Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62701) tfe válasza ALI_G (#62700) üzenetére


tfe
tag

Ez elég kevés infó.
A 421cm nem egy különleges méret, simán kapsz épületfát is ekkorát. A kérdés inkább a profil, illetve a keresztmetszeti méretek, valamint, hogy meg tudod-e munkálni. Szóval ott tartunk hogy borzasztó sok variáció van.

Lehet egy fényképpel sokat tudnál segíteni, hogy segíteni tudjunk :)

(#62702) ALI_G válasza tfe (#62701) üzenetére


ALI_G
veterán

Feltöltöttem 3 képet a jelenlegi állapotról, amit itt értek el: https://photos.app.goo.gl/1viXFLyYyxjfj1ki7

(#62703) ALI_G válasza ALI_G (#62702) üzenetére


ALI_G
veterán

lejárt a szerkesztési idő...

7x11 cm átmérő

Fontos hogy a gerenda ne vetemedjen, csavarodjon, deformálodjon.
Nem tudom milyen megmunkálásra gondolsz, de örülnék ha csak vágni kellene.

(#62704) AIex válasza ALI_G (#62703) üzenetére


AIex
tag

Vagy veszel ismét ablakfrízt, és minimális gyalulással megkapod a jelenlegi külméretet, vagy veszel BSH gerendát és kérsz be ajánlatot, mennyiért tudnák neked kialakítani a jelenlegi keresztmetszetet. Szerintem szalagfűrésszel vissza tudják vágni, a kívánt külméret plusz 2-5mm-re, majd a 2 gyári oldalát használva az anyagnak pontos külméretre tudják gyalulni 2-3 fogásban.

(#62705) ViktorSz válasza fogtunder (#62685) üzenetére


ViktorSz
tag

2020 közepe körül még 89xx$ft -ért vettem(akkor a makita kb 65-70 000 volt ) és annó írtam is ide a fórumba,hogy egyetlen hibája van szerintem,hogy az átlátszó talpat valami puhaszar műanyagból gyártották,ezért idővel,akármennyire is akar vigyázni rá az ember,tele lesz mélyedésekkel.Na de akit nagyon zavar,filléres dolog cserélnie(csináltatni,ill vágatni rá vmi keményebb műanyagból talpat),én személy szerint letojom.
Kedvencem a magasságállítás.
Néha fejrefordítom a DIY-asztalomban és ettől egyszerűbben szintet állítani nem nagyon lehet.Jó lenne,ha hasonló technikával készítenének egy 12-es szárú marógépet is,amit ugyanúgy lehet állítani,esetleg jobban-stabilabban fixálni a helyzetén,mivel mégiscsak nagyobbat kell vele marni,szóval veszélyes bármilyen rezonancia,ami apró marásoknál még elmegy,de inkább legyen atomstabil,az a biztos.
Mindenesetre,szerintem kategóriájában ár_érték bajnok.

[ Szerkesztve ]

(#62706) fogtunder válasza ViktorSz (#62705) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Amerikában van 1/2" verziója is

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62707) ViktorSz válasza fogtunder (#62706) üzenetére


ViktorSz
tag

És tényleg létezik :) (dw618).
Igazán megcsinálhatnák az eu piacra is.

(#62708) fogtunder válasza ViktorSz (#62707) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Őszintén nem értem, miért nem létezik, kb semmiből nem tartana, de vannak olyan termékkörök, pl a vastagoló gyaluik, amiket teljesen szegregáltan kezelnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62709) ViktorSz válasza fogtunder (#62708) üzenetére


ViktorSz
tag

Szemetek ezek :) , ilyen egyszerű dologra legalább egy évet vártam,mire itthon is elkezdték forgalmazni: [link]
Mondjuk ez nem 120v-tal megy,szóval pont beszerezhető lett volna hamarabb is,de amúgy tényleg fényévekre vagyunk lemaradva,rendesen rossz nézni az ottani választékot,bármilyen gépről is legyen szó.

