Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) kovta23 válasza Warter (#39800) üzenetére


kovta23
tag

Egy régi Oplay mennyibe fájna ha tudok egyáltalán venni?
De ha van a tv-hez kaon 1600-s box min van hdmi akkor az átalakító nem is kell?

(#39802) dgyuri0123 válasza Warter (#39800) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha emlékezetem nem csal, pl. WD-hez csomagoltak gyárilag ilyen átalakítót.

Más kérdés, hogy használtként benne lesz-e a dobozban, ha lesz doboza egyáltalán. :)

Lehet hogy, rosszul emlékszem?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39803) Warter válasza kovta23 (#39801) üzenetére


Warter
őstag

10 körül vannak oplayek, de bármilyen más régebbi lejátszó is jó, amin van ez a hármas kimenet.

dgyuri0123: Passzolom, nem volt soha WDm, de nem hiszem, hogy adtak volna ilyet hozzá.

(#39804) #75912448 válasza Dorian (#39784) üzenetére


#75912448
törölt tag

3TB-os lemezeknek sokkal jobb az ár/érték aránya, ha tárolónak veszed, jobban jársz.

TLBB-nek lesz itthoni támogatása, ha 1-2 dolgot rendbe raknak, jó vétel lehet. Gondolok itt pl HD audio bitstreamre, 23.976Hz pontosabb lejátszására. Bővebben.

(#39805) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39804) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbálkoztam openelec, xbmcbuntu, és mindegyikkel ua a bajom rossz a balck level hdmi-n.
Olvasgattam és kiderült h., minden linux alapú rgb színtérben dolgozik, és ezt küldi tovább a hdmi-n. Ez nagyon nem jó. A winesnél van lehetőség a nativ ycbcr használatára?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39806) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39805) üzenetére


#75912448
törölt tag

YCbCr 4:4:4 és 4:2:2, RGB 0-255 / 16-232 is. Továbbá kalibrált megjelenítő esetén a színtér is összedolgozhat, mint pl madVR+LUT.

Arra figyelj win esetén, hogy ha a tévében nem automata a HDMI fekete, akkor a forráshoz állítsd első körben, csak ezután foglalkozz kontraszttal, feketével. Nnnek híján nagyon elmászna a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39807) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#39805) üzenetére


bajnokpityu
félisten

wide esetén?
forrásnál,pl programban ki tudod választani, hogy 0-253 vagy 16-253, vagy hogy a bánatba hivják közötti bizménység legyen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39808) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39806) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az helyes, de 4.2.0 nincs? Vagy valami auto ycbcr?
Kösz a figyelmeztetést.

(#39807) bajnokpityu: Ha arra gondolsz, tök sötét a kép, egy másik hardver esetén a plazma menüjében benne van a szint állítása, itt viszont nincs. Nincs állítási lehetőség. :( 13.2

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39809) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39808) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mi baj a full RGB-vel? Ha valamiért nem jól kezeli a tévé - mondjuk régi -, mehet YcbCr 4:4:4. De tévétől is függ épp mit és hogy konvertálnak össze-vissza :)

(#39810) Doner válasza Multibit (#39782) üzenetére


Doner
aktív tag

A DVB-t cuccok sokkal olcsóbbak, ez csak a chip miatt drágább ennyivel ami benne van és visz mindent?
Vagy csak az egyéb perifériák..optikai kimenet sok csatlakozás, erősítő funkció stb..
Mert nekem tényleg elég ha csak a formátumokat kezelné, lenne rajta egy usb, egy hdmi, meg egy rca kimenet aztán csókolom. Csak persze olcsóbban mint 20.
Mi az hogy Plug & Play?

Multibit:
Nekem is elég lenne egy olyan "lejátszó" ami a samsung tv-k ben van például a minap is ismerősöknék kipróbáltam usb-n rajta a kulső hdd-m mindent látott rajta és mindent lejátszott Nem tudom milyen magas bitrátájú pl de 20 gb full hd "Titanic 1080pRetail.BluRay gyönyörű volt a kép és egyáltalán nem akadozott..

