Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Az-X válasza gabo01 (#15350) üzenetére


Az-X
őstag

Nem fog lemenni soha 30 Hz-ig. Sok 25-ös sem képes addig lemenni egy precízen megtervezett ládában. Amúgy a QSF sem megy le 35-ig. Szerintem ha a -3dB-es pont 40Hz-nél van az már nagyon jó.

Odaadom a QSF-et annyiért amennyibe a korábban említett sugárzó a kezedbe kerül postával együtt. Amúgy teljesen igazad van... idehaza sajnos nagyon kevesen költenek ennyi zsetont hangszóróra. Lehet meg kellene próbálnom e-bay-en. Csak ott eladni még sosem próbáltam, mindig csak vettem :)

:)

(#15352) gabo01 válasza Az-X (#15351) üzenetére


gabo01
senior tag

Na erről majd jövő hétvégén még beszéljünk ha kiderül mi a gond az autómmal és tettszik a QSF produkciója az ajtóimban! :K
Minden esetre jó lenne 2-3 féle hangszórót bepróbálni, hogy melyik hogyan muzsikál! (Ennyi felajánlást meg már kaptam hála neked/nektek!) :R :C
Egy srác már megkeresett mail-ben, hogy ha eladó lesz a Junior szett őt érdekli! :DDD

(#15353) Az-X válasza gabo01 (#15352) üzenetére


Az-X
őstag

:) A Junior szett még sokakat fog érdekelni ha eladó lesz szerintem :K

:)

(#15354) Peti66


Peti66
senior tag

Erről vmi vélemény :U Oxygen audio[link]
Nekem tetszik :K :) :))

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15355) gabo01 válasza Az-X (#15353) üzenetére


gabo01
senior tag

Mondjuk a pénztárcámnak az lenne a legjobb ha minden cucc maradhatna és meg lehetne oldani a jelenlegi komponensekkel a gondot! :K (Mondjuk erre nem sok esélyt látok a jelenleg! :( )

(#15356) Az-X válasza Peti66 (#15354) üzenetére


Az-X
őstag

Hallottam ilyet szólni (legfelsőt amibe ipodot iphone-t lehet tenni)... Nem highend rendszerben... mondjuk úgy, hogy el lehet lenni vele. Ha az a célod, hogy telefonod, vagy az mp3 lejátszód legyen a fejegység akkor ki lehet egyezni vele. Amúgy én pl megvettem az iphone-omra egy olyan lejátszót ami rendesen játszik flac-ot, ape-t mindent. Így már tűrhető hangminőséget produkál. De ehhez elég egy sima aux bemenet is.

[ Szerkesztve ]

:)

(#15357) k-feri65 válasza gabo01 (#15355) üzenetére


k-feri65
senior tag

nem tudom ebben van-e igazság?

értem én de le sz@..m

(#15358) Az-X válasza k-feri65 (#15357) üzenetére


Az-X
őstag

Ebben lehet igazság, de ez már nem a Németországban kézzel készített mint a tiéd (PVF)! Hanem a kínai tömegtermelés csodája. Ennek az USA-ban 126$ az ára. A PVF ha kapható akkor 350-400$

:)

(#15359) gabo01 válasza Az-X (#15358) üzenetére


gabo01
senior tag

És ez sokkal rosszabb mint a PVF? Mert itthon árban majdnem a fele! :U :DDD

(#15360) gabo01 válasza k-feri65 (#15357) üzenetére


gabo01
senior tag

Kíváncsi lennék a tiéd mellett egy ilyenre! :D

(#15361) Peti66 válasza Az-X (#15356) üzenetére


Peti66
senior tag

A dokkján nem digi-be megy át :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15362) Az-X válasza gabo01 (#15359) üzenetére


Az-X
őstag

Nem tudom, de mindenhol fele, harmada áron van. Nekem volt PVI 216-om, 45-ért adtam el. A PVF ami Ferinek van az nagyon jó, nagyon szeretem azt a hangot ami az ő kocsijában lakozik. Amit én eladtam nem szólt közel sem olyan jól, bár nem hallottam ugyanabban az autóban. Sajnos akkoriban az itteni bandából csak orbano-t ismertem és őt sem hifivel kapcsolatban.

