Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) simi811118 válasza LógaGéza (#48550) üzenetére


simi811118
aktív tag

Hmm, felül én magasabban vágtam a dt-t, de ha így jó akkor hagyd így.
A VR-t pedig most akartam írni, hogy sztem 30-ért én kb ezt venném. ....

(#48552) PiciPeti válasza LógaGéza (#48550) üzenetére


PiciPeti
őstag

Amit linkeltem Soundstream, ott van 2 VR 404 is, 25/db, vagy 40-ért a kettő... ;)

Ha gondolod, megvehetjük a kettőt, 15-ért átveszem a 2.-at... :D

(#48553) LógaGéza válasza PiciPeti (#48552) üzenetére


LógaGéza
addikt

Néztem! Mi a különbség a sima és az XR között?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48554) PiciPeti válasza LógaGéza (#48553) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az XR-ben van keresztváltó, és könnyebb továbbcsatolni a jelét másik erősítőre.
Itt a manual:
404

404 XR

(#48555) LógaGéza válasza PiciPeti (#48554) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi :R ! Most nézem mind a kettő 404XR :W

Na akkor a final question: Picasso vagy VR404XR?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48556) PiciPeti válasza LógaGéza (#48555) üzenetére


PiciPeti
őstag

Milyen zenét hallgatsz leginkább? Milyen fej?

(#48557) lautnermark válasza LógaGéza (#48539) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Bocs, de a Neokick 2x3 Ohm-s.

[ Szerkesztve ]

(#48558) LógaGéza válasza PiciPeti (#48556) üzenetére


LógaGéza
addikt

Clarion CZ702E - mondjuk tervbe van a csere BT92SD-re még mindig...

Változó, bár AC/DC, Iron Maiden, Guns N 'Roses ami mostanában megy (ezek jól ébren tudnak tartani), de néha becsúszik egy kis Brains, Belga, és hasonlók - na meg néha "eldurran" az agyam, és akkor Faithlesstől kezdve Infected Mushroomon át minden jöhet, csak dübögjön :D

De inkább maradjunk az AC/DC vonalon :)

lautnermark
Én hiszek neked, ugyanis nem emlékszem rá pontosan, csak a gyári specet néztem meg.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48559) PiciPeti válasza LógaGéza (#48558) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hm... Hát ezekhez lehet jobb lenne valami combosabb erő...
2 erősítő sehogy se fér el nálad?
Mert akkor az Audison mehetne a középre, hidalva. Ha 2x3Ohm, akkor 6 ohm híd felállásban akár.
Magashoz meg nézni valami 2 csatist. Nekem a Macrom pl elég jól bejött a DT mellé.

(#48560) LógaGéza válasza PiciPeti (#48559) üzenetére


LógaGéza
addikt

Már így is 2 van, nem fér el egy harmadik :( (Helix Deep Blue 12" + Solid Audio MS2).
Amúgy a Kicx KAP43-al elég jókat ütöttek a kickek, azzal egyáltalán nem volt bajom, egyedül a magas nem volt igazi néha, bár ez betudható a normális beállítás hiányának is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48561) tboy93


tboy93
nagyúr

Nekem most a pg zx450 van Gombinal, recsegett az egyik gain poti. Jo is, hogy belenezett, mert egy-ket forrasztas mar nem volt az igazi, holnapra kiderul hogy eleg volt-e kitisztitani es megolajozni a potit vagy csere :)

(#48562) PiciPeti válasza LógaGéza (#48560) üzenetére


PiciPeti
őstag

No igen, de mindkét említett erő kb annak a felét tudja teljesítményben.

Mondanám, hogy ajánlom az Emphaser EA 490-t, de én is a magassal küzdöttem, és azért lett oda a Macrom...
Bár az alja nagyon ott van... :)

Volt Hifo Nemesis-em, annak a teteje jobb volt mint az Emphaser, viszont az alul volt kicsit laposabb, illetve kevésbé részletező.

Az Alpine 3555 teljesítményben jó, és a magasa fantasztikus, de nálam a kick tartományt nagyon visszafogta.

