Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26015) liszi70 válasza thyeby (#26013) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azért vedd észre, hogy ha egy lap már eleve nem áll a talphoz mérten merőlegesen, akkor illúzió csak, hogy azzal a géppel valaha akár véletlenül is lehet merőlegest vágni."

Ez így van, de én nem is arról beszéltem, amikor konkrétan ferde vagy hibás egy készülék.

"Akkor lenne igazatok ha nem mindig ugyanarra kanyarodna a fűrészlap, hanem random...de nem így van."
Na, ezt teljesen jól megfogalmaztad helyettem is. Köszönöm!

És honnan tudhatod, hogy az összes panaszosnak egy irányba hajlik a fűrészlapja, tehát típus, vagy márkahibáról van szó? Erre írtam pár hete, hogy ki lehet cseréltetni a hibásnak gondolt, jobbra húzó dekopírt, és majd kap helyette egy rendszeresen balra húzót. Mondjuk amiket én használtam, az ment ide is oda is, az sokkal jobb, mintha csak egy irányba megy el? Én a 100k feletti festoval is azt csináltam, hogy amikor egy vágás során azt éreztem, hogy elmegy egy irányba, egy picit hajlítottam a lapon. (A talpon már nem lehetett pontosabbra állítani, mert rovátkázva volt, így behatárolódott az állítási lehetőség.) Sokkal inkább a lap fizikai jellemzőitől függ a dekopír-vágás szerintem, mint magától a géptől, persze nyilván a drágább-jobb gép, minden szempontból jobb lesz egy bizonyos szintig. De mindenre nem lesz alkalmas a csillió árú sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.