (már amíg be nem zárták)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40361) donmackó válasza mephi666 (#40360) üzenetére


donmackó
őstag

A szalmonella miatt kell az igazolás. Így van kire ráverni, ha baj van. Nálunk engedik a sajátot is, csak az összes cuccot blokkal kell igazolni.

Release the cable hounds!

(#40362) BiP válasza mephi666 (#40360) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez mindenhol vita, hogy saját vs. cukrászda.
A saját mellett szól, hogy biztosan tudod, hogy mi van benne, és mivel Te csinálod, a saját gyerekednek is, ezért biztosan óvatos vagy vele, hiszen jót akarsz.
Ellene, hogy nem ellenőrizhető, a szülő szava az egyetlen biztosíték.
A cukrászda mellett meg az szól, hogy le van papírozva, _EEEELVILEG_ ellenőrzött körülmények, megfelelő szabályozás mellett, értő kezek által készül, és ha bármi gebasz van (szalmonella, hasmenés), akkor lehet kit büntetni.
És az óvodát/iskolát meg a papír érdekli, mert ha gebasz van, őt is megb*sszák, és papírral legelább tud mutogatni, hogy ki volt.

(#40363) 6120 válasza BiP (#40362) üzenetére


6120
tag

Ahány ház, annyi szobás... :K
Amikor zuglóban laktunk, akkor az oviba szintén csak blokkal lehetett bevinni a tortát.
Most ausztriában élünk, itt a gyerekek eddig két oviba jártak. Egyiknél a bolti torta oké volt, a másiknál közös -évszakonkénti- szülinap van. És ide pontosan megmondják, hogy mit kell vinni (ivólé, ropi volt eddig).
Az iskolában viszont elfogadják házikészítésűt, viszont az csak muffin lehet. Nyilván ez nem lehet annyira romlandó. Más magyarázatom erre nincs...

(#40364) mephi666 válasza BiP (#40362) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, értem mi van a háttérben... régen ez máshogy volt azért :) általánosban pl vittünk alapanyagokat, közösen készítettünk kókuszgolyót meg szendvicseket klubdélutánra... sőt iskolabüfét is vittünk évekig, ahol váltásban-csoportokban reggelente mentünk párizsiért, margarinért, zsömléért a boltba és mi készítettünk mindent... semmi extra higiéniai előírás, mégse halt bele senki :DDD oké, ez már 30 éve volt, de semmi ántsz/nébih ellenőrzés soha... falun még allergiásról sem hallottam... (komolyan középiskolában találkoztam először a kifejezéssel) benyelt mindenki szerintem annyi bacilust meg baktériumot, hogy formában volt tartva végig az immunrendszer... gyümölcsöket is mikor mostunk? portyáztunk délutánonként: tudtuk, hogy hol érik épp a legjobb cseresznye, mentünk és dézsmáltuk :D ...volt ahonnan futni kellett, más meg mondta hogy nyugodtan menjünk fel a fára is, nem zavarja... csak ne törjük le az ágakat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40365) krizmo_


krizmo_
addikt

Hobbiból szoktam tortákat sütni, sokszor sütöttem már céges rendezvényre, gyerek/felnőtt szülinapra(csak ismerősi körben). Elmondják mit szeretnének én pedig megvalósítom. Sokan mondták már, hogy nem szeretik a marcipánt, mert összekeverik a fondanttal, amit a cukrászdàk nagy része használ burkolàsra, és mindig csodálkozva eszik a tortám, mert finom. Sok cukrászda a krémet is margarinnal turbózza fel, a lényeg, hogy szép legyen, nem számít mi van benne, sajnos. :(
Szerintem, kicsit túl tolják ezt az óvatosságot, gyerekként ettem mindenhonnan sütit (is), mégse volt soha bajom. Akkoriban még lehetett óvodába/ iskolában is bevinni mindenféle házi készítésű finomságot.

(#40366) mephi666 válasza krizmo_ (#40365) üzenetére


mephi666
nagyúr

én gyümölcstortákra álltam rá :) gyerekkoromban is az volt az egyik kedvencem (júliusi vagyok, akkor volt bőven választék) ...piskóta alapot sütök ilyen formában, főzök házi tojásalapú krémet (olyasmi, mint a vaníliapuding, de sokkal finomabb, krémesebb az állaga), kikenem a tésztát, rá vegyesen gyümölcs (szamóca, málna, áfonya, banán, stb), majd gyümölcskocsonya... nem csömör, gyümölcsös... 1 éve fiunk 4éves szülinapjára volt egy ilyen meg egy bolti 5ezres csokitorta... a gyümölcs elfogyott, amikor a boltinak még 2/3-a megvolt :)

Találtam egy képet telefonon, nem a legszebb, de az íze rendben :D (ez épp nem a fiunké volt)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40367) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Outlook-ból törölt levél visszaállítható valahogy ? :U

(#40368) BiP válasza #73959936 (#40367) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha szerencséd van, a Deleted Items mappában még ott van.

