Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet 16,5-es hangszóróhoz védőrácsot kapni?
Nem a hagományos, hanem olyat mint ami a mélynyomókon van.
Két vastagabb fém.

Előre is köszi.

(#48052) Czimby


Czimby
addikt

Valaki tudna nekem számítani egy zárt láda méretet az alábbi adatok alapján?

Köszi előre is!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48053) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy MKIII Mondeo, és ebbe szeretném lecserélni a gyári fejegységet. Már ki is néztem számomra a legmegfelelőbbet, ami pedig egy PIONEER FH-X720BT lenne.

Fontos lenne a zenehallgatás meg telefonálás miatt hogy iPhone-al együtt működjön mindenképpen, akkor legyen rajta USB, mikrofon, illetve hogy ugye 2 DIN-es legyen. Ami megfelel árba meg mindenbe, ez a Pioneer lenne.

A kérdésem az lenne hogy mennyire nehéz ezt beszerelni a gyári fejegység helyére? Értem ezalatt hogy kell hozzá pluszba valamilyen keret, csavar, kábel, bármi? Vagy csak szimplán a régit kihúzom, kábelt ebbe bedugom, és kész? (sajnos túl egyszerűnek néz ki hogy csak ennyi legyen, van egy olyan sejtésem :( )

Köszönöm előre is!

iPhone 13 Pro Max

(#48054) tboy93


tboy93
nagyúr

Na, ma vegre megindultak a dolgok, uj akku testeles, uj akku saruk, akksira kotott hifi tap, feszmero bekotve, jobb ajto kulso lemeze leszigetelve. Romokban az auto :D Jovo heten talan mar el tud vallalni Gulacsy es akkor meglesznek a hangszoro kiemelesek is.

(#48055) Daywalker válasza tboy93 (#48054) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezekkel a digit feszmérőkkel (mert gondolom azt raktál be) az a baj, hogy nem elég gyorsak (mintavételezésben sem) szóval szép-szép, de értelme nem sok - szerintem - mert ritkán látni a valós értéket. De kíváncsi leszek a végeredményre. :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48056) PiciPeti válasza Daywalker (#48055) üzenetére


PiciPeti
őstag

Amikor 3-4 órát szól a zene, akkor azért elég jól jön, ha elég csak rápillantani, hogy fog-e még indulni az autó.
Ma amíg szereltünk, végig szólt a kocsimból a zene, legalább 5 órát, itt azért már rezgett a léc izzításnál... :D

Amúgy a töltés is elég jól szemmel tartható vele, elég jól kidobja, ha valami gáz van a töltés rendszerben, nem az lesz az első jel, hogy nem indul a verda... :DDD

Ha valós adatokat akarsz látni, azt csak szkóppal lehet megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

(#48057) tboy93 válasza Daywalker (#48055) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kell nekem real time feszmeres, csak ha rapillantok lassam nagyjabol hogy all az akku. Egyebkent 12,1-et irt a feszmero, 12,18 lett merve a multimeterrel az akksinal, szoval nem olyan rossz az :)

(#48058) s4tch válasza jozsi252 (#48053) üzenetére


s4tch
veterán

- Szükséged lesz egy 2 DIN-es beépítő keretre, valami ilyesmire: [link]
- Ha a kormánytávot meg szeretnéd tartani, akkor kell egy másik adapter is. Az autód pontos évjáratát nem tudom, a ráncfelvarrt MK3-ba ez megy: [link]
- A gyári rádió kiszereléséről egy csomó videó van a youtube-on, itt kezdd: [link]

(#48059) jozsi252 válasza s4tch (#48058) üzenetére


jozsi252
veterán

Még a facelift előtti modell van nekünk, szóval a rádió is más, nem olyan mint ami az általad linkelt yt videón van. A beépítőkeretet nem tudom hogy lehet megoldani, mert ugye máshogy néz ki mint amit te küldtél videót.
Gyorsan kerestem egy netes képet hogy miről van szó. Csak azért mert ehhez biztos más beépítőkeret kell.