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#39811) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39809) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha az anyag YcbCr akkor nekem ne konvertáljon. Szerintem a tv is YcbCr-e visszakonvertálja. Mintha janos666 ilyenről irt volna a plazma topicban.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39812) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39811) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tévétől (is) függ, ezért érdemes mindkét kimenettel megvizsgálnod.

(#39813) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39812) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX eszemben lesz ha odajutok. :R

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39814) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39813) üzenetére


#75912448
törölt tag

Régebbi plazma esetén YCC 4:2:2 is kipróbálandó, ha pedig van full hd pure direct mód a tévében, akkor 4:4:4

(#39815) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39814) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

g30, nincs pure direct.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39816) redhunter válasza Mezga Aladár (#39815) üzenetére


redhunter
senior tag

Azt jól láttam hogy a TLBB-n nincsen csak hdmi csatlakozó,semmilyen más hang csati nincs?

PSN - RedFoxHun

(#39817) Mezga Aladár válasza redhunter (#39816) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

TLBB
Ezt nem értem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39818) redhunter válasza Mezga Aladár (#39817) üzenetére


redhunter
senior tag

Bocsi rossz gombra nyomtam , nem neked szántam .Hanem csak általánosságban kèrdeztem erről az uj playerről.

PSN - RedFoxHun

(#39819) #75912448 válasza redhunter (#39818) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, csak HDMI.

(#39820) redhunter válasza #75912448 (#39819) üzenetére


redhunter
senior tag

Pedig kipróbáltam volna, de az erősitőm règebbi.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#39821) #75912448 válasza redhunter (#39820) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyelőre minden anyagot kerek 24-en játszik, ez némileg visszatartó erő, de valóban szimpatikus lejátszó, főképp most, az ajándék távval. Millió hasonló lejátszó van, de sokaknak előny lesz a magyar támogatás, szvsz megoldják a kadenciát is.

(#39822) redhunter válasza #75912448 (#39821) üzenetére


redhunter
senior tag

Egy optikait vagy coaxot mèg dobhattak volna rá.De biztos ugy gondolják hogy aki erősitőre teszi annak már biztos hdmi-s van.Uj tèvèkre meg ugye simán rá lehet tenni.

PSN - RedFoxHun

(#39823) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39815) üzenetére


#75912448
törölt tag

Asszem Panánál a pure direct jelenti, hogy megőrzi a 4:4:4 jelet, tehát nem veti el egyből a fele információt. Ha lenne ilyen bemenet, akkor Full RGB, YCC 4:4:4 (nem csak monitorként) filmek esetén is, pl ha jobb chroma újramintavételező algoritmust használsz, mit a tévé.

Ha YCC-t dobsz ki a VGA-n, ott is plusz (felesleges) RGB-YCC konvertálás jön létre, nem csak a tévén. 60-as, de talán az 50-es Panáknak nincs gondja PC-s Full Range RGB-vel.

Régebbi - valószínűleg a 30-as is beletartozik - Panán viszont tényleg érdemes a VGA RGB-YCC konvertálást elvégezni, mert hibásan kezelik a Full RGB-t. LCD tulajok is Full RGB-t küldenek, de ott feltétlenül ellenőrizni kell a tévé HDMI fekete szint beállítását, mert nagyon nem mindegy, hogy a forráshoz képest magas (RGB) vagy alacsonyra (YCC) állítják.

[ Szerkesztve ]

(#39824) djnice


djnice
veterán

Mezga Aladár, liszi70: mi a helyzet az 1080i anyagokkal? Megnéztétek?

(#39825) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39823) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"ott is plusz (felesleges) RGB-YCC konvertálás jön létre"
Szerintem ez a videóra nem feltétlenül igaz. A vga miért konvertálna rgb formátumba ha a tv jelzi hogy kezeli a ycbcr. Közben teszteltem, az nvidia kártyán nem a full tartomány ment a hdmi-n. Szerintem az ati nem jól kezeli az edid infot. Szokásos ati "Linux támogatás".

