Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

Abszolút nem vagyok jártas a témában, soha nem volt még asztali médialejátszóm, eddig nem is terveztem, de miután kiderült, hogy a Telekom android TV-s boxa nem támogatja a netflix-et, így kénytelen vagyok egyet beszerezni. Így abban kérnék tanácsot, segítséget, hogy milyen boxot vegyek ahhoz, hogy tudjam nézni a TV-n a netflix-et. Semmi egyebet nem kell tudnia ezen kívül. Nyilván nem a legolcsóbbat keresem, valami ár/érték arányban megfelelőt de tekintettel arra, hogy nem várok tőle sokat, ne is kerüljön olyan sokba.

Köszönöm!

(#73202) fokukac válasza aviator (#73201) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerezz egy chromecast-ot, erre tökéletes, és a legolcsóbb.
Én a múltkor 8 ezerért vettem egyet a hardveraprón. De újonnan is csak 13k.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73203) Beni2360 válasza Balli (#73199) üzenetére


Beni2360
félisten

ezért keresnek egy lejátszót ami megbirkózik minden 4k tartalommal gond nélkül. - Sajnos ilyen még nincs a kínálatban. A DoVi videókat válogatni kell kódolás szerint és akkor nem lesz gond. A többi már nem kérdés. HDR10+ minden OK.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73204) aviator válasza fokukac (#73202) üzenetére


aviator
tag

:R

(#73205) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Kaptam tesztelésre egy Ugoos AM6B Plus média boxot.
Kb 2 héten belül elkészítem a teszt videót róla.
Ha valakinek van bármiféle kivánsága, hogy mi kerüljön bele a tesztbe azt szívesen meghallgatom.

Addig is itt a kicsomagoló videó:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73206) Zsömica válasza Vhiktor (#73205) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Szia, engem az érdekelne hogy ezen a boxon pl. milyen lejátszóval érdemes android alatt Dolby Vision videókat nézni; ill. ilyen esetben vannak-e Atmos és és egyéb HD hangok, vagy android alatt ezek bukók..?

(#73207) SunMount3r válasza Vhiktor (#73205) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello, valamilyen légegered van? Az előző "sima" AM6 Plus-al akadtak gondok a légegérrel, pl. kihagyott a vétel egy komponens miatt a PCB-n, ami bezavart az USB vevő működésébe. Ezt is lehetne pl. tesztelni.

(#73208) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Abban is kérném a véleményeteket hogy van 3 kiszemeltem, amelyekből v.melyikre beneveznék:
Ugoos AM6B Plus
Minix Neo U22 XJ vagy MAX (kettő között mi a különbség..?)
DUNE Pro Vision 4k SOLO

Azt tudom hogy az első kettőn futna a CoreElec is, de képminőséget illetően melyik lehetne a leginkább jobb; ill. szeretnék majd DoVi formátumot is nézni ebben tudom hogy az első kettőben csak android alól működne - de itt buknám tudtommal a HD hangokat..(?)
Szval minden jótanácsot elfodadnék..!

Tévém jelenleg Samsung Qled - de várom az idei felhozatalt az LG-től, szeretnék egy friss Oled modellt beszerezni a Vision miatt; a házimozi rendszerem már mindenre vevő..! :R

(#73209) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

Nvidia Shielden mitol lehet hogy a ket kulonbozo uj 4k (kb 30GB) film teljesen nezhetetlenul szaggat, es az elso 10 mpig sem tudok eljutni? Kodi-n csinaltam egy resetet, de nem segitett.

Korabban 4K filmekkel nem volt gond, ez most jott csak elo.

(#73210) blakey válasza Tufa_ (#73209) üzenetére


blakey
titán

Mediainfo többet árulna el a fájlokról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73211) Vhiktor válasza SunMount3r (#73207) üzenetére


