Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) brcz válasza Beni2360 (#72150) üzenetére


brcz
tag

A netflix tökéletesen megy persze.

Csak a külső fájl lejátszás nem az igazi.

Ami miatt az nvidia is képbe került az a nagyon dícsért AI-Enhanced Upscaling Mode.

Bár nemtudom valóban jobb-e mint pl egy zidoo z9x

(#72152) Beni2360 válasza brcz (#72151) üzenetére


Beni2360
félisten

Ami miatt az nvidia is képbe került az a nagyon dícsért AI-Enhanced Upscaling Mode. ÉN nem ismerem az Nvidiat de ezek a különbségek olyan apró dolgok amik film nézés közben észre sem veszel ha jó minőségű (remux. fhd.4k) videókat kényelmesen hátra dőlve nézel. Nekem 2016 Dec óta van Zidoom most az 5. fajta és utoljára a Z9X-ről csináltam videót. Nagyon jó a suportja állandóan javítgatják és egy itteni fórumtárs segítségével már magyar a Q Settings beállítása és a HT (médiatár) is.
Itt a topikja. A Dune topikot figyelemmel tartom és messze nincs annyi törődés a Duneval mint a Zidooval. szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72153) AiRLAC válasza brcz (#72149) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sony TV-n a bekapcsolt képjavító funkciók is okozhatnak ilyent, azt is nézd meg előtte.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72154) brcz válasza AiRLAC (#72153) üzenetére


brcz
tag

már mindent próbáltam elméletileg, de pontosan mit javasolsz?

(#72156) brcz válasza AiRLAC (#72155) üzenetére


brcz
tag

köszi, kipróbálom

(#72157) Beni2360 válasza brcz (#72154) üzenetére


Beni2360
félisten

Micro lag az a sima kodi hibalya, nehéz tv-n jól beállítási ha nincs ferekivaltasa.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72158) PappZ75


PappZ75
tag

Sziasztok!

Nagjyából 100e Ft értékig keresek médialejátszót.
Ősrégi Popcorn B110 kerül leváltásra.
Fő cél NAS-ról hálózatos filmek lejátszása. Mellékes célok HBO GO és Netflix lejárszás.

Két típust néztem ki mindegyik kb 75e Ft.
Zidoo Z9X 4K
Dune HD Real Vision 4K

Ami nagyon fontos, hogy folyamatos film lejátszás legyen (kadencia helyes). Nem igazán akarok házilag vackolni velük félhivatalos szoftverek felvarázslásával.

Jelenleg FullHD projektor adja a képet.
Hang tervezetten:
Yamaha HTR-2071 5.1 házimozi erősítő
Yamaha NS-F51 5.0 hangfalszett barna

Melyiket ajánljátok? Vagy esetleg max nem sokkal dárgábban helyette mást? Ha igen miért?

(#72159) FLx válasza PappZ75 (#72158) üzenetére


FLx
addikt

FullHD-ra nagyjabol mindegy. A problemak altalaban 4K HDR, DV eseteben jonnek elo. Ahogy latom nalad a hang se lesz gond, mert az erosito nem tud semmilyen komolyabb formatumot dekodolni. Vedd amelyiket eppen kapni. Egyebkent en biztos nem vennek ilyen erositot, ha kesobb 4K TV vagy projector van tervben vagy esetleg komolyabb hangot is szeretnel hallani.

(#72160) Beni2360 válasza PappZ75 (#72158) üzenetére


Beni2360
félisten

Olvasd el a 72150 hsz-m és látni fogod, hogy egyik se streamable-re való lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72161) Beni2360 válasza PappZ75 (#72158) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha ezt kizárod: Mellékes célok HBO GO és Netflix lejátszás. Akkor még most akcióban van a Z9x. ajánlott.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72162) Methox91


Methox91
junior tag

Vettem egy sony aj80 oled tvt de belső lejátszójaval sok a probléma , pár darab film ssdről akadozik . VLCnél jó a 4k hdr de ott meg bizonyos 1080p filmek akadnak , kodi meg max 1080p felbontásban játszik le.. LG oled b7 belső lejátszojával sose volt semmi gond. Melyik médialejátszó legjobb a piacon? Ami mindent visz külső ssdről hibátlanul.

(#72163) FLx válasza Methox91 (#72162) üzenetére


FLx
addikt

Nem lesz ilyen, sem legjobb, sem olyan ami mindent visz. Meg kell nezni mik a legfontosabb funkciok es az alapjan valasztani valamit. Vagy veszel 2-3 kulonbozot es akkor talan mindent sikerul lefedni.