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39826) Mezga Aladár válasza djnice (#39824) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnos nem volt idegrendszerem a letöltést kivárni. Megpróbálom újra. Na most szalad. :K

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39827) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39825) üzenetére


#75912448
törölt tag

Linux sztereózni OK, nálam filmre teljességgel kizárt, legalábbis eddigi tapasztatok alapján. Érdekes az a topic, amit csináltatok, átrágtam magam rajta ;)

[ Szerkesztve ]

(#39828) liszi70 válasza djnice (#39824) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, még nem került rá sor. Este a gyerekek birtokolják a tévét, éjszakára meg mindig beájultam. De megnézem majd az általad küldött részletet is, meg van már egy Peter Gabriel koncert is, ami szintén i-s. Majd jelzem a tapasztalataimat.
De azt továbbra sem értem, amit a miniDV videóimról írtál. Ha az a DVD vagy MPEG2 fájl biztosan i-s, akkor miért nem látszik semmilyen anomália a Dune-el való lejátszás esetén? Mert régóta médialejátszóval, HDD-ről nézzük ezeket. És 65"-os plazmán, 2-3 méter távolságról sincs semmi probléma, csíkozódás, a képen. :F

[ Szerkesztve ]

(#39829) djnice válasza liszi70 (#39828) üzenetére


djnice
veterán

Lehet azért nem látszik a miniDV-ről átírt videókon, mert a Pinnacle vagy az Ulead elvégezte a deinterlacelést. Ha tudsz küldeni egy kis részletet az mpeg2-es videóból, akkor megnézem.

(#39830) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39827) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnos a normális drivers hiánya miatt (ati), miatt igazat kell adnom neked. Talán az nvidia jobb támogatást ad.

"Érdekes az a topic, amit csináltatok, átrágtam magam rajta "

Ha esetleg kipróbálsz egy megoldást, számolj be ott, kíváncsi leszek rá. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39831) Mezga Aladár válasza djnice (#39829) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A fájl neve 00759.m2ts.
A hajó a függőleges vékony kábelekkel, ideális teszt erre, kifolyik a szemem akkor sem látok hibát. A kimenet 1080P. Közelebbről (0.5 méter) jól látható főleg a ferde kábeleknél.
A kimenet 1080i. Nincs az a hiba (fűrészfog) mint az előbb, van helyette a másik, a kábel mellett "piszkolódás" látható.
Popcorn A210 Panasonic 42G30 plazma.

Egyik sem 100%-os.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39832) liszi70 válasza djnice (#39829) üzenetére


liszi70
nagyúr

Küldhetek, de ebből esetleg megállapítható valami?

(#39833) Mezga Aladár válasza liszi70 (#39832) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs deinterlaced.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39834) djnice válasza Mezga Aladár (#39831) üzenetére


djnice
veterán

Na akkor a Popi is BOB deinterlacing-et használ, arra jellemző a fűrészfog. A hajós jelenet egy extrém eset, direkt tesztre kiélezve, ezért nem tökéletes a TV áramköreit használva sem. Általánosságban elmondható, hogy jobb eredményre fog vezetni a 1080i kimenet használata, nézd majd meg a Yanni sample-t is amit linkeltem.

(#39835) djnice válasza liszi70 (#39832) üzenetére


djnice
veterán

Ebből sajnos nem, mert a dvd-n mindig váltottsoros formátumban tárolódik az mpeg2 videó, max progressive flag-el szokták jelölni ha alkalmazható rá a pulldown (ilyenkor a 2 field azonos).

(#39836) liszi70 válasza djnice (#39835) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a dvd-n mindig váltottsoros formátumban tárolódik az mpeg2 videó"

De ez nem DVD, ez a HDD-n levő MPEG2 fájl. Vagy az mindegy?

(#39837) Mezga Aladár válasza djnice (#39835) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ellent kell hogy mondjak. Liszi videója interlaced. Az lehet a különbség hogy az mpeg2 fordított sorrendben kezeli a félképeket.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39838) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#39837) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez egy szabványos dv-avi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39839) djnice válasza liszi70 (#39836) üzenetére


djnice
veterán

Az mindegy, próbáld meg Avidemux-ba betölteni a videót, ha a mozgó jeleneteknél csíkozódást látsz, akkor pure interlaced a videó, tehát a dune-n is jelentkeznie kell a fűrészfogaknak.

