Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok, HDR és DV miatt kénytelen vagyok lecserélni a jelenlegi Popcorn A500-as lejátszómat. Végigolvastam a fórumot, hogy mit érdemes venni, Dune HD Real Vision 4K avagy Zidoo Z9X-et. A támogatást leszámítva (meg a 15k Ft-t) nem igazán találtam nagy különbséget a kettő között. így valószínűleg Dune lesz hirtelen felindulásból.

Viszont segítsetek légyszíves a megértésben, ha a TV-m nem tudja a DV-t akkor a DV-s filmek eljátszása bukó?

[ Szerkesztve ]

(#72352) Beni2360 válasza Szaky (#72351) üzenetére


Beni2360
félisten

Most bukó, de lehet, hogy később jól fog jönni. HDR-ben fog megjelenő a DV videó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72353) Szaky válasza Beni2360 (#72352) üzenetére


Szaky
tag

Köszönöm a gyors választ, de konverzió sincs? Kvázi szarul fog továbbra is kinézni a DV-s film? Lehet teljesen felesleges akkor új lejátszót vennem?! :F

(#72354) Joshi válasza Szaky (#72353) üzenetére


Joshi
titán

A Popcorn A500 nem HDR képes lejátszó, tehát ott muszáj volt egy HDR-SDR konverzió ami gondolom nem működött megfelelően. Ha veszel egy HDR képes lejátszót ami ismeri a Dolby Visiont is, de a tévéd nem ismeri a Dolby Visiont, akkor az HDR10-ben fog megjelenni. Persze csak akkor, ha az adott Dolby Vision release tartalmazza a HDR10-t, különben ott is rosszul fog megjelenni a kép.

(#72355) SunMount3r válasza Joshi (#72354) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ Ha jól tudom, akkor az Amlogic+CE lejátszók (amik ugye a DV-t nem tudják) is lejátsszák HDR-ben a DV-s videókat.

(#72356) Beni2360 válasza Szaky (#72353) üzenetére


Beni2360
félisten

Általában két sávból áll a DV videó. Ha nem megy a DV akkor oda szoktak írni, hogy HDR10-ben jeleníti meg. Vagyis az már majdnem DV minőség. Mivel tv tulajdonságot nem irtal. Egy Samu akár HDR10+ is tud.
Ui: Rossz tudja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72357) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Az alábbiak közül melyiket vegyem?
Dolby Vision-t fontos,hogy jól kezelje.

Shield Pro 2019,
Dune HD Real Vision 4K,
Zidoo Z9X

Kb egy árban mennek,nekem mind három szimpi.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#72358) tomp válasza SZKEBE75 (#72357) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem fontos a FEL típusú DV akkor mind3 jó.

(#72359) blakey válasza SZKEBE75 (#72357) üzenetére


blakey
titán

+ ha Netflix, HBO GO, Amazon Prime stb is kell akkor Shield.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72360) Joshi válasza Beni2360 (#72356) üzenetére


Joshi
titán

+ SunMount3r

Azért akadnak olyan releasek amikben csak Dolby Vision van, de általában oda is írják hogy ez csak Dolby Vision tévén működik. Persze ez is kevés infó, mert pl Oppo 203-nál és Amazon Fire Stick 4K TV-nél bekever ha Dolby Vision mellett pl HDR10+ van. Nem egyszerű a helyzet. :DD

(#72361) tomp válasza Joshi (#72360) üzenetére


tomp
félisten

Amiben csak DV van az Profile 5 de már jó ideje nem úgy kerülnek fel a tartalmak. Most már Profile 8.1 van amiben az alap videó HDR10/10+. Sajnos Profile 7-ről leszoktak, azt az embernek magának kell megcsinálnia.

(#72362) Beni2360 válasza Joshi (#72360) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem azért mert az oppo és az amazon nem tudja kezelni a DV videókat.
A zidoo tudja és a megjelenitohoz tolja ki a képet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72363) tomp válasza Beni2360 (#72362) üzenetére


tomp
félisten

Érdemes utána olvasni! ;)
HDR10+ okozza a gondot! Mind2 lejátszó tudja a DV-t, sőt az Oppo az etalon teszt DV lejátszó.

