Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Homer J.


Homer J.
csendes tag

Sziasztok!

Erről vélemény?
[link]

H.

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#15902) Az-X válasza gabo01 (#15900) üzenetére


Az-X
őstag

Ez jo kerdes... Ennel a szettnel melyebbre nem sokminden fog menni. Erosito lattad mi volt rajta nalam. Csak az marad, hogy a kocsi ajtajaval nem koser valami. Az en ajtom is eleg nagy szo ilyen baja szerintem nem nagyon lehet. Talan a kabelezes... De annyira rosszak csak nem lehetnek a kabelek :s Gyuri velemenyet kerdezted mar?

:)

(#15903) gabo01 válasza Az-X (#15902) üzenetére


gabo01
senior tag

Beszéltünk róla pár szót de karácsony lévén nem akartam nagyon rabolni az idejét! Annyit mondott, hogy Glow-ot le kéne cserélni mert szerinte elég gyenge ehhez az autóhoz meg, hogy majd januárban ha viszem az RS-t akkor még ötletelünk! :U :F

(#15904) orbano válasza gabo01 (#15899) üzenetére


orbano
félisten

bepakolsz apró zacskókban homokot, az csökkenti a térfogatot. így tudsz kísérletezni, hogy tényleg az ajtó mérete-e a gond. kicsit elmebeteg elgondolás, de szerintem célravezető lehet. aztán lehet térfogatot csökkenteni zárt cellás szivaccsal (bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos), vagy még több bituval, ha beválik a kísérlet.
de a juniort is próbáld meg a kick alá tenni, azért csak nem egy olyan egetverő barkácsmunka egy fél percre működésre bírni :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#15905) gabo01 válasza orbano (#15904) üzenetére


gabo01
senior tag

Ok! Első lépés az erősítő csere aztán meglátom mi lesz! Ha nem lesz jó elkezdek a gyerek homokozójából homokot lopni! :DDD :K

(#15906) cicmanyek válasza orbano (#15904) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A szivaccsal térfogatot növelsz.Ezt használják a mélyládáknál is.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15907) orbano válasza cicmanyek (#15906) üzenetére


orbano
félisten

de nem zárt cellással, ami nem levegőzik. feldobtam a kérdést Auratechnek, kíváncsi vagyok a válaszra.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15908) Az-X válasza gabo01 (#15905) üzenetére


Az-X
őstag

Még egy kérdés... ha jól emlékszem te bituztad ki az ajtót. Vannak róla képek? Csak mert a bituzásnál nem annyi a lényeg, hogy legyen a vason x réteg anyag. Ott gyakorlatilag egy majdnem zárt dobot szoktak kialakítani, a legtöbb nyílás elzárásával... nem lehet, hogy valahol tátongó lyukakat hagytál?

:)

(#15909) Homer J.


Homer J.
csendes tag

MB Quartban jártasak!

Van [EZ] olyan jó, mint pl egy AS MX 165 szett + AS HX 08 SQ mély zárt ládában?

Előre is köszönöm a segítséget!

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#15910) k-feri65 válasza gabo01 (#15905) üzenetére


k-feri65
senior tag

dls r6-ot bele!!!! nagy ajtóba való...
vagy zacskós sót az ajtóba:)))

értem én de le sz@..m

(#15911) k-feri65 válasza Homer J. (#15909) üzenetére


k-feri65
senior tag

Jó hangu..lehet.hogy valaha még nállam is megfordult a szett:))) sq-ra igen.autó bontásra nem való..
Mondjuk azért nem ártana kipróbálni a kép alapján..

értem én de le sz@..m

(#15912) Az-X válasza Homer J. (#15909) üzenetére


Az-X
őstag

Sosem volt Reference szériából sugárzóm... de ez már egy nagyon régi modell. A mélyról talán Feri tud mesélni. Mindenesetre 13-as sugárzót nem tennék be ha 16-os is bemegy.

:)

(#15913) k-feri65 válasza Az-X (#15912) üzenetére


k-feri65
senior tag

Az biztos, hogy ha 16 bemegy akkor nem görcsölnék én sem a 13 assal..

értem én de le sz@..m

(#15914) Homer J. válasza k-feri65 (#15911) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Igen, gugli megmondta, hogy nem egy mai darab, de többet sajnos nem találtam róla.

Elnézést az amatőr kérdésért. Milyen próbát kell ilyenkor csinálni? Beépítve, vagy elég "szabadon"? Mire kell, lehet ilyenkor figyelni?

Erősítőről lehet tudni valamit? Szintén próbáltam keresgélni, de más típust találtam, amiről viszonylag jót írtak.