Vhiktor
veterán

Oks. A gyári távirányító amir adnak hozzá az légegeres.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73212) Vhiktor válasza Zsömica (#73206) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kitérek majd rá :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73213) Tufa_ válasza blakey (#73210) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Erre gondolsz?:
Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : dvhe
Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding with Dolby Vision
Duration : 2 h 28 min
Bit rate : 21.9 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.110
Stream size : 22.7 GiB (92%)
Title : Encoded.by.PapitaHD
Writing library : x265 3.5+29-3415705dd:[Windows][MSVC 1930][64 bit] 10bit
Encoding settings : cpuid=1111039 / frame-threads=6 / numa-pools=32 / wpp / no-pmode / no-pme / no-psnr / no-ssim / log-level=2 / input-csp=1 / input-res=3840x2160 / interlace=0 / total-frames=213144 / level-idc=51 / high-tier=1 / uhd-bd=1 / ref=4 / no-allow-non-conformance / repeat-headers / annexb / aud / no-eob / no-eos / hrd / info / hash=0 / no-temporal-layers / no-open-gop / min-keyint=1 / keyint=24 / gop-lookahead=0 / bframes=8 / b-adapt=2 / b-pyramid / bframe-bias=0 / rc-lookahead=25 / lookahead-slices=4 / scenecut=40 / no-hist-scenecut / radl=0 / no-splice / no-intra-refresh / ctu=64 / min-cu-size=8 / rect / no-amp / max-tu-size=32 / tu-inter-depth=1 / tu-intra-depth=1 / limit-tu=0 / rdoq-level=2 / dynamic-rd=0.00 / no-ssim-rd / signhide / no-tskip / nr-intra=0 / nr-inter=0 / no-constrained-intra / strong-intra-smoothing / max-merge=3 / limit-refs=3 / limit-modes / me=3 / subme=4 / merange=57 / temporal-mvp / no-frame-dup / no-hme / weightp / weightb / no-analyze-src-pics / deblock=-3:-3 / no-sao / no-sao-non-deblock / rd=4 / selective-sao=0 / no-early-skip / rskip / no-fast-intra / no-tskip-fast / no-cu-lossless / no-b-intra / no-splitrd-skip / rdpenalty=0 / psy-rd=2.00 / psy-rdoq=1.00 / no-rd-refine / no-lossless / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rc=crf / crf=10.0 / qcomp=0.60 / qpstep=4 / stats-write=0 / stats-read=0 / vbv-maxrate=160000 / vbv-bufsize=160000 / vbv-init=0.9 / min-vbv-fullness=50.0 / max-vbv-fullness=80.0 / crf-max=0.0 / crf-min=0.0 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30 / aq-mode=2 / aq-strength=1.00 / cutree / zone-count=0 / no-strict-cbr / qg-size=32 / no-rc-grain / qpmax=69 / qpmin=0 / no-const-vbv / sar=1 / overscan=0 / videoformat=5 / range=0 / colorprim=9 / transfer=16 / colormatrix=9 / chromaloc=1 / chromaloc-top=2 / chromaloc-bottom=2 / display-window=0 / master-display=G(8500,39850)B(6550,2300)R(35400,14600)WP(15635,16450)L(10000000,1) / cll=9978,867 / min-luma=0 / max-luma=1023 / log2-max-poc-lsb=8 / vui-timing-info / vui-hrd-info / slices=1 / no-opt-qp-pps / no-opt-ref-list-length-pps / no-multi-pass-opt-rps / scenecut-bias=0.05 / hist-threshold=0.03 / no-opt-cu-delta-qp / no-aq-motion / hdr10 / hdr10-opt / no-dhdr10-opt / no-idr-recovery-sei / analysis-reuse-level=0 / analysis-save-reuse-level=0 / analysis-load-reuse-level=0 / scale-factor=0 / refine-intra=0 / refine-inter=0 / refine-mv=1 / refine-ctu-distortion=0 / no-limit-sao / ctu-info=0 / no-lowpass-dct / refine-analysis-type=0 / copy-pic=1 / max-ausize-factor=1.0 / no-dynamic-refine / no-single-sei / no-hevc-aq / no-svt / no-field / qp-adaptation-range=1.00 / scenecut-aware-qp=0conformance-window-offsets / right=0 / bottom=0 / decoder-max-rate=0 / no-vbv-live-multi-pass
Language : English
Encoded date : UTC 2022-03-14 11:19:58
Tagged date : UTC 2022-03-14 19:23:00
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : BT.2020
Mastering display luminance : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 9978 cd/m2
Maximum Frame-Average Light Level : 867 cd/m2
Codec configuration box : hvcC+dvcC

(#73214) SunMount3r válasza Vhiktor (#73211) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De az Bt-s, nem? Direkt olyan kellene, aminek saját rádiós USB vevője van.

(#73215) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, de segítséget szeretnék kérni.

Van egy TCL 65C725 65" QLED 4K Smart TV-m, és az a tapasztalat, hogy elég gyenge a lejátszás képessége...

