Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Ance válasza lemmy9 (#39598) üzenetére


Ance
őstag

Keressük! Nem szeretnék első lenni!!!! :O Lécci, lécci :D

(#39602) dgyuri0123 válasza airdei80 (#39596) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fontos a WiFi?

Ha nem akkor 14e a különbözet. ;)

"csak a zene van"

(#39603) robi-k válasza Dorian (#39599) üzenetére


robi-k
őstag

Ha érdekel, beállítom neked az otthoni hálózatot, ha arra járok ;)

(#39604) lemmy9 válasza Ance (#39601) üzenetére


lemmy9
őstag

Pedig lehetnél ;] Le kell rendelni, és ha nem megfelelő vissza a feladónak. Van rá 14 nap. Na majd a jővő héten. De ha valaki tudja a választ ne tartsa magában :D

Szerintem!

(#39605) devil-k válasza lemmy9 (#39604) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mit jelent az, hogy le kell rendelni? :U Inkább meg kell rendelni, nem?

- mozi bolondéria -

(#39606) lemmy9 válasza devil-k (#39605) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen, elnézést.

Szerintem!

(#39607) devil-k válasza lemmy9 (#39606) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyébként arra vagyok kíváncsi, hogy amikor az "A" HDD-ről néznél filmet, akkor a "B-C-D" HDD meddig megy? Le tud-e kapcsolni az a három vagy pedig addig zakatol, amíg az "A" is?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39608) lemmy9 válasza devil-k (#39607) üzenetére


lemmy9
őstag

Én is. És ha mindkét, vagy három Hdd bent van a dokkolóban, hányat lát a lejátszó? Amúgy egy Pc mit csinál ilyenkor?
Vagy egy Nas, ha több Hdd-s, akkor egy usb kábelen látja az összes lemezt a médiaplayer? :F

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#39609) devil-k válasza lemmy9 (#39608) üzenetére


devil-k
nagyúr

A NAS UTP kábellel csatlakozik fel a routerre és a hálózaton keresztül kommunikál a médialejátszóval (ami szintén kábellel csatlakozik). Ergo, ha van egy 4 lemezes NAS-od, megvan csinálva az 1 db Jukebox fájl a 4 HDD-hez, akkor mindent egy helyen látsz és abból tudsz válogatni.

"Amúgy egy Pc mit csinál ilyenkor?"

Ezt nem értem. Mire gondolsz? Ha a PC-ben van 4 HDD, mindegyiket látja.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39610) lemmy9 válasza devil-k (#39609) üzenetére


lemmy9
őstag

Ezt nem is ugrott be, :R az usb kapcsolatra gondoltam, a lejátszó miatt. De a hálózati lejátszó más tészta tényleg.

Egy dokkolóval mit csinál a Pc, amiben mondjuk 4 lemez van, és egy usb-vel van összekötve.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#39611) devil-k válasza lemmy9 (#39610) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van egy 2 lemezes Sharkoon dokkolóm, de még nem csináltam vele ilyesmit. Kizártnak tartom, hogy az egyik lekapcsolna, a másik pedig nem, mivel a "ki-be" kapcsoló gomb az egész eszközre vonatkozik, nem pedig 1-1 részre.

- mozi bolondéria -

(#39612) lemmy9 válasza devil-k (#39611) üzenetére


lemmy9
őstag

De ha beleraksz két lemezt, látja mindkettőt egyszerre?

Szerintem!

(#39613) devil-k válasza lemmy9 (#39612) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze! Ez a lényege. :) Másképp hogy tudnál közvetlenül HDD-ről HDD-re másolni?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39614) lemmy9 válasza devil-k (#39613) üzenetére


lemmy9
őstag

Ok, azt nem tudtam, hogy ez megy egy kábelen.

Szerintem!

(#39615) liszi70 válasza Dorian (#39599) üzenetére


liszi70
nagyúr

"azt sem tudom, hogy egy helyi hálózatot hogy kéne rittyenteni, amivel pl. a laptopról látom a Dune-t."

Milyen oprendszert használsz azon a laptopon?

(#39616) devil-k válasza lemmy9 (#39614) üzenetére


devil-k
nagyúr

Így néz ki. 1 tápkábel és egy USB megy a dokkolóba (aminek a másik vége pedig a PC-be).

Négyes dokkolók: [link], [link]

Az utóbbinál részenként lehet lekapcsolni a HDD-ket, de akkor ennek mi értelme? Mindig csak egyet nyomsz be, amikor filmezel? Nyilván mindegyik HDD tartalmára kíváncsi az ember, ha keres valami mozit estére.