(#39840) Doner válasza djnice (#39839) üzenetére


Doner
aktív tag

Milyen lejátszót tudok venni amit tudja azt mint mondjuk egy full hd-s samsung smart okostv usb-n?
wd play? Esetleg az jó lenne már? A lényeg hogy max 10 ezer lenne rá.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#39841) Multibit válasza Warter (#39798) üzenetére


Multibit
veterán

én tuti egy régi Oplayt vennék, az olcsó és egy crthez tökéletesen megfelel
Az O!Play-ekkel nem az a gond, hogy ne felelnének meg CRT-hez, hanem az, hogy korlátozzák a felhasználót bitráta tekintetében. Attól hogy valaki CRT tévét használ, simán belefuthat kölcsönzés során magas bitrátás anyagokba és elég bosszantó tud lenni, ha szaggat a film.

(#39842) Multibit válasza Doner (#39810) üzenetére


Multibit
veterán

Hagyjuk a tévézésre kitalált set top boxokat! [link]
Nincs olyan mediaplayer, ami visz mindent!
Plug & Play: kiveszed a dobozból, bedugod a kábeleket és használod a kütyüt.
Amennyiben egy tévé beépített lejátszójának képét Te gyönyörűnek látod (és a formátumtámogatottságában sem találsz kifogást), akkor neked tényleg felesleges ebben a topicban érdeklódni. De a HTPC-sben is!

(#39843) Multibit válasza Doner (#39840) üzenetére


Multibit
veterán

max 10 ezer lenne rá
Ennyiért csak használtan tudsz venni régebbi WD, Asus, AC Ryan mediaplayereket. Ezek még messzebb vanna a "mindent visz"-től, mint a maiak.

(#39844) Doner válasza Multibit (#39842) üzenetére


Doner
aktív tag

"akkor neked tényleg felesleges ebben a topicban érdeklódni. De a HTPC-sben is!"

Azt hiszem nem túl szép tőled ilyen messze menő következtetést levonnod hogy nekem melyik topicban van helyem és melyikben nem..
Nem találtam eddig kifogást ennek a konkrét tv-nek a beépített lejátszójában amit néztem, szerintem fogalmad sincs hogy igazából milyen is volt...nekem sem ami azt illeti de nem csalódtam benne.
Amit néztem rajta azt mindent lejátszott 1920x1080-as bluray ripp-et 5.1-es hang-al bezárólag és nem akadt egyáltalán, a tv natív felbontása pedig full hd volt rajta..az én szemeimnek teljesen jó volt és nagyon szépnek láttam. 15-20gb-os fájlokról
Supernatural.S10E06.Ask.Jeeves.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-ECI
Titanic.1997.1080p.Retail.BluRay.DTS.x264.Hun-Sadu
Avatar.2009.EXTENDED.1080p.REMUX.AVC.BluRay.DTS-HD.MA.5.1.HUN-C4
Ezeket és még sok más anyagot néztem vele amiket mind röccenésmentesen lejátszott.
Nem lehetséges hogy elbeszélünk egymás mellett és igazából lehet hogy ami lejátszó integrálva van ezekbe az új samsung TV-k be az nem is olyan szar? Lehet akkor hogy többet tud egy ilyen tv lejátszani mint egy sima set top box? Mert nekem ilyen elég lenne ami ezeket tudja..csak nem értek hozzá ezért jöttem ebbe a topicba ahol persze nincsen helyem..

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#39845) Multibit válasza Doner (#39844) üzenetére


Multibit
veterán

Azt hiszem nem túl szép tőled ilyen messze menő következtetést levonnod hogy nekem melyik topicban van helyem és melyikben nem
Az a baj, hogy személyeskedésnek veszed, pedig nem az.

