Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73401) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Samsung 4k HDR képes TV-t ( [link] ), de nem visz minden formátumot.
PC-ről átküldve a jelet pedig nem tűnik teljesen fluidnak a kép, mintha csak olyen 30FPS körül lenne.
Egy minőségi, gyors asztali lejátszón gondolkodom, mi az ajánlás?
Találtam egy jónak tűnőt, erről mi a vélemény? [link]

(#73402) blakey válasza _Atesz (#73401) üzenetére


blakey
titán

PC-ről átküldve a jelet - nem átküldeni kell hanem a TV lejátszójával vagy Plex-el elindítani/lejátszani és akkor nem lesz akkora gond. Lejátszóra rengeteg ajánlás született, olvass vissza, van néhány.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73403) _Atesz válasza blakey (#73402) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. Nem nagyon vagyok otthon ebben a témában. A TV lejátszója nem visz minden formátumot, ezért a vakarózás.
Egyszerű XVID videót nem játszik le, AC3 hangkodekkel, vicc. Persze erről tudtam vásárlás előtt is.
Ezért kellene valami megoldás.
Erről a Plex-ről már olvastam itt 1-2 fórumban, majd nekiugrok, a mit hogyannak.

Tudom vannak ajánlások, csak gondoltam hátha van valami BB jelenleg, ami jó minőség, játszik mindent is, illetve érkezik rá pár évig még frissítés.

(#73404) djnice


djnice
veterán

Ennek tudatában vegyetek Zappiti-t: [link]

(#73405) SunMount3r válasza djnice (#73404) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, ok, a Zapiti-t már a hátunkra se kívánjuk. De amiket az új "full és best" tesztben tesztelni akar, azok közül a feléről még csak nem is hallottunk it... Helyettük hiányzik egy pár (pl. Amlogic+CE general, Ugoos AM6B +), amik viszont ismertek már és megnéznénk azért...

[ Szerkesztve ]

(#73406) djnice válasza SunMount3r (#73405) üzenetére


djnice
veterán

Nem nagyon értelek, az Ugoos X2 képe 100%-ban megegyezik a CE-vel, az S922X-é szintén.

(#73407) SunMount3r válasza djnice (#73406) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

azok közül a feléről még csak nem is hallottunk it... -> az Ugoos X2 képe 100%-ban megegyezik a CE-vel.-> Hát, akkor meg én mondom, hogy nem nagyon értelek, mert rakd össze légyszi: Az Ugoos X2-ről mennyit hallottunk it? És ezt most CE-vel kell érteni, agy Android alatt? Ha jól olvaslak, akkor Android alatt? Ehhez képest furcsa, hogy az eddig általad is "referenciaképp" emlegetett CE-vel megegyező minőséget Android alatt produkáló Box-ról nem esett itt szó eddig...

az S922X-é szintén.-> Ha ezt CE-vel érted, akkor világos. De kezdem kapisgálni, hogy akkor ezek az "ismeretlen" Amlogic Box-ok, mind CE-vel tesztelve értendőek? Mert erről egy szó se esett a videóban... De akkor meg, kb. onnantól kezdve, hogy egy "modernebb" Amlogic SOC van a BOX-ban és CE-vel tesztelve kb. borítékolható az eredmény. Akkor a kérdés inkább ez: miért pont ezek az Amlogic Box-ok?

[ Szerkesztve ]

(#73408) headhunter


headhunter
addikt

Amazon Fire TV Stick 4K MAX vagy Xiaomi TV Stick 4K a jobb választás?

Előnyök, hátrányok, különbségek?

(#73409) djnice válasza SunMount3r (#73407) üzenetére


djnice
veterán

Kötözködjél mással.

(#73410) SunMount3r válasza djnice (#73409) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez miért kötözködés? Kérdéseket raktam fel, ennyi. Ráadásul nem pont annyira veled, hanem a belinkelt videó kapcsán (ill. amiket te írtál a hsz.-emre róluk). Csak "érdekelne" neked mi a kifogásod a kérdéseimmel kapcsolatban, ha már írtál rá ilyet, de épp ez nem derült ki.

De, jó, hagyjuk, ámen... (akkor meg azt nem értem mi értelme ennek az egésznek... :(( )

[ Szerkesztve ]

(#73411) djnice válasza SunMount3r (#73410) üzenetére


djnice
veterán

Eddig az volt a baj hogy miért hiányzott az Oppo, most hogy van akkor már más hiányzik...
Az összes Amlogic box képe megegyezik CE alatt, teljesen mindegy hogy azt most Ugoos X2-nek hívják vagy sem. Amúgy Android alatt is 99%-ban ugyanolyan, ha megnézted volna az előző teszteket pl: [link]
Az egész feltételezésedet nem értem, ezért látom kötözködésnek.