(#72364) Beni2360 válasza tomp (#72363) üzenetére


Beni2360
félisten

Ahogy Joshi is írta bekever a HDR10+, úgy én is bele keveredtem (a popcorn volt a háttérbe) :U
Közben meg a Semier is össze vissza lődözött. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72365) Joshi válasza tomp (#72361) üzenetére


Joshi
titán

Nem olyan rég is belefutottam egy csak profile 5-be, de most meg jött ez a profil 8.1 és mellé HDR10+. Egyébként a profil 8.1 az teljesen rendben van. Az 1:1 ripes profil 7 lenne a legideálisabb, de az meg nem megy single chipes lejátszókkal.

(#72364) Beni2360 azt akartam érzékeltetni, hogy DV vonalon nincs olyan megoldás, amit minden eszköz hibátlanul kezelne. Természetesen készített releasekre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#72366) tomp válasza Joshi (#72365) üzenetére


tomp
félisten

Mostanság Profile 5? Hmm na az érdekes. Ezt a Profile 8.1-et nagyon túl tolták. Minden ebben van. Még a FEL típusú filmek is. Legalább ebből lenne Profile 7. De úgy tűnik magunknak kell megcsinálni. Nem nagy gond csak időbe kerül.

(#72367) Joshi válasza tomp (#72366) üzenetére


Joshi
titán

Én nem fogok bohóckodni ezzel főleg úgy, hogy egy forintot nem érnek a filmek. Ha nekem teszik egy film, azt megveszem UHD Blu-ray kiadványon (két évente egy film).

(#72368) SunMount3r válasza tomp (#72366) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Profile 8.1 milyen lejátszóknak megy DV-ben?

(#72369) Wade0303 válasza tomp (#72363) üzenetére


Wade0303
aktív tag

@tomp @Joshi @Beni2360
Teljesen téves amit írtok.
Épp most teszteltem egy single track profile 8.1-et Oppo-n úgy, hogy az alapsáv hdr10+. Gond nélkül megy végig DV-ben, beleugráltattam, beletekertem, hibátlan.

De mutasd tomp, hol olvastál utána? Hol írnak olyat, hogy az Oppo-n hibát okozna a HDR10+.
Ez az Amazon Firestick-nek egy ismert egyedi bugja, Oppo-nak ehhez semmi köze.

@SunMount3r
Minden újabb lejátszó és TV támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#72370) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani megbízható asztali média lejátszót az lentebb leírt igényeimhez mérve tól/tólig árak vonatkozásában?
65Q80A QLED Tv- re szeretném kötni.... elsősorban 4K HDR tartalmakat szeretnék róla játszani,nem hálózatról,hanem csakis és kizárólag külső merevlemezről használnám!
Fontos, hogy magyar nyelvű menü-vel rendelkezzen,és legyen jól átlátható.
Eddig csak egy Med8er600x3D-m volt,abban van tapasztalatom, a tv gyári egyszerű belső mediplayerét szeretném kiváltani, szépen játszik,de nagyon alapfunkciókkal rendelkezik.
Fontos lenne az is, hogy valóban szép képet produkáljon,ne döcögjön a 4K 120hz megjelenítőn,kezeljen minél több formátumot.
Köszönöm.
:R

(#72371) SunMount3r válasza Wade0303 (#72369) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. milyen "újabb lejátszok" pontosan?

(#72372) tomp válasza Wade0303 (#72369) üzenetére


tomp
félisten

Félmondatban írtam bocsi. Amazonra értettem, hogy gondja van. Oppora az etalont írtam azaz azzal tesztelnek mindent. :)

(#72373) Wade0303 válasza SunMount3r (#72371) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Konkrétan minden TV és minden media player támogatja amit Dolby Vision kompatibilitással reklámoznak. Az egyetlen lejátszó amiről régebben mintha olvastam volna pár embertől, hogy nem viszi a profile 8.1-et az az Apple TV 4K, de sztem ez is csak user error volt.
Ha nem kell TrueHD Atmos meg DTS-HD MA akkor profile 8.1-hez felesleges is a külső lejátszó mert minden Dolby Vision TV saját player-e támogatja.
Néhány konkrét lejátszó: Dune Real Vision 4K, Zidoo Z9X, Nvidia Shield Pro

[ Szerkesztve ]

(#72374) djnice válasza Wade0303 (#72373) üzenetére


djnice
veterán

Apple TV 4K csak a Profile 5-öt viszi.