(#62710) ALI_G válasza AIex (#62704) üzenetére


ALI_G
veterán

ablakfríz tökéletes ha lehet kapni. Így megtaláltam még a grandácson is. Köszi! :R

(#62711) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Az asszony szeretné a jelenleg teli aljú konyhaszekrényt lábakon állóra átalakíttatni velem, és ezzel együtt kb. 10 cm-rel meg is emeltetni. Szerintetek milyen módom kellene megerősíteni a szekrények alját, és hová kellene majd erősíteni a lábakat, hogy a pozdorja elbírja a kisebb felületen jelentkező terhelést?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62712) pali923 válasza elfelejtette (#62711) üzenetére


pali923
tag

A lábakat a két korpusz találkozásához szokták rakni, ahol az oldalfalak találkoznak, illetve értelemszerűen a végén is az oldalfalhoz. A súly az oldalfalon legyen, ne a vízszintes elemen. Ha úgy gondolod, hogy nem bírja a szekrény a súlyt, akkor középre is rakhatsz láb(ak)at.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#62713) elfelejtette válasza pali923 (#62712) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tehát nem kell úgy bűvészkedni, hogy az oldalfal, és az alsó vízszintes elem találkozását megerősíteni mondjuk 5*5-ös stafnival, és ahhoz erősíteni a lábakat?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62714) somfalvi


somfalvi
tag

Sziasztok! Akácfa kerítés elem festésére mit ajánlanátok? Vagy 10 éves maga a kerítés, de még bírja. Természetesen géppel lecsiszolom a régi festéket. Ötleteket várom :)

(#62715) pali923 válasza elfelejtette (#62713) üzenetére


pali923
tag

Én úgy szoktam (nem vagyok szakember, ezt hangsúlyozom), hogy a láb 2 csavarja az oldalfal aljában van, a többi meg az alsó lapban. Ahol találkozik a 2 szekrény, ott akár lehet 1 láb a 2 szekrény oldalfalaiba csavarva. Már ha ez megvalósítható persze.Így nem az alsó bútorlapon nyugszik az egész szekrény súlya, hanem a függőleges oldalon.
A bútorlapnak elvileg el kéne bírnia azt a súlyt, amit beleraksz a szekrénybe, de lehet rakni lábat a szekrény aljának a közepére is erősítés gyanánt, bár én eddig sosem raktam. Pár fazekat azért el kéne bírnia annak.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#62716) veze


veze
őstag

Triton TSP L152 gyalut használ valaki? Mi a vélemény róla?
Sajnos most épp sehol nem kapható EU-n belül, onnan bárhonnan megfelelne :(
Más alternativát ismer valaki?
ezt találtam [link] de ehhez nincs bizalmam.. :U
kombi egyengető vastagolo ( obi és társaiban beszerezhetők, márkákat) nem szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#62717) York válasza veze (#62716) üzenetére


York
tag

https://www.uni-max.hu/termekek/famegmunkalas/famegmunkalo-gepek/egyengeto-es-vastagsagi-gyalugepek/gyalugepek/gyalu-152-mm-1-100-w-triton < karacsonyra megjon :(

(#62718) veze válasza York (#62717) üzenetére


veze
őstag

Velük már beszéltem, azt mondták az dátum is is csak egy kb érték.
ha leadom rá a rendelést akkor majd telefonon értesítenek ha van.
Azt is mondták hogy az ár mostani, rendelésben leadott ,ár lesz akkor is ha három hónap mulva érkezik , tehát az elvileg nem változik ( gondolok én itt a forint mélyrepülésére )

(#62719) veze válasza York (#62717) üzenetére


veze
őstag

egy db-ot találtam a maviz.sk -n, előtte leleveleztem velük hogy valóban van e a készletem (395.65 eur)
( azt mondták igen , van, 1 héten belül 20eur szállítási költséggel terhelve tudjak küldeni magyarorszagra)
ez az egy db volt ott is , miután azt megrendeltem, már csak rendelésre elérhető az állapota
kiváncsian várom valóban leszállítják e...

(#62720) AIex válasza veze (#62716) üzenetére


AIex
tag

Szia !

Talán ez lehet alternatíva.

(#62721) ViktorSz


ViktorSz
tag

Van valakinek tapasztalata a piper3d-vel?
Megéri a ....?

(#62722) tfe válasza ViktorSz (#62721) üzenetére


tfe
tag

Ebből élsz ?

