Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Egy Golf 5-ben szeretnék egy jobb rendszert.
Mit javasoltok? A gyári fejegység maradhat? MFD2.
Köszönöm.

® visions created with passion

(#49402) simi811118 válasza Uzmany (#49401) üzenetére


simi811118
aktív tag

Mekkora a keretösszeg amit rászánsz? Mit jelent számodra a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#49403) stargazer


stargazer
senior tag

Sziasztok,

csak most jutott eszembe (most hogy már megvettem mindent és hétfőn elvileg beszerelnék), hogy sztetek problémamentesen be lehet építeni egy Auris hibridbe egy hangrendszert? Azért kérdezem, mert ezt a kocsit még nem a hibridségre tervezték, és kissé esetlegesre sikerült az akksik elhelyezése, ugyanis hátul van az indítóakksi is meg a hibrid rendszer akksija is a csomagtartóban.

Ha oda berakjuk a mélynyomót, az nem fog gondot okozni? Nem tudom hogy akksiknak okozhat-e valamit egy mágnes.
Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Milyen kábelt merre érdemes vezetni, stb?

köszi!

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#49404) tboy93 válasza stargazer (#49403) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hiszem hogy problemat okozna. Akksisaruhoz hozzafersz?

(#49405) stargazer válasza tboy93 (#49404) üzenetére


stargazer
senior tag

Ahhoz persze, simán.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#49406) Warloo93


Warloo93
tag

Ilyennel találkozott mar valaki? [link]

(#49407) PiciPeti válasza Warloo93 (#49406) üzenetére


PiciPeti
őstag

Mi a forrás? Gyári fej?

(#49408) tboy93 válasza Warloo93 (#49406) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lehet az rca szedi ossze a zajt, lehet az erosito hibas, lehet a fejegysegben szallt el valami... Ki kell zarni egyesevel a dolgokat.

(#49409) Uzmany válasza simi811118 (#49402) üzenetére


Uzmany
őstag

Jelenleg a gyári fejegység, hangszórók vannak bent, és nagyon elégedetlen vagyok.
Valami jobbat szeretnék, és 150k körül gondoltam.
Köszönöm előre is.

® visions created with passion

(#49410) tboy93 válasza Uzmany (#49409) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hasznalt cuccokbol, egy olcso szakival vagy sajat beepitessel, ennyi penzbol mar lehet kezdeni valamit. A gyari fejet mindenkepp meg szeretned tartani vagy a hangminosegert hajlando vagy bealdozni? Mi a cel? Hangminoseg, hangnyomas vagy csak egy elvezetes rendszer?

(#49411) Warloo93 válasza tboy93 (#49408) üzenetére


Warloo93
tag

Forrás iPad-lessz. Az rca szedi össze. Szobában akuról teljes a csend.

(#49412) tboy93 válasza Warloo93 (#49411) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol fut az rca? Fontos, hogy ne legyen mellette elektromos kabel, a taptol meg minel messzebb van annal jobb.

(#49413) Warloo93 válasza tboy93 (#49412) üzenetére


Warloo93
tag

Még kihúzott rca-val is megszórja valami zajjal.

(#49414) tboy93 válasza Warloo93 (#49413) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kicsit megkavarodtam. Mibol is all pontosan a rendszered, mi-hova van kotve?

(#49415) PiciPeti válasza Warloo93 (#49413) üzenetére


PiciPeti
őstag

Honnan lett levéve a +12V? Hova van testelve? Erősítő háza érintkezik a kasznihoz?

(#49416) Uzmany válasza tboy93 (#49410) üzenetére


Uzmany
őstag

Egy élvezetes rendszert szeretnék. Jó lett volna, ha marad az mfd2, de ha kell, akkor természetesen cserélem. Mennyiért lehetne eladni!?