:)

(#15363) footy válasza Peti66 (#15328) üzenetére


footy
addikt

Most nincs visszavezetve az aksira, a kasztnin van testelve. Egyebkent ami furcsa, hogy a nyaron vettem egy Clarion FZ709 fejet es az is pattogott, aztan mikor a 111-es Alpine-t raktam vissza annak nem volt ilyen gondja. Mar arra is gondoltam, hogy az kavar be hogy szigeteltettem a tuzfalat. A biztit minden estre megnezem az semmibol nem tart.
Az earthquak helyett tudnal ajanlani mast? Nem akarom kibontania szelvedot, csak legyen egy kis melytartomany. Valami jo ar/ertek aranyu sub kellene, altalaban elektronikus zenet hallgatok, szoval nem gaz ha a nagybogo egy terccel lejjebb szolal meg. :B
A lancom: Alpine CDA-117+Steg QM45.2(Ezt tervezem 45.4-re cserelni vagy egy DLS CA40re)+ Audio System Radion 165 Flat

koszi :R

(#15364) Az-X válasza Peti66 (#15361) üzenetére


Az-X
őstag

No ez egy nehéz kérdés. Az esetek 90%-ban egy sima analóg jelet kap a dokkábelről. Az iphone sajnos nem működik úgy mint egy adathordozó (pendrive) az USB kábelről. Ennek ellenére néha felreppennek olyan hírek, hogy bizonyos fejek ki tudják szedni belőle nyers digitális formában a muzsikát. Aztán hamar cáfolják ezt a hírt... majd homályba veszik az egész :) Persze simán lehet, hogy létezik ilyen, komolyabban sosem jártam utána (magyarul nem próbáltam ki) Mindenesetre azt mondom, hogy ha 40-50 ezreket költünk mondjuk egy RCA kábelezésre (ez nem sok ha egy 2 utas aktív rendszert nézünk valami rendesebb dugókkal, 5-6m kábellel) aztán egy hurkapálca keresztmetszetű kábelen (amiben kitudja hány ér megy) csaljuk ki a forrásanyagot egy telefonból. Természetesen van létjogosultsága ennek a lejátszónak is, de nem egy 400-500e Ft-os (vagy afeletti), versenyre készült rendszerben. Menet közben, háttérzenének, egy adapterrel kiváló megoldás lehet.

:)

(#15365) Peti66 válasza gabo01 (#15360) üzenetére


Peti66
senior tag

1pár-----> vagy20 hsz. teszt 1helyen együtt csak Neked. ;) Na jó,másoknak is :K :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15366) k-feri65


k-feri65
senior tag

Ma összeraktam a passzív rendszerem:))) elég sárkányos lett..

értem én de le sz@..m

(#15367) Az-X válasza k-feri65 (#15366) üzenetére


Az-X
őstag

? Miből ?

:)

(#15368) k-feri65 válasza Az-X (#15367) üzenetére


k-feri65
senior tag

Igazándiból a rendszer "hátsó"-része az maradt..a fej egy összvér kenwood w 808..-kenwood.6527sey mechanikával, amiben egy limitált Burr-Brown- DAC os nyák van..
Ja meg az RCA-k is a cordiálból lettek csinálva,, amik a hangszórókhoz is vannak...

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#15369) Az-X válasza k-feri65 (#15368) üzenetére


Az-X
őstag

Feljössz MSN-re?