(#62723) ViktorSz válasza tfe (#62722) üzenetére


ViktorSz
tag

Közben mást csináltam,félbehagytam és lejárt az időm.
Szóval ezt akartam írni:
Van valakinek érdemi tapasztalata a piper3d-vel kapcsolatban?
Megéri a ....?
Én ugyan mikrovállalkozó vagyok,de bármilyen más szintű felhasználó véleményét szívesen fogadom,hogy mitől jó/nem annyira,stb.
Az anyagkiírás része annyira nem érdekel,inkább csak a látványterv,ill. mennyire nem/egyszerű kezelni más programokhoz képest.?

(#62724) ViktorSz válasza tfe (#62722) üzenetére


ViktorSz
tag

Amúgy igen,de hiába vagyok rendkívül ügyes-okos-stb :D
Ha egyszerűen nem állok elő valami fasza látványtervvel,a mai vevők szarba sem néznek....
Valamit muszáj változtatnom,különben éhenhalok :DD
Szóval haladni kell a korral,vagy mi,mert az átlagember már nem nagyon tudja megfizetni az egyedi bútort,a középosztály pedig elvárja,hogy egyszerre legyél mérnök,tervező,melós,fas.om

[ Szerkesztve ]

(#62725) tfe válasza ViktorSz (#62724) üzenetére


tfe
tag

Piperrol csak másodkézből hallottam / láttam, viszont:
- csak hobbista vagyok (sketchupozok)
- infós vagyok (ne bántsatok :))

A piperes látványtervek elég szépek, de tuti hogy szokni kell. Olcsónak se mondanám (bár én is szoftverből élek, szóval értem az árazást). Azért kérdeztem, mert ha kitermeli az árát, és hajlandó vagy energiát áldozni rá, akkor tuti marhajó lesz. Mondjuk lenne egy kis üzleti érzékük, akkor amatőröknek olcsón/ingyen adnák, és sokkal jobban terjedne a cucc. (úristen mennyi amcsi fizet a sketchup-ért, nem kis piacról beszélünk)

Viszont én nem engedném el az egyéb részeit. Volt Hauch Tominak egy interjús videója, ahol a piperből küldték a CNC-re a szabásmintát. Na az elég termelékeny lehet. Szóval tud még pár trükköt, ami nem triviális.

(#62726) ViktorSz válasza tfe (#62725) üzenetére


ViktorSz
tag

Na arra a HTomis videóra majd kíváncsiságból rákeresek,de igazából ez a CNC-s dolog nem igazán érint.
Nekem annyi a lényeg,hogy viszonylag gyorsan valami egyszerű jól kinéző látványtervet virítsak a vevőnek és legalább nagyvonalakban el tudja képzelni,hogy pontosan hogyan is fog kinézni a megrendelt termék .
Magyarul a "paraszvakítás",de a többi apró részletet amúgy sem érti meg a vevő,szóval azt a részét letojom,majd fejben kiszámolom,hozzáadom,osztom,az már tényleg semmiség az alaptervezéshez képest,időben kb 5%sem...
Amivel általában elmegy az idő,hogy olyan helyekre akarnak lehetetlen dolgokat berakni,amit nem lehet,aztán valami kompromisszumot kössél velük és változtass 5x,az ideálishoz képest,de azért még kivitelezhető legyen :W
Pedig én aztán mindent is megoldok,türelmem végtelen :)) ,de sokszor sokkot kapok a fafejű kliensektől.

[ Szerkesztve ]

(#62727) veze válasza AIex (#62720) üzenetére


veze
őstag

no a maviz.sk is lehet csak rosszul tartotta nyilvan a készletét ( ahogy tegnap a tool-shop-ck, ott is készleten voilt , aztán kiderült mégse, aztan levették) mert ugyanazt irtak emailban a kérdésemre ma, hogy van, aztan megrendeltem, azóta a készlet állapot: "rendelésre", ok lehet azért mert én vittem az utolsót, viszont azóta hallgatnak, se email válasz, se a számlát nem küldték, ahogy előtte mailban igérték, a kártyás fizetési lehetőség ( link) is eltünt a rendelés mellől.. ugy kb csönd van azóta, keresik biztos hogy hol is van az az egy db.. :D
Alex: köszi. Érdekes ez a spirál kés elrendezés. hobby szintű gépeknél én nem láttam még. 15cm szélességre 12 penge, ha jol számoltam 5cm szélességet fed le 4db penge 90 fok eltolásban. Egy 360fokos fordulatban minden penge 1x találkozik a fa felületével ( a sima 2 késesnél ugye 2x) valószínűleg ezért nagyobb a fordulata ( 12ezer vs 8ezer) Ha gyakran csak 50 -80mm széles anyagokat gyalulunk akkor a késdob egyik vége /fele van gyakran használatban, Ez esetben elég az első 4 pengét cserélni vagy forditani (esetleg a másik széléből felcserélni..

