Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) rooland válasza Laybee (#16897) üzenetére


rooland
senior tag

neked mi viszi az 512-es AAC-ot?

(#16902) gabo01 válasza Az-X (#16900) üzenetére


gabo01
senior tag

Ne szívd a vérem! Az Auditól tarts, én sok versenyen nem fogok indulni! :DDD :K :N

(#16903) Az-X válasza gabo01 (#16902) üzenetére


Az-X
őstag

Én is ezt mondtam mikor elkezdtem építeni a kocsim :)

:)

(#16904) gabo01 válasza Az-X (#16903) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha legény lennék én is! De így családdal nehéz ügy! :DDD :K

(#16905) Az-X válasza gabo01 (#16904) üzenetére


Az-X
őstag

Jó hát Miskolci versenyre nem kell jönni, de ha Bp környékére csak elengednek :) Szentendrén pl simán el tudnak játszani a gyerkőcök is ;)

:)

(#16906) gabo01 válasza Az-X (#16905) üzenetére


gabo01
senior tag

Persze ez így simán működhet! :K :C

(#16907) Laybee válasza rooland (#16901) üzenetére


Laybee
őstag

Kenwood KDC-BT61U

(#16908) rooland válasza Laybee (#16907) üzenetére


rooland
senior tag

az mókás. nekem a KDC-6051 nem viszi. :( pedig ugyanaz, csak bluetooth nélkül.

(#16909) Az-X válasza gabo01 (#16906) üzenetére


Az-X
őstag

Ha nem jössz versenyre tök felesleges a P99, menet közben el fog szállni amiért most megvennéd ;)

:)

(#16910) Laybee válasza rooland (#16908) üzenetére


Laybee
őstag

XRECod II-vel konvertáltam flacból állandó 512 nero-aac-re és megy.

(#16911) rooland válasza Laybee (#16910) üzenetére


rooland
senior tag

ugyan ezt csináltam. na mind1.

amúgy pendriveról toltad? nem volt más formátum rajta csak AAC? kiírta hogy 512kbit/sec?

[ Szerkesztve ]

(#16912) gabo01 válasza Az-X (#16909) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha sikerül olyan rendszert összerakni és beállítani úgy, hogy azt mondod érdemes elindulnom akkor megyek! :K :DDD

(#16913) Laybee válasza rooland (#16911) üzenetére


Laybee
őstag

Holnap még tesztelem és megírom. Időkéslestélnél lehetséges az, hogy hiába van beállítva a távolságok, egyszerűen nem érzem a teret? Van ennek valami módszere, hogy kell beállítani?

Hol kellene kiírnia? Felül középen írja ki, hogy AAC és igen csak AAC volt rajta. De mondom, holnap kipróbálom rahedlivel, teletoltam egy pendrivot. Lehetséges nem mindegyiket viszi?!, na majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#16914) rooland válasza Laybee (#16913) üzenetére


rooland
senior tag

segítek beállítani szívesen (már amennyi tapasztalatom van). pesti vagy? ha igen összegurulhatunk, ugyanolyan fejünk van szinte. meg kíváncsi is vagyok az AAC lejátszásra.

(#16915) rooland válasza Laybee (#16913) üzenetére


rooland
senior tag

lehet ez lehet, próbáld úgy hogy csak ilyen 512-es AAC legyen rajta semmi más. akkor tutti eldől. nekem nem vitte...

(#16916) Laybee válasza rooland (#16914) üzenetére


Laybee
őstag

Sajnos 250km-re vagyok, de szívesen segítek én is ha tudok.

(#16917) rooland válasza Laybee (#16916) üzenetére


rooland
senior tag

akkor bizony marad az itteni tapasztalat megosztás. :)
holnap akkor próbáld ki ha csak az van egy pendrive-on.

( amúgy ha békéscsaba irányába vagy 250km-ra akkor nincs baj :DDD )

(#16918) Laybee válasza rooland (#16917) üzenetére


Laybee
őstag

Okés, Debrecenbe lenni én :) Holnap megnézem az AAC-t.

Elöljáróban annyit, hogy ugye a távolságbeállításnál a legmesszebb lévó hangszóró a 0 cm és a közelebbi hangszóróhoz kell beállítani a leghosszabb és a legközelebbi különbségét.
Mivel nekem csak elöl van egy párom. A jobboldali a 0 cm és a balnak adok 40cm-t. Így jól van vagy teljesen rosszul értelmeztem?

(#16919) rooland válasza Laybee (#16918) üzenetére


rooland
senior tag

Így kell igen. :K
Kb én is 36-40cm közti értéket találtam jónak. Nekem valamiféle színpad fel is állt. Igaz hogy egyenlőre még csak egy egész oldalt tudok korrigálni. Ha mindegyiket külön állítja az ember az a tuti.