(#72375) Joshi válasza Wade0303 (#72369) üzenetére


Joshi
titán

Jogos. Csikosmalac írta, hogy a HDR10+ csak az Amazon Fire Stick 4K-t keveri meg, de az Opponak azzal semmi baja. Az Oppo az MP4-be csomagolt felirat keveri meg, de átteszem TS-be, akkor már jó. Inkább kerülöm ezeket a releaseket, én biztosan nem szórakozok ezzel.

(#72376) bghistvan válasza bghistvan (#72370) üzenetére


bghistvan
senior tag

:F

(#72377) djnice válasza bghistvan (#72376) üzenetére


djnice
veterán

[link] + CoreELEC

[ Szerkesztve ]

(#72378) SunMount3r válasza Wade0303 (#72373) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak úgy tűnt, hogy tomp panaszkodott a Profile 8.1-re, ezért gondoltam, hogy csak kevés lejátszó tudja.

Az Ugoos AM6 Plus is tudja amúgy?

(#72379) Wade0303 válasza SunMount3r (#72378) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Azért panaszkodott rá mert ez egy lebutított DV verzió (az alap HDR-nél nyilván ez is jobb), nincs benne az EL sáv.
Pont az a lényege (előnye), hogy ezt minden támogatja. De a Zidoo, Dune és Shield lejátszók úgysem használják az EL-t.
Ugoos AM6 Plus is tudja, persze. Mondom, ezt az Apple TV 4K-n kívül minden tudja.

[ Szerkesztve ]

(#72380) Joshi válasza Wade0303 (#72379) üzenetére


Joshi
titán

A Dolby Vision profil 8.1 (SL) tudja az Amazon Fire Stick 4K TV is. A Fire Stick-re optimalizált DV Kodi van fent és a Gyűrűk ura 120GB-os TRiNiTY-vel próbáltam, illetve a King Richard PapitaHD-vel és viszi szépen.

(#72381) tomp válasza Wade0303 (#72379) üzenetére


tomp
félisten

Igen pusztán csak ezért panaszkodtam rá. Nekem is van olyan filmem ami 8.1-ben van de a FEL típusú filmek Profile 7 FEL-ben vannak. Ha már a lejátszó képes rá akkor legyenek úgy.

(#72382) Wade0303 válasza Joshi (#72380) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Egyik sem HDR10+. Én csupán annyit mondtam, hogy ha single track DV formátumban az alapsáv HDR10+ azt nem szereti az Amazon Fire Stick.
A fotó alapján egyébként a Gyűrűk Ura HDR-ben megy.

[ Szerkesztve ]

(#72383) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok!
Jelenlegi házimozi rendszerem egy Amlogic S905x3 + CoreELEC, Denon AVR7200WA, LG OLEDB7 és elgondolkodtam egy 2019-es NVIDIA Shield Tv Pro vásárlásán. A sorozatokat, filmeket a legjobb elérhető minőségben keresem, ha van 2160p HDR remux, ezek NAS-on tárolva, a boxon keresztül lejátszva, illetve Netflix az LG tv saját appján keresztül. Mivel ez egy régebbi TV, így csak ARC van és a HD hangok nem mennek ki az erősítőbe.
Amit gondolok, hogy nyernék a Shielddel, a Dolby Vision filmek lejátszása saját forrásból illetve a 4k DV Netflix HD hangokkal.
Nem tudom más előnye lenne-e még illetve ezekért egyáltalán mégérné-e a váltás, szerintetek?

(#72384) Joshi válasza Wade0303 (#72382) üzenetére


Joshi
titán

A #72379 hozzászólásodban azt ecseteled, hogy a DV 8.1 SL profilt minden lejátszó kezel hiszen ezért népszerű kivéve Az Amazon Fire Stick 4k TV-t. Semmilyen HDR10+ nincs említve és nem is volt erről itt szó még ha erre gondoltál is sőt, kimondottan kiemelted hogy ezt nem viszi a 4K Stick. Én erre reflektáltam.