(#73412) SunMount3r válasza djnice (#73411) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha hiányzik, akkor hiányzik, ez van, de hiányzik. Az összes Amlogic box képe megegyezik CE alatt, teljesen mindegy hogy azt most Ugoos X2-nek hívják vagy sem. -> Kb. ugyan ezt írtam.
Amúgy Android alatt is 99%-ban ugyanolyan, ha megnézted volna az előző teszteket -> "Ha megnéztem volna...", de nem néztem meg, miért lenne ez magától értetődő, hogy pont ezeket megnéztem?

Nekem már inkább te tűnsz ezekkel kötözködőnek. De mind 1, hagyjuk, szerintem itt valamit nagyon félreértettél...

[ Szerkesztve ]

(#73413) djnice válasza SunMount3r (#73412) üzenetére


djnice
veterán

Én kötözködöm? Ez valami vicc? Kezd nagyon elegem lenni ebből, a franciák is védik a sz@rjukat, még én vagyok lehurrogva ha segíteni akarok abban hogy ne verjék át a vásárlókat...

(#73414) Warter válasza SunMount3r (#73412) üzenetére


Warter
őstag

Mindenki hülye, csak te vagy helikopter? :D

(#73415) SunMount3r válasza djnice (#73413) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebből már látszik az orbitális félreértésed, talán értelmezhetnéd jobban is amit írok. Pl. semmi ilyet nem írtam, amire ez a hsz.-ed adekvát reakció lehetne. Hol védtem én Zappiti-t, vagy hol tagadtam, hogy nem kamu a "cuccuk", vagy hogy a tesztben direkt hazudnának? Nagyon felfújódott és félre ment már ez az egész sértődöttséged és azt sem értem mitől kezdődött el.

#73414 Warter: Ezt meg mégis mi a fenére írod?

----
Mind 1, nem cs@szem el e hétvégi kedvemet ilyen piti hülyeségekkel. Gondoljon mindenki amit akar, én kiszálltam ebből...

[ Szerkesztve ]

(#73416) ( V ) válasza headhunter (#73408) üzenetére


( V )
veterán

bevallom nekem csak 1 hetes tapasztalatom van a Amazon Fire TV Stick 4K MAX-al (teljesen meg vagyok elégedve), uh egyáltalán nem vagyok szaki (ahogy látom a szakik meg ünnepelnek most :D ), de ezt a két cikket olvastam mindkettőről, hátha neked is segíteni fog:

Amazon Fire TV Stick 4K MAX és Xiaomi TV Stick 4K
a cikkek végén ki van listázva hogy melyiknél mi a pro és kontra, annyi bizonyos hogy a xiaomi nem tudja sajnos a kadenciahelyes lejátszást.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#73417) SunMount3r válasza ( V ) (#73416) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A kínaiakat szerintem lehet már régóta felejtgetni (már ha a "saját" és többnyire Android-os rendszerükről van szó).

(#73418) m3ss


m3ss
veterán

hello
van vkinek himedia q10 pro lejatszoja? legujabb firmware-rel viszi a 3d-t? nekem nem akar elindulni a 3d. se frame packed, se over under. se a mediacenterben se a kodiban. 3d gomb sem csinal semmit a q10 pro-n.
kodi legalabb elinditja a 3d bd-t, igaz 2d-ben. mediacenter meg azt se. unknown player error vagy mit ir.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#73419) SunMount3r válasza m3ss (#73418) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello, ezt inkább itt folytassuk. Kezdetnek mondjuk, hogy pontosan melyik verziószámú FW van rajta? (Válaszolni és megnézni dolgokat, majd délután körül tudok, de hátha lesz még ott más is addig).

(#73420) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Felkerült a csatronámra a teszt videó a Ugoos AM6B Plus lejátszóról, a Dolby vision képessége is ki lett tesztelve:
[link]

Köszönöm @djnice-nak a teszt anyagok egy részét :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73421) Zsömica válasza Vhiktor (#73420) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Figyelemreméltó tesztet készítettél - a magam nevében nagy köszönet érte..! :R
Annyival kiegészíteném - hogy KODI alatt abszolút átengedi az összes hangformátumot; viszont VIMU alatt a HD hangok nem hd hangokként jelentek meg az erősítőmön - bár ezt az app info alatt sem erősítette meg a Vimu fejlesztője..!

(#73422) Imi1981 válasza Vhiktor (#73420) üzenetére


Imi1981
veterán

Jó a teszt! Érthetően elmagyarázva ami nagyon tetszett! Így a nem annyira hozzáértők is megértik.

