Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) Peti66 válasza footy (#15297) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
Első körben nézd át az összes csatlakozást :K
Ja,és a Free Air-t is le kell választani (valamennyire) ---->végtelen fal elve.

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15302) gabo01 válasza rooland (#15300) üzenetére


gabo01
senior tag

Csodálod? Van benne pár forintom és szarabb a mély tartomány mint a nejem Swift-jében szigeteletlen ajtóban a Hertz DSK 165-el! :W :O

(#15303) Peti66 válasza orbano (#15298) üzenetére


Peti66
senior tag

Na,de ezzek mind Free air jellegűek T/S para. :D Fs<Vas ill. és xmax / xmech.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15304) rooland válasza gabo01 (#15302) üzenetére


rooland
senior tag

Hát mert a DSK egy rohadt jó darab. :P :D
Az az én ajtómban is nagyon jó mélyet adott. A mai napig megvan, nincs szívem megválni tőle. :DDD
Állítólag az ESK mégjobb. A HSK-ról nem is beszélve, egyszer tutti kipróbálom az életben...

Egyébként érdekes dolgok ezek, mert pl a céges Skoda Octaviában is a gyári 4 hangszóró a 4 ajtóban olyan mélyet ad és olyan lágy, kellemes mintha mélynyomó lenne, de abból is a jobbik fajta. Pedig csak gyári rendszerről beszélünk. Oké hogy nem beszélhetünk színpadról meg részletezésről miegymás, de az összhatás mégis nagyon kellemes és kényelmesen hallgatható hosszútávon sok méllyel. Ráadásul igen nagy hangerőn is bírja.
Fura... :U

(#15305) gabo01 válasza rooland (#15304) üzenetére


gabo01
senior tag

Azért nem fogom áttenni az autómba! :DDD
Valóban lehet néha egész jó gyári cuccokkal is találkozni amik egy átlag ember igényeit túlteljesítik! :K :D

(#15306) gabo01 válasza rooland (#15304) üzenetére


gabo01
senior tag

Néztem a Hertz- nél is 1-2 hangszórót! Ismeri valaki ezeket?
- Hertz ML 1600
- Hertz HSK 165XL
- Hertz HV 165XL.4 :U

(#15307) rooland válasza gabo01 (#15306) üzenetére


rooland
senior tag

Hát ezek az odabaszós darabok.
Ezekkel nem lenne gondod a nigga zenék mélyeivel elhiheted. :))

[ Szerkesztve ]

(#15308) gabo01 válasza rooland (#15307) üzenetére


gabo01
senior tag

És amikor mást akarnék hallgatni akkor mennyire zenélhet szépen egy ilyen cucc?
Magyarul alkalmas-e minőségi zene megszólaltatására? :U :DDD

(#15309) orbano válasza gabo01 (#15308) üzenetére


orbano
félisten

én még sok jót nem hallottam erről a márkáról, bár ez nem jelent sokat :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15310) rooland válasza gabo01 (#15308) üzenetére


rooland
senior tag

Ne viccelj már... ezek mind csúcs, vagy közel csúcs kategóriája a gyártónak. Szerintem közép osztály teteje, felső osztály alja a helyük. De persze mindig a hasonló árú termékeket nézzük, mielőtt valamelyik több száz ezres társához hasonlítgatnánk.
Ugyanaz a gyártójuk pl mint az Audisonnak. Persze ebbe most ne menjünk bele, mert az ilyenek körül általában mindenkinek más infója van. Én személy szerint kedvelem a Hertz-et.
HSK-t hallottam már, nekem tetszett (HSK XL-t sokáig kerestem is magamnak).
A Mille meg még brutálabb felső kategória, azt lehet idehaza nem is kapsz. :)

(#15311) gabo01 válasza rooland (#15310) üzenetére


gabo01
senior tag

Lehet kapni itthon is és nem is a világ pénze:
ML1600
Kíváncsi vagyok ilyet hallott-e már innen valaki megfelelő rendszerben? :U

(#15312) G.Zs. válasza gabo01 (#15308) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ebben a kategóriában már csak egyéni szimpátia alapján lehet különbséget tenni a különböző termékek között. A rendszer megszólalása meg attól függ, mennyire passzol az autódhoz, hogyan lett beépítve, és hogyan lett beállítva.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#15313) rooland válasza G.Zs. (#15312) üzenetére


rooland
senior tag

:K

(#15314) gabo01 válasza G.Zs. (#15312) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezt értem de csak van olyan hangszóró ami kevésbé érzékeny a körülményekre és sokfajta zenét tud szépen megszólaltatni! :U :DDD