[ Szerkesztve ]

(#62728) ViktorSz


ViktorSz
tag

Ha már itt vagyok és ráérek...
Bár ma senkit sem érdekel,de visszanézve a keresőben hasznos lehet,szóval ne járjatok úgy,mint én a mai napon.[kép]
Kulcsszó:
Cipősszekrény , cipő , cipőtartó

Ma csináltam ismét kb 2-³ év után és alaposan elcsesztem a tervezést.

A billenő-ajtók magassága legyen legalább 37cm(a 35 nagyon necces),a fuga pedig véletlenül sem lehet 3mm,inkább legyen 6,különben nem tud elfordulni(persze ha valaki nagyon szépet akar,megcsinálhatja 3mm-re is,de ez esetben vissza kell vágni a front felső élét min. 30°-kal.
Azt hittem,hogy pikk-pakk megcsinálom,erre vissza kellett vágni a frontot,újra élzárni az alját,káromkodás,stb :)) .[kép]

[ Szerkesztve ]

(#62729) ViktorSz válasza ViktorSz (#62728) üzenetére


ViktorSz
tag

Még annyit hozzáfűznék,hogy a gyári konstrukció,egy rakás f.s
A "fakkokba" igazából csak nyári cipők/papucsok férnek bele,minden másra alkalmatlan.
Tehát ha valaki akár hobbiból/saját használatra szeretne magának csinálni egy tényleg használható billenős cipőtartót,az ne vegyen hozzá ilyen béna műanyag szerelvényt,ha már hobbista vagy,csinálj hozzá rendes tartót tömörfából,rétegelt lemezből és az örökös lesz,ez a gyári műanyag f.s nem :)

(#62730) ViktorSz válasza veze (#62727) üzenetére


ViktorSz
tag

Nem akarlak elkeseríteni,de ez a kategória szerintem pont semmire sem való a pénzkidobáson kívül ,persze ha csak 50cm-es léceket akarsz gyalulni,akkor nem szóltam .

(#62731) tfe válasza ViktorSz (#62726) üzenetére


tfe
tag

HTomi csatornája per pillanat döglött, mert meghekkelték, szóval nem fogod megtalálni :(

Egyébként ha nem cél, hogy fotorealisztikus legyen a 3D modell, akkor sketchup 2017, ez még ingyenes, egy próbát megér. Ha jól csinálod, lehet belőle szabásjegyzéket kinyerni pár open source pluginnel.

A piper előnye az lehet, hogy jóval gyorsabban össze tudsz dobni egy bútort benne, akár az összes vasalattal, illetve elég szép látványterveket csinál (a sketchup-al ez nem triviális)

(#62732) AxBattler válasza tfe (#62731) üzenetére


AxBattler
félisten

Banyek, milyen világot élünk, ha már egy asztalos csatornát is támadnak. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62733) B_I_G válasza ViktorSz (#62723) üzenetére


B_I_G
tag

talán tavaly volt egy kéthetes ingyenes kiprobálási lehetőség.
ha egyenbútorokat gyártasz akkor tényleg baromi gyors, beállítod a méretrendszered és csak összehúzkodod...
sokat nem próbálgattam de az volt az érzésem az egyedi megoldásoknál nem az igazi.

látványtervre én a kitchendraw-t használom. meg kell venni a 20órás csomagot akkor hozzáférsz az összes katalogushoz, a hazai fogalmazó összetett egy elég jól használhatót.
persze anyagkiirásra alkalmatlan, ahhoz saját katalogust kell velük csináltatni csilliárdokért

(#62734) pali923 válasza AxBattler (#62732) üzenetére


pali923
tag

Állítólag olyan tartalmat tettek fel rá, ami miatt kérdés nélkül törölték az egészet. Valószínűleg nem az asztalos tartalom miatt csinálták, hanem a nézettség miatt. Talán rendeződik majd a helyzet, és visszaállítják, de azért ez macera. Minden esetre szomorú világ ez. :(((

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#62735) AxBattler válasza pali923 (#62734) üzenetére


AxBattler
félisten

Állítólag olyan tartalmat tettek fel rá, ami miatt kérdés nélkül törölték az egészet.