(#16920) Laybee válasza rooland (#16919) üzenetére


Laybee
őstag

Hogy külön oldalt? Nagyon kezdő vagyok... :(((

(#16921) rooland válasza Laybee (#16920) üzenetére


rooland
senior tag

Hogy az egyik oldalon a magas és a mély-közép hangszórókat együtt tudom állítani csak. Így vagy a magasak vagy a mély-közepek nem lesznek fázisban. (ami nem jó)
Ha mind a négy hangszórót külön tudod állítani (2 mély-közép, 2 magas) az sokat számít a színpadképben és hogy minden a helyén legyen.

(#16922) Laybee válasza rooland (#16921) üzenetére


Laybee
őstag

Ezt ha lesarkosítom, akkor úgy gondolom, hogy kidobni a hangváltót, venni egy 4csatis erősítőt és aktívba hajtani. Nem?

(#16923) Az-X válasza Laybee (#16918) üzenetére


Az-X
őstag

Nem így kell, a legközelebbi a 0cm.
Először lehúzod a teljes jobb oldal hangerejét 0-ra. Belövöd a bal kick és magas hangját úgy, hogy kb a műszerfal magasságából halld. Utána bekapcsolod a két kick-et a magasakat pedig ki. A jobb oldali korrekcióját elkezded felnyomni míg kb fókuszált pontból nem hallod a hangot. Ha ez a pont nem középen van akkor tologatni kell a sugárzók hangerején. Ha ez a pont középen van és fókuszált akkor kick ki magas be és eljátszod ugyanezt. Fontos, hogy a kick és a magas közepe ugyanott legyen. Ez most hirtelen olyan rutin műveletnek tűnik, pedig ezzel órákig el kell játszani, hogy egyáltalán legyen valami. Óránként 15-20 perc pihenőt érdemes tartani. Egyszerűen elfárad a füled. Mire a rendszered igazán jól szólal meg rá fog menni jópár hét akár hónap is.

:)

(#16924) rooland válasza Az-X (#16923) üzenetére


rooland
senior tag

nem a legközelebbi 0. a legközelebbi a legnagyobb érték! ;)

(#16925) Laybee válasza Az-X (#16923) üzenetére


Laybee
őstag

És én ezt a a Kenwoddal meg tudom oldani? Erősítő sincs.

rooland én is így tudom, vagyis a használatiban ez van. Ott egy mélynyomó van 0 cm-en és a többi hangszóró kap egy távolságkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

(#16926) Az-X válasza Laybee (#16922) üzenetére


Az-X
őstag

Időkorrekciónak csak így van értelme. Esetleg egy biampos hangváltóval, ha aktív váltást nem szeretnél.

:)

(#16927) Az-X válasza rooland (#16924) üzenetére


Az-X
őstag

Ha te mondod :DDD Nekem más a tapasztalatom :))

:)

(#16928) Laybee válasza Az-X (#16926) üzenetére


Laybee
őstag

Most egyelőre passzívban vagyok és ezt kellene beállítani ha egyáltalán be lehet és ha van értelme.

De tény ameddig nem volt hozzányúlva az időkorrekcióhoz addig még színpad is volt. Most úgy szól, mintha csak jobb oldali csatorna lenne és bal oldalon piszmogás.

[ Szerkesztve ]

(#16929) Az-X válasza Laybee (#16928) üzenetére


Az-X
őstag

A passzív önmagában nem lenne baj ha mint említettem biampolva lenne. De így, hogy a magas és a kick egy időkorrekciót kap, szerintem nem lesz jó. Jobban jársz ha kikapcsolod és ráülsz a váltógombra :D Úgy tök jó színpad van :D Vagy a hátsó ülésről előrehajolsz a két első között ;)

:)

(#16930) Laybee válasza Az-X (#16929) üzenetére


Laybee
őstag

És erről a biampos hangváltóról mit kell tudni? Mi mennyibe kerül? stb.

(#16931) rooland válasza Az-X (#16927) üzenetére


rooland
senior tag

a kenwoodnál pont fordítva van az egész mint pl az alpine-nál, lehet azért kevered.

(#16932) rooland válasza Laybee (#16930) üzenetére


rooland
senior tag

A bi-ampos hangváltó annyit takar, hogy két bemente van és két kimenete is. (mélyközép-magas).
Így mind a két hangszórót külön tudod időkorrozni hisz két külön független csatorna, de a vágást (hogy melyik hangszóró hány hertztől hány hertzig kapjon jelet) azt a hangváltó oldja meg. (nem a fej) A kenwoodnál sajnos csak ez a lehetőség van, mert a fej nem tudja megoldani.
Nekem szerencsére bi-ampos gyárilag a hangváltóm.
Utólag beszerezni adott szettnek szerintem nem tudod, csak építeni lehet a szettnek megfelelő bi-amp hangváltót.

(#16933) Laybee válasza rooland (#16932) üzenetére


Laybee
őstag

Melyik az a szett amibe ilyen van és ár-érték bajnok?

(#16934) rooland válasza Laybee (#16928) üzenetére


rooland
senior tag

próbáld meg úgy, hogy a balance-ot középen hagyod. az időkorr pedig bal oldalt 38cm, jobb oldalt 2 cm.
csak egy tipp. nekem eddig ez a legjobb ebben a szerencsétlen állapotban.

na persze ez attól függ milyen széles az autó. amúgy neked hogy vannak elhelyezve a magasaid?

