Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) robi222 válasza cecil (#38248) üzenetére


robi222
senior tag

Sehol nem találom még a leírásban sem,hogy hogyan lehet be álítani.
Nagyon örülnék ha le tudnád írni . :R
Mert ha tényleg működne ,csak akkor lenne értelme wifi routert rendelnem.

(#38252) cecil válasza robi222 (#38251) üzenetére


cecil
aktív tag

Mindjárt otthon es megnézem neked...

(#38253) cecil válasza robi222 (#38251) üzenetére


cecil
aktív tag

na szóval jukebox fut látod a borírókat, csak abc szerinti oszlopokban ha jól értem...

megnyomod a piros gombot -> ikonsor előjön -> balról utolsó ikon, preferenciák -> általános/megjelenítési mód -> kiválasztod a fal megnevezésüt

gondolom most neked a kategória van kiválasztva

(#38254) devil-k válasza Mezga Aladár (#38250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aladár kolléga!

Úgy emlékszem, hogy Te tudod a megoldást arra, amikor a Popi nem látja a belső HDD-t. Vagy tévedek? Mintha egyszer Te írtál volna erről valami szösszenetet.

- mozi bolondéria -

(#38255) robi222 válasza cecil (#38253) üzenetére


robi222
senior tag

Nagyon király vagy koszi! Sikerült, már meg is rendeltam a routert.

(#38256) Mezga Aladár válasza devil-k (#38254) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem én voltam, nálam nem volt ilyen gond. Nálam olyan volt, nem mentek a telepített progik, és a beállítás menüben a hdd-t kellett beállítani mint alapértelmezett médiatár.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38257) robi222


robi222
senior tag

pop 400-nál ha sorozatokat szeretnék a jukeboxba szkenelni ,milyen szabályokat kéne betartani?Mappa neve ,lehet -e pappában rakni a filmet az elnevezet sorozat mappályába ,vagy csak a filmeket kell bele dobni, stb..

(#38258) cecil válasza robi222 (#38257) üzenetére


cecil
aktív tag

nálam így néz ki:

sorozatok/sorozat neve/évad/

a sorozat részeket + feliratot nem rakom már külön mappába, és a sorozatok főkönyvtár va beállítva jukeboxban szkennelésre

gondolom azt tudod, hogy meg van hogyan érdemes átnevezni a sorozat részeket, hogy könnyen megtalálja a popi

sorozat nev (kiadas éve).S00E00.sorozat resz cime

minden szó nagybetűvel kezdődjön, kivétel kötőszavak, mindegyik közé space

egyébként van egy jó kis program ami automatikusan átnevezi a részt én ezt használom:
[link]

ja meg felirat neve ua. legyen mint a rész

(#38259) robi222 válasza cecil (#38258) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi próbálgatom.

(#38260) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok,

a T-től kapott új Dlink 704b routeren van USB, amit lehet is látni számítógépről hálózaton, mediaserverként is, illetve a hálózati helyek között is elérhető a bedugott pendrive tartalma. Sajnos nem tudom milyen protocolt használ. A Dune 101 vajon látni fogja ennek a tartalmát? Most készülök venni, de ha necces, akkor inkább wd live streaming lenne a nyerő...

(#38261) bozont


bozont
veterán

Üdv

Kellene a nappaliba egy médialejátszó. Legfontosabb a kép és hangminőség, na meg persze hogy a legelterjedtebb formátumokat gond nélkül játssza. Mivel a közelben lesz egy AP, így a wifi nem olyan fontos, kábellel is tudom a hálózathoz csatlakoztatni. A HDMI mellett optikai vagy coax kimenet is jó lenne. A filmek, zenék külső vinyóról, később NAS-ról lesznek lejátszva hálózaton keresztül, nem kell hely a vinyónak. Olyan 20-30e Ft körül szánnék rá. Mi az ajánlott most?
Az esetleg mennyire nyomná meg az árat, ha DVD meghajtó is van benne (BD-ről inkább nem álmodom ebbe na kategóriában)? Van azét itthon jó pár audió cd és DVD film is még.