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#15915) Homer J. válasza Az-X (#15912) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Most gyári 13-as szett van a kocsiban.(honda jazz) Elvileg befér a 16-os is, de ha "picit" jobb lenne ez, egyenlőre megfelelne...

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#15916) gabo01 válasza k-feri65 (#15910) üzenetére


gabo01
senior tag

DLS R6-ot ez az amiből van hamisítvány is vagy rosszul emlékszem?
Nincs valakinek innen a fórumról? Én már próbálás nélkül nem veszek hangszórót sz tuti! Még az Audi System HX 165 Phase II Aktív-ot néztem ilyenje valakinek vagy tapasztalat vele? :U :DDD

(#15917) Az-X válasza gabo01 (#15916) üzenetére


Az-X
őstag

Szerintem nézd át az ajtót mielőtt még egy sugárzót kipróbálsz. Alapvetően a Junior sem egy rossz darab, a QSF meg... ha egyik sem szól jól akkor ott valami más gond lesz.

:)

(#15918) k-feri65 válasza gabo01 (#15916) üzenetére


k-feri65
senior tag

Azért ajánlottam, mert barátomnak berlingója van, és belepróbáltunk kb-8 középmélyet, egyiknek sem volt mélye, a nagy ajtó miatt,,aztán egyszer csak úgy kivácsiságból betettük az én r6 omat (zöldkosarast) és kisem vettük többet..lett mély...brutális mély...
Azt még hozzáteszem, hogy csak az egyik ajtaja van kiszigetelve, mert időhiány miatt a másik még nincs kész,,,de mindkét ajtóban van(lett) mélytartomány...

Én szerintem, ha egy ajtóban jól érzi magát a hangszóró, az akkor már fejről hajtva is megszólal,,mármint mélyhangilag...(főleg ha próbaképp ráteszed a loudnesst)

Meg volt még egy 16 os amivel volt mélye, az egy blaupunkt-volt, de nem tudom a tipusát,,,csak, hát az nem egy jó hangu sugárzó,,de a mélye az ott volt...

R6 ból én az r6a krómozottkosarast ,,sima membránost,,nem gyürtpapirost...nem venném...nem rossz nem rossz...de...nem is jó..

Ha meg egyiksem jön be, akkor a zárt cellás lépésálló hungarocellt befaragod az ajtóba,,jobb hiján..Az nem nyikorog nem mállik szét golyókra...

Szerintem,,,

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#15919) rooland válasza k-feri65 (#15918) üzenetére


rooland
senior tag

ezt a DLS-t én is hallottam nagy Volvo ajtóban és konkrétan a mélyládát hátul kikötöttük, mert nem akartam elhinni, hogy nem szól... :DDD :DDD

(#15920) k-feri65 válasza Homer J. (#15914) üzenetére


k-feri65
senior tag

Az lenne a legjobb, ha kitudnád próbálni, nem recseg-e,,zizeg-e a membránok szépen járnak-e kibe??? Ezt kézzel is kitudod próbálni, de ahhoz kéne egy kis tapasztalat, hogy kb mi az a keménység lágyság, aminek egy ilyen szettnél még illő lenne meglenni...
Erősitő?? az olyan erősitő...olyan mint az ára...nem rossz de szerintem sok csodát ne várj töle...Ez az a RTO.Gelhart audio guts-os korszak...

Mondjuk 30 ért 4 csati (mb sub szett kábelek...ha münxik is nem rossz..

értem én de le sz@..m

(#15921) k-feri65 válasza rooland (#15919) üzenetére


k-feri65
senior tag

Akkor már két szavazat :)) nekem 13 as kistesója is volt a mercibe,,és az sem szólt szarul...

értem én de le sz@..m

(#15922) rooland válasza k-feri65 (#15921) üzenetére


rooland
senior tag

Egy ilyen DLS-t azért basszus kipróbálnék én is így a pro6020 mellett is. :U
Aztán ki tudja, lehet az én kisebb ajtómban szarul szólna...