No lássuk, mi lehetett... :U
- gyűlöletbeszéd/uszítás/böcsületsértés?
- nemmegengedettcekcuálistartalom?
- bűncselekménnyel kapcsolatos dolgok?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62736) pali923 válasza AxBattler (#62735) üzenetére


pali923
tag

Sajnos manapság elég széles a skála. Még az is lehet, hogy csak valami nem megengedett reklám, vagy akár egészen durva dolog.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#62737) pacman_123 válasza AxBattler (#62735) üzenetére


pacman_123
tag

Elon Musk-os kamuvideó. De lényegtelen mi miatt. Sok más, nagy nézettségű magyar csatorna is áldozatul esett akkor , ugyanígy. Fészen olvastam Tamás még harcol a régi tartalomért, de ha nem .. visszatölti időrendi sorrendben, márcsakazértis.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#62738) pali923 válasza pacman_123 (#62737) üzenetére


pali923
tag

Bakker, mennyi ráérő ember van a világon. :U Ha ilyet csinálnék, legalább olyasmivel cseszegetném a nagyérdeműt, ami valami hasznot is hajt. De egy hülye kamuvideó miatt feltörögetni ráadásul magyar (annyira azért nem vagyunk sokan) oldalakat? :F :W

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#62739) York válasza AxBattler (#62735) üzenetére


York
tag

Az emberek nehezen ertik meg, hogy ez a "hackeles" nem konkret szemelynek szol, hanem egy script kikeresi az X feliratkozoval, Y latogatotsaggal rendelkezo csatornakat es ezutan altalaban szinten egy script feltori :). Ugy tudom kriptos liveok mentek amit gyorsan letiltott a yt., majd blokkolta a csatornat is.

(#62740) Bakus válasza ViktorSz (#62723) üzenetére


Bakus
tag

Én próbáltam. Nekem nem vált be, főleg azért az árért amiért adják. Az igazsághoz tartozik, hogy 15 éve használom az AutoCAD-et és teljesen más az "építési" filozófiájuk.
B_I_G-nek abban igaza van, hogy a Piper nem igazán gyors megoldás egyéni dolgokban. Szerintem annak éri meg igazán aki egyen konyhákat készít.
Továbbá látványtervben se az igazi, a texturák amiket használ borzasztó minőségűek emiatt a végeredmény is hagy kívánni valót maga után. Egy valóban 3D renderre berendezett program köröket ver rá.

"A víz örök, de a gép változik"

(#62741) Bakus válasza ViktorSz (#62728) üzenetére


Bakus
tag

Én cipős szekrénynél billenő pántot és ollót használok, a gyári műanyag az ajtóra van csak rögzítve ha kell a köztes lap is.
Valahogy így:

"A víz örök, de a gép változik"

(#62742) harry válasza harry (#60045) üzenetére


harry
veterán

Megint koszi a tanacsokat mindenkinek, igy lassan egy ev utan nehezen, de raszantam magam, s megrendeltem egy Makita SP6000J fureszt :) Ritkan es csak hobbi celra lesz hasznalva, amihez talan kicsit 'sok' / kihasznalatlan is lesz, de ha meg kell, akkor eleg nehez lenne hasonlo minusegu olcsobb alternativat talalni (pontossag, porelszivas, konnyu hasznalat tekinteteben), es bizom benne, hogy ha esetleg megis valamilyen nagyobb munkara szanom magam, vagy 5-10 ev mulva is hasznalni szeretnem, akkor arra is lesz lehetosegem.