iPhone 13 Pro Max

(#48060) Akos1994 válasza PiciPeti (#48050) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Megpróbáltam, de a Le értéknél (voice coil inductance) és az Xmax-nál (a membrán max kitérése) elakadtam..
Előbbi mH-ban adják meg (milihenries vagy mi a franc..) én ezt meg nem láttam sajna a prospektusban.. :/
Az Eton mélyközepeimet is annó ki akartam számolni és annál is itt akadtam meg, aztán a Phoenix gold nyomómmal meg szerencsém volt, hogy normálisan le volt írva minden.. Igaz ahhoz pont nem is kellett semmi mert gyári dobozban van.. Gyanítom, hogy azért is kaptál különböző eredményeket mert így nem valami pontos, hogy ezek hiányoznak.. :( Mérni is lehet, de ennyire már nem vagyok benne a témában és biztos,hogy elég bonyolult + kell hozzá felszerelés.. Én mondjuk keresnék hozzá embert aki talán meg tudja mérni.. Ha már a nagyja meg van akkor nem lehet nagyon hosszadalmas..

(#48061) PiciPeti válasza Akos1994 (#48060) üzenetére


PiciPeti
őstag

Köszi!

Xmaxot valahol megtaláltam, az 4mm elvileg. viszont LE értékről fogalmam sincs. Arról se, hogy egyáltalán mit takar... :(

(#48062) s4tch válasza jozsi252 (#48059) üzenetére


s4tch
veterán

Kb. 2 perc guglizással találtam a fentieket. Biztos hasonlóan gyorsan találsz te is ilyen kiegészítőket, videókat ráncfelvarrás előtti Mondeóhoz.

(#48063) Czimby


Czimby
addikt

Magashangszóró elhelyezés hol lenne megfelelő ha az A oszlop ki van zárva?
(Fehér szövettel borított, hülyén nézne ki rajta a fekete magas)

A gyári helyek a műszerfal tetelyén vannak a szélvédőre szólnak a magasak.
Ez tudtommal rontja a hagminőséget...

A tükörháromszögre gondoltam, vagy esetleg az A oszlop tövébe.
Hol lenne a jobb szerintetek?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48064) tboy93 válasza Czimby (#48063) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haaat, sehol nem lesz az olyan mint ott. A legeslegjobb az A oszlopon ful magassagban, fulre nezve. Passzivban nem annyira fontos, de aktiv rendszernel mindenkepp ide raknam. Ha csunya, akkor biza meg kell epittetni egy szakival, aki le is borozi az egesz A oszlopot akar feherre is...

(#48065) Daywalker válasza Czimby (#48063) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért ez nagyban változhat passzív esetén, hiszen ha harsányabb a magas, akkor nagyon nincs jó helyen fülnél, fél felé fordítva, akkor máshova kell tenni. Aktívnál ahol lehet játszani más a helyzet.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48066) Czimby


Czimby
addikt

Ha bitulapozom az ajtókat a kárpit belső felére érdemes filcet rakni?

Pl:Ezt

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48067) Czimby válasza tboy93 (#48064) üzenetére


Czimby
addikt

Függönylégzsák miatt nem szeretném birizgálni az A oszlopot...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48068) tboy93 válasza Czimby (#48067) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jah ertem... akkor tukorharomszog :)

(#48069) Daywalker válasza Czimby (#48066) üzenetére


Daywalker
addikt

Semmi olyat ami megtarthatja a nedvességet, szerintem....jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48070) Czimby válasza Daywalker (#48069) üzenetére


Czimby
addikt

Gyárilag is van rajta kb:10x30cm 2 helyen, és arra gondoltam lenyomatnám telibe.
Ha telibe bitulapozom úgyse tud bejutni a víz, eddig sem tette pedig csak a gyári fólia volt ott.
Vagy tévedek?

Akkor maradjak a tükörháromszögnél?