(#15315) cicmanyek válasza rooland (#15310) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

HSK-m volt nekem is...nem egy nagyon nagy szám.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15316) cicmanyek válasza gabo01 (#15314) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Van , állítólag a Germaium ilyen...majd kiderül.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15317) Az-X válasza cicmanyek (#15316) üzenetére


Az-X
őstag

Azért a Germanium még nem a teteje a dolognak... van onnan felfelé még több kategórialépés is, de nyilván mind kíváncsian várjuk az eredményt. Régebben én is szerettem volna ilyet... bár szerintem a sima CS Pro papírmembránnal melegebb hangú... és én azt picit jobban szeretem :B

:)

(#15318) T1b33 válasza cicmanyek (#15316) üzenetére


T1b33
tag

A Secuét vetted meg?

(#15319) gabo01


gabo01
senior tag

Ma beszéltem Szécsi Tomival a problémámról és javasolta, hogy beszéljek Mészáros Gyurival, hogy hallgassa meg Ő is mi lehet a gond! Beszéltem vele és azt mondta csinált már Alhambrát és nem túl jó ez a nagy ajtó!
Majd meghallgatja jövő héten, hátha valami kötési gond van vagy beállítás! Szerinte nagyon szuper nem lesz de nem reménytelen a helyzet! :DDD :K

(#15320) cicmanyek válasza T1b33 (#15318) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Igen.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15321) cicmanyek válasza Az-X (#15317) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Persze 1,5 milláért is van első szett , de amíg ezekből sem hozzuk ki a maximumot addig nincs miről beszélni...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15322) Typhoon47 válasza cicmanyek (#15321) üzenetére


Typhoon47
őstag

:Y :Y

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15323) Az-X válasza cicmanyek (#15321) üzenetére


Az-X
őstag

Azért a másfél milláig is van még szerintem 1 de inkább 2 lépcső is... amúgy meg ez egy nagyon jó szett :K Nagyon kíváncsi vagyok mi jön majd ki belőle a bömösben ;)

:)

(#15324) Az-X válasza Typhoon47 (#15322) üzenetére


Az-X
őstag

Most mit csodálkozol???
2,4milláért is van Rainbow ;) [link]

:)

(#15325) Typhoon47 válasza Az-X (#15324) üzenetére


Typhoon47
őstag

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15326) gabo01 válasza Az-X (#15324) üzenetére


gabo01
senior tag

Na ez nem semmi! :U

(#15327) footy válasza Peti66 (#15301) üzenetére


footy
addikt

Az lesz, 1 het mulva ugyis ujra akarom kabelezni a hangszorokat Cat6-tal, akkor atnezem a kabeleket. Olvastam olyat is, hogy lehet a testeles nem jo. Azon gondolkozom, hogy egyuttal meg kellene oldani azt is, normalisan visszavezetni az aksira.
Subbal kapcsolatosan talatam egyet ami jo lehet: Earthquake SWS-8 150W 20cm
Ez lattam beepitve bmw-ne gyari helyre(ules ala), ugy hogy mogotte gyakorlatilag semmi hely nem volt. Gondolom nalam is el lenne az ules alatt egy pici ladaban.

SZERK:Most latom: Ajánlott láda mérete: 24cmx24cm 7.3cm mély

[ Szerkesztve ]

