Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) Swiss_audio


Swiss_audio
tag

A véleményeteket kérném erről a fejegységről. Ár-érték arányban hol helyezkedik el? Esetleg tudnátok hasonló áron vagy olcsóbban jobbat? A keretem olyan 30-40e lenne rá.

(#16402) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

ezekhez a hangszórókhoz kellene nekem valami erősitő [link]

4db megy be a kocsiba.

(#16403) k-feri65 válasza Intruder A 6 (#16402) üzenetére


k-feri65
senior tag

magnat

értem én de le sz@..m

(#16404) Intruder A 6 válasza k-feri65 (#16403) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Használtat nem szeretnék, max ha esetleg még van rá sok garancia,
de inkább a Pioneer,Alpine,Clarion, vonalon szeretnék valamit.

(#16405) orbano válasza Swiss_audio (#16401) üzenetére


orbano
félisten

Nincs ilyen hirdetes. Mire kene es mit kell tudjon?

A vér nem válik VAZZE!™

(#16406) Swiss_audio válasza orbano (#16405) üzenetére


Swiss_audio
tag

Tényleg, valszeg akkor már törölték. 2 erősítőhöz kellene, legyen rajta USB csatlakozó. Ebben az árkategóriában nem tudom mennyire jellemző, de jó lenne olyan ami lejátszik veszteségmentes audió formátumot. 30-40e között kellene,de ha lehet akkor inkább a 30 felé közelítsen. Előre is köszi a segítséget.

(#16407) killer1203


killer1203
senior tag

Helló

Tegnap voltunk a Tescoba, és láttam valami olcsó CD-s autórádiót, volt rajta USB és Memória kártya "foglalat" is, nem tudom milyen márka volt, de valami 10.150ft volt, nem vettem meg de nagyon gondolkozom rajta, nincs nagy igényem csak hogy tudjam hallgatni amit szeretnék egy teljesen gyári rendszerű Xsara II be menne. Pár hónapja vettem egy transmittert nem rossz de azért néha bezavarja valami és nem is szól tisztán elég recsegős. Érdemes lenne megvenni szerintetek ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#16408) Swiss_audio válasza killer1203 (#16407) üzenetére


Swiss_audio
tag

Hátha tényleg nincsenek nagy igényeid és a későbbiek folyamán sem lesz, akkor megfelelő választás. Esetleg nem ilyen volt?

(#16409) killer1203 válasza Swiss_audio (#16408) üzenetére


killer1203
senior tag

Nem ilyen volt, A betűvel kezdődött a márkanév azthiszem :DDD Amit linkeltél 4x25w ot tud az nem kevés? Egyébként csak a gyárit kiveszem széthúzom és az újat simán rá tudom dugni és működni is fog?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#16410) orbano válasza Swiss_audio (#16408) üzenetére


orbano
félisten

gyári hangszóróknál is óriási a különbség egy kínai gagyi és egy minőségibb fejegység között.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16411) footy válasza Swiss_audio (#16406) üzenetére


footy
addikt

A vesztesegmentes zenere igazabol ket alternativa van:
1. ipodrol jatszod le (ekkor ugye venned kell meg ipod ha nincs ami plusz koltseg)
2. wav-ot jatszol le pendriverol (valamelyik regebbi pio tudja a 2XXX-es szeriabol, keress ra itt a forumban)
3. a flac-re es ape-re nem sok sansz van, en egyetlen ilyen fejegyseget talaltam amit mar ha jol tudom nem is forgalmaznak ez kozelebb allt a szamitogephez mint a radiohoz (URAL)

Viszont nem vagyok biztos benne, hogy egy 30-40ezres fejegysegnel meg lehet hallani a 320kb-os MP3 es FLAC kozotti kulonbseget.

killer1203
Inkabb nezz hasznaltan (vatera-ebay-stb.) Pioneer 2200-at.

[ Szerkesztve ]

(#16412) Swiss_audio válasza killer1203 (#16409) üzenetére


Swiss_audio
tag

Hát most az viszonylagos, hogy kevés-e vagy nem, mert ráírni bármit rá lehet, az viszont egy más kérdés, hogy amire 4x50-t írnak az tudja-e valóban. Lehet hogy kelleni fog egy átalakító. Ennek a költsége 1-2e FT. Akkor viszont ez volt az.