(#72164) BIGi75 válasza FLx (#72163) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem érzem, hogy kompromisszumot kellett volna kötnöm bármiben: Shield TV pro-t (2019) használok 1 éve. Nem volt még formátum, amit passzolt volna. Streaming 4k-val, dv, hdr, atmos...
Külföldi fórumon olvastam, hogy a piros színnel gond lehet shieldnél; megjelenítőim bekalibrálva tökéletes színvisszaadással sdben hdrben egyaránt.
Nem kötözködöm, csak érdeklődöm, hogy mi lehet (az elméleti) probléma egy átlag felhasználó számára ezzel a lejátszóval? Miért, milyen hiányosságra kellene vennem még 1 lejátszót?

(#72165) djnice válasza BIGi75 (#72164) üzenetére


djnice
veterán

Ez így van, egy Shield Pro 2019 mindent lefed, egyedül a HDR10+ és a YouTube HDR az ami nem megy.
DV-nél kicsit mások a színek, de egy kalibrálás megoldhatja: [link] [link]

(#72166) FLx válasza BIGi75 (#72164) üzenetére


FLx
addikt

Ugye az volt a kerdes, hogy olyan lejatszo letezik-e ami mindent visz. Es ilyen nincs, a Shield sem es mas sem. Par napja vettem a Shield-et es mar most van par olyan film amit nem jatszik le DV-ben csak HDR-ben, AppleTV meg pont megbirkozik veluk.

(#72167) djnice válasza FLx (#72166) üzenetére


djnice
veterán

Az elég érdekes mert az ATV-n csak a Profile 5 megy DV-ben.

(#72168) blakey válasza FLx (#72166) üzenetére


blakey
titán

Igen, nincs "1 lejátszó, ami mindenre jó", 2 már okés lehet, 3 meg biztosan minden igény kielégít. Shield sem visz mindent, Amlogic + CoreELEC sem, Apple TV sem, viszont mindegyikkel el lehet érni azt, hogy tökéletesen kiszolgáljon. 2 médiaboxot és egy asztal UHD lejátszót tartok, így mindenre megvan a megfelelő eszközöm.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72169) FLx válasza djnice (#72167) üzenetére


FLx
addikt

Az is, Profile5 SL DV. De pont ezert mondom, hogy felesleges abban remenykedni, hogy lesz olyan lejatszo, ami majd mindent lejatszik rendesen. Vagy veszel 2-3 kulonbozot es akkor nem kell azzal foglalkozni milyen a forrasod, vagy veszel egy lejatszot es megprobalod megerteni vajon milyen formatumokat szeret es majd olyan forrasokat szerzel be. De macera az mindig lesz. Egy ideig en is remenykedtem amugy, de elengedtem mar.

(#72170) BIGi75 válasza FLx (#72166) üzenetére


BIGi75
senior tag

Akkor úgy értem (ha jól értem), hogy lejátsza, csak DV helyett sima HDR-be kapcsol automatikusan, ha nem birkózik meg bizonyos DV formátummal...így a képkockánkénti dinamikus metaadatok helyett egyszer beállítja az elején hdr-be, aztán jónapot.

(#72171) blakey válasza BIGi75 (#72170) üzenetére


blakey
titán

Amikor írjuk, hogy nem tökéletes az pontosan azt jelenti, hogy nem úgy viszi ahogy a forrás megköveteli, tehát nem feltétlenül azt, hogy egyáltalán nem viszi. Apple TV is visz mindent, de ott is van, ami nem a forrásnak megfelelően lesz megjelenítve. Tehát, hogy értsd, a Shield-be is ugyanúgy bele lehet kötni, mint az Apple TV-be, az Amlogic+CE-be, de nem azt jelenti, hogy bizonyos kompromisszumok mellett ne lehetne 1 lejátszóval megoldani a lejátszást, a hangsúly a kompromisszum, ami nem feltétlenül negatív dolog, de sokan ezt úgy élik meg és úgy is adják elő mintha a világvége lenne.
Korábban AVR-t használtam, akkor beszereztem több lejátszót, hogy mindenre legyen megoldásom (az mellékes, hogy előtte és utána is nagyon sok lejátszót kipróbáltam, használtam). 2 évvel ezelőtt AVR-ről sztereó rendszerre tértem át, tehát megszűnt egy-két fontos dolog, pl. nincs szükségem a Dolby Atmos, DTS-X, stb hangformátumokra, cserébe szükséges, hogy jó legyen a sztereóra való konvertálás, USB soha nem volt fontos, tehát én sem kötök kompromisszumot, ha így nézzük akkor mindegyik eszközöm önmagában is mindent visz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72172) FLx válasza BIGi75 (#72170) üzenetére


FLx
addikt

Igen, csak ez mar boven nem fer bele a "Ami mindent visz külső ssdről hibátlanul." kategoriaba. Csak mielott valakit olyan vasarlasba hajszolnank amivel aztan nem lesz boldog.