(#38262) devil-k válasza bozont (#38261) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Az esetleg mennyire nyomná meg az árat, ha DVD meghajtó is van benne (BD-ről inkább nem álmodom ebbe na kategóriában)?"

Nem tudok olyan médialejátszóról, amiben lenne optikai meghajtó. Az már inkább HTPC kategória, DE az nem 20-30.000 Ft-os játék.

Így marad a WD Live Stream, az ára is emberi. Ezen van optikai kimenet.

Bár akkor én már Mede8er 600X3D-t vennék, ha fontos a BD 3D, Jukebox...stb.

Mekkora és milyen megjelenítőhöz menne egyébként?

- mozi bolondéria -

(#38263) koncsik válasza devil-k (#38262) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Dune HD Max-ban van BD lejátszó, olcsóbb külön venni a kettőt (MP és BD játékos)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#38264) devil-k válasza koncsik (#38263) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi! Ezt nem tudtam. Bevallom őszintén, nem ismerem tüzetesebben a Dune lejátszókat. :) De köszi az infót! Én nem venném külön, de ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38265) Mezga Aladár válasza devil-k (#38264) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A popira usb-n egy dvd meghajtó, és müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38266) devil-k válasza Mezga Aladár (#38265) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szuper! Ez akkor még költséghatékonyabb megoldás. Egyébként BD meghajtó is működik ilyen elven?

- mozi bolondéria -

(#38267) Mezga Aladár válasza devil-k (#38266) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Működhet. A dvd-t próbáltam a bd-t nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38268) Mercutio_ válasza bozont (#38261) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyes lejátszók kezelik az usb-s külső optikai meghajtókat.
Pl. Egreat R800

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38269) dh66e válasza devil-k (#38266) üzenetére


dh66e
veterán

Dune Smart B1 is rendelkezik optikai (BD) meghajtóval.Persze max használtan lehet kapni.
Nagyon sok lejátszó-sok esetben csak moddolt fw-vel - usb-s DVD ill BD meghajtókat is kezelnek.Annak viszont utána kell olvasni hogy mit tud lejátszani egy ilyen csatlakoztatásakor az ember.

[ Szerkesztve ]

(#38270) Werkly


Werkly
őstag

Hagyományos 4:3 csöves tévéhez melyik opció kell a médialejátszón?
By Native TV
By Source
576i/p
Köszönöm!

(#38271) bozont válasza devil-k (#38262) üzenetére


bozont
veterán

Ez a Med8er szimpatikus, bár a 600-s már 40e felett kapható. A 400x2s viszont már jó árban van, de itthon nem nagyon kapni, külföldről meg nem tudom hol lehet hozzájutni értelmes szállítási költséggel. Sajnos a menőbb márkák (Ac Ryan, Dune HD, Popcorn Hour) megfelelő darabjai már nagyon húzós árban kaphatóak.
Szóval marad a WD TV Live vagy valamelyik Asus O!Play, ezeknek még utána kell olvasnom.
Ha más nem, akkor össze kell spórolnom erre a 600X3D-re.
Egy 40"-os Samsung H7000 TV-re lenne amúgy kötve. A 3D meg nem érdekel túlzottam, amúgy is messzebb van picit a nézőpont az ideálistól. A DVD/BD lejátszó csak egy kósza ötlet volt, nem olyan fontos. Akkor marad az asztali lejátszó, BD-hez meg jó lesz majd a PS3 is ha veszek. :)

(#38272) djnice válasza bozont (#38271) üzenetére


djnice
veterán

Ha DVD-t is néznél rajta (pl makemkv-val átrakod a lemezt mkv-ba) vagy 1080i anyagot (pl koncertek vagy családi videók), akkor semmiképp se válaszd a WD-t, mert a többi lejátszóhoz képest ezeknél az anyagoknál rossz a képminősége.

(#38273) Vikthor válasza Werkly (#38270) üzenetére


Vikthor
nagyúr

576i/p - szerintem

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#38274) dgyuri0123 válasza bozont (#38271) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha elfogadsz egy tanácsot, spórolj inkább kicsit a Med600-ra.