Ha találsz Steg AQ75.4-et, az pl jó lehet, vagy QMOS75.4, bár ezek inkább a 30-40e kategória.
Esetleg Soundstream ref 604... :U

Facebookon van egy Phoenix Gold QX300.4 25-ért, fekete pénteki 20e-s áron lehet elhozható, annyiért nem nagyon lesz jobb sztem. Talán "usább" a hangja, mint az alpinak...

[ Szerkesztve ]

(#48563) LógaGéza válasza PiciPeti (#48562) üzenetére


LógaGéza
addikt

40ig még elszaladok, ha kell, csak ne legyen vele bajom többet :D
Amúgy nem olyan erős az a KAP43, 4x50W @ 4Ohm. Van egy pár oldal ami rosszul írja...

tboy93
Az még a kisebbik baj, ha csak ennyi a probléma, én rosszabbul jártam :(

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48564) PiciPeti válasza LógaGéza (#48563) üzenetére


PiciPeti
őstag

Találtam SS ref 604-et: Soundstream

Szerintem ez csalódásmentes lenne, minden szempontból... :K

Nem semmi a bendője: Amp

(#48565) LógaGéza válasza PiciPeti (#48564) üzenetére


LógaGéza
addikt

Made in USA - akkor gondolom a nigga rap jól fog szólni rajta? ;]

Alszok rá még egyet, de szerintem ez lesz a vége... Kimentem lemérni, ha nem oldalt vannak a kábelek, akkor 40cm széles is elfér, és 30cm magasság kb. .

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48566) LógaGéza válasza PiciPeti (#48564) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na, lealkudtam 30-ra, és elhoztam :)
Remélem ez már beváltja a hozzá fűzött reményeket.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48567) PiciPeti válasza LógaGéza (#48566) üzenetére


PiciPeti
őstag

Grat, annyiért főleg jó vétel volt szerintem. :K

Kíváncsi vagyok a véleményedre majd. ;)

Ha eladó lesz, szólj! :U

(#48568) Warloo93


Warloo93
tag

Sziasztok. Elkezdtem beszerelni az erősítőt. Lenne pár kérdésem. Milyen RCA-t használjak, és merre vezessem el, hogy ne szedjen össze minden zajt. Esetleg ez? A másik dolog, hogyan tudom gány nélkül lefogatni az erősítőt az anyósülés alá?
http://kepfeltoltes.hu/view/151129/923688440image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[kép]

http://kepfeltoltes.hu/view/151129/1363828111image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[kép1]

[ Szerkesztve ]

(#48569) Daywalker válasza Warloo93 (#48568) üzenetére


Daywalker
addikt

Nagyítót is adj mellé :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48570) Warloo93 válasza Daywalker (#48569) üzenetére


Warloo93
tag

Bocsi, már javítottam.

[ Szerkesztve ]

(#48571) PiciPeti válasza Warloo93 (#48570) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha jó helyen húzod az RCA-t akkor úgyse fog zajt összeszedni, ha rossz helyen, akkor meg a legjobb felépítésű is zajos lesz... :D
Ritka amúgy tényleg, hogy a zajosodás az RCA-n múljon, szóval inkább a hangminősége legyen a döntő. ;)

Ár-értékben szerintem a Gladen CH-Zero elég jó.

Erősítő rögzítésére pedig öntapadós tépőzár "kampós" fele tökéletes. ;)

(#48572) davidj92


davidj92
tag

Sziasztok!

2007-es Merivába vennék egy új fejegységet ~ max 30 ezerért. Jelenleg egy JVC van benne, csak az vele a probléma, hogy nem USB-s. Semmi extra elvárás nincs, legyen USB csati rajta (meg azért a hangminőség is legyen rendben ;] ) Mit ajánlanátok ebben az árkategóriában?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#48573) Warloo93 válasza PiciPeti (#48571) üzenetére


Warloo93
tag

Próbálom majd minél messzebb vinni a táp es hangszóró kábelektől. Ennek a zeró nak elég borsos az ára, a gladen ch ECO mennyivel rosszab tőle? Mivel árban töredéke.