(#15923) gabo01 válasza k-feri65 (#15921) üzenetére


gabo01
senior tag

Ok de honnan lehet szerezni ilyet kipróbálásra ha meg tettszik honnan tudok ilyet venni? Már csak az R6 a-t látom mindenhol! :U :F

(#15924) gabo01 válasza Az-X (#15917) üzenetére


gabo01
senior tag

Igazán hiába nézem az ajtót 2 réteg szigetelés Szakáll panel! Mi a tök lehet a gondja a méretén kívül? :O :W

(#15925) Az-X válasza gabo01 (#15924) üzenetére


Az-X
őstag

Tudnál feltenni róla képet? A két réteg szigetelés teljesen rendben van, de ha van rajta mondjuk egy 2 tenyérnyi nyílás valahol... Nem feltételezem, hogy kihagytál valamit, de hátha. :))

:)

(#15926) gabo01 válasza Az-X (#15925) üzenetére


gabo01
senior tag

Persze!
Hová tudok a netre feltölteni mert ide azt írja, hogy átmenetileg szünetel a képfeltöltés?! :U

(#15927) Az-X válasza gabo01 (#15926) üzenetére


Az-X
őstag

Remek... dobd át mailben, aztán feldobom majd.

:)

(#15928) gabo01 válasza gabo01 (#15926) üzenetére


gabo01
senior tag

Talán megoldottam!
1
2
3
4
5

(#15929) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Érdeklődnék az Alpine mint márka mennyire jó? (autó erősitőben)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15930) orbano válasza Az-X (#15925) üzenetére


orbano
félisten

a szigetelentlen ajtómnak fejről, element szettel kb. több mélye volt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15931) orbano válasza DonThomasino (#15929) üzenetére


orbano
félisten

mint márka, ahogy a többi, semennyire

A vér nem válik VAZZE!™

(#15932) gabo01 válasza orbano (#15930) üzenetére


gabo01
senior tag

A nejem Suzukijában szigeteletlen ajtóban fejről Hertz DSK-val sokkal több mélye van mint nekem! :W :W :W
Lehet átdobom azt 1 próbára csak nem lesz baja ha erősítőről lesz hajtva! :U :U

(#15933) DonThomasino válasza orbano (#15931) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem ajánlott?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15934) k-feri65 válasza DonThomasino (#15929) üzenetére


k-feri65
senior tag

konkrétan melyikre gondolsz?

értem én de le sz@..m

(#15935) Az-X válasza gabo01 (#15928) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmmm... Pedig jónak tűnik... mondjuk az a bazi nagy nyílás az ajtón (amit teljesen jól lezártál bituval) talán nem túl szerencsés hifi szempontjából. Rodolpho-t keresd meg CS-on!

:)

(#15936) k-feri65 válasza Az-X (#15935) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem is ott a bibi...oda be kellene szabni valami rétegeltlemezt

értem én de le sz@..m

(#15937) DonThomasino válasza k-feri65 (#15934) üzenetére


DonThomasino
veterán

[link]

Egy régi Alpine MRP T306 került hozzám.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15938) k-feri65 válasza DonThomasino (#15937) üzenetére


k-feri65
senior tag

Ha már megvetted, akkor szereld be,és majd kiderül, neked tetszik-e..
Én versenyeztem (nem dicsekvésként) régi alpik-kal 3552 3554 és elég komoly rendszerekkel felvette a versenyt...10-15 ezer forintért:))...
Szerintem nem rosszak...

értem én de le sz@..m

(#15939) Az-X válasza k-feri65 (#15936) üzenetére


Az-X
őstag

Igen, az ott egy nagy kérdéses pont. Ha jól felfekszik a kárpiton (és a kárpit merev) akkor végül is nem lehet baj. Viszont ha nem fekszik fel rendesen, vagy nem merev a kárpit akkor olyan lesz mint egy lufi. Ha az utóbbi a helyzet akkor az bizony simán megeheti a mélyeket. Egy picit ami fura volt nekem, hogy a Junior-nak szokatlanul nagy kilengése volt. Emiatt gyanakszom ilyesmire. De ettől még lehet teljesen más is az oka :)

:)

(#15940) gabo01 válasza Az-X (#15935) üzenetére


gabo01
senior tag

Ő ki? :U

(#15941) Az-X válasza gabo01 (#15940) üzenetére


Az-X
őstag

Neki Alhambra-ja van és rendesen benne van a témában. Hátha tud valami okosságot ;)

:)

(#15942) gabo01 válasza Az-X (#15941) üzenetére


gabo01
senior tag

Nincs valami elérhetőség hozzá? Mert az oldala nem működik rendesen!
Baja meg jó is lenne mert most megyek anyámékhoz Tolnára onnan meg 60 km Baja! :DDD

(#15943) k-feri65 válasza Az-X (#15939) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem is az egy nagy,,nagyonnagy... merevitetlen luk

értem én de le sz@..m

(#15944) Az-X válasza gabo01 (#15942) üzenetére


Az-X
őstag

Itt meg van adva a száma is.

