Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Heffi válasza devil-k (#39348) üzenetére


Heffi
őstag

Most így hirtelen nem találom, de mindegy, mert már túl vagyunk a próbálkozáson.

Véleményem: Az A400-hoz mellékelt tápegység rontja a lejátszó képminőségét.

Jópárszor cserélgettük az eredeti, illetve a műszerész tápot és ugyanazon filmrészleteken kerestük az eltérést a 65"-s VT60-n. Nehéz megfogalmazni a tapasztaltakat, haverom szerint olyasmi, mint a BD25 és BD50 közötti. Kicsit mélyebbnek tűnik a fekete és élénkebbeknek a színek.

A hangképen nem vettünk észre változást, de lehet, hogy a rendszerem korlátai miatt.

Ezek után biztos vagyok benne, hogy cserélni fogom a tápot, csak még azt nem tudom, hogy xbox táp kerül átalakításra, vagy építünk egy ilyesmi tápegységet.

(#39352) BBéci válasza Heffi (#39351) üzenetére


BBéci
titán

Jó ötlet, az a tápegység és ha majd elkészül, valami normális tápkábelt is szerezz be hozzá, legalább egy kipróbálás erejéig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39353) robi-k válasza Heffi (#39351) üzenetére


robi-k
őstag

Cecil-nek már van egy ilyen Moovika ház+táp kombója, amibe beletette az ő A-410-es popiját. Kérdezd meg, hogy milyen változást látott :)

Ahhoz, hogy valóban legyen értelme, bele kell(ene) nyúlni az alaplap DC/DC iverterek áramkörébe ;)

[ Szerkesztve ]

(#39354) Heffi válasza BBéci (#39352) üzenetére


Heffi
őstag

Azt csak túlzással mondanám, hogy normális a tápkábelem, de minden eszközömnél, illetve a tápvonal utólsó 6-7 méterén 3*2,5 mm2-es árnyékolt kábelt használok.

(#39355) devil-k válasza Heffi (#39351) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez a megoldás engem is izgat!

- mozi bolondéria -

(#39356) Heffi válasza robi-k (#39353) üzenetére


Heffi
őstag

Amíg garis, nem piszkálnék bele magába a készülékbe. Illetve én látom értelmét anélkül is, hisz saját remdszeremben tapasztaltam a jobb minőségű táplálás jótékony hatását.

(#39357) BBéci válasza Heffi (#39354) üzenetére


BBéci
titán

A jó tápkábelt meghálálják a lejátszók, függetlenül az előtte lévő akárhány méter vezeték minőségétől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39358) HagaNRG válasza Ance (#39328) üzenetére


HagaNRG
őstag

köszi! :R

(#39359) Heffi válasza BBéci (#39357) üzenetére


Heffi
őstag

Tisztában vagyok vele, már tapasztaltam az Onkyo 3007-nél is.

(#39360) Heffi válasza devil-k (#39355) üzenetére


Heffi
őstag

Az összerakáshoz sok idő kell a műszerés ismerősőmnek, de mindenképp beszámolok majd az eredményről, ha elkészül.

(#39361) robi-k válasza Heffi (#39360) üzenetére


robi-k
őstag

Viszonylag olcsón tudsz venni hozzá egy toroid trafós lineáris tápot (amely táp kimenő 2A áramerőssége bőven elég, ha nem használsz merevlemezt):Audio HiFi Low noise linear power supply DC12V 2A

(#39362) Heffi válasza robi-k (#39361) üzenetére


Heffi
őstag

Nem használok merevlemezt. Néztük a fogyasztását is, fél amper alatt dolgozott.

(#39363) dgyuri0123 válasza Heffi (#39351) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ezek után biztos vagyok benne, hogy cserélni fogom a tápot, csak még azt nem tudom, hogy xbox táp kerül átalakításra, vagy építünk egy ilyesmi tápegységet."

Egy ilyen megoldás engem is komolyan érdekelne.

"csak a zene van"

(#39364) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Erről mi a véleményetek? Tök alap dolgokra kellene,semmi extra. (csak fhd filmek lejátszása külső vinyóról,esetleg felirattal)

(#39365) dh66e válasza szata.68 (#39364) üzenetére


dh66e
veterán

Amire neked kell arra tökéletes lesz.

(#39366) szata.68 válasza dh66e (#39365) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a választ! Esetleg más lejátszót tudsz ajánlani még? (vagy random módon pont belenyúltam a bestbuyba? :) )
Még valami,bár lehet,hogy ez egyértelmű. A külső HDD NTFS-re van formázva,hogy ráférjenek a nagy mkv-k is. Így is látja,ugye? (mármint,hogy nem FAT32)

[ Szerkesztve ]

(#39367) liszi70 válasza szata.68 (#39366) üzenetére


liszi70
nagyúr

Természetesen látja az NTFS fájlrendszert.

