Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) szasanyi válasza Imi1981 (#72098) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem igazán értem ezt miért írtad, ti. én nem utólag érdeklődök és/vagy mérgelődök. :U Néztem Apple TV teszteket és nem minden volt számomra 1értelmű, de nem vettem (és nem is fogok mivel nem lesz hálózati lejátszás másra pedig alkalmatlan, de ezt is írtam). PC-t üzemeltni szvsz teljesen gazdaságtalan több órán keresztül, ha az kiváltható 20 percnyi adatmásolással.

Skynet258: így van, ez az ára. De én döntöm el kifizetem-e, mikor fizetem ki és milyen eszközést fizetem ki. ;) Mivel minden drágul, a forint meg romlik ezért gondoltam most, még ilyen beruházok rá. NAS nincs és nem is lesz semmi hasonló, mert nincs rá szükségem néhány film megnézéséhez .

(#72102) Imi1981 válasza szasanyi (#72101) üzenetére


Imi1981
veterán

Bocs félreértettem! Nem olvastam vissza és az jött le, hogy már megvetted. Bocs

[ Szerkesztve ]

(#72103) Perillustris válasza Beni2360 (#72082) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én végül vettem múlt héten egy Mi box S-t a Netflix miatt. Nyűg, hogy ismét elő kellett vennem a TV távirányítóját, mert a Realvision 4k-hoz megvásároltam a programozhatót és elég volt egy, de hát ez van. :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#72104) Beni2360 válasza Perillustris (#72103) üzenetére


Beni2360
félisten

nekem vagy 15 távom volt de már adogatom el a boxokat meg az uni távot is elvitték múlt héten. Most 5 db van állandó használatban. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72105) devil-k válasza szasanyi (#72101) üzenetére


devil-k
nagyúr

Életszerűtlen az egész. Haladni kell a korral. Én pl építettem egy szervert magamnak 4db hot-swap HDD fiókokkal. 7/24-ben megy a torrent és megosztás, mind a 2 (hamarosan 3) Apple TV-m innen streameli a tartalmat.
Ezen felül Netflix és HBO Go. El sem tudnám képzelni, hogy USB kábellal szórakozzak.

- mozi bolondéria -

(#72106) Beni2360 válasza devil-k (#72105) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért volt egy 6 TB külső HDD 40 e Ft-t azt meg kellett venni és radugtam a ZIDOO-ra. Oda mentem a menteni való videókat. Hálózaton el dolgozik akár éjjel is ha több van amit át kell hejezni. A NAS-ban 5 TB HDD van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72107) szasanyi válasza devil-k (#72105) üzenetére


szasanyi
félisten

Minden bizonnyal másak az igényeink és talán a buxánk is. Esetleg ezt nem mérgelted mielőtt leírod a tuti? :U

(#72108) FLx


FLx
addikt

Sziasztok,

AppleTV 4k-t hasznalok medialejatszonak infuse pro-val mar evek ota, es tobbnyire elegedett is vagyok vele. Most viszont lett egy DV kepes TV-m, illetve Dolby Atmos hangfalak es erosito is. Es akkor itt jon a kerdes, hogy milyen lejatszoval tudom en ezt kihasznalni. Mert a TrueHD Atmos ugye nem jon ki az AppleTV-bol, ahogy a Profile 7-8-as DV sem. Shield vagy Zidoo Z10Pro esetleg? Vagy van mas alternativa?

(#72109) Beni2360 válasza FLx (#72108) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nem kell a belső HDD hely akkor elég a Z9X is. Ugyan az van benne is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72110) blakey válasza FLx (#72108) üzenetére


blakey
titán

Atmos-t tudja az Apple TV 4K, a Dolby Vision profilok meg kb. sz@rok, olyat válassz ami mindenen megy. Minden Dolby Vision profil egyelőre "csak" a Ugoos AM6+-on meg de ott is csak egy bizonyos app-al. Szóval javaslom, hogy válassz egy kommerszebb DV-t és nem lesz gondod. Szórakozás, filmnézés szempontjából teljesen mindegy, hogy milyen DV profil. Egyébként a TV-d nem tudja az össze profilt? Csak DV miatt kb. felesleges újabb lejátszót venni, Shield, Zidoo, egyéb DV profilokat nem tud.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72111) FLx válasza blakey (#72110) üzenetére


FLx
addikt

Sajnos AppleTV csak akkor tud Atmos-t, ha E-AC3 az audio track, tehat TrueHD-val pl. nem.