(#39617) lemmy9

Szívesen. Rendeld meg, tapasztald ki, ha nem jó, vissza a feladónak. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39617) lemmy9 válasza devil-k (#39616) üzenetére


lemmy9
őstag

Az utolsó négyesnek vannak külön kapcsolói a lemezekhez. Jónak tűnik. Köszi a segítséget.

Ja tényleg :DD kicsit szét vagyok csúszva :DDD

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#39618) airdei80


airdei80
csendes tag

Akkor marad a 600-as, mivel nem DLNA-n akarom használni, így inkább "cipelem" a merevlemezt...

:-)

Még 1x köszönöm a segítséget, közvetlenséget.

(#39619) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Sziasztok, oppo jailbreak-ben tud valaki segíteni? Kérlek privátban.
Köszi

(#39620) robi-k válasza Ginbo (#39619) üzenetére


robi-k
őstag

Ment privi

[ Szerkesztve ]

(#39621) Ance válasza devil-k (#39616) üzenetére


Ance
őstag

Köszi az infókat! Akkor végülis meg is válaszoltad a minket érintő dolgokat. Annyit jegyeznék meg csak, hogy az első általad linkelt 4 lemezes, az egy számítógépbe beépítő keret 4 darab hdd-nek. Azon szerintem usb kimenet nem lesz, hanem csak sata kimenetek. De lehet, hogy tévedek.

A másikat nézem én is, mert az a legolcsóbb, megbízható választás, Sharkoon-nál annál alább nem adom és másnak sem ajánlom, mert én már próbáltam vagy 10 HDD külső rack-et, de az összes általam próbáltat lehagyja. Még a Revoltec veszi fel vele a versenyt, de az sajnos csak 1 HDD-s verziókat gyárt. A többi közül volt, ami nem áll le az istennek sem, ha kikapcsolod a lejátszót. Van ami olyan interferenciát (vagymit) okozott, hogy zúgnak a hangfalak tőle és még sorolhatnám.

Sok utánaolvasás eredményeként az általad linkelt 4 lemezes és ez az 5 lemezes ajánlott szerintem. Persze kipróbálás nélkül okoskodok, de legalább utánanéztem. :DDD

Lemmy9-nek:

Az 5 lemezes esetén NAS-hoz hasonló megoldást kapunk, mert RAID 1 - 1/10 - 3 - 5 lehetőségei vannak. Ennél tehát 1 merevlemezként fogja látni a rácsatlakoztatott 5 darab lemezt. Mondjuk RAID 5-ben 5 darab 2 TB-osnál tudomásom szerint 8 TB áll majd rendelkezésre kb. Hátránya, hogy egyenként nem kapcsolhatók a lemezek az előlapon. Tehát, ha ilyen kell, akkor ezt válaszd, csak ne RAID 0-án használd :)

(#39622) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

r.i.p A400

(#39623) devil-k válasza Tibiajax (#39622) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi történt?

- mozi bolondéria -

(#39624) dgyuri0123 válasza airdei80 (#39618) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" mivel nem DLNA-n akarom használni, így inkább "cipelem" a merevlemezt..."

Nem kell cipelned, mondtam már. ;)

SMB-n is látod a Med-re akasztott HDD-t a laptopodról. Másolni is tudsz rá, csak lassan, Kb. 15Mb/sec-el.
Azt is mondtam, ha nem sietsz sehová akkor ez teljesen vállalható megoldás, kivéve napi 50GB, mert akkora méretben soha nem megy át. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39625) Tibiajax válasza devil-k (#39623) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

- képernyőkímélőből, youtube-bol való kb minden 2. visszatérésnél érthetetlen shut down. indíthatom újra.. léphetek be újra és újra tube-ra, nasba.. ez naponta 2-3x volt
- lassú még mindig a hálózatkezelés. egy htpc után legalábbis mindenképp
ahol vettem maximális korrektség volt, visszavettél szó nélkül.

egy próbát mindenképp megért, a vas teljesen jó, a szoftver még mindig csak játék.. bár tény, jobb valóban már mint anno az a300volt. de egy xbmc-hez képest még mindig kókler
sajnálom, mert a képe az nagyon rendben van

(#39626) #75912448 válasza Tibiajax (#39625) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ilyen szempontból mindig csiga lassú, nehézkes kezelésű lesz bármelyik MP, nincs értelme HTPC-hez hasonlítani.

Írtad, hogy Intel Ivy Bridge Celeronod volt, a visszakapott összegből összedobsz egy Haswell i3-as konfigot, és lesz ugyanolyan képed (akár jobb), és sokkal jobb hangod, bónuszként megmarad a villámgyors kezelés.

(#39627) BBéci válasza devil-k (#39605) üzenetére


BBéci
titán

Ez olyan, mint a beelőz, bealszik. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39628) devil-k válasza Tibiajax (#39625) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnálom. :(

Majd akkor pár év múlva. :D Egyébként én meg kacsingatok a HTPC felé, de ez még csak elmélet.