(#48574) Warloo93 válasza Warloo93 (#48573) üzenetére


Warloo93
tag

Nah. Rendeltem silent coat 2mm vastag bitulapokat 1,09nm-t. Na meg gladen ch-ECO-t 3m hosszút. Szerdán neki is látok :D

(#48575) simi811118 válasza Warloo93 (#48573) üzenetére


simi811118
aktív tag

Anno én is így voltam, amikor "komolyabb" RCA kábelt akartam venni, hogy huhú, 5ezer? Hmmm, jó drága... Aztán rájöttem, hogy ez az ár még eléggé a legalja (ha az 1500Ft-os mnc és társai kábeleket nem veszem ide.)
Ezzel számolni kell, főleg ha esetleg megfordul az ember fejében a fejlesztés gondolata. Egy RCA kábel csere azért nem egyszerű, bontani kell, húzni, fűzni, stb kell. Most már én is úgy kezdenék neki egy rendszernek a nulláról, hogy jó minőségű kábelezés legyen meg alapnak, mert a többi komponens (hangszórók, erősítők, láda) cseréje ehhez képest csak pár perces meló....

(#48576) Warloo93 válasza simi811118 (#48575) üzenetére


Warloo93
tag

Szia. Ha mar ott fogok tartani, hogy az rca lessz a leggyengébb láncszem ígérem kicserelem :) a 3meteres ECO 13€ volt a 2.5meteres zero meg 29€. Egyébként 1 óra alatt át húzom, ha kell.

(#48577) PiciPeti válasza Warloo93 (#48576) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ja, és pont 13Eur-t dobsz ki ezzel az ablakon... Az ECO nagyon szűr alul, és felül is, halott lesz tőle a rendszer.

(#48578) kacsa7 válasza Warloo93 (#48576) üzenetére


kacsa7
őstag

Kb. 5eFt alatt bármelyik RCA cseréje még a legalapabb rendszeren is döbbenet különbségeket hoz ki... Dinamikában, frekvencia tartományban. A 10eFt-os Pioneer komponens szettem megtáltosodott egy RCA cserétől. Nálam a drága és olcsó hangszóró kábelek között kb. nem volt különbség (ez már az új szettel történt ami a 40eFt-os kategória). A drága alatt 1-2eFt/m-t értek.
Viszont az 1-2eFt-os és az 5-7eFt-os RCA között már a Pio szettel is nagy különbség volt.

(#48579) Warloo93 válasza kacsa7 (#48578) üzenetére


Warloo93
tag

Tehát akkor jobb lett volna hozza tenni. Nem baj egyenlőre úgy is maradnak a gyári hangszórók, csak az iPad-es agymenésem fogom probalgatni. Hangszóró kábelnek elég a képemen is látható átlátszó szigetelésű?

(#48580) Warloo93 válasza Warloo93 (#48579) üzenetére


Warloo93
tag

Idővel ezt a szettet szeretném beépíteni. [link]

(#48581) kacsa7 válasza Warloo93 (#48579) üzenetére


kacsa7
őstag

Nézd, mindenkinek más jött be, én a saját tapasztalataimat tudom elmondani, amiért tuti megköveznek. Én kicseréltem a 100Ft/m rezezett alu kábelt 1000Ft/m KÁCSA kábelekre a szettnél, a 1,5mm2-es SAL hangszórókábelt a 2000Ft/m-es 4mm2-es KÁCSA kábelre a mélynyomónál és pontosan 0 külünbséget vettem észre. Szóval ha a megfelelő keresztmetszet megvan, szerintem nagy csodák nincsenek. Innentől én hangszóró kábelre nem költenék még1x komolyabb összegeket. Valami nem legszarabbat, de nem is túl drágát vennék. Azt a pénzt inkább RCA-ba és egyéb komponensbe raknám.

(#48582) Osynho válasza PiciPeti (#48577) üzenetére


Osynho
addikt

Az alul szűr dolog ennyire szembetűnő? A subhoz nálam Eco van behúzva.

(#48583) PiciPeti válasza Osynho (#48582) üzenetére


PiciPeti
őstag

Subhoz én is szoktam használni, ott nem tűnik fel, mert nagyon szűk az a tartomány, amiben szól a sub. Viszont egy komponens szettnél elég "fülbetűnő" a dolog.

Ezt a kábeles szűrés dolgot azért nem úgy kell elképzelni, mintha egy subsonic filtert bekapcsolsz az erősítőn. Inkább mintha az EQ-ban 1-2Q-t elveszel egy viszonylag széles tartományban.