(#72112) blakey válasza FLx (#72111) üzenetére


blakey
titán

Igen, DD+ + Atmost tudja, a True HD-t meg LPCM 7.1-ben, viszont én inkább vennék mellé egy olcsóbb Amlogic lejátszót. Bizton állítom, hogy egyik lejátszóval sem fogod megkapni azt a kényelmet. Azért írom, hogy egy olcsóbbat, mert ha helyette veszel egy másikat akkor más problémáid lesznek, mert nincs olyan ami mindent "lefed". Én 3 lejátszót használok, Apple TV 4K, Khadas Vim3 Pro, Sony UHD Blu-ray lejátszó, így minden formátumot problémamentesen le tudok játszani. Egyébként ajánlom, hogy olvass vissza 1-2 évet, mert a Zidoo-ról, a Shieldről és az Amlogic boxokról is van itt szó és sokminden kiderülhet számodra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72113) SunMount3r válasza devil-k (#72105) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amíg nem volt dedikált lejátszóm, ami tud hálózati elérést, csak a TV-be való HDD dugdosás/szaladgálás/másolgatás ment, no azt vissza nem kívánom. PC-n az SMB, vagy/és az NFS megosztás beállításnak csak egyszer kell neki menni és onnantól háváj. Viszont köztes megoldásnak is megteszi, ha olyan lejátszót választ az ember, amivel lehet a rákötött HDD-re közvetlenül "letöltögetni".

(#72114) FLx válasza blakey (#72112) üzenetére


FLx
addikt

Koszi, en is ugy latom, hogy nem lesz olyan megoldas, ami mindenre jo. Ez az AppleTV egy dolgot tud biztosan, kenyelmes. :D

(#72115) SunMount3r válasza FLx (#72114) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez az AppleTV egy dolgot tud biztosan, kenyelmes. -> Ez mit jelent?

(#72116) FLx válasza SunMount3r (#72115) üzenetére


FLx
addikt

Soha nincsen vele alapvetoen semmi gond, se egy megakadas vagy lefagyas illetve barmi egyeb hiba. Megvettem, bekapcsoltam es minden mukodik. Csak ahogy emlitettem vannak limitacioi, foleg DV es Atmos teren, ami nekem most nem annyira tetszik. De ha jol olvasgattam a DV profilokkal mashol is van gond dogivel.

(#72117) devil-k válasza SunMount3r (#72113) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy a routerbe dugod a HDD-t. :)

- mozi bolondéria -

(#72118) SunMount3r válasza FLx (#72116) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak azért is kérdeztem, mert ezek a pozitívumok azért sok más lejátszóról is elmondhatók.

----
devil-k: Ez is csak "köztes megoldás", a legtöbb Router-ta azért eléggé terheli a rádugott HDD-ről mind a stream-elés, mind az, ha arra/arról megy közvetlen a torrent, miközben az egész hálózatot is ki kell szolgálnia emellett. Ez is a "nem erre lettek kitalálva" kategória. De ez attól is függ milyen gyakori és intenzív ezekre a funkciókra az igény. Olcsó NAS PC építés talán a legjobb, a dedikált (jó) NAS alapból sokkal drágább, de mondjuk (nagyon) hosszú távon bejön, hogy visszafogottabb a fogyasztása. Ha meg eleve van egy laptop/PC a házban, ami meg amúgy is szinte egész nap be van kapcsolva az egyéb szokásos okokból, akkor meg az ember orra előtt van a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#72119) blakey válasza SunMount3r (#72118) üzenetére