® visions created with passion

(#49417) tboy93 válasza Uzmany (#49416) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vw topikban kerdezz ra mit er :) Milyen fejegyseget tudnal elkepzelni helyette? Hasznaltan 10-20 kozott kapni nagyon jo hangu CD-s fejeket, ha usb is kell, akkor hasznaltan is minimum 30-40 korul kell raszanni es ritkak mint a feher hollo (pl. kenwood bt92sd). Ha gyari fejed van akkor kelleni fog 1/2din-es konzol, illetve iso csati. Szettbol se egyszeru jo hasznaltat vadaszni, de nem lehetetlen. Ha elvezkedni akarsz akkor a dls, carpower, kicx haza tajan nezelodnek es epitenek/epittetnek neki az ajtoba egy jo feszket. Emellett persze boven kell szigeteles is az ajtoba, ha jo kicket akarsz. A hanno pf830-bol kb. 10k-ert kapsz 2nm-t, az eleg lesz jo esellyel. Hasznalt erositobol nagy a valasztek, en neznek valami jo emphaser, dls, kenwood, rockford erot, 25 korul mar vannak fasza 4 csatornasak. Ha marad cash, akkor 2 erositos rendszerben is erdemes gondolkodni, hogy a lada ne tudja berantani a kicket egy-egy erosebb melyhangnal. A masodik ero ha lesz, 2 csatis legyen. Ladabol en a zart mellett vagyok, de ennek jobban kell a kakao mint a reflexeknek, cserebe jo esellyel pontosabb lesz, nem fog "buffogni". Ladabol helix, rockford, audio system stb., hasznaltan egy 30-as zart 10-25 kozott mozog szerencsetol es allapottol fuggoen. Kabelezesre is ra kell szanni 10-20 ezer forintot, tovabba valakinek be is kell szerelni...

(#49418) Uzmany válasza tboy93 (#49417) üzenetére


Uzmany
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged.

® visions created with passion

(#49419) Warloo93 válasza PiciPeti (#49415) üzenetére


Warloo93
tag

Rendszer csak egy iPad Mini es egy erő. Akuról jön a táp es a föld. Erősítő nem érintkezik semmivel.

(#49420) tboy93 válasza Warloo93 (#49419) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ipad hogy van rákötve az erőre? Valami jack-rca átalakítóval? :F

(#49421) Czimby válasza Uzmany (#49418) üzenetére


Czimby
addikt

Ha esetleg 2 erősítőben gondolkozol én pont megválnék az enyéimtől, aláírásomban bent vannak meg az apróban is. A teljesítményük bőven elég minden esetben és a hangminőségük is rendben van.

tboy-t pedig annyival egészíteném ki, hogy a második erősítő lehet monoblokk is, csak lehetőleg kerüld az olcsóbb D osztályúakat, mert azoknak nagyon gépies a hangjuk. (Ezeket abból tudod kiszúrni, hogy 1Ohm stabilak általában és viszonylag kicsik méretileg)

Fejegységből pedig a Kenwood BT53u-is tudja a BT92Sd tudásának 95%-át, de olcsóbb és gyakoribb típus.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49422) PiciPeti válasza Warloo93 (#49419) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ott az erősítőben lesz valami árulás szerintem... :U

(#49423) bojti175


bojti175
csendes tag

Hali.

Találtam alpine 3553 és alpine 3553-t. A pio ts-e170ci hez nem lennének kevesek? Ezeken a hpf,lpf-et lehet állítani? Hs igen milyen tartományban? Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#49424) PiciPeti válasza bojti175 (#49423) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem a 3553 jobb mint a 3553... :DDD

(#49425) bojti175 válasza PiciPeti (#49424) üzenetére


bojti175
csendes tag

Hah :D:D elírtam :) 3552.. vagy most találtam egy helix hxa 40-et.. elég nagy a választék most :) nem tudok dönteni, meghallgatni pedig nem tudo mindet :(

(#49426) PiciPeti válasza bojti175 (#49425) üzenetére


PiciPeti
őstag

Sőt, most van fent egy Audison LR 604 Xr, 20e-ért.... Áll a piac, mint a szög.

Sajnos nem ismerem azt a hangszóró szettet, de ha jól látom, nem selyem dómja van, hanem valami merevebb, fényes anyag. Meg kellene hallgatni, hogy milyen karakter, aztán ahhoz keresni erőt. Én így szemre azt mondom, hogy tolakodó lehet a magasa, szóval valami melegebb hangú erőt kötnék elé, vagy kábellel kell majd kompenzálni. :K

(#49427) simi811118 válasza Uzmany (#49416) üzenetére


simi811118
aktív tag

Volt anno komplett axton rendszerem, én azt sem vetném el. Hangszóró szett és erősítő is olyan 15-15 körül szokott lenni, reflex láda 20 körül. Persze használtan. Ehhez egy kenwood kmm fejegység újonnan 20 körül, újban. Ajtóba hanno protecto pf830 ahogy már írtak, és egy kácsa kábelezés, akár a legolcsóbb szériából is. Ez így egy egész jó, hosszú távon is hallgatható rendszer, kis hangerőn sem esik szét, nagyobb hangerőt is bírja.