:)

(#15370) k-feri65 válasza Az-X (#15369) üzenetére


k-feri65
senior tag

ok

értem én de le sz@..m

(#15371) Peti66 válasza footy (#15363) üzenetére


Peti66
senior tag

Hát,az Mtx Jack Hammert azt nem ajánlom :D
8"-os-nál szóba jöhet az Audio System hx-08, Esx sx-840,Phonocar 2/077
Ez így kb. a sorrend is.Nagyon nagy(brutál) hangerőre természetesen ezek nem alkalmasak,de persze nem is halkak. :K A STEG-hez ill. DLS-hez karakterbe is ezek passzolnak.És, nem csak komoly műfajokon :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15372) gabo01 válasza Peti66 (#15365) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi! Kár, hogy normálisan csak fizetősen lehet megnézni! (Vagy én vagyok csak béna?) :R :DDD

(#15373) gabo01 válasza Az-X (#15362) üzenetére


gabo01
senior tag

Biztos nem csak a származási ország miatt ennyivel olcsóbb! Jó lenne egyszer ugyanabban az autóban kipróbálni a kettőt! :K

(#15374) gabo01


gabo01
senior tag

Ma megkaptam a kegyelemdöfést a nejemtől! Utaztunk hazafelé a szüleimhez és azt mondta út közben, hogy a Suzukijában jobban szól a zene mint az enyémben láda nélkül! (A gond csak az, hogy részben igaza van! :W :W )

[ Szerkesztve ]

(#15375) Peti66 válasza gabo01 (#15372) üzenetére


Peti66
senior tag

Á' dehogy fizetek(-tünk) kinagyítottam,de csak a kapott pontszámok miatt. :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15376) Typhoon47 válasza gabo01 (#15374) üzenetére


Typhoon47
őstag

azpara.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15377) Az-X válasza gabo01 (#15374) üzenetére


Az-X
őstag

Viszont ezzel együtt akkor megkaptad az engedélyt a további beruházásokra nem??? :C :C :C

:)

(#15378) Az-X válasza cicmanyek (#15339) üzenetére


Az-X
őstag

Nézd mit találtam neked :) [link]

:)

(#15379) cicmanyek válasza Az-X (#15378) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Na ez szuper , de ezek a hangkártya árak elriasztanak ettől a projekttől.
Így nézek inkább v.mi normális fejet.
Olcsóbb is , meg rádiózni is tudok vele...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15380) gabo01 válasza Az-X (#15377) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem szoktam engedélyt kérni, igaz nagyon hangoztatni sem a beruházásokat (amiről nem tud az nem fáj ;) )! :K

(#15381) gabo01 válasza Typhoon47 (#15376) üzenetére


gabo01
senior tag

Még hogy para, iszonyat gáz! Van a Suziban egy Pio 3500MP Hertz DSK165-el igaz Szakáll csinált hozzá panelt de semmi szigetelés vagy egyéb hókusz-pókusz! :W :Y

(#15382) Az-X válasza cicmanyek (#15379) üzenetére


Az-X
őstag

PC-ről is tudsz rádiót hallgatni. Sőt arról navigálni is tudsz. TV-t filmet nézni. Autódiagnosztikát futtatni akár valós időben. Tolatókamerát rákötni. Létezik frontend program is pl. Így mindent összevetve egy baromi jó kis dolog hozható ki belőle. Persze elég drága lesz a végére. Viszont ha azt nézed, hogy mondjuk egy 250Gb-on elfér a zenéid jó része, és így gyakorlatilag szinte bármikor magaddal viheted és kedvedre válogathatsz melyiket szeretnéd betenni... Nekem megéri.

:)

(#15383) Az-X válasza gabo01 (#15380) üzenetére


Az-X
őstag

NA ja... ez nálunk is így volt... aztán asszony mondotta, hogy mi pénzt költöttem eddig rá. Egy laza fejszámolással kalkuláltam neki egy közelítő számot, hát majdnem leült. 6-8 havi fizuja biztos bent van a kocsiban :D Persze nyilván nem az ő fizuját költöttem rá. Meg szerencsére Ő is szeret zenét hallgatni :)

:)

(#15384) k-feri65


k-feri65
senior tag

Én meg úgy vagyok az autóhifi projektel, hogy 150 ezer a plafon...onnan meg az agyalás, hogy mivel lehet jobbá tenni, ami már nem kerül pénzbe....