[ Szerkesztve ]

(#16935) Laybee válasza rooland (#16934) üzenetére


Laybee
őstag

Ez egy kisautó, Polo, mélyközép ajtóba, magasak a műszerfalba. Tudom ki kellene venni őket és felém fordítani, igaz?

(#16936) rooland válasza Laybee (#16933) üzenetére


rooland
senior tag

Kettőt és könnyebbet :DDD

Nekem ez van: Kicx Pro6020

Nem akarom sztárolni, de igencsak kellemes jószág szerintem ezért az árért (bi-ampolható). Persze biztos van más bi-ampolható szett is. Annyira már nem vagyok okos. :)

(#16937) rooland válasza Laybee (#16935) üzenetére


rooland
senior tag

hát nagy valószínűséggel bizony

(#16938) Laybee válasza rooland (#16937) üzenetére


Laybee
őstag

Naigen, csak akkor szemnek látható lesz sajna. Na majd alakítok valamit...

(#16939) fury71


fury71
aktív tag

Nekem aránylag sikerült az első szettet belőnöm (alpine 9855). Egészen jó tere lett.
Viszont a mélyet még próbálgatnom kell. Úgy tűnik kicsit késik, de ha tovább állítom előre-hátra már nagyon elmegy. Próbáltam már fázisfordítással, de úgy sem lett jobb. :W

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#16940) Laybee válasza rooland (#16915) üzenetére


Laybee
őstag

Na megnéztem, csupa aac pendrivot, az összeset lejátssza, nem az a baj, hogy aac-n hagyod a kiterjesztést? Nekem m4u van, az is aac, próbáld meg.
Amit írtál késleltetéssel jobb lett a tér.

(#16941) rooland válasza Laybee (#16940) üzenetére


rooland
senior tag

Ja hogy igen? Én AAC-ot csináltam. M4a van még amit lehet választani a progiban nem M4u. Arra gondolsz?

Késleltetés ok. :)

(#16942) Laybee válasza rooland (#16941) üzenetére


Laybee
őstag

Igen igen, bocs. M4U

(#16943) gabo01


gabo01
senior tag

Tegnap Rodolpho legnagyobb erőfeszítése ellenére sem sikerült megszabadulni a generátor zajtól! Visszakerült a tápkábel oda ahol régen volt a Mosconi erősítővel és ott nem volt zajos de a DLS-el meg igen! Ma ki lesz próbálva egy 3. erősítővel aztán kiderül mi a helyzet!
Találkozott már valaki olyannal, hogy egy erősítő érzékenyebb erre? Ha igen sikerült megoldani? :U

(#16944) k-feri65 válasza gabo01 (#16943) üzenetére


k-feri65
senior tag

igen..nállam a macrom alpine nem zúgott,, a phoenix igen...játszottam is a kábelekkel eleget amire olyan helyre került amit szeretett..és csak 2-3 centin múlott a helye.

értem én de le sz@..m

(#16945) gabo01 válasza k-feri65 (#16944) üzenetére


gabo01
senior tag

Ma bepróbáltam egy másik erősítőt és azzal is megvolt a zúgás! Holnap kicserélem a Tchernov RCA-t hátha az szedi össze a zajt!
Vettem ma egy Pio 99RS-t! :K :DDD

(#16946) k-feri65 válasza gabo01 (#16945) üzenetére


k-feri65
senior tag

99?? 4 ut miatt? rs nem vált be? gondolom, mert az csak 3 utba jó

értem én de le sz@..m

(#16947) Az-X válasza gabo01 (#16945) üzenetére


Az-X
őstag

Na basszus, most lassan kezd jó lenni akkor a dolog... mikor jössz? :)

:)

(#16948) Peti66 válasza gabo01 (#16945) üzenetére


Peti66
senior tag

Lazán megtekerted a Tchernovot :U
Hátra, hol utazik a táp ill.jel :F
Pio 99Rs :C ...alakul a cucc jól van na :R Nem gyenge SQ meccsek lesznek az idén ;)
Ide érzem :K :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16949) Peti66


Peti66
senior tag

Viszont a fater gépébe kéne jó 13-as coax :DDD Komolyan.S,bár mostanság már rég
nem vettem hallókára ilyesmit,ezért most nekem mondhatnátok valami okosat. :K
Hivi-t,Mb Quar-tot,Kicx-t vagy mit :F Fej gyanánt már vagy 8-10 éve szolgál az öreg Pio
Dehp-3200-es(1pár Rca)+ van egy fölös 4 csattos 4x90-es Phase Linear erő, némi Qed Anniversary madzaggal .Meglepem az öreget(70-et tölti most),mert én jó fiú vagyok :DDD

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16950) gabo01 válasza k-feri65 (#16946) üzenetére


gabo01
senior tag

Így van amiatt lett lecserélve! Egyébként most, hogy nálam van Orbano Clarion-ja meg kell mondanom nekem jobban tettszik hangra mint az RSII! :K :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.