Egy omv-vel ellátott házi NAS-ról olvasva játszanék le rajta filmeket, de akadnak. Nem durván, de ígyis nagyon zavaró.
Kábelen és wifin egyaránt rossz. Laptop wifin keresztül ugyanazt tökéletesen játsza le.

Ezek alapján, biztos, hogy a TV-vel van a baj....

Van valami opció, ötlet arra, hogy + eszköz igénybevétele nélkül maga a TV letudja játszani hibátlanul a filmeket?
Próbáltam az OS terhelését csökkenteni, de nem nagyon találtam erre opciót a TV beállításaiban.

+ infó, hogy maga a TV nem látja a megosztást... Így csak applikációval tudom megnyitni a filmeket. (Kodi vagy VLC) Azt vettem észre, hogy az erősen leterheli a TV-t... Mert USB-ről gyönyörűen játsza le a filmeket.

Előre is köszi! :R

Elérhetőség az adatlapomon.

(#73216) blakey válasza Tufa_ (#73213) üzenetére


blakey
titán

Igen, nem látok semmi extrát, ami miatt akadnia kéne. Más lejátszóval is próbáltad? Melyik Kodival próbáltad? Maven féle Kodi fork-al ami Shield-re optimalizált, nem próbáltad?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73217) Vhiktor válasza SunMount3r (#73214) üzenetére


Vhiktor
veterán

De bt-s.
Légegerem nincs külön, viszont van vezeték nélküli billentyűzetem és egerem saját USB vevővel, ha az is megfelel?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73218) SunMount3r válasza Vhiktor (#73217) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az egér jó lesz...

(#73219) lenox válasza Tufa_ (#73213) üzenetére


lenox
veterán

bframes = 8? Encodeolasra nem szoktak a hw-ek ennyit supportalni, de lehet, hogy a decoding hw-nek mindegy. Mindenesetre ha ez a baja, akkor visszaesik sw decode-ra. Vagy csak akad.

(#73220) blakey válasza lenox (#73219) üzenetére


blakey
titán

"Lewritingolhatod" magyarul is, mert így kevésbé "understandelik" azok, aki "readelik". :D :W

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73221) Hyena válasza blakey (#73220) üzenetére


Hyena
senior tag

Hehheh ezt most like-olnam ha lenne ra mod :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#73222) Patice válasza Buncaman (#73215) üzenetére


Patice
Topikgazda

Plex-el próbálkoznék esetleg.
Az OMV-s géped elég erős a transzkódoláshoz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#73223) lenox válasza blakey (#73220) üzenetére


lenox
veterán

Kosz nem.

(#73224) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok!

Van egy erös PC-m Plex szerverrel. 2160p DV és HDR filmeket szeretnék lejátszani a lehetö legjobb minöségben. Letöltötteket föleg. Dolby Atmos angol hang, stb. A TV-m egy Sony XF9005-ös. Másik ami fontos: Netflix, Disney+, HBO Max (szintén vigye a HDR-t, DV-t). Nagyon fontos hogy kadencia helyesen játszon le mindent a lejátszó, a halálom a 23.976 filmek 60.000-on eröltetett szaggatása.
Amiket néztem és ajánlották mások is:
- Nvidia Shield Pro
- Dune 4K
- Amazon Fire Stick 4K
- Ugoos

Fogalmam sincs mi lenne nekem a legjobb ezek közül, laikusként kb. ugyanolyannak tünnek.

(#73225) devil-k


devil-k
nagyúr

Van valami megoldás arra, hogy több filmet ismerjen fel a Kodi médiatár? Az Infuse 20 filmből 19-et felismer kapásból, de a Kodinál más a helyzet. Ráadásul mire kikukázom, hogy melyik fájlt kellene átnevezni a metaadatok miatt. Kész röhej. Kezd elegem lenni ebből a Kodi/CE bénázásból.

- mozi bolondéria -

(#73226) Joshi válasza Vhiktor (#73205) üzenetére


Joshi
titán

Addig amíg nincs egy kézzelfogható audio/video tesztcsomag, addig nincs értelme semmit tesztelni. Csak a Dolby Vision rengeteg verziót foglal magában, a különböző videó konténerekről már nem is beszélve. Most bele se megyek abba, hogy milyen megjelenítővel/kijelzővel teszteled, tényleg csak a lényeget emeltem ki. Egy gyors általános tesztnek én nem látom értelmét, abból van számtalan. Már bocs hogy ezt mondom, de nekem ez a véleményem.