(#72173) djnice válasza FLx (#72169) üzenetére


djnice
veterán

Ezt még ma leellenőrzöm.

(#72174) BIGi75 válasza FLx (#72172) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez így minden oké és érthető. De bevallom félreértettem, hogy nem játszik le valamilyen fájlt. Én mindenesetre maradok az 1 lejátszómnál, így megkötöm azokat a bizonyos kompromisszumokat amiket talán észre sem veszek filmnézés közben. A 4k netflix és az atmos jobban hiányozna, de azzal meg szerencsére nincs probléma.

(#72175) FLx válasza BIGi75 (#72174) üzenetére


FLx
addikt

En alapvetoen az atmos miatt vettem a Shield-et es teljesen elegedett vagyok vele, de azert megtartom melle az AppleTV-t. :)

(#72176) tomp válasza FLx (#72166) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is van Shieldem. Profile 5, Profile 7 STDL, Profile 8.1 megy DV-ben.

(#72177) FLx válasza tomp (#72176) üzenetére


FLx
addikt

Melyik szoftverrel? Kodi, plex?

(#72178) tomp válasza FLx (#72177) üzenetére


tomp
félisten

Kodit nem használom, messziről kerülöm.
Plex, Vimu Media Player.

(#72179) PappZ75 válasza Beni2360 (#72160) üzenetére


PappZ75
tag

Szia!

Ennyire nem vagyok mélyen benne. Mit jelent hogy nem erre való? Playstore-ból telepíthető nem? Vagy valami minőségi gond lesz? Vagy hogy kell értelmezzem?

(#72180) PappZ75 válasza FLx (#72159) üzenetére


PappZ75
tag

Szia!

Milyen erősítőt ajánlasz ami nem egy vagyon?

(#72181) FLx válasza PappZ75 (#72180) üzenetére


FLx
addikt

Ez az igenyeidtol fugg, illetve, hogy mennyire tervezel hosszutavra. Ha kesobb fejlodik a hangfal szett es szeretnel TrueHD es stb, hangsavokat lejatszani, akkor ettol komolyabb erosito kell. Minimum egy Yamaha RX-V4A. Persze kapni nagyjabol semmit nem lehet jelenleg. Csak azert mondom, hogy ne fel ev mulva eszmelj ra, hogy megvetted es nem megfelo megsem. Ha ugy gondolod, hogy elegendo neked a tudasa a kovetkezo 5 evben, akkor persze ne kolts ra feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#72182) SunMount3r válasza PappZ75 (#72179) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Licenc kell hozzá, mint a legtöbb fizetős streaming szolgáltató app-jaihoz, hogy rendesen működjenek. Ez nem csak annyi, hogy "bármilyen" Android-os Box-ra telepíted és megvan tökéletesen a 4K-val /HDR-el "meg minden". Amelyik eszközre nincs licenc, azon max SDR-ben fognak menni a videók. A Zidoo-kra pedig nincs a Netflix licenszelve.

(#72183) lenox válasza djnice (#72165) üzenetére


lenox
veterán

Amugy miert kell DV-t SDR-re tonemappelni, nincs meg belole az SDR verzio amugy is?

(#72184) djnice válasza FLx (#72169) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudom te mit néztél, de mp4-ből és mkv-ból is hibátlanul megy a P5 SL DV a Shield-en Plex-szel.

#72183 lenox
Ki mondott ilyent, hogy tonemappelni kell? A képek demonstrációk, hogy meglehessen nézni SDR monitoron a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#72185) Beni2360 válasza PappZ75 (#72179) üzenetére


Beni2360
félisten

A képen is olvasható amit facen a zidoo embere mit írt a kerdezonek. A zidoo csak hálózati média lejátszónak készült.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72186) gubabela válasza Methox91 (#72162) üzenetére


gubabela
senior tag

Üdv!
A kodi lejátsza a 4k tartalmakat nálam (matrix 19.3, sony a8) egyedül dv fel- el van szinlezelési gondja, de arra is van megoldás. Szerintem te az ui beállításait kevered ami valóban csak 1080

(#72187) Perillustris válasza PappZ75 (#72179) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ne számolj a Netflix-szel és a hasonlókkal! Mind a Zidoo és Dune álláspontja is az, hogy ezek csak extra feature-ök (és végülis igazuk van). Jómagam vettem egy Mi box S-t a Realvision 4K mellé és kész. :K

Perillustris

(#72188) sirály69 válasza Perillustris (#72187) üzenetére


sirály69
őstag

Mi box S a Netflix miatt?