ÉS egymással szembe forgatva vagy célozzam meg vele kb a kéziféket?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48071) tboy93 válasza Czimby (#48070) üzenetére


tboy93
nagyúr

De a levego parajat esetleg be tudja szivni a filc... en se tamogatom.

A magasakkal szerintem a sofor fulet celozd be :)

(#48072) Czimby válasza tboy93 (#48071) üzenetére


Czimby
addikt

Egy csávó aki anno volt Humma bíró is azt mondta, hogy nem biztos, hogy jó a hallgatóra célozni a magasakkal, mert lehet túl sok lesz a hangjuk, nem hangerőre értve. Ő a szembeforgatott magasakat ajánlotta, mert azokkal hallgathatóbb a zene, de A oszlopon elhelyezett magasakra mondta nem pedig tükörháromszögben.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48073) Czimby


Czimby
addikt

Középkategóriás Sedan ajtóra elég az 1m2 bitulap, hogy a külső és belső lemezre is jusson?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48074) tboy93 válasza Czimby (#48073) üzenetére


tboy93
nagyúr

Próbáljátok ki ígyis-úgyis a magasokat. 1 ajtóra elégnek kell lennie 1nm-nek.

(#48075) Czimby válasza tboy93 (#48074) üzenetére


Czimby
addikt

Az a baj, hogy már az alapoknál el kell döntenem, hol lesz a magas, mert akkor úgy kell bekábelezni az ajtókat és a hangváltók helyét is ez határozza majd meg.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48076) tboy93 válasza Czimby (#48075) üzenetére


tboy93
nagyúr

Legyen a tukor haromszogbe, csak azt probalgassatok hogy merre alljon a magas :)

(#48077) kacsa7 válasza tboy93 (#48064) üzenetére


kacsa7
őstag

Ezt most cáfolom, más véleményen vagyok. Végigjártam a passzív-aktív kavalkádot és a végén a passzívnál maradtam. Amikor tudtam időkorrozni a magasakat külön, akkor minimálisan szellősebbnek tűnt a színpad, de döbbenet különbségek nem voltak. Azért is lett végül a passzív, mert kevesebb macera, kevesebb erősítő és jó időkorral belőve nincs akkora különbség.
Tükörháromszögben kicsit szélesebb a színpad, viszont az A oszlopon fül magasságban a színpad magassága sokkal jobb és ha nem jön annyira szerencsétlenül ki, akkor a színpad sem szűkül be jelentősen.

Czimby: Nálam polipropilén és selyem magasnál is az jött be, ha felém vannak fordítva. Engem szembe fordítva idegesített, hogy a frekvencia tartományból sok veszik el. Gyakorlatilag a legteteje eltűnik... Jól beállítva és eltalálva a megfelelő magasságot-szöget nem idegesítő. Mondjuk az tény, hogy passzívban nekem le van véve minimumra a váltón a magas és így pont jó.

(#48078) Lusu válasza Akos1994 (#48060) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ezen az oldalon az UniBox nevű excel táblát javasolják. Egyszerű és jó, én is használtam a phonocar nyomómhoz dobozt építeni. Végül tud annyit mint a Simi által régebben hirdetett Spectron gyári láda.
Amúgy a cikkben azt írja az Le (tekercs induktivitása) nem lényeges, mert csak az impedancia görbéhez kell.
Van még sok érdekes cikke a srácnak, többek közt egy háromutas aktív rendszer beállítása mérőmikrofonnal és mérőszoftverrel. Ha tudnám miről beszél már én is megcsináltam volna :D