(#73423) Beni2360 válasza Vhiktor (#73420) üzenetére


Beni2360
félisten

Szuper lett, megkérdezettek, hogy mivel lett a videó rögzítve? Én nem találok normális appot hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73424) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kopogtatok e de olyan gondom van hogy rettenetesen lassú a tv szoftvere, akadoznak néha a filmek ha pendrive ról vagy külső merevlemezről indítom őket. Egyik topikban ajánlották hogy vegyek külső lejátszót.

Szoktam le tölteni filmeket 1080p felbontásban esetleg néha 4k, illetve kábeltévét néz a barátnőm. Lehetséges a kettő együtt? Sajnos nem értek a témához annyira.

(#73425) Patice válasza M4T4D0R (#73424) üzenetére


Patice
Topikgazda

Áramtalanítsd a TV-t és kapcsold ki-be.
Valami beakadhatott.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#73426) M4T4D0R válasza Patice (#73425) üzenetére


M4T4D0R
tag

Természetesen próbáltam az alap dolgokat. :)

(#73427) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

leginkább HBO MAX, Netflix Streaminghez szeretnék venni médialejátszót.

Az sem baj ha tudja kezelni a 2TB-os külső HDD-t és arról lejátszani.

Jelenleg Xiaomi Mi Box S-van, ilyen 25.000 Ft magasságában. Van esetleg jobb vétel?
Chromecast Google TV-vel - itt USB lehetőségem nem lenne, de jobb készülék - rendszer - SW miatt?

KADENCIA helyes lejátszás HBO Max-on keresztül lehetséges? Valamelyik boxal?

Korábban Zidoo X9S-em volt, de megszűnt a házimozi projektoros szobám, viszont persze olyan TV-t sikerült vennem ami nem Androidos :D Hisense 55U8QF

[ Szerkesztve ]

(#73428) Kapanyél válasza Vhiktor (#73420) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szuper videó, ezt is köszi! :R
CE van erre a 922Xj-re? Ha igen, ott is működik a DoVi?

Más: S905D boxom van, még 9.2.8-cal, de lecserélném.
Dune Real Vision 4k, Zappiti vagy Zidoo "legolcsóbb" DV-s boxait néztem, de tanácstalan vagyok, mert azt olvastam itt, hogy a Realtek chip nem annyira jó, mint ezek az Amlogicok. Ugyanakkor nekem valami megbízhatóbb célhardver jellegű márkás megoldás kellene, mert a CE ezeken a kínai boxokon nem életbiztosítás. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#73429) SunMount3r válasza Kapanyél (#73428) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

CE alatt egyáltalán nincs DV, semelyik SOC-la, semelyik Box-on.
Amlogic esetén a gyártótól és a hozzá való gyári Android rendszertől függ, hogy van e esetleg DV és ha igen akkor "milyen szinten". Ez pedig, mint a fehér holló. Ugoos AM6(B) Plus-on elég jó a DV támogatás, de ez sem visz minden DV típust. De a Box maga eléggé brand és jó fajta és CE-t is lehet rá rakni a gyári Android mellé.

(#73430) Kapanyél válasza SunMount3r (#73429) üzenetére


Kapanyél
őstag

Android alól indított KODI-val megy a DV?

Régen volt Dune-m, ocsmány volt a felülete de stabil volt nagyon és jöttek hozzá a frissítések is gyakran.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#73431) devil-k válasza Kapanyél (#73430) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, a mai napig ocsmány a felülete. Engem teljesen letaglózott amikor megláttam. 2022…

- mozi bolondéria -

(#73432) Beni2360 válasza Kapanyél (#73428) üzenetére


Beni2360
félisten

nekem tobb mint 5 eve van zidoom es mellette amlogic boxom. Átlag nem nagyító alatt nézve nem nagyon találok kulunbseget, Most a 5. Ziddom van es nagyon jo a suportja es a kezelő felülete, sok mindent magától megcsinálni, korrigal. Itt egy videóm es van meg tobb az oldalamon. Topikunk.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73433) blakey válasza Kapanyél (#73430) üzenetére


blakey
titán

Vegyél egy CE által támogatott boxot és nem lesz problémád, illetve ha van akkor könnyebben tudnak segíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73434) Joshi válasza SunMount3r (#73429) üzenetére


Joshi
titán

Amazon Fire Stick 4K-ra van Kodi optimalizálva amin megy a DoVi. :K

(#73435) Joshi válasza Joshi (#73434) üzenetére


Joshi
titán

Bocs, ettől függetlenül CE alatt még nem lesz DoVi. :DDD Ezt a példát csak azért írtam, mert a CE is Kodi alapú (akinek Kodira van szüksége), de Kodin megoldható a DoVi. :K

ui.: talán az EverythingWorksElec-ben majd... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73436) barcasattila


barcasattila
csendes tag

Szisztok
Tudtok ajánlani egy média lejátszót ami külső merevlemezről képes lejátszani a filmeket? Házimozira lesz csatlakoztatva tehát fontosak a hangok a 4k Dovi/HDR. Stream nem kell arra van amazon fire tv.