Szerver Hosting Debrecenben

(#72189) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Kérnek egy kis segítséget. Van Vorke z6-om. Sd kártyáról futott a CoreElec rajta, de visszaváltottam androidra, utána meg nem tudom elindítani a CE-t. Elvileg csak annyi, hogy nyomva kell tartani a reset gombot mikor áramot kap a kütyü. De csak annyit csinál, hogy kiírja Vorke, és kész.
Droid megy ha kihúzom, bedugom a konnektorba. Kéne a CE, mert a droid nagyon kockás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#72190) AiRLAC válasza Victoryus (#72189) üzenetére


AiRLAC
addikt

És ezt miért nem az Amlogic/CE topicban?
SD kártya tuti jó? Milyen CE verzió volt rajta? Megfelelő DTB file a gyökérben dtb.img néven?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72191) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Elvesztem teljesen itt a fórumon.Van egy NAS om eddig nem igen kellet mert a TV n néztem mindent .Jó is működött meg minden majd felmondta a szolgálatot a TV .Tudtam jó árasítva egy másikat csak ez nem okos tv egy ( LG 49LT340) és most kellene vennem egy médialejátszót csak nem tudom milyet.
4K filmet nem igen akarok nézni itt kis merült a fogalmam hogy milyet vegyek.Olyan 30 - 40 között nézegetnék valamit .
A segítséget előre is köszönöm szépen!

(#72192) Victoryus válasza AiRLAC (#72190) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ok, nem találtam, hogy ez hova is tartozik. Az "itteni" leírás alapján csináltam, vagy 2 éve. Ritkán használt kütyü.
Megkérdezem a másik topicban. Fórum kereső csak a sajât kérdésem találta meg vorke kifejezésre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#72193) lenox válasza djnice (#72184) üzenetére


lenox
veterán

Mi ertelme az SDR tonemappet osszehasonlitani, ha ugyse azt nezned? Miert nem pl. 600 nites tonemapek vannak osszehasonlitva, amit a valosagban is nezne valaki?

(#72194) djnice válasza lenox (#72193) üzenetére


djnice
veterán

Látom nem érted...

(#72195) lenox válasza djnice (#72194) üzenetére


lenox
veterán

Igy van, ezert kerdezem. Esetleg te erted?

(#72196) djnice válasza lenox (#72195) üzenetére


djnice
veterán

Nem nagyon értem, hogy miért kell ezt elmagyarázni, de akkor tessék:
Mivel az Nvidia nem hitte el, hogy vmi nem stimmel a Shield-en a színekkel Dolby Vision esetén, egy srác akinek van egy Atomos Shogunja [link], kimentett pár képkockát és feltette összehasonlításképp. Az SDR tonemapping-nek itt csak annyi a jelentősége, hogy normálisan jelenjen meg a böngészőben egy normál monitoron. Nem kell ezt egyáltalán túlgondolni, a különbség látszik és pontosabb mintha fotózta volna a TV-t...

Amúgy az Apple TV 4K képminőségét is lehúzta rendesen: [link]

(#72197) Perillustris válasza sirály69 (#72188) üzenetére


Perillustris
senior tag

Igen, ez volt az alapvető igény.

Perillustris

(#72198) lenox válasza djnice (#72196) üzenetére


lenox
veterán

Nem 'kell', csak ha mar felvetetted, hogy a Shieldnek nem jo a DV remapje, erdekel, hogy ezt miert SDR remappel vizsgalja valaki, mikor SDR verzioban amugy is megvannak a filmek, miert nem HDR remappel, aminek ertelme is van. Itt az utolso linkeden irja is, hogy HDR-t is nezett Apple TV-nel, ennel is azt kellett volna szerintem.
Amugy erdekes, a Dolby elvileg certifikalja ezeket (en is megcsinaltam a remappeket, ugye ennek tobb verzioja is van, meg tobb targetet is kell tudjon, meg van egy csomo parametere az enyem at is megy rajta), vajon ok (Nv es Apple) hogy mentek at?

(#72199) djnice válasza lenox (#72198) üzenetére


djnice
veterán

És egy HDR remapet hogy mutasson meg, hogy ne egy fakó kép legyen belőle?

Az Apple pedig soha nem követte a szabványokat, ott egyedül az SDR sem pontos, ezért is mondom mindig hogy az Apple nem alkalmas minőségi mozizásra.

A Dolby cert is érdekes, mert pl a Fire TV Stick 4K-n (MediaTek) is máshogy néz ki a DV mint az LG belső lejátszóján, ezt egy itteni fórumtárs is jelezte: [link]

(#72200) devil-k válasza djnice (#72199) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi alkalmas lassan 2022-ben minőségi mozizásra?

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.