Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) Lite válasza divan (#73494) üzenetére


Lite
őstag

Az előbbi komment alapján kilőve. Azért van jó erősítőm, hogy dolgozzon rendesen... ;)

(#73502) SunMount3r válasza Twopac (#73495) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No most ez nem alapból minden műsor 120hz?-> Nagyon nem. Sőt, ilyen "műsor" kb. nincs is. A videóknak fps értékük van, ami (téglanyelven) megfelel a Hz-nek amire gondolsz. 23.798fps a leggyakoribb és onnan felfelé max 60Hz-ig/fps-ig terjedhet a skála. A dolgok jelenlegi állása szerint. (Az, hogy a TV-d tud 120Hz-et, ebben az esetben max annyit fog jelenteni, hogy felszorozza az alacsonyabb frekvenciákat, amit a bemenetén kap, pl. 2x60Hz, 5x24 stb... De ez már magában a TV-ben történik és semmi köze sem a media lejátszóhoz, sem az erősítőhöz. Ez már a megjelenítési képfrissítése frekvencia, nem pedig a valós fps érték, mert az marad annyi, amennyinek a videó szerint lennie kell. Az erősítő viszont jó ha tudja 4K / 60Hz-et).

[ Szerkesztve ]

(#73503) Twopac válasza blakey (#73500) üzenetére


Twopac
kezdő

Okés. Köszi szépen! :R
SunMount3r: okés így már világos. Erősítőbe csak hangot akarok vinni. A korábban említett splitterrel osztanám szét a Hdmi-t. Splitterre vonatkozólag van valami ajánlás vagy jó oda egy alap akármi?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73504) SunMount3r válasza Twopac (#73503) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért kell Splitter? A 4K / 60Hz-et tudja az erősítő? Mert akkor nem kell (minek?).

(#73505) Twopac válasza SunMount3r (#73504) üzenetére


Twopac
kezdő

Yamaha Rx-a2040 azt hiszem tudja. Eddig nem használtam csak a tv vel. 5.1 jelenleg de jövhéten akarok 4 magasságit beiktatni és akkor már ne a tömörített dd+ szóljon, no meg nem hallottam hogy szól a rendszeren a trueHd és társai.

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73506) djherby


djherby
tag

Sziasztok, DV képes lejátszót keresek. Elsődleges kiszemeltem az Ugoos am6b plus. Viszont alternatívaként érdekelne, hogy pl. használtan egy lemezes BD player használható lenne e teljes körűen hálózati lejátszásra?

(#73507) tsilver válasza djherby (#73506) üzenetére


tsilver
aktív tag

ha a streaming nem érdekel akkor jó, ha az is fontos akkor Shield vagy FireTV4K max

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73508) djherby válasza tsilver (#73507) üzenetére


djherby
tag

Azok mennek a tv-n.

(#73509) SunMount3r válasza djherby (#73508) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

használható lenne e teljes körűen hálózati lejátszásra? ->A lemezes BD Player-eket erre szerintem nyugodtan elfelejtheted.

(#73510) djherby válasza SunMount3r (#73509) üzenetére


djherby
tag

Köszi, már lezártam a kérdést. Megrendeltem az Ugoos -t.

(#73511) robi-k válasza SunMount3r (#73509) üzenetére


robi-k
őstag

Ez így nem igaz, vannak kívételek.

(#73512) tomp válasza djherby (#73510) üzenetére


tomp
félisten

Nagyon jó döntés volt!
Most kapott új fw-t amivel a DV képessége hatalmasat javult.

(#73513) blakey


blakey
titán

Ehhez az asztali Blu-ray lejátszó, mint hálózati lejátszóhoz van egy érdekes tapasztalatom. Az asztali lejátszóim többnyire Plex, Emby és/vagy Serviio DLNA szerverekhez csatlakozott és arról játszotta le a tartalmakat, az utóbbi időben a Plex volt a DLNA szerver is, abba beletörődtem, hogy hálózatról a DTS és egyéb hangformátum nem megy, nem nagyon keresgéltem a dolgokat. Viszont 2 héttel ezelőtt meguntam és gondoltam, hogy akkor kikapcsolom a Plex DLNA szerverét és beállítom a NAS gyári DLNA szerverét, hogy lássam mit tud, meglepetésemre minden hangformátum "működik", van DTS is, szóval a Plex DLNA része elvérzett, a Syno DLNA szervere meg nagyon jól teljesít, gyönyörűen működik a Sony X700-as mint hálózati lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73514) SunMount3r válasza tomp (#73512) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a "simára" is vonatkozik, vagy csak az új "B" típusra?

#73511 robi-k: Tőlem nyugodtan sorolhatod őket. (Ne felejtsd a "teljes körű" kitételt sem).

#73513 blakey: És a HD hangok, HDR, DV?

(#73515) blakey válasza SunMount3r (#73514) üzenetére


blakey
titán

HDR, DV az eddig sem volt gond, HD hangokat nem figyeltem, hálózatról szerintem a Sony butítva játssza le. Ma megnézem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73516) Joshi válasza blakey (#73513) üzenetére


Joshi
titán

Ha NAS-ról érsz el közvetlenül tartalmat, akkor az SMB vagy NFS nem lenne jobb?

(#73517) tomp válasza SunMount3r (#73514) üzenetére


tomp
félisten

Simára is. DV-ben nincs eltérés a sima és a "B" modell között. Maga a fw is közös!

(#73518) SunMount3r válasza tomp (#73517) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van egyébként a lejátszási képességekben (vagy bármi más fontosabban) bármi eltérés a két típus között? Vagy esetlen van erről valami teszt, vagy összehasonlítás valahol?

(#73519) tomp válasza SunMount3r (#73518) üzenetére


tomp
félisten

Elvileg csak wifiben van eltérés. A "B" modell már AC-t is támogat.

(#73520) SunMount3r válasza tomp (#73519) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tényleg csak ennyi lenne? Akkor FW, a rendszer is teljesen ugyan az? A hardveres "légegeres" USB hibát sem javították ki?

[ Szerkesztve ]

(#73521) blakey válasza Joshi (#73516) üzenetére


blakey
titán

Te láttál olyan Sony Blu-ray lejátszót ami SMB-n vagy NFS-en is kommunikál?
Az asztali lejátszók 99%-a DLNA-n keresztül tudja lejátszani a tartalmakat. Egyébként nagyon jó a megosztás, van folytatás, ha akarom akkor borító, és leírás is. Nem rossz az, asztali lejátszókhoz gyakorlatilag tökéletes. Zenére is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73522) djherby válasza tomp (#73512) üzenetére


djherby
tag

Remélem az lesz. Életem legdrágább lejátszója :) sokat keresgéltem és tényleg nem találtam jobbat.

(#73523) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Asztali médialejátszó vásárlásán gondolkodom. Jelenleg egy Samsung Q95T tévé belső lejátszójával + egy külső ssd-vel játszom le az 50-60 gigás 4k HDR filmeket.
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen asztali lejátszó (mondjuk a Dune HD Real Vision 4K amit kinéztem) szebb képet varázsolna a tévére? (a HDR miatt kérdezem) Továbbá, a tévém ugye csak HDR10+ kompatibilis, szóval elég láma kérdés, de van értelme Dolby Vision-os lejátszt venni?
Tényleg csak arra kellene a lejátszó, hogy a letöltött filmeket lejátssza ssd-ről, nem használok se Netflixet, se egyéb netes feature sem számít, csak arra lennék kíváncsi, hogy egy kb 70-80 ezres lejátszó szebb képet adna e HDR-ben, mint a tévé lejátszója, vagyis jobban ki tudnám-e használni a tévém adottságait.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

PSN ID: CallmeEighty8

(#73524) Joshi válasza blakey (#73521) üzenetére


Joshi
titán

Jáj, bocs nem tudtam hogy nem megy a legújabb lejátszóknak. :B Ugye én mindig az Oppo 203-ból indulok ki, hiszen azt használok.

(#73525) tomp válasza SunMount3r (#73520) üzenetére


tomp
félisten

Ezt nem tudom mivel nincs légegeres kütyüm. :)
Lehetséges, hogy esetleg a "B" modellnél történtek hardveres finomítások. Nem akarom szétszedni a "B" modellt, hogy megnézzem van e valami látható eltérés a "B" mentestől. Van "B" mentes modellem is ami egy villám hatására már nem 4K képes...

(#73526) djherby válasza Callme (#73523) üzenetére


djherby
tag

A Samsung tv-k nem támogatják a Dolby vision -t. Így neked az tök fölösleges. Ha a tv tökéletesen viszi az anyagaidat, és a kimenő hang formátuma se fontos (HD audio, Atmos), akkor sztem kihagyhatod. A Dune-ről nem sok jót hallottam. Neked egy Amlogic -os lejátszó is megfelelne. Van külön fórumuk. A szebb képet illetően nem tudok nyilatkozni.

(#73527) tsilver válasza Callme (#73523) üzenetére


tsilver
aktív tag

Vontar x3 olcsó jó kis gép. kadenciahelyes lesz a lejátszás amit a TV alapból nem tudna. pl.

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73528) Callme válasza djherby (#73526) üzenetére


Callme
tag

djherby, tsilver köszönöm a válaszokat! :R
Ennek a kadenciahelyes lejátszásnak is csak most néztem utána, az számomra annyira nem fontos (játékoknál is inkább a nagyobb felbontást mint a több fps számot preferálom).
De egyébként tényleg megeszik midnent a tévé lejátszója, még a bd50-es m2ts-t is, amúgy általában remuxolt hevc kódolású mkv filmek futnak.
Csak arra voltam kíváncsi, hogy egy külső lejátszónak köszönhetően szebb lesz-e a kép(gondolok itt a színekre, kontrasztra) HDR-ben, mert pl PS5-ös HDR játéknál(Ratchet) nagyon látható a HDR megléte.
A hang az nem fontos, panelban lakok, szóval egy Sony XM3 engem bőven kiszolgál.
Köszönöm még egyszer az útbaigazítást :)

PSN ID: CallmeEighty8

(#73529) Beni2360 válasza Callme (#73528) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd amikor egy olyan lejátszóval nezel videot ahol van kadencia helyes lejatszas na akkor fogod a kulonbseget latni. Megszunnek a mikro akadasok es megfelelo fps-mal kapja a tv a kepet.
Egyebkent a lent nevezet Vontar magaban nem tudja a kadenciahelyes lejatszast kell melle egy SD kartyara egy CE rendszer ami mar megszegyenit egy tobb tiz ezres vagy akar 160 e lejatsuot.
Vagyis egy 20 e-t lesz egy mindent kielegitő (HDR10)-ig boxod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73530) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Egy LG C1 mellé milyen lejátszót érdemes venni?
Amire szükségem lenne az: - HBO/Disney/Netflix 4k. - Kodi - HDR - NAS-ról lejátszás - Meg stabil működés :)

Néztem, hogy van több lehetőség, mint a Chromecast, Apple tv, Amazon, Mi Box, meg még rengeteg kínai box. Merre érdemes elindulni?
A keret olyan 30-45ezer között, amit ráfordítanék. De ha azt mondjátok ennyiért nincs, akkor kiegészíthető, de akkor meg kell győzni. :D

Köszönöm a segítséget!

(TV Go-t továbbra sem tudja egyik sem ugye?)

(#73531) Joshi válasza Dicker (#73530) üzenetére


Joshi
titán

"HBO/Disney/Netflix"
Ezt tudja a tévéd, mert ha a lejátszónak is tudnia kellene az nagyon leszűkíti a választékot.

(#73532) Dicker válasza Joshi (#73531) üzenetére


Dicker
őstag

Pár évig tudja, amíg a szoftver engedi. Úgy rémlik 5 év talán a támogatottság átlagban LG-nél. (maradt 4)
Így a jövőre tekintettel nem baj, ha tudná azokat is. De minden észrevétel segít, hogy mit kerüljek, vagy keressek.

A belső lejátszója, mint mindegyik tv-nek gagyi. Se tökéletes felirat kezelés, se minden formátum ez a legnagyobb gondom jelenleg.

Néztem már a Shieldet, meg a fentebb írtakat is. De hátha tudtok valami bestbuy-t. Sokkal az a bajom, hogy 2-4 éves termékek, így nem tudom hogy megéri e, vagy ezeket nem dobják olyan hamar a süllyesztőbe?
Kínaiak gyártanak többet is évente, de ott meg sok a bizonytalan tényező a szoftverben rejtett bugok, meg egy-egy gyenge hardveres elemnél. De néztem Kínát is. Beelink GT King Pro, X96 MAX+2, vagy ugyanez itthonról okosítva nagy felárért? (azon pl. a ritkán futtatható TVGo is megy elvileg.)

Olvasgattam a topikot, de van itt is mindenkinél minden.
Jöhet ajánlat ezek nélkül is, ha annyira leszűkíti a dolgokat.

(#73533) Joshi válasza Dicker (#73532) üzenetére


Joshi
titán

A mostani tévék már tudni fogják a mostani streaming appokat futtatni, szerintem ezzel ne foglalkozz.

Lejátszás szempontjából most az Ugoos AM6 Plus 2021 a legjobb vétel ha fontos a Dolby Vision, márpedig egy LG C1 OLED-en fontos.

ui.: egyébként ha 4-5 év után nem támogatja a tévéd a streaming appokat, akkor még mindig vehetsz külön erre a feladatra egy Amazon Fire Stick 4K Max lejátszót. Majd akkor ha szükséged lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#73534) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok! Egy buta tv-t kellene okosítani.
A hálószobába kellene egy médialejátszó. Ami nagyon lényeges, Netflix, hbomax, youtube premium menjen rajta. A többi nem érdekel. Ami még fontos, hogy nem wifivel (távol a szoba) menne, hanem lan-on. Mivel az van kiépítve az iptv-hez, egy switch-el.
Köszönök minden segítséget.

(#73535) fcc válasza Beni2360 (#73529) üzenetére


fcc
aktív tag

Helló!
A Vontar a blu ray könyvtárszerkezetet is letudja játszani menüvel?

(#73536) Beni2360 válasza fcc (#73535) üzenetére


Beni2360
félisten

A media tarbol ha nincs bele nyulva akkor igen ha jol emlekszem, ritkan hasznalom utalom a sok sallangot, figyelmeztetest. De ha gep kozelebe kerulok megnezem.
A fajlkezelobol is indul de ott tobb lepes kell hozza.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73537) Beni2360 válasza fcc (#73535) üzenetére


Beni2360
félisten

Na egy kicsit utána néztem és a CE rendszerhez kellenek még adonok és telepitések után megy a menü rendszer is. Az amlogic topikban foglalkoznak a CE-vel és a dolgaival. Ott érdeklődjél a pontos eljárás után.
Mivel engem nem érint nem foglalkoztam vele és ha kell akkor ott a ZIDOO média boxom ami tudja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73538) fcc válasza Beni2360 (#73537) üzenetére


fcc
aktív tag

Kösz :(( :W

[ Szerkesztve ]

(#73539) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok,

Mivel 8 év után a Samu tévé kezdett megmakkanni, cseréltem egy LG65C11-re és mivel ez már 4k, nyugdíjaznám 10+ éves Mede8er MED1000X3D médialejátszómat ami már évek óta nem kap updatet, csak HD filmet játszik stb. Amiért a korábbi megemlítem, hogy van benne egy hibátlanul működő 4TB Seagate HDD, amit át szeretnék tenni az új lejátszóba, hogy ne kelljen állandóan USB-re másolgatni meg a gépről Plex lejátszás sem mindig megy tökéletesen, főleg ha pl 50 gigás letöltött BD anyagot szeretnék nézni másik helyiségből streamelve tv-re.

Nézegettem, amit elsőre találtam: "Dune HD Pro Vision 4K Solo" ami HDD képes, nem egy olcsó darab és mintha olvastam volna fentebb, hogy a DUNE annyira nem menő mert vannak vele gondok.

Másik megoldás, hogy valami Synology cucc és arra Plex server (fizetőst használnék).
https://www.synology.com/hu-hu/products/DS218play

Köszi előre is a tippeket.

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#73540) tsilver válasza gabrielarky (#73539) üzenetére


tsilver
aktív tag

Nvidia ShielD Pro 2019, firestick 4K max ha a stream fontos, ha nem akkor mint korábban írták Ugoos am6b plus, Dune meg ezek felejtősek ma már.A Synology-t nem értem az háttér lesz arra tökéletes.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73541) blakey válasza tsilver (#73540) üzenetére


blakey
titán

"…egy hibátlanul működő 4TB Seagate HDD, amit át szeretnék tenni az új lejátszóba…"

#73539 gabrielarky
Van Dune topik, ott érdeklődhetsz illetve még ott a Zidoo, mint alternatíva.
Egyébként "jobb" megoldás egy NAS és akkor több lehetőséged van lejátszót választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73542) SunMount3r válasza gabrielarky (#73539) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+1 a NAS-ra + a külön lejátszóra. Ha van rá keret. A lemezhelyes lejátszókkal több a kompromisszum a lejátszás terén. És ha már megvan a NAS, akkor a mellé gyak. bármi itt ajánlott lejátszót választhatsz, amikkel nincs annyi kompromisszum.

(Alternatív megoldás (és sokkal olcsóbb), ha a lemezt egy aktív külső USB-s házba teszed, az is használható egy jó pár itt ajánlott lejátszóval).

[ Szerkesztve ]

(#73543) gabrielarky


gabrielarky
tag

Köszi szépen a válaszokat, azt hiszem ezen még gondolkodom akkor :D A Synology-ra azért is gondoltam mert egyrészt központi média tárnak + backupnak is használnám + van lifetime Plex accountom, nagyon bírom a felületét (AZ LG TV Apposra gondolok) és telepíthető a Synology-ra Plex szerver is. Az NVidia Shield is nagyon baba cuccnak néz ki, Steam gameket kipakolni a 4k tévére a gép cipelgetése, kábelezése nélkül :D (RTX 3080 Ti VGA ki is bírja köhögni a képet maxon, korábbi 1080 GTX miatt ez még fel sem merült)

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#73544) BIGi75 válasza gabrielarky (#73539) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem DS920+ van szintén lifetime Plex-el, de bizony a "nagy" filmek még így is döcögősek sokszor plexen tekeréskor, néha lejátszáskor is. Bár lehet én vagyok balga és settingsben toltam el vmit. Ezért inkább csak tárolónak használom a NAS-t, és Kodit mediaplayereken (PC, Xbox, ShieldPro, GoogleTV), mert azzal futszalad.

(#73545) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Olyan médialejátszó terén érdeklődőm ami Android terén is megállja a helyét és Kodi terén is és DV képes :)
Nem tudom milyen ez a Nvidia Shield készülék :)
Ha legalább annyira jól megy a Kodi mint S905x3 (Amlogic box) akkor már tökéletes :)
Plexet is használok Synology NAS-on jelenleg Kodi alatt PlexKodiConnect kiegészítővel használom.

[ Szerkesztve ]

(#73546) Formaster


Formaster
addikt

Üdv Urak, DoVi kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy Sony A1 OLED, emby-n játszom le a filmeket NAS-ról. Az .mp4 DoVi-kkal viszont meggyűlik a bajom. A színtér teljesen elmászik, a bőrszínek átmennek vörösbe, a magas fények kiégnek türkizbe. Próbáltam az összes videó módot a gyári autó helyett, de semmi változás. A TV kiírja, hogy Dolby Vision-ben játsza le, magas is a dinamika tartomány, de teljesen elmásznak a színek. A hiba a készülékemben keresendő, vagy szimplán a remux rossz?

Sony KD65A1 Sheet:

Mediainfo:

ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : dvhe
Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding with Dolby Vision
Duration : 2 h 56 min
Source duration : 27 min 3 s
Bit rate : 51.1 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.257
Stream size : 62.8 GiB (93%)
Source stream size : 62.8 GiB (93%)
Title : xxx.mp4
Encoded date : UTC 2022-05-19 15:32:06
Tagged date : UTC 2022-05-19 18:46:59
Color range : Limited
Color

[ Szerkesztve ]

(#73547) Joshi válasza Formaster (#73546) üzenetére


Joshi
titán

Ugyan ez a tévém van. Annyit mondhatok, hogy engedd el a tévé belső lejátszóját. :DDD Ha DoVi-ban előrelépést szeretnél, akkor ajánlom figyelmedbe az Ugoos AM6 Plus 2021 készüléket. ;)

(#73548) Formaster válasza Joshi (#73547) üzenetére


Formaster
addikt

Hardveresen, vagy szoftveresen ütközik akadályokba? Illetve ez képes dual layer mkv-t is DoVi-ban lejátszani? A Dune HD Real Vision 4K-val szemezgettem még, bár nem örülök neki, hogy külső lejátszót kell a rendszerre aggassak. Illetve így még maradhat az Emby, vagy azt is el kellene engednem? Mert akkor lehet, hogy az egész DoVi-t elengedem :U

(#73549) blakey válasza Formaster (#73548) üzenetére


blakey
titán

A Dolby Vision egyik "érdekessége", hogy több profilt foglal magába, tehát az nem elég, hogy az anyag Dolby Vision, oda kell figyelni, hogy melyik profil. Olyan lejátszóból ami az összes DV profilt képes lejátszani kevés van, mondhatni úgy is, hogy nincs, persze van, de ott is kompromisszumot kell kötni. Viszont ha odafigyelsz arra, hogy milyen DV-profillal rendelkező anyagot szerzel be akkor nem lesz problémád az adott lejátszóval, pl. amit megpróbáltál lejátszani az dvhe.08.06, BL+RPU és a TV lejátszója nem képes normálisan megjeleníteni. Mindenképp ajánlott egy olyan lejátszó beszerzése ami ha nem is DV-ben de legalább HDR10-ben képes értelmezni az anyagot és a színek a helyükön vannak. Ugoos AM6B+ képes az összes DV profil lejátszására, de ott is figyelni kell, hogy melyik alkalmazássa, illetve egyéb formátumokat már nem biztos, hogy ugyanaz az app fogja lejátszani. Nem egyszerű a "DV-világ".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73550) Csabi1984 válasza Formaster (#73548) üzenetére


Csabi1984
addikt

Jó a Dune Realvision 4K (nekem tetszik) kodi is rakható rá DE sajnos nem működik olyan frankón alatta mint CE alatt a kodi. Nekem nagyon tetszik a Kodiban, hogy akár Emby vagy Plex adatbázisát össze lehet hozni Kodi rendszerek alatt :)

Nekem az a gondom a tv-k médialejátszóival (pl Sony) hogy belevon mindenféle kategoria mappát. Azt szeretem ahol ha rámegyek a NAS-ra az adott mappába akkor mutassa és ne legyen ilyen "by durector, actor, genre stb hulladék"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.