Volt kb 5 évig 3 féle WD-m és azt kell mondjam a Med600 sokkal stabilabb és kezesebb, mint a WD volt.
Kb. 3 hónapja van meg és egyszer sem fagyott, nem volt olyan, hogy nem találta a megosztott mappa tartalmát, vagy simán a hálózatot, "kerek" 24-p anyagoknál nem szaggat és mellékesen SD-t is szépen felskáláz, nem úgy, mint a WD. :K
A 3D képességét még egyszer sem próbáltam ha arra gondolsz, hogy az úgy sem kell neked. Én sem használom ki. Nem is emiatt cseréltem le a WD-t.

Ettől függetlenül a WD jó kis masina, de több kompromisszumot kell kötni vele, mint a Med-el, ami szerintem bőven megéri a + 15e Ft- os többletkiadást.

"csak a zene van"

(#38275) bl4ze válasza dgyuri0123 (#38274) üzenetére


bl4ze
veterán

+1 a Med600-ra !

Dune TV100-ról váltottam és ég és föld !

.:. bl4ze .:.

(#38276) CheGhost válasza dgyuri0123 (#38274) üzenetére


CheGhost
aktív tag

+1 a MED600-ra. Ezzel jársz a legjobban, nem kell kompromisszumot kötnöd, mint a WD vagy Egreat esetében (24p, stb.).

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#38277) dgyuri0123 válasza CheGhost (#38276) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi a tanácsot, de rossz helyre címezted.

Nem baj, mi már tudjuk, mi a jó és ez a lényeg. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#38278) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap került hozzám egy dune 101, fel is frissitette magát a legujabb fw-re, de youtube klienst nem találok az alkalmazások között. Úgy olvastam, hogy lennie kéne. Hogy lehet elővarázsolni?

(#38279) blakey válasza Ranger^41 (#38278) üzenetére


blakey
titán

Már nincs. Valami próbálkozások vannak, hogy legyen, de nem működik. Feltehetsz egy régebbi firmware-t ami még tartalmazza. Valamelyik 2012-es, talán.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38280) Ranger^41 válasza blakey (#38279) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Remek... :\ Valami számottevő hátráyna van a régebbi firmnek? Mennyire kell mókolni, hogy régi legyen rajta?

(#38281) blakey válasza Ranger^41 (#38280) üzenetére


blakey
titán

Napi használat mellett nem hiszem, hogy bármi hátrány merülne fel. Semmit nem kell mókolni, kiválasztod a neked tetszőt és telepíted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38282) dh66e válasza Ranger^41 (#38280) üzenetére


dh66e
veterán

2012.10 havi fw kwll neked ha kell a you tube.
Ez az utolsó fw ami tartalmzza.Van mókolt is de elég macerás a használata sajnos.A dune topicban olvashatsz róla.[link] vagy a dune hazai oldalán [link]

(#38283) Ranger^41 válasza dh66e (#38282) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

köszönöm szépen mindkettőtöknek.

Újabb kérdés: workgroupban látom a duneről az asztali gépemet, de amint belemegyek, azt írja, hogy üres, pedig laptopról látszanak a pc megosztott mappái. Dune miért nem látja? Már próbálkoztam tűzfal kilövéssel is, de semmi ..

[ Szerkesztve ]

(#38284) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy médialejátszót venni a kislányom szobájába,hogy ott nyugodtan meg tudja nézni a meséket,képeket,stb. A feltételek,hogy tudja minimum az mkv,avi,divx és xvid formátumokat és a feliratfájlokat (srt,sub). Legyen rajta min.1 (de jobb a min.2db) USB bemenet a külső vinyóhoz. Kell HDMI csatlakozás. A tv egy Sony LCD,ami sajna nem tudja a digitális adások vételét kábelen keresztül. Ez nem feltétel,de ha van ilyen az nagyon jó pont lenne.
Első körben az Asus O'play mini-t néztem. Teljesen jónak tűnik,csak a digitális adások nem veszi.
Néztem Set Top Box-ot is,ami tud lejátszani médiatartalmakat. Most hirtelen nem jut eszembe a típus,csak az,hogy 9 ezer az ára. Ha eszembe jut,ideírom. Viszont az nem kezeli a feliratfájlokat.
Megvan!
Wayteq HD95
Kinek mi a véleménye,ötlete,javaslata?! :-)

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38285) dh66e válasza Palapo (#38284) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tiszta hogy milyen vevőt keresel. Kábelest(dvb-c) vagy földi digitálist(dvb-t)?
Ez azért tudnunk kell hogy alternatívákat mondhassunk.