(#49428) bojti175 válasza PiciPeti (#49426) üzenetére


bojti175
csendes tag

hol találtad? erről az audisonról mit lehet tudni? kerestem volna dls ca40-et de előttem 1 héttel vitték el :(

(#49429) simi811118 válasza bojti175 (#49423) üzenetére


simi811118
aktív tag

Combosabb erőt keresnék elé. Finomkodó szett az a pio, egy combosabb erővel kompenzálni kéne, hogy dögösebb Legyen (én legalábbis azt jobban szeretem, bár ez zene függő. Én szeretem, ha van benne boogie, nemcsak pontosság és kontúrosság)

(#49430) Warloo93 válasza tboy93 (#49420) üzenetére


Warloo93
tag

Igen iPad->jack->rca->erő. Az erősítővel szerintem nincs gond. Szobában összerakva teljesen csendben van. Vagy ha a kocsiba lekötöm a komfort egységet akkor is megszűnik a zaj. Egy próba erejéig vissza raktam az alpine erőt. Annál csak akkor hallani, ha nagyon közel van a fülem a hangszórótól.

(#49431) bojti175 válasza simi811118 (#49429) üzenetére


bojti175
csendes tag

mondjuk a piciPeti által ajánlot audison? :)
azzal még aktívot lehetne próbálgatni, ahogy néztem :)

(#49432) simi811118 válasza bojti175 (#49425) üzenetére


simi811118
aktív tag

Sőt, alpine helyett a facen lévő pioneer gm3400. Van benne erő, hangban is passzolna. Azzal is nagyon korrekt rendszert alkotna sztem. És mindössze 13 eft. Az annyira vicces ár, hogy gondolkodtam én is a megvételén. (Használtam már kicx pro szett közepet hajtani hidban. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#49433) simi811118 válasza bojti175 (#49431) üzenetére


simi811118
aktív tag

Pioneer audison páros. Nem tudom milyen lenne. Én nem tenném össze őket. Erőben sem tartom combosnak. De ez nem mérvadó.

(#49434) bojti175 válasza simi811118 (#49432) üzenetére


bojti175
csendes tag

Ennek milyen hangja van? szeretném a maximumot kihozni abból a 20-aból amit most rászánok :)

(#49435) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Signat RAM3 MK2 vagy Gladen M-LINE 601.1?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49436) tboy93 válasza LógaGéza (#49435) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ram3 ;) 4 ohmon 6-700w es 2 ohmon se sul meg ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#49437) PiciPeti válasza bojti175 (#49428) üzenetére


PiciPeti
őstag

Utánaolvastam kicsit, mégiscsak selyem dóm az a magas. Így akár a helix erő is jó lehet, bár az szerintem túl száraz lenne... Alpine/Pio/Sony jó eséllyel passzolna hozzá, amit Simi említett, az jó lehet, de ahogy nézem valaki már rácsapott.

(#49438) Gyumadár


Gyumadár
tag

Sziasztok!
Van valami tapasztalatotok Mohawk erősítőkkel kapcsolatban? Nagyon szimpatikus, de használtban nem találok valamiért. Létezik hogy olyan jó, hogy aki megveszi nem akarja soha eladni? Szívesen lecserélném a jelenlegit, ha van értelme.
Köszönöm a hozzászólásokat!

(#49439) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom hova kellene ezzel kapcsolatosan írni,ezért próbálom itt.

A következőben kérnék segítséget.

Van 2 db ülésfűtésem a kocsiban.5 Amper/db.
Volt egy szivargyújtó elosztóm ami két év használat után megolvadt a szivargyújtó felőli részén.
Az elosztóra 10 Amper volt ráírva.

Elég lenne venni egy 10 Amperest vagy kellene nagyobb ami ritkább és drágább is.

Esetleg a szivargyújtó romlott el? ( Az telefon töltő az megy róla,bár az kevesebbet is vesz fel mint egy ülésfűtés.

Valakinek valami ötlet?

Üdv: feri 1

(#49440) tboy93 válasza Gyumadár (#49438) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mit cserelnel ra? Mit hajtanal rola? Melyik mohawk erositore gondolsz?

(#49441) simi811118 válasza feri1 (#49439) üzenetére


simi811118
aktív tag

A szivargyújtó nem bírja a huzamos 10A-t, sőt, nálam ha jól tudom 5 vagy 7,5 A-s bizti van benne.
Ezért én sem erőltettem a dupla bedugós ülésfűtést. Amíg nem szereltem be az ülésfűtő készletet (gyár kárpit alá tett melegító paplanokkal, külön behúzott táppal, oldalankénti kapcsolókkal - tehát majdnem mint egy gyári), addig csak az asszony melegedhetett.