:)

(#15945) gabo01 válasza Az-X (#15944) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi mindjárt rácsörgök! :C :R

(#15946) DonThomasino válasza k-feri65 (#15938) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hiányolom a mély kiemelést, egy kicsit.
Utólag érdemes ezzel foglalkozni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15947) k-feri65 válasza DonThomasino (#15946) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem itt mi nem sokan használunk ilyesmit (bassbost 45 Hz kiemelés stb) ha meg kell, akkor ott a fejen a loudness,,,

értem én de le sz@..m

(#15948) wtf.afk.noob


wtf.afk.noob
csendes tag

Sziasztok! Egy új Peugeot 308-ast vettem és az után érdeklődnék, hogy érdemes e a gyári hangszórókat lecserélni, és bele tenni az autóba egy - http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=7&AKAT=135&TID=13362&TN=mac%20Audio%20Premium%20csomag!,%20olympic%202.16%20+%20Fearless%20Two,%20olimpyc%20216%20+%20Feerles%202%20Hifi%20csomagok%20-%20Akcios%20csomag - ilyen hangcuccot? Nem vagyok az a "dübörögtetem a hangszórókat úgy, hogy az egész város hallja" típusú ember, de tökéletes minőségben szeretem hallgatni a zenét.
A másik pedig, hogy megéri e megvenni - http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=3&AKAT=97&TID=11979&TN=Alpine%20CDE-111RM,%20CDE111RM,%20CDE%20111RM,%20CDE111%20RM%20CD%20/%20MP3%20/%20radio%20-%20Autoradio%20fejegyseg - ezt a hifit az autóba. Itt konkrétan az ár/érték arány érdekelne.
Előre is köszi a segítséget!

(#15949) orbano válasza cicmanyek (#15906) üzenetére


orbano
félisten

Idézek Auratechtől:

"A zárt cellás anyagok csökkentik a térfogatot, tehát feljebb hangolják az üreget. Mivel kisebb az üreg, kevesebb a levegő, fékezi a membrán kitérését, csillapít. A mélyeket csak akkor tudod befolyásolni, ha ott vannak, csak halkan szólnak. Nagyon ritkán használatos, de hangolásra alkalmazzák. Például a középsugárzóba betolható keménygumi-hab/-fém rudacska formájában (nautiluson azt hiszem ilyen van), ha a doboz saját frekije közel esik a váltó keresztezési frekvenciájához.
A puha nyitott anyagok - pl. gyapjú, műanyag paplanbélés - hatásában megnövelik az üreg akusztikai méretét, mert a levegő áramlása, hang effektíve lassul. A hatás nem azonos egy nagyobb doboz akusztikájával, inkább csillapításként hat. Csillapítja a magasabb frekit, teret enged a "lassabb" (=mélyebb) hullámoknak.
Van különbség a használatban, hogy a mélysugárzó gyors (nagy kónusz-kisebb membrán-pld Dynaudio- ) vagy lustább de nagy felületű-kisebb kónuszú.
Nálam a beag HEC45 hangolt mélydobozába került szálas gyapjú (erdélyi szőnyeg szálakra szedve, hosszában befektetve, tapétaragasztós oldattal virágspriccelővel nedvesítve-ragasztva, rétegenként).
Hatása: a sugárzó 20hz-en a -8db hez képest -6 ra erősödött. A membrán kissé gyorsabb lett, tehát jobban viseli az elektronikus zenéket is. A keresztezési frekvenciához közel eső(200hz) hangokat csillapítva a középsugárzó azonos hangjainak fázismenete javult, tehát jobb lett a mélyebb tónusú hangszerek színpadi iránya. Pl. a tér lecsengése a mélyben, valósabb teremzengés. Negatívum: az elhelyezésen kicsit változtatni kellett, mert a faltól távolabb hozta a mélyeket: bútortologatás.
Az általad elképzelt hatás pont inverze a tapasztalataimnak. De nem jelenti, hogy lehetetlen. Ha megcsinálod, írj a tapasztalatokról. Mindig lehet újat tanulni.
Lehet, hogy az ajtó belső üregeinek kioltó hatása van egyes mély hangokra és ha ez csökken, változhat jó irányba is a dolog. (utánagondoltam...)"

A vér nem válik VAZZE!™

(#15950) gabo01 válasza Az-X (#15944) üzenetére


gabo01
senior tag

Most beszéltem Rodolpho-val! Nagyon jó fej majdnem 1 órát dumáltunk! Azt mondta január második felében megcsinálja az ajtómba a lezáró panelt! Szerinte is az a probléma! Segít majd hangszórót választani is! Hál Istennek van ötlete saját tapasztalatból, hogy mivel érdemes próbálkozni! :C :R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.