"A fotó alapján egyébként a Gyűrűk Ura HDR-ben megy."
Nyilván HDR-ben megy, mert a Dolby Vision is HDR. ;] Nézd meg jobban a képet, ugyanis a Sony A1 akkor vált Dolby Vision üzemmódba, ha a kép üzemmód Dolby Vision. Márpedig az Dolby Vision. :DDD A jobb sarokban lévő HDR logo az egy általános HDR logo. De nem is értem, hogy ebből hogy jött az, hogy az egy sima HDR10, mert a HDR10 az HDR10. :DD

[ Szerkesztve ]

(#72385) FLx válasza Krilehor (#72383) üzenetére


FLx
addikt

Ha vannak atmos hangfalaid is, akkor mindenkeppen erdemes fejleszteni a lejatszot. Ami a TV-bol ARC-on kijon az nulla minoseg egy jo TrueHD:Atmos savhoz kepest. Egyebkent most miert nem kozvetlenul van bekotve az amlogic az erositobe?

[ Szerkesztve ]

(#72386) Joshi válasza Krilehor (#72383) üzenetére


Joshi
titán

Minden azon múlik, hogy a Denon AVR7200WA erősítőd tudja-e a HDR-t. Ha tudja, akkor nem kérdés, hogy az összes lejátszót az erősítőre kell kötni. Ha nem tudja az erősítőd a HDR szabványokat továbbítani, akkor cumi van. ;]

ui.: egyébként akkor sincs gáz, ha nem tudja az erősítőd a HDR-t továbbítani és ez miatt nem tudod direktbe ráaggatni a kölső eszközeidet. Ha ez a helyzet, akkor olyan lejátszót kell venni, aminek van külön HDMI AUDIO kimenete.

[ Szerkesztve ]

(#72387) SunMount3r válasza Krilehor (#72383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Netflix HD hangokkal? Nekem ez új. Max, amit láttam Netflix-es hangsáv az DD Plus Atmos 5.1. Ez pedig ugye még nem HD.

#72386 Joshi: Ha ez a helyzet, akkor olyan lejátszót kell venni, aminek van külön HDMI AUDIO kimenete.-> Jah, csak ennyi? :D Az a jó, hogy az ilyen lejátszók csak úgy "hemzsegnek". És még olcsók is. :U

[ Szerkesztve ]

(#72388) Wade0303 válasza Joshi (#72384) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Hat ezt piszkosul elnezted. A hivatkozott hozzaszolasomban semmilyen kontextusban nem emlitem az Amazon Fire Sticket. Az Apple TV 4K-ra irtam, hogy nem tamogatja a profile 8.1-et, amit elotte djnice megerositett.
A Fire Stickre meg a korabbi hozzaszolasban pont a te teves kommentjeid kijavitasara irtam, hogy a HDR10+-al van problemaja, amennyiben az single trackben van a DV-nel egyutt jelen. Ezt utana te is elismerted, hogy "jogos".
Nagyon megkavarodtal itt az elmult 1-2 napban felvetett temakkal...

A Gyuruk Ura fotodra reagalva: ha DV akkor DV, nem ez volt a lenyegi kerdes, nem is irtam hogy biztasan HDR, csak hogy a "a foto alapjan" nekem ugy tunt. Nincs Androidos eszkozom, ugyhogy nem tudtam, hogy ilyen furcsan jelzi ki, a fotot meg nem neztem meg alaposabban mert a magyaritott menurendszerek instant fejfajast okoznak nekem. Felteteleztem, hogy minden eszkozon a jobb felso sarokba kirakott logo a mervado, hogy eppen milyen "uzemmodban van", hat ezek szerint Androidon (Kodiban) nem.
Megjegyzem ha valaminel, akkor aztan ezeknel a Gyuruk Ura 2K upscale kiadasoknal teljesen folosleges ez a file meret. Siralmasan gyengusz a kepminosege, raengedtek 1db degrain algoritmust, durva sharpeninget, meg egy hanyag HDR LUTot es ezzel letudtak a remasterelest.