blakey
titán

Nem egészen, szinte mindegyik lejátszót kipróbáltam, egyik sem nyújtja "csomagként"azt a felhasználói élményt. Pl. ott az Airpods-om, kapcsolódtam a telefonomhoz ami kb. 1 klikk volt, onnantól kezdve a gépem az Apple TV mind felvették az ismert eszközök közé, ha pl. fél méteren belül vagyok akkor automatikusan csatlakozik a gépemhez, az Apple TV-n egy klikkel átváltok és azon keresztül szól 0 kép és hangcsúszással. A Netflix GUI a TV-k kivételével csak az Apple TV-n 4K, a többi eszközön 1080p, igen, Android TV-n is. Az fps-váltás, annak ellenére, hogy korábban a 24.000 fps nem volt tökéletes, sokkal jobban működik a többi eszközhöz képest. Infuse Pro, de a Plex Pass is drága, viszont az összes Apple eszközön meglesz, és az Infuse tényleg nagyon sok mindent visz és most jön egy nagyobb frissítés amivel elvileg még jobb lesz. Nagyon sok olyan dolog van ami miatt kényelmesebb, de amellett ne menjünk el, hogy mik a korlátai, mert ugye neki is vannak.
Vegyük a Zidoo-t, egy qrva jó lejátszó… lenne …, mert ugye csak és kizárólag a saját lejátszója vált fps-t, Kodi, egyéb Androidos okosságokat nem tudsz normálisan futtatni, nincs HBO GO, Netflix, Prime 4K, stb., hiába Android, csak akkor a legjobb ha saját tartalomfogyasztásra használod. Shield, egy erős gép, leginkább lejátszásra, de ugye itt már jobb a Kodi, van Netflix, Prime 4K, stb. A lejátszás itt sem tökéletes, olvasni olyan dolgokat amik azért nem kéne, hogy legyenek, és ezt olyan tulajoktól olvasom akik több hónapnyi használat után nkább megváltak tőle miután kipróbáltak egy másik eszközt. Amlogic box: CoreELEC-el egy qrva jó eszköz, de többnyire a drágább boxokat érdemes megvenni, konfigurálás után egy kiváló box lesz, sok mindent visz, minden hang támogatott, Dolby Vision kivételével (HDR10-ben viszi) minden HDR (HDR10, HDR10+, HLG) formátumot ismer, jó az fps-váltás, viszont számolni kell azzal, hogy Netflix, HBO GO, stb. néha nem működik, ha nincs rá javítás akkor várni kell, stb, tehát bármit veszel az némi kompromisszumot eredményez. Ezekkel szemben ha előre számolsz azzal, hogy az Apple TV-nek milyen korlátai vannak és azok ellenére megfelelő akkor nem lesz meglepetés, amit tud azt tudni fogja. Nekem ennyi a tapasztalatom az elmúl 6 évből amióta Amlogic boxokat, egyéb lejátszókat használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72120) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Én most váltok zidoo x8-ról Shield TV-re, holnap jön elvileg. Kíváncsi vagyok. Plusz holnap jön az új TV is egy Hisense 65U8qf. :C

(#72121) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Shield-re van olyan app, ami a Shield "real-time" képét tükrözi a mobilra?

(#72122) Imi1981 válasza SunMount3r (#72121) üzenetére


Imi1981
veterán

Talán teamviewer féle alkalmazás. Még sose próbáltam ilyet.

(#72123) tomp válasza blakey (#72110) üzenetére


tomp
félisten

"Minden Dolby Vision profil egyelőre "csak" a Ugoos AM6+-on meg de ott is csak egy bizonyos app-al."

Plex, Vimu Media Player, Kodi, Nova Playert próbáltam és mennek. Ebből az első 2-t használom is rendszeresen. A többit csak teszteltem.
Maga a Shield amúgy tudja az összes profilt. Az más kérdés, hogy Profile 7-nél nem tudjuk kihasználni a FEL minőséget.

(#72124) Skynet258 válasza blakey (#72119) üzenetére


Skynet258
veterán

Most csak ránéztem erre az Infuse-ra mert sokan dicsérik, basszus a Zidoo Z9X felülete szinte egy az egyben ugyanígy néz ki... ez most nyúlás vagy ez valami opensource kinézet? :U

https://geekpulse.hu

(#72125) blakey válasza Skynet258 (#72124) üzenetére


blakey
titán

Infuse elég régi, a Zidoo felülete nem annyira, de a felületek általában eléggé hasonlítanak egymásra. Nagyon mást nem tudnak csinálni, ha jobban belegondolsz akkor a jól működő dolgok több helyen is megjelennek. Kodi is hasonló, stb. A háttérben futó dolgok lehetnek mások. Az Infuse logóját a Huawei vagy a Xiaomi videólejátszója kb. lemásolta, gyakorlatilag ua. az ikon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72126) fauv


fauv
őstag

Üdv !
A jelenlegi /Eminent EM7680 4K Kodi SMART / lejátszómra nem tudom feltelepíteni a Tidalt.
Szeretnék olyat, amire feltelepítve az szépen menne, mert kíváncsi vagyok a minőségre zene hallgatáskor. Külső vinyóra felrakott FLAC zenék nagyon szépen szólnak ezen keresztül.
Nem vagyok elégedett a TV-n / Samu q82r /futó Tidal app-ra , mert ugyan működik, de onnan HDMI-vel az erősítőbe menve borzalmasan halk a hang :F Ugyan ez van a Telekom jelenlegi androidos box-nál is, ott is fut a Tidal, de szintén halk a zene.
Érthetően ugyan azon a hangerőn a TV és a box hangja halk, de a FLAC zene lejátszón szinte már ordít., hasonlóan akkor amikor musiccaston keresztül a telefonról vezérlem, az is jó.