A szavaidból egyértelmű, hogy nem olvastál vissza. Ez a Milyen asztali médialejátszót? topic. Tehát a tévék beépített lejátszóit nem set top boxokhoz hasonlítjuk, hanem "valódi" meédiajátszókhoz. Tehát tök lényegtelen, hogy többet tud egy ilyen tv lejátszani mint egy sima set top box, mert itt nem a set top box a viszonyítási alap. Nem azért szerepelnek az itteni ajánlásokban több tízezer forintos playerek, mert itt valamiféle sznob társaság jött össze, hanem mások - ha úgy tetszik magasabbak - az igényeink. Ezen nem kell megsértődni, tudomásul kell venni! Örülj neki, ha neked megfelelnek a tévékbe épített lejátszók, így megmenekülsz - számodra - felesleges pénzkiadástól.
Mivel nem olvastál vissza, leírom, hogy mik azok a dolgok, amelyek itt alapkövetelmények, nálad viszont lényegtelenek (ha nem lennének azok, nem dícsérnéd a tévékbe épített lejátszókat):
- kadenciahelyes lejátszás, kiemelten 23.976 fps (és esetleg 24.000 fps - bár mivel ez jóval ritkább, kevésbé fáj)
- a lehető legszélesebb körű formátum támogatás (mind video/audio kodek, mind konténer szempontjából, beleértve a képfájl formátumokat is, pl. ISO)
- több hangsáv és több feliratsáv rugalmas kezelése
- BD szabvány szerinti bitráta limit kezelés
- ma már egyre inkább igény a BD3D támogatás - akkor is, ha sok embernek ez érdektelen (nekem is)

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Ezen felül még nem is emlegettem a mediaplayerek kényelmi szolgáltatásait.
Mint látod, egyszerűen arról van szó, hogy eltérőek a felhasználói az igények.

[ Szerkesztve ]

(#39846) devil-k válasza Multibit (#39845) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt szerintem le is zárhatod a dolgot a kérdezővel, mert nem egyek az elképzelései a miéinkkel. ;)

- mozi bolondéria -

(#39847) Ance válasza Doner (#39844) üzenetére


Ance
őstag

Ne sértődj meg. Ha azt mondtad volna, van rá 40-50.000 forintod, akkor ajánlott volna lejátszót, mert ott már vannak olyan plusz dolgok, amit a tévéd nem tud feltehetőleg (pl. kadenciahelyes lejátszás). Mivel 10.000 forintot mondtál és elégedett vagy, ezért azt írta, hogy nem kell lejátszó neked, mert már mindened megvan. :) Csak kicsit sarkosan fogalmazott. A médialejátszónak - az általam írt kezdő árban - a képminőség és az extra szolgáltatások (pl. Jukebox használata) esetén van jelentősége. E mellett feltehetően egy házimozi erősítőhöz kötve a hang is sokkal jobb lesz, mintha a tévét kötnéd rá. Ha nincs házimozid, akkor meg felesleges pl. az Avatar DTS-HD verziójának őrizgetése, keresd a jó képminőségű, egyszerűbb hangformátumú kiadásokat, mert az a hang és képminőség csak helyfoglaló nálad.

(#39848) Patice válasza Multibit (#39845) üzenetére


Patice
Topikgazda

A kérdező védelmében én annyit hozzátennék a témához, hogy szerintem nem szabad lassan leírnunk azt, hogy a TV-k beépített médialejátszója olyan rossz lenne.

Időről-időre a hírekben olvasom, hogy pl. samu is saját, ARM alapú rendszerchipet fejleszt(ett). A legújabb TV-kben már valószínűleg ezek vannak, és azért ezek már közel sem azt tudják csak, amit a pár évvel ezelőtti modellek.

Nem próbáltam még, de ma már nem mondanám azt egy TV beépített lejátszójára, hogy használhatatlan. Szinte alap a középkategóriában a hálózati képesség, hálózati lejátszás, szóval átlagos igényekhez tényleg megfelelhet egy beépített lejátszó. Nem mindenki látja a döccenéseket a filmekben, vagy nem érdekli őket, mert elfogadják, hogy ez van.

OK, hogy másnak lehet nagyobb igénye, de azt lássuk be, hogy nem az átlag ember. Nem ők járnak ide rendszeresen fórumozni, de betérnek, ha kérdésük van.

Peace

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39849) Dorian válasza Patice (#39848) üzenetére


Dorian
félisten

Amíg nem láttam tisztességes kadenciahelyes képet, én is azt gondoltam, hogy minden rendben van vele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39850) Patice válasza Dorian (#39849) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennyi. Erről beszélek. :B

Akkor kezdődnek a bajok, amikor az ember jobbat lát, hall. Elkezdi magát rágni a "bogár". :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.