(#48079) Czimby válasza kacsa7 (#48077) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót, akkor nekem lehet, hogy pont jó lesz mert a Hertz ESK magasai állítólag kicsit halkak alapesetben, így hagyhatom a váltókat 0dB-n.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48080) simi811118 válasza tboy93 (#48064) üzenetére


simi811118
aktív tag

Szerintem a magasak helye és iránya nem függ attól, hogy aktív vagy passzív a rendszer. Sokkal inkább attól, hogy mikor kerülnek fázisba a közepekkel. Több sq autóban is azt láttam- hallottam, és magam is azt állítom, hogy nem a fülre lőtt magas hoz jó eredményt. És itt most nem a színpadról beszélek, hanem csak simán arról hogy amikor nekem is fül magasságba és fülre irányítva voltak a magasak, valami mindig hibázott. Aztán lentebb, kintebb kerültek, kissé felfelé irányítva, kb a szemközti hátsó ablakra nézve, nálam akkor kerültek kb fázisba (illetve idökorral könnyebb volt őket fázisba hozni)
Amikor szembe néztek egymással, akkor pedig sokkal nagyobb lett a mélysége, persze nem volt pontos, de amiket hallgatok zenéket, kb a nagyobb részénél nem számít, hogy pontosak e a hangok, inkább az számít, hogy fázisban legyenek. Ne legyenek kioltások.

[ Szerkesztve ]

(#48081) simi811118 válasza Czimby (#48070) üzenetére


simi811118
aktív tag

Igen, maradj a tükör háromszögnél. Irányítsd kb úgy őket, hogy a hallgatói pozícióra nézve kb 30 fokkal nézzenek összébb. Na ezt jól megaszontam :) Szóval érted. A lényeg hogy a két oldal kb egyforma szögben nézzen rád. Tehát a két oldal nem lesz egyforma, erre készülj. Álljanak kb úgy, hogy a fejed és a kormány között legyen a keresztezési vonaluk.

[ Szerkesztve ]

(#48082) Czimby válasza simi811118 (#48081) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor kb a jobb oldalival becélzom a balos B oszlopot, a bal oldalival pedig a jobbos C oszlopot :-D

A tükörháromszögekből és kicsit felfelé állítva.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48083) simi811118 válasza Czimby (#48082) üzenetére


simi811118
aktív tag

Álljanak kb úgy, hogy a fejed és a kormány között legyen a keresztezési vonaluk. Igen, kissé felfelé nézzenek.

(#48084) Czimby válasza simi811118 (#48083) üzenetére


Czimby
addikt

Rendben kipróbálom így őket.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48085) PiciPeti válasza simi811118 (#48080) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nekem is ez a tapasztalatom... Többet ér, ha marad tér előtted, és a magas között, minthogy magasan legyen. Időkorral a magasságot könnyű belőni, a szélességet, és a mélységet már nehezebb...

(#48086) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv mindenkinek! Tanácsra lenne szükségem! Szedán autómban van elől egy komponens szett, hátul 2 16-17cm körüli ovál a kalaptartóban, illetve egy 4 csatornás erősítő. A 2 ovált hátul egyáltalán nem használom, mert mélynek kevés, teljes spektrumban pedig hallgathatatlanná teszi az egészet. Ládát nem szeretnék. Tudok esetleg a 2 ovál helyére valami értelmes dolgot tenni, ami javít a hangminőségen? természetesen az alsó tartományban kellene megtámogatnom az első szettet.

(#48087) PiciPeti válasza istvan170 (#48086) üzenetére


PiciPeti
őstag

Régebben gyártottak direkt "subnak" oválokat. Azok lemennek ~40-50Hz-ig, ha nem engeded 80Hz fölé, akár még jó is lehet. Mindenesetre jobb mint a jelen helyzet.
Ha nem valami nagyon tesco-s a mostani oválod, megérheti megpróbálni lekötni a közép/magas "utat", és csak a nagy felületű membránt használni.

(#48088) Daywalker válasza PiciPeti (#48087) üzenetére


Daywalker
addikt

Esetleg valami Free Air cucc nem jöhetne neki szóba? Ezekben nem vagyok ennyire otthon...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48089) PiciPeti válasza Daywalker (#48088) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha olyan az autó, hogy ki lehet alakítani szépen a helyét, akkor megoldható. De én a kalaptartót biztos nem faragnám (mégjobban) szét egy ilyen megoldás miatt. Akkor inkább láda... Pénzben, munkában, időben is kevesebbre jön ki.