Ezért gondoltam arra, hogy valami jó minőségű médialejátszón futna akkor talán nem lenne a fent említett jelenség, azaz szépen szólna az erősítő és ugye akkor látnám TV-n a menüt, mert a telefon nekem pici.

Zido 9x-et nézegettem, de nem tudom, hogy a Tidallal, hogy birkózik meg, esetleg másik lejátszó javaslat, ami jó lenne erre, persze házimozi is fontos / 4k, HDR10 + /

Köszi előre is a javaslatot.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#72127) Ghost0510


Ghost0510
csendes tag

Sziasztok

Vásároltak egy TCL "nagy" occsó "okos" TV-t nagyapámnak. Képet azt ad de másra nem való. Néha előfordul olyan extrém helyzet, hogy letöltött sorozatot szeretne nézni, csak éppen a TV lefagy és újra indul ha USB-ről indítja el a filmet.(nem HD fájl, hanem sima mezei SD minőség)

A kérdésem az lenne, hogy milyen "okosítot" vegyek hozzá? Jó lenne ha a HD minőség se okozna neki problémát és gyorsan reagáljon a kezelésre. Az egyszerűség sem egy utolsó szempont, mégis csak egy idősebb ember használná. A belső hálózaton valo megosztást is meg tudom csinálni, de ha bonyolult lenne megtalálni az adott filmet akkor hanyagolnám (ha sok mappa közül kell választani akkor már elveszne bennük) és inkább raknám USB-re neki.

Köszönöm a javaslatokat. :R

(#72128) AiRLAC válasza Ghost0510 (#72127) üzenetére


AiRLAC
addikt

Valamelyik Amlogic alapú lejátszó és CoreELEC. HDMI-CEC fog menni, szóval a TV távirányítójával fogja tudni kezelni. Kérdezz rá az Amlogic topicban.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72129) divan válasza AiRLAC (#72128) üzenetére


divan
senior tag

Mondjuk a Kodi nem biztos, hogy idős embernek való. Vagy erősen le kell butítani.

(#72130) AiRLAC válasza divan (#72129) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem nem bonyolultabb használni ha jól be van állítva, mint egy bármilyen TV lejátszóját.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72131) sirály69


sirály69
őstag

Szeretnék venni netflix és Hbo go használatához médialejátszót.
Thomson THA100-t találtam. Szerintetek milyen lehet?
Esetleg már bevált másik lejátszó....?

Szerver Hosting Debrecenben

(#72132) blakey válasza sirály69 (#72131) üzenetére


blakey
titán

Netflixhez és HBO GO-hoz, illetve "streaming"-hez olyan lejátszót kell venni, ami megkapta a licence-t, az összes többin csak szenvedés és bizonytalan a működése.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72133) sirály69 válasza blakey (#72132) üzenetére


sirály69
őstag

Hol tudom ellenőrizni?

Szerver Hosting Debrecenben

(#72134) Bruuce87


Bruuce87
csendes tag

Sziasztok!

Szüleimnek keresek karácsonyra egy tv okosító eszközt egy régebbi Samsung HD TV-hez, amin a Netflix, HBO Go jól működik és esetleg Android telefont össze lehet kötni vele. Mi a vélemény a Chromecast, Mi tv stick esetleg FireTv stickekről?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#72135) divan válasza Bruuce87 (#72134) üzenetére


divan
senior tag

Én mostanában vettem egy FireTv sticket, a hálószobába AppleTv+, és Netflix lejátszásra. Meglepően jól teljesít, még lokális fájlok esetén is. Alapvetően ellene vagyok a wifis médialejátszásnak, de eddig nem tudok belekötni. HBO Go-m nincs, Androidos telefonom se.

(#72136) SunMount3r válasza divan (#72135) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ USB-s LAN Adapter-el a vezetékes LAN-t is meglehet oldani rajta.

(#72137) istvan170 válasza Bruuce87 (#72134) üzenetére


istvan170
aktív tag

Chromecast tv van rákötve egy buta Samsungra nálam. HBO Go, Netflix vidáman megy rajta, ráadásul ki és be is kapcsolja a TV-t. Szóval ha csak ezek kellenek, akkor a tv táv mehet a fiókba. Hangot is szabályoz. Nekem nincs Androidos telóm, de egy ismerős ugyanilyet használ és szinte csak androidos streamre.

(#72138) divan válasza SunMount3r (#72136) üzenetére


divan
senior tag

Igen, tudom, de amíg nem ütközöm a wifi bármilyen korlátjába, addig arra már nem akartam költeni.