(#38283) Ranger^41

Gyere át a dune topicba.

[ Szerkesztve ]

(#38286) Palapo válasza dh66e (#38285) üzenetére


Palapo
aktív tag

Dvb-C

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38287) dh66e válasza Palapo (#38286) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor felejtsd el a Wayteq HD95 boxot mert az földi digitális adás vételére szánják. :U
[Itt nézelődj inkább]
A specifikációkat pedig alaposan nézd át.

(#38288) Palapo válasza dh66e (#38287) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi. :-D
Ezt néztem ki: Alma C2200 HD cx
Jó lehet?!

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#38289) dh66e válasza Palapo (#38288) üzenetére


dh66e
veterán

Ez már nagyon off itt.Gyere át ide sok felhasználó van aki boxot használ tuti mondanak megbízható boxot ami megfelelhet neked is

(#38290) Chrys_


Chrys_
addikt

A PCH A400 FW-e még mindig csak akkor kezel külső feliratot, ha a felirat neve megegyezik a film nevével? Nekem némelyik filmhez 2 nyelven is meg kell legyen, jelenleg az egyiket mindig elrakom egy másik könyvtárba (ugyanazon névvel).

(#38291) Mercutio_ válasza Chrys_ (#38290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mkv-nál pár kattintás belerakni a filmbe a feliratokat, gondolom a beágyazott feliratokkal már nincs gondja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38292) a8l


a8l
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Milyen médialejátszót érdemes manapság venni?
Van egy asus oplay gallery-m ami ha úgy vesszük hibátlanul működik, de én szeretnék valami jobbat mert hát... Mindenki tudja hogyan működnek ezek az asus vackok. Sajnos amikor vettem nem olvastam utána rendesen hogy ezek nem a legjobb választások.
A lényeg amit jó lenne ha tudna az új lejátszó az a BD iso és a BD 3D iso lejátszás, és legyen rendes 24p, meg ne fagyjon le időnként(lehet ez túl nagy kérés),ja és hálózaton(gigabit) érje el a többi gépen a megosztott hdd-ket, az asus is tudja ezt de hiába látja a hálózat tagajait, belépve üres mappa jelenik meg, innentől használhatatlan, van benne egy 3TB -s HDD meg látja a nas-t is.
Ami még bajom az asus-al hogy erőlteti a feliratokat, alig lehet kikapcsolni őket, bár ez sokat javult az elmúlt években mert már van olyan hogy subtitle off csak ezt nem mindig fogadja el és néha kilép a lejátszásból mire végig lépkedek a feliratok között mondjuk másodszorra és ki tudnom kapcsolni.
Ezen kívül nem szereti ha nyomkodom a távot lejátszás közben, ide oda tekerés párszor és már ki is lépett, régebben ilyenkor lefagyott. Szóval kéne egy új lejátszó, HW10-es vetítőhöz lenne csatlakoztatva meg ritkán samsung F8000 tv-hez, bár filmet szinte mindig a vetítővel nézünk.
Ahogy láttam meg kicsit visszaolvastam nem sok választás van, van a dune hd-k a popcorn hour A410 és a med8er tipusok. Létezik más ajánlott tipus is ? Ezek közül melyiket érdemes megvenni?

(#38293) devil-k válasza a8l (#38292) üzenetére


devil-k
nagyúr

A BD 3D világába a belépő a Med8er 600X3D. Viszont vetítőhöz én Popcorn A400/410-t ajánlanék. Ha minden igaz, az A400 még akciós. S úgy emlékszem, hogy a TV-d is valami hatalmas, ugye?

A Popcorn agyonveri a Mede8er képét. Mekkora képet vetítesz?