(#48090) Lusu válasza PiciPeti (#48089) üzenetére


Lusu
aktív tag

Szedánt mondott, ott nem lesz gond a kalaptartó merevségével sem. Ha be tudna faragni két huszas Free Air-t szerintem bőven elég lenne :)
Én is gondolkoztam ezen, de egyterűnél a gyári kalaptartó alkalmatlan erre, mert olyan vékony, hogy a nyomó majdnem magába rezonálna. Vastagat csinálni meg nagyon nehéz lenne, olyan alakosak ezek az új kalaptartók... (bezzeg a jó öreg egyes golf.. nyújtódeszka simán jó bele :) )

[ Szerkesztve ]

(#48091) istvan170 válasza PiciPeti (#48087) üzenetére


istvan170
aktív tag

Valami Pioneer sokutas, nem nagy szám, gyakorlatilag a komponens szettem mélyebbre megy, nem hiszem, hogy bármit ki lehetne hozni belőle. A kalaptartó elég merev. Ovál mély kellene bele. Amit a kolléga mondott, freeair, abból mi az ajánlott legolcsóbb, amivel érdemes próbálkozni? Pio jó lenne, náluk van céges kedvezményem.

(#48092) Daywalker válasza istvan170 (#48091) üzenetére


Daywalker
addikt

A free air nyomó nem ovál, tehát kicsit kell majd fűrészelni, de szerintem ez a legkevesebb Itt van egy pár: [link] Beraksz két 20-ast egy négycsatornás erősítővel, aztán csókolom, tuti lesz mély.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48093) simi811118 válasza istvan170 (#48091) üzenetére


simi811118
aktív tag

Szia. Ovál subot itthon eladót kb egyet láttam, cadence volt ha jól emlékszem. Legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha nem a teljes spektrumban használod az oválokat, magyarán bekapcsolod rá a lpf szűrőt. Akár a fejen akár az erőn.
Második megoldás többféle is lehet, mind plusz pénzzel jár. Pl új oválok amiket jobban lehet terhelni, plusz ha tudnál nekik egy zárt (vagy inkább reflex) doboz csinálni, az volna a legjobb.
Vagy ahogy többen is írták, huszas mélyeket faragni helyettük.
Harmadik megoldás, és én ezt csinálnám, hogy oválokat eladni, helyükre húzni egy kis posztót hogy ne látszódjon a helyük, az első ajtókat kiszigetelni hanno protecto pf830 - al, és egy izmosabb első szettet tenni be, hidalva rá a négycsatornás erősítőt.

(#48094) tboy93


tboy93
nagyúr

Hegesztő kábel berendelve, holnap mehetek érte, nem volt 50-es raktáron :))

(#48095) Daywalker válasza tboy93 (#48094) üzenetére


Daywalker
addikt

Mihez kell 50-es :))

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48096) tboy93 válasza Daywalker (#48095) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akksitól 50-es a sofőr ülésig, ott táposztó, onnan anyós ülés alá 25-ös a PG ZX450-nek, illetve 35-ös a csomiba egy Signat RAM 3 MkII-nek. Túlméretezem picit, ha később erősebbre váltanék :)

(#48097) Daywalker válasza tboy93 (#48096) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja igy ertheto. Vegul is nekem is 25+35 van...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48098) Czimby


Czimby
addikt

Nekem meg több tápom van itthon mint kellene. :DD

Megvettem a 25-ös eproflexet, de rájöttem, hogy kevés lenne így vettem 50-est is :))

HA valakinek kell 50-es táp akkor szóljon mert van egy tekerccsel, mivel elfekvő készlet volt beszerzési áron elhozhattam!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48099) tboy93 válasza Czimby (#48098) üzenetére


tboy93
nagyúr

&@$-@&@&@% :W :W

Most vettem fel oraja 50-es kabelt a hegesztestechnikai boltbol :(((

[ Szerkesztve ]

(#48100) Czimby válasza tboy93 (#48099) üzenetére


Czimby
addikt

És mennyiért? HA nem titok?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.