(#15328) Peti66 válasza footy (#15327) üzenetére


Peti66
senior tag

Jobb,ha detto ugyanaz az átmérőjű megy vissza a negatívra(sarura)
Apropó,főbiztosítékkal,hogy állsz :U :) Mert.nekem anno égésnyomok voltak az Agu biztiken,oszt nagy hangerőn pattogott,sercent :K Pedig, 30k-ás ACR tömbben volt 50-es
Dietz prof. cabléval.
Földrengésről is van személyes véleményem:Hajhagyma masszírozónak kiválóak,de SQ-ra
azért ne ilyet használj,.De,brutálul meg bírnak szólalni,és ezt komolyan mondom,persze,ha ez a cél :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15329) cicmanyek válasza Peti66 (#15328) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Pont most volt nálam egy ügyfelem , beállítottam a futóművét , nézem 9887-es fej van neki bent.
Mondom hogy van beállítva?
Azt mondja sehogy .
Na nekem se kellett több mindjárt lett szabad 10 percem , nyomogattam rajta egy kis alap beállítást , abban is earthquake nyomó volt reflex ládában és meglepően zenei volt.
Sedan Passat volt a kocsi... :D
Annyira tetszett a sub , hogy mondtam neki , hogyha bent lesz az erősítő a bimmerbe , belepróbálnám ezt is... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15330) gabo01 válasza cicmanyek (#15329) üzenetére


gabo01
senior tag

Úgy látom nekem is el kell mennem megint futóműállításra (pedig nincs is baj vele)! :DDD :K

(#15331) Peti66 válasza cicmanyek (#15329) üzenetére


Peti66
senior tag

Szerintem, itthon 1 méltatlanul elfeledett márka,vagy képviselet hiánya okozta,hogy majdnem feledésbe merült :)
Anno, a Westprodukton keresztül forgalmazta a Pardi Sound.
Volt hozzá szerencsém,igaz rövid ideig(kölcsönbe) 2x 150W-os legyező bordás erő volt,mellé +1 piros feliratos DVC zárt sub. :K
Tényleg jól szuperált.Valami 350k volt az erő akkor,de akkor a keret nem engedte,de most is bevállalnám(ha volna eladó) :K :K :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15332) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Na urak segítséget kérnék azoktól , akik a szám tech.-ban járatosak.
Lehetőségem lenne egy car pc-t megszerezni egy dines in-dash monitorral.
Intel 1,6-os procival , az egész akkora mint egy kis erősítő.
A kérdésem , hogy milyen szoftverrel lehetne a dsp-s cuccokat rajta beállítani?
Gyári hangkártyája van és nem is lehet kicserélni semmire mert nem fér el.
Vagy Intel® Desktop Board D201GLY2ez van benne vagy egy komolyabb most hirtelen nem tudom.
Szóval ki lehet e ebből hozni minőségi hangot???

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15333) k-feri65 válasza Az-X (#15324) üzenetére


k-feri65
senior tag

Ami nállad volt cordial koax, abbol próbáltál RCA-t csinálni???? megvan még, vagy visszavitted eladtad stb????

értem én de le sz@..m

(#15334) Az-X válasza cicmanyek (#15332) üzenetére


Az-X
őstag

Alaplapi kártyából komoly hang nem fog kijönni sajnos.
Ha jól látom csak 2 csatornás kimenete van, a másik kettő jack csatlakozó valószínű mic illetve line in.
Lehetne hozzá USB-s hangkártyát csatolni, de 2út + ládához komoly hangminőséget produkálni USB-n nem olcsó mulatság.

:)

(#15335) Az-X válasza k-feri65 (#15333) üzenetére


Az-X
őstag

Viktornál van, de még mindig NEM fizette ki :DD :DD :DD

:)

(#15336) gabo01


gabo01
senior tag

Srácok nézelődtem MB Quart ügyben kicsit és folyton belebotlok ebbe a German Maestro névbe! Ez most az MB új neve vagy ott készül de más néven vagy Németországban ezen a néven forgalmazzák vagy,hogy is van ez? :U :DDD

(#15337) cicmanyek válasza Az-X (#15334) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ahhoz milyen hangkártyát kellene venni?
Mert a cuccot nagyon olcsón kapnám...
Illetve van pci fordító hozzá , amivel fekvő pozícióba tudnám tenni a hangkártyát és akkor jó lenne v.mi belsős kisebb méretű cucc...aminek lenne 3pár rca-ja .... :F

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15338) Az-X válasza cicmanyek (#15337) üzenetére


Az-X
őstag

A 3 pár RCA PCI-on sem olcsó jó minőségben... de azért jóval olcsóbb mint USB-n. Én is épp ezen az úton járok. A legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás talán egy M-Audio Delta 1010LT lenne. Viszont annak a DAC-ja "csak" 44/16-os. Az időkorrekció valószínűleg egyszerűbben megoldható dolog, viszont a vágásra nem találtam egyelőre megoldást. Nekem a vágás passzív lesz szerintem.