"képernyőkímélőből, youtube-bol való kb minden 2. visszatérésnél érthetetlen shut down. indíthatom újra.. léphetek be újra és újra tube-ra, nasba.. ez naponta 2-3x volt"

Ez a jelenség viszont furcsa!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39629) Mezga Aladár válasza devil-k (#39628) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor lesz kici oco popi? :))

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39630) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Kepminoseg szempontjabol van barmi elonye egy jo media lejatszonak ahhoz kepest mintha rakotnem a TV-t a jelenlegi gepemre(adatlapomon) egy DVI-HDMI atakitoval kesz?
Gyors topik kereses alapjan ha jol sejtem nincs, de erositsetek meg pls.

(#39631) Patice válasza birno (#39630) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nincs.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39632) devil-k válasza Mezga Aladár (#39629) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez még csak elmélet. :)) Lázba jöttél kolléga? ;)

- mozi bolondéria -

(#39633) Mezga Aladár válasza devil-k (#39632) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hát persze. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39634) airdei80 válasza dgyuri0123 (#39624) üzenetére


airdei80
csendes tag

Persze olvastam. Azért is tettem idézőjelbe.

:-)

Köszönöm

(#39635) DjKoxi válasza Ance (#39621) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Egyetértek Mezga Aladar javaslatával.

Ennyi pénzért biztos ki lehet fogni egy HP mikroszervert. Nekem OMV van rajta, ha én meg tudtam csinálni, akkor bárki megtudja sztem. Főleg ha személyes segítséget is kap.

(#39636) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Sziasztok!

30 e ill. 60 e Ft-ig milyen médialejátszót javasoltok, ami (kis túlzással) mindent visz?

(#39637) devil-k válasza tamáspapa (#39636) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen és mekkora megjelenítőhöz? Milyen formátumokhoz? Milyen extrára van szükséged még?

Egyébként 29.900 Ft-ért van mondjuk WD TV Wireless-N HD vagy 45.000 Ft-ért Mede8er 600X3D. Én inkább az utóbbit választanám.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39638) Tibiajax válasza #75912448 (#39626) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, az lesz. rádöbbentem, nekem már az a világom.. de ezt írtam is, tényleg, optimistán nyomtam még egy - feltehetően utolsó kört - dedikált médiajátszóval, hátha
de csak nem.. jó pc alap és xbmc kell

nemrég láttam - nem tudom már hol, itt a topicban vagy másik fórumban - egy nagyon baró kis fekete, passzív htpc-ház-kitet. lapos volt, hűtőbordákkal oldalt, ahová ki voltak vezetve a sárga heatpipe-hűtőszálak, amik a prociról indultak. nagyon cool volt. na az fog nekem kelleni

[ Szerkesztve ]

(#39639) #75912448 válasza Tibiajax (#39638) üzenetére


#75912448
törölt tag

HDPlex, tápot és házat is érdemes tőlük venned, jók minőségben, ár/értékben.

(#39640) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39639) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Képminöségben nvidia?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39641) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39640) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nagyon off, csak 2 rövid mondat. Szvsz ma már mindegy, hogy AMD, Nvidia vagy Intel, sokkal inkább a kiszolgáláson múlik. Mit és hogyan teszel alá szoftveresen, hardveresen, táp oldalról. Hihetetlen mértékben felel a szoftver a végeredményért. Kabini vagy Kaveri (ha írnak alá bárki számára elfogadható szoftvert, mert még nincs), Haswell, nVidia GT730 és felettük mind OK lehet. Ezek mind HD audio, BD3D és hardver szerint egyéb tudással felvértezettek.

(#39642) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39641) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Még mindig linux alapon tervezek, és az nvidia jobban támogatott. THX :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39643) sixer66 válasza devil-k (#39637) üzenetére


sixer66
senior tag

Vagy ha holnap veszed meg (amit én is tervezek), akkor 10%-al olcsóbban megkapod elvileg a Mede8er-t, ami már nem hangzik rosszul.
Ha így nézzük a BD3D lejátszáson kívül megér plusz 15K-t a WD TV Live Streaming-hez képest a Mede8er 600-as?
Hangilag érdekelne, hogy érezhető e javulás, esetleg képminőségben, bár a WD TV-vel is meg vagyok elégedve, bár nincs viszonyítási alapom.

(#39644) tamáspapa válasza devil-k (#39637) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Szia!