(#16410) orbano:

Éppen ezért írtam azt, hogyha tényleg nincsenek nagy igényei. Mert ha eddig transmitterrel hallgatott zenét akkor ez azért még mindig minőségibb lesz, mintha rádió frekvencián keresgéli be és néhol recsegve, sisteregve szól.

(#16411) footy

Köszi a tippet. Utána nézek ennek a pioneer-nek. Mondjuk abban is lehet igazság, hogy nem biztos, hogy hallható a különbség. De akkor megtenné egy hasonló is nem? Egyébként erre az autóhifi magazin által adott "csúcsosztály" minősítésre mennyire lehet adni?

[ Szerkesztve ]

(#16413) footy válasza Swiss_audio (#16412) üzenetére


footy
addikt

Ha teheted hallgatsd meg mindkettot, bar szerintem inkabb a szimpatia alapjan dont az ember ebben az arkategoriban. Lehet hogy tesztgyoztes volt, de az autohifi magazin kategoriak alapjan hirdet gyoztest. Tehat pl. 100Euro alatt, 100-200 euroig, stb.
A pio-val es kenwooddal nagyon melle fogni nem lehet egyebkent.
4x50Watt nem kerdes, hogy tudja-e mert egyik sem tudja ;)

[ Szerkesztve ]

(#16414) Swiss_audio válasza footy (#16413) üzenetére


Swiss_audio
tag

Szerintem a kenwoodra fog esni a választás. Annyit sejtettem hogy árkategóriák szerint választják a győzteseket. Itt arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire nívós a magazin, mert ebben nagyon nem vagyok otthon. Tehát érdemes adni a véleményükre?

(#16415) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Szerintetek melyik a jobb a Kenwood KDC-BT61U vagy a Pioneer DEH-8400BT? A Pioban nincs időkorrekció, Kenwoodban van. Gondolom ez is sokat dobhat a hangzáson, nem?

(#16416) cicmanyek válasza Laybee (#16415) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Részemről 1:0 a Kenwoodnak , az általad említett ok miatt is.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#16417) Peti66 válasza Laybee (#16415) üzenetére


Peti66
senior tag

Alapból jobb hangú a Kínwood,tehát+1 hiába a márka(Pio) iránti"elfogultságom" :D
Sajnos ez van :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16418) Laybee válasza Peti66 (#16417) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm fiúk, valahogy gondoltam, de bennetek jobban bízom :)

(#16419) Peti66


Peti66
senior tag

Laybee Nincs mit.Egyébbként az összeszerelés minősége,ill felhasznált anyagokban is
jobb mint a Pio.Na meg a butulsz is kristálytisztán szól :K
De,emberek mit szóltok ehhez és ennyiért :Y [link] A dvd audio miatt :D Érdekel ez még egyaltalán valakit :) 3x4 ennyiért adták pár éve :W

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16420) Az-X válasza Peti66 (#16419) üzenetére


Az-X
őstag

Engem nagyon mozgatott korábban a DVD Audio téma... hát ha még aktív krosszóver is lenne benne. Meg időkorrekció... Sőt ha még flac-et is tudna lejátszani... De így külön csak a DVD Audio... semmi értelme. Hacsak nem lehet ráaggatni egy procit... de akkor meg megint mennyibe fog már kerülni...

[ Szerkesztve ]

:)

(#16421) Peti66 válasza Az-X (#16420) üzenetére


Peti66
senior tag

Másoknak, lehetnek eltérő igényei Tomi :D De,ha belegondol az ember 45k+szállítás(UK) már megfontolandó lehet,pláne hogy vadonás új készülékről van szó.Amúgy ez 2008-2009-es
gyártás lehet és valami raktáron ragadt készletet dobnak piacra :K
Meg még fejleszthető is. :B Az F1 Status komplett 3000dollár(2005-ös leharcolva)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16422) Laybee


Laybee
őstag

Ez milyen szépen szól.

(#16423) k-feri65 válasza Laybee (#16422) üzenetére


k-feri65
senior tag

Nekem kevésnek tünik a mély:)))

értem én de le sz@..m

(#16424) Laybee válasza k-feri65 (#16423) üzenetére


Laybee
őstag

Najó... :D Magamfajta halandónak gyönyörű :) Összeszámoltam kb 1 milla szól, több mint a kocsi ára. Nektek is ilyen árba van a hifitek? Valaki nem tudja a zene címét?