[ Szerkesztve ]

(#72389) Joshi válasza Wade0303 (#72388) üzenetére


Joshi
titán

Basszus ezt tényleg benéztem. :B Sorry. :R

(#72390) Joshi válasza SunMount3r (#72387) üzenetére


Joshi
titán

Mert a Denon AVR7200WA olyan olcsó volt anno. ;] Egyébként igazad van abban, hogy a Netflix "Atmosért" nem kár.

(#72391) Krilehor válasza FLx (#72385) üzenetére


Krilehor
tag

Lehet félreérthető volt amit írtam, az Amlogic box az erősítőbe van bekötve és az erősítő küldi tovább a képet a TV-nek. Az erősítőbe 2.0a-s HDMI panel van, át tudja küldeni a HDR, DV képet is. Jelenleg nincs Atmos, csak 5.1 van és valószínű jó darabig az is marad. A Netflix HD Audio kérdésben meg bevallom nem néztem utána, hogy van-e, de természetesnek gondoltam, hogy van, de ezt akkor lehet benéztem. :)
Csak egyre több a DV tartalom és kicsit csikál, hogy valóban jobb-e mint a sima HDR10

(#72392) SunMount3r válasza Krilehor (#72391) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Eléggé megnövelné a stream bitrátáját a HD hangsáv, ha figyelembe veszed, hogy a 4K stream-ek is 10-14GB-osak szoktak lenni. Ott még nem tart a "globál internet", hogy ezt bevállalják. Meg ugye főleg a TV-ken futó Netflix app-okra alapoznak, ott meg megint csak érthető miért maradnak az SD hangoknál. Én legalábbis ezeket az okokat látom.

(#72393) FLx válasza Krilehor (#72391) üzenetére


FLx
addikt

Egyertelmuen jobb a DV mint a sima HDR, de ugye nem annyira sok meg a tartalom. Streaming szolgaltatoknal nagyjabol sehol nincs HD audio, szoval emiatt semmikeppen se eri meg az upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#72394) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Üdv,

Adott egy Sony 8077 tv készülék, egy X3700H Denon AVC és Zidoo Z9X. Sajnos a Z9X lejátszóval nem vagyok elégedett, a fekete szín részletességében nálam nem szerepel jól.

Sajnos a fekete színekben egyáltalán nem látok részletességet, gondolok itt pl egy zakóra amelynek nem látni a zsebét mert annyira sötét, nem részletes.

Dune lejátszót néztem ki, érdeklődni szeretnék, hogy melyik ajánlott?

Hdd nem szükséges, szép, részletgazdag, részletes képet szeretnék. Google ugyancsak nem fontos, Kodi minden formában, eszközzel kilőve (igen, Shield-el is)

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72395) djnice válasza Wade0303 (#72379) üzenetére


djnice
veterán

Mostantól az ATV is tudja: [link]

(#72396) FLx válasza djnice (#72395) üzenetére


FLx
addikt

Na ez franko, kiprobalom. :)

(#72397) blakey válasza FLx (#72396) üzenetére


blakey
titán

De csak akkor ha benne vagy a béte programban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72398) tocijozsi00


tocijozsi00
csendes tag

Űdv.Mennyire használhato lejátszo az Elmak-savio?Csak film nézés kűldő vinyorol.Vagy ajánljatok valami használhatot,kőnnyen ithol beszerezhetőt 30 k kőrnyékéig.Kőszőnőm.

(#72399) devil-k válasza djnice (#72395) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugye ugye! Nem olyan szar ez a vas. :)

- mozi bolondéria -

(#72400) P1eTr0 válasza ilovedigweed (#72394) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Szia!

Ahogy korábban olvastam, a Dune lejátszók között a Real Vision 4k, illetve a Pro Vision 4k lehet az ajánlott. Én előbbit választottam, mert a HDD-re nekem sem volt szükségem. Még nincs meg, csak pár napja, de én elégedetten használom. A képet még állítgatom, de nekem (eddig) megfelel.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.