(#72139) SunMount3r válasza divan (#72138) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A többiek miatt is írtam, akiknél esetleg szóba kerülhet. A Stick 4K-nak elég jó a Wi-Fi-je is alapból, de lehet másnál, más okok miatt szükség lenne a LAN upgrade-re is.

[ Szerkesztve ]

(#72140) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Zidoo Z9S médialejátszónál filmhez a képkocka számát hol is kell állítani? :R
Már nem emlékszem :B
Át kell állítani mert a Red.Notice.2021.2160p.NF.WEB-DL.Dolby.Vision.SL.DDP.5.1.HUN-Atmos.h265.UFO971 zavaróan szaggat.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#72141) sirály69 válasza istvan170 (#72137) üzenetére


sirály69
őstag

Tavasszal megszűnik a HBO Go, jön a HBO MAX.
Nem lehet tudni, hogy az hogy fog működni.
Ezért nagyon gondolkozom én is, hogy mit vegyek.....

Szerver Hosting Debrecenben

(#72142) thomasvold válasza makoss (#72140) üzenetére


thomasvold
őstag

Erre Gondolsz? De gyere át a Zidoo topikba, mert pörög és ott jobban tudnak segíteni, főleg Beni2360, a topikgazda.: [link]

Én éppen ma néztem ugyanezt a filmet és release-t, de nem akadt. Ha akad a DV, akkor egy kicsit csak a távirányítón nyomj vissza 10 másodpercet és megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#72143) makoss válasza thomasvold (#72142) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#72144) istvan170 válasza sirály69 (#72141) üzenetére


istvan170
aktív tag

El tudod képzelni, hogy android alapon ne menne bármi? Egyre több tv gyártó áll át az android tv-re. Nekem van itthon egy androidos Sony tv-m. Miután elkezdtem használni minden itthoni tv-re meg projektorra tettem egy chromecast tv-t, mert annyira egyértelmű a használata, működése. Ráadásul, mint írtam ki és be kapcsolja az eszközöket, szabályozza a hangerőt még a projektor mellé tett bt-s hangfalon is. Okosotthonba integrálható. Biztosan van még ilyen eszköz, de én nem tudok belekötni. Távja is rendben van, pici és jó.

(#72145) devil-k válasza SunMount3r (#72139) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem borzasztó rossz a wifije. A régi házunkban a 2 méterre levő falat nem tudta átvinni, pedig a másik oldalt a router volt.

- mozi bolondéria -

(#72146) Perillustris válasza divan (#72129) üzenetére


Perillustris
senior tag

"Mondjuk a Kodi nem biztos, hogy idős embernek való. Vagy erősen le kell butítani."

Miért kellene lebutítani egy idős embert? :DDD

"Netflixhez és HBO GO-hoz, illetve "streaming"-hez olyan lejátszót kell venni, ami megkapta a licence-t, az összes többin csak szenvedés és bizonytalan a működése."

Megerősítem. A Realvison 4k-val való pár napos szenvedés után vettem egy Mi box S-t, ami kiválóan működik, úgyhogy egyúttal nyugodt szívvel tudom ajánlani is. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#72147) FLx válasza blakey (#72119) üzenetére


FLx
addikt

Vettem egy Shield-et probakeppen vegul, egyelore masodik lejatszonak. Kicsit kellett jatszani az elejen az audio/video beallitasokkal, de amugy nem erzem macerasabbnak mint az AppleTV-n az Infuse-t. Ugyanakkor vegre van TrueHD, Dolby Atmos hangom, ami azert oriasi kulonbseg. Sokkal nagyobb ervagas ennek a hianya az Apple TV-ben mint gondoltam, szoval egyelore marad a Shield minden filmre ahol van Atmos. Aztan a tobbit majd meglatjuk. :)

(#72148) djnice válasza FLx (#72147) üzenetére


djnice
veterán

A Shield képminőségben is jobb.

(#72149) brcz


brcz
tag

Sziasztok!

Adott egy Sony KE-55XH9096 tv. Rátelepítettem a kodit viszont nagyon sokszor tapasztalható pici mikro lagg. SSD-ről nézek filmet.

Ezért szeretnék venni egy lejátszót ami elméletileg megoldja a problémát.

Zidoo Z9X, Dune Real Vision 4K és Nvidia Shield tv pro.

Ezt a 3at néztem ki.

Szerintetek melyik lehet a legjobb választás? Netflix és a külső ssdről való filmezés a fő szempont.

Köszi előre is.

(#72150) Beni2360 válasza brcz (#72149) üzenetére


Beni2360
félisten

A Zidoo és DUNE nem streaming player.
Nincs meg éve a licenc engedélyek.
Ha tv - n megy a Netflix annál nincs jobb és akkor a ZIDOO.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.