(#40369) #73959936 válasza BiP (#40368) üzenetére


#73959936
törölt tag

nincs szerencsém :(

(#40370) mephi666 válasza #73959936 (#40369) üzenetére


mephi666
nagyúr

beérkező levél? nem lehet, hogy a szerveren még megvan és onnan le lehet újra tölteni? (pl ha új adatfájlba kezded rakni a leveleket és meg van adva hogy a szerverről csak 5 nap után távolítsa el, akkor az elmúlt 5 napot leszinkronizálja az új adatfájlba is :K )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40371) fess válasza mephi666 (#40366) üzenetére


fess
őstag

ilyen formában hogy csinálod, hogy a zselatin nem folyik le és áztatja el az alját?

(#40372) BiP válasza fess (#40371) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi amikor még ilyen gyümölcstortát csináltunk, mindig pudingot tettünk a piskótára első rétegnek, és arra került a zselatin. Így nem tudott befolyni a piskótába.

(#40373) mephi666 válasza fess (#40371) üzenetére


mephi666
nagyúr

körbe kikenem a házi főzött tojásos krémmel, ami szigetel... a zselatint meg próbálom eltalálni, hogy a dermedés előtt pár másodperccel tegyem csak rá középről kifelé haladva, amikor már nem folyik (és áztat), mint a víz :K ...ahogy rákerül szinte azonnal meg is dermed teljesen

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40374) krizmo_ válasza mephi666 (#40366) üzenetére


krizmo_
addikt

Pedig szép! :C Biztos nagyon finom is, szeretem az ilyen könnyed tortákat. :K

(#40375) #73959936 válasza mephi666 (#40370) üzenetére


#73959936
törölt tag

sajnos minden megoldás oda vezet: nincs semmim. se szerveren, se kliensben :(

(#40376) BiP válasza #73959936 (#40375) üzenetére


BiP
nagyúr

Újra nem tudja elküldeni az eredeti küldő?
Vagy ha ez elküldött levél, akkor nem lehet elkérni a címzettől?

(#40377) #73959936 válasza BiP (#40376) üzenetére


#73959936
törölt tag

Vettem jófogáson valamit. reklamálni szeretnék, de az eladó eladta amit akart, se a szállításkori zacsi nincs meg, illetve a jelzett oldalon sincs. Kb. 1 hete vettem azt, amit...
semmi nem ugrik be, csak a település...

(#40378) BiP válasza #73959936 (#40377) üzenetére


BiP
nagyúr

Mármint nincs meg az eladó személye? Vagy elérhetősége? Mit értesz az alatt, hogy a jelzett oldalon sincs?
A hirdetés sincs már fent? Google archive sem találja?
Miben fog segíteni az email?

(#40379) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Agyvérzést kapok attól, hogy az irodánkban az elosztó, amit kénytelen vagyok használni állandóan megráz, ha csatlakoztatok valamit, de az ide dugott töltés alatt lévő fém laptopom is ugyanezt csinálja velem. Ha vennék valami nagyon komoly elosztót, akkor megszűnne ez a helyzet? Akár úgyis ha a meglévő elosztóba dugom? (A szerverünk megy róla, ezért nem húzhatjuk ki, az informatikus áprilisban tud jönni legközelebb, akkor tudja majd újraindítani...)

(#40380) philoxenia válasza krisi047 (#40379) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Földelt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40381) #73959936 válasza BiP (#40378) üzenetére


#73959936
törölt tag

jó kérdések....jofogas eladó eladta amit akart, eltűnt....nem az a cikk volt csak eladó amit én vettem. Mivel már nincs aktív hirdetése nem találom....a google találja az eladó hirdetését, de azon belül semmilyen info nincs....
és igen, igazad van az email sem fogja visszahozni azt, ami nincs: cím, telefonszám

(#40382) Inhouse válasza #73959936 (#40381) üzenetére


Inhouse
őstag

Hogy fizettél?