- mozi bolondéria -

(#38294) Warter válasza a8l (#38292) üzenetére


Warter
őstag

No offense, de a problémáid nagy rész felhasználói/beállítási/kezelési hiba. Ezen egy új lejátszó se fog segíteni. Ott is lesznek hasonló problémák vagy még rosszabbak. Persze, ettől még lehet értelme a lejátszó cseréjének.

(#38295) a8l válasza Warter (#38294) üzenetére


a8l
aktív tag

Ha az kezelési hiba hogy hozzányúlok a távhoz lejátszás közben bármi miatt mondjuk kicsit beletekernék vagy csak kikapcsolnám a feliratot akkor én vagyok a hibás, de nem az szerintem.
Sokat javult az asus az évek alatt, eleinte tényleg használhatatlan volt mert állandóan lefagyott, mára csak kilép a menübe. A legjobban szereti ha elindítok egy filmet és nem nyúlok a távhoz egyáltalán amig vége nem lesz.
Szerinted mit kéne máshogy kezelnem ahhoz hogy ne csinálja ezt?
A felirat kikapcsolás se lehet alapértelmezett, és ha túl hamar nyomogatom végig lejátszás alatt az off-ig mielőtt még megjelent az első szöveg a képen, akkor hatástalan az off beállítás.
A hálózatban meg vannak osztva mappák illetve meghajtók, a gépek látják egymást tudják kezelni az asus csak egy üres mappát lát, a user manual se ír semmit erről, gyanítom hogy win7-es gépek háltójában nem tud kutakodni.

(#38296) a8l válasza devil-k (#38293) üzenetére


a8l
aktív tag

65-ös a tv,de azon nem szoktunk nézni csak tv adást, a vászon 133"-os.
Popcorn milyen gyakran fagy le,lép ki lejátszás közben?
Dune HD base-el vagy 303-al nem járnék jobban?

(#38297) devil-k válasza a8l (#38296) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha 133"-as képet vetítesz, egyértelmű a Popcorn, nem kérdés. Képben jobb, mint a Dune.

2014. januárja óta abszolút rendben van, bár mostanság 1-2 ember panaszkodott, akinek kifagy, újraindul stb... Ez azért is érdekes, mert ugyanazt a vasat használjuk és ráadásul a FW is ugyanaz.

Nálam semmi probléma nincs, én szeretem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38298) a8l válasza devil-k (#38297) üzenetére


a8l
aktív tag

BD iso-t hogyan játssza le?
Az asus úgy kezeli mintha chapterek lennének, és mondjuk az 6-os chapteren van a film, de odáig egyesével jut el sokszor nem tud túljutni mondjuk a 4-esen ha nem próbálom egyből a 6-osra tekerni, megáll vagy lefagy. Bár ezt nem próbáltam már vagy 2 éve, azóta lehet javítottak ezen is.
Pop 410 mibel különbözik a 400-astól? Van értelme azt venni?

(#38299) blakey válasza a8l (#38296) üzenetére


blakey
titán

Ha van lehetőséged, akkor nézd meg őket, én láttam Dune-t, Popcorn, Pio 450-est is vetítve, a Dune-nek nincs szégyenkezni valója. Lehet, hogy sokaknak egyértelmű a válasz, de általában összetettebb. Egy Dune-vel is kellemes szórakozás a vetítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38300) devil-k válasza blakey (#38299) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, igazad van. Dune is alkalmas mozizásra. :K

a8l

"Pop 410 mibel különbözik a 400-astól? Van értelme azt venni?"

Több memória (512MB DDR2 >>> 1024MB DDR2) és ESS Sabre® DAC. Ennyi. Ha sztereózni akarsz, úgysem a Popi lesz az út. :D

"BD iso-t hogyan játssza le?"

Elindítod és megy, pont úgy, mint egy BD. :D Menükezelés nincs a Popiban. ;)

Bár blakey tanácsa a legjobb. Nézd meg őket valamelyik szakboltban. Mindenképp említsd meg, hogy vetítőhöz lesz és meglátod melyiket fogják javasolni. ;]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.