értem én de le sz@..m

(#15385) gabo01 válasza Az-X (#15383) üzenetére


gabo01
senior tag

Én nem csinálok ilyen számolást mert nem esne neki jól! Szerencsére nálunk mindenki szereti a zenét az asszony is meg a lányom is! :DDD :C

(#15386) cicmanyek válasza Az-X (#15382) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nézd , nagyjából tudom mit lehet vele , mert a kollégámé volt és ő is minden sz@rt rárakott...a kérdés , hogy kell e ez nekem.
Hirtelen jó ötletnek tűnt , de átgondolva higgadtan nem éri meg nekem.
Végülis az egész cókmókot odaadná nekem úgy 50-60k körül , de még rá kéne fejleszteni olyan min. 40-50-et az meg már túllépi azt amire azt mondanám , hogy hajrá.
Én már régebb óta űzöm ezt az ipart és a kezdetekkor olyan voltam mint te és orbano... :DD
Mindent megvettem amitől azt hittem , hoigy jó lesz...aztán amikor olyan 3-400k-ért volt a kocsimban zene(és ez nem a mai árakon számolva)és mégsem olyan volt mint szerettem volna , na akkor kezdtem el gondolkodni , hogy ez így nem jó.
Aztán egyre több embert megismertem és rávilágítottak arra , hogy szinte mindenből lehet jó hangot kihozni , ha megfelelőek a beépítési körülményeid és tudatosan válogatod össze a komponenseket.
Szörnyű , de hallottam már SAL rendszert is jól szólni...no azért nem sq volt , de élvezhető , abszolút megvolt a boogie-woogie faktor.
Akkor kezdtem el minimalizálni a költségeket.
Az előző autómban (Grande Punto) sikerült 70k-ból olyat csinálni ami sok embernek tetszett (nekem is)és ebből a legkomolyabb összeg az "A" oszlop elkészítése volt.
Mindent magam csináltam benne , és jó érzéssel töltött el a dolog.
Így most a bimmerben is ez a cél.
Ez már nem fogy annyiból megállni , de a költségeket az ésszerűség határain belül kell tartanom.Így is sokat gondolkodtam ennek a szettnek a megvételén , de végül is 2-3 álmatlan éjszaka után meggyőztem magam és hajnal 3 órakor lecsaptam rá.
Na azt hiszem ez az igazi autohifista érzés...legalábbis nekem.
Bocs a hosszért.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15387) gabo01 válasza cicmanyek (#15386) üzenetére


gabo01
senior tag

Na most, hogy szóba került a SAL anyáméknál találtam a szekrényben egy pár 16-os SAL mély közepet! Délután első lépésként bedobom a Junior helyére, hogy mit csinál az ajtómban! :DDD
Más, pénteken jössz a Lurdyba? Ha igen elhozod a Proneo-kat kipróbálásra? :R :U

(#15388) cicmanyek válasza gabo01 (#15387) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Most a barátom kocsijában van , tegnap ki kellett volna jönnie de nem jött...majd rácsörgök , hogy mi van vele.
Ha más nem kiviszem a germaniumot... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15389) Az-X válasza cicmanyek (#15386) üzenetére


Az-X
őstag

Ezzel én is tisztában vagyok... A most épülő rendszerem jóval szerényebb költségvetéssel készül mint az előző. Amúgy a SAL-nak volt valami vpro vagy hasonló szettje ami az árához képest tényleg jól teljesített. De ha jól tudom meg is szüntették a forgalmazását :)

:)