(#73227) Joshi válasza devil-k (#73225) üzenetére


Joshi
titán

Médiatár attól függ, hogy milyen oldalról szedi az adatokat. Lehet hogy rossz elérési út van megadva a Kodiban. Egyébként ez Kodi specifikus kérdés, semmi köze az Amlogicos CE-hez. ;)

ui.: itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#73228) Joshi válasza abrtom87 (#73224) üzenetére


Joshi
titán

Az borítékolható, hogy Dolby Vision lejátszásban a legátfogóbb képességgel az Ugoos AM6B Plus rendelkezik.

(#73229) SunMount3r válasza Joshi (#73228) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezzel szemeben azt is, hogy a streaming szolgáltatásokhoz (Netflix, Disney+, HBO Max) egyáltalán nem megfelelő.
És ha még ezeket is kadenciahelyesen szeretné az illető, akkor csak egy választása marad: a Shield.

(#73230) Joshi válasza SunMount3r (#73229) üzenetére


Joshi
titán

A stream nem opció, ugyanis nagyjából 2016-2017 óta ezt minden tévé tudja. Ugye itt konkrétan Dolby Vision-ról volt szó, tehát na...érted. ;] ;)

ui.: egy kis kitekintő. A Sony 49X8505B tévémet 2014 decemberében vettem 350K-ért. A távirányítón már volt dedikált NETFLIX gomb. :Y Akkor ez az összeg nagyon soknak számított, de ennyiért egy 55X90J-t is megfizethetetlennek tartanak. Érdekes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#73231) SunMount3r válasza Joshi (#73230) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Érteném én, ha a TV-je ezeket mind tudná, de akkor mega kérését nem értem: Másik ami fontos: Netflix, Disney+, HBO Max (szintén vigye a HDR-t, DV-t). Minden esetre ő ezeket is kérte, én meg ehhez ajánlottam lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#73232) Joshi válasza SunMount3r (#73231) üzenetére


Joshi
titán

Sony XF9005 tévéje van ami 2018-as. Nekem Sony A1 van ami 2017-es, és azon is megy gond nélkül minden stream szolgáltatás. ;)

(#73233) devil-k válasza Joshi (#73227) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy lehet egy elérési utat rosszul megadni? :U

- mozi bolondéria -

(#73234) Joshi válasza devil-k (#73233) üzenetére


Joshi
titán

Úgy, hogy az a webes elérés már nem működik. Ráadásul létezik valami script-es dolog is, ami tudja értelmezni pl a "magos" letöltéseket. Nem véletlenül linkeltem azt a topikot, ahol ez ügyben tudsz kérdezni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#73235) Vhiktor válasza Joshi (#73226) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ismerem a Dolby Vision összes profilját. Netről bármilyen formátum beszerezhető.
Nyílván olyan tv-n ami tudja a HDR-t, HDR10+-t, Dolby Visiont (player led és tv led egyaránt).
Valóban sok teszt van neten, de ez független lesz ami nem fizetett.
Pont azért kértem ki a véleményeket, hogyha valakinek van olyan formátum/konténer amire kiváncsi akkor azt megnézem (ha magamtól nem néztem volna meg).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73236) Buncaman válasza Patice (#73222) üzenetére


Buncaman
tag

Elméletben elég erős, de pl Laptopon minden rendben volt.

Azóta új érdekesség, és teljesen érthetetlenül állok előtte.

Letöltöttem ugyanazt jobb minőségben, és nem akad...

Tehát az 1 gigás 720p (SD) akad, de a 10 gigás 1080p nem...

Azóta kaptam tippet, hogy rossz kodek kódolja? (Streaminghez nem értek)

Elérhetőség az adatlapomon.