A többi itt ajánlott lejátszó a WD-től drágább.

[ Szerkesztve ]

(#39368) dh66e válasza szata.68 (#39366) üzenetére


dh66e
veterán

Mondhatnám hogy a legjobbat veszed ebben az árban,de akár használt példányt is nyugodt szívvel vehetsz fél vagy akár harmadáron WD-ből.
Tókéletesen kezelik (évek óta) az NTFS-re formázott merevlemezeket Rádugod a vinyót és nézed a filmeket.Ennyi.

(#39369) Archttila válasza mm2014 (#39349) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egesz jo arban van a a 410 is, es a gari is 2ev ellenben sok mas store-ral, ahol csak 1 evet adnak. (mondjuk kiveve Aqua)

Egy 410 tobb mint jo valasztas egy Samsung UE55H6500 TV-hez igaz? NAS nincs szoval menne bele meg egy nagyobb HDD is...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39370) szata.68 válasza dh66e (#39368) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat,jól hangzik. :)
Még egy (utolsó) kérdés...3D filmeket is tud kezelni,vagy ahhoz kell a drágább megoldás?
bocs a sok amatőr kérédsért,csak inkább kérdfezek,minthogy utána megszívjam :)

(#39371) dh66e válasza szata.68 (#39370) üzenetére


dh66e
veterán

Az mkv-s ál 3D-t elviszi-mint a legtöbb lejátszó,Valós 3D hez mede8er az ajánlott.

(#39372) szata.68 válasza dh66e (#39371) üzenetére


szata.68
senior tag

A valós 3D alatt .iso formátumot értesz?

(#39373) blakey válasza szata.68 (#39372) üzenetére


blakey
titán

Nem, mert az iso egy képfájl ami img, dmg is lehetne, azon belül bármit tartalmazhat. Valós 3D a Full HD 3D amit Blu-ray-en adnak ki, az SBS, OU a "valótlan" 3D-k.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39374) szata.68 válasza blakey (#39373) üzenetére


szata.68
senior tag

Értem,köszi

(#39375) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#39345) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

megjött közben a kicsike, éljen
na majd felrakjuk rá ezt a mod.od (ami egyébként 100%osan még mindig nem világos nekem :D, h most egy független szoft-ról van szó, vagy csak kiegészítő, vagy rá kell ralkni a gyárira. nem baj, majd segítesz)
gar vesztéssel remélem nem jár. mert akkor inkább hagyjuk

(#39376) Mezga Aladár válasza Tibiajax (#39375) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"(ami egyébként 100%osan még mindig nem világos nekem"
[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39377) devil-k válasza Mezga Aladár (#39376) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hirtelen meglepődtem, hogy ki ez az új Mézga! :) Gratula! ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39378) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Erre valaki?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39379) Mezga Aladár válasza devil-k (#39377) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39380) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#39376) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sokkal nem vagyok még előrébb
mi az, amit először kell tennem? szükség van pc-re hozzá, jól értelmezem? kell h fusson azon ez a szerver?

bocs mindenkitől, ha off-ba hajlik a sztori ránézésre, de igazából nem annyira off ez. minden popi A400-tulajnak érdekes lehet majd ez, ha mondjuk kiveséznénk Aladárral mit lehetne, hogyan és.. a leglényegesebb, milyen eredményt kapnánk esetleg ezzel az alternatív módszerrel a médialejátszóról
Aladár, előre is kösz a segítséget, jutalmad majd egy űrpisztoly lesz.

mod közben találtam ezt, most igyekszem értelmezni

[ Szerkesztve ]

(#39381) Mezga Aladár válasza Tibiajax (#39380) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval az mpd egy szerver kliens távirányító rendszer. Nincs grafikus felület, tehát csak pc vagy tablet a vezérlő eszköz. Folytassam?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39382) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#39381) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szerintem akkor ne. tablet nincs, pc-t meg nem fogok azért járatni a nappaliban, hogy zenét hallgassak. akkor minek vettem total silent media playert
van egy ájfonom. arról gondolom nem lehet vezérelni..

(#39383) Mezga Aladár válasza Tibiajax (#39382) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De van. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39384) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#39383) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na jó..

jó, akkor beüzemelem a cuccot, kicsit próbálgatom, aztán elkezdjük.