:)

(#15339) cicmanyek válasza Az-X (#15338) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Végülis a passzív vágás jó lehet nekem ...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15340) cicmanyek válasza cicmanyek (#15339) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Azért megnéztem a 70k-s ár kissé elborzasztott.... :Y

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15341) Az-X válasza gabo01 (#15336) üzenetére


Az-X
őstag

Egy az egyben úgy néznek ki a sugárzók mint a korábbi MB-k. Az MB Quart-ot (sőt több más nagy nevű márkát is) most egy maxxonics nevű cég gyártja (vagy gyártatja). A mostani hangszórókon már csak german engineering van. Ebből arra következtetnék (kihangsúlyozom, ez csak következtetés!!!), hogy talán a German Maestro lehet aki tervezi ezeket a hangszórókat, esetleg korábban ők is gyártották (gyártatták). Egy ilyenért elég sok mindent megadnék amúgy. Persze 1400euro-t azért nem :) De mekkora szemétség, hogy külön nem találni sehol 10cm-es közepet.

:)

(#15342) Az-X válasza cicmanyek (#15340) üzenetére


Az-X
őstag

Annál olcsóbban nem nagyon lesz 6 kimeneted... és mondom, ha ezen felül szeretnél még 192/24-et is akkor az még több lesz. Ezen töprengek én is, hogy mi a fene legyen. Nekem mindenképp PC lesz, csak még nem tudom pontosan hogyan.

:)

(#15343) Az-X válasza cicmanyek (#15339) üzenetére


Az-X
őstag

Ehhez annyit hozzátennék, hogy a kocsihoz megépített speckó hangváltó sem 2 forint... főleg nem ha komolyabb minőségű cuccokból építteted.

:)

(#15344) Peti66 válasza cicmanyek (#15339) üzenetére


Peti66
senior tag

E-MU(by Creative)[link]30-40k
Oxygen audio[link] FEd adatok is megjelennek(Ájfon)
Asus is van usb-és :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15345) Az-X válasza Peti66 (#15344) üzenetére


Az-X
őstag

E-MU-ból tudsz olyat ami 6 csatornás és olcsóbb mint a Delta 1010LT?
E-MU 1212M volt nekem régebben, nagyon szerettem a hangját de az csak 2 csatorna. A 0404 jó kompromisszum lenne hangminőségben, de még mindig csak 4 csatorna (Ráadásul nekem 3út + láda lenne)
Szerk: Ami asusból olcsó az szar, ami asus-ból jó az drága és nem tud annyi csatornát amennyi nekünk kell.

[ Szerkesztve ]

:)

(#15346) gabo01 válasza Az-X (#15341) üzenetére


gabo01
senior tag

Én mondjuk ezt néztem de itthon nem látok sehol:SV 6509 :K :D

(#15347) Peti66 válasza Az-X (#15345) üzenetére


Peti66
senior tag

Tudom, nemrég még Te is rá voltál állva erre a PC- dash vonatra :) Ez a pár csak úgy hirtelen beugrott a 0404 is többek között.És igen tudom,hogy csak 4 csatos :D
Asusból pld. 3db lengő usb hubon.Erről mi a véleményed :F :D :))
ui.Passzívba mié nem jó a 4 csatos :F

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15348) Az-X válasza gabo01 (#15346) üzenetére


Az-X
őstag

Ez ugyanannak tűnik mint a PVF, viszont 370ojrós cédula van rajta :U
Akkor inkább vedd meg az én QSF-em :D
Amúgy szerinte nem nagyon reménykedj, hogy ezt idehaza forgalmazni fogják.

:)

(#15349) Az-X válasza Peti66 (#15347) üzenetére


Az-X
őstag

A passzív váltás ok, de szeretnék időkorrekciót állítgatni. Csak, hogy legyen valamiféle színpadom is :B
Szerk.: Nekem amúgy kész is a PC-m csak azóta nincs kocsim :O

[ Szerkesztve ]

:)

(#15350) gabo01 válasza Az-X (#15348) üzenetére


gabo01
senior tag

Annyi pénz a világon nincsen amennyibe a QSF-ed kerül! :DDD :K
Hasonlít a PVF-re de az adatok szerint ez lemegy 30Hz-ig! :Y
Igaz a PVF 10e-el olcsóbb! :K

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.