(#48584) PiciPeti válasza kacsa7 (#48581) üzenetére


PiciPeti
őstag

Tegyük hozzá, hogy ez rendszer függő. Ne érts félre, nem bántásból mondom, de ami nincs, azt nem tudja elvenni a kábel, és ugyanez igaz visszafelé, hozzá sem fog tenni.

Tehát ha van egy jó hangú, részletgazadag forrásod, amin megfelelő minőséget játszol le, és az egy jó kábelen, jó erősítőbe megy, akkor sok részlet el tud veszni a hsz kábelen is. Vagy húzni fog a hangja valamerre.

Előbbinek egyértelműen elő kell jönnie, utóbbinál lehet pont ott szűrt a gagyi kábel, ahol a rendszer összességében valamiért kiemel. Így könnyen lehet, hogy jobb lett a rendszer, mégis rosszabbnak halljuk. :)

Nekem pl a Cordial CLS225 nagyon jól kompenzálja a DT284 kiemelését, viszont ezzel el is vesztem a magas csillogását. (Amit már 2 éve keresek kb... :DDD )

(#48585) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!

Egy SAL XB-8 láfát meghajtani egy SAL Pro SAF 2070 jó lehet? A Pioneer MVH350 fejegységemre most a két első gyári és hátul a kalaptartóban 2 Alpine hangszóró van kötve, ehhez szeretném hozzárakni a ládát. A kocsiban a hátsó üléssor alatt van egy RCA kábel és egy réz vezeték (szerintem táp).

(#48586) simi811118 válasza Kodiak88 (#48585) üzenetére


simi811118
aktív tag

Igen, jó hozzá.

(#48587) kacsa7 válasza PiciPeti (#48584) üzenetére


kacsa7
őstag

A rendszerem a következőképp áll:
Fej: Alpine CDE-178BT (70eFt-os kategória)
Elsőszett: Rainbow DL-6.2C (40eFt)
Első szett erősítő: Alpine 3544 (szerintem ezt nem kell ecsetelnem :DDD )
Mélyláda: Alpine SBE-1044BR (30eFt, ez a leggyengébb láncszemem)
Mély erősítő: Alpine 3549 (szintén zenész, azt hiszem ennek a hangminőségét sem kell feszegetni)
A 2 db RCA amit használok egy 7eFt-os Phonocar és egy 5eFt-os Sinus Live kábel.
Na ebből a rendszerből lettek cserélve a gagyi hangszóró kábelek normális Kácsa kábelekre, fent leírtam miként. Egyszerűen nem vettem észre különbséget. Eszem ágában sincs meggyőzni senkit, mert más biztos azért mondja, hogy igenis megéri drága kábelt venni, mert ő meg azt tapasztalta. Nálam ez nem jött elő. Minden más komponens cseréjénél hallottam különbséget, a hangszóró kábelnél nem. Pedig elég jól ismerem a rendszer hangját :DDD Lassan többet nyomkodom és hallgatom, mint a telefonomat vagy a számítógépet...

(#48588) simi811118 válasza kacsa7 (#48587) üzenetére


simi811118
aktív tag

Nálam ettől olcsóbb rendszerben a magasnak a SAL kábelét a legolcsóbb Kácsára cserélve is hallható lett a különbség, persze nem annyira, mint amikor RCA-t cseréltem. Az1500Ft-os RCA-t először Kácsa KCE-re cseréltem (ezzel voltam az sq-n is dunaharasztiban) és pont utána ez a kábel lett sommer -re cserélve. Az RCA cseréket jobban meghallom én is, a hangszórókábelek inkább valóban csak 1-2 oktávban emelnek le vagy fel, ezeket leginkább hosszabb hallomás után lehet megállapítani (persze egy drágább rendszeren jobban és hamarabb ki lehet hallani)

(#48589) simi811118 válasza PiciPeti (#48584) üzenetére


simi811118
aktív tag

Peti, sztem szánd rá azt az ezer forintot és lengőbe húzz be a DT-hez CAT6 kábelt. Egy próbát megér :) KFerinek szobai rendszerbne van ilyen behúzva DT-hez. És neki azért van füle hozzá. :DDD

(#48590) PiciPeti válasza simi811118 (#48589) üzenetére


PiciPeti
őstag

Inkább a lustaságom (utálok hidegben szerelni :D ), és az időm nem engedi. Vagy lehet nem is annyira rossz... :D

Amúgy van itthon CAL25, már 1 éve, csak be kéne tenni, és vigyorogni, de egyben akarok hsz kábelt is cserélni, nemrég voltam Kácsában, beszélgettünk sokat, és az ezüstözött kábelüket ajánlották ilyen problémák orvoslására. Kicsit húzós, mert nekem a 6m lenne ~13e Ft, de tavasszal valamerre lépni kell...