(#73237) djnice válasza Vhiktor (#73235) üzenetére


djnice
veterán

Látom kalibrálással is foglalkozol, remélem a tesztben kitérsz majd arra, hogy az Amlogic-nak a legpontosabb a képe, szinte referenciának tekinthető. Talán egyszer majd rájönnek az ilyen "hozzáértő" emberek is hogy mekkora hülyeséget beszélnek: [link]

(#73238) devil-k válasza djnice (#73237) üzenetére


devil-k
nagyúr

:R

Joshi
Köszi, már írtam oda. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#73239) Hyena válasza devil-k (#73225) üzenetére


Hyena
senior tag

A legegyszerubb megoldas erre a Plex kodi connect addon hasznalata mely segitsegevel a plex megoldasat hasznalja majd ami ahogy az infuse is szinte mindent felismer.
Masik lehetoseg egy jo scraper hasznalata jol beallitva pl universal movie scraper.
En azonban megis a plex kodi connectet ajanlom, foleg ha tobb eszkozon is kodizol.
https://github.com/croneter/PlexKodiConnect

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#73240) Vhiktor válasza djnice (#73237) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, tervezem kimérni :)
Számomra ott kezdődik egy jó lejátszó, ha semmilyen szinten nem nyúl bele a képbe, tehát minden bitet úgy küld ki a tv felé ahogy kapja a forrás anyagtól.
Egyébként meg YUV esetében, kb még a legolcsóbb lejátszó is bit perfect.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73241) abrtom87 válasza SunMount3r (#73231) üzenetére


abrtom87
tag

Tudja a Netflix stb a TV. Csak rossz a képfrissítés, a hdr színek és fényerö. Azért keresnék olyan külsö eszközt amivel nem kell variálni.

(#73242) blakey válasza abrtom87 (#73224) üzenetére


blakey
titán

Ha kompromisszumot tudsz kötni a Dolby Vision profilokkal és olyan eszközt vennél, ami a "stream" szolgáltatók által is támogatott akkor marad az Nvidia Shield TV/Pro, Amazon Fire TV Stick 4K/Max/Cube illetve ajánlanám az Apple TV 4K-t is. Amazon és Apple eszközökön hang szempontjából a DD, DD+, DD+Atmos ami működik, Amazonon megy a DTS is, Apple eszközön többcsatornás LPCM. Ha a RAW hangformátumok (is) fontosak akkor marad a Shield TV. HDR formátumokból az Amazon mindent ismer, tehát van HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision, Shield TV és Apple TV nem ismerik a HDR10+-t, Apple TV a HLG-t sem. A Dolby Vison profilok akkor érdekesek, ha nem "streamingre" használod, hanem saját tartalmakra és nem foglalkozol a profilokkal, mert ott kb. mindegyiknek lenne ezzel vagy azzal a profillal valamilyen problémája és csak erre talán a legjobb megoldás a Ugoos AM6B+. Viszont neked összetettebb eszköz kell és ha ezeket figyelembe vesszük akkor marad a Shield TV egy kis DV kompromisszummal. Ugoos nem kapott semmilyen Netflix, HBO Max, Disney+, stb licence-t, szóval azon kívül, hogy a sajt anyagaidat megtudod nézni, "streaming"-re nem nagyon tudod használni.
Egyébként érdemes elgondolkodni 2 eszközön, tehát vennél pl. egy Ugoos-t a saját tartalmak és a "raw" hangokhoz és vennél pl. egy Fire TV Stick 4K-t a "stream"-hez. Én pl. 3 eszközt használok, egy Fire TV Stick 4K Maxot (vagy Amlogic boxot CoreELEC-kel), egy Apple Tv 4K-t és egy Sony X700-ast, valamint ott az OLED lejátszási képességei, így nem kell kompromisszumot kötnöm a Dolby Vision-nel, vagy bármilyen másik formátummal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73243) abrtom87 válasza blakey (#73242) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi a részletes segítséget :R Megfogadom a tanácsodat és beszerzek egy Amazon Fire TV 4K Max-et mellé pedig egy Ugoos AM6B+-t. Az Amazont úgyis meg tudom USA-ban venni olcsón, így nem lesz durva a kettö végösszege.
Plusz kérdés: eddig az android miatt ragaszkodtam a Sony Tv-hez. Az LG OLED-nek sokkal szebb a képe szerintem. Ha Tv-t cserélek, ugyanúgy áll LG-nél is, hogy megéri ezeket megvenni a szép, hibátlan lejátszás miatt?

(#73244) blakey válasza abrtom87 (#73243) üzenetére


blakey
titán

Minden TV-hez ajánlott a külső lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73245) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok,

olvastam vissza egy jó darabon, meg kerestem hátha van valami lista az ajánlott készülékekről, de ilyet nem találtam.

Nem nagyon látom az elmúlt évek újdonságait és a kínálatot, hogy egyáltalán kik a jó szereplők mostanában. Azt látom, hogy a többség androidos, ami önmagában nem gond, ha stabilan működnek.