Üdv Inhouse

(#40383) Inhouse válasza krisi047 (#40379) üzenetére


Inhouse
őstag

Az elég durva, ha egy elosztó ráz. Talán nem kéne áprilisig várni vele, hanem meg kéne csináltatni, amíg nem marad ott valaki fixen őrizni azt a szervert.
Mégis melyik része ráz? Nem műanyag az egész? Sérült valahol? Vagy a földelő érintkező ráz? Ez esetben az is lehet, hogy semmi baja, csak egy földeletlen dugaljba van dugva, ami nem szerencsés. A PC tápok a földhöz képest a fázist és a nullát egy-egy kondenzátorral kötik össze. Ha jó a föld, akkor levezeti, ha nincs föld, akkor az egy potenciálra hozott vezetők (minden fémes készülék, ami földelt dugvillával csatlakozik és ide van dugva) csípni fog.

Üdv Inhouse

(#40384) krisi047 válasza Inhouse (#40383) üzenetére


krisi047
aktív tag

Persze, hogy nincs földelve. Ha ki is cserélem az elosztót, felesleges?

(#40385) philoxenia válasza krisi047 (#40384) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, hiszen attól nem lesz földelt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40386) Inhouse válasza krisi047 (#40384) üzenetére


Inhouse
őstag

Mire cseréled, ki? Az elosztó elvileg jó...bár nem válaszoltál a kérdésekre. Akkor annyit tudunk, ahogy a kurta válaszod én értelmezem, hogy a fali ajzat, amibe a földelt elosztó dugva van, amiből megy a szerver, meg ki tudja még mi, nem földelt? Mégis milyen épület ez? Mióta megy így? Az informatikus üzemelte be? Neki ez így rendben van? Ez egy cég? Alkalmazott vagy ott?

Üdv Inhouse

(#40387) inf3rno válasza Inhouse (#40386) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ez földeletlen aljzattal sem biztos, hogy normális. Legalábbis öreganyámnál nem sokára lesz felújítás ilyen téren, de engem földeletlennel sem rázott meg soha semmi.

Buliban hasznos! =]

(#40388) hockeyapu válasza inf3rno (#40387) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Le kell verni egy 2m-es földelőszondát ! :DD

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#40389) inf3rno válasza hockeyapu (#40388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#40390) mephi666 válasza hockeyapu (#40388) üzenetére


mephi666
nagyúr

...nem kell aggódni: előbb-utóbb úgyis földelve lesz... vagy az aljzat, vagy a user :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40391) Inhouse válasza inf3rno (#40387) üzenetére


Inhouse
őstag

Öreganyádnak van PC-je?

Üdv Inhouse

(#40392) inf3rno válasza Inhouse (#40391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

PC pont nincs, vezetékes telefon van UPC-s modemre kötve, TV, rádió ilyesmik.

Buliban hasznos! =]

(#40393) Vismajor01 válasza philoxenia (#40349) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekunk csaladban is, most is csak 4 oldalu reszelonk van de csak es kizarolag sajtot reszelunk rajta :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40394) ladybug válasza Vismajor01 (#40393) üzenetére


ladybug
őstag

Pont ezért váltottam le én is. Vettem inkább 4 félét helyette, amiket sokkal gyakrabban használok, mint a 4 oldalút korábban.

Sajtot ritkán reszelek, inkább reszelve veszem, de akkor több félét.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40395) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Csak nekem fura, hogy a hardveraprón a hardver fül alatt ott a szoftver, és kiscsilló Windows licensszel kezdődik az egész lista? Engem speciel csak a hardverek érdekelnének, mondjuk nem okoz akkor nehézséget egy oldallal lejjebb görgetni.

Buliban hasznos! =]

(#40396) MADcat válasza inf3rno (#40395) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Fizet érte, hogy elől legyen. Értem mire gondolsz, de ha valaki plüss maciért fizet előresorolást, akkor azt látod majd ott. :))

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40397) krizmo_


krizmo_
addikt

Ne ijedjen meg, amikor ma pár másodpercre megszólalnak a „légvédelmi szirénák” :Y
Már most megijedtem. :O

És lenne egy kérdésem is ahhoz, aki Air Wick Freshmaticot használ, van ilyen? :)

(#40398) Top cat válasza krizmo_ (#40397) üzenetére


Top cat
őstag

Ne aggódj, ez csak morgató próba. :D

Ha ezt hallod, akkor parázz.

(#40399) krizmo_ válasza Top cat (#40398) üzenetére


krizmo_
addikt

Eddig semmit nem észleltem belőle. :N

(#40400) Top cat válasza krizmo_ (#40399) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos nincs a közeledben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.