Az 1500mm sint vettem melle, leszoritot egyelore nem, es talan a gyari fureszlap is eleg univerzalis lesz (szamomra).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#62743) York válasza harry (#62742) üzenetére


York
tag

En hasznaltan vettem :) arra amire nekem kell eddig tokeletes. :) 1900 es 1000-es sinem van hozza :) eddig a picit hasznaltam a legtobbet :).

(#62744) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

3D nyomtató köré építek burkolatot. Az alapja egy MDF lap (18mm), 50x70cm, ennek a négy sarkára ténnék 4db 5x5-ös lécet, 70cm magas, a tetejére ugyanilyen MDF lap (illetve lesz még egy szint fölötte, az csak 30cm magas).

Itt egy kép arról, hogy mit tervezek:

Tudnátok segíteni, hogy mivel lenne érdemes rögzíteni a léceket? Lesz hozzá egy 3D nyomtatott tárgy, amibe belerakom a lécet, hozzácsavarozom, és az egészet rögzítem az asztalra, de ezt kevésnek érzem ilyen magasság mellett. Arra gondoltam, hogy ilyen csavarral rögzíteném:

Szerintetek ez így jó lesz, esetleg kevés, vagy felesleges?

(#62745) T J válasza petyus_ (#62744) üzenetére


T J
tag

Kerek, esztergált rúd lábakkal, alul-felül átmenő csavart*, középen átmenő menetes szárat használhatnál. A menetes szárnak tessauer anya perselyt, de akár közvetlen a fába is tart.

* Mármint az MDF-en átmenő csavart.

(#62746) petyus_ válasza T J (#62745) üzenetére


petyus_
senior tag

Úgy érted az egész rúdon menjen át a menetes szár?

(#62747) harry


harry
veterán

Illetve kerdeznek is egy projekt kapcsan: szeretnek epiteni egy egyszerubb kerti tarolot, fa vaz + polikarbonat lemezbol fal / teto, ami igy uveghazkent jo lenne teleltetni novenyeket (igazabol ez az elsodleges cel). Kb 1.5m*1.5m alapterulet, 2m magas. Valami ilyesmi tervre gondoltam, de csak rajzolgatok egyelore:

(a gerendak 2m hosszuak, persze meretre lennenek vagva)

40*60mm gerenda eleg lehet ehhez, vagy valami masszivabbra lenne szukseg? A polikarbonat lemez nyilvan nem nagy teher (6mm dupla falu, 2000 * 980mm tabla), de a vazat valoszinuleg hasznalnam polcok rogzitesehez is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#62748) Topuka


Topuka
csendes tag

Sziasztok,

Csinálttam egy tölgyfa asztalt.
A kérdésem a színe lenne, mit javasoltok?
Olaj? Pác? Lakk? Nem értek hozzá de regebben olvasgattam erről és könnyen el lehet szúrni.
A képen látható bútorlap színt szeretném.
Wotan tölgy névre hallgat.
A srác mondta hogy ha matt lakkot akarok rá akkor a milesi hpc 33 parkettalakk jó választás.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#62749) generatoros válasza Topuka (#62748) üzenetére


generatoros
tag

ha szépet akarsz olajozd . laikusként én be is dörzsölném mint a politúrozásnál, sokszor. min.4 réteg és közte csiszolás finom papírral. nem ám az acélgyapottal. sok idő de megéri. nagyon régen láttam ezt a módszert egy műbútor asztalos műhelyében. koloniál szekrényeket cinált éppen, amikor apámmal villanyt szereltünk .nagyon sok meló. az emberek napokig csinálták csak ezt az egy műveletet. a 60 évvel ezelőtti bp leggazdagabb és híres embereinek dolgoztak itt méreg drágán

(#62750) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok,

körfűrészemmel kapcsolatban kérek némi segítséget gépész vénával megáldott kollegáktól.
Az alany egy Bosch GTS 10 XC. Az van, hogy amint állítom a magasságot, a lap jobbra-balra táncol. És érzem, hogy néha-néha szorul valami. Milliószor kitakarítottam, nincs beszorulva semmi, mégis fennál ez a gond. Nagyon idegesítő, és mondanom sem kell, elég pontatlan az eredmény, amit ad...

Hol lehet a hiba, milyen irányba induljak el?

Köszönöm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.