(#39385) Mezga Aladár válasza Tibiajax (#39384) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor kezdjük elölről. Az a 400-hoz van gyári android és Íbigyó alkalmazás. Rakd össze a rendszert, használd, hallgasd (nem írtad h. milyen hangrendszeren), és ha úgy érzed neked kevés a hangminőség, akkor megcsináljuk. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39386) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#39385) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R
adatlapomon ott a rendszerem

[ Szerkesztve ]

(#39387) Mezga Aladár válasza Tibiajax (#39386) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:C :C

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39388) szata.68


szata.68
senior tag

A Mede8er MED600X3D-t ha összekötöm a routerrel,és csatlakoztatok rá egy hdd-t, akkor a laptopról tudok egyből a hdd-re is letölteni?

(#39389) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Friss, ropogós tv-hez szeretnék vásárolni egy médialejátszót, tv okosítót.

Az "infrastruktúra" ki lett építve, UTP kábellel csatlakozik a router-hez, nem szükséges a wlan (1080p-s tartalmak miatt amúgy sem lenne elegendő).

Fontos szempontok:
- Gyors menü, gördülékeny kezelhetőség
- Youtube kliens
- Spotify kliens
- Lehessen irányítani okostelefonnal könnyen, egyszerűen. Fontos, hogy tudja pl kirakni a telefon tartalmát a tv-re

- Egyéb funkciók csak másodlagosak, alapvetően külső winchestert csatlakoztatva, filmnézésre, youtube, spotify használatra kellene.

Lehet-e kapni a piacon 25-30 alatt olyan eszközt, amit tudja mindezt? Fontos, hogy a támogatottsága jelenleg és a jövőben is biztosított legyen.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#39390) devil-k válasza q13579 (#39389) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen érdekes, hogy minden vackot beleírtál, de azt nem, hogy pl. nagyon jó képminőséget szeretnél. Úgy látszik az nem fontos, csak a YT kliens. ;]

A friss, ropogós TV-ről sem írtál semmit, hogy mi a márkája, típusa és milyen nagy...

- mozi bolondéria -

(#39391) q13579 válasza devil-k (#39390) üzenetére


q13579
senior tag

Azt hittem a jó képminőség alap ezeknél :), nem gondoltam volna, hogy lehet nagy kül :S.

Amúgy egy Panasonic TX-48AS640E készülékről lenne szó, ehhez keresnék a fentieknek megfelelő készüléket.

(#39392) devil-k válasza q13579 (#39391) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mede8er 600X3D, bár abban nincs Spotify -a legjobb tudásom szerint-. Ez árban picit drágább, de jobban jársz vele.

"Fontos, hogy tudja pl kirakni a telefon tartalmát a tv-re"

Ezt a TV-k tudják, pl. Samsung.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39393) BBéci válasza devil-k (#39392) üzenetére


BBéci
titán

De jó is lenne a telefon névjegyzékét kirakni a tévére! ;] Ja, navigációs program is van rajta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39394) devil-k válasza BBéci (#39393) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kiderülnének a turpisságok, ha meglátná az asszony, mi? :D

- mozi bolondéria -

(#39395) bajnokpityu válasza BBéci (#39393) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a spotify sztem hasznos feature.nagyon sok új zenét lehet vele találni.
kár, hogy az üzleti modelljük olyan, hogy ha nem PCn használod,akkor fizetni kell,de sztem azért annyira nem durván drága, tekintve, hogy mit nyújt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39396) devil-k válasza bajnokpityu (#39395) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Spotify-t én is használom és előfizetője vagyok. Szerintem is hasznos, ma már csak onnan hallgatok zenét. 1 mozijegy ára nem sok érte, főleg úgy, hogy minden egy helyen van. Arról nem is beszélve, hogy a PC-n, az okostelefonomon és az erősítőbe épített applikáció által is tudom használni.

- mozi bolondéria -

(#39397) BBéci válasza bajnokpityu (#39395) üzenetére


BBéci
titán

És azt telefonról kell a tévére küldeni? :U

(#39394) devil-k
Bármikor megvizsgálhatja a telefonom tartalmát, ha kedve tartja, nincs benne titok, vagy kompromittáló adat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39398) Patice válasza BBéci (#39397) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy a telefonról az erősítőre...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39399) devil-k válasza BBéci (#39397) üzenetére


devil-k
nagyúr

Remélem, tudod, hogy csak viccelődtem. :)

- mozi bolondéria -

(#39400) Mezga Aladár válasza devil-k (#39399) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ma úgy tűnik a szokásosnál morcosabb. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.