(#49442) simi811118 válasza Gyumadár (#49438) üzenetére


simi811118
aktív tag

Nem túl régen forgalmazzák itthon ezt a márkát, azért nincs belőle sok eladó. Szerintem nem rosszak, normális minőségűek. Bár azért annyira nem jó, hogy soha ne akarjam eladni - én nem is használom őket.
Pl. a Kia-hoz hasonlítanám őket. Minden kategóriában ott vannak, a termékeik megbízhatóak, semmi kiugró sem pozitív sem negatív irányba. És kevesen ismerik őket.

(#49443) Gyumadár válasza tboy93 (#49440) üzenetére


Gyumadár
tag

Kicks QS 4.95 van most, kicks Pro 62N szettet és Dld 25cm subot zárt ládában. Gondolkodom még egy erősítőben, csak a ládának és a négy csatornásat cserélném egy Mohawkra.

(#49444) Gyumadár válasza simi811118 (#49442) üzenetére


Gyumadár
tag

Pedig ezekhez még mérési jegyzőkönyvet is adnak, még nem találkoztam másik típussal amihez járna. Hozzáteszem nagyon új vagyok a "szakmában", mostanában kaptam rá az ízére. Próbálok mindenhonnan tudásmorzsákat gyűjtögetni, hátha ragad rám valami a koszon kívül :)

(#49445) tboy93 válasza Gyumadár (#49443) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rakj inkabb a szett ala egy jo emphasert vagy dls-t, a lada ala meg valami 2 csatist, annak a dld-nek 300w rms mar jo esellyel eleg.

[ Szerkesztve ]

(#49446) Czimby válasza Gyumadár (#49444) üzenetére


Czimby
addikt

Rockford, Kicker, PhaseLinear és még sok gyártó ad mérési papírt, nem minden modell mellé, általában a drágábbak mellé szokott járni.
Jól mondja tboy a láda kapjon egy közepes 2 csatist és meg van oldva a dolog.
Az a lényeg, hogy a szett és a sub külön erősítőn legyen, mert a sub nagyon meghúzza az erősítő tápját.

Persze ha jóval nagyobb az erősítő teljesítménye akkor elég lehet 4 csatornás is.
Pl ha a szetted 2x50w a sub meg 200w az erősítőd pedig 4x100 vagy 2x100 +hidban 300 akkor az elég fog lenni, nem kell két külön erő.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49447) feri1 válasza simi811118 (#49441) üzenetére


feri1
aktív tag

A szivargyújtóban van biztosíték,ha jól értem?Hol lehet ezt cserélni esetleg,ha tönkrement.
Szerelő kell hozzá? ( 94-es Suzuki Swift )

Tehát,ha jól értem akkor semmi megoldás nincs a dupla bedugós ülésfűtés használatához?
Erősebb szivargyújtót lehet bele tenni,létezik ilyen?
Vagy amit imént említtettem erősebb elosztót?

(#49448) Czimby válasza feri1 (#49447) üzenetére


Czimby
addikt

HA kimenne a szivargyújtó bizti nem lenne áram az aljzatban, nagyobbra pedig tilos cserélni!

Az aksitól húzz be neki tápot direktben, megfelelően biztosítékozva(a bizti a lehető leg közelebb legyen az aksihoz max 30cm) 2x2.5mm2-es kábel és 15-20A-es bizti fog kelleni házzal együtt. 1-2 óra alatt megvan, arra figyelj, hogy a kábel ne tudjon sehol kidörzsölődni. A tűzfalon keress gumidugót és azt átfurva vidd be a kábelt az utastérbe.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49449) feri1 válasza Czimby (#49448) üzenetére


feri1
aktív tag

Köszi szépen,de ehhez nem értek.

Elosztót milyet vegyek,hány Amperost?
Esetleg típust?
Eddig ilyen volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49450) simi811118 válasza Gyumadár (#49443) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ez a rendszer erőviszony ügyben rendben van. Én a helyedben úgy javítanék rajta, hogy marad az erősítő, és a zárt subot cserélném egy reflex ládára. Nem ragaszkodnék a DLD-hez, főleg az ST-hez nem. Ha a mostani zárt subot egy reflex Kicx-re cserélnéd (ha már a többi elem is az), az máris előre lépés lenne.

Továbblépéshez a következőket tenném :
- a mostani erősítő maradna a komponens szettre, ezt - ha lehetséges - aktívan hajtanám.
- a subot cserélném (sztem a leggyengébb láncszemed ez a dld sub) és ehhez egy mono erősítőre ruháznék be. Típusokat nem írok, de ha az eleje kicx, akkor a hátulját is abból csinálnám. Nem vagyok a kevergetés híve (bár nálam sem egy márkából áll a rendszer - igaz, nem is az első van az autóban) Könnyebb rosszul összeválogatni a komponenseket, mint jól - főleg elsőre.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.