(#15390) Peti66


Peti66
senior tag

A minőségi ugrások hatványosan érvényesek,(pénzben)vagy marad a hekkelés .
DE,persze kis pénzből is lehet jót összehozni,meg sok lóvéból középszerűt,vagy esetleg jót
Kettő közöttit ,na azt hívják művészetnek :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15391) gabo01


gabo01
senior tag

Egy időre megoldottam a szenvedésemet! Elfelejtettem, hogy be van kapcsolva a cucc és hozzáért az XT2 csatlakozója az alugömb-höz pukkanás és azóta semmi nem szól! Bekapcsol az erősítő utána egy hangos pukkanás és néma csend!
Tomi köszi az infót erősítő javítás ügyben remélem megoldódik ha nem hívlak!

(#15392) gabo01 válasza cicmanyek (#15388) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha nem tudom péntekig megjavíttatni az erősítőmet vagy nem tudok addig kölcsönkérni egyet akkor a péntek sztornó sajnos! Előre is köszi a felajánlást!

(#15393) Peti66 válasza gabo01 (#15391) üzenetére


Peti66
senior tag

:O :F Óóóó...de kár érte Rövidzár védelem van benne :U Vedd le a + - sarut 1 pillanatra
Hátha... :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15394) gabo01 válasza Peti66 (#15393) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezt nem próbáltam hanem kivettem! Lehet holnap megpróbálom! Van ilyen, hogy magához tér ha leveszem a tápról? :Y
A rövidzár védelemről fogalmam sincs! Remélem nem lett nagy baja! :O :F

(#15395) Peti66 válasza gabo01 (#15394) üzenetére


Peti66
senior tag

Piros Led van rajta, :U mert ilyenkor ez villog vagy folyamatosan ég.
50-50% a túlélésre.short-circuit protection a neve

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15396) gabo01 válasza Peti66 (#15395) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem figyeltem annyira besz@rtam! Udimension Glow 4075 a típus!

(#15397) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Kenwood cd-knél hogyan hívják ha van benne dsp?
System E's+ vagy mi???

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15398) footy válasza Peti66 (#15371) üzenetére


footy
addikt

Megneztem a biztositekot, nem volt semmi baja, aztan hirtelen felindulasbol elszaladtam a Conradba es vettem egy Sinus Live kabelt kemeny 6euroert :)
Egyenlore csak lengokabelkent hasznalom, a pattogas mar csak picit es sokkal ritkabban hallatszik es mintha merfoldeket leptem volna elore minoseg teren. Javult a ter, megjottek a melyek is.
A maradek pattogas szerinted mitol szarmazhat?

A subnal pedig meg varialok, mert nem vagyok benne biztos hogy az ules alatt elferne barmilyen sub is es arra gondoltam, hogy azt a penzt lehet jobb lenne egy utosebb szettre kolteni. Fabiahoz a ezeket ajanljak a forumokon:
Rainbow - SLX 265 - Deluxe => allitolag utos melye van
ESX - SE-6.2C => ez arban jobb mint a tobbi
German Maestro CS6508 IV => draga, de errol pedig a car und hifi odakat zengett, ja es ilyet irtak hogy: 90/50Hz 106/94dB
DLS Reference RS6A => ennek nem tudom mennyire lenne utos a melye, de a bepitese eleg konnyu, kerdes hogy lehet-e meg kapni egyaltalan.

Szoval arra gondoltam hogyha szett eros lenne melyben akkor nem kellene lada, esetleg a szettet megtamogatnam olyan kabellel ami melybe huz pl Neotech KHS-321

Viszont ha mindekeppen kene sub akkor neztem meg egy ilyet:
Helix E 8 W => ez pedig nekem kisertetiesen hasonlit a u-Dimension 208 SL-re

koszi :R

(#15399) rooland válasza cicmanyek (#15397) üzenetére


rooland
senior tag

Sound Excellence DSP-nek hívják.
A System E's+ az a HPF illetve LPF szűrő.

(#15400) cicmanyek válasza rooland (#15399) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Köszi. :DD

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.