(#16425) k-feri65 válasza Laybee (#16424) üzenetére


k-feri65
senior tag

nekem 150 000 be van, de nem is szól úgy,mint egy másfél millás. :((

értem én de le sz@..m

(#16426) orbano válasza k-feri65 (#16425) üzenetére


orbano
félisten

Jobban :D

Nekem listaarom csapdossa alulrol az egymilliot, es egyszer talan ugy is fog szolni :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#16427) Peti66


Peti66
senior tag

No meg az sem mellékes,ha megértő :D párja van az embernek :K
Egyébként, nagyon el lehet szállni az eredmény meg kétséges lehet :)
Amint, már többször is elhangzott itt(is) az a beépítésre kerülő komponensek összehangoltsága,mind árban,mind minőségben.Vannak persze üdítő kivételek is.
És, persze az is igaz,hogy "nem mind arany ami fénylik" :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16428) k-feri65 válasza orbano (#16426) üzenetére


k-feri65
senior tag

Hát ja a listaár már mást mutat
88rsII 150 000
PG zx450 erő 260 000
Mb-Quart szett 99 000
Stinger RCA-k 20 000

Plusz szigetelés bla bla bla

Igy már 500-600 között...

értem én de le sz@..m

(#16429) rooland


rooland
senior tag

Íme végre egy rendszerével tökéletesen elégedett fiatal:
VIDEO
:DDD

(#16430) k-feri65 válasza rooland (#16429) üzenetére


k-feri65
senior tag

:C

értem én de le sz@..m

(#16431) G.Zs. válasza k-feri65 (#16428) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az Alpine 3544-nek mennyi lehetett anno a listaára? :U

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#16432) k-feri65 válasza G.Zs. (#16431) üzenetére


k-feri65
senior tag

passz...
bekötötted már? hogy érzi magát az rs-el??

értem én de le sz@..m

(#16433) G.Zs. válasza k-feri65 (#16432) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Bekötöttem, de nem sok időm volt állítgatni/tesztelni.
Egy AS Radion 10-et hajtok vele. Szól. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#16434) k-feri65 válasza G.Zs. (#16433) üzenetére


k-feri65
senior tag

Én most az elejét hajtom vele passzívba...üvölt mint állat,,de a minőség az nem az igazi...

értem én de le sz@..m

(#16435) G.Zs. válasza k-feri65 (#16434) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én most cseréltem vissza a 3553-at Steg-re. Óriási a különbség a Steg javára. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#16436) Joe fiú válasza G.Zs. (#16435) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Melyik stegre cserélted vissza? 45.4 ?

(#16437) Peti66


Peti66
senior tag

Én, az ilyesmitől vagyok kész kenvox brutale :DDD :W :O brutale hát persze persze :DD [link]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16438) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Na ma én is egész nap a hifit buziztam... :DDD
Megvan a mélyközepek fázisa , olyan mélyeket pumpál a két 16-os , hogy magam is meglepődtem.
Meg a rezgésmentesítést csináltam még meg , mert bizonyos frekiken az ajtókárpit zenélt.
Kapott 14 méter BG2-es szivacscsíkot a 2 ajtó , majdnem teljesen meg is szűnt a rezonancia de a balos ajtómban még van egy kicsi olyan 100Hz-nél.
Meg rózsazajjal is halgattam mindenféle frekiken , és így a crossover pontokon is változtattam , hogy egyforma hangerő legyen minden frekin , mert 1kHz és 4kHz között kiemelt.
Mostmár nagyjából egyenlöek a szintek , már csak a balos magast kell áthelyeznem , mert nem jó ez így neki , de talán holnap azt is megcsinálom.
Aztán jöhet a magas fázisa.
Mindenesetre M.J. Dirty Dianaja olyan elemetáris erővel szólal meg szub nélkül , mint még soha... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#16439) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Az autó gyári rádióját szeretném megtámogatni egy kis mély hangzással. Egy aktív mélyládára gondoltam, hogy az elég lesz.

30-40 ezer forint körül mit tudtok ajánlani? Ennyi pénzért lehet már venni viszonylag elfogadható mélyládát?