(#73437) SunMount3r válasza Joshi (#73435) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen és ezt írtam is, hogy ez a gyártótól és az Android rendszertől függ, mennyire támogatott (esetleg). A Fire Stick-ek rendszere pedig köztudottan Android alapú.

(#73438) Kapanyél válasza blakey (#73433) üzenetére


Kapanyél
őstag

Most megláttam a Ugoos AM6b+ árát… hát a Z9X hirtelen vonzóvá vált.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#73439) sirály69 válasza Kapanyél (#73438) üzenetére


sirály69
őstag

Miért...?

Szerver Hosting Debrecenben

(#73440) Kapanyél válasza sirály69 (#73439) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az összes eddigi Amlogicos boxomat $50 körül vettem, kivéve a DVB tuneres K1 prot, az 110 volt. Még a GT Kinget is 80 körül láttam korábban, ezt meg most 59-80eFt körül dobja az Ali.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#73441) sirály69 válasza Kapanyél (#73440) üzenetére


sirály69
őstag

Német raktárból 64000 Ft....

Szerver Hosting Debrecenben

(#73442) SunMount3r válasza Kapanyél (#73440) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Rájöttek, hogy "jó". Azóta drágább is. (Az, hogy még így is irreálisan drágább az más kérdés, de ez ma már csak egy bevett dolog...)

[ Szerkesztve ]

(#73443) toompa


toompa
őstag

Üdv urak!
Kicsit segitsetek rendbe tenni a fejemben a dolgokat. :)
Van nekem egy LG 55UN74003LB tv-m.
Rendeltem hozzá egy soundbart, ami tudja a Dolby Atmost és a DTS X-et. Jól gondolom hogy a tv-re dugva nem tudom kihasználni? Mivel a tv nem tudja ezeket a hangokat. Hiába a hdmi arc, egy Netflix vagy letöltött film pendrive-ról nem lesz nekem Atmos vagy DTS X, hiába olyan a film?
Ha ez igy van, megoldást jelenthet egy médialejátszó amelyik 4K képes, tudja az Atmost és a DTS X-et?
Igy arra dugnám direktben a soundbart.
Egy Egreat a11-et néztem ki a 2 db hdmi kimenet miatt. Így rá tudnám dugni a soundbart.
Köszi a segítséget vagy megeròsítést.

(#73444) Azteeek válasza toompa (#73443) üzenetére


Azteeek
tag

Jól látod a dolgot külső media player kell. Én is pont ilyet keresek, bár nekem a streamhez van amazon fire stick 4k max ami elvileg ezeknek a hangjához elég, viszont a pendriveról való lejátszáshoz kellene valami ami tudja a 4k-t dovi-t és HD hangokat

(#73445) toompa válasza Azteeek (#73444) üzenetére


toompa
őstag

Egreat a11 jó erre a célra vagy kevés hozzá a hang hdmi kimenet ami rajta van? Muszáj earc hdmi kimenetnek rajta lenni?
Ha az Egreat emiatt felejtős, valami ajánlott erre a célra?
Tudom hogy a tv a gyenge láncszem a hdmi earc hiánya miatt.
A kérdések nem csak neked szólnak. :)

(#73446) Azteeek válasza toompa (#73445) üzenetére


Azteeek
tag

Ha jól tudom nem kell az earc ha külső media lejátszót használsz, de majd biztos jön valaki aki tud nekünk ajánlani megfelelő lejátszót :)

(#73447) Joshi válasza Azteeek (#73446) üzenetére


Joshi
titán

Ha a külső lejátszón csak egy HDMI kimenet van, akkor azt kénytelen vagy a tévébe dugni ha nincs külön erősítőd. Hogy aztán a különböző soundbar-ok milyen képességekkel vannak felvértezve ilyen vonatkozásban az kérdés marad. Szóval a legjobb megoldás, ha a lejátszón két HDMI kimenet van, hogy a hangot külön rá lehessen kötni a soundbarra. Csak hogy ilyen lejátszókból nincs dömping és ritkán olcsók. :D

(#73448) toompa válasza Joshi (#73447) üzenetére


toompa
őstag

Az Egreat a11 ilyen. Megoldás lehet a problemámra?
(Ha én is kerdezhetek). :)

(#73449) Joshi válasza toompa (#73448) üzenetére


Joshi
titán

Nem olyan, mert minden csak nem olcsó cserébe nem tudja a Dolby Visiont.

(#73450) toompa válasza Joshi (#73449) üzenetére


toompa
őstag

Használtan veszem, már olcsó.
A dolby vision nem érdekel.
A hangprojektor hdmi-n rákötve tudhatja az atmost?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.