50"-os Pana ST50 plazma a megjelenítő.
VAlójában tapogatózom, mert a fiamnak van a cégtől olyan ticket-juttatása, amivel műszaki cuccot lehetne vásárolni. A gond az, hogy az általam is kinézett Mede8er-t nem kapni ott, ahol ezeket a jegyeket beváltják. Ha mondjuk volna valaki Szegeden, akinek ez jó lenne más cucc vásárláshoz és beváltaná, akkor már rendelném is meg. December 31-ig el kellene költeni értelmes cuccra.
Nem vagyok benne eléggé ebben a médialejátszó dologban. Azt sem tudom igazán, hogy ha van otthon jó asztali gép, akkor egyáltalán kell-e külön MP ? Lehet, hogy egyszerűbb ez, mint a PC-vel? VAgy most itt elolvasva az utolsó 200valahány hsz-t, látom, hogy van itt több megoldás a hálózatba rakással kapcsolatban, a több HDD-vel kapcsolatban, szóval ez nekem még ingoványos talaj.
Ahol beváltják (Edigital, MediaMarkt) ott ezt nem látom a választékban, ezért most csak hümmögök, hogy akkor mit is kellene?
extra igény azért nincs, mert nem ismerem a lehetőségeket. Lényegében egyen meg mindent és jó kép-hang jellemzői legyenek. Kezeljen 1-vagy több HDD-t akár az utóbbi hsz-ekben linkelt dokkolókkal felvértezve.

Amúgy az egész MP-vásárlás onnna indult, hogy én eredetileg egy Pio BDP 170-et akartam venni, de azt ugye etetni kell, nem kevés pénzért. A fiam lebegtette meg a ticketjeit és hogy inkább MP-t vegyünk.

Hát, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#39645) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39642) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs mit :) Annyi, hogy Linux alapon elveszik az elérhető legjobb video renderer, mint lehetőség, de ennek jelentősége tévés megjelenítést feltételezve csekély. Jobb forrásanyagot feltétezve akár nulla.

(#39646) dgyuri0123 válasza sixer66 (#39643) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Hangilag érdekelne, hogy érezhető e javulás, esetleg képminőségben,"

Képben és hangban is egyértelműen jobb a Med600, de ez nagyban függ az erősítőd és természetesen a TV-d képességeitől is.

"csak a zene van"

(#39647) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39645) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen a plazma marad. :K
Azt nem zárom ki hogy valaha kipróbálom a wint is.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39648) devil-k válasza sixer66 (#39643) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megéri a felár, főleg így, hogy holnap akció is lesz! :K

(#39644) tamáspapa

A médialejátszó lényege, hogy "plug and play", vagyis azok is elboldogulnak vele, akiknek nincs tapasztalata ilyen téren. E téren könnyítést jelent még a Jukebox, amikor borítók alapján tudsz válogatni a filmek közül. Szerintem ez egy nagyon jó és látványos megoldás.

"VAlójában tapogatózom, mert a fiamnak van a cégtől olyan ticket-juttatása, amivel műszaki cuccot lehetne vásárolni"

Sajnos, az Edigitalban és MM-ban nem árulnak ilyen eszközöket. Esetleg próbáld meg valami ismerőssel "megbótolni" ezt az utalványos dolgot, hátha kellene valakinek. Ráadásul holnap úgyis "Black Friday", többen fognak vásárolni ott.

Szegeden egyébként a www.lejatszo.hu-nak van boltja, meg is tudod tekintetni működés közben a médialejátszót.

"Azt sem tudom igazán, hogy ha van otthon jó asztali gép, akkor egyáltalán kell-e külön MP ? Lehet, hogy egyszerűbb ez, mint a PC-vel? "

Ezt neked kell tudni. :) Egy médialejátszó kisebb, könnyebb helyet találni neki, csendesebb, nem fogyaszt annyit, nem kell mókolgatni... stb. Viszont ahogy írtam is, egyszerűbb. Csak rákötöd a külső HDD-t, vagy pendrive-ot, vagy hálózatról is mehet a filmezés stb...

Természetesen egy átlagos felhasználásra szánt PC-re gondoltam, nem pedig HTPC-re, az megint más dolog.

Több infó a Mede8er 600X3D-ről: [link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39649) Ance válasza sixer66 (#39643) üzenetére


Ance
őstag

Így egyszerű 10%-ot engedni belőle. Az írja:

Az akció időtartama alatt az akciós ár az aktuáls készlet erejéig tart.

A Mede8er 600 meg nincs készleten (raktáron), hanem rendelhető. Ügyes...

(#39650) a8l válasza Ance (#39649) üzenetére


a8l
aktív tag

Viszont popi A400 van nekik raktáron.
Gondolkozom rajta 70-ért már nem olyan rossz vétel.
Máshol nincs rá nagyobb kedvezmény?
Csak aztán nehogy kifogjak egy selejtes példányt mint a topiktárs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.