(#16440) G.Zs. válasza Joe fiú (#16436) üzenetére


G.Zs.
senior tag

45.6 ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#16441) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Történt ma hazafele menet, hogy zenehallgatás közben átváltottam rádióra, hogy meghallgassam a közlekedési híreket, majd ezek után visszaváltottam (volna) USB-re, de mindenféle krixkraxot jelzett a kijelző, meg ki is akadt az első tracknél. Előlap ki-előlap vissza és a lent látható eredmény fogadott. A fejet be se kellett kapcsolnom, amint érintkezett a középkonzolon lévő résszel, már áram alá is került, ugyanígy ki se lehet kapcsolni, csak ha leveszem. Nem szól, egyik gombra se reagál. Nagyjából 20 percig vásároltam, gondoltam addig teljesen kikapcsolja az autóm az elektromos dolgokat, de mint megtudtam, valsz 30 perc ez az idő, így reggel derül csak ki, hogy ha újra bepróbálom a fejet, akkor mi lesz az eredmény. Kérdésem az, hogy találkozott-e már bárki ilyesmivel és ha igen, volt-e megoldás (ha igen, mi és mennyibe került)? A fej egy LG LAC-7900RN. Közel két év fél éves, garancia már nincs rá sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#16442) Peti66 válasza Alvin_ti4200 (#16441) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez, ugye a forgó hangerő szabályozóval kapcsol be ki :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16443) Alvin_ti4200 válasza Peti66 (#16442) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, azt kell hosszan nyomva tartani a ki-/bekapcsoláshoz.

(#16444) Peti66 válasza €uro (#16439) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
A kérdés csak az,hogy sedanba, ferdehátuba,kombiba, :U de van itt 1 Raveland,elég korrekt a hangja.Új és 1év gar.De,mondjuk nem ettől reped fel az aszfalt. :) És, az ár sem vészes ;)
[link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16445) Peti66 válasza Alvin_ti4200 (#16443) üzenetére


Peti66
senior tag

A forrasztás az előlap paneljén(belül) néha megadja magát. ;) Annyira hideg még nincs
hazánkban,hogy a kijelző ilyet csináljon ;) Ja,a forgó potira gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16446) €uro válasza Peti66 (#16444) üzenetére


€uro
őstag

Citroen C4 Coupe-ba lesz.

Köszi az ajánlatot. Nem olcsó ez egy kicsit? Költök rá szívesen többet is, ha van értelme. Nem is feltétlenül a nagyobb hangerő miatt, hanem inkább a jobb minőségért.

(#16447) orbano válasza €uro (#16446) üzenetére


orbano
félisten

egy gyári hifihez? nem igazán van értelme szvsz. én eleve inkább az első szettre költenék, ha a mély hiányzik, a láda csak szubot fog adni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16448) €uro válasza orbano (#16447) üzenetére


€uro
őstag

Első szettre költenél? Hogy érted?

Ha a mély hiányzik, a láda csak sub-ot fog adni? A mélynyomó mély hangot ad, nem? Vagyis sub-ot.

(#16449) orbano válasza €uro (#16448) üzenetére


orbano
félisten

a szub az a mélyhangok alatti tartomány, a zenei hangok legeslegalja (40hz), illetve az az alatt lévő hangok. egy szub általában 60hz alatt szól (persze fölötte is besegít), viszont egy gyári méyközép sugárzó nem megy le ilyen mélyre. pont ott nem lesz erő a rendszerben, ahol a zene szól, helyette lesz egy erős püfögésed a csomagtartóból, amire azt fogod majd mondani, hogy hú, micsoda basszus. ha teheted hallgass meg pár tisztességes, de nem túl drága első szettel szerelt autót, és próbáld ki mindenképpen ezt a cuccot, mielőtt megveszed. elvégre lehet Neked simán tetszeni fog amit hallasz. de mivel a minőséget emlegetted, gondoltam említést teszek erről a lehetőségről. majd a többiek is elmondják a véleményüket, mert lehet nincs igazam :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#16450) €uro válasza orbano (#16449) üzenetére


€uro
őstag

Értem.

Az autó gyári hangrendszerével alapvetően meg vagyok elégedve. Gondoltam elegendő lesz (nekem), ha megtámogatom még egy mélyládával. Már csak azért sem akarok nagyon belemenni a legózásba, mert a CD-s rádiót a beépített fedélzeti számítógép miatt nem akarom lecserélni. A hangfalakat megint nem akarom megbolygatni. Külön erősítőre meg szerintem nincs szükségem miután a rendszer egyébként sem olyan húde jó minőségű. Szóval ezért gondolkozok egy sima aktív mélynyomóban.

Egy induló szett kb. mennyibe kerülne, milyen elemekből állna? Le kell cserélni hozzá az CD-s rádiót is?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.