Akkor végre megcsinálom a hsz kiemelést, döntést is, feltöröm a 80PRS feliratú malacperselyem, és talán azt merem mondani, hogy kész vagyok... :DDD

(#48591) PiciPeti válasza kacsa7 (#48587) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én a 178BT-től nem vagyok elájulva, tegyük hozzá egy Alpine-tól se ájultam még el, ennek ellenére 9855-öt használok most... :DDD

2 rendszert hallottam eddig 178-al, és kicsit agyoncsapottnak éreztem, a szokásos Alpine digitálisság/szárazság mellett. Pedig, főleg a régi 98xx széria tagjai részletekben elég jók (ezért is nem hajítottam ki még a 9855-öt, meg azért mert "fiatal" :D )

Mindenesetre szerintem az nem vitás, hogyha 2-3szintet lépsz egy komponenssel, és azt nem hallod meg, ott valahol gubanc van...
Lehet időkorral, vagy vágással vannak kiölve kicsit a részletek, vagy bizonyos tartományok elnyomva.
Vagy csak szimplán megszoktad a SAL kábelek hangját, és ugyanarra (a rosszra) állítottad vissza a rendszered.

Vagy lehet, hogy a SAL hsz kábelei jók! :D

(#48592) simi811118 válasza PiciPeti (#48590) üzenetére


simi811118
aktív tag

Rainbow hoz jó lehet de a dt-t nekem már az ls kábel is nagyon kiemelte 2-4khz-en. A rainbow-t viszont az egekbe emelte. Minden oda került ahova kellett. Egyébként próbáld ki a sommert. Tominak a golfban full az van, és hát nem nagyon van benne kivetni való :) és olcsóbb is mint amit írtál.

(#48593) LógaGéza válasza simi811118 (#48589) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egy dolog miatt nem szeretem a Cat5 kábelt amit ősszel húztam be a DT-khez: még erősítő nélkül is hallom rajta a generátorzajt... Pont emiatt nagyon tervezem a lecserélését, csak a kérdés, hogy mire...
Amúgy beszerelés előtt direkt vettem egy Cat6 kábelt is, összehasonlítani azzal amit tőled kaptam, és semmi különbséget nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48594) PiciPeti válasza simi811118 (#48592) üzenetére


PiciPeti
őstag

Na igen, ott helyén vannak a dolgok... :)

Ki forgalmaz itthon sommert? :U

[ Szerkesztve ]

(#48595) simi811118 válasza LógaGéza (#48593) üzenetére


simi811118
aktív tag

Arra utólag jöttem rá hogy nem jól van bekötve az a kábel. Ha át tudod kötni úgy hogy a csikosak és a nem csikosak legyen a + és a - akkor lehet meg szűnik a hiba. Mert ugye annak pont az lenne a feladata hogy szűrje a zajt.

[ Szerkesztve ]

(#48596) simi811118 válasza PiciPeti (#48594) üzenetére


simi811118
aktív tag

Gugli : Sommer kábel :)

[ Szerkesztve ]

(#48597) LógaGéza válasza simi811118 (#48595) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na, akkor holnapután lebontom az A oszlopot :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48598) Czimby


Czimby
addikt

Rendszer beállításához keresek lemezt vagy valami forrást amivel a vágási frekiket és egyéb dolgokat be tudom lőni egy olyan rendszeren ahol nem a fejjel lesznek vágva.(Egyelőre)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48599) Czimby


Czimby
addikt

Kicsit utánaolvastam az Autosound 2000 disc 104 kellene nekem a gain beállítások miatt , de jó lenne a teljes sorozat is :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48600) Czimby


Czimby
addikt

Pár freki hátha másnak is jól jön

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.