A cél, hogy szüleimnek kell egy frisebb lejátszó, amihez kétféleképpen tudok eljutni:

1. ajánlok nekik egy olyan készüléket, ami nem túl drága és lejátszik minden fájlformátumot (HRD10, H.265, 4k/60, stb...) és tud netflix-et. A fő elvárás pedig, hogy ne fagyjon, egyszerűen kezelhető legyen, nem elvárható tőlük, hogy beállítási menük tömkelegét böngésszék végig. Bekapcsolják, betallózzák, amit nézni akarnak és menjen a lejátszás, a felbontás, a felirat minden. Nem érdekli őket a mediatár funkció, csak zavaró tényező, mappában betallóz, play -> nézik, a végén pedig törlik. Ennyi.
Bármi ami bonyolultabb ettől az kizárt.

2. Ha van olyan lejátszó, amire érdemes lecserélnem a sajátomat, akkor nekik adom a mostanimat (mindent lejátszik és be van állítva) és azzal elvannak, de ehhez az kell, hogy valami érdemi többletet adjon egy újabb készülék, nem hobbim a fölösleges pénzköltés.
Jelenleg egy HiMedia Q5 pro-m van. Nem mai csirke, de mindent lejátszik kadenciahelyesen, 4k/60, h.265, BT.2020, Dolby Atmos, jó feliratkezelés, wifi, samba-t futtat, spdif, HDMI 2, usb 3, passzív hűtés stb...
A meglévő tudásból semmit se lejjebb adva, amit plusz elvárásom lenne
- a távirányítóval kezelve reszponzívabb, azonnali gyors működés minden egyes gombnyomásra, ne kelljen célozni a távirányítóval (ez kritikusan fontos) - élesen fogalmazva már szinte akkor csinálja, amikor rágondolok, semmi késlekedés.
- wifi 6
- hdmi 2.1
- lejátszás közben a képen egyszerű előre/hátra tekerés lehetősége, lehetőleg fix időlépésekkel, vagy állítható időlépéssel (a tököm televan a csúszkán huzogatássa vagy nem indul meg vagy túlfutnak).

A 2-es verzió nem kötelező opció az csak akkor életképes, ha tényleg látok előrelépést. Illetve ha ezt csak irreálisan drágán (sok százezerért) kapnám meg, akkor köszi nem a mostani lejátszóm is teszi a dolgát.
Az 1-es verzió pedig a mondhatni az alap forgatókönyv, 70 éves embereknek egyszerűen minden fent jelölt formátumot lejátszó media player, ami plusz tud netflixet, amikor a nyaralóban vannak és nem az otthoni tv-t használják (pl xiaomi mi tv box???)

(#73246) djnice válasza Vhiktor (#73240) üzenetére


djnice
veterán

Vannak azért gondok egyes lejátszóknál, pl banding, clipping. Ezek kiszűrésére jók pl a Spears & Munsil tesztvideók. De a Zappiti 4K HDR széria pl alapból csúnyán belenyúl a képbe, módosítva a színtelítettséget és a színárnyalatot.

(#73247) Joshi válasza abrtom87 (#73243) üzenetére


Joshi
titán

A Sony XF9005 tévéd tudja a streameket, Android TV áruházból mindegyiket letöltheted. A Netflix alapba rajta is van dedikált gombbal. Sony-nak is van OLED tévéje ha éppen azt akarsz venni.

(#73248) abrtom87 válasza Joshi (#73247) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi, tudom. Ahogy írtam rajta van mindegyik de nem úgy játsza le a müsorokat ahogy szeretném. Szín, képfrissítés, fényerö DV/HDR-nél. SD szép.

(#73249) Joshi válasza abrtom87 (#73248) üzenetére


Joshi
titán

A streameket se játssza le jól? :Y Erről nem írtál, nekem azt írtad hogy PC-ről nem jó a videó.

ui.: a tévédet ez alapján állítsd be. A színekhez ne nyúlj (White Balance Settings).

[ Szerkesztve ]

(#73250) abrtom87 válasza Joshi (#73249) üzenetére


abrtom87
tag

Ott se. Ami HDR vagy DV az sehol nem jó.

Köszi. Az összes youtube-os meg fórumos beállításon túlvagyok sajnos. A HDR akkor is sötét, fakó, színtelen. SDR színes, világos, színes.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.