Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) blakey válasza gabo01 (#72548) üzenetére


blakey
titán

Érthető, eddif is értem, viszont nem gyengébb a hang. Valahol valamilyen beállítási eltérés okozza, nem te lennél az első aki nem is tud róla, hogy valamit elállított.
#72547 Csabroncka
Bluetooth-al próbáltad? 4K (2021)-esnek szerintem nagypn jó hangja van BT-on, HDMI-n sajnos nem tudom kipróbálni csak TV-n keresztül, az meg ugye nem zenehallgatáshoz való.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72552) gabo01 válasza SunMount3r (#72549) üzenetére


gabo01
senior tag

Ki fogom próbálni! ;)

blakey: Akkor a hiba az én készülékemben van! :DDD
Pedig az Apple Tv-ről Atmos-t ír az erősítő a tv-ről lejátszva "csak" DD!

[ Szerkesztve ]

(#72553) blakey válasza gabo01 (#72552) üzenetére


blakey
titán

Az ilyen fórumos segítség nem minden esetben jár sikerrel, a hang pl. ilyen, mert nem tudom, hogy mi lett éppen beállítva. Lehet, hogy a TV-ből való jelnél valamit beállítottál amit a lejátszó felöl nem, stb. Így nagyon nehéz. Mivel nekem egyszerűbb rendszerem van így tudom, hogy a beállítások ugyanazok így a hangot könnyebben össze tudom hasonlítani. Tényleg nem érzem gyengébbnek egyik hangját sem a másikhoz képest.
Atmost ír, de ugye az eAC3+Atmos. Ki van építve az Atmos rendszer? Ha a rendszered nem tud Atmost akkor kapcsold ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72554) gabo01 válasza blakey (#72553) üzenetére


gabo01
senior tag

Persze, hogy nem mindig kap az ember egyértelmű választ csak gondoltam megkérdezem hátha más is tapasztalta a dolgot.
A tv-n passthrough van beállítva.
Igen tudom, hogy nem igazi Atmos minőség jön streaming-en.
Azért mert nincs atmos rendszer kiépítve miért kéne kikapcsolni? :Y

(#72555) ilovedigweed válasza Csabroncka (#72547) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Oberonokkal használom, 3,1, Vocal és Klipsch 112sw. Sztereóra nem használom, arra ott a pma1520ae.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72556) Dragon27


Dragon27
senior tag

Nem mai darab popcorn vten és Synology Nas probléma a NFS megosztással.
Nas: hdd meghalt, de mindent újraépítettem :U NFS engedély megadva vten IP-re
A probléma az, hogy a vten csak 1 mappát lát a háromból volume1/video , volume1/video2 , volume2/archiv */ csak az elsőt érzékeli a vten,. a másik 2 fő mappát nem :U
A NAS NFS megosztásnál mind3 beállítás egyforma :)
Vten :C (DLNA összes mappa megjelenik csak nem lehet lejátszani Vtennel :C )

Mivel szeretnék egy új TV-t felmerül a kérdés szükségem van médialejátszóra :F
Pl. LG OLED55A1 mivel ott a DLNA vagy Plex
Szerintem a képpel nem lenne gond Dolby Vision képes vagy mi :B
A probléma a hanggal lenne :F mivel van a rendszerben egy erősítő
RX-A1080 a hang 5.1.2 be van. Kérdés a Tv képes a hangot átvinni az erősítőbe :F nem csak sztereóba ... Dolby Atmos, DTS, DD mivel a filmek 90% Dolby Digital-ba van, ha a TV képes átvinni a hangot optikán vagy hdmin DD-ba :F

(#72557) Csabroncka válasza ilovedigweed (#72555) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elég vérszegény (tudáshoz képest) hangfalakat vettél a két erőlködőhöz, azért egy ikon, vagy a mostani, amire én is vágyok (miután a gyerekek felnőnek a feladathoz) vagy optikon szerintem teljesen okés lenne a láncodba. Nem fogod a különbséget észrevenni, én sem veszem észre a LX60-Z7 láncban, ehhez kategóriákkal komolyabb cucc kellene.

"in medias res"

(#72558) ilovedigweed válasza Csabroncka (#72557) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Optikon a kiszemelt csak egyelőre anyagilag ez volt elérhető. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72559) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Khm bocsánat picit béna kérdésem lesz :)
Lehet hogy lemaradtam valahol az évek során....
Van egy 4K TV-m ami össze van kötve egy helyes CAT6-os kábellel a szerveremhez.
Szépen rámegyek a Tv-n a szerverre, elindítom a 2160p filmet és nézem.
Ez nekem kihozza "legnagyobb" minőséget képben és hangban?
Vagy kell hozzá egy lejátszó?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#72560) devil-k válasza Elar (#72559) üzenetére


devil-k
nagyúr

A TV-k beépített lejátszója is használható egy darabig, egy darabon, de amikor növekszenek az igények (kadenciahelyes lejátszás, többcsatornás hang -persze a megfelelő erősítővel és dobozokkal stb.- akkor könnyen elvérezhet a dolog)
Személy szerint én egy percig nem használtam/nem használom/nem fogom használni a beépített lejátszót, hanem megfelelő céleszközt vásárlok a Tv-hez (vagy/és vetítőhöz).

A "legjobb" képminőség így igazából két dolgon múlik:

- kalibrált megjelenítő
- érintetlen BD/BD 4K transzfer

Ha szerencséd van, wifin is megoldható a mozizás, de ha esetleg mégsem és stabilitásra vágysz, akkor marad a kábel. Személy szerint nekem is így van megoldva az otthoni mozi (kábel, szerver, lejátszók).

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#72561) Joshi válasza Elar (#72559) üzenetére


Joshi
titán

Eleve fölösleges a CAT6-os kábel, mert a tévékben csak Megabit lan van. Magyarul ennek megfelelően a maximális adatátviteli sebességed csak 100Mbps lesz. Néhány UHD anyaghoz ez kevés lehet, pont ezért szoktuk ajánlani a Wifi-t, abból is az 5Ghz-es AC-t.

A kiváló képminőség sok tényezős dolog. Eleve egy belépős tévénél a HDR már kérdéses, illetve nem árt ha a forrásanyag is a jobb minőségből van. Én inkább azt mondanám, hogy a tévék belső lejátszója jó lehet egy átlagos felhasználónak. Vagy ha Androidos a tévé, akkor esetleg egy Kodit letölteni pl Plex szerverrel.

(#72562) kezo0 válasza Joshi (#72561) üzenetére


kezo0
addikt

Én – néhány erre kihegyezett extrém demo anyagon kívül – még nem találkoztam olyan 4K felbontású filmmel, aminek ne lenne elég a 100 Mbps-os sávszélesség. A kábeles kapcsolat stabilitását nem cserélném le a sosem teljesen megbízható wifire, ami ugyan lehet, hogy gyorsabb, de mindig ki van téve jónéhány zavaró tényezőnek (pl. ha másnak nem, akkor a szomszédok wifijének…).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72563) Joshi válasza kezo0 (#72562) üzenetére


Joshi
titán

Na jó, de te egy Oppo 203-ról filmezel aminek Gigabit lanja van. Vagy már nem?

(#72564) kezo0 válasza Joshi (#72563) üzenetére


kezo0
addikt

Van egy Dune és egy HiMedia is, de igen, főleg az Oppo megy. :) Viszont ha bármikor megnézed lejátszás közben a bitsebességet, soha még csak a közelébe sem megy a 100 Mbps-nak, max. egy-egy rövidke pillanatra, de akkor sem lépi túl ezt az értéket. Persze nem próbáltam a világ összes filmjének összes pillanatával, szóval lehetnek kivetelek. Te tudsz ilyet?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72565) Joshi válasza kezo0 (#72564) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppoval nem lesz gond hiába nézed a bitrátát, én kimondottan a tévékre értettem. Próbáld ki a tévén. ;)

(#72566) devil-k válasza kezo0 (#72562) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek szerint, amíg világ a világ, addig felesleges a CAT6 kábel és felé menni, mert jelenleg 100 Mbps-es hálózati interfésszel rendelkeznek a TV-k? :O

Ugyan már.

Én pl. most nyáron mindenhova CAT7-es kábelt húzattam be a házba, amit később majd ha szükséges optikára ki lehet cserélni.
Ne felejtsük el, hogy 2022-ben a Digi (is) 2,5 Gbe és 10 Gbe internettel fog nyitni. Az más kérdés, hogy az utóbbit még nem nagyon lehet kihasználni 100%-osan, de a fejlődés nem állt meg az 1Gbe netnél. Sőt, szerintem az már egy családnak karcsú lehet, ahol vannak mondjuk tinédzserek is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#72567) Joshi válasza devil-k (#72566) üzenetére


Joshi
titán

Hiába lesz a Diginél 2.5G vagy 10G ha az alaplapokon csak Gigabit lan van. Nézd meg mennyibe kerülnek a 10G hálózati megoldások, arról nem is beszélve, hogy ahhoz már nagyon komoly SSD és proci is kell. Nagyon messze van az még. A röhej az, hogy 2022-ben a tévékbe még mindig Megabit adaptert raknak. :DDD

ui.: ja és nem árt megnézni a minimum garantált sávszélességet, mert az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#72568) devil-k válasza Joshi (#72567) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem lesz itt gond szerintem, kapcsolni fog mindenki, időben. Túléljük ezt a chip válságot és meg fognak lódulni a dolgok. Nem olyan távoli jövő ez, mint gondolnánk.

- mozi bolondéria -

(#72569) Joshi válasza devil-k (#72568) üzenetére


Joshi
titán

Csak számolj egy kicsit. Mivel szolgálsz ki egy 10G hálózatot? Milyen ssd-t teszel alá? Milyen proci kell hozzá ha az ráadásul mobil eszköz? Még nagyon nincs ennek itt az ideje.

ui.: ennek örömére megnézem a ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72570) kezo0 válasza devil-k (#72566) üzenetére


kezo0
addikt

„Ezek szerint, amíg világ a világ, addig felesleges a CAT6 kábel és felé menni, mert jelenleg 100 Mbps-es hálózati interfésszel rendelkeznek a TV-k?”
Én ilyet nem állítottam. Sosem baj, ha fölé lövünk a jelenlegi igényeknek. De nem is a CAT6 vs. CAT5e kérdésben nyilvánítottam véleményt, hanem a kábel vs. wifi kérdésben. És egyértelműen a kábelre szavazok, ha van rá mód azt használni a wifi helyett.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72571) Joshi válasza kezo0 (#72570) üzenetére


Joshi
titán

Tévékhez elég a Cat5 kábel is, hiszen csak Megabitesek. Egyébként szürreális ez a kábeles történet, hiszen a jelenlegi adatátvitelhez pont a tévéknél semmi értelme. ;]

(#72572) kezo0 válasza Joshi (#72571) üzenetére


kezo0
addikt

Sőt, pár méteres hosszon a sima CAT5 is tudja a gigabitet, ideális esetben.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72573) Joshi válasza kezo0 (#72572) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarom elölről kezdeni a témát, de Elar fórumtárs írta, hogy a tévéje össze van kötve egy CAT6-os kábellel. Remélem érthető hogy miért írtam amiket.

(#72574) devil-k válasza Joshi (#72571) üzenetére


devil-k
nagyúr

De az ember általában egyszer vési ki a falat a kábeleknek és ilyenkor nem egy olyan szabványt rak be, ami már "kimúló félben" van. ;)

- mozi bolondéria -

(#72575) Joshi válasza devil-k (#72574) üzenetére


Joshi
titán

Ma már senki nem vési ki a falat, hiszen a Wifi megoldja. Ha már kivésem a falakat, akkor inkább optikai kábelt tennék bele, de ahogy írtam ennek még nincs itt az ideje.

ui.: egyébként én is kábel párti vagyok, de ha egyszer a tévékben Megabites ethernet van, akkor csak a wifi a járható út.

[ Szerkesztve ]

(#72576) kezo0 válasza Joshi (#72575) üzenetére


kezo0
addikt

Én sem akarom elölről kezdeni, de erre írtam, hogy tudtommal nincs jelenleg olyan UHD film, aminek ne lenne elég a 100 Mbit-es sávszélesség. A wifi lehet, hogy többet is átvisz (de az előzőekben írtak szerint feleslegesen), viszont sokkal megbízhatatlanabb. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72577) Joshi válasza kezo0 (#72576) üzenetére


Joshi
titán

Én meg írtam, hogy próbáld ki a tévéden egy combosabb UHD filmmel. :U Nem tetted csak okoskodsz. :((( Hidd el hogy sok filmnél akadások lesznek és nem azért mert a Megabit lan kevés, hanem azért mert nagyon kevés a puffer. Gyakorlatilag nincs puffer a tévék gyári lejátszójában. Ugyanis logikusan egy kellő méretű pufferrel ez orvosolható lenne. Ha kábelen viszi a TLotR The Two Towers 113GB-os verzióját, akkor ok elhiszem hogy nem gond a Megabit lan. ;]

Te magad is kipróbálhatod a Gyűrűk ura a két torony című filmet. Oké én értem hogy ritka az ilyen film, de létezik. :K Aztán próbálj meg egy ilyen filmbe belepörgetni. ;] Egyébként egy Amazon Fire Stick 4K TV simán viszi ezt a Dolby Vision 8.1 profilos videót Wifin. :K

Ja, ez csak a video bitrátája, ebbe még nincs benne a hang. :Y

[ Szerkesztve ]

(#72578) kezo0 válasza Joshi (#72577) üzenetére


kezo0
addikt

Na, ezért írtam, hogy nevezz meg egy konkrét tartalmat, aminél nem elég a 100-as LAN, mert én még nem találkoztam ilyennel. És tudod mit? További vitatkozás helyett inkább készséggel elhiszem neked, mivel eszem ágában sincs letölteni csak emiatt egy egyébként engem teljes mértékben hidegen hagyó filmet. :)
A tévém lejátszójával egyébként ki sem tudnám próbálni, mivel a tévém sehogy sem akarja látni a PC-men levő filmes mappa SMB-megosztását. (Szerencsére az Oppo látja.)
És nem kell egyből az igencsak udvariatlan „okoskodás” szót használni, mérges emojival megfejelve, ha valakinek ellenvéleménye van, ember. Ahogy elnézem, inkább te vagy az, aki itt és máshol rendszeresen okoskodik, pedig te sem vagy ám tévedhetetlen. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72579) Beni2360 válasza Joshi (#72577) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen jogos: Aztán próbálj meg egy ilyen filmbe belepörgetni. - Emlékszem volt olyan DV film amit nem tudtam lejátszani anno a ZIDOO-val és a TV-n néztük aztán 1 óra múlva valamiért kiléptem a lejátszásból és nem tudtam ott folytatni ahol abba hagytam mert sem léptetni sem tekerni nem elérhető funkciót írt ki a TV.
Na kezdtük elölről az egészet. :W Tehát csak egy fapados lejátszónak tekinthető a TV beépített lejátszónak, mankónak hívom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72580) Joshi válasza kezo0 (#72578) üzenetére


Joshi
titán

Ettől függetlenül tartom magam ahhoz hogy ha állítasz valamit, akkor azt tedd úgy, hogy van is mögötte valami. Tudom hogy sokan utálnak a szókimondó stílusom miatt, de hát én ilyen vagyok. Mindenképpen próbálok változtatni a stílusomon pozitív irányba. A pap is holtig tanul. ;]

(#72582) Joshi válasza Beni2360 (#72579) üzenetére


Joshi
titán

Igen, nagyon furán működnek a tévék belő lejátszója. :K

(#72586) Csabroncka válasza blakey (#72551) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kipróbáltam (Spoti prémium) telefon (BT) vs ATV (BT) között nincs különbség, megnéztem kábellel is, ember legyen talpán aki vakteszten megmondja ekkora sávszélességen a különbséget.

"in medias res"

(#72587) Elar


Elar
senior tag

Hmm.
Pont a Lotr miatt kérdeztem ezt a lejátszó dolgot.
Még nem próbáltam ki h a TVm lejátsza-e? (Samu Q60a)
A Wifi átvitelt megnezem majd.
A routerem tudja (Asus AC87u) az 5Ghz, de lekapcsoltam mert nem volt stabil.
Plusz 15m-re van a Tv a Router szekrenytől.
A Tv alá be van téve egy regi router h onnan is osszak jelet 🙂 - lehet akkor így fogok kapcsolódni

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#72588) blakey válasza Csabroncka (#72586) üzenetére


blakey
titán

Majd én is megnézem Apple Music-al.
Neked 2017-es Apple TV-d van, ugye? Ha a telefon és a lejátszó között nem hallasz különbséget akkor az nem olyan rossz. :) De nem is ez volt a kérdés lényege, hanem az, hogy a HDMI-n kimenő hang és a BT-on keresztül kimenő hang között van-e különbség.
A 2017-es és a 2021-es között van eltérés BT szempontjából is, előbbi nem tudott csatlakozni a DAC-omhoz, utóbbi viszont igen és jó is, a kép és a hang is szinkronban vannak, tehát még úgy is lehet filmet, sorozatot nézni, az erősítőhöz csatlakoztatott BT-al nincs szinkronban a kép és a hang. ettől függetlenül kábellel használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72589) Csabroncka válasza blakey (#72588) üzenetére


Csabroncka
addikt

A HDMI és BT hangot több dolog miatt nem tudom összehasonlítani!
1. a spoty sávszélessége ehhez alacsony (nem is tudom egyértelműen megmondani)
2. audio station-t használok a NAS-on található zenékhez, az is átkonvertál

Fölösleges a nagyobb felbontású fájlokat ezekhez hasonlítanom, mert rögtön kiderül első hallásra.

"in medias res"

(#72590) blakey válasza Csabroncka (#72589) üzenetére


blakey
titán

Nem zenéhez fejlesztették, ez egyértelmű, nem is azirányú a "teszt" lényege. Vim3L+DAC nagyon jól szól és szinte csak azzal hallgatok zenét, ahhoz képest számomra az AVR-ek hangja is dinamikátlan, ha így nézzük. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72591) andras1974


andras1974
csendes tag

Sziasztok ! 20 ezer ft körül szeretnék tv okositó boxot venni ....
Xiaomi Mi BOX S és H96 MAX H616 Android 10 4GB RAM 32GB ROM Mini PC TV Box médialejátszó Quad-Core WIFI , gondolkodok ....meghalgatok mindent , IP TV , 4k tartalmak lejátszására mit tudtok ajánlani , Digikábeles gigabytes net , LG smart tv 4K .....

(#72592) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni hogy milyen media lejatszo ajanlott egy LG Oled C8-hoz es egy Logitech Z906 ( ez optikaval van osszekotve a TV-el )? Eddig kulso winyot hasznaltam v nemreg probaltam ki a Plex-et de ez neha akadozik 5Gh-es wifin. 4K HDR es Dolby Vision filmeket jatszanek le. Annyira nem vagyok jartas a temaban, csak mar ez a masolgatas kulso winyora egy kicsit unalmas. Egy Nvidia Shield Pro eleg lenne erre a celra? Elore is koszonom a segitseget.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#72593) Beni2360 válasza Solesz84 (#72592) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! Én ZIDOO párti vagyok 5 éve használok ZIDOO-kat és a mostani úgymond: New chipset RTD1619DR hexa-core 64bit a ZIDOO Z9X nagyon szépen megbirkózik sok fajta DV anyaggal. A suportja folyamatosan dolgoznak az esetlegesen felmerülő hibák kijavításán.
Ebből tudod a toslink kábelen is a hangot az AVR-be küldeni.
Olyan nincs a piacon ami minden variációt lejátszik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72594) Solesz84 válasza Beni2360 (#72593) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Szia. Ezt neztem en is h eleg sokat tud. Akkor lehet o lesz a befuto. Ezzel akkor ki tudnam kerulni a kulso winyora valo masolgatast, v ez is wifin kuldi at az anyagot ahogy a Plex is? Bocsi nem vok annyira jartas a temaban, eddig csak winyorol neztem filmeket a TV belso lejatszojaval.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#72595) devil-k válasza Solesz84 (#72592) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor mit szeretnél igénybe venni külső HDD helyett? NAS? Megoldható, de többletköltséggel jár. Vagy lejátszó amibe tudsz HDD-t belerakni? Akkor is megmarad a másolgatós módszer.

Az Nvidia jó választás.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#72596) Beni2360 válasza devil-k (#72595) üzenetére


Beni2360
félisten

Az Nvidia jó választás. - miért a kérdésed alapján többet tud mint a ZIDOO?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72597) Beni2360 válasza Solesz84 (#72594) üzenetére


Beni2360
félisten

v ez is wifin küldi at az anyagot -a médialejátszó nem küldi hanem kapja az anyagot.
1: kaphatja USB-n HDD-ről,
2: Hálózaton keresztül LAN kábelen a sz.gépedről.
3: wifin de az nem 100%-s az ingadozása végett, habár nagyon jó wifije van a ZIDOO-nak.
4: lehet torrentet telepíteni a zidoo-ra és oda tölt le az USB-re dugott HDD-re.
Saját média tára van HomeTheater és nagyon jól dolgozik és alakítható kedvedre.
És a végén egy videóm a Z9X-ről.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72598) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Koszonom szepen a segitsegeteket! Sztem a Zidoo lesz a befuto. :) :R

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#72599) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

a Zidoo Z9X tud olyat csinálni hogy a rádugott külső HDD-t wifin streameli pl táblagépre, mint egy NAS?

köszi

(#72600) Beni2360 válasza HUNgabus (#72599) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen, ha van a táblán ehhez ap. Hálózaton elérhető a rádugott HDD és akkor már nézhető